Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-07-29, 13:53   #4561
endorfina123
Wtajemniczenie

Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez agatka2002 Pokaż wiadomość

---------- Dopisano o 12:00 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

jeszcze złotawy to pół biedy, ale to pewnie dlatego, że jest B, czyli beż... chyba jednak zdecyduję się na 7A
SB to jest chyba SILVER BROWN a nie BEIGE. Dwa tygodnie temu fryzjerka mi robiła 6SB ale bez mixtona. Wyszły zimne w pomieszczeniu, ale jak wyszłam na dwór to już mialy tą poświatę dla mnie rudą (może to jest jednak brązowa poświata??). Wypłukuje się i powoli coraz cieplej się robi, Nastepnym razem zrobi mi tym StayCool podobno one dłużej zachowują zimność tak jest opisane na stronie goldwella. Fryzjerka mówiła że nikt nie chce u niej tymi zimnymi StayCool bo takie szare zwykłe,zimne, wszyscy tylko jakieś czekolady, capuccina..,Ale jak wyjdzie na włosach to zobaczę.[/QUOTE]

acha, no to jak brąz to i tak domieszka czerwieni pewnie, bo brązy właśnie niby na takiej bazie są.

będziesz robić StayCool? kiedy?

endorfina123 jest offline  
Stary 2010-07-29, 13:58   #4562
nikah
Raczkowanie

7SB -silver BEIGE
6SB -silver BROWN

wymienię tusz L'Oreal
nikah jest offline  
Stary 2010-07-30, 10:46   #4563
agatka2002
Raczkowanie

Cytat:
acha, no to jak brąz to i tak domieszka czerwieni pewnie, bo brązy właśnie niby na takiej bazie są.

będziesz robić StayCool? kiedy?
Będę robić ale gdzieś dopiero za miesiąc, dam znać jak wyszło ale brzmi nieprawdopodnie... farba neutralizuje ciepły odcień i zachowuje równowagę pomiędzy ciepłymi i zimnymi pigmentami koloru...
agatka2002 jest offline  
Stary 2010-07-30, 13:33   #4564
endorfina123
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez agatka2002 Pokaż wiadomość
Będę robić ale gdzieś dopiero za miesiąc, dam znać jak wyszło ale brzmi nieprawdopodnie... farba neutralizuje ciepły odcień i zachowuje równowagę pomiędzy ciepłymi i zimnymi pigmentami koloru...
no właśnie takie info jest na ich stronie i brzmi to całkiem fajnie. muszę się zastanowić, czy 7A czy coś 6BS ze StayCool...

Stary 2010-07-30, 19:22   #4565
Kayako
BAN stały

Właśnie siedzę z farbą na głowie i czekam na efekt...
Farba firmy Ce-Ce, kolor 6/1 (popielaty ciemny blond) + mix violet + mix blue (w ilości "na oko", bo dodałam za dużo jednego, dodałam drugiego dla równowagi i znów się za dużo dodało itd.).
Co miałam pod spodem? SoColor Matrixa w odcieniu złocisty ciemny blond (a pod tym rzekome popiele Renee Blanche, które notorycznie wychodziły rude - a razem z farbą wychodziły włosy ).
Jeszcze 20 minut...
Kayako jest offline  
Stary 2010-07-30, 19:45   #4566
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Kayako Pokaż wiadomość
Właśnie siedzę z farbą na głowie i czekam na efekt...
Farba firmy Ce-Ce, kolor 6/1 (popielaty ciemny blond) + mix violet + mix blue (w ilości "na oko", bo dodałam za dużo jednego, dodałam drugiego dla równowagi i znów się za dużo dodało itd.).
Co miałam pod spodem? SoColor Matrixa w odcieniu złocisty ciemny blond (a pod tym rzekome popiele Renee Blanche, które notorycznie wychodziły rude - a razem z farbą wychodziły włosy ).
Jeszcze 20 minut...
I jak?
ja dziś farbowałam CT tym kolorem co wczenśniej (7/89+6/71) i jak zwykle jestem zadowolona, tylko , jak zwykle odrost wyszedł mi cieplejszy
Stary 2010-07-30, 19:54   #4567
Kayako
BAN stały

Umyte są. W łazience są rude - ale nie aż tak, jak po Renee Blanche. Przy oknie (mam jeszcze widno) nie są tragiczne. Zobaczymy co z ich wylizie, jak będą suche.

edit: jutro zrobię zdjęcia Nie są złe, mogło być gorzej

edit2: dołączam zdjęcie bez rewelacji, jak widać, popiel to nie jest, zimny może trochę, złoty też... bardziej obstawiałabym, że wyszło coś naturalnopodobnego za miesiąc/dwa czeka mnie powtórka, do tego czasu może dokupię poziom 5, żeby były troszkę ciemniejsze (zdziwiłam się, bo wyszły dość jasne).
Nie narzekam - nawet jestem zadowolona (ważne, że rude nie są )

Edytowane przez Kayako
Czas edycji: 2010-07-31 o 10:55
Kayako jest offline  
Stary 2010-08-03, 15:35   #4568
menxa
Przyczajenie

Dziewczyny, jak to jest z tym Goldwellem, trzeba kpic cały litr oksydantu? I na jakiej długości włosy wystarcza jedna tubka farby 60 ml? Acha jeszcze jedno, jaki % oxydantu wybrac dla koloru 6SB, ew. 7SB (jeszcze sie zastanawiam)
Będę wdzięczna za radę.
menxa jest offline  
Stary 2010-08-03, 20:01   #4569
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Umyte są. W łazience są rude - ale nie aż tak, jak po Renee Blanche. Przy oknie (mam jeszcze widno) nie są tragiczne. Zobaczymy co z ich wylizie, jak będą suche.

edit: jutro zrobię zdjęcia Nie są złe, mogło być gorzej

edit2: dołączam zdjęcie bez rewelacji, jak widać, popiel to nie jest, zimny może trochę, złoty też... bardziej obstawiałabym, że wyszło coś naturalnopodobnego za miesiąc/dwa czeka mnie powtórka, do tego czasu może dokupię poziom 5, żeby były troszkę ciemniejsze (zdziwiłam się, bo wyszły dość jasne).
Nie narzekam - nawet jestem zadowolona (ważne, że rude nie są )
no normalnie wyszedł Ci poziom 8-7 kładłaś na rozjaśnione włosy? a kolor całkiem fajny, taki złotawy ale bez rudzielca
Stary 2010-08-03, 20:11   #4570
Kayako
BAN stały

Rozjaśniony czerep to ja miałam, ale rok temu Potem liczne farby, w większości wychodzące na rudo... Więc już jakiś tam barwnik miały
Właśnie trochę żałuję, że nie miałam na stanie poziomu 5, ale mądry Polak po
Za to moja mama farbowała naturalną 6 i złotą 6,3 i ma znacznie ciemniejsze niż ja (przyp. 6/1+mix blue+mix violet). Pewnie dlatego, że ja bez dodatku natury.
Po pierwszym myciu wyglądają tak, jak w załączniku (dodaje zdjęcia w świetle dziennym bez flash'a)
Kayako jest offline  
Stary 2010-08-03, 20:26   #4571
Avanka
Raczkowanie

Dziewczyny dekoloryzowałam włosy, przez jakiś czas miałam ciepły blond i jednak postanowiłam wrócić do koloru zbliżonego do mojego naturalnego czyli takiego zimnego brązu. Zafarbowałam i kolor utrzymał się 2 tygodnie po czym się wypłukał. Mam jasny brąz ze złotą poświatą :/ Wiecie może co zrobić aby ten brąz się dłużej utrzymywał i nie spłukiwał się aż tak? Może pigmentacja by coś pomogła? Jeśli tak to jaki mixton? I jak się to dokładnie robi?
a facet nie ten.

Avanka jest offline  
Stary 2010-08-03, 23:12   #4572
Papryczkaa
Zakorzenienie

dziewczyny, z góy przepraszam jak już padła ta informacja, ale...

wiecie jaką farbą mogę uzyskać taki kolor? http://ikf.styl.fm/img94506.fryzury-dlugie.207063.jpg
jest idealny!! dawno żaden tak mi się nie spodobał..
zastanawiam się nad farbą Luo Color 6,07
http://wizaz.pl/forum/attachment.php...2&d=1225200553
chociaż ten na zdjęciu bardziej wpada w brąz, a 6,07 w blond..
możecie mi pomóc? będę wdzięczna!

Papryczkaa jest offline  
Stary 2010-08-04, 00:06   #4573
endorfina123
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Papryczkaa Pokaż wiadomość
dziewczyny, z góy przepraszam jak już padła ta informacja, ale...

wiecie jaką farbą mogę uzyskać taki kolor? http://ikf.styl.fm/img94506.fryzury-dlugie.207063.jpg
jest idealny!! dawno żaden tak mi się nie spodobał..
zastanawiam się nad farbą Luo Color 6,07
http://wizaz.pl/forum/attachment.php...2&d=1225200553
chociaż ten na zdjęciu bardziej wpada w brąz, a 6,07 w blond..
możecie mi pomóc? będę wdzięczna!
kiedyś robiłam Luo 5.1 i były prawie czarne, więc to 6 też będzie raczej ciemne

Stary 2010-08-04, 08:16   #4574
Kayako
BAN stały

Ja już nie mogę patrzeć na to zdjecie. Już sto razy było tu podawane!
Kayako jest offline  
Stary 2010-08-04, 12:34   #4575
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
Ja już nie mogę patrzeć na to zdjecie. Już sto razy było tu podawane!
wiesz, ten wątek ma baaaardzooo dużo stron i ciężko jest znaleźć wśród tego wszystkiego dobry przepis na jasny popielaty brąz. Szczególnie komuś nowemu... ja jakiś czas temu podczytywałam was, ale niestety nie mam czasu aby siedzieć dziennie po 12 godzin w tym wątku i czytać wszystkie posty... i dalej nie wiem jakich farb użyc :/
visionAM jest offline  
Stary 2010-08-05, 13:11   #4576
rapunzel8
Zadomowienie

witam,
farbuję włosy na brąz/ ciemny brąz, ale do tej pory żadna farba nie spełnia w 100 % moich oczekiwań jeżeli chodzi o odcień- żaden kolor nie jest dość zimny. myślę więc o zmieszaniu brązu 3.0 lub 4.0 z niebieskim mixtonem(chyba, że macie pomysły na inne mieszanki), ale nie mam pojęcia w jakich proporcjach, to zrobić- w instrukcji użycia na stronie producenta nie ma za dużo o mieszaniu farb z mixtonami. no i boję się dziwnych efektów.
jak ktoś ma jakieś wskazówki i uwagi, to będę wdzięczna
rapunzel8 jest offline  
Stary 2010-08-05, 13:25   #4577
Kayako
BAN stały

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
wiesz, ten wątek ma baaaardzooo dużo stron i ciężko jest znaleźć wśród tego wszystkiego dobry przepis na jasny popielaty brąz. Szczególnie komuś nowemu... ja jakiś czas temu podczytywałam was, ale niestety nie mam czasu aby siedzieć dziennie po 12 godzin w tym wątku i czytać wszystkie posty... i dalej nie wiem jakich farb użyc :/
Strona 140 post numer 4181 i w dół.

Cytat:
Napisane przez rapunzel8 Pokaż wiadomość
witam,
farbuję włosy na brąz/ ciemny brąz, ale do tej pory żadna farba nie spełnia w 100 % moich oczekiwań jeżeli chodzi o odcień- żaden kolor nie jest dość zimny. myślę więc o zmieszaniu brązu 3.0 lub 4.0 z niebieskim mixtonem(chyba, że macie pomysły na inne mieszanki), ale nie mam pojęcia w jakich proporcjach, to zrobić- w instrukcji użycia na stronie producenta nie ma za dużo o mieszaniu farb z mixtonami. no i boję się dziwnych efektów.
jak ktoś ma jakieś wskazówki i uwagi, to będę wdzięczna
Mixtonu daje się 1-2cm "glizdy" wyciśniętej z tubki (ja dałam nawet więcej, bo na oko i krzywda mi się nie stała, następnym razem planuję dać jeszcze więcej ).
No i dobierz mixton pod względem tego, co masz na głowie, jak masz złoto - to fioletowy, jak masz miedź - to niebieski, jak masz czerwień - zielony (chyba dobrze podałam... ale nie bierz tego na słowo, bo ja się często mylę pogrzeb trochę w tym wątku, znajdziesz mnóstwo odpowiedzi na ten temat).

ps. planujesz farbować Prosalonem?

Edytowane przez Kayako
Czas edycji: 2010-08-05 o 13:26
Kayako jest offline  
Stary 2010-08-05, 13:36   #4578
visionAM
Zakorzenienie

Dzięki bardzo za podpowiedź
visionAM jest offline  
Stary 2010-08-05, 13:40   #4579
Koralyn
Raczkowanie

Juz nigdy wiecej nie kupie popielatej farby z drogerii, byłam strasznie zadowolona z tego loreala a po 2 myciach prkatycznie spłukał się caly i piekny złoto-popielaty blond został.
Przerzucam sie na profesjonlane Dziewczyny a czy majirel 6.1 wychodzi popielato? i złapie z woda 4% + 1,9%?

Farba Majirel 10 1/2.1 superjasny blond popielaty
Farba Majirel 10,01 bardzo bardzo jasny blond popielaty
Farba Majirel 10,1 bardzo bardzo jasny blond popielaty
Farba Majirel 9,1 bardzo jasny blond popielaty
Farba Majirel 9,11 bardzo jasny blond popielaty głęboki
Farba Majirel 8,1 jasny blond popielaty
Farba Majirel 8,11 jasny blond popielaty głęboki
Farba Majirel 7,1 blond popielaty
Farba Majirel 7,11 blond popielaty głęboki
Farba Majirel 6,1 ciemny blond popielaty
Farba Majirel 5,11 jasny brąz popielaty głęboki
Farba Majirel 2,10 bardzo ciemny brąz popielaty intensywny

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/

Edytowane przez Koralyn
Czas edycji: 2010-08-05 o 13:53
Koralyn jest offline  
Stary 2010-08-05, 14:01   #4580
endorfina123
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Koralyn Pokaż wiadomość
Juz nigdy wiecej nie kupie popielatej farby z drogerii, byłam strasznie zadowolona z tego loreala a po 2 myciach prkatycznie spłukał się caly i piekny złoto-popielaty blond został.
Przerzucam sie na profesjonlane Dziewczyny a czy majirel 6.1 wychodzi popielato? i złapie z woda 4% + 1,9%?

Farba Majirel 10 1/2.1 superjasny blond popielaty
Farba Majirel 10,01 bardzo bardzo jasny blond popielaty
Farba Majirel 10,1 bardzo bardzo jasny blond popielaty
Farba Majirel 9,1 bardzo jasny blond popielaty
Farba Majirel 9,11 bardzo jasny blond popielaty głęboki
Farba Majirel 8,1 jasny blond popielaty
Farba Majirel 8,11 jasny blond popielaty głęboki
Farba Majirel 7,1 blond popielaty
Farba Majirel 7,11 blond popielaty głęboki
Farba Majirel 6,1 ciemny blond popielaty
Farba Majirel 5,11 jasny brąz popielaty głęboki
Farba Majirel 2,10 bardzo ciemny brąz popielaty intensywny
mnie Majirel na kolana nie powalił, nie był to dla mnie typowy popiel, tzn. liczyłam na efekt włosów przyprószonych popiołem i to na pewno nie było to

Stary 2010-08-05, 14:07   #4581
Koralyn
Raczkowanie

ehh No to ja bylabym wdzieczna za przepis na ten kolorek (juz kiedys wklejalam). Wiem, ze jest tu kilka kolorow, mam na mysli te najciemniejsze odcienie.

BEZGLUTENOWO:
https://naturebe.wordpress.com/
Koralyn jest offline  
Stary 2010-08-05, 14:52   #4582
d22
Przyczajenie

hej, obecnie pozbyłam sie platynowego blondu i mam włosy w kolorze- jasny brąz- ciemny blond. Chce teraz zamówić farbę majirel 7.11 ale nie wiem jakiego użyć oxydantu czy 6% czy 9 % żeby kolor wyszedł tak jak w palecie. Chce żeby był o ton, dwa jaśniejszy od tego który mam teraz? Pisza że niby do rozjaśniania do dwóch ton stosować oxydant 6% ale się zastanawiam czy w tym przypadku nie lepiej użyć 9% zeby był lepszy efekt? Prosze doradźcie....

A czy któraś z was zna może jakąs inna farbę prócz majirel o odcieniu 7.11 głęboko popielatego blondu? Albo stosowała już tą farbę? Co o niej sądzicie? Nie niszy zbyt mocno włosów?

pozdrawiam i czekam na odpowiedź
d22 jest offline  
Stary 2010-08-05, 15:04   #4583
zyta82
Rozeznanie

Dziewczyny które proszą o radę, dodajcie od razu swoje teraźniejsze fotki, z tym co macie na głowie. Każda z nas ma inną "bazę" i różne cuda mogą wyjść na innych włosach jak zastosujemy tą samą mieszankę. Nie mamy przepisu i dla każdego to indywidualna sprawa i dlatego wymieniamy się doświadczeniami po eksperymentach z różnymi firmami. Można próbować z gamy naturalnych, tj po przecinku 0 i dodawać do niej mixtony (korektory niechcianego odcienia i tak ja ktoś dobrze niżej pisał- żeby zneutralizować złoty odcień użyć fioletowego, rudy-niebieskiego a czerwony-zielonego) daje się go 2 cm glisty na 30ml, gdzieś niżej przeliczałam z którąś z dziewczyn na gramy na welli koleston. (Zobaczcie na moje posty jak się komuś chce o tym czytać). Ostatnio faktycznie jakiś off-top się tu dział ale parę stron dalej naprawdę wszystko jest. A i jeszcze jedno, jak macie ciemniejsze włosy niż chcecie uzyskać kolor, to bez rozjaśniania czy dekoloryzacji się nie obejdzie. Farba farby nie rozjaśni!! Po samej iloci postów i długości wątku same widzicie, że nie jest to takie łatwe i same wciąż próbujemy. pozdrawiam

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-08-05 o 15:07
zyta82 jest offline  
Stary 2010-08-05, 16:09   #4584
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny które proszą o radę, dodajcie od razu swoje teraźniejsze fotki, z tym co macie na głowie. Każda z nas ma inną "bazę" i różne cuda mogą wyjść na innych włosach jak zastosujemy tą samą mieszankę. Nie mamy przepisu i dla każdego to indywidualna sprawa i dlatego wymieniamy się doświadczeniami po eksperymentach z różnymi firmami. Można próbować z gamy naturalnych, tj po przecinku 0 i dodawać do niej mixtony (korektory niechcianego odcienia i tak ja ktoś dobrze niżej pisał- żeby zneutralizować złoty odcień użyć fioletowego, rudy-niebieskiego a czerwony-zielonego) daje się go 2 cm glisty na 30ml, gdzieś niżej przeliczałam z którąś z dziewczyn na gramy na welli koleston. (Zobaczcie na moje posty jak się komuś chce o tym czytać). Ostatnio faktycznie jakiś off-top się tu dział ale parę stron dalej naprawdę wszystko jest. A i jeszcze jedno, jak macie ciemniejsze włosy niż chcecie uzyskać kolor, to bez rozjaśniania czy dekoloryzacji się nie obejdzie. Farba farby nie rozjaśni!! Po samej iloci postów i długości wątku same widzicie, że nie jest to takie łatwe i same wciąż próbujemy. pozdrawiam
Hej ja już tutaj zamieszczałam swoje zdjęcie kilka stron wcześniej.
Mam włosy, które jeszcze kilak miesięcy temu były w kolorze blond, potem je przyciemniłam odcieniem orzechowy beż, jest to farba neutralna - ani popielata ani złocista. Zdjęcie w załączniku.
Chciałabym uzyskać jasny brąz popielaty, Koralyn dała mi już podpowiedź, ale czy na takiej bazie jak ja mam kolor wyjdzie?
visionAM jest offline  
Stary 2010-08-05, 19:05   #4585
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Hej ja już tutaj zamieszczałam swoje zdjęcie kilka stron wcześniej.
Mam włosy, które jeszcze kilak miesięcy temu były w kolorze blond, potem je przyciemniłam odcieniem orzechowy beż, jest to farba neutralna - ani popielata ani złocista. Zdjęcie w załączniku.
Chciałabym uzyskać jasny brąz popielaty, Koralyn dała mi już podpowiedź, ale czy na takiej bazie jak ja mam kolor wyjdzie?
Ok, znalazłam tamto Twoje zdjęcie i wygląda mi na poziom pomiędzy 7 a 8 i wyglada na kolor toffi?. Ta fotka co dałaś dzisiaj (nie wiem czy to wina lampy) jest jaśniejsze i wygląda mi na poziom 8. Nie wiem czy wiesz, że blond jest jaśniejszy od brązzu. Jasny popielaty brąz masz na poziomie 5,6 i dziewczyny pisały, że wychodzi czarno. )Ja pisałam, że Po naturze 7.0 z Allwavaes też wyszły ciemno a to poziom 7! ale teraz się spłukały i są takie jak na próbniku i w sumie neutralne, troszkę może rudy się wydobywa, a robiłam 1,5 miesiąca temu. Miałam podkład podobny do Twojego, tylko bardziej złoty). A jasny popielaty blond to 8, choć i tak wszystko zależy od firmy, przeglądnij sobie najpierw palety.
To chcesz ten j. p. brąz, czy j.p,blond? Ja teraz będę mieszać Allwaves naturę 7.0 z 8.0(widziałam paletę na żywo, super kolorki), Tobie też polecam na pierwszy raz coś z natury, bo nie masz tak mocnego rudego, zni złotego refleksu, żeby trzeba było neutralizować popielem. fryzjerka powiedziała, że popiel i tak mi nie wyjdzie Najwyżej później będziesz neutralizować. Natura ma jednakowe proporcje farby to nic strasznego Ci się nie stanie Popiel ma więcej niebieskiego, żeby właśnie zneutralizować rudy, ale uwaga kiedyś czytałam, że podwójna jedynka po przecinku to już zieleń, też zależy od firmy. Ja jestem b. zadowolona z tego co mam, i bardzo długo się utrzymuje, choć raz na jakiś czas myję szamponem fryzjerskim, a poza tym head&shoulders;(niedozwol one )

Edytowane przez zyta82
Czas edycji: 2010-08-05 o 22:31
zyta82 jest offline  
Stary 2010-08-05, 19:33   #4586
visionAM
Zakorzenienie

Wiesz co zależy mi na tym aby uzyskać brąz bez rudej poświaty, bo kiedyś farbowałam włosy ciemnym brązem i zawsze się spierały na rudawo :/
A mi jest źle w ciepłych kolorkach...
visionAM jest offline  
Stary 2010-08-05, 20:15   #4587
Mini1991
Zakorzenienie

dziewczny szczegolnie shade (bo jestes załozycielka tego watku) moze edytowałabys swoj pierwszy post i napisałbysmy mała sciagawke to co jest podstawa..? bo te ciagłe pytania jaka farba da mi taki kolor przestały nas chyba wszytkie juz bawic?

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-08-05, 20:30   #4588
Kayako
BAN stały

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
dziewczny szczegolnie shade (bo jestes załozycielka tego watku) moze edytowałabys swoj pierwszy post i napisałbysmy mała sciagawke to co jest podstawa..? bo te ciagłe pytania jaka farba da mi taki kolor przestały nas chyba wszytkie juz bawic?
I dodajcie to zdjęcie, co się powtarza w tym wątku i wraca jak bumerang I przepis Matys-Magdy: Wella Color Touch 7/89 + 6/71 pół na pół
Kayako jest offline  
Stary 2010-08-05, 20:35   #4589
rapunzel8
Zadomowienie

Cytat:
Mixtonu daje się 1-2cm "glizdy" wyciśniętej z tubki (ja dałam nawet więcej, bo na oko i krzywda mi się nie stała, następnym razem planuję dać jeszcze więcej ).
No i dobierz mixton pod względem tego, co masz na głowie, jak masz złoto - to fioletowy, jak masz miedź - to niebieski, jak masz czerwień - zielony (chyba dobrze podałam... ale nie bierz tego na słowo, bo ja się często mylę pogrzeb trochę w tym wątku, znajdziesz mnóstwo odpowiedzi na ten temat).

ps. planujesz farbować Prosalonem?
dzięki.
zgadłaś- zamierzam wypróbować prosalon, bo mogę nim zrobić półtrwałą koloryzację no i te farby są kilka razy tańsze od tego czego używam- mam tylko nadzieję, że nie okażą się gorsze.
a co do mieszania, to nie chcę niczego neutralizować, bo mam zamiar zrobić tylko odrosty, więc chodzi o to żeby nadać neutralnej farbie(3.0) zimny myszowaty odcień- taki jak mój tylko ton ciemniejszy.
i teraz nie wiem jak ten cel osiągnąć- czy dodać niebieskiego czy innego albo może zmieszać kilka mixtonów
rapunzel8 jest offline  
Stary 2010-08-05, 21:31   #4590
fryz5
Zakorzenienie

Cytat:
I dodajcie to zdjęcie, co się powtarza w tym wątku i wraca jak bumerang I przepis Matys-Magdy: Wella Color Touch 7/89 + 6/71 pół na pół

hmm...a gdyby tak wymieszać odcienie welli sklepowej? tańsza wersja tego samego przepisu, szkoda ze nie ma tych samych odcieni ale tak myśle czy nie mozna by było mieszać np wellatona (1:1):
6/73 Mleczna Czekolada z 8/1 Jasny Popielaty Blond

lub wellatona naturals:
6/77 Orzech Brazylijski / 66/0 Orzech Włoski / 7/77 Mahoniowy Brąz z 8/1 Migdałowy Blond

i tu mam pytanie o numeracje.
6/77 to chyba powinien byc ciemny blond metaliczny ? a na opakowaniu wydaje się ciepły
66/0 to chyba podwójny ciemny blond? wydaje się chłodny
i tu mnie zmyliły numery 7/77- metaliczny średni blond? więc czemu mahoniowy?
fryz5 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
odcień ciepły popielaty, rdzy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości