Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-09-13, 20:07   #4861
visionAM
Zakorzenienie

Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez praszczur Pokaż wiadomość
VisionAM i na jaką długość włosów Ci to starcza?
Myślę o takiej długości jak w załączniku ale jak mnie fryzjerka namówi to może być inaczej :P Poza tym mam bardzo gęste włosy. Ale Castingi mi na nieco krótsze włosy niż mam teraz starczały wiec myślałam że i Marijel starczy.
ja mam nieco dłuższe niż na tym zjdęciu co dodałaś i ledwo co mi starczyła jedna tubka :/ byłam tym zaskoczona, bo zazwyczaj z innymi farbami starczyło bez problemu. A też mam gęste włosy. Więc musisz spróbować po prostu
ja teraz znowu jedną tubkę kupiłam
visionAM jest offline  
Stary 2010-09-14, 19:03   #4862
kaarolinaa
Raczkowanie

Jakiej farby mam użyć, aby zakryć rudą poświatę? Miałam właśnie mango na głowie, ale nie rozjaśniałam włosów, bo mi było szkoda niszczyć włosów i wyszły trochę jasniejsze, i z rudą poświatą. Po miesiące zastosowałam płomienną iskrę joanny, ale bez rewelacji również. Teraz chciałam wrócić do brązu, podobnego do mojego naturalnego, i użyłam gorzkiej czekolady wellaton. Ale ta ruda farba dalej się przebija, w słońcu jakieś czerwone refleksy ;o Albo się wymyła po pierwszym użyciu Proszę, doradźcie!
kaarolinaa jest offline  
Stary 2010-09-14, 20:17   #4863
Kachula82
Zakorzenienie

Praszczur kolorek tej wizażanki, której zdjęcie zamieściłaś jest super!!! Mi taki praktycznie wyszedł po palette ciemna czekolada (szampon nr 341). A możesz mi podać na jakiej stronie w tamtym wątku jest dokładny opis czego ona użyła lub ewentualnie jak nazywa się wizażanka bo nie mogę na zdjęciu rozczytać. Ewentualnie linka do konkretnego postu Proszę.

Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce...

Edytowane przez Kachula82
Czas edycji: 2010-09-14 o 20:18
Kachula82 jest offline  
Stary 2010-09-14, 21:49   #4864
ama
Wtajemniczenie

Shade_23, zaglądasz tu jeszcze? Ciekawa jestem czy już robiłaś tym mixtonem szarym z londy? Bo doczytałam się już, że robiłaś samymi mixtonami i też tak chcę spróbować. Masz jakiś pomysł w jakich proporcjach dać ten szary mixton? W ogóle jesteś zadowolona z tej londy?
Stary 2010-09-14, 23:51   #4865
praszczur
Raczkowanie

Kachula proszę: http://wizaz.pl/forum/showthread.php...=garnier+color
Ja też gonie ten kolor od dawna

Edytowane przez praszczur
Czas edycji: 2010-09-14 o 23:52
praszczur jest offline  
Stary 2010-09-15, 08:33   #4866
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez praszczur Pokaż wiadomość
Kachula proszę: http://wizaz.pl/forum/showthread.php...=garnier+color
Ja też gonie ten kolor od dawna
Dzięki! Ja zupełnie gdzie indziej szukałam Teraz wiem czemu nie zwróciłam uwagi na tego posta - garnier... Nie trawię tych farb. Znaczy się moje włosy
Zobacz ostatnią stronę tego tematu a tam są moje foty po palette 341. Podobne włoski jak dla mnie. I co najważniejsze po 4 myciach nadal nie świecę rudością (w Joannie tak miałam).

Kachula82 jest offline  
Stary 2010-09-15, 09:36   #4867
patrag
Raczkowanie

Słuchajcie, a co myślicie o tym odcieniu palette:?

http://www.palette.pl/nasze-produkty...-middle-blond/

wiem, palette ma opinie kiepskie, bo niszczy, ale znalazłam taki kolor i mnie zastanawia, a nawet kusi, by pobiec i spróbować
patrag jest offline  
Stary 2010-09-15, 11:10   #4868
Jemi91
Rozeznanie

Znając życie wyjdzie ciemniejszy.

Czy ktoś mi w końcu doradzi?
Bo przymierzam się już do zamówienia Majirel od miesiąca, ale ciągle nie wiem jaki odcień
Chcę zdekoloryzować włosy Renee Blanche, jeśli wyjdzie zbyt ciemno to dwa razy, aby wyszedł jasny rudy i nie mam pojęcia co na to położyć żeby wyszedł jasny/średni brązik. Dziewczyny pisały, że kładły blond i wychodziło baaardzo ciemno i myślę nad
8.1 - jasny blond popielaty
9.1 - bardzo jasny blond popielaty
10.1 - bardzo bardzo jasny blond popielaty

Ciągle myślę czy nie wyjdzie mi po tym zieleń, bo tak naprawdę nikt konkretnie nie sprecyzował tego, jakbym położyła dosłownie na 5 minut, to wydaje mi się że nie powinno.
Ale z drugiej strony mam opcje wziąć po prostu bardzo jasny blond ale NATURALNY a nie popielaty.
Pomoże ktoś?
Jemi91 jest offline  
Stary 2010-09-15, 11:54   #4869
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez patrag Pokaż wiadomość
Słuchajcie, a co myślicie o tym odcieniu palette:?

http://www.palette.pl/nasze-produkty...-middle-blond/

wiem, palette ma opinie kiepskie, bo niszczy, ale znalazłam taki kolor i mnie zastanawia, a nawet kusi, by pobiec i spróbować
To zależy na jaki kolorek będziesz kładła. Zresztą Palette poprawiła nieco swoje receptury i wcale taka zła nie jest jak piszą. To wszystko zależy od włosów. Wydaje mi się że jakbyś potrzymała na głowie np krócej niż zaleca producent to ciemno strasznie by nie wyszło. Ja np swoją czekoladę trzymałam 20 min od pierwszego nałożenia i od razu potem spłukałam i efekt jak na opakowaniu. Producent zalecał 20-25 min w zależności od chcianej intensywności. Uznałam że te 20 min zaczyna się właśnie od pierwszego pacnięcia farby na głowę i dobrze myślałam. A jak wypróbujesz raz Palette to przecież nic nie szkodzi Za to jak włosy będą się błyszczeć Uwielbiam to u tego producenta!

Kachula82 jest offline  
Stary 2010-09-15, 12:00   #4870
Buffi
Raczkowanie

U mnie majirel 7.11 i 9.22 na odroście wyszedł bardzo jasno średni blond trochę pomarańczowy na na pofarbowanych pomarańczowo ciemnym blondzie z pomarańczowym refleksem średni blond ale w słońcu trochę się na pomarańczowo świeci. Ja już nie wiem czym mam farbować nie ma 8.22 a jak wezmę 7.22 z 7.11 to się boje ze wyjdą za ciemne.

Edytowane przez Buffi
Czas edycji: 2010-09-15 o 12:03
Buffi jest offline  
Stary 2010-09-15, 12:00   #4871
Kachula82
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jemi91 Pokaż wiadomość
Znając życie wyjdzie ciemniejszy.

Czy ktoś mi w końcu doradzi?
Bo przymierzam się już do zamówienia Majirel od miesiąca, ale ciągle nie wiem jaki odcień
Chcę zdekoloryzować włosy Renee Blanche, jeśli wyjdzie zbyt ciemno to dwa razy, aby wyszedł jasny rudy i nie mam pojęcia co na to położyć żeby wyszedł jasny/średni brązik. Dziewczyny pisały, że kładły blond i wychodziło baaardzo ciemno i myślę nad
8.1 - jasny blond popielaty
9.1 - bardzo jasny blond popielaty
10.1 - bardzo bardzo jasny blond popielaty

Ciągle myślę czy nie wyjdzie mi po tym zieleń, bo tak naprawdę nikt konkretnie nie sprecyzował tego, jakbym położyła dosłownie na 5 minut, to wydaje mi się że nie powinno.
Ale z drugiej strony mam opcje wziąć po prostu bardzo jasny blond ale NATURALNY a nie popielaty.
Pomoże ktoś?
Nie bardzo znam się na dekoloryzacji a tym bardziej na profesjonalnych farbach (raz spróbowałam i gucio wyszło) ale na włoski rozjaśnione po dekoloryzacji to popiel może zrobić poświatę nieco zielonkawą. Może spytaj się dziewczyn na wątku o farbach blond ( jak z tym popielem) bo ja już nie pamiętam. Są tam specjalistki co chyba już wszystko na głowie miały http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=467209
Aha i blond zawsze wyjdzie ciemniej na rozjaśnianych włosach. Mi ciemny blond wyszedł jak średnio/ciemny brąz i do tego, wiadomo szybko się spłukał z tych rozjaśnianych.

Edytowane przez Kachula82
Czas edycji: 2010-09-15 o 12:03
Kachula82 jest offline  
Stary 2010-09-15, 13:08   #4872
praszczur
Raczkowanie

W końcu zdecydowałam się na Matrix SoColor 6A, bardzo ładny na palecie a socolory w ogóle mają dobre opinie na KWC. Postaram się dać zdjęcia przed i po bo widziałam że mało było tutaj zdjęć po zimnych matrixach
Jaki radzicie wziąć utleniacz? Wiem że przy 6% może mi się spierać na rudo ale czytałam że matrixy się szybko wypłukują więc przy 3% to pewnie w ogóle bardzo szybko mi zniknie a tego bym nie chciała. Myślałam żeby wziąć 6% i zrobić z tego 4,5% co byłoby mi na rękę bo będę miała troszkę więcej tej farby wtedy i spokojnie mi powinno starczyć.
Poradźcie laikowi
Stary 2010-09-15, 15:19   #4873
Kayako
BAN stały

Matrixy powinno się robić tylko z 3-jką, ale podobnież polecają robić na 4 Więc ja bym rozcieńczyła.
Kayako jest offline  
Stary 2010-09-15, 16:15   #4874
praszczur
Raczkowanie

A do zestawu sprzedają oksydant 3, 6, 9 lub nawet 12 z matrixa
Kayako czyli polecasz 60ml farby+60ml oksydantu i do tego ok 20ml wody? Bardzo rzadkie to wyjdzie? Bo boje się że mi dosłownie spłynie
Stary 2010-09-15, 16:27   #4875
Kayako
BAN stały

Wg moich obliczeń (nie wiem, czy zgodnych z rzeczywistością), aby otrzymać 60ml wody 4% musisz zrobić mieszankę:
a) 20ml wody 6% + 40ml wody 3%
b) 40ml wody 6% + 20 ml wody z kranu

A co do wody w zestawie, to na 99% coś takiego jest, ale ja nie używałam takiej, tylko taką, jaką miałam w domu (Luo chyba) I robiłam na 3%, ale kolor nie popielaty.

Farbka bardzo fajna, ale nie trwała.

zrobiłam byka, ale już poprawiłam

Edytowane przez Kayako
Czas edycji: 2010-09-15 o 16:30
Kayako jest offline  
Stary 2010-09-15, 19:11   #4876
praszczur
Raczkowanie

Dzięki!
A żeby uzyskać przy okazji trochę więcej farby (mam bardzo gęste włosy) mogę wziąć cały utleniacz (60ml) i dodać 30ml wody? Wyjdzie też 4%
Pytam na wszelki wypadek bo nie chce sobie zafundować masakry na głowie na rozpoczęcie roku akademickiego
Stary 2010-09-15, 19:25   #4877
Kayako
BAN stały

A tak to nie wiem Ale np. ja zawsze daję sobie więcej utleniacza, znaczy: leję na oko
Jak sobie zrobisz krzywdę, to do października na pewno zdążysz to wyszorować, jak mówiłam, to nie jest zbyt trwała farba
Kayako jest offline  
Stary 2010-09-15, 20:39   #4878
missparker
Raczkowanie

Hello Girls. mnie zlapala fryzjerka i powiedziala ze musi mi rozjasnic drobnymi pasemeczkami. ladnie sie rozjasnily- po czym polozyla farbe VOILA 8.1 z woda 2%...... wlosy jak marzenie!
missparker jest offline  
Stary 2010-09-16, 23:44   #4879
fryz5
Zakorzenienie

oto kolor który uzuskałem, kładąc loreala recital naturalny kasztan (rozjasniający) na karmelowo miedziane włosy (poziom 6) po dekoloryzacji renee blanche.

jest bardziej chłodny i jednolity niz na zdjęciu, postaram się zrobić lepsze zdjęcie i tu wstawic.

zostało mi pol farby, nałoze za kilka dni i kupie jeszcze szampon fioletowy joanny.
fryz5 jest offline  
Stary 2010-09-18, 11:00   #4880
voodoodolly
Raczkowanie

Efekty po Goldwell 6A plus Mix Ash Jestem już blisko upragnionego kolorku
voodoodolly jest offline  
Stary 2010-09-18, 11:58   #4881
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez voodoodolly Pokaż wiadomość
Efekty po Goldwell 6A plus Mix Ash Jestem już blisko upragnionego kolorku
ojej ale niebieski lepiej użyj następnym razem dodatku naturalnego odcienia... chybaże to celowy efekt

fryz5, świetnie Ci wyszło
Stary 2010-09-18, 12:18   #4882
MerriqueMayfair
Rozeznanie

A ja do teraz marzę o pozbyciu się rudawych refleksów przez jakiś miesiąc po użyciu natury Goldwella był spokój a teraz to już naprawdę straszę tym spranym kolorem

A, dziewczyny, czytałam,że próbowałyście swoich sił z Matrixem ale nie doczytałam nigdzie o efektach co myślicie o tych farbach?

http://www.stephenking.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2a069sfwd4tsq.png

Zużywam kosmetyki, nie kupuję nowych

MerriqueMayfair jest offline  
Stary 2010-09-18, 19:47   #4883
voodoodolly
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
ojej ale niebieski lepiej użyj następnym razem dodatku naturalnego odcienia... chybaże to celowy efekt

fryz5, świetnie Ci wyszło
Viki to raczej wina jarzeniowego oświetlenia - przy świetle dziennym lub
normalnej żarówce wygląda jak popielaty brąz.
voodoodolly jest offline  
Stary 2010-09-18, 19:57   #4884
ama
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez MerriqueMayfair Pokaż wiadomość
A ja do teraz marzę o pozbyciu się rudawych refleksów przez jakiś miesiąc po użyciu natury Goldwella był spokój a teraz to już naprawdę straszę tym spranym kolorem

A, dziewczyny, czytałam,że próbowałyście swoich sił z Matrixem ale nie doczytałam nigdzie o efektach co myślicie o tych farbach?

Ja matrixa używałam przez jakieś pół roku, ale niestety spierał mi się na rudo. Farbowałam poziomem 6 na wodzie 3%. Plusem jest to, że matrix jest delikatny, ale popielatych włosów nim nie uzyskasz.
Stary 2010-09-18, 20:13   #4885
MerriqueMayfair
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
Ja matrixa używałam przez jakieś pół roku, ale niestety spierał mi się na rudo. Farbowałam poziomem 6 na wodzie 3%. Plusem jest to, że matrix jest delikatny, ale popielatych włosów nim nie uzyskasz.
Mi powoli przestało zależeć na idealnym popielu bo mimo prób nie umiałam go osiągnąć. Teraz staram się tylko,żeby kolor włosów nie był ciepły, bardziej neutralny myślisz,że w taki sposób się sprawdzi? I najważniejsze...czy był w miarę trwały?

Stary 2010-09-18, 23:50   #4886
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ama Pokaż wiadomość
Shade_23, zaglądasz tu jeszcze? Ciekawa jestem czy już robiłaś tym mixtonem szarym z londy? Bo doczytałam się już, że robiłaś samymi mixtonami i też tak chcę spróbować. Masz jakiś pomysł w jakich proporcjach dać ten szary mixton? W ogóle jesteś zadowolona z tej londy?
Ostatnio niestety rzadziej, bo trochę zapracowana jestem...

Robiłam mixtonem intensywnie popielatym z Londy kilka dni temu. Jest w porządku, bo kompletnie nie dał niebieskiej poświaty. Był po prostu taki mocno szary. Teraz robię tak, że kładę go na odrost i przeciągam grzebieniem na włosy, bo jednak już mam przesuszone na końcach i nie chcę ich katować.

Zobaczymy jak z trwałością. Amix z Goldwella był bardzo nietrwały jak i farba tej firmy, więc chyba nie warto w nią inwestować.
Póki co najlepszą trwałość miały mixtony niebieski z Chantal i niebieski z FreeLimix ale też najbardziej śmierdziały amoniakiem i dawały na samym początku granatowy połysk.

Londa ładnie pachnie i jest dosyć tania. Jeszcze mnie kusi mixton szary z Free Limix. Się zobaczy

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2010-09-18 o 23:54
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-09-18, 23:58   #4887
fryz5
Zakorzenienie

no i znowu, kolor mi sie ociepla

odrost ogolnie sama miedź (po dekoloryzacji, a mi naturalne włosy w ogole słabo chwytają) a dalej są pzretrwaione farbami włosy więc kolor jako tako chłodny ale wyłazi złocisty odcień.

co sądzicie o szamponie joanny ten fioletowy? lub farba palette intensive color creme średni chłodny blond? boje się ze mi włosy przyciemni, i w ogole mam zniszczone te włosy bo za często kombinuje z farbami, praktycznie od 3 lat mam niezmienioną długość bo końcówki się łamią bez przerwy.
fryz5 jest offline  
Stary 2010-09-19, 01:06   #4888
ama
Wtajemniczenie

Shade_23, a możesz zdradzić w jakich proporcjach rozrabiałaś ten mixton londy? Ile mixtonu na ile wody? Jakbyś miała możliwość to mogłabyś wrzucić fotkę swoich włosów? Jestem ciekawa, czy masz bardziej szare, czy bardziej brązowe włosy? Mocno ściemnia ten mixton?

MerriqueMayfair, niestety trwałości matrixa nie mogę się pochwalić. Moim zdaniem farba jest nietrwała i mega szybko robi się rudawa. Z drugiej strony ja nie spotkałam jeszcze trwałej farby w kolorze brąz, bo z moich włosów wszystko się szybko wypiera.

fryz5, mam szampon z joanny. I nie widzę żadnych efektów. Używam od około tygodnia-półtorej, myjąc włosy codziennie. Nie ściemnia, nie wypopiela, ogólnie raczej kiepski jest.

Edytowane przez ama
Czas edycji: 2010-09-19 o 01:07
ama jest offline  
Stary 2010-09-19, 07:16   #4889
MerriqueMayfair
Rozeznanie

dziękuję ama za odpowiedź no nic, wypróbuję na sobie, bo już mam ją kupioną. Potem najwyżej pomyślę o zmianie

Stary 2010-09-19, 10:18   #4890
visionAM
Zakorzenienie

ja za jakieś 2-3godziny farbuję Majirelem 6.1 co do oksydantu to jeszcze się zastanawiam, bo mam 6% i chciałam z tego zrobić 3% ale... chyba wykombinuję aby było tak 4-5% bo nie chcę żeby mi się szybko spłukała farba
visionAM jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
odcień ciepły popielaty, rdzy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości