Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-05-12, 10:39   #3901
zyta82
Rozeznanie

Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cao- wrzuć fotkę włosów jakie masz teraz na głowie, inaczej ciężko domniewać o ile są jaśniejsze i jak się sprał wcześniejszy kolor. Musimy wiedzieć co masz teraz żebśmy mogły "spróbować doradzić " farbę, którą masz zastosować.

Schade_23 widzę, że masz niezły mętlik w głowie. Ja jak czytam te twoje posty to też mnie nachodzą wątpliwości. Color touch sprał mi się już trochę i też muszę coś zamówić. Widzę, że odrzucasz CT i masz chrapkę na Goldwella?(robiłam kiedyś u fryzjera- mi spłynął szybciutko). Ja jednak drąże temat welli i wyczytałam, żę mixtony należy stosować do tonów podstawowych tzn 7.0?, ale zastanawia mnie też proporcje łączenia z oxydantem w ulotce i na tych fotkach na dole jest proporcja mieszania 1:2(farbax). Matys-Magda pisała nam o proporcjii 1:1,5 i o co tu chodzi? Mam chęć na CT 8.81 tylko co? mieszać ją z 7.71, żeby przyciemnić? No i w końcu jakie te proporcje?
A Ty co w końcy wymyśliłaś?

Matys-Magda Natchnij Nas!!!!! Prosimy!!!

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-05-12 o 10:56
zyta82 jest offline  
Stary 2010-05-12, 10:56   #3902
gadmarka
Zakorzenienie

GG do gadmarka

A próbowałyscie może martixa? bo jeszcze nad nim się zastanawiam nad 6A i chyba ten kolor wezmę
Stary 2010-05-12, 11:05   #3903
kretoszczurek
Raczkowanie

gadmarka matrixem mi fryzjerka robiła ja nie polecam bo szybciutko się spierał i po kilku myciach nieładne włoski były ale jest to moja subiektywna ocena
Shade_23 dziewczyno ależ ty kombunujesz

Dziewczyny jak myślicie czy teraz po pokryciu pasemech majirel mogę użyć richesse rozumiem że jest to farba do 24 myc? Czy może touch welli?
Stary 2010-05-12, 11:22   #3904
nanah
Rozeznanie

gadmarka, ja próbowałam Matrixa SoColor 5A oraz chyba 504(intensywnie kryjącego brązu). Szczególnie mnie nie zachwyciły, ale też nie były to złe farby. 5A spierał się wolniej, niż Majirel (ale to były jeszcze czasy farbowania na wodzie 6%), 504 nie spierał się w ogóle i tak to miałam czarne włosy przez kilka miesięcy

Cao, my tu jesteśmy we frakcji antydrogeryjnej. Nie słyszałam jeszcze o żadnej drogeryjnej farbie w brązach, która nie spłukiwałaby się na rudo Zdecydowanie zamieść swoje zdjęcia w dziennym i sztucznym świetle, wtedy będziemy mogły cokolwiek poradzić (ale to również zdecydowanie amatorsko, chyba, że wróci do nas Matys-magda
nanah jest offline  
Stary 2010-05-12, 11:34   #3905
Mini1991
Zakorzenienie

cao drogerii mowimy NIE!

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-05-12, 12:04   #3906
Shade_23
Zadomowienie

No kombinuję, kombinuję! Nadal się waham między Wellą 8,81, Richese 9,11 i Goldwelem 8AS.
One się na pewno wszystkie szybko wypłukują, więc to już nawet nie o to chodzi. Raczej o efekt, jaki zostawią na pasemkach.

Wczoraj wypłukałam je ostro w płukance i są takie siwawe z lekką poświatą fioletu (akurat mam niezbyt polecaną płukankę). I do tego dążę. Tyle, że płukanka nie zabije mi rudości, a troszke jeszcze ich tam mam.

Gadmarka ja też słyszałam, że Matrix się wypłukuje na brzydki kolor i w ogóle że 6A jest rudawy... Też mi się kiedyś podobał, ale odpuściłam.

Cao mam nadzieję, że aż tak Ci nie dałyśmy w kość... My tu nie atakujemy z nieżyczliwości! Warto o tym pamiętać.

Zyta absolutnie nie rezygnuję z Welli. Aga mnie troszkę odstraszyła, ale Aga robiła zupełnie innym odcieniem min. 6,71... Ja też kiedyś go miałam i wyszedł ciepły - kasztanowy. Natomiast ta 8,81 wygląda na zimną biel No na pewno muszę mieć coś z popielem. I dobrze by było, żeby w ofercie były mixtony, bo czuję, że się od nich uzależniam...
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-05-12, 12:37   #3907
nanah
Rozeznanie

Z cyklu: moje przygody z mixtonami, odcinek 2

Załączam zdjęcia spłukiwania mixtonów po dwóch tygodniach od tonowania. Zdjęcie w świetle dziennym (tu mi niestety aparat zażółca wszystkie zdjęcia) i z lampą. Jak dla mnie - nie ma miedzi Jest naturalny beżyk na poziomie 7 (po dwóch tygodniach popielatej poświaty już prawie nie widać). A Waszym zdaniem? Co sądzicie?
nanah jest offline  
Stary 2010-05-12, 12:55   #3908
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez nanah Pokaż wiadomość
Z cyklu: moje przygody z mixtonami, odcinek 2

Załączam zdjęcia spłukiwania mixtonów po dwóch tygodniach od tonowania. Zdjęcie w świetle dziennym (tu mi niestety aparat zażółca wszystkie zdjęcia) i z lampą. Jak dla mnie - nie ma miedzi Jest naturalny beżyk na poziomie 7 (po dwóch tygodniach popielatej poświaty już prawie nie widać). A Waszym zdaniem? Co sądzicie?
Nanah! Sprzedaj mi swoją głowę (tę z drugiego zdjęcia!) Zapłacę każdą cenę!
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-05-12, 12:58   #3909
nanah
Rozeznanie

A może wystarczy Ci mój aparat? Wiesz, w rzeczywistości mam coś pomiędzy zdjęciem 1 a 2, nie jestem w stanie pstryknąć fotki, która by dokładnie odzwierciedlała kolor.

* różnicę w odcieniach można zauważyć porównując kolor mojej skóry na zdjęciu 1 i 2
nanah jest offline  
Stary 2010-05-12, 14:43   #3910
cancer86
Przyczajenie

Kupiłam farbkę Loreal Majirel numer 7.1 z oksydantem 6%. Czy ktoś orientuje się jaki kolor wyjdzie na moich kasztanowych włosach (wg. mnie mam obecnie ciemny kolor). Proszę o pomoc lub o jakieś przykładowe zdjęcia kolorku 7.1
cancer86 jest offline  
Stary 2010-05-12, 14:47   #3911
nanah
Rozeznanie

cancer 86, jeżeli wkleisz zdjęcia, to będziemy mogło pi razy drzwi coś powiedzieć Z doświadczenia - na wodzie 6% będzie Ci się spłukiwać na ciepło. Jeżeli więc teraz masz kasztanowe (ciepłe, z dodatkiem miedzi/rudości), to po 7,1 na wodzie 6% kolor wychłodzi Ci się na maksymalnie dwa tygodnie, później będziesz mieć to samo, co masz teraz. Tak mi się wydaje.
nanah jest offline  
Stary 2010-05-12, 15:20   #3912
cancer86
Przyczajenie

Oto mój obecny kolor. Jak dla mnie to za ciemny:/
cancer86 jest offline  
Stary 2010-05-12, 15:20   #3913
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez nanah Pokaż wiadomość
A może wystarczy Ci mój aparat? Wiesz, w rzeczywistości mam coś pomiędzy zdjęciem 1 a 2, nie jestem w stanie pstryknąć fotki, która by dokładnie odzwierciedlała kolor.

* różnicę w odcieniach można zauważyć porównując kolor mojej skóry na zdjęciu 1 i 2
Aparat też by się przydał Tak serio - masz śliczny kolor! I na 1 i na 2 fotce. Widać, że te mixtony naprawdę działają cuda...
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-05-12, 15:48   #3914
cancer86
Przyczajenie

Czy lepiej użyć innego oksydantu? Nie chce bym wyszła marchewkowa:/
cancer86 jest offline  
Stary 2010-05-12, 15:57   #3915
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez cancer86 Pokaż wiadomość
Czy lepiej użyć innego oksydantu? Nie chce bym wyszła marchewkowa:/
Najlepiej 3% tyle, że on nie rozjaśni Ci włosów... Zresztą żadna farba tego nie zrobi - jedynie rozjaśniacz.
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-05-12, 15:59   #3916
nanah
Rozeznanie

Dzięki, Shade! Wiele lat marzyłam o takim zwykłym-niezwykłym kolorze Ciekawe, jak się będą zachowywać moje włosy po kolejnych tonowaniach. Generalnie mam zamiar teraz tylko i wyłącznie mixtonami tonować, ewentualnie na zimę może dodam coś z poziomu 6 (np. 6,07), jak mi się zachce ciemniejszego koloru. W moim przypadku fiolet + niebieski to jest to W końcu jest efekt zimnej szarej myszy

W ogóle, to moje włosy dawno nie miały się tak dobrze - polecam Wam serdecznie tę serię Yes to Tomatoes oraz znalezienie produktu do stylizacji bez alkoholu (mnie wysuszał).
nanah jest offline  
Stary 2010-05-12, 16:04   #3917
cancer86
Przyczajenie

Ja po prostu nie chce tej rudości czy miedzi, sama nie wiem co to jest na tych włosach, ale też nie chce czarnych:/
Mam tą farbkę Loreala Majirel 7.1 nie wiem, może ją z czymś zmieszać tzn. z innym odcieniem?
cancer86 jest offline  
Stary 2010-05-12, 16:12   #3918
nanah
Rozeznanie

Mogłabyś dla pewności z czymś, co ma opal/fiolet (np. fioletowy mixton albo Majirel 7,22). To wszystko możesz zrobić na wodzie do 3%, powinno Ci się ochłodzić, chociaż jaśniej raczej nie będzie (farba nie rozjaśnia farby, tylko dodaje pigmentu). Wodę 3% możesz zrobić sama z wody 6% i wody destylowanej/przegotowanej

Cytat:
Ja po prostu nie chce tej rudości czy miedzi, sama nie wiem co to jest na tych włosach, ale też nie chce czarnych:/
Mam tą farbkę Loreala Majirel 7.1 nie wiem, może ją z czymś zmieszać tzn. z innym odcieniem?
nanah jest offline  
Stary 2010-05-12, 16:23   #3919
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Oczywiście, że możesz mieszać tylko mądrze! A co chcesz z czym połączyć?
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-05-12, 16:25   #3920
cancer86
Przyczajenie

Nie znam się na tym więc nie wiem co z czym mieszać. Chciałabym taki mój naturalny mysi kolorek
cancer86 jest offline  
Stary 2010-05-12, 16:32   #3921
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Nie znam się na tym więc nie wiem co z czym mieszać. Chciałabym taki mój naturalny mysi kolorek
No to mixtony - tak jak Nanah! Najlepsza recepta na "myszowatość"
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-05-12, 16:51   #3922
cancer86
Przyczajenie

Mixtony czyli jaki ?

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

A może wiecie jaką farbę dokupić ze sklepowych by wyszło mysio?
Ewentualnie jaki kolor z farb Matrix SOCOLOR lub COLOR SYNC?
cancer86 jest offline  
Stary 2010-05-12, 17:57   #3923
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
Mixtony czyli jaki ?

---------- Dopisano o 16:51 ---------- Poprzedni post napisano o 16:41 ----------

A może wiecie jaką farbę dokupić ze sklepowych by wyszło mysio?
Ewentualnie jaki kolor z farb Matrix SOCOLOR lub COLOR SYNC?
Ze sklepowych nie używamy!
Oceń sobie czy Twoje włosy są rude czy bardziej żółte.
Jak rude to przyda Ci się z tej samej firmy co masz farbę niebieski mixton(popiel) lub właśnie farba po przecinku .1 lub .11 .
Jak Twoje włosy są bardziej żółte to mixton fioletowy (opal) lub farba po przecinku .2 i .22
lub .12(fioletowy popiel) i .21 (popielaty fiolet)
Tak jak piszą Ci Dziewczyny rób na wodzie 3% , lub4%, bo wyższa rozjaśni Twój odrost i wyjdą zdecydowanie rude. Pamiętaj, że niską wodą robi sie przyciemniaanie i tonowanie. Ciężko stwierdzić jaki jest Twój obecny kolor. Jak chcesz to dokup coś z jaśniejszego poziomu 8 może coś w stylu .12, .21, .81, .89 lub 8 z perłą, opalem, fioletem czy szarością w nazwie.
Mixtonu daje się 1-2cm na 30ml farby!Służy do wybicia niechcianego tonu jak tu poszesz rudego.
A przede wszystkim zrób sobie to co masz na pasemku, żeby potem nie było rozczarowania Powodzenia

Nanach- Jak będziesz robić tonowanie samymi mixtonami, to w jakich proporcjach? niebieski i fiolet i ile wody?

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-05-12 o 18:03
zyta82 jest offline  
Stary 2010-05-12, 18:05   #3924
Koralyn
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość

Dołączam fotki moich włosów w oświetleniu (widać "piękny" czerwonawy odcień), inne zdjęcie ukazuje zamiast brązu uroczą czerń. I jeszcze zdjęcie aktorki z kolorem włosów jaki mi się marzy od lat. Z naprawdę BRAZOWYM połyskiem.
kolor ze zdjecia ktory ci sie marzy to nie braz, to ciemny blond raczej, a brazy rzeczywiscie zazwyczaj sa czerwone:/

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2010-05-12 o 18:07
Koralyn jest offline  
Stary 2010-05-12, 18:41   #3925
cancer86
Przyczajenie

Czyli myślicie że ten kolorek 7.1 nie wyjdzie na moich włosach tak jak na palecie?
cancer86 jest offline  
Stary 2010-05-12, 19:08   #3926
Shade_23
Zadomowienie

Cancer86 Nigdy nie ma niestety nic pewnego. Trzeba próbować na sobie.

Dziewczyny a ja napisałam do firmy Prosalon w sprawie farb Chantal i mixtonów... Ciekawe czy odpiszą. Kurcze te farby mają całkiem niezłe opinie! No i tak jak pisałam - cena & pojemność = bajka! Upatrzyłam kolor 10/1 lub 9/1 - jasne popielate blondziki + mixton niebieski albo perłowo-srebrny. Brzmi genialnie! Oczywiście to za jakiś czas, jak już przyjdzie pora na farbowanie trwałe. Z innych firm to mnie nawet Londa zaciekawiła jeszcze.
Goldwell niestety nie ma poziomu wyższego niż 8 w kwestii serii AS lub SB, więc ciężka sprawa... Jak kiedyś mi się znudzą bardzo jasne włoski to wtedy wezmę Goldwela.
Wellę raczej odpuszczam, L'Oreala też.
Co do tonowania... Nadal się nie zdecydowałam
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-05-12, 21:42   #3927
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Cancer86 Nigdy nie ma niestety nic pewnego. Trzeba próbować na sobie.

Dziewczyny a ja napisałam do firmy Prosalon w sprawie farb Chantal i mixtonów... Ciekawe czy odpiszą. Kurcze te farby mają całkiem niezłe opinie! No i tak jak pisałam - cena & pojemność = bajka! Upatrzyłam kolor 10/1 lub 9/1 - jasne popielate blondziki + mixton niebieski albo perłowo-srebrny. Brzmi genialnie! Oczywiście to za jakiś czas, jak już przyjdzie pora na farbowanie trwałe. Z innych firm to mnie nawet Londa zaciekawiła jeszcze.
Goldwell niestety nie ma poziomu wyższego niż 8 w kwestii serii AS lub SB, więc ciężka sprawa... Jak kiedyś mi się znudzą bardzo jasne włoski to wtedy wezmę Goldwela.
Wellę raczej odpuszczam, L'Oreala też.
Co do tonowania... Nadal się nie zdecydowałam
a gdzie je wyhaczyłaś?

agabil1 jest offline  
Stary 2010-05-12, 21:52   #3928
Shade_23
Zadomowienie

Aga w necie, w necie To przez te szukanie czegoś do tonowania. Wklejałam już paletę z serii ASH i mixy, ale wkleję jeszcze raz.

Mi się podoba 10/1... Ale interesuje mnie co daje mixton perłowo-srebrny.
Cieeeekaweee..........
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-05-12, 23:29   #3929
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

Cytat:
Aga w necie, w necie To przez te szukanie czegoś do tonowania. Wklejałam już paletę z serii ASH i mixy, ale wkleję jeszcze raz.

Mi się podoba 10/1... Ale interesuje mnie co daje mixton perłowo-srebrny.
Cieeeekaweee..........
dzięki

ja bym sobie 6.1 z niebieskim mixtonem trzasnęła...

Ciekawe jaki efekt dają te popiele

agabil1 jest offline  
Stary 2010-05-12, 23:45   #3930
Shade_23
Zadomowienie

Mnie kusi fakt, że te farby są tanie (ok. 15zł) i mają dużą pojemność (120ml) - dla osób takich jak ja, farbujących włosy często to naprawdę dobra rzecz.

A ja już ograniczyłam wahania w kwestii tonowania do Richesse 9,11 albo też Wella ColorTouch 10/81 perłowo-popielaty.
Interesuje mnie jednak pewna rzecz... Mianowicie mixton. Jaki wziąć do tego? Wella ma dziwne oznaczenia
Wklejam paletę ich mixów no i wybrane kolorki......

I martwi mnie jeszcze to, że Richesse nie ma mixtonów Obawiam się, że mimo iż 9,11 to podwójny popiel to bez mixa będzie za słaby...
Shade_23 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
odcień ciepły popielaty, rdzy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości