Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-06-02, 20:50   #4081
L_ka
Rozeznanie

Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
heh się pochwalę dziś babeczka w sklepie była przekonana że mam naturalne, niefarbowane włosy ale może to dlatego że byłam prosto od fryzjera
no to gratki,
fajnie, że masz fryzjera do którego ze spokojnym sumieniem mozesz się wybrać...
Cytat:
A co do tej sody oczyszczonej z H&S, to wiesz, to może być jakikolwiek szampon, nie koniecznie przeciwłupieżowy
ale tego HS normalnie nie zużyję tak czy siak, więc go nie szczędziłam
potrzymałam te 10 minut i włosy ledwo dały się spłukać takie szorstkie, no dosłownie stary jamnik szorstkowłosy (nie wiem, nie głaskałam, ale takie skojarzenie) chyba dobrze by się nadawały do zbierania ropy naftowej Po maseczce z octem trochę lepsze, ale nie do końca. Co ciekawe, woda ze spłukiwania maski była lekko żółtawa (po szamponie normalna), na włosach efektu nie widać, no cóż, to by było za proste

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------

MovieGirl, super kolorek, zaraz sobie poczytam co Ty tam kombinowałaś

If it's worth doing, it's worth doing badly.

To nie decyzja się liczy, tylko jej powody. Decyzje podjęte ze strachu pozbawiają nas mocy.
L_ka jest offline  
Stary 2010-06-02, 21:30   #4082
MaybeTomorrow
Raczkowanie

MovieGirl boski kolor!!!
MaybeTomorrow jest offline  
Stary 2010-06-02, 21:50   #4083
Karolawaw
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MaybeTomorrow Pokaż wiadomość
MovieGirl boski kolor!!!
Ja równiez tak mysle kolor super...........
Witajcie czytam was i czytam i to co wy wyprawiacie z tymi farbami to sie w głowie nie miesci, wiecie wiecej niz niejeden fryzjer w miescie Wiec tak, zawsze farbowałam włosy farbami sklepowymi w tonacjach brazu i oczywiscie za kazdym razem włosy prawie czarne z polyskiem rudosci co jest wam znane, oststnio wybralam sie do fryza na jasne refleksy i kolor(by juz nie byly takie ciemne) i po 3 tyg widac juz gdzieniegdzie moje siwkistwie rdzilam ze 150zł co 3-4tyg. to troche za duzo na moja kieszen. Dlatego chce zaczac farbowac włosy farbami profesjonalnymi w domciu tylko nie wiem majirel czy goldwell?Fotki moich obecnych włoskow wrzuce jutro byscie mi doradzily bo dzis nie sa w formie a bardzo podobaja mi sie te kolorki i oczywiscie prosze was o pomoc jaka firma jaki numer itd. jestem w tym temacie zielona
Karolawaw jest offline  
Stary 2010-06-02, 22:01   #4084
Karolawaw
Raczkowanie

......................... .ale kusi ten srebrny brazik................... ............
Karolawaw jest offline  
Stary 2010-06-02, 22:51   #4085
MovieGirl
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Karolawaw Pokaż wiadomość
......................... .ale kusi ten srebrny brazik................... ............

karolawaw wkleiłaś dokładnie te same foty które mnie jarają!!!hah - ale jednak ja tam widzę ciepłe opcje - tylko poblask w swietle fleszy jest taki boski srebrzysty ogolnie pięknie to wygląda

ten moj kolorek jest świeży też inaczej wygląda na całości niż na kosmykach, które Wam wkleiłam - będę informowała na bieżąco jak to się zachowuje co jakiś czas

zyta!!!przecież sama mi bodajże pomogłaś w proporcjach

haaa!!!

dobra napiszę jak to było dla zainteresowanych, otóż:

- nabyłam goldwella topchic silver brown x2
- A mix [ niebieski]
- woda 3%

miseczka, tubka farbki [60ml], 4cm Amixa, 60ml wody

30 min

DONE.

ważne!!!!!!!!: przed tym zabiegiem jakies 3 tyg temu miałam pojaśniane włosy do blondu ashowego - fote macie w pikczersie PRZED - mialam w nim miedziane reflexy!u nasady reszta przechodziła w złoto!!!!!!!!!- TERAZ NIE MA ŚLADU po miedzi!!!pokryło wszycho SZOK!!!

zloto się przebija ale to mi już tak nie przeszkadza.kwestia pokrycia raz jeszcze dla wyrównania.

teraz się zabieram za fest treatment!!!maski maski maski cement szampon maski cement żrem też skrzyp polny od 3 miechow i mam zamiar dalej i kupie se wode pokrzywową i bede wcierać!!!A CO PFFFF!!!regeneration in progress

kissYa Girls
MovieGirl jest offline  
Stary 2010-06-03, 00:19   #4086
kate25
Raczkowanie

GG do kate25

dziewczyny, co powiecie o takim kolorze, jaką farbą można coś takiego uzyskać:
Stary 2010-06-03, 16:40   #4087
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez L_ka Pokaż wiadomość
potrzymałam te 10 minut i włosy ledwo dały się spłukać takie szorstkie, no dosłownie stary jamnik szorstkowłosy (nie wiem, nie głaskałam, ale takie skojarzenie) chyba dobrze by się nadawały do zbierania ropy naftowej Po maseczce z octem trochę lepsze, ale nie do końca. Co ciekawe, woda ze spłukiwania maski była lekko żółtawa (po szamponie normalna), na włosach efektu nie widać, no cóż, to by było za proste

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:47 ----------
Pisałam, że próbowałam na pasemku, to efektu "starego jamnika" nie doświadczyłam.Ale, żeby tak od razu na całą głowę? W jakim stanie są teraz Twoje włosy? U mnie na prawdę kolor niebieski spłukiwał się niesamowicie. Może Twoja farba mocniej się "wżarła" we włosy.

MovieGirl kolor masz po prostu BOSKI!!!!!! tylko podchodzi trochę pod czarny? Bardzo ciemny jest. Ciekawe jak w słońcu wygląda i jak się mieni.

Babiczki, ja znów po godzinach spędzonych na poszukiwaniu informacji znalazłam, że:
mix Ash i baige jest dla poziomów 6-10, wzmacnia ash i niweluje złoto/żółć/rudy w blondach
mix blue i violet jest dla poziomów 1-5, wzmacnia ash w ciemnych poziomach i pogłębia ciemne tony
mix ash/ash to zieleń, wybija czerwienie, dla pziomów 1-6(ciemnych), redukuje ciepłe żółtawe/żółtawe/rudawe
zyta82 jest offline  
Stary 2010-06-03, 16:54   #4088
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
no to gratki,
fajnie, że masz fryzjera do którego ze spokojnym sumieniem mozesz się wybrać...
ano mam generalnie ja polecam fryzjerów-facetów
Cytat:
No właśnie wydawało mi się ze tak bedzie, zyta po pierwsze użyła tego sposobu na pofarbowane rozjaśnione włosy (a z takich włosów farba szybciej spływa) a po drugie na włosy pofarbowane tylko raz, a Ty, kochana, po kilkukrotnym farbowaniu masz kilka warstw pigmentu na włosach więc zmycie ich nie bedzie takie proste... Jeśli masz ochotę królikować to możesz spróbować stosować taki "zabieg" 1-2 razy w tyg. to może po miesiącu bedzie niezły efekt, ale w takim wypadku lepiej się zaopatrzyć w zakwaszającą odżywkę (np.Farouk Fruit coctail)
Stary 2010-06-03, 19:28   #4089
Shade_23
Zadomowienie

"Ale jaki kolor mixu dodałaś? Żeby zabić czerwień trzeba dodać zielony taaak?
Tylko czy wtedy nie zzielenieją te jasne pasemka?
Mnie tam 8,01 ładnie zgasiło czerwień, ale na krótko (byłam tydzień temu) pasemka też troszkę przyciemniło ale wszystko było ładne i takie świetliste.
Podobają mi się moje odrosty, które są już w naturalnym kolorze i na tych włosach od góry pasemka pięknie chwyciły a kolor pomiędzy jest naturalny.
Natomiast tu gdzie wcześniej było blond b. jasny, potem poziom 6 brąz z nieszczęsną czekoladą, która spiera się na czerwonawo pasemka już żółtawe a ta czerwień mnie dobija po prostu!

Dziewczyny jak często można tonować włosy i czy to szkodzi jakoś bardziej?
A może robic color touch welli to jest ponoć bez amoniaku koloryzacja?"

_Novotna_ Do mnie jeszcze nie dotarł ten Richesse 9,11. Mixa nie dodam bo nie ma w ofercie. Zarówno Richesse jak i Wella ColorTouch są bez amoniaku, ale niestety... Tonują baaaardzo krótkotrwale. Mnie nie szkodzi częste farbowanie... No ale... jak to jest w praktyce to nie wiem. U mnie cuda działa jedwab z Biosilka... I Matrix Sleek... Miodzio!

Żeby wybić czerwień dodaje się zielony, a rudości gasi niebieski mix.

MovieGirl wbiłaś mi klina!!!!
Od długiego czasu myślę o TopChic SB... Już mi obsesja opadła i zdecydowałam się na zakup farby trwałej z Chantal 9,1 + niebieski mix + srebrno-perłowy... A teraz znów mam zamęt! Na nowo zaczęłam myśleć o Goldwelu...

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2010-06-03 o 19:31
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-06-03, 21:32   #4090
MovieGirl
Raczkowanie

hejka

zyta nie są czarne!!!na tym kawałku co Wam wkleiłam tak wyszyły...są piękne szarawe z poblaskami złota gdzieniegdzie bo musze jeszcze raz pokryc - ale poswiata jest szaro-srebrna mowie Wam ja sie nie posiadam z radosci!!!ten kolorek jest dokładnie taki jak moj naturalny kolor brwi i caly czas własnie do tego dązyłam - brwi mam geste,szare takie wlasnie - wiec malam wyznacznik

wkleje Wam się po jakimś czasie to sobie oblookacie całość i zobaczycie sameale tez juz sie zastanawiam nad dodaniem next tajm perłowatego mixa - tylko nie wiem czy jest musze checknąć

shade dawaj z tym!!!ja o tym chantalu to pierwsze tutaj na forum słysze nie znam wogole tej firmy
MovieGirl jest offline  
Stary 2010-06-03, 22:18   #4091
L_ka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
Pisałam, że próbowałam na pasemku, to efektu "starego jamnika" nie doświadczyłam.Ale, żeby tak od razu na całą głowę? W jakim stanie są teraz Twoje włosy? U mnie na prawdę kolor niebieski spłukiwał się niesamowicie. Może Twoja farba mocniej się "wżarła" we włosy.
Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Jeśli masz ochotę królikować to możesz spróbować stosować taki "zabieg" 1-2 razy w tyg. to może po miesiącu bedzie niezły efekt, ale w takim wypadku lepiej się zaopatrzyć w zakwaszającą odżywkę (np.Farouk Fruit coctail)
Raczej się na królika nie piszę, wolę raz a dobrze zapodać dekolor lub kąpiel rozjaśniającą (jeszcze nie wiem co) - spłukiwanie tego mixu z włosów to przeżycie, którego nie chcę powtarzać. Stan włosów nie jest zły, wydawał się gorszy jak jeszcze były na wpół wilgotne, teraz tylko końcówki są trochę szorstkie, ale tak samo bywa też po basenie. Maska Joanny + ocet jabłkowy naprawdę ładnie pozamykała łuski, jej spłukiwanie było wręcz milusie
Cytat:
mix Ash i baige jest dla poziomów 6-10, wzmacnia ash i niweluje złoto/żółć/rudy w blondach
mix blue i violet jest dla poziomów 1-5, wzmacnia ash w ciemnych poziomach i pogłębia ciemne tony
mix ash/ash to zieleń, wybija czerwienie, dla pziomów 1-6(ciemnych), redukuje ciepłe żółtawe/żółtawe/rudawe
Kobieto, zdobywasz cenną wiedzę, może wkrótce salon z farbowaniem otworzysz

To nie decyzja się liczy, tylko jej powody. Decyzje podjęte ze strachu pozbawiają nas mocy.
L_ka jest offline  
Stary 2010-06-04, 06:20   #4092
L_ka
Rozeznanie

i dopisuję: po porannym myciu widzę, że chyba jednak nie spłukał do końca ten mix, bo włosy ponownie szorstkie, wieczorem będę walczyć

PS. Dlaczego nie połączyło postów?

Edytowane przez L_ka
Czas edycji: 2010-06-04 o 06:22
L_ka jest offline  
Stary 2010-06-04, 14:56   #4093
nanah
Rozeznanie

MovieGirl, wspaniały jest ten kolor! Koniecznie pisz, jak się zachowuje (czy i jak się spłukuje), chyba się w końcu przerzucę na Topchic, bo mnie Majirel już denerwuje. Ostatnio tonowałam sobie wg wszelkich zaleceń i mam znów ciepły refleks na głowie Zrobiłam 6,07 + mix fioletowy + mix niebieski i po 2 tygodniach wyglądam jak bura kura.
nanah jest offline  
Stary 2010-06-04, 15:14   #4094
Shade_23
Zadomowienie

Bura kura........ Boskie!

Ja też w takim razie uderzam w TopChic! Tyle, że jasny poziom. 8 lub 7.
Jak się nie spisze to wtedy kupię Chantal.

A dziś doszła do mnie Richesska 9,11. Farbowałam Wellą ColorTouch kilka dni temu, ale.......... pofarbuję dziś tą 9,11 bo nie wytrzymam...
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-06-04, 15:26   #4095
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nanah Pokaż wiadomość
MovieGirl, wspaniały jest ten kolor! Koniecznie pisz, jak się zachowuje (czy i jak się spłukuje), chyba się w końcu przerzucę na Topchic, bo mnie Majirel już denerwuje. Ostatnio tonowałam sobie wg wszelkich zaleceń i mam znów ciepły refleks na głowie Zrobiłam 6,07 + mix fioletowy + mix niebieski i po 2 tygodniach wyglądam jak bura kura.
Dlatego ja zrezygnowałam z Majirel... wychodziło ciepło i się szybko spłukiwało
Cytat:
PS. Dlaczego nie połączyło postów?
Bo były w dużym odstępie czasu
Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
A dziś doszła do mnie Richesska 9,11. Farbowałam Wellą ColorTouch kilka dni temu, ale.......... pofarbuję dziś tą 9,11 bo nie wytrzymam...
Shade, oddychaj ! i uważaj bo sobie zmasakrujesz włosy i przy okazji zbankrutujesz
Stary 2010-06-04, 15:35   #4096
nanah
Rozeznanie

No ja sobie właśnie robię Majirel 6,1 + trochę mixu niebieskiego i fioletowego, żeby zutylizować te farby. Jakiś czas temu zmienił mi się stosunek do kupowania i nie kupię Topchic póki nie skończę tych Po dzisiejszym dniu zostanie mi jeszcze tego wszystkiego na jakieś jedno farbowanie i przerzucę się na Goldwella.

Ok, wyszło bardzo ładnie - chłodny naturalno-popielaty średni brąz. Pewnie będzie tak jakiś tydzień - dwa a później zabawa od początku

Edytowane przez nanah
Czas edycji: 2010-06-04 o 16:33
nanah jest offline  
Stary 2010-06-04, 16:48   #4097
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
Kobieto, zdobywasz cenną wiedzę, może wkrótce salon z farbowaniem otworzysz
Tak! tak! i zaproszę Was do współpracy i będziemy serwować "jamniki" i robić eksperymenty na nieswoich włosach i wyciągniemy później wnioski dla nas.Informacje czytam, wnioskuję, polecam a jakoś sama od dłuższego czasu się motam z zakupem farby, jakoś komuś to łatwiej doradzić.
Wstąpiłam ostatnio do osiedlowej fryzjerki i przekonuje mnie, że popiel u mnie nie wyjdzie, a jak wyjdzie to zielono i mówi, żebym sobie zakupiła 7.0 alwaves i upiera się, że na 100% pokryje moje rudawo-żółte włosy. Zobaczymy co to będzie. Najwyżej będę reklamować. W przyszłym tygodniu się za to wezmę.

Schade- Ty to szalejesz, daj im trochę pooddychać, Nawet nie zdążyła Ci się Wella spłukać i już następna?

Nanah - no faktycznie jak będziecie co rusz firmę zmieniać to niezłą koekcję "pół" tubek zbierzecie, no ale czego się nie robi dla odnalezienia tej jednej

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-06-04 o 17:05
zyta82 jest offline  
Stary 2010-06-04, 18:13   #4098
nanah
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
Nanah - no faktycznie jak będziecie co rusz firmę zmieniać to niezłą koekcję "pół" tubek zbierzecie, no ale czego się nie robi dla odnalezienia tej jednej
Zyta, ja mam właśnie odwrotnie Mam teraz Majirel 1/5 Majirel 6,07, 1/6 Majirel 6,1, 2/3 fioletowego mixa i 1/6 niebieskiego mixa. Koniec. W ciągu 1-2 farbowań mam zamiar zutylizować to wszystko i się przerzucić na Topchic, jeśli rzeczywiście tak pięknie wychodzi i się nie spiera.
nanah jest offline  
Stary 2010-06-04, 19:22   #4099
MovieGirl
Raczkowanie

heyah

umyłam 1szy raz - spłukała się ta fest ciemna warstwa kt zawsze jest po farbowaniu iiiii strzeliłam Wam foty pod różnym kątem i w różnym świetle[ps. nie ma światła sztucznego - wszystko w dziennym]

ps. ja już w życiu nie nałoże żadnego loreala na włosy babki bo te farby to jakieś gówno nic a nic nie chłodzi włosów i robi jeszcze gorzej - miedzie i rudosci TAM GDZIE ICH NIE POWINNO WOGOLE BYC

okay zalączam foty - enjoy
MovieGirl jest offline  
Stary 2010-06-04, 20:18   #4100
Kayako
BAN stały

Cytat:
Napisane przez MovieGirl Pokaż wiadomość
ps. ja już w życiu nie nałoże żadnego loreala na włosy babki bo te farby to jakieś gówno nic a nic nie chłodzi włosów i robi jeszcze gorzej - miedzie i rudosci TAM GDZIE ICH NIE POWINNO WOGOLE BYC
Ej, a czy Majirel nie jest właśnie L'orealowy?
Na tym drugim zdjęciu masz zieloną poświatę (albo przynajmniej u mnie na kompie ), ale i tak rewelacja Tydzień temu się farbowałam, a Twój sukces mnie motywuje do schłodzenia swojej czupryny.
Kayako jest offline  
Stary 2010-06-04, 21:18   #4101
Karolawaw
Raczkowanie

Na tym drugim zdjęciu masz zieloną poświatę (albo przynajmniej u mnie na kompie ), ale i tak rewelacja Tydzień temu się farbowałam, a Twój sukces mnie motywuje do schłodzenia swojej czupryny.[/QUOTE]

Chociaz ostatnio sie zastanawialam jak to jest z ta zielenia na głowie i wogole nie potrafilam sobie jej wyobrazic to tez widze te poswiate!!!!

Edytowane przez Karolawaw
Czas edycji: 2010-06-04 o 21:20
Karolawaw jest offline  
Stary 2010-06-04, 21:30   #4102
MovieGirl
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Karolawaw Pokaż wiadomość
Na tym drugim zdjęciu masz zieloną poświatę (albo przynajmniej u mnie na kompie ), ale i tak rewelacja Tydzień temu się farbowałam, a Twój sukces mnie motywuje do schłodzenia swojej czupryny.

Chociaz ostatnio sie zastanawialam jak to jest z ta zielenia na głowie i wogole nie potrafilam sobie jej wyobrazic to tez widze te poswiate!!!![/QUOTE]

hmm a ja tego nie widze!u mnie na kompie takiej nie mam - moze macie cos z kolorami?heh - nie wiem chyba kazdy widzi inaczej GRUNT ZE SĄ SZARAWE

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------

aaa i nie napisalam najważniejszego!!!dzis kumpela ktora znam setki lat hah powiedziala mi ze mam taki kolor na glowie jaki miałam w LO zanim sie zafarbowałam.....TO NAJWIEKSZY komplement dla mnie BO MIALAM WTEDY NATURALNY KOLOR!!!!yay!![a LO to kiedy to bylo dzizasss......]
MovieGirl jest offline  
Stary 2010-06-04, 22:45   #4103
Karolawaw
Raczkowanie

Tak jak mowilam wklejam foty swoich kłaczkow i prosze o porade. Teraz zobaczycie mega ciepły braz ktorego chce sie pozbyc. Tak mnie kusi ten srebrny braz tylko boje sie ze moze wyjsc u mnie tak czarno czarno, a dopiero wyszlam z takich czarnych sklepowych brazow.Jeszcze mysle o srednim popielatym brazie z goldwella co o tym myslicie? Czy moze srednie na moich włosach nie wyjda??W jakie tonacje mam sie kierowac, ciemne brazy, srednie brazy???Jeszce myslałam by polaczyc srebrny z tym popielatym ale wogole sie na tym nie znam i nie wiem czy mozna te farby ze soba łaczyc. A to moj mega goracy odcien
Karolawaw jest offline  
Stary 2010-06-05, 19:36   #4104
kretoszczurek
Raczkowanie

Dziewczynki na jakiej długości włosy starczy ten goldwell? Bo ja ostatnio robiłam z 2 opakowań majrel ale to było za dużo. Czaję się na jakąś farbkę ale nie jestem pewna co do firmy lorealka szybko się spłukała, a i włosy po farbowaniu były wysuszone i sztywne.

Faktycznie możecie salon eksperymentalny otworzyć
Stary 2010-06-05, 20:35   #4105
Shade_23
Zadomowienie

MovieGirl możesz mi jeszcze tylko przypomnieć jakim poziomem TopChic robiłaś?? To było 7SB? czy 6? Mi się bardzo podoba Twój kolorek. Fajniutki! A delikatne refleksy zieleni jedynie jeszcze bardziej go wychładzają.

Zafarbowałam pasma clip-in mieszanką farby 8,01 FreeLimix + mixton blue... Kolor boski... Żeby na własnych coś takiego osiągnąć... Ech... Te clipy mają teraz identyczny kolor jak Richesse 9,11 z próbników

Wklejam foty, ale wyszły jaśniej niż kolor rzeczywisty.
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-06-06, 17:53   #4106
MovieGirl
Raczkowanie

dzięki shade ja robilam 6SB

kretoszczurek - goldwell ma 60ml jedna tubka - mi by starczyło na całe włosy z jednej a mam takie za łopatki z 2cm - tylko niestety laska kt mi to kładła otworzyla mi dwie bo stwierdzila ze jedna to za mało i dopchała tam jeszcze ze 3 cm z tej drugiej....wiec mam ją skukaną na pozniej i dokupie albo 6sb znow albo jakas obok i wymieszam - te kolorki się minimalnie różnią

pozdrówki
MovieGirl jest offline  
Stary 2010-06-06, 22:24   #4107
Karolawaw
Raczkowanie

Dziewczyny pomocy!!!! No wiec robie sobie ten srebrny braz6SB lub 7A sredni popielaty braz z goldwella tylko mam problem bo nie wiem o co chodz z ta woda jaka mam dac 3 czy 6 od czego to zalezy????Czy musze nabyc litrowa? Moze podsuniecie jakiegos linka dobrej i niedrogiej wody. Czy do brazow zawsze mam dawac te sama wode???
Karolawaw jest offline  
Stary 2010-06-07, 00:03   #4108
L_ka
Rozeznanie

Karolawaw, woda 6% głównie do lekkiego rozjaśniania, jak nie chcesz jaśniej to weź 3%. Nie wiem czy Goldwell ma na aukcjach "odlewki" - wtedy mogłabyć kupić mniej. Ja się na wodach nie znam, kupowałam litr oryginalnej do Welli CT. Gdzieś wyczytalam że jak woda (w zasadzie emulsja) kosztuje > 15zł za litr to zawiera dodatki które reagują z farbą i wpływają na trwałość, wypłukiwanie, itp, a wiec stosowanie tańszej wody to strzelanie sobie w kolano.
to z forum fryzjerskiego więc nie wiem czy można dawać linka
Cytat:
Jeżeli jest tańszy to zazwyczaj zawiera tylko czysty perhydrol z odpowiednią kremową odżywką (bazą). W takim przypadku użycie jej zamiennie nie ma żadnego znaczenia.
Używanie drogich farb z tanimi utleniaczami skutkuje brakiem różnych składników odpowiedzialnych za kondycję włosa, trwałość koloru, pokrycie siwizn i odbarwionych kosmyków a nawet może zmienić odcień.
no, z tym ostatnim to chyba nie za bardzo.
jako przykład podany Socolor z MAtrixa

---------- Dopisano o 00:03 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:55 ----------

a ja się zdecydowałam - kupuję rozjaśniacz (do kąpieli) i Chantal: mixy 0.22 i 0.11. oraz naturę 9.0, 8.0, jak będzie za jasno to pójdę do fryzjera, albo zużyję pół tubki CT 7.89

Edytowane przez L_ka
Czas edycji: 2010-06-06 o 23:59 Powód: dopisek
L_ka jest offline  
Stary 2010-06-07, 08:58   #4109
Mini1991
Zakorzenienie

shade boskie!
a te twoje pasemka mocno odrozniaja sie do reszty??
bo ja chyba kupuje dekoloryzator (chantal podobno nie robi masakry)
dodatkowo kupie farbe 7,1 lub 8,11 (ktora lepsza? boje sie ze 7,1 wyjdzie ciemno na zdekoloryzowanych włosach) + 2 mixtony niebieski i zielony
i tak mysle pojde chyba do znajomej fryzjerki bo sama sie boje

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-06-07, 09:47   #4110
L_ka
Rozeznanie

Mini1991, oficjalnie piszą by brać 1 poziom jaśniejszą farbę, ale użytkowniczki z Wizażu radzą brać 2 poziomy jaśniejszą. M.in. dlatego zrezygnowałam z dekoloryzatora.
To ciemnienie wynika z utleniania (ponownego pigmentów?) w przypadku gdy nie cały barwnik zostanie wymyty.

L_ka jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
odcień ciepły popielaty, rdzy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości