Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 141 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-06-16, 20:07   #4201
Mini1991
Zakorzenienie

Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

zyta.. nie dziwie Ci sie ja raz w zyciu od fryzjera wyszłam zadowolona.!
wiecie .. ja chyba daje sobie spokoj.. teraz chyba nie bede farbowac

---------- Dopisano o 20:07 ---------- Poprzedni post napisano o 20:05 ----------

aniastef czekolada ma w sobie czerwony (chyba) pigment wiec nie osiagniesz nia popielu.
jak masz czerwony to radze metalik. 5,71 np + 7 zeby nie było za ciemno.
no nie wiem moze 7,11
aa i prosze cie nie pytaj o farby ktore miałyby dac ci intentyczny efekt co u herbus bo kazda by chciała ale niestety tak nie ma

włosomaniaczka

Edytowane przez Mini1991
Czas edycji: 2010-06-16 o 20:08
Mini1991 jest offline  
Stary 2010-06-16, 20:47   #4202
Kayako
BAN stały

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
1- szary
2- zielony
3- złoty/żólty
4 - czerwony
5- mahoń
6 - fiolet/opal
7- brąz/kasztan
8 - niebieski

z tej mieszanki nie wyjdzie Ci blond a raczej średni/ciemny brąz, żeby był ciemny blond to ja bym celowała w poziom 8 albo nawet 9 (albo połączenie obu)

Wymieniłam wyżej oznaczenia więc chyba już jasne ze jednak taka mieszanka jaką wymyśliłaś to nie najlepszy pomysł jesli lubisz kombinowac i chcesz koniecznie dwie farby pomieszac to może 9/16 + mix 0/88 ?
Dziękuję Ci pięknie
Tylko nie rozumiem jednej rzeczy... Bo ja chciałabym otrzymać poziom 6, czyli fachowo: ciemny blond A nawet jakby był ździebko ciemniejszy, czyli podążający w kierunku poziomu 5, to też nie byłoby źle Więc 9/16 to stanowczo nie dla mnie!
Do tego muszę pokryć odrost, nie tylko wychłodzić głowę.

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
jak masz czerwony to radze metalik. 5,71 np + 7 zeby nie było za ciemno.
O, właśnie o to mi chodzi Nie za ciemno, nie za jasno (za to bardzo zagmatwanie).
Dlaczego firmy nie mogły zrobić takich samych oznaczeń? To wprowadza mętlik W jednym 7 oznacza metalik, w innym kasztan, w innym pewnie w ogóle zielony.

Z cyklu głupich pytań: czy metalik, opal i fiolet to to samo? I czym się różni czerwony, mahoń, brąz i kasztan?
Kayako jest offline  
Stary 2010-06-16, 20:58   #4203
Mini1991
Zakorzenienie

hah :P
7 miałam na mysli poziom
opal - opalizujacy czyli fioletowy
metalik to zielen wiec nie to samo

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-06-16, 21:37   #4204
L_ka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
Ja już nic z tego nie rozumiem!!!!!!!
Pełna nadziei poszłam położyć u fachowca 7.0 Allwaves.........
i..............dupa! kolejny fryzjer do odhaczenia na NIE!
(...)
Szefowa zapewniała nie, że wyjdzie jak mój naturalny, a co? zielono-rudo-czarny i dodatkowo nierównomiernie jak cholera, bo są prześwity po pasemkach i czarne końcówki, no ale z plamami jak przepiórka?. A co dziwne z oxy 6% i wyszły takie ciemne, że mój mówi na mnie czarna(no takie ciemne brązowe są). Zapowiedziałam się, że przyjdę z reklamacją do szefowej, niech poprawiają.
Ja już teraz zgłupiałam jak mi z 6% tak mocno przyciemniło. Nawet zdjęcia nie mam ochoty robić, bo masakra jest. Już nigdy nie pójdę do fryzjera!!!!
Nawet szamponu po koloryzacji nie miała!!!!!! Nie emulgowała, tylko nałożyła na cłość i potem zmyła;( Ufffff!!!!!!!
My naprawdę więcej wiemy od niejednego fryzjera, nie obrażając prawdziwych fachowców;(
Jedyne co przychodzi mi do głowy to to że przetrzymała Ci farbę na głowie, albo złe proporcje mieszanki. No bo przecież miałaś kiedyś rozjaśniane, więc ogólnie nie powinny za ciemno łapać. Co do szamponu po koloryzacji - może to i dobrze? może poczekaj parę myć, a nadmiar pigmentu się spierze i będzie ok?
Cytat:
biedna jesteś... a to ty miałaś wczęśniej blond włosy? bo jeśli tak to peanie dlatego tak ciemno wyszło nie przejmuj się , na pewno się zmyje
Viki, muszę przyznać że nie rozumiem - wyszło ciemno bo miała blond włosy? możesz wytłumaczyć co masz na myśli?

MerriqueMayfair, zgadzam się z Viki, co do odsprzedaży/wymiany. Z poziomami to nie jest tak jak w matematyce: (4+9)/2=6,5. Matys-magda w tym wątku za głowę się łapała jak czytała o takich połączeniach. Przejrzyj jej posty - fajne przepisy dawała, zawsze to jakaś wskazówka (z tego co pamiętam, to jakoś 1/5 4-ki czy 5-ki gdzieś chyba dorzucała do jaśniejszych farb, ale to i tak dobre kilka farbowań zanim się zużyje).
No i jeszcze - jak rozumiem masz teraz na głowie poziom 4? Więc nie farbuj pod żadnym pozorem na poziom 7 (to co chciałaś docelowo uzyskać) bo będziesz miała prześliczny jasny odrościk. Pamiętaj - farba farby nie rozjaśni, załapie tylko na naturalnych włosach na odroscie. Aby odrost nie rzucał się w oczy to myślę, że nie więcej jak 1 poziom różnicy. (Można też użyć dekoloryzatora lub rozjaśniacza, ale to jak chcesz szybciej zejść z koloru)

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
Na głowie mam aktualnie złoty ciemny blond SoColor, Matrix, ale widzę, że producent nie rzucał słów na wiatr i faktycznie się wymywa ukazując me pikne żółtko z poziomu 7 (a co lepsze, pierwotnie miedziane), do tego wypalone słońcem.

A że mój naturalny kolor to właśnie zimny ciemny blond, więc postanowiłam poczynić pewne kroki ku powrotu do naturalności.

Ale ja lubię kombinować i wykombinowałam sobie następującą mieszankę z farb Wella Koleston Perfect: (pół na pół) 5/71 : 7/38 (brązowo-popielaty jasny brąz : złoto perłowy średni blond).
Cytat:
z tej mieszanki nie wyjdzie Ci blond a raczej średni/ciemny brąz, żeby był ciemny blond to ja bym celowała w poziom 8 albo nawet 9 (albo połączenie obu)

Wymieniłam wyżej oznaczenia więc chyba już jasne ze jednak taka mieszanka jaką wymyśliłaś to nie najlepszy pomysł jesli lubisz kombinowac i chcesz koniecznie dwie farby pomieszac to może 9/16 + mix 0/88 ?
No, ja bym też nie ruszała 5, ale myślę że 8 czy 9 to za jasne skoro chcesz zimny ciemny blond (czyli taki poz. 6-7). Tak więc mieszałabym 6 i 7, lub sam 7.
Z tym Kolestonem to żeś sobie wymyśliła, jakby mógł być CT - to fajny byłby polecany przez Matys-magdę kolor 7/89 + 6/71 (ew. zamiast niego można coś innego dorzucić, co by nie miało brązów). Tyle, że w Kolestonie nie ma 7/79. Jak może być złoto na głowie to może 7/38+mix 0/81 (przy 0/88 może być za dużo tego niebieskiego)?
Edit. Jak ma być nawet ciemniej to może 6/03+0/28 (mix zielono-niebieski)?

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Cytat:
I czym się różni czerwony, mahoń, brąz i kasztan?
No, czerwony to czerwony. Mahoń to taki brązowy czerwony, kasztan to lekko złoty mahoń a brąz to brąz (jak bez dodatków to bym powiedziała że neutralny).

If it's worth doing, it's worth doing badly.

To nie decyzja się liczy, tylko jej powody. Decyzje podjęte ze strachu pozbawiają nas mocy.

Edytowane przez L_ka
Czas edycji: 2010-06-16 o 21:32
L_ka jest offline  
Stary 2010-06-16, 21:41   #4205
Kayako
BAN stały

Cytat:
Napisane przez L_ka Pokaż wiadomość
No, ja bym też nie ruszała 5, ale myślę że 8 czy 9 to za jasne skoro chcesz zimny ciemny blond (czyli taki poz. 6-7). Tak więc mieszałabym 6 i 7, lub sam 7.
Z tym Kolestonem to żeś sobie wymyśliła, jakby mógł być CT - to fajny byłby polecany przez Matys-magdę kolor 7/89 + 6/71 (ew. zamiast niego można coś innego dorzucić, co by nie miało brązów). Tyle, że w Kolestonie nie ma 7/79. Jak może być złoto na głowie to może 7/38+mix 0/81 (przy 0/88 może być za dużo tego niebieskiego)?
Edit. Jak ma być nawet ciemniej to może 6/03+0/28 (mix zielono-niebieski)?
Widziałam właśnie tą mieszankę Matys-Magdy i na niej troszkę się wzorowałam - ale jak widać tylko troszkę, bo inna paleta i możliwości już nie te. A CT nie chciałam, bo to w końcu nietrwała koloryzacja, a ja prowadzę bardzo aktywnie wodny tryb życia Ale właśnie nie wiem, czy się nie zdecyduję.
Co do /38, to właśnie myślę, że to by była najlepsza opcja chyba. Ale na poziome 6 jednak Gdzieś widziałam w otchłaniach forum zdjęcie właśnie po /38 i piękne, naprawdę piękne
A mixton jak będzie na aukcji to też się kupi
Więc albo CT (7/89 + 6/71, ew. bez brązu) lub KP 6/38 (ew. +0,81)

Dziękuję Wam jeszcze raz za wyjaśnienia

edit:
Cytat:
hah :P
7 miałam na mysli poziom
opal - opalizujacy czyli fioletowy
metalik to zielen wiec nie to samo
Inteligentna jestem, tak, wiem XD
Kayako jest offline  
Stary 2010-06-16, 21:55   #4206
Mini1991
Zakorzenienie

ojj juz nie przesadzaj kazdy kiedys zaczynał

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-06-16, 22:08   #4207
L_ka
Rozeznanie

Cytat:
Widziałam właśnie tą mieszankę Matys-Magdy i na niej troszkę się wzorowałam - ale jak widać tylko troszkę, bo inna paleta i możliwości już nie te. A CT nie chciałam, bo to w końcu nietrwała koloryzacja, a ja prowadzę bardzo aktywnie wodny tryb życia Ale właśnie nie wiem, czy się nie zdecyduję.
Co do /38, to właśnie myślę, że to by była najlepsza opcja chyba. Ale na poziome 6 jednak Gdzieś widziałam w otchłaniach forum zdjęcie właśnie po /38 i piękne, naprawdę piękne
A mixton jak będzie na aukcji to też się kupi
Więc albo CT (7/89 + 6/71, ew. bez brązu) lub KP 6/38 (ew. +0,81)
No jak się "moczysz" to CT może za szybko się spłukać. A 6/38 nie ma dlatego dałam 6/03.

To nie decyzja się liczy, tylko jej powody. Decyzje podjęte ze strachu pozbawiają nas mocy.
L_ka jest offline  
Stary 2010-06-16, 22:19   #4208
Kayako
BAN stały

Cytat:
No jak się "moczysz" to CT może za szybko się spłukać. A 6/38 nie ma dlatego dałam 6/03.
O choroba, faktycznie To bchyba faktycznie będzie 7/38+mix 0/81 (ponoć mixton trochę przyciemnia). Albo rysnąć mu jeszcze jakieś 6/0 czy 6/1? (bo z poziomem 5 wyjdzie za ciemno? :c Nawet jakby tak tylko powiedzmy z ćwiartkę wcisnąć? 15ml "5" i 45ml "7"?)
Kayako jest offline  
Stary 2010-06-17, 00:02   #4209
L_ka
Rozeznanie

Cytat:
O choroba, faktycznie To bchyba faktycznie będzie 7/38+mix 0/81 (ponoć mixton trochę przyciemnia). Albo rysnąć mu jeszcze jakieś 6/0 czy 6/1? (bo z poziomem 5 wyjdzie za ciemno? :c Nawet jakby tak tylko powiedzmy z ćwiartkę wcisnąć? 15ml "5" i 45ml "7"?)
Nie chcę Cię martwić, ale 6/1 też brak, /1 kończą się na poziomie 8. Do 7/38+mix 0/81 możesz dorzucić 6/0 lub 5/0 - tego drugiego to ćwiartkę to raczej spokojnie, skoro piszesz, że nawet jak będzie 6->5 to się nie zmartwisz. Sama też wiesz najlepiej jak Ci włosy łapią kolor - czy jaśniej czy ciemniej.
Poza tym - przyciemnić można zawsze, rozjaśnić już nie tak łatwo.

L_ka jest offline  
Stary 2010-06-17, 07:24   #4210
MerriqueMayfair
Rozeznanie

Cytat:

MerriqueMayfair, zgadzam się z Viki, co do odsprzedaży/wymiany. Z poziomami to nie jest tak jak w matematyce: (4+9)/2=6,5. Matys-magda w tym wątku za głowę się łapała jak czytała o takich połączeniach. Przejrzyj jej posty - fajne przepisy dawała, zawsze to jakaś wskazówka (z tego co pamiętam, to jakoś 1/5 4-ki czy 5-ki gdzieś chyba dorzucała do jaśniejszych farb, ale to i tak dobre kilka farbowań zanim się zużyje).
No i jeszcze - jak rozumiem masz teraz na głowie poziom 4? Więc nie farbuj pod żadnym pozorem na poziom 7 (to co chciałaś docelowo uzyskać) bo będziesz miała prześliczny jasny odrościk. Pamiętaj - farba farby nie rozjaśni, załapie tylko na naturalnych włosach na odroscie. Aby odrost nie rzucał się w oczy to myślę, że nie więcej jak 1 poziom różnicy. (Można też użyć dekoloryzatora lub rozjaśniacza, ale to jak chcesz szybciej zejść z koloru
Farbę chyba sobie zachowam na wszelki wypadek, pewnie długo jeszcze będzie ważna ( a czy na fryzjerskich tubkach są daty ważności? przegladalam wczoraj i nie umiałam znaleźć ). Dekoloryzację już miałam w styczniu ( a raczej rozjaśnienie które mi trochę popaliło włosy, bo ta "fryzjerka" nie rozróżniała tych dwóch zabiegów ). Ale na dzień dzisiejszy włosy już doszły do siebie więc chyba jednak spróbuje ten dekolor, może za tydzień czy 2. Jeśli będę chciała na głowie poziom tak 6-7, to jaki kolor farby powinnam zakupić? Chyba na poziomie 9, prawda? Popielaty,żeby wyszedł choć trochę zimno?

http://www.stephenking.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2a069sfwd4tsq.png

Zużywam kosmetyki, nie kupuję nowych

MerriqueMayfair jest offline  
Stary 2010-06-17, 09:35   #4211
Kayako
BAN stały

Cytat:
Nie chcę Cię martwić, ale 6/1 też brak, /1 kończą się na poziomie 8. Do 7/38+mix 0/81 możesz dorzucić 6/0 lub 5/0 - tego drugiego to ćwiartkę to raczej spokojnie, skoro piszesz, że nawet jak będzie 6->5 to się nie zmartwisz. Sama też wiesz najlepiej jak Ci włosy łapią kolor - czy jaśniej czy ciemniej.
Poza tym - przyciemnić można zawsze, rozjaśnić już nie tak łatwo.
Na tej aukcji w zdjęciach palety jest 6/1.
Masz rację, zawsze lepiej jest przyciemnić, niż później płakać nad czarną głową - więc wezmę 6-tkę do tej 7/38 (ach, napaliłam się na tą 38 ).
No, to chyba doszłyśmy do meritum
Kayako jest offline  
Stary 2010-06-17, 11:33   #4212
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
Jedyne co przychodzi mi do głowy to to że przetrzymała Ci farbę na głowie, albo złe proporcje mieszanki. No bo przecież miałaś kiedyś rozjaśniane, więc ogólnie nie powinny za ciemno łapać. Co do szamponu po koloryzacji - może to i dobrze? może poczekaj parę myć, a nadmiar pigmentu się spierze i będzie ok?
Wpakowała 2 tubki (200ml )farby Allwaves 7.0 i na oko w małej miseczce mieszała z oxy 6%. (no dobra pracowała na tych farbach to kostystencję chyba zna?)Nakładała 20-25 minut zaczynając od czoła tak jak koleżanka by mi nałożyła, miałąm na głowie jeden wielki filc, bez przeczesywania i kazała trzymać 30 min. Nie doświadczyłam emulgacji i tu kolejny błąd;(Widziałam i mówiłam w trakcie, że czarne są przy czole i końcówki, ale stwierdziła, że tak ma być. Oczywiście powiedziałam wcześniej, że nie chcę żadnego rudego odcienia, wręcz popielaty i chcę taki jak na palecie mi doradziły bo po to przyszłam, żeby mieć fachowo dobraną i nałożoną farbę.Żadnych zastrzeżeń przy umawianiu się na wizytę, co do przyszłego efektu na moich spranych do rudych z leciutko prześwitującymi pasemkami nie było., wręcz, że będą takie jak chcę. Jak ściągneła mi ręcznik już widziałąm zieleń co oznajmiłam skrzywieniem. Po wysuszeniu, bo nie chciałam, żeby ścinała wyraziłam moje niezadowolenie z zielonego odcienia. Oczywiście spotkałam się ze zdaniem " nie wiem jak to się stało......to dlatego, że na pasemkach, to tak wyszło" Gdzie już od listopada nakładam farbę na całość i pasemka powinny mieć pigment. No a co z pignentacją? to nie ja jestem fryzjerem?Już pomijając tą zieleń, czerń, i pasemka, mam plamy jak przepiórka, bo nierówno nałożona farba była i co jest najważniejsze terażniejszy kolor który na palecie był nawet ładną 7 u mnie wyszedł na jakąś 6 czy 5. Końcówki się kruszą, ale ogólnie są ładnie lśniące, bo umyłam sobie w domu kwaśnym szamponem i nałożyłam odżywkę zamykającą łuski, to tak szybko sie nie wypłucze.
Sory, że zanudzam, ale co teraz mam iść, żeby zrobiła mi dekolor?, bo mówi, że teraz to tylko ciemniejszę farbę można nałożyć? ....bzdura.....
A tu fotki, nie wiem jak je połączyć po 4 na stronę, może jakieś sugestie?, bo nudne takie otwieranie 10 fotek, wiem....
1)przed farbowaniem
2)w słońcu
3) łazienka pod halogenem
4,5,6,7) w domu
8,9)na balkonie
10)taka miała być

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-06-17 o 11:35
zyta82 jest offline  
Stary 2010-06-17, 11:50   #4213
Mini1991
Zakorzenienie

zyta spokojnie nie jest zle! mnie sie podoba!
fakt widac zielen troszke ale wydaje mi sie ze wypłucze sie
aa i kolor wcale nie wyszedł ciemny

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-06-17, 12:05   #4214
viki1988
Zakorzenienie

zyta, nie obraź się ale ... pięęęękny kolor taki typowo brązowy wcale nie jest czarny, poprostu tak Ci się wydaje bo jest duży kontrast między tym co miałaś wcześniej na głowie a masz teraz wiem, bo sama przez to przechodziłam, aczkolwiek zdecydowanie nie jest to poziom 7 raczej taka "szósteczka" choć to chyba zalezy od oświetlenia również

L_ka,z tego co wiem - czasem właśnie na jaśniejszych włosach kolory wychodzą ciemniejsze, nie mam pojecia czemu tak jest, chyba zalezy to od włosów...

Kayko, ja robiłam 8/38 (po rozjaśnieniu) i jeśli chcesz wybić rudość to nie jest to dobry wybór, ta farba tylko delikatnie niweluje rudy bo niebieskiego pigmentu jest w niej małooo, za to jest mocno złota... i ja bym raczej celowaław poziom 7 - przyciemnić zawsze można, mi po kilkukrotnym farbowaniu poziomem 6 włosy wyszły bardzo ciemne, niewiele im brakowało do czarnego...

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:01 ----------

Cytat:
Z cyklu głupich pytań: czy metalik, opal i fiolet to to samo? I czym się różni czerwony, mahoń, brąz i kasztan?
opal = fiolet = niwelacja złota
metalik = zieleń = niwelacja czerwieni
mahoń to chyb będzie taki czerwono -rudy, brąz - mieszanina ciepłych pigmentów, a kasztan w sumie nie wiem ale farbowałam tym 6/71 i mi całkiem fajnie wychodził, wcale nie rudo
Stary 2010-06-17, 12:18   #4215
endorfina123
Wtajemniczenie

Cytat:
Wpakowała 2 tubki (200ml )farby Allwaves 7.0 i na oko w małej miseczce mieszała z oxy 6%. (no dobra pracowała na tych farbach to kostystencję chyba zna?)Nakładała 20-25 minut zaczynając od czoła tak jak koleżanka by mi nałożyła, miałąm na głowie jeden wielki filc, bez przeczesywania i kazała trzymać 30 min. Nie doświadczyłam emulgacji i tu kolejny błąd;(Widziałam i mówiłam w trakcie, że czarne są przy czole i końcówki, ale stwierdziła, że tak ma być. Oczywiście powiedziałam wcześniej, że nie chcę żadnego rudego odcienia, wręcz popielaty i chcę taki jak na palecie mi doradziły bo po to przyszłam, żeby mieć fachowo dobraną i nałożoną farbę.Żadnych zastrzeżeń przy umawianiu się na wizytę, co do przyszłego efektu na moich spranych do rudych z leciutko prześwitującymi pasemkami nie było., wręcz, że będą takie jak chcę. Jak ściągneła mi ręcznik już widziałąm zieleń co oznajmiłam skrzywieniem. Po wysuszeniu, bo nie chciałam, żeby ścinała wyraziłam moje niezadowolenie z zielonego odcienia. Oczywiście spotkałam się ze zdaniem " nie wiem jak to się stało......to dlatego, że na pasemkach, to tak wyszło" Gdzie już od listopada nakładam farbę na całość i pasemka powinny mieć pigment. No a co z pignentacją? to nie ja jestem fryzjerem?Już pomijając tą zieleń, czerń, i pasemka, mam plamy jak przepiórka, bo nierówno nałożona farba była i co jest najważniejsze terażniejszy kolor który na palecie był nawet ładną 7 u mnie wyszedł na jakąś 6 czy 5. Końcówki się kruszą, ale ogólnie są ładnie lśniące, bo umyłam sobie w domu kwaśnym szamponem i nałożyłam odżywkę zamykającą łuski, to tak szybko sie nie wypłucze.
Sory, że zanudzam, ale co teraz mam iść, żeby zrobiła mi dekolor?, bo mówi, że teraz to tylko ciemniejszę farbę można nałożyć? ....bzdura.....
A tu fotki, nie wiem jak je połączyć po 4 na stronę, może jakieś sugestie?, bo nudne takie otwieranie 10 fotek, wiem....
1)przed farbowaniem
2)w słońcu
3) łazienka pod halogenem
4,5,6,7) w domu
8,9)na balkonie
10)taka miała być
naprawdę nie jest źle, nawet bym powiedziała, że fajnie, kolor zdecydowanie na poziomie 7, ja mam 5-6 i u mnie jest ciemno, bardzo ciemno!

endorfina123 jest offline  
Stary 2010-06-17, 12:44   #4216
Kayako
BAN stały

Cytat:
Kayko, ja robiłam 8/38 (po rozjaśnieniu) i jeśli chcesz wybić rudość to nie jest to dobry wybór, ta farba tylko delikatnie niweluje rudy bo niebieskiego pigmentu jest w niej małooo, za to jest mocno złota... i ja bym raczej celowaław poziom 7 - przyciemnić zawsze można, mi po kilkukrotnym farbowaniu poziomem 6 włosy wyszły bardzo ciemne, niewiele im brakowało do czarnego...

opal = fiolet = niwelacja złota
metalik = zieleń = niwelacja czerwieni
mahoń to chyb będzie taki czerwono -rudy, brąz - mieszanina ciepłych pigmentów, a kasztan w sumie nie wiem ale farbowałam tym 6/71 i mi całkiem fajnie wychodził, wcale nie rudo
Właśnie patrzę na zdjęcia zyta82 i jeśli to jest poziom 7... Wow, to ja już nie chcę 6, bo będzie za ciemno.
A co do zyta82 - Może musisz się przyzwyczaić do nowego koloru? (ale z reklamacją idź, zawsze to troszkę więcej pieniędzy w portfelu ).
Mi złoto nie przeszkadza Nawet bardzo lubię siebie w złotym kolorze, ale fakt, że ta miedź trochę wyłazi :/ Więc się dalej zastanawiam, czy nie dodać do 7/38 trochę 6/1, co by więcej popieli nie doszło (niestety 6/8 nie istnieje ). Wiem, że to nie niweluje miedzi, ale może choć trochę... e... pokryje?
A teraz wam pokażę coś jeszcze Zdjęcia ismenki - #2071 i #2083 - teraz to już mam mętlik w głowie, bo żeby /71 wyszło zimne? Za to /38 jest nieziemskie (tyle, że poziom 8, ciekawe jak to cudo wygląda na 7 ).

Edytowane przez Kayako
Czas edycji: 2010-06-17 o 14:59
Kayako jest offline  
Stary 2010-06-17, 14:58   #4217
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Właśnie patrzę na zdjęcia zyta82 i jeśli to jest poziom 7... Wow, to ja już nie chcę 6, bo będzie za ciemno.
A co do zyta82 - Może musisz się przyzwyczaić do nowego koloru? (ale z reklamacją idź, zawsze to troszkę więcej pieniędzy w portfelu ).
Mi złoto nie przeszkadza Nawet bardzo lubię siebie w złotym kolorze, ale fakt, że ta miedź trochę wyłazi :/ Więc się dalej zastanawiam, czy nie dodać do 7/38 trochę 6/1, co by więcej popieli nie doszło (niestety 6/8 nie istnieje ). Wiem, że to nie niweluje miedzi, ale może choć trochę... e... pokryje?
A teraz wam pokażę coś jeszcze Zdjęcia ismenki - #2071 i #2083 - teraz to już mam mętlik w głowie, bo żeby /71 wyszło zimne? Za to /38 jest nieziemskie
Wiesz, ta jedynka to w sumie jest szary, czyli on jakoś specjalne nie bedzie rudości wybijał, ale da efekt "przyprószenia popiołem" poza tym ja bym polecała na poczatek raczej mieszankę 8+7 niż 7+6 (tak jak pisałam - przyciemnić zawsze można, a w drugą stronę to już jest problem)
Stary 2010-06-17, 15:10   #4218
Kayako
BAN stały

Cytat:
Wiesz, ta jedynka to w sumie jest szary, czyli on jakoś specjalne nie bedzie rudości wybijał, ale da efekt "przyprószenia popiołem" poza tym ja bym polecała na poczatek raczej mieszankę 8+7 niż 7+6 (tak jak pisałam - przyciemnić zawsze można, a w drugą stronę to już jest problem)
8+7 nie wchodzi w grę - sama 7 w gruncie rzeczy będzie za jasna. Na początku to pewne, że będzie ciemno, ale pewnie i tak się wypłucze, więc wolę dodać trochę 6.

Patrzyłam też na palety Majirel, ale moje pierwsze i jedyne farbowanie tą farbą było... Żałuję, że do tego doszło, o.
Zresztą farbowania u fryzjera też nie wspominam miło
Kayako jest offline  
Stary 2010-06-17, 15:52   #4219
aaniutek
Rozeznanie

GG do aaniutek

Kochane, ja totalny lajkonik jestem, czytam i czytam, ale nie nadaje się do mieszania farb. Proszę o poradę - jedna farba, ciemny (może być bardzo) brąz. Oczywiście taki co by rude, miedziane i czerwone refleksy nie były widoczne. Zastanawiałam się nad Welli Kolestonem, ale na tych malutkich zdjęciach poglądowych nie widzę dokładnie kolorów. Pliiiiis

aaniutek jest offline  
Stary 2010-06-17, 18:50   #4220
L_ka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez MerriqueMayfair Pokaż wiadomość
Farbę chyba sobie zachowam na wszelki wypadek, pewnie długo jeszcze będzie ważna ( a czy na fryzjerskich tubkach są daty ważności? przegladalam wczoraj i nie umiałam znaleźć ).
Na Chantalach które w końcu do mnie doszły jest 6M po otwarciu, a 36mcy od produkcji - jest wybita data produkcji.
Co do dekoloru to nie pomogę zbytnio, ja właśnie zrezygnowałam z tego na rzecz kąpieli rozjaśniającej bo nie wiedziałam ile jaśniejszą farbę musiałabym wziąć. Poczytaj wątek o dekoloryzacji - cz. 1 i 2. (widzę że się tam już pojawiłaś )

Cytat:
Na tej aukcji w zdjęciach palety jest 6/1.
Na palecie jest, ale na liście dostępnych kolorów już nie (ctrl+f: "/1")

Cytat:
L_ka,z tego co wiem - czasem właśnie na jaśniejszych włosach kolory wychodzą ciemniejsze, nie mam pojecia czemu tak jest, chyba zalezy to od włosów...
To nie wiedziałam, mi wychodziły ciemniejsze jak przetrzymane (i nic to, że niby farba po jakimś tam czasie już "nie działa" - u mnie działała)

Cytat:
A teraz wam pokażę coś jeszcze Zdjęcia ismenki - #2071 i #2083 - teraz to już mam mętlik w głowie, bo żeby /71 wyszło zimne? Za to /38 jest nieziemskie (tyle, że poziom 8, ciekawe jak to cudo wygląda na 7 ).
Dziwne, dziwne, że to /71 takim chłodem powiewa, ale tu: http://wizaz.pl/forum/attachment.php...6&d=1251185668 mi się nie podoba kolor, ale pozostałe (nie wiem które zdjecia bardziej oddaje rzeczywistość). Jak dla mnie to /38 za ciepłe, ale jak się Tobie podoba to bierz. Jak będziesz pilnowac czasu to nie powinny mocno ściemnieć i 6+7 może być ok. Ja ostatnio robiłam 7/89+7/71 CT i wyszło jaśniej niż Zycie. No i zgodnie z sugestią Magdy (trochę uproszczoną) farbowałam od środka głowy w dół, a czubek na końcu - właśnie by nie mieć zbyt ciemnych.

L_ka jest offline  
Stary 2010-06-17, 19:03   #4221
Kayako
BAN stały

Dobra, ja już więcej pytań nie mam Dziękuję jeszcze raz za pomoc mam nadzieję, że więcej ich nie będzie o_o

Edytowane przez Kayako
Czas edycji: 2010-06-17 o 19:22
Kayako jest offline  
Stary 2010-06-17, 19:13   #4222
Mini1991
Zakorzenienie

aniutek ciebie to kojarze :P lucy minerals lubisz ;D
jesli masz takie refleksy to metalik i popiel.. i trzeba sie uzbroic w cierpliwosc..
z kolestonem ci nie pomoge- nie znam sie ale np majirel to radziłabym np 5,11+ 5,71

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-06-17, 21:18   #4223
Mini1991
Zakorzenienie

na dzien dzisiejszy daje sobie spokoj z tym rozjasnianiem
musze zamowic chantalki
co do mixtonow nie mam watpliwosci;P
biore 2
ale jesli chodzi o farbe.. to brac 6,0 czy 6,1? zalezy mi na pokryciu siwkow wiec chyba lepiej 6,0 a i tak mix zrobi swoje? nie?

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

a biore poziom 6 mimo ze 5 farbowałam bo mixton pisalycie ze przyciemnia 1 ton

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-06-17, 22:56   #4224
aaniutek
Rozeznanie

GG do aaniutek

Cytat:
aniutek ciebie to kojarze :P lucy minerals lubisz ;D
jesli masz takie refleksy to metalik i popiel.. i trzeba sie uzbroic w cierpliwosc..
z kolestonem ci nie pomoge- nie znam sie ale np majirel to radziłabym np 5,11+ 5,71
Tak tak, to ja
Dzięki, lecę sprawdzać co to za kolory

aaniutek jest offline  
Stary 2010-06-18, 10:29   #4225
Mini1991
Zakorzenienie

szukałam na allegro farb i natrafilam na mixton popielaty <zakochany> ale pewnie bedzie taki sam co ten nasz z chantal nie?

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-06-18, 12:01   #4226
ciare
Raczkowanie

[QUOTE=zyta82;20009419]Robiłam 7NC i z 6% co było wielką pomyłką,( rude mi się zrobiły bo robiłam na 6% oxy)! Jak już to rób na słabszej wodzie3% a może z 4%? Farbę miesza się 1:1, osobno trzeba kupić oxy, no chyba, że już masz innej firmy

ten kolor to wielki niewypał. chcialam pozbyc sie rudego odcienia jaki mialam na wlosach po spłukanym brązie .. aż to nagle gdy juz zmyłam farbe... moje rudosci sie uwydatniły!! staly sie jeszcze bardziej rude a na odroscie prawie wcale nie zlapal kolor, jest tylko brąz poswiata... masakra:mu r::mu r:
ciare jest offline  
Stary 2010-06-18, 17:36   #4227
L_ka
Rozeznanie

Cytat:
Wpakowała 2 tubki (200ml )farby Allwaves 7.0 i na oko w małej miseczce mieszała z oxy 6%. (no dobra pracowała na tych farbach to kostystencję chyba zna?
(...)
10)taka miała być
(sorki, odpadłam wczoraj odpisując)
Ja nie pamiętam bym miała kiedykolwiek emulgowane, więc tu się nie wypowiadam, ale samo nakładanie trochę długo, no i bez przeczesania? Co do robienia na oko to jedna fryzjerka robiła zawsze na wadze, a inna chyba na podst. miarki-podziałki w miseczce, więc może Twoja też miała podziałkę.
Tej zieleni to nie widać za bardzo, no, trochę jest, ale miałaś już wcześniej nieco zielonkawe, więc to pewnie tamto prześwituje, bo po 7.0 (natura) nie powinnaś mieć takich sensacji. Swoją drogą to ta 7.0 Allwaves jakoś tak ciemno wygląda, gdyby nie opis to nie powiedziałabym, że to 7.
Jak jest Ci za ciemno (tzn. nieakceptowalnie za ciemno) to dekolor jest niezłym pomysłem, tylko musisz wyjaśnić by rozjaśniaczem czasem nie robiła. No i to późniejsze ciemnienie - nie wiem na ile jest ono do przewidzenia.

dot:łączenie fotek - a masz jakiś program do obróbki zdjęć - np. Gimp? (no bo Photoshopa pewnie nie kupowałaś ) Na upartego można nawet w Paint'cie. Zaznaczasz "głowę", ctrl+C, w drugim pliku ctrl+V, i możesz przesunąć, tylko że Paint pozwala przesuwać jedynie zaraz po wklejeniu, jak "odklikniesz" to już nie przesuniesz. No i na koniec warto zmniejszyć bo a) wizaż przyjmuje 1200x1200, b) nie wszyscy mają duże monitory, więc ja wrzucam nawet <1000.

L_ka jest offline  
Stary 2010-06-18, 20:37   #4228
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
na dzien dzisiejszy daje sobie spokoj z tym rozjasnianiem
musze zamowic chantalki
co do mixtonow nie mam watpliwosci;P
biore 2
ale jesli chodzi o farbe.. to brac 6,0 czy 6,1? zalezy mi na pokryciu siwkow wiec chyba lepiej 6,0 a i tak mix zrobi swoje? nie?

---------- Dopisano o 21:18 ---------- Poprzedni post napisano o 21:17 ----------

a biore poziom 6 mimo ze 5 farbowałam bo mixton pisalycie ze przyciemnia 1 ton
Mini ja się też właśnie zastanawiam czy nie brać na przyszłość farby z gamy natury + mixy zamiast popielu + mixu.... Sama nie wiem... A może np. taką 6,0 (czy tam ileś) wymieszać z np. 7,1 + mix?... Hmmm......
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-06-18, 21:03   #4229
L_ka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Mini ja się też właśnie zastanawiam czy nie brać na przyszłość farby z gamy natury + mixy zamiast popielu + mixu.... Sama nie wiem... A może np. taką 6,0 (czy tam ileś) wymieszać z np. 7,1 + mix?... Hmmm......
Widzę, że nie możesz wytrzymać bez i min. 3 składniki muszą być

Mini, już nie pamiętam za dobrze, ale chyba Nanah robiła z naturą, a ktoś miał nawet .03 + mix niebieski i efekt był chłodny. Ja wzięłam 8.0 (a nawet 9.03 -ale to będzie w małych ilościach dodawany), na siwki chyba jednak musi być natura. Jak będzie Ci za ciepło to możesz więcej mixa dać do mieszanki.

A ja obciachałam włosy , teraz w zasadzie aż tak rozjaśniać nie potrzebuję, może jakieś niby pasemka sobie sama porobię Mama też się cieszy, bo będzie miała gdzieś o połowę mniej do farbowania

L_ka jest offline  
Stary 2010-06-18, 21:07   #4230
Shade_23
Zadomowienie

L_ka hahahah!! No nie umiem, nie umiem... Muszę coś namieszać. To już uzależnienie...
Shade_23 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
odcień ciepły popielaty, rdzy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości