Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 152 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-07-27, 09:15   #4531
Koralyn
Raczkowanie

Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

myslę, że wyjdzie rudy "w swietle"... no ale jesli zna ten kolor... zapytaj sie czy jest pewna na 100% 1000%, to najwyzej jalk nie wyjdzie powinnas miec farbowanie drugie gratis... juz jakims popielem...

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 08:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Zyciowagra Pokaż wiadomość
własnie ja mam takie pytanie . wruciłam 2 miechy temu do naturalnego brązu i mialam ładny kolor a teraz tak mi sie sprał ;/ mam jakisc ciemny blond gdzie niegdzie ;/ jaką byscie mi poradziły farbe zebym miala teraz taki kolor jak ta dziewczyna http://www.kozaczek.pl/img_users/1238921971.jpg bo wiem ze palett trzeba jasniejsze kolory kupywac . prosze doracice mi farbe
Poszukaj w wellatonie, mleczna czekolada

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline  
Stary 2010-07-27, 09:16   #4532
Koralyn
Raczkowanie

A kto powie mi jaki to jest kolor:
moze któras z tych farb da efekt jak na ponizszym zdjeciu:
http://www.lorealparis.com.au/hair-c...ght-brown.aspx
http://www.lorealparis.com.au/hair-c...lma-brown.aspx
http://www.lorealparis.com.au/hair-c...ash-brown.aspx
http://www.lorealparis.com.au/hair-c...ral-brown.aspx

i najbardziej chyba ten Loreal preference Vienna ciemny blond 7:
http://www.lorealparis.com.au/hair-c...rk-blonde.aspx
Ale boję się, że wyjdzie siwy:/ lub Loreal Copenhague: http://www.lorealparis.com.au/hair-c...sh-blonde.aspx.

Piękne loreal ma te kolory, gdyby jeszcze wychodzily jak na opakowaniu...

BEZGLUTENOWO:

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2010-07-27 o 10:10
Koralyn jest offline  
Stary 2010-07-27, 09:19   #4533
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
hej mam zamiar zafarbować się na piękny zimny brąz chociaż po przeczytaniu wątku już wiem że to nie takie proste
będe farbować włosy u fryzjerki i ona pracuje na farbach artego. powiedziałam że chcę żeby wyszedł mi kolor zimny bez żadnej rudości i złota i ona zaproponowała mi kolor naturalny brąz. a właśnie zobaczyłam na allegro że farby artego mają kolory np delikatny popielaty brąz 5.01.powiedziałam jej że chcę właśnie popielaty, zimny brąz a ona mi powiedziała że wyjdą mi takie włosy po naturalnym brązie. jak myślicie? teraz mam na głowie pasemka:wyprany brąz i trochę blondu. pomóżcie
Naturalny brąz to nie jest popielaty więc nie wyjdą Ci zimne włosy.
Naturalny to naturalny, tak jak tu ktoś napisał - z czasem może się zmyć do rudawego, to jest bardzo prawdopodobne

Cytat:
A kto powie mi jaki to jest kolor:
popielaty blond z poziomu 8 albo 7
Ale mam wrażenie, że jest tu jakiś misz-masz kolorów albo zdjęcie słabej jakości daje taki efekt

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2010-07-27 o 09:21
visionAM jest offline  
Stary 2010-07-27, 11:51   #4534
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ZARAAA Pokaż wiadomość
hej mam zamiar zafarbować się na piękny zimny brąz chociaż po przeczytaniu wątku już wiem że to nie takie proste
będe farbować włosy u fryzjerki i ona pracuje na farbach artego. powiedziałam że chcę żeby wyszedł mi kolor zimny bez żadnej rudości i złota i ona zaproponowała mi kolor naturalny brąz. a właśnie zobaczyłam na allegro że farby artego mają kolory np delikatny popielaty brąz 5.01.powiedziałam jej że chcę właśnie popielaty, zimny brąz a ona mi powiedziała że wyjdą mi takie włosy po naturalnym brązie. jak myślicie? teraz mam na głowie pasemka:wyprany brąz i trochę blondu. pomóżcie
tak jak napisały dziewczyny, na 100% nie wyjdzie popiel jako że masz kilka kolorów na głowie to fryzjerka pewnie boi się zrobić popielem (na zżółkniętym blondzie może wyjść zielonkawy), to po pierwsze, a po drugie, zdajesz sobie sprawdę że poziom 5 to już będzie taki "prawie-czarny"? typowe brazy w potocznym rozumieniu to poziom 7 i 6
Stary 2010-07-27, 11:58   #4535
endorfina123
Wtajemniczenie

jeśli powtarzam po kimś, to bardzo przepraszam, ale widziałyście nowość Goldwella? Staycool Brunettes? na ich stronie są informacje

endorfina123 jest offline  
Stary 2010-07-27, 12:35   #4536
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez endorfina123 Pokaż wiadomość
jeśli powtarzam po kimś, to bardzo przepraszam, ale widziałyście nowość Goldwella? Staycool Brunettes? na ich stronie są informacje
Ja na allegro ostatnio na nie trafiłam http://allegro.pl/item1148727907_gol...azy_60_ml.html

Cytat z aukcji :
Cytat:
* Wyrafinowane Perłowe Brązy 6BP, 5BP, 4BP
Chłodne, czekoladowe brązy uszlachetnione
wielowymiarowymi refleksami
* Wyrafinowany Przydymiony Brąz 6BS
Metaliczny efekt o naturalnym beżowym charakterze
dla uzyskania chłodnego, srebrzystego brązu
* Wyrafinowane Matowe Brązy 6BM, 5BM
Delikatnie matujące refleksy poprószone drobinkami złota
dla pełnego wyrazu matowego brązu
Stary 2010-07-27, 12:55   #4537
endorfina123
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Ja na allegro ostatnio na nie trafiłam http://allegro.pl/item1148727907_gol...azy_60_ml.html

Cytat z aukcji :
właśnie też je znalazłam i kusi mnie 6BS, kurczę, ciekawe, który z nich jest najchłodniejszy

Stary 2010-07-27, 13:33   #4538
Shade_23
Zadomowienie

Z tego co się dowiedziałam to owy BS jest cieplejszy niż SB. Więc już lepiej ten SB kłaść, bo ma "silver" jako pierwsze. Jeszcze zimniutki jest AS.

Mixton (szok, szok) mi się nie spłukał po myciu!!!! Mimo, że tak jak pisałam, kładłam go solo, bez oxy! Jestem zaskoczona!

Pytanie jest jedno.... Czy farbowanie samym mixem jest szkodliwe????

Wklejam foty. NIE MAM ZIELENI - bo znów to tak wygląda, ale to chyba wina mojej kamerki w laptopie. Pasma są szare. Zupełnie nie ma to nic z zielenią wspólnego. Daję też fotę pod ostrą żarówką - takie mega naświetlone - specjalnie, żeby było widać te rudości, ale to są skrajne przypadki, żeby tak pod lampą stać W normalnym świetle np. w pokoju jest super efekt, naprawdę. A w dziennym to już w ogóle bomba!
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-07-27, 13:39   #4539
endorfina123
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Z tego co się dowiedziałam to owy BS jest cieplejszy niż SB. Więc już lepiej ten SB kłaść, bo ma "silver" jako pierwsze. Jeszcze zimniutki jest AS.

Mixton (szok, szok) mi się nie spłukał po myciu!!!! Mimo, że tak jak pisałam, kładłam go solo, bez oxy! Jestem zaskoczona!

Wklejam foty. NIE MAM ZIELENI - bo znów to tak wygląda, ale to chyba wina mojej kamerki w laptopie. Pasma są szare. Zupełnie nie ma to nic z zielenią wspólnego. Daję też fotę pod ostrą żarówką - takie mega naświetlone - specjalnie, żeby było widać te rudości, ale to są skrajne przypadki, żeby tak pod lampą stać W normalnym świetle np. w pokoju jest super efekt, naprawdę. A w dziennym to już w ogóle bomba!
dzięki za info w takim razie chyba w niedługim czasie zapoluję na jakąś 7, zapewne AS

baaaardzo zimne włoski Ci wyszły

Stary 2010-07-27, 14:00   #4540
Kayako
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość

Bardzo naturalnie Ci to wyszło,
Kayako jest offline  
Stary 2010-07-27, 14:24   #4541
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
właśnie też je znalazłam i kusi mnie 6BS, kurczę, ciekawe, który z nich jest najchłodniejszy
Mnie kusi 6 BP a konkretnie mix 7A + 6BP no ale jeszcez mam CT na 2 farbowania więc Goldwela mam w dalszej perspektywie

Shade, super wyszło kurde, dziewczyny, powinnyśmy otworzyć salon, bo mam wrażenie że mamy pojęcie o farbach i ich mieszaniu większe niż nie jeden fryzjer
Stary 2010-07-27, 16:28   #4542
endorfina123
Wtajemniczenie

Cytat:
Mnie kusi 6 BP a konkretnie mix 7A + 6BP no ale jeszcez mam CT na 2 farbowania więc Goldwela mam w dalszej perspektywie

Shade, super wyszło kurde, dziewczyny, powinnyśmy otworzyć salon, bo mam wrażenie że mamy pojęcie o farbach i ich mieszaniu większe niż nie jeden fryzjer
mnie ostatnio farbowano naturą, bo fryzjer stwierdził, że nakładając popiele, będę miała ciemne końcówki, a resztę jaśniejszą i tak za każdym razem. niby nie jest źle, ale kolor ocieplił się, a ja kocham szaruszki myślę, że za jakiś miesiąc zrobię kolor, bo narazie chyba się nie opłaca ze względu na słońce (będę miała czas na przemyślenie, co robić, ewentualnie tak, jak Ty, zmieszam 7A, bądź AS z tym 6 BS)

Stary 2010-07-28, 11:03   #4543
Mini1991
Zakorzenienie

shade super!

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-07-28, 11:29   #4544
Cogata
Rozeznanie

Dziewczyny wybaczcie, że się znowu wetnę. wczoraj byłam świadkiem, jak "fryzjerka" (kobieta, która ścina i podcina i farbuje i robi pasemka wszystkim znajomym dookoła) robiła pasemka i mieszała jakąś farbę z czymś w rodzaju balsamu co miało 18% po tym czego się tutaj naczytałam i jak zobaczyłam to 18% włosy mi dęba stanęły.
dlaczego aż 18? czy po prostu silne dekoloryzatory tak mają?
Cogata jest offline  
Stary 2010-07-28, 11:36   #4545
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Cogata Pokaż wiadomość
Dziewczyny wybaczcie, że się znowu wetnę. wczoraj byłam świadkiem, jak "fryzjerka" (kobieta, która ścina i podcina i farbuje i robi pasemka wszystkim znajomym dookoła) robiła pasemka i mieszała jakąś farbę z czymś w rodzaju balsamu co miało 18% po tym czego się tutaj naczytałam i jak zobaczyłam to 18% włosy mi dęba stanęły.
dlaczego aż 18? czy po prostu silne dekoloryzatory tak mają?
18% to jakbyś na rozjaśniaczu chciała z czarnych natyralnych włosów uzyskać platynę... choć szczerze mówiąc myślałam ze oksy 18% wyszły z użycia i najwyższy to 12%... w każdym razie taki oksy absolutnie nie nadaję się do farb
Stary 2010-07-28, 11:50   #4546
fryz5
Zakorzenienie

moze go rozcieńczała zeby uzyskać 9% lub 12%
fryz5 jest offline  
Stary 2010-07-28, 13:03   #4547
Cogata
Rozeznanie

nie rozcieńczać, na pewno nie rozcieńczała, dodawała do pojemnika, następnie mieszała pędzlem z czymś jeszcze i bezpośrednio na pasemka. u dziewczyny, która miała włosy koloru ciemny brąz, faktycznie wyszła wręcz platyna, przyznam, że nie wyglądało to ładnie. bardzo niechlujny balejaż, już nie wspominając o zniszczeniu włosów.

a to niszczące 18% cudo, można nakładać bezpośrednio na włosy nie mieszając z niczym? bo w sumie tylko ta wielka butla tam stała.

Edytowane przez Cogata
Czas edycji: 2010-07-28 o 13:06
Cogata jest offline  
Stary 2010-07-28, 16:38   #4548
fryz5
Zakorzenienie

utleniacz nałozony bezpośednio na włosy bez mieszania z farbą lub proszkiem rozjaśniającym, nic nie zadziała, swoją drogą dziwi mnie to ze produkuje sie 18% *.*
fryz5 jest offline  
Stary 2010-07-28, 17:16   #4549
Cogata
Rozeznanie

dlatego byłam w szoku, jak zobaczyłam tą 18tkę. nic nie powiedziałam, bo lepiej nie wnikać w kompetencje "profesjonalisty".
dziękuję dziewczyny za wyjaśnienie
Cogata jest offline  
Stary 2010-07-28, 21:20   #4550
ciare
Raczkowanie

ja mialam praktyke w salonie gdzie pasemka robi sie na 18% oxy, ale nie miesza sie jej ze zwykłym rozjasniaczem tylko pudrowym.Podobno az tak nie niszczy włosów, 18% wode produkuje firma LEO szczerze to włosy klietek nie były az tak bardzo zniszczone, ale trzeba uwazac bo Osiemnastya służy do depilacji, wiec lepiej by na skóre sie nie dostala
ciare jest offline  
Stary 2010-07-28, 22:40   #4551
caate
Zakorzenienie

GG do caate

hej

mam pytanie wiem, wiem pisze tylko jak cos chce, wredna jestem, mozecie bic
chce polozyc sam mixton zielony welli koleston na wlosy, bo kolor jaki mam poziom mi sie podoba, tylko znowu rudosc mi wybija a juz bylo lepiej. Moge sam mix dac? W jakich proporcjach i na ile? bo ja zielona z tego jestem
dzieki z gory dziewczyny
Perfekcyjny demakijaż, ekstremalna łagodność dla oczu z płynem L'Oreal
caate jest offline  
Stary 2010-07-29, 01:52   #4552
endorfina123
Wtajemniczenie

powoli zbieram się do eksperymentów z Goldwellem... i teraz tak, nie wiem, czy spróbować z tym StayCool Brunttes, czy zwyczajnym Topchic. a teraz pytanie do Was, czy SB jest zimniejsze od A (oznaczenia Goldwellowskie)?

Stary 2010-07-29, 09:26   #4553
nikah
Raczkowanie

Cytat:
a teraz pytanie do Was, czy SB jest zimniejsze od A (oznaczenia Goldwellowskie)?
Nie sądze. Nie wiem jak 6SB, ale 7SB po kilku myciach ma złotawy refleks.

wymienię tusz L'Oreal
nikah jest offline  
Stary 2010-07-29, 10:18   #4554
kretoszczurek
Raczkowanie

Co do golwella to jak jest z wodą na all nie ma odlewek a cały duży utleniacz troszkę drogi. Jak wy robicie?
Stary 2010-07-29, 11:56   #4555
Koralyn
Raczkowanie

To ja podzielę się moimi wynikami wczorajszego farbowania, gdyż kolorek mnie zachwycił:jup i: Kolor to: Ciemny Blond Popielaty 6.1 Loreal Excellence Creme. Co ciekawe, na stronie Loreala nazywa sie on Jasny Brąz Popielaty (już wiem czemu te odcienie zawsze wychodzą o ton ciemniejsze
Włosy są jeszcze bardzo jasne, gdyz farba byla nakladana na blond balejaż. Myślę, że za drugim podejsciem będzie ciemniej
Wklejam fotki, w oswietleniu slonecznym

P.s Dziewczyny, jesli szukacie zimnych farb to pewnie jesteście Latem wiec zapraszam do mojego nowego wątku dla Lat http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=452547

BEZGLUTENOWO:

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2010-07-29 o 12:01
Koralyn jest offline  
Stary 2010-07-29, 12:00   #4556
endorfina123
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kretoszczurek Pokaż wiadomość
Co do golwella to jak jest z wodą na all nie ma odlewek a cały duży utleniacz troszkę drogi. Jak wy robicie?
ja napisałam do jednej sprzedającej i ona odp.mi, że na prośbę klientki robi odlewkę

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Cytat:
Napisane przez nikah Pokaż wiadomość
Nie sądze. Nie wiem jak 6SB, ale 7SB po kilku myciach ma złotawy refleks.
jeszcze złotawy to pół biedy, ale to pewnie dlatego, że jest B, czyli beż... chyba jednak zdecyduję się na 7A

Stary 2010-07-29, 12:59   #4557
nikah
Raczkowanie

jeszcze złotawy to pół biedy, ale to pewnie dlatego, że jest B, czyli beż... chyba jednak zdecyduję się na 7A[/QUOTE]

dokładnie, kolor bazowy jest ciepły, zimne pigmenty wymywają się szybciej niż ciepłe, w efekcie kolor końcowy jest złotawy, ale ciągle ładny imho

wymienię tusz L'Oreal
nikah jest offline  
Stary 2010-07-29, 13:20   #4558
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ciare Pokaż wiadomość
ja mialam praktyke w salonie gdzie pasemka robi sie na 18% oxy, ale nie miesza sie jej ze zwykłym rozjasniaczem tylko pudrowym.Podobno az tak nie niszczy włosów, 18% wode produkuje firma LEO szczerze to włosy klietek nie były az tak bardzo zniszczone, ale trzeba uwazac bo Osiemnastya służy do depilacji, wiec lepiej by na skóre sie nie dostala
jak to do depilacji?

Endorfina, w takim razie ja czekam na relację po użyciu 7 A
Stary 2010-07-29, 13:47   #4559
endorfina123
Wtajemniczenie

Cytat:
jak to do depilacji?

Endorfina, w takim razie ja czekam na relację po użyciu 7 A
hehe, ok, z tym, że to pewnie dalsza perspektywa, staram się jak najdłużej wytrwać, bo teraz lato i kolor szybciej i tak płowieje

Stary 2010-07-29, 13:50   #4560
agatka2002
Raczkowanie

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

jeszcze złotawy to pół biedy, ale to pewnie dlatego, że jest B, czyli beż... chyba jednak zdecyduję się na 7A[/QUOTE]

SB to jest chyba SILVER BROWN a nie BEIGE. Dwa tygodnie temu fryzjerka mi robiła 6SB ale bez mixtona. Wyszły zimne w pomieszczeniu, ale jak wyszłam na dwór to już mialy tą poświatę dla mnie rudą (może to jest jednak brązowa poświata??). Wypłukuje się i powoli coraz cieplej się robi, Nastepnym razem zrobi mi tym StayCool podobno one dłużej zachowują zimność tak jest opisane na stronie goldwella. Fryzjerka mówiła że nikt nie chce u niej tymi zimnymi StayCool bo takie szare zwykłe,zimne, wszyscy tylko jakieś czekolady, capuccina..,Ale jak wyjdzie na włosach to zobaczę.
agatka2002 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
odcień ciepły popielaty, rdzy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości