Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-06-14, 18:56   #4171
qrka30
Przyczajenie

Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

jeżeli masz włosy z czerwienią to popiel ci zbija bo ma zielony pigment,pozdrawiam
qrka30 jest offline  
Stary 2010-06-14, 19:00   #4172
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez qrka30 Pokaż wiadomość
jeżeli masz włosy z czerwienią to popiel ci zbija bo ma zielony pigment,pozdrawiam
Popiel absolutnie nie zbije czerwonego pigmentu, bo nie ma w sobie zieleni a niebieski - do wybijania miedzi i pomarańczu!

Czerwień wybijają farby metaliczne - zielone.
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-06-14, 19:16   #4173
Mini1991
Zakorzenienie

shade chce twoje włosy z allwaves 6,1 ! zamowiłabym ale wtedy robiłas na 6% utleniaczu na 3% wyjdzie zupełnie co innego

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-06-14, 19:20   #4174
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
shade chce twoje włosy z allwaves 6,1 ! zamowiłabym ale wtedy robiłas na 6% utleniaczu na 3% wyjdzie zupełnie co innego
Hmmm....... no fakt, robiłam na 6%... Trudno przewidzieć efekt... Teoretycznie na 6% powinno Ci wyjść właśnie jaśniej o ton czy dwa... A może spróbuj na kosmyku i zobaczysz co Ci tam z tego wyjdzie...
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-06-14, 21:46   #4175
Mini1991
Zakorzenienie

zapewnie czerwien ;/ kurde juz sama nie wiem

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-06-15, 07:14   #4176
qrka30
Przyczajenie

może się mylę o ile wiem to 1 po przecinku to zielony pigment w farbie ,ale proszę o uświadomienie
qrka30 jest offline  
Stary 2010-06-15, 08:49   #4177
Mini1991
Zakorzenienie

niee.. 1 to popiel niebieski,
w niektórych 7 (majirel) to metalik zielony
ale radze uwazac nie wsztkie tak maja.. czesto 7 to brazy specjalne czyli cos z kasztanem

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-06-15, 09:50   #4178
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
niee.. 1 to popiel niebieski,
w niektórych 7 (majirel) to metalik zielony
ale radze uwazac nie wsztkie tak maja.. czesto 7 to brazy specjalne czyli cos z kasztanem
Prawda, prawda!
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-06-15, 11:40   #4179
Mini1991
Zakorzenienie

w ogole shade ty masz mega błyszczace włosy! jak ty to robisz ?
na po tym farbowaniu allwaves to w ogole blask po oczach bije

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-06-15, 12:57   #4180
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
w ogole shade ty masz mega błyszczace włosy! jak ty to robisz ?
na po tym farbowaniu allwaves to w ogole blask po oczach bije
Myślę, że to raczej sprawa oświetlenia Chociaż nie narzekam. Ale to też jest tak, że ciemne włosy bardziej błyszczą, bo odbijają światło, no i przeważnie zaraz po farbowaniu jest taki przerysowany efekt.
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-06-15, 15:47   #4181
ciare
Raczkowanie

Farbowała może któraś z Was włosy farbą z Elgonu kolor 7.1 popielaty blond? mam włosy brązowe z okropnymi rudymi reflekasami i odrost- 4 cm. Myslicie ze kolor mi złapie na moj MISZ MASZ NA GŁOWIE? prosze o szybką odpowiedz - to juz jutro!!
ciare jest offline  
Stary 2010-06-15, 18:42   #4182
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ciare Pokaż wiadomość
Farbowała może któraś z Was włosy farbą z Elgonu kolor 7.1 popielaty blond? mam włosy brązowe z okropnymi rudymi reflekasami i odrost- 4 cm. Myslicie ze kolor mi złapie na moj MISZ MASZ NA GŁOWIE? prosze o szybką odpowiedz - to juz jutro!!
Robiłam 7NC i z 6% co było wielką pomyłką,( rude mi się zrobiły bo robiłam na 6% oxy)! Jak już to rób na słabszej wodzie3% a może z 4%? Farbę miesza się 1:1, osobno trzeba kupić oxy, no chyba, że już masz innej firmy
Mini1991- jutro idę do fryzjera położyć 7.0 Allwaves, kupiłam do tego 6% oxy, ale zobaczymy co mi jutro wyczaruje, Podpytam jaki oxy dała, bo nie przypuszczam, żeby z 6% mi kładała, nawet sobie nie dam tego zrobić. To jutro, albo pojutrze dam znać co i jak
Shade_23- popiel jako .1 - to rzeczywiście niebieski, Gdzieś kiedyś czytałam i pisałam Wam, że podwójny popiel . 11 jest zielony. I też mnnie dziwiło, że popiel dziewczynom wychodzi zielony(no chyba, że kładą na złoto to nie ma się co dziwić). Fryzjerka też mi mówiła, że po popielu moje rudo złote wyjdą zielone, to coś musi być na rzeczy.
A zobaczcie wklejam koło tam właśńie .1 jest niebieska a .11 zielona. Inne po przecinku też są odpowiednie .03 - złoto, .02 - fiolet, .05 - czerwony, to by miało sens. Ale zależy jeszcze od producenta, jaką kolorystykę sobie ustali
zyta82 jest offline  
Stary 2010-06-15, 20:23   #4183
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
Robiłam 7NC i z 6% co było wielką pomyłką,( rude mi się zrobiły bo robiłam na 6% oxy)! Jak już to rób na słabszej wodzie3% a może z 4%? Farbę miesza się 1:1, osobno trzeba kupić oxy, no chyba, że już masz innej firmy
Mini1991- jutro idę do fryzjera położyć 7.0 Allwaves, kupiłam do tego 6% oxy, ale zobaczymy co mi jutro wyczaruje, Podpytam jaki oxy dała, bo nie przypuszczam, żeby z 6% mi kładała, nawet sobie nie dam tego zrobić. To jutro, albo pojutrze dam znać co i jak
Shade_23- popiel jako .1 - to rzeczywiście niebieski, Gdzieś kiedyś czytałam i pisałam Wam, że podwójny popiel . 11 jest zielony. I też mnnie dziwiło, że popiel dziewczynom wychodzi zielony(no chyba, że kładą na złoto to nie ma się co dziwić). Fryzjerka też mi mówiła, że po popielu moje rudo złote wyjdą zielone, to coś musi być na rzeczy.
A zobaczcie wklejam koło tam właśńie .1 jest niebieska a .11 zielona. Inne po przecinku też są odpowiednie .03 - złoto, .02 - fiolet, .05 - czerwony, to by miało sens. Ale zależy jeszcze od producenta, jaką kolorystykę sobie ustali
Wczoraj we fryzjerskim sprzedawca pokazywał mi podobną paletę i mówił,że po przeciwnej stronie są kolory neutralizujące te naprzeciwko.
Ja robiłam wczoraj miedziano-złoty blond i dodałam nieco tonera fioletowego. Nieciekawie wyszło. Taka brudno-fioletowa poświata. A miałam nadzieję na taki zgaszony toffi.
Dużo wiecie o tonerach podpowiedzcie co zrobić żeby wyszedł taki stonowany, nie wściekłyrudy kolor toffi.
majreg jest offline  
Stary 2010-06-15, 20:51   #4184
Mini1991
Zakorzenienie

a ja ciagle mam problem z odrostem.. ten dziad jest ciagle jasny mało tego miedziany jak chole**!
przeciez uzywam 3% utleniacza jak to mozliwe ze jest wsciekle rudy

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-06-15, 21:46   #4185
caate
Zakorzenienie

GG do caate

Dziewczyny mam pytanie

jezeli kupie TopChic to utleniacz musze miec tej samej firmy?
mam 3/4 butli Matrixa 2,7% i szkoda mi go wyrzucic, tymbardziej ze teraz cienko u mnie z kasa

doradzcie prosze czy jest sens meczyc te moje wlosy i dazyc do popielatego brazu. nie wiem sama czy on m inawet juz pasuje
zrobilam dzis zdjecia wlosow, 2tyg temu podcinalam juz widze, ze mam porozdwajane koncowki

interesuje mnie polozenie Golwella 6SB+mix niebieski.
Perfekcyjny demakijaż, ekstremalna łagodność dla oczu z płynem L'Oreal

Edytowane przez caate
Czas edycji: 2010-06-15 o 21:48
caate jest offline  
Stary 2010-06-15, 21:50   #4186
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez caate Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie

mam 3/4 butli Matrixa 2,7% i szkoda mi go wyrzucic, tymbardziej ze teraz cienko u mnie z kasa

doradzcie prosze czy jest sens meczyc te moje wlosy i dazyc do popielatego brazu. nie wiem sama czy on m inawet juz pasuje
zrobilam dzis zdjecia wlosow, 2tyg temu podcinalam juz widze, ze mam porozdwajane koncowki

A nie lepiej filetowy? Mam wrażenie,że przebija u Ciebie miedź a nie złoto, więc chyba fiolet bardziej by zneutralizował.
Co do utleniacza to może być innej firmy.To nie przeszkadza.
Myślę,że zimny brązki by Ci pasował jak najbardziej. Taki ciemny.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2010-06-15 o 21:54
majreg jest offline  
Stary 2010-06-15, 21:56   #4187
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Wczoraj we fryzjerskim sprzedawca pokazywał mi podobną paletę i mówił,że po przeciwnej stronie są kolory neutralizujące te naprzeciwko.
Ja robiłam wczoraj miedziano-złoty blond i dodałam nieco tonera fioletowego. Nieciekawie wyszło. Taka brudno-fioletowa poświata. A miałam nadzieję na taki zgaszony toffi.
Dużo wiecie o tonerach podpowiedzcie co zrobić żeby wyszedł taki stonowany, nie wściekłyrudy kolor toffi.
Pewnie dałaś czysty fioletowy z tubki. To chyba nie jest tak łatwo jakby nam się wydawało. Po to jest całą gama mixów, żeby fryzjer zobaczył nasze włosy, i czy nasz rudy jest bardziej miedziany, czy złoty i odpowiednio miesza pewnie mixy. Wklejałam kiedyś fajne koła kolorów na których nmiej więcej można ocenić, czy tam jest fiolet rozrobiony bardziej z czerwonym czy bardziej z niebieskim, no dobra wklejam.
A ostrość zależy od tonu 1-10. im niższy tym czerniejszy a im wyższy jaśniejszy, no i właśnie co to? trzeba dodać farby czystej czarnej 1 lub czystego blondu 10? Już kiedyś o to pytałam, ale nie został temat pociągnięty, to chyba jest już wyższa szkoła jazdy
zyta82 jest offline  
Stary 2010-06-15, 22:05   #4188
caate
Zakorzenienie

GG do caate

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
A nie lepiej filetowy? Mam wrażenie,że przebija u Ciebie miedź a nie złoto, więc chyba fiolet bardziej by zneutralizował.
Co do utleniacza to może być innej firmy.To nie przeszkadza.
Myślę,że zimny brązki by Ci pasował jak najbardziej. Taki ciemny.
fiolet i popiel uzywalam z Matrixa ColorSync wlasnie ostatnio ponad miesiac temu farbowalam.

Jezeli nie musze kupowac nowego utleniacza to chociaz tyle dobre, jeszcze raz przeanalizuje co mialam na glowie. Ja tez u siebie widze zdecydowanie miedz i juz tak farbuje je od ponad 2tyg ale ciagle sie boje, ze znowu nie wyjdzie i czekam az jeszcze bardziej sie wyplukaja, zeby cos dac spokojnie na poziomie 6.
caate jest offline  
Stary 2010-06-15, 22:07   #4189
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez caate Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie

A robiłaś wcześniej czymś z zielenią jak pisałyśmy? Miałam Ci wcześniej pisać, śliczna dziewczyna z Ciebie. Nie jestem lesbą. Ja jak coś to mieszałabym teraz mix zielony z niebieskim zobacz na koło. No a ten 6SB piękny faktycznie. Wodę inną można dać jak pisała Majreg.
Majreg- Fiolet? to na złote lub żółte!!! Na kole wyrażnie widać, że czerwone miedziaki wybija się niebiesko - zielonym mixem.
zyta82 jest offline  
Stary 2010-06-15, 22:13   #4190
kretoszczurek
Raczkowanie

Cytat:
A ostrość zależy od tonu 1-10. im niższy tym czerniejszy a im wyższy jaśniejszy, no i właśnie co to? trzeba dodać farby czystej czarnej 1 lub czystego blondu 10? Już kiedyś o to pytałam, ale nie został temat pociągnięty, to chyba jest już wyższa szkoła jazdy
Właśnie ja czytałam o dodawaniu natury czyli np 8 jak dla mnie. Ponieważ włosy naturalne mają te wszystkie pigmenty w sobie. Np by pokryć siwe daje się naturę z farbą jaką chcemy mieć kolor. Ja chcę teraz tak ufarbować 8 plus 8 z odcieniem ale jeszcze nie zdecydowałam.

Może te wasze mixtony lepiej do natury dodawać?
Stary 2010-06-15, 22:25   #4191
caate
Zakorzenienie

GG do caate

Cytat:
A robiłaś wcześniej czymś z zielenią jak pisałyśmy? Miałam Ci wcześniej pisać, śliczna dziewczyna z Ciebie. Nie jestem lesbą. Ja jak coś to mieszałabym teraz mix zielony z niebieskim zobacz na koło. No a ten 6SB piękny faktycznie. Wodę inną można dać jak pisała Majreg.
Majreg- Fiolet? to na złote lub żółte!!! Na kole wyrażnie widać, że czerwone miedziaki wybija się niebiesko - zielonym mixem.
dziekuje, milo mi

wlasnie nie zrobilam tego, bo jak bylam w hurtowni to kobieta wciskala mi jeszcze utleniacz, ktory litr kosztowal 38zl. nie mialam akurat ze soba tyle kasy wiec wyszlam zla, bo posluchalam sie jej ze trzeba utleniacz tej samej firmy i od tamtej pory dalam sobie spokoj z wlosami, stwierdzilam ze najpierw o nie zadbam, bo koncowki o to mnie blagaly i pozniej zafarbuje. I dzis, patrze w lusterko w samochodzie stojac w korku w pelni slonca, jak ujrzalam ile mi urosly a moje konce (czesto spinam w koka i to widac) sa typowo rudo-miedzianie stwierdzilam, ze znowu sie odezwe i wkoncu cos zakupie bo baaaaaaardzo mi nie odpowiada ta miedz. Ja jestem ten typ, ktory wszystko milion razy analizuje zanim kupi

a z tymi zielony to mam mixa walnac zielonego z niebieskim do 6SB i powinno byc okej?
caate jest offline  
Stary 2010-06-15, 22:47   #4192
L_ka
Rozeznanie

Cześć Dziewczynki,
jak się dało zauważyć miałam mały odwyk od netu. Ja wciąż czekam na swój rozjaśniacz i Chantala (ciekawe ile jeszcze, myślałam że już będę po zabawach) - też wzięłam te 2 mixy co Shade - btw, fajny ten kolor, choć na zdjęciach wyszedł dość ciemno

If it's worth doing, it's worth doing badly.

To nie decyzja się liczy, tylko jej powody. Decyzje podjęte ze strachu pozbawiają nas mocy.
L_ka jest offline  
Stary 2010-06-15, 23:52   #4193
aniastef
Przyczajenie

Witam!
Dziewczyny prosze doradzcie jaki kolorki z majirel powinnam kupic aby uzyskac chlodna czekolade (moze powinnam wymieszac rozne kolory). Kolor, ktory ma Edyta Herbus(kilka razy jej zdjecie ukazalo sie na forum). Teraz na wlosach mam loreal excell 10 kolor nr 5.15 i ten kolor wyszegl na wlosach ciemno (w swietle mam wlosy miedziano czerwone).
aniastef jest offline  
Stary 2010-06-16, 07:51   #4194
MerriqueMayfair
Rozeznanie

Dziewczyny, mam w domu Matrixa SoColor 4N. Chciałabym dokupić do niego jakiś odcień i zmieszać by otrzymać jakiś chłodnawy czekoladowy brąz ale nie za ciemny. Chciałabym powoli przechodzić na jaśniejszy kolor włosów i 4N jest za ciemne, a szkoda zeby ta farba leżała w domu.
Mam jeszcze Goldwell 4NN gdyby któraś z Was była zainteresowana mogłabym odsprzedać

Tu jest paleta Socolor. Mam nadzieję,że któraś z Was mi coś doradzi
http://allegro.pl/item1068866218_lor...ml_paleta.html

I jeszcze cos dziewczyny...jesteście ekpertkami w mieszaniu odcieni z tego co wyczytałam z jakim poziomem musiałabym zmieszać poziom 4 żeby wyszedł poziom 6 czy 7? Bo nie chce już farbować na tak ciemny kolor a szkoda mi tych farb które kupiłam

http://www.stephenking.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2a069sfwd4tsq.png

Zużywam kosmetyki, nie kupuję nowych

Edytowane przez MerriqueMayfair
Czas edycji: 2010-06-16 o 10:51
MerriqueMayfair jest offline  
Stary 2010-06-16, 18:23   #4195
zyta82
Rozeznanie

Ja już nic z tego nie rozumiem!!!!!!!
Pełna nadziei poszłam położyć u fachowca 7.0 Allwaves.........
i..............dupa! kolejny fryzjer do odhaczenia na NIE! Radzę pierwsze pytanie zadać jak tylko wchodzicie do fryca ...czy używają mixy?
Myślałam, że jak fachowiec to techniki kładzenia farb zna, a co? Koleżanka położyłaby mi tak samo. Po prostu zero szkolenia. Szefowa zapewniała nie, że wyjdzie jak mój naturalny, a co? zielono-rudo-czarny i dodatkowo nierównomiernie jak cholera, bo są prześwity po pasemkach i czarne końcówki, no ale z plamami jak przepiórka?. A co dziwne z oxy 6% i wyszły takie ciemne, że mój mówi na mnie czarna(no takie ciemne brązowe są). Zapowiedziałam się, że przyjdę z reklamacją do szefowej, niech poprawiają.
Ja już teraz zgłupiałam jak mi z 6% tak mocno przyciemniło. Nawet zdjęcia nie mam ochoty robić, bo masakra jest. Już nigdy nie pójdę do fryzjera!!!!
Nawet szamponu po koloryzacji nie miała!!!!!! Nie emulgowała, tylko nałożyła na cłość i potem zmyła;( Ufffff!!!!!!!
My naprawdę więcej wiemy od niejednego fryzjera, nie obrażając prawdziwych fachowców;(

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-06-16 o 18:28
zyta82 jest offline  
Stary 2010-06-16, 18:47   #4196
Kayako
BAN stały

Nie wiem, może jestem ułomna, ale szukałam, szukałam i nie znalazłam! A co szukałam? Oznaczeń farb, tych cyferków po przecinku :<

Więc moja prośba pierwsza brzmi: czy ktoś zna i mógłby napisać oznaczenia tych odcieni po przecinku firmy Wella (a konkretnie chodzi o Koleston Perfect)? Bo chyba troszkę się różnią od tych Majirelowskich (zresztą Maji też szukałam i też nie znalazłam ).

A teraz rozwinięcie wypowiedzi :

Na głowie mam aktualnie złoty ciemny blond SoColor, Matrix, ale widzę, że producent nie rzucał słów na wiatr i faktycznie się wymywa ukazując me pikne żółtko z poziomu 7 (a co lepsze, pierwotnie miedziane), do tego wypalone słońcem.

A że mój naturalny kolor to właśnie zimny ciemny blond, więc postanowiłam poczynić pewne kroki ku powrotu do naturalności.

Ale ja lubię kombinować i wykombinowałam sobie następującą mieszankę z farb Wella Koleston Perfect: (pół na pół) 5/71 : 7/38 (brązowo-popielaty jasny brąz : złoto perłowy średni blond).

Druga prośba, która łączy się z pierwszą: czy z tej mieszanki odcieni, tonacji, nie daj Bóg, może wyjść rudy maszkaron? (może wyjść złoty, złoto przyjmę z pocałowaniem ręki). Pogrzebałam trochę i dziewczyny skarżyły się na /71, mówiąc, że wychodzi z tego czerwień/rudość, więc stąd moje pytanie No bo ,7 to chyba... opal? Choć też w nazwie ma "brązowo-", brązy mają czerwony barwnik, chyba dobrze mi się wydaje?

Na zakończenie za długiego postu: nie chcę Majirel - zawiodłam się na nim. Nie chcę ColorTouch - chcę trwałą farbę

Proszę o pomoc Moje posty są z reguły ignorowane, to strasznie wkurza

Edytowane przez Kayako
Czas edycji: 2010-06-16 o 18:49
Kayako jest offline  
Stary 2010-06-16, 19:04   #4197
caate
Zakorzenienie

GG do caate

Cytat:
i..............dupa! kolejny fryzjer do odhaczenia na NIE! Radzę pierwsze pytanie zadać jak tylko wchodzicie do fryca ...czy używają mixy?
Myślałam, że jak fachowiec to techniki kładzenia farb zna, a co? Koleżanka położyłaby mi tak samo. Po prostu zero szkolenia. Szefowa zapewniała nie, że wyjdzie jak mój naturalny, a co? zielono-rudo-czarny i dodatkowo nierównomiernie jak cholera, bo są prześwity po pasemkach i czarne końcówki, no ale z plamami jak przepiórka?. A co dziwne z oxy 6% i wyszły takie ciemne, że mój mówi na mnie czarna(no takie ciemne brązowe są). Zapowiedziałam się, że przyjdę z reklamacją do szefowej, niech poprawiają.
Ja już teraz zgłupiałam jak mi z 6% tak mocno przyciemniło. Nawet zdjęcia nie mam ochoty robić, bo masakra jest. Już nigdy nie pójdę do fryzjera!!!!
Nawet szamponu po koloryzacji nie miała!!!!!! Nie emulgowała, tylko nałożyła na cłość i potem zmyła;( Ufffff!!!!!!!
My naprawdę więcej wiemy od niejednego fryzjera, nie obrażając prawdziwych fachowców;(

koniecznie idz po reklamacje!
Tak, to prawda, szczegolnie Ty jestes obcykana i kazdemu doradzasz wiesz co i jak. Ehhh, pokaz foto i tak
caate jest offline  
Stary 2010-06-16, 19:15   #4198
MerriqueMayfair
Rozeznanie

Ja bym na pewno poszła z reklamacją. Fuszerką fryzjerska to jedyne co mnie powstrzymuje przed pójsciem do niego 2 razy w swoim życiu byłam na farbowaniu i 2 razy się przejechałam

Dziewczyny, co mi wyjdzie jeśli wymieszam poziom 4 z poziomem 7?

http://www.stephenking.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2a069sfwd4tsq.png

Zużywam kosmetyki, nie kupuję nowych

MerriqueMayfair jest offline  
Stary 2010-06-16, 19:21   #4199
aniastef
Przyczajenie

Dziewczyny prosze doradzcie
aniastef jest offline  
Stary 2010-06-16, 19:24   #4200
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MerriqueMayfair Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam w domu Matrixa SoColor 4N. Chciałabym dokupić do niego jakiś odcień i zmieszać by otrzymać jakiś chłodnawy czekoladowy brąz ale nie za ciemny. Chciałabym powoli przechodzić na jaśniejszy kolor włosów i 4N jest za ciemne, a szkoda zeby ta farba leżała w domu.
Mam jeszcze Goldwell 4NN gdyby któraś z Was była zainteresowana mogłabym odsprzedać

Tu jest paleta Socolor. Mam nadzieję,że któraś z Was mi coś doradzi
http://allegro.pl/item1068866218_lor...ml_paleta.html

I jeszcze cos dziewczyny...jesteście ekpertkami w mieszaniu odcieni z tego co wyczytałam z jakim poziomem musiałabym zmieszać poziom 4 żeby wyszedł poziom 6 czy 7? Bo nie chce już farbować na tak ciemny kolor a szkoda mi tych farb które kupiłam
Kurcze powiem Ci że żeby Ci wyszedł poziom 6 czy 7 to musiała byś chyba z poziomem 9 pomieszać... a z tego co wiem nie powinno się mieszać aż tak dużej różnicy kolroów bo i tak może wyjść dość ciemno, dlatego może tą farbkę odsprzedaj/ wymień a kup sobie np.6 AV lub 7AV?
Cytat:
biedna jesteś... a to ty miałaś wczęśniej blond włosy? bo jeśli tak to peanie dlatego tak ciemno wyszło nie przejmuj się , na pewno się zmyje
Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
Nie wiem, może jestem ułomna, ale szukałam, szukałam i nie znalazłam! A co szukałam? Oznaczeń farb, tych cyferków po przecinku :<

Więc moja prośba pierwsza brzmi: czy ktoś zna i mógłby napisać oznaczenia tych odcieni po przecinku firmy Wella (a konkretnie chodzi o Koleston Perfect)? Bo chyba troszkę się różnią od tych Majirelowskich (zresztą Maji też szukałam i też nie znalazłam ).
1- szary
2- zielony
3- złoty/żólty
4 - czerwony
5- mahoń
6 - fiolet/opal
7- brąz/kasztan
8 - niebieski
Cytat:
A że mój naturalny kolor to właśnie zimny ciemny blond, więc postanowiłam poczynić pewne kroki ku powrotu do naturalności.

Ale ja lubię kombinować i wykombinowałam sobie następującą mieszankę z farb Wella Koleston Perfect: (pół na pół) 5/71 : 7/38 (brązowo-popielaty jasny brąz : złoto perłowy średni blond).
z tej mieszanki nie wyjdzie Ci blond a raczej średni/ciemny brąz, żeby był ciemny blond to ja bym celowała w poziom 8 albo nawet 9 (albo połączenie obu)
Cytat:
Druga prośba, która łączy się z pierwszą: czy z tej mieszanki odcieni, tonacji, nie daj Bóg, może wyjść rudy maszkaron? (może wyjść złoty, złoto przyjmę z pocałowaniem ręki). Pogrzebałam trochę i dziewczyny skarżyły się na /71, mówiąc, że wychodzi z tego czerwień/rudość, więc stąd moje pytanie No bo ,7 to chyba... opal? Choć też w nazwie ma "brązowo-", brązy mają czerwony barwnik, chyba dobrze mi się wydaje?
Wymieniłam wyżej oznaczenia więc chyba już jasne ze jednak taka mieszanka jaką wymyśliłaś to nie najlepszy pomysł jesli lubisz kombinowac i chcesz koniecznie dwie farby pomieszac to może 9/16 + mix 0/88 ?
Zamknij wątek

Tagi
odcień ciepły popielaty, rdzy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości