Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 121 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-04-04, 22:13   #3601
endorfina123
Wtajemniczenie

Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
No i się zgadza... Np. pomadka - u mnie jasny fiolet (taki trochę trupi nawet) wygląda idealnie Cienie wszelkie pastelowe - liliowy, wrzosowy, szarawy, szary brąz no i właśnie te złoto! Ideał. I wszystko co ma zimny ton ogólnie. Jedynie z podkładami trochę u mnie inaczej bo wpadające w róż odpadają! Szukam bez skutku podkładu, który był by zimnym, trochę ziemistym beżem...
Mały off, ale przydatny. Dzięki!
różu w podkładach też unikam, bo naczynka robią swoje...

endorfina123 jest offline  
Stary 2010-04-05, 07:19   #3602
missparker
Raczkowanie

http://allegro.pl/item980536623_pros...olor_blue.html
to link mixtonu,ktory kupilam.
missparker jest offline  
Stary 2010-04-06, 10:13   #3603
MerriqueMayfair
Rozeznanie

Z ciepłymi refleksami walczę od około 3 miesięcy kiedy to miałam zrobioną dekoloryzację i fryzjerka zamiast zimnego ciemnego brązu który życzyłam nałozyła mi coś kasztanopodobnego od tego czasu farbowałam farbą Artego popielaty jasny brąz i ostatnio popielatym brązem z Alfaparf Evolution of the color. No i teraz jestem w kropce, w słońcu nadal mam te ohydne czerwono miedziane refleksy. Mam kupiony intensywny średni brąz z Alfaparf. Z czym bym musiała go zmieszać by choć trochę zneutralizować tą czerwień i miedź?

http://www.stephenking.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2a069sfwd4tsq.png

Zużywam kosmetyki, nie kupuję nowych

MerriqueMayfair jest offline  
Stary 2010-04-06, 10:59   #3604
Dominika6
Zadomowienie

ok, zafarbowałam włoski Kolorek bardzo mi się podoba. Może nie jest aż tak chłodny jak np. u Muchy, ale dobrze się w nim czuję
Wrzucam zdjęcia, dwa zrobione na dworze, jedno w domu. Nie zwracajcie uwagi na nieład, gdyż są robione po przebudzeniu

matys-magda69 DZIĘKUJĘ, jesteś wielka
Dominika6 jest offline  
Stary 2010-04-06, 12:10   #3605
zyta82
Rozeznanie

MerriqueMayfair
czerwony neutralizuje kolor zielony, pomarańcz - niebieski a żółty - fioletowy, już o tym było przeszukaj wątek parę stron ok 10 w tył. Ja własnie testowałam niebieski mixton, ale przesadziłam z ilością

Dominika6 - Ładnie Ci pokryło, nie masz żadnych prześwitów po blondzie. Trochę ciepło to wygląda(powiedziałabym "rudo", zwłaszcza na zdjęciu robionym w domu. Ale pewnie też zdjęcia nie oddają rzeczywistego koloru. Napisz jeszcze czym robiłaś. Będę wdzięczna.

Ha! ha! ha! A ja wypróbowałam na kosmyku niebieski mixton i ox. 1.9 w proporcjach 1:3(no może troszkę więcej niebieskiego mi się wycisnęło). I teraz wiem, że z mixtonem trzeba bardzo ostrożnieDobrze, że 5 krotne umycie H&S zmyło troszkę ten niebieski a oto efekt:
1) zaraz po
2) zmyte 5 razy H&S
Ps. Farby już dotarły, tylko muszę teraz znaleźć kogoś kto mi zafarbuje, ale już wkrótce, pozdrawiam.

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-04-06 o 12:42
zyta82 jest offline  
Stary 2010-04-06, 16:45   #3606
nanah
Rozeznanie

Zyta82, ale Ci na niebiesko wyszło... Dobrze, że sprawdziłaś sobie na pasemku. Masz włosy rozjaśniane, widocznie one inaczej chwytają mieszankę. Pewnie więc musisz dołożyć sobie barwnik naturalny. Co jednocześnie pokazuje mi, że mój pomysł z demakijażem i mixtonem dla Shade był jednak głupi. Nie takie to wszystko proste

Dominiko, piękna dziewczyna z Ciebie i świetnie Ci w tym kolorze włosów! Wygląda bardzo naturalnie i zdrowo, zupełne popiele zgasiłyby Twoją urodę (taką raczej ciepłą, z brzoskwiniową cerą).
nanah jest offline  
Stary 2010-04-07, 09:24   #3607
agatka2002
Raczkowanie

nanah czy mogłabyś mi napisać czy do tego mixtonu dodałaś utleniacza tej samej firmy?czy Twoim zdaniem może utleniacz innej firmy niż mixton?
agatka2002 jest offline  
Stary 2010-04-07, 10:25   #3608
nanah
Rozeznanie

Tak, utleniacz miałam z Majirela (6%), który to rozrobiłam z wodą destylowaną aby otrzymać 2%.
Matys-magda chyba gdzieś pisała, że można próbować z innym utleniaczem. Tylko farb różnych producentów nie można mieszać.
nanah jest offline  
Stary 2010-04-07, 10:56   #3609
agatka2002
Raczkowanie

Dziękuje bardzo za odpowiedź
agatka2002 jest offline  
Stary 2010-04-07, 11:31   #3610
Dominika6
Zadomowienie

nanah dziękuję Ci też wydaje mi się, że lepiej jak są jakieś cieplejsze refleksy dlatego teraz już chyba pozostanę wierna tej tonacji
zyta82 robiłam matrixem, tak jak radziła matys-magda69
Dominika6 jest offline  
Stary 2010-04-07, 14:53   #3611
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

melduję ze dodanie gencjany (sporej ilości) do farby za wiele nie pomaga
dlatego chyba kupię niebieski mixton

agabil1 jest offline  
Stary 2010-04-07, 14:57   #3612
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Dominika6 Pokaż wiadomość
nanah dziękuję Ci też wydaje mi się, że lepiej jak są jakieś cieplejsze refleksy dlatego teraz już chyba pozostanę wierna tej tonacji
zyta82 robiłam matrixem, tak jak radziła matys-magda69
Ach, no tak. faktycznie magda polecała Ci gdzieś beżowy odcień, "zapomniałam, że popiele przyćmiłyby twoje oczka"No to ładnie, ładnie Ci wyszło
agabil1- A ja właśnie kupiłam genicjanę, roztwór wodny 1%. A co tam pokombinuję z wodą 1.9% w proporcjii 1:3 i dam Wam znać. Jak nie to pozostaje mi dodać 2cm mixtonu niebieskiego na 30ml. farby, ale że u mnie wyszedł "taki niebieski" to może dam tylko 1cm. Może trochę udzielę się społecznie

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-04-07 o 15:01
zyta82 jest offline  
Stary 2010-04-07, 14:58   #3613
Mini1991
Zakorzenienie

ja tez chce niebieski mixton ale na naruralnych efekt porazajacy

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-04-07, 15:37   #3614
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
Jak naturalne są rude to może spróbuj tak jak matys-magda pisała glista 2cm na 30ml farby z 1.6% (lub poniżej3%, jak chcesz przyciemnić), albo na początek wyciśnij tylko 1cm niebieskiego na te 30ml. Wypróbuj na pasemku gdzieś pod spodem, bo widzisz jaką ja miałam niespodziewajkę
zyta82 jest offline  
Stary 2010-04-07, 15:56   #3615
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
nie tyle na naturalnych co poporstu na b.jasnych na ciemniejszych pewnie efekt nie bedzie tak widoczny
Stary 2010-04-08, 01:35   #3616
matys-magda69
Raczkowanie

Hej
Jak idzie sypanie popiolem wloskow?
Ja wymieklam po ktoryms poscie z piochtanina
Opisywany sposob z mixtonem 1:3 nie jest polecany na wlosy od poziomu 6 w gore.Bezpiecznie jest mieszac kolor z natury z samym mixtonem np.
8.0+mixton niebieski=8,1
8.o+mix niebieski+mix fioletowy=8,21(8.12)-gdy nie wiemy jaki kolor mamy dokladni ,czy jest to miedziany czy raczej ciemnozolty.
lub cos bardziej bezowego 8.03+mix blue=8.13
Stary 2010-04-08, 08:46   #3617
nanah
Rozeznanie

Matys-Magda, świetnie, że się odezwałaś Jeżeli miałabyś chwilę - czy uważasz, że sprawdziłby się u mnie mix mixów - czyli niebieski + fioletowy mixton w proporcjach 1:3 na wodzie 2%? Jeśli tak, jakie powinny to być proporcje pomiędzy niebieskim i fioletem? Jestem pewna, że mam jeszcze trochę starego złota we włosach (lepsze to niż miedź, ale marzy mi się czysty popiel). Efekt tonowania samym niebieskim mixem w poście #3257. A może jeszcze coś innego byś poleciła? Co myślisz o tym odcieniu, który mi wyszedł? A może bardziej popielato-beżowy byłby lepszy? Z góry dziękuję za Twoje cenne rady!
nanah jest offline  
Stary 2010-04-08, 09:21   #3618
joannadorota
Przyczajenie

Dziś na moje zrudziałe włosy położyłam clorance: 1 część 7MB + 2 części 7N. Właśnie nie popiele i niebieskie odcienie, ale naturalny+ metaliczny. Efekt: ciemny, chłodny (ale nie szary) blond (lub jak kto woli- jasny brąz)
joannadorota jest offline  
Stary 2010-04-08, 10:08   #3619
nanah
Rozeznanie

Joannadorota, pokaż, pokaż koniecznie jak Ci wyszło
nanah jest offline  
Stary 2010-04-08, 14:04   #3620
tamtam
Zadomowienie

U mnie dziś płukanka z gencjaną i powiem wam że działa cudnie Wypracowałam odpowiednie proporcje i kolorek się znacznie ochłodził. Jedyny mankament to to że po szamponie już nie ma efektu więc trzeba ja robić po każdym myciu
tamtam jest offline  
Stary 2010-04-08, 14:37   #3621
joannadorota
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez nanah Pokaż wiadomość
Joannadorota, pokaż, pokaż koniecznie jak Ci wyszło
Nie pokażę, bo na zdjęciu komórką wygląda na rudy;/ Ale powiem Wam że nigdy takiego ślicznego koloru nie miałam
Stary 2010-04-08, 15:34   #3622
Rei
Zakorzenienie

GG do Rei
Smile Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Dziewczyny Jak wychodzi z palety Majirel 6.22 - jest w palecie opalizujących fioletów natomiast nazywa się ciemny blond opalizujący głęboki..?? Miała go któraś z Was?

Nowe na blogu
Rei jest offline  
Stary 2010-04-08, 15:45   #3623
Shade_23
Zadomowienie

Coś mi powiadomienia o nowych postach nie przychodzą ostatnio
Zyta... Piękny BLUE Teraz widać, że faktycznie mixton raczej służy ciemnym włosom - tak jak pisała Magda
Ja zamówiłam niebieski i będę go mieć w przyszłym tygodniu. Narazie dodam go do 6,03, którą mam więc powinno wyjść coś w beż z tego co tu napisała Magda... A potem kupię 6,01. Czuję, że to będzie TO!
Jeśli o mnie chodzi, to zależy mi wyłącznie na wybiciu miedzi. Złoto jak najbardziej może mi na włosach zostać... To jak? Walczymy dalej?
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-04-08, 16:27   #3624
nanah
Rozeznanie

Ja tam zdecydowanie walczę dalej Nawet jestem bardzo zadowolona z efektów. Przy moim typie urody włosy muszą być zdecydowanie chłodne i aktualnie jestem najbliżej wymarzonego rezultatu odkąd pamiętam (no, może za wyjątkiem bardzo ciemnego brązu, ale to się nie liczy, bo na dłuższą metę nie chcę prawie czarnych włosów).

No i bardzo się cieszę, że mamy tutaj Matys-magdę, naszego eksperta, która czasem studzi nasze mniej udane zapędy. Jakby wszyscy fryzjerzy tak się znali na swoim fachu, to byłoby pięknie.

Trzymam kciuki za Twój kolor, Shade. Tylko na zdjęciu wyzierają jakieś czerwienie, czy Ty przypadkiem nie powinnaś tej czerwieni czymś zielonym też zneutralizować?

Co do tego 6,22 Rei, to na moje oko, jeśli masz jakieś przebłyski miedzi - wyjdzie Ci wbrew pozorom ciepły odcień. Mi tak właśnie wyszło przy 5,12 - piękny ciepły kasztan
nanah jest offline  
Stary 2010-04-08, 16:32   #3625
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Ja tam zdecydowanie walczę dalej Nawet jestem bardzo zadowolona z efektów. Przy moim typie urody włosy muszą być zdecydowanie chłodne i aktualnie jestem najbliżej wymarzonego rezultatu odkąd pamiętam (no, może za wyjątkiem bardzo ciemnego brązu, ale to się nie liczy, bo na dłuższą metę nie chcę prawie czarnych włosów).

No i bardzo się cieszę, że mamy tutaj Matys-magdę, naszego eksperta, która czasem studzi nasze mniej udane zapędy. Jakby wszyscy fryzjerzy tak się znali na swoim fachu, to byłoby pięknie.

Trzymam kciuki za Twój kolor, Shade. Tylko na zdjęciu wyzierają jakieś czerwienie, czy Ty przypadkiem nie powinnaś tej czerwieni czymś zielonym też zneutralizować?

Co do tego 6,22 Rei, to na moje oko, jeśli masz jakieś przebłyski miedzi - wyjdzie Ci wbrew pozorom ciepły odcień. Mi tak właśnie wyszło przy 5,12 - piękny ciepły kasztan
Nie, nie... Czerwieni tam nie ma na pewno. To jest taka "mocna miedź". Ale wiadomo, że aparat zawsze trochę przekłamuje.
Zresztą zobaczymy. Jak trzeba będzie to kupię i zielony mixton
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-04-08, 16:41   #3626
nanah
Rozeznanie

To jak mocna miedź to tylko niebieski
Trzymam kciuki! I koniecznie wklej zdjęcia, jak już pofarbujesz. Robisz w końcu ten demakijaż koloru?
nanah jest offline  
Stary 2010-04-08, 17:40   #3627
Rei
Zakorzenienie

GG do Rei

Cytat:

dziękuję za inf

Ja zamówiłam już na allegro : 5.12 jasny brąz popielato-opalizujący i 7.11 blond popielaty głęboki i jestem ciekawa co z tego wyjdzie hihi

Nowe na blogu
Rei jest offline  
Stary 2010-04-08, 18:21   #3628
joannadorota
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Rei Pokaż wiadomość
Dziewczyny Jak wychodzi z palety Majirel 6.22 - jest w palecie opalizujących fioletów natomiast nazywa się ciemny blond opalizujący głęboki..?? Miała go któraś z Was?

Ja miałam.
Ani solo, ani w mieszance z innym odcieniem nie dał niczego nie-rudego;/
Szczerze mówiąc - dopiero ten zielony "brąz nefrytowy" którym dziś uraczyłam włosy dał u mnie oczekiwane efekty
Stary 2010-04-08, 19:17   #3629
missparker
Raczkowanie

http://www.pudelek.pl/artykul/24013/...a_w_usta_usta/ ach zobaczcie kolor....
missparker jest offline  
Stary 2010-04-08, 19:29   #3630
nanah
Rozeznanie

Oj tak, Mucha ma piękny kolor włosów. Do tego ta figura i Bottega pod pachą
nanah jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
odcień ciepły popielaty, rdzy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości