Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 150 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-07-18, 22:09   #4471
Shade_23
Zadomowienie

Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Avanka Pokaż wiadomość
Masz tak samo jak ja. Też do mi rok temu strzeliło, że koniec z czarnymi włosami i chce zobaczyć siebie w blondzie, bo nigdy nie miałam. Ciągłe rudości, zniszczone włosy bo rozjaśnianiu + końcowa żółć, z która sobie poradzić nie umiałam. Nie wyglądałam najgorzej, ale jednak wczoraj postanowiłam powrócić do brąziku I jestem mega zadowolona Mam ładny zimny odcień brązu i nawet cera wygląda ładniej niż w tym żółtym blondzie
No właśnie... To jest prawda, że jak ktoś ma chłodny typ urody (jak ja) to cera wygląda kiepsko w żółtych i rudych odcieniach - staje się taka jakaś... różowa. Jak mam ciemne włosy i zimny odcień to i twarz wydaje się być ładniejsza o znacznie lepszym kolorycie. Wniosek prosty ------> Nie ma co oszukiwać natury.
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-07-18, 23:30   #4472
Braunie1980
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
można zrobić mniejszy % dodając 1/3 wody , czyli jak potrzebujesz np.60 ml oksydantu do mieszanki to dajesz 20 ml wody + 40 ml oksy 9%
Może najpierw napisz jakich farb dotychczas używałaś? drogeryjnych czy profesjonalnych? i z jakim oksydantem? oraz jakim poziomem farbujesz?
Viki,
chętnie użyłabym kolestone, ale nie można dostać 7.1!!! ,pozostaje wiec majirel, chyba ze ... jets jeszcze goldwell, ale w ich numeracji nie moge sie polapac do odpowiednika
Braunie1980 jest offline  
Stary 2010-07-19, 08:18   #4473
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Braunie1980 Pokaż wiadomość
Viki,
chętnie użyłabym kolestone, ale nie można dostać 7.1!!! ,pozostaje wiec majirel, chyba ze ... jets jeszcze goldwell, ale w ich numeracji nie moge sie polapac do odpowiednika
W Goldwellu jest A - Ash - popielaty , więc odpowiednikiem będzie 7A
Stary 2010-07-19, 22:33   #4474
Shade_23
Zadomowienie

No to jestem spowrotem brunetką
Zrobiłam się na ciemno farbką FreeLimix 8,01. TAK poziom 8 wyszedł mi jak 5 Ale to już tu powszechne. Na szczęście to taka typowa 5. Po prostu nasycony brąz. Z czerni nie ma w nim nic. Oczywiście nie wyszedł jakoś bardzo chłodny, lecz da się go strawić w porównaniu do tego co jeszcze rano miałam na głowie. Jutro wam wkleję PRZED i PO.
Dałam malutko mixa niebieskiego... Myślę, że zbyt mało... Poprawię się następnym razem. Kupię jeszcze raz tę 8,01, bo mixa mam prawie całą tubę.
A teraz jeszcze zamówię sobie Goldwella TopChic 8SB + A mix. A co tam...

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2010-07-19 o 22:34
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-07-20, 09:19   #4475
kretoszczurek
Raczkowanie

Shade z niecierpliwością czekam na zdj. Ja też czaję się nad jakimiś farbkami ale ciągle nie mogę się zdecydować które
Stary 2010-07-20, 12:20   #4476
Shade_23
Zadomowienie

No to wklejam te obiecane foty

Dwa pierwsze zdjęcia to PRZED a reszta PO.

Najlepiej oddały obecny kolor dwie ostatnie fotki. Właśnie taki on jest.
Natomiast centralnie pod żarówką prześwitują rude... Ale to było dopiero 1 farbowanie, no i z małą ilością mixa.
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-07-20, 13:08   #4477
Avanka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość

Natomiast centralnie pod żarówką prześwitują rude... Ale to było dopiero 1 farbowanie, no i z małą ilością mixa.
Ładny kolorek. Na pewno bardziej Ci w nim do twarzy
a facet nie ten.

Avanka jest offline  
Stary 2010-07-20, 13:52   #4478
kretoszczurek
Raczkowanie

Cytat:

Nieźle ale czy to wina światła ale ja widzę jakieś zielonkawe refleksy?

Shade ty jesteś weteranką farb która najmniej niszczy włosy i najdłużej się trzyma?
Stary 2010-07-20, 18:19   #4479
zyta82
Rozeznanie

Shade jak na pierwszy raz to nawet fajnie pokryło tylko pewnie szybciej się spłucze i będziesz znowu mieć pasemka Coś tam widać złoto-zielonego, ale pewnie światło. Na tych co nie były blond fajny kolor jest. A jaka to 5? 7 jak się patrzy i to najniżej. Mamy syndrom szoku zmiany koloru ja też mówiłam, że moja 7 wyszła jak czarna
zyta82 jest offline  
Stary 2010-07-20, 18:24   #4480
Kamilanet
BAN stały

GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
Shade jak na pierwszy raz to nawet fajnie pokryło tylko pewnie szybciej się spłucze i będziesz znowu mieć pasemka Coś tam widać złoto-zielonego, ale pewnie światło. Na tych co nie były blond fajny kolor jest. A jaka to 5? 7 jak się patrzy i to najniżej. Mamy syndrom szoku zmiany koloru ja też mówiłam, że moja 7 wyszła jak czarna
jak czarna? - po ilu jesteś myciach? czy od razu po farbowaniu?
Kamilanet jest offline  
Stary 2010-07-20, 19:46   #4481
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Kamilanet Pokaż wiadomość
jak czarna? - po ilu jesteś myciach? czy od razu po farbowaniu?
nie!!!, nie jest czarna, chodziło o szok zobaczenia u mnie ciemniejszego koloru tak jak Shade. 7.0 z Allwaves wyszła mi jak 6-5, ale już się spłukała na właściwą 7. Robiłam miesiąc temu myje co 2-3 dni to jakoś ok 13 myć wyszło Odrost niewidoczny, jeszcze nie muszę farbowa(choć jakieś zaczynają być zielono-rude) , nawet dobrze się trzyma, mi chyba najbardziej ta farba pasuje, ale nie jestem taką "weteranką" jak schade
zyta82 jest offline  
Stary 2010-07-20, 20:25   #4482
Braunie1980
Raczkowanie

Cytat:

Shade,
możesz napisać ilu %+ego oksydantu dodałaś?
Nie masz ciemnych wlosów na osttanich zddjęciach,,,, zn ciemna blondynka powiedziałabym
Braunie1980 jest offline  
Stary 2010-07-21, 02:04   #4483
fryz5
Zakorzenienie

musze sie pochwalić brązem który wyszedł mi bardzo bardzo popielaty wręcz ciemna szary. na platyne kładłem loreal recital ultrarozjasniający naturaly kasztan bo bałem sie kłaść ciepły odcień , ze wyjdzie rudy, ten odcien jest chłodny wiec go wybrałem. po 1 razie wyszedł szary, po 2 ciemny braz maksymalnie popielaty. co moge nałozyc na co aby uzyskac naturalny odcień. jak on sie moze wypłukac? boje sie ze wypłucze sie na szary, a chce naturalny braz.

Edytowane przez fryz5
Czas edycji: 2010-07-21 o 02:06
fryz5 jest offline  
Stary 2010-07-21, 10:44   #4484
kretoszczurek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
nie!!!, nie jest czarna, chodziło o szok zobaczenia u mnie ciemniejszego koloru tak jak Shade. 7.0 z Allwaves wyszła mi jak 6-5, ale już się spłukała na właściwą 7. Robiłam miesiąc temu myje co 2-3 dni to jakoś ok 13 myć wyszło Odrost niewidoczny, jeszcze nie muszę farbowa(choć jakieś zaczynają być zielono-rude) , nawet dobrze się trzyma, mi chyba najbardziej ta farba pasuje, ale nie jestem taką "weteranką" jak schade
O fajnie że napisałaś o allwaves właśnie się nad nią zastanawiam myślałam też na sławnym topchic goldwella, ale właśnie czy opłaca się wydać tyle kasy (2 tubki mi potrzebne) bo nie wiem ile m i się będzie kolor trzymać. Ostatnie pasemka w marcu od tej pory 2 farbowania 1 w maju 7 loreala wyszła ciemno nawet bardzo jak dla mnie a spłukało się do moim zdaniem jasnego blondu gdzieś ok 9 a 3 tyg temu też siódemka i mam może tak 8 złotą ( w przybliżeniu do kolorów na palecie).
Wydam gdzieś z 80 zł na goldwella i jak mi zejdzie po 2 tyg to się wkurzę a szkoda mi tak włosów często farbować. Chciałabym w sierpniu po powrocie z urlopu nad jeziorkiem walnąć 8-7 i przejść na farbki bez amoniaku

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

dziewczyny co myślicie o farmach matrix socolor na KWC ma fajne opinie myślałam nad kolorem 8AV +7 (ewent 8) N lub 8AV+ 8A w stosunku 1;1 NA WODZIE 3%
ten ash-violet mnie zachęca ze względu na złoto panujące na mym łbie
Stary 2010-07-21, 12:22   #4485
Cogata
Rozeznanie

cześć, mam na imię Agata i od kilku miesięcy głowię się jak ochłodzić swój kolor włosów

a poważniej, kolor mam bardzo ciemny, wręcz czarny, ale w silnym świetle i słońcu, widać, że ma odcień miedziany, ciepło brązowy

przepraszam, nie przestudiowałam całego wątku, ale mam jedno pytanie, czy farbą tzw. drogeryjną typu L'Oreal, jestem w stanie osiągnąć chłodny odcień?
Cogata jest offline  
Stary 2010-07-21, 12:51   #4486
kretoszczurek
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Cogata Pokaż wiadomość
cześć, mam na imię Agata i od kilku miesięcy głowię się jak ochłodzić swój kolor włosów

a poważniej, kolor mam bardzo ciemny, wręcz czarny, ale w silnym świetle i słońcu, widać, że ma odcień miedziany, ciepło brązowy

przepraszam, nie przestudiowałam całego wątku, ale mam jedno pytanie, czy farbą tzw. drogeryjną typu L'Oreal, jestem w stanie osiągnąć chłodny odcień?
Tutaj dziewczyny nie farbują drogeryjnymi właśnie ze względu na to że mają dużo ciepłych pigmentów.
Ekspertem nie jestem takim jak Zyta czy Shade ale z całą pewnością nie osiągniesz zimnego odcienia farbą sklepową. Polecam allegro tam kupisz taniej farby profesjonalne w zestawie od razu z wodą ( wybieraj 3%) polecam przeczytać pierwsze kilka str na bodajże 2 jest rozpiska na tem znoszenia odcieni we włosach.
Wnioskuję że wystarczy jak wybierzesz kolor popielaty ash zależy jaka firma np 7.1 to popielaty ciemny blond lub jasny brąz według różnych producentów.
Stary 2010-07-21, 17:56   #4487
MovieGirl
Raczkowanie

MovieGirl jak tam poszło zrobiłaś pigmentacje? bardzo ciekawa jestem efektów

Powiem wam że żaden fryzjer nie zaproponował mi pigmentacji jako lekarstwa na pozbycie pasemek)[/QUOTE]

czesc babki dop teraz mam czas cos Wam napisac....jestem w polandii łooouuuuuhuuu

dobra...

zyta i kretoszczurek - no kolor wyszedl dobrze - tylko ze widze w nim pojedyncze miedziane włoski nie wiem skad sie wziely kierwa....

spostrzezenia:

1. zrobilam ta pogmentacje i myslalam ze mnie szlag trafi jak mialam to rozczesywac aby polozyc farbe z developerem WLOSY STRASZNIE ZASCHŁY!!!i byly jak guma jakies pokryte ta farba to byla masakra;/;/;/||mozliwe ze to moja wina bo moze dodalam za malo wody aby emuglowalo - spryskalam je takim spryskiwaczem do kwiatkow
2. dodalam jakies chyba 4 cm a mixa i potem schizowalam ze bede miala niebieskie wlosy......bo mi sie takie niebieskawe resztki farby przebijaly na gorze = przez to skrocilam 3manie o 5 min bo SPANIKOWALAM
3. skoro dodalam tego mixa to nie powinnam miec tych pojedynczych wloskow miedzianych nie?moja sis mowi ze jestem powalona juz z tymi wlosami bo ona tam WOGOLE nie widzi nic cieplego ale ja tam swoje wiem = ost jak nak ladalam to NA SERIO NIC NIE BYLO pelny zimny odcien - wiec nie czaje czemu to widze czasem pod pewnym katem
4. PRZY MYCIU: mylam dotychczas 3 razy jakies iiiiii to co jest inne niz ostatnio jak robilam bez pigmentacji to to ze FAKT splukuje mi sie w wodzie widze to, ALE:
a) kolor wody jest brazowy a nie niebieski jak ostatnio
b) puszcza tylko jak splukuje szampon - jak nakladam odzywke i splukuje to mam juz czysta wode - czyli znow inaczej niz ostatnio ---> stad wnioskuj e ze moze kolor potrzyma sie dluzej
c) kupilam sobie mini wersje [na podroz] szamponikow cool coffee brunettes z serii trevor sorbie i tym myje narazie, natomiast w niedziele naloze ten niebieski szamponik b&b i potrzymam z 5 minut to moze te niby pojedyncze miedz wloski mi sie straca

hmm co by tu jeszcze

chyba nie mam narazie innych spostrzezen JAK ZWYKLE DZIEKUJE WAM ZA PORADY

wogole jaram sie tym kolorem NA MAXA bo jest BOSKI i wygladam w nim MEGA SUPER SEXYhaaaaaaaa aa!!!!!!

kissYa Girls

bez odbioru.

movie

---------- Dopisano o 17:56 ---------- Poprzedni post napisano o 16:59 ----------

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
musze sie pochwalić brązem który wyszedł mi bardzo bardzo popielaty wręcz ciemna szary. na platyne kładłem loreal recital ultrarozjasniający naturaly kasztan bo bałem sie kłaść ciepły odcień , ze wyjdzie rudy, ten odcien jest chłodny wiec go wybrałem. po 1 razie wyszedł szary, po 2 ciemny braz maksymalnie popielaty. co moge nałozyc na co aby uzyskac naturalny odcień. jak on sie moze wypłukac? boje sie ze wypłucze sie na szary, a chce naturalny braz.
fryz5 to miales chyba jakiegos MEGA fuxa ze nie masz miedzi w poświecie - kolorek cool serio podoba mi sie hmm ciekawe no ciekawe

hah ja caly czas robie wlasnie szarawe i to jest dla mnie naturalny a ty chcesz sie tego pozbyc - dla mnie ten kolor kt masz jest namber one ja mam podobny

Edytowane przez MovieGirl
Czas edycji: 2010-07-21 o 17:00
MovieGirl jest offline  
Stary 2010-07-21, 18:45   #4488
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MovieGirl Pokaż wiadomość
fryz5 to miales chyba jakiegos MEGA fuxa ze nie masz miedzi w poświecie - kolorek cool serio podoba mi sie hmm ciekawe no ciekawe

hah ja caly czas robie wlasnie szarawe i to jest dla mnie naturalny a ty chcesz sie tego pozbyc - dla mnie ten kolor kt masz jest namber one ja mam podobny
ale jestem po pierwszym myciu włosow i one jaśnieją, są stalowe, takie ciemno szare, jeśli bęzie sie zmywać na siwo xD to będe robić płukanki jakieś, wiem ze płukanka z orzecha włoskiego nadaje brązowy odcień, ociepla. nie chce juz farbowac zmierzam do naturalnego koloru.
fryz5 jest offline  
Stary 2010-07-22, 00:30   #4489
Shade_23
Zadomowienie

Co do mnie - oxy był 3%. Żadnej zieleni nie ma, to wina światła. Po jednym myciu już widać pasemka ale takie stonowane póki co... Kolejnym razem dam więcej niebieskiego mixa!
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-07-22, 14:09   #4490
patidorek
Przyczajenie

A jakim odcieniem wyjdzie taki kolorek ?

Edytowane przez patidorek
Czas edycji: 2010-07-22 o 14:11
patidorek jest offline  
Stary 2010-07-22, 15:43   #4491
Shade_23
Zadomowienie

Patidorek Gdybyśmy to wiedziały, nie było by tego wątku!

Zamówiłam TopChic 7SB i mixton popielaty Goldwell
Ostatnia próba tym, co mnie kusi już od roku.
Jeśli Goldwell okaże się niewypałem, to ja już nie szukam, bo nie ma w czym

Zostanie mi FreeLimix - bo póki co z farb trwałych jestem z niej najbardziej zadowolona. No cóż... Zobaczymy. Może kupię jeszcze raz Chantal ale 7,1 bo mam aż dwa mixtony tej firmy i szkoda żeby się zmarnowały...
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-07-23, 08:17   #4492
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez patidorek Pokaż wiadomość
A jakim odcieniem wyjdzie taki kolorek ?
Ja byms trzelała że to popiel+ natural z tym ze na tym zdjęciu to ona ma też chyba takie delikatne pasemka czego sama w domu nie dasz rady zrobić

Shade, daj znać jak Ci Goldwell wyjdzie, ja jak skończę zapas Color Touch to chyba wezmę się za Goldwelle
Stary 2010-07-23, 11:16   #4493
nikah
Raczkowanie

Ja jestem jakiś miesiąc po farbowaniu topchic 7sb.
Sytuacja wyjściowa wyglądała tak:

Od skóry miałam ok 10cm odrost, dalej mocno wypłukany do ładnej czerwieni matrix ciemny kasztan, całość farbowana od ok. roku na bieżąco ciemnym blondem Casting, naturalne włosy na poziomie 6.

Odrost wyszedł bardzo ładnie, na poziomie 6/7, chłodny, w naturalnym oświetleniu wręcz szarawy, boski po prostu Po miesiącu mycia trochę pojaśniał, w sztucznym świetle bywa złotawy, ale nie bardzo ciepły.
A reszta...resztę wolałabym przemilczeć ale może coś mi na to poradzicie.
Reszta włosów po farbowaniu zrobiła się lekko jaśniejsza, już nie rudo-brązowa, ale ciągle ciepła. wypłukuje się do ciemnego blondu z miedzianym(fuj!) refleksem.
Jak to cholerstwo wyrównać? może mixton jakiś?

wymienię tusz L'Oreal
nikah jest offline  
Stary 2010-07-23, 11:32   #4494
wioleta701
Rozeznanie

czesc dziewczyny czytam juz 2 dzien ten watek i dalej nie wiem jaka farbe i odcien mam wybrac do malowania włosów . W związku z tym prosze was specjalistki zebyście mi coś doradziły.

Włosy pomalowane castingiem ciemny blond, który juz sie wypłukał
zdjecia robione w swietle dziennym, najlepiej odzwierciedlony kolor na zdj nr 3

chcialabym kolor jak na zdj 4-5

myslalam o majirel 6.1

pomóżcie
wioleta701 jest offline  
Stary 2010-07-23, 11:47   #4495
Kayako
BAN stały

Co do zjęcia nr 4 już był podawany przepis na niego.
Kayako jest offline  
Stary 2010-07-23, 12:36   #4496
wioleta701
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
Co do zjęcia nr 4 już był podawany przepis na niego.
watek ma 140 stron zanim go przeczytam to mi moje naturalne włosy odrosna heheheeh wiec bylabym wdzieczna za jakis dokladniejszy namiar np miedzy 70 a 90 strona
no i z tego co czytalam do tej pory to znaczenie ma wyjsciowy kolor i refleks, dlatego zamiescilam zdjecia żebyście pomogły mi go zneutralizowac tę rudość czy miedz czy cokolwiek to jest..... tylko nie wiem czy popielem, czy metalicznym odcieniem...

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:21 ----------

podoba mi sie jeszcze taki efekt jak uzyskala Czekolada83 http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=1582
tyle ze wolalabym na majirel zrobic (bo mam szybkie i tanie źródł0)
jesli jednak wg przepisu to podpowiedzcie co to jest mixton??? i czy na moich wlosach tez mam dodac niebieski? i ile?
przepis jest gotowy tyle ze wlosy wyjsciowe inne...

Edytowane przez wioleta701
Czas edycji: 2010-07-23 o 12:25
wioleta701 jest offline  
Stary 2010-07-23, 13:49   #4497
Kayako
BAN stały

Cytat:
Napisane przez wioleta701 Pokaż wiadomość
watek ma 140 stron zanim go przeczytam to mi moje naturalne włosy odrosna heheheeh wiec bylabym wdzieczna za jakis dokladniejszy namiar np miedzy 70 a 90 strona
no i z tego co czytalam do tej pory to znaczenie ma wyjsciowy kolor i refleks, dlatego zamiescilam zdjecia żebyście pomogły mi go zneutralizowac tę rudość czy miedz czy cokolwiek to jest..... tylko nie wiem czy popielem, czy metalicznym odcieniem..
O ile dobrze pamiętam, to przepis - i mi podawany - na ten kolor z 4 zdjęcia autorstwa Matys-Magdy: Wella Color Touch 7/89 + 6/71 - przy czym CT jest zmywalny
Miedziany/rudy kolor włosów neutralizuje fiolet. Czyli albo dodajesz mixton, albo odpowiednią tonację po przecinku (ale chyba bardziej poleca się mixton).

Cytat:
Napisane przez wioleta701 Pokaż wiadomość
podoba mi sie jeszcze taki efekt jak uzyskala Czekolada83 http://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcount=1582
tyle ze wolalabym na majirel zrobic (bo mam szybkie i tanie źródł0)
jesli jednak wg przepisu to podpowiedzcie co to jest mixton??? i czy na moich wlosach tez mam dodac niebieski? i ile?
przepis jest gotowy tyle ze wlosy wyjsciowe inne...
No to mixton to jest taka farba, która nie ma barwy, tylko ma odcień... No, coś takiego XD Że jak pofarbujesz to nie ściemniejesz, ani nie zjaśniejesz (a przynajmniej w teorii tak powinno być, bo podobnież dodanie mixu do farby pociemnia ją o ton). No i odcieni do wyboru masz w zależności od firmy, ale najbardziej w tym wątku to rozchwytywane niebieski (wybija żółć, złoto) i fioletowy (wybija miedź, rudości), i chyba któraś zastanawiała się nad zielonym (pa, pa czerwieniom).
___
gdybym coś popierniczyła, to proszę kogoś bardziej zorientowanego w temacie o poprawkę
Kayako jest offline  
Stary 2010-07-23, 13:50   #4498
visionAM
Zakorzenienie

Dziewczyny i ja także zapragnęłam w końcu osiągnąć na włoskach chłodny odcień brązu.

Kiedyś farbowałam włosy na ciemny brąz, oczywiście zawsze pod słońce były rudawe albo jakieś czerwonawe... nawet mi to nie przeszkadzało, ale z czasem ta rudość robiła się coraz bardziej drażniąca.
Ponad rok temu zeszłam z ciemnego brązu na blond no i wtedy była cała paleta kolorów Miałam na głowie wszelkie odcienie blondu, aż w końcu doszłam do wniosku, że najlepiej mi w chłodnych blondach... zrobiłam test na typ kolorystyczny i okazało się, że jestem typem chłodnym tak więc wszelakie ciepłe odcienie i rudości są u mnie niewskazane.

Miesiąc temu moje blond włosy przyciemniłam farbą o odcieniu orzechowy beż. Teraz mam włosy w tonacji naturalnej, beżowej - ani chłodne, ani ciepłe. No i chciałabym uzyskać na nich jasny popielaty brąz... liczę na waszą pomoc w tej kwestii. Przeczytałam chyba z 50 stron tego wątku, ale nadal nie wiem za bardzo co i jak Więc jesli któraś z was byłaby tak miła i podsunęła mi przepis albo namiary na post, w którym to jest opisane, to bardzo bardzo bym była wdzięczna.

Załączam swoje zdjęcia - obecny kolor
visionAM jest offline  
Stary 2010-07-23, 14:13   #4499
wioleta701
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
O ile dobrze pamiętam, to przepis - i mi podawany - na ten kolor z 4 zdjęcia autorstwa Matys-Magdy: Wella Color Touch 7/89 + 6/71 - przy czym CT jest zmywalny
Miedziany/rudy kolor włosów neutralizuje fiolet. Czyli albo dodajesz mixton, albo odpowiednią tonację po przecinku (ale chyba bardziej poleca się mixton).

No to mixton to jest taka farba, która nie ma barwy, tylko ma odcień... No, coś takiego XD Że jak pofarbujesz to nie ściemniejesz, ani nie zjaśniejesz (a przynajmniej w teorii tak powinno być, bo podobnież dodanie mixu do farby pociemnia ją o ton). No i odcieni do wyboru masz w zależności od firmy, ale najbardziej w tym wątku to rozchwytywane niebieski (wybija żółć, złoto) i fioletowy (wybija miedź, rudości), i chyba któraś zastanawiała się nad zielonym (pa, pa czerwieniom).
___
gdybym coś popierniczyła, to proszę kogoś bardziej zorientowanego w temacie o poprawkę

dziękuje ci wiem juz troche wiecej
wioleta701 jest offline  
Stary 2010-07-23, 14:40   #4500
Calabrie
Raczkowanie

Witam wszystkie amatorki popielatych herków
Otoz jestem jedna z Was dziewczyny i przyglądam sie temu watkowi juz od dawna. Zdążyłam w miedzy czasie zrobić sie na popielato - rezultat na fotkach. No dobra to sie pochwalilam
a teraz pytanie: Dziewczyny doradzcie jakich kolorkow musze uzyć z Majirel zeby wyszlo mi cos podobnego jak na fotkach, co myslicie ?
Dodam, ze połozylam z Maji 7.0+7.11+5.11(mniej niz pol tubki) i wyszlam czarna Teraz mam naturalne wloski bo All mi sie tak spral

Farba z fotek to Allwawes - szary dla mezczyzn :P ale nie chce nia farbowac bo strasznie przesusza wloski i szybko sie spiera
Calabrie jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
odcień ciepły popielaty, rdzy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości