Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2010-10-23, 20:00   #4981
zyta82
Rozeznanie

Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez małolata Pokaż wiadomość
Szampon Joanny ma kolor fioletowy czyli jak juz to neutralizuje zółte, złote refleksy a nie rude...
Kup sobie farbę z odcieniem metalicznym, zielonym np. majirel 5.71 (z tym ze to będzie bardziej ciemny brąz, jeśli cchesz jaśniejszy to wymieszaj z jaśniejszym podstawowym) i powinno być lepiej tzn. nie będzie to od razu zimny brąz tylko neutralny...
TAKIE BYKI!!!!! A SHADE WAM NAPISAŁA JAK KROWIE NA ROWIE!!!! RUDY neutralizuje kolor niebieski - popiel lub niebieski mixton. Zieleń neutralizuje czerwień!
Ludzie nauczcie się czytać zee zrozumieniem
zyta82 jest offline  
Stary 2010-10-24, 16:33   #4982
Shade_23
Zadomowienie

Nie jestem tym razem zadowolona z efektów po FreeLimix. Robiłam na 6% i przy skórze włosy mają lekko rudawy odcień Cholewa... Po 3% tego nie było... Grr.. a może poziom 6 jest dla mnie zbyt jasny?... No normalnie masakra. Chyba wrócę do farbowania samymi mixami, bo efekty były najlepsze... No tylko co z tymi siwkami????
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-10-24, 18:45   #4983
Villemo.
Raczkowanie

GG do Villemo.

Witam,
Podczytuje wasz wątek od czasu do czasu i zaczynam nabierac chęci na farbę profesjonalną (do tej pory tylko te z drogeri). Jakies 2 tyg temu farbowałam się i co - oczywiscie spod farby przebijaja rudości (farba czekoladowy brąz) i tak sie zastanawiam nad uzyciem mixu (w tym przypadku niebieskiego). czy to nie zaszkodzi moim włosom biorac pod uwage niedawne farbowanie?
Druga sprawa to zakup tego mixu - sama znalazłam jednego z Loerala ale w sumie cena wychodzi jak za farbę. Czy sa jakies tańsze odpowiedniki?

Sprawa na przyszlosc - ogladalam kolory farb loeala na paletach w necie - czy kolory wychodza duzo ciemniejsze i czy jest to efekt trwały czy tylko przez klika myc (to jestem wstanie przecierpiec, byle potem miec taki kolor jak pokazuja. na palaetach podobały mi sie odcienie 4 i 5 (natulane i głebokie)
Villemo. jest offline  
Stary 2010-10-24, 19:13   #4984
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Villemo. Pokaż wiadomość
Witam,
Podczytuje wasz wątek od czasu do czasu i zaczynam nabierac chęci na farbę profesjonalną (do tej pory tylko te z drogeri). Jakies 2 tyg temu farbowałam się i co - oczywiscie spod farby przebijaja rudości (farba czekoladowy brąz) i tak sie zastanawiam nad uzyciem mixu (w tym przypadku niebieskiego). czy to nie zaszkodzi moim włosom biorac pod uwage niedawne farbowanie?
Druga sprawa to zakup tego mixu - sama znalazłam jednego z Loerala ale w sumie cena wychodzi jak za farbę. Czy sa jakies tańsze odpowiedniki?

Sprawa na przyszlosc - ogladalam kolory farb loeala na paletach w necie - czy kolory wychodza duzo ciemniejsze i czy jest to efekt trwały czy tylko przez klika myc (to jestem wstanie przecierpiec, byle potem miec taki kolor jak pokazuja. na palaetach podobały mi sie odcienie 4 i 5 (natulane i głebokie)
A na jakim poziomie masz teraz włosy? Jak nie jaśniejsze niż 7 to sam mix możesz robić ze słabą wodą 1,9% na 5 minut (1:5),i to nie ingeruje we włos, tylko go oblepia na ok 5 myć (tak było u mnie). Poza tym włos jest martwy i jak nie traktowałaś ich rozjaśniaczem czy wody 9% to nie masz się co martwić. Trzeba się po prostu trzymać rad na ulotce. U mnie farba nawet poprawiła kondycję włosów. Może shade Ci odpowie, bo często farbuje.
Mix-y kosztują tyle co farba, ale daje się ich po 2 cm glisty na 30g farby podstawowego odcienia - natury, np 6.0 (więc są wydajne)
Zainwestuj w Farbę naturalną i miź z tej samej firmy. Na pierwszy raz pomieszaj, a później jak będzie przebijać rudy to potraktujesz je samym mixem.
Nie robiłam l'orealem, ale każda farba się wypłukuje, A zastanów się czy 4 i 5 nie za ciemne, bo 6 wychodzi ponoć czarna w niektórych firmach.

Shade- trzymałaś tyle co na ulotce te odrosty? No to może najpierw na długość kłaść a dopiero później na odrost? Jeśli 6% łapie Ci odrost to może rób na 6% i kładż niebieski mix? A może od razu dodać niebieski mix do tej samej farby?
zyta82 jest offline  
Stary 2010-10-24, 19:38   #4985
Villemo.
Raczkowanie

GG do Villemo.

Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
A na jakim poziomie masz teraz włosy? Jak nie jaśniejsze niż 7 to sam mix możesz robić ze słabą wodą 1,9% na 5 minut (1:5),i to nie ingeruje we włos, tylko go oblepia na ok 5 myć (tak było u mnie). Poza tym włos jest martwy i jak nie traktowałaś ich rozjaśniaczem czy wody 9% to nie masz się co martwić. Trzeba się po prostu trzymać rad na ulotce. U mnie farba nawet poprawiła kondycję włosów. Może shade Ci odpowie, bo często farbuje.
Mix-y kosztują tyle co farba, ale daje się ich po 2 cm glisty na 30g farby podstawowego odcienia - natury, np 6.0 (więc są wydajne)
Zainwestuj w Farbę naturalną i miź z tej samej firmy. Na pierwszy raz pomieszaj, a później jak będzie przebijać rudy to potraktujesz je samym mixem.
Nie robiłam l'orealem, ale każda farba się wypłukuje, A zastanów się czy 4 i 5 nie za ciemne, bo 6 wychodzi ponoć czarna w niektórych firmach.
dzieki za odpowiedz. w takim razie poczekam do kolejnego farbowania skoro sam mix tak słabo trzyma. Co do kolou moich włosów to laickim stwierdzeniem powiem iz jest to ciemny brąz (z ta niechciana przebijająca rudością) - mysle ze coś koło numeru 5 jeśli chodzi o palete Loreal

piszesz ze nie robilaś l'orealem - więc w takim razie jaką farbę i mix polecasz?
Villemo. jest offline  
Stary 2010-10-24, 19:58   #4986
nnadya
Przyczajenie

Dziewczyny bardzo proszę o pomoc.

Na poczatku tego roku fryzjerka polozyla mi farbe tzw "ton w ton" ( tak to okreslila), która pokryła moje pierwsze siwe włosy. Z natury mam dośc ciemne włosy (bardzo ciemny brąz), ciemne oczy i ciemną oprawę.
Potem wpadłam na pomysł rudości. Fryzjerka więc ściągneła mi kolor i połozyła jakąs mieszanke rudości. Co było tragedią dla moich włosów! Na odrostach miałam jasny rudy a reszta włosów ciemna miedź. Męczyłam się z tym, jakieś 3 m-ce, żeby doprowadzić włosy do normalnego stanu.
Potem zmieniłam fryzjera i na moje rudo miedziane włosy z ciemnymi odrostami położył mi jakąs mieszanke firmy L'oreal. Chciałam jasny zimny brąz. Jednak stwierdził, że moje rudosci moga wyjsc i dodal troche miedzianego koloru.
Teraz mineło już 3.5 m-ca. Rude jednak wyszły . Mam odrosty ok. 3-4 cm i marze o jasnym zimnym brązie. Myślałam nad odcieniem 5.11 albo 6.1. Czy pokryje on rudości i moje cimniejsze odrosty?. Mam grube i długie włosy za łopatki. Ile farby muszę kupić?

Przepraszam za tak długi post i za ewentualne błędy.
nnadya jest offline  
Stary 2010-10-24, 21:08   #4987
zyta82
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Villemo. Pokaż wiadomość
......... mysle ze coś koło numeru 5 jeśli chodzi o palete Loreal

piszesz ze nie robilaś l'orealem - więc w takim razie jaką farbę i mix polecasz?
Próbowałam:
1)U Fryzjerki : Goldwell - spłukał się po 3 myciach, beznadzieja jak dla mnie.
2)Elgon 7.1 - na 6% trochę rozjaśnił odrost i szybko zrudział
3)Wella Color Touch 7.89 +8,71 i 0,88 (niebieski mix)- - robi się na wodzie 1,9% i 4%, Kolor nawet ładny, ale też szybko schodzi.
4) W czerwcu Allwaves 7.0 na 6%- wyszły prawie czarne, ale teraz się wypłukały i są minimalnie rude, złote, czasem zielonkawe, ale to wina tego, że kładłam już na takie moje. Włosy są odżywione lśniące, gładkie(ale czytałam też opinie, że dziewczyny są niezadowolone bo szorstkie to zależy, dla mnie jest na razie najlepsza)
5)Ostatnio zrobiłam tonowanie: sam 0,88 z Welli Color touch bo mi zsotał i 1,9% (1:5) na 5 min. - zszedł po ok 5 myciach, ale super zabiło rudy.
Następnym razem zakupię Allwaves i mixy (niebieski i czerwony) i będę działać. Dla mnie to najlepsze rozwiązanie, odrost 5 cm prawie niewidoczny. Każda z nas ma inne włosy, jak nie wypróbujesz to się nie dowiesz. Shade jest tu weteranką i najwięcej miała "na głowie" może Ci coś zaproponuje Powodzenia
Villemo i nnadya - wklejcie foto tego go macie tera zna głowie!!!
zyta82 jest offline  
Stary 2010-10-24, 21:17   #4988
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez nnadya Pokaż wiadomość
Dziewczyny bardzo proszę o pomoc.

Na poczatku tego roku fryzjerka polozyla mi farbe tzw "ton w ton" ( tak to okreslila), która pokryła moje pierwsze siwe włosy. Z natury mam dośc ciemne włosy (bardzo ciemny brąz), ciemne oczy i ciemną oprawę.
Potem wpadłam na pomysł rudości. Fryzjerka więc ściągneła mi kolor i połozyła jakąs mieszanke rudości. Co było tragedią dla moich włosów! Na odrostach miałam jasny rudy a reszta włosów ciemna miedź. Męczyłam się z tym, jakieś 3 m-ce, żeby doprowadzić włosy do normalnego stanu.
Potem zmieniłam fryzjera i na moje rudo miedziane włosy z ciemnymi odrostami położył mi jakąs mieszanke firmy L'oreal. Chciałam jasny zimny brąz. Jednak stwierdził, że moje rudosci moga wyjsc i dodal troche miedzianego koloru.
Teraz mineło już 3.5 m-ca. Rude jednak wyszły . Mam odrosty ok. 3-4 cm i marze o jasnym zimnym brązie. Myślałam nad odcieniem 5.11 albo 6.1. Czy pokryje on rudości i moje cimniejsze odrosty?. Mam grube i długie włosy za łopatki. Ile farby muszę kupić?

Przepraszam za tak długi post i za ewentualne błędy.
Rude będą Ci wyłaziły jeszcze dłuuuuuugo, i trzeba się z tym pogodzić, szczególnie, że Twoje włosy były rozjaśnione. Poziom 5 powinien pokryć wszystko fajnie, ale licz się, że wyjdzie prawie czarny. Podwójny popiel teoretycznie ma na celu wychłodzenie koloru, ale... nie łudź się Widać po ilości postów, że ni jak się to ma do rzeczywistości. Najlepsza rada? Mixuj Niebieski mix + natura, no albo np. 5,1. Po jakimś 50 farbowaniu powinno złapać (Wybaczcie te "uszczypliwości" ale to dlatego, że sama rozkładam już ręce...)
Shade_23 jest offline  
Stary 2010-10-24, 22:05   #4989
visionAM
Zakorzenienie

Dziewczyny, zamawiałam Majirel 5.11 ale zostałam oszukana
Uważajcie na użytkownika z Allegro, jego nick to goras007, to oszust - niby "super sprzedawca", pisze że wysłał towar po czym po II tygodniach z łaską odpisuje, że jednak nie wysłał, bo nie ma tego odcienia! Myślałam, że mnie szlag trafi! Oczywiście odpisał dopiero jak zgłosiłam sprawę do Allegro, jak mi nie zwróci kasy to idę na policję... 40zł piechotą nie chodzi Uważajcie na niego, sprzedaje wiele kosmetyków do włosów, farb itp.

Teraz zastanawiam się nad zamówieniem czegoś innego niż Majirel który się bardzoooo krótko trzyma, może coś z Matrixa, myślę nas SOCOLOR 4A ale obawiam się, że wyjdzie mi za ciemno :/ a ja bym chciała jasny brąz/ciemny blond... ale farby z poziomu 6 wychodzą mi ciemne tylko do kilku myć i robi się poziom 7 mam już tego dość...

Tak samo z Matrixa jest COLOR SYNCH, nie wiem czym to się różni od Socolor? (poza ceną)

Mój kolejny typ to LONDACOLOR 5/71 (jasny brąz popielato-brązowy), ale mam problem bo nie mam za bardzo kasy, a ta farba jest sprzedawana bez oksydantu.. przynajmniej na Allegro nie znalazłam żadnej aukcji farba+oxy...

Nie wiem, już zgłupiałam
Pewnie z braku laku znów zamówię Majirela i znów będę psioczyć jak po II tygodniach kolor mi się spłucze... chyba, że Wy mi doradzicie która z farb jest w miarę trwała/trwalsza niż Majirel ????

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2010-10-24 o 22:07
visionAM jest offline  
Stary 2010-10-24, 22:19   #4990
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zamawiałam Majirel 5.11 ale zostałam oszukana
Uważajcie na użytkownika z Allegro, jego nick to goras007, to oszust - niby "super sprzedawca", pisze że wysłał towar po czym po II tygodniach z łaską odpisuje, że jednak nie wysłał, bo nie ma tego odcienia! Myślałam, że mnie szlag trafi! Oczywiście odpisał dopiero jak zgłosiłam sprawę do Allegro, jak mi nie zwróci kasy to idę na policję... 40zł piechotą nie chodzi Uważajcie na niego, sprzedaje wiele kosmetyków do włosów, farb itp.
Też u niego kiedyś zamawiałam, z tym że mi akurat farba przyszła dobra ale zamawiałam też jakąś tam ampułkę a dostałam inną już mi się nie chciało o to kłócić bo ona kosztowałam z 8 zł ale komentarz wystawiłam mu neutralny i więcej u niego nic nie kupię...

A u mnie bardzo trwałe są farby Welli ale generalnie trwałość farby to indywidualna sprawa...
Stary 2010-10-24, 22:35   #4991
visionAM
Zakorzenienie

a jaki odcień z Welli polecasz? Chodzi mi o coś z poziomu 5/g
Sprzedają zestawy z oksydantem?
visionAM jest offline  
Stary 2010-10-24, 22:39   #4992
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
a jaki odcień z Welli polecasz? Chodzi mi o coś z poziomu 5/g
Sprzedają zestawy z oksydantem?
Tak, zestawy też sprzedają ja obecnie używam Color Touch (bez amoniaku) 7.89 + 6.71, wcześniej używałam Koleston (z amoniakiem) 6.71 i u mnie wychodził dość chłodno, niższych poziomów nie używałam bo i tak przy tym poziomie 6 po kilku farbowaniach pigment się tak nawarstwił ze były na prawdę ciemnie i musiałam je rozjaśnić
Koleston w ogóle się u mnie nie zmywał, Color Touch zmywa się lekko tylko z odrostu
Stary 2010-10-24, 23:05   #4993
visionAM
Zakorzenienie

Dzięki za informacje. Przejrzałam palety i z Kolestonu skłaniałabym się do 6/71 natomiast z Color Touch raczej 5/71... muszę to przemyśleć
visionAM jest offline  
Stary 2010-10-25, 10:06   #4994
Villemo.
Raczkowanie

GG do Villemo.

proszę tu moje zdjęcie ale nei widać na nim tego o czym mówie widac to bardziej w naturalnym świetle.(

A czy ktoś używał mixtonów firmy Chantal? farby i mixy są tańsze sporo od Loreala i chyba na nie się wpierw skusze
http://allegro.pl/prosalon-chantal-f...274838289.html
Villemo. jest offline  
Stary 2010-10-25, 10:14   #4995
Mini1991
Zakorzenienie

oo jaa! piekne masz te wlosy czym sa farbowane?

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-10-25, 10:47   #4996
Villemo.
Raczkowanie

GG do Villemo.

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
oo jaa! piekne masz te wlosy czym sa farbowane?
nieeee wcale nie są piękne ((( fakt na tym pierwszym zdjęciu wygląda jak by to był zimny kolor ale tak nie jest. Kolor jest ciepły - farbowane bodajże Joanną Ciemna czekolada (czy jakoś tak) i faktycznie są takie ciepło czekoladowe ale widać to dopiero w świetle dziennym
Villemo. jest offline  
Stary 2010-10-25, 11:45   #4997
Mini1991
Zakorzenienie

a to zrob zdjecie w swietle dziennym zobaczymy

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2010-10-25, 19:35   #4998
rapunzel8
Zadomowienie

niebieski mixton prosalon jest fioletowy! wygląda jak fioletowy, nie daje żadnego wychłodzenia koloru- zresztą producent pisze, że służy do korekty żółtych tonów(czyli jak fiolet). dlaczego producent stworzył fioletowy mix i sprzedaje go jako niebieski?!
rapunzel8 jest offline  
Stary 2010-10-26, 08:40   #4999
ismenka
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki za informacje. Przejrzałam palety i z Kolestonu skłaniałabym się do 6/71 natomiast z Color Touch raczej 5/71... muszę to przemyśleć
Jeśli mogę Ci coś zasugerować, to powiem tylko że z mojego doświadczenia Touch wychodzi ciemniej niż Koleston, więc weź to pod uwagę. Farbuję wellą od kilku lat i u mnie zawsze tak było.
ismenka jest offline  
Stary 2010-10-26, 09:28   #5000
visionAM
Zakorzenienie

Ooo dziękuję za sugestię
visionAM jest offline  
Stary 2010-10-26, 14:38   #5001
Lynn25
Raczkowanie

GG do Lynn25

koleżanki - specjalistki powiedzcie mi proszę co to za kolorek w załączniku? zimna czekoladka czy jakiś ciepły kolorek? czym takie cudo uzyskam?

Edytowane przez Lynn25
Czas edycji: 2010-10-26 o 14:39 Powód: brak załącznika
Lynn25 jest offline  
Stary 2010-10-26, 15:07   #5002
Bazylissa_
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez CocoPoznan Pokaż wiadomość
Droga Matys-Magda69!
Poradź proszę jak zrobić coś chłodnego z mojego karmelkowego średniego blondu. .
Chcesz się pozbyć karmelka, a ja sądzę, że to naprawdę ładny kolor próbowałam taki uzyskać od dłuższego czasu. Teraz w takim razie spróbuję Majirel 8.13.
A jaki jest Twój naturalny?
Bazylissa_ jest offline  
Stary 2010-10-26, 15:12   #5003
visionAM
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Lynn25 Pokaż wiadomość
koleżanki - specjalistki powiedzcie mi proszę co to za kolorek w załączniku? zimna czekoladka czy jakiś ciepły kolorek? czym takie cudo uzyskam?
to jest raczej chłodny brąz... cały wątek jest o tym, jak go uzyskać
visionAM jest offline  
Stary 2010-10-26, 15:39   #5004
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Z tego co pamiętam to Ty farbujesz na rozjaśniane włosy, prawda? Jeśli dobrze kojarze, to spróbuj najpierw kolestonu bo CT może Ci się bardzo szybko zmyć...
Stary 2010-10-26, 15:41   #5005
visionAM
Zakorzenienie

Właśnie zamawiam Koleston wybrałam 5/71
I tak - farbuję na włosy, które kiedyś były rozjaśniane. Dlatego kolory mi się szybko spłukują :/
Mam nadzieję, że farba przyjdzie jeszcze w tym tygodniu i niedługo pochwalę Wam się efektami

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2010-10-26 o 15:45
visionAM jest offline  
Stary 2010-10-26, 15:44   #5006
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

u mnie z kolei Wella Koleston czy Color Touch się nie sprawdziła :/ czekam aż wykończę wszystkie tubki by z pokorą wrócić do Majirel.

Przekopiuję mój post odn. farbowania, odcieni itp ( wszystkie informacje zebrałam tu na naszym wątku)

Jeśli chcesz mieć na głowie chłodne odcienie i marzysz o pozbyciu się ciepłych refleksów przyswój sobie tę zasadę:

odcień miedziany czyli pomarańczowy neutralizuje niebieski ( popiel)
odcień złoty czy żółty neutralizuje fiolet (opal)
odcień czerwony neutralizuje zieleń ( metaliczny)

Każda farba ma oznaczenie techniczne od 1 do 10 zaś cyfra po przecinku oznacza refleks. Pierwsza cyfra po przecinku to refleks dominujący zaś druga-to refleks uzupełniający.

Numer 1 to czarny do 10 bardzo bardzo jasny blond - to odcienie podstawowe
1-czarny
2-bardzo ciemny brąz
3-ciemny brąz
4-brąz
5-jasny brąz
6-ciemny blond
7-blond
8-jasny blond
9-bardzo jasny blond
10-bardzo bardzo jasny blond i super jasny blond (10 1/2)

Odcienie podstawowe pogłębione mają 0 po przecinku (lub po kropce) czyli np. 5,0 to głęboki jasny brąz

0 - głębia np. 3.10, 5.02
1 - popiel np. 5.1, 6.1 ... 4.11, 5.11 to pogłębiony popiel
2 - opal, np. 4.12, 5.12 (popielato-opalizujący)
7 - metal, np 4.71, 5.71 (metaliczno-popielaty)

Trzeba wziąć poprawkę na to że inaczej my widzimy kolory a inaczej fryzjerzy. Dla mnie poziom 5 to dość ciemny brąz dlatego sugeruję posiłkować się próbnikiem barw a nie opisami.

Refleksy mają oznaczenie od 1 do 7.
1- popielaty (zawiera barwnik niebieski)
2 - opalizujący (zawiera barwnik fioletowy)
3 - złocisty (zawiera barwnik żółty)
4- miedziany (zawiera barwnik pomarańczowy)
5- mahoniowy
6 - czerwony (zawiera barwnik czerwony)
7 - metaliczny (zawiera barwnik zielony)

By uzyskać jasny kolor fryzjerzy polecają często tzw. demakijaż koloru-czyli najpierw specjalny preparat a potem farba.

Popiele to trudne do utrzymania kolory, niestety... i nawet jeśli początkowo mamy śliczny zimny odcień to niestety się wypłukuje.
Można wychłodzić włosy stosują tzw. mixton, dodając do farb podczas farbowania albo wymieszać mixton z samym oxydantem.

Moc oksydantu który chcemy użyć zależy od: poziomu koloru który chcemy otrzymać oraz od poziomu który mamy obecnie czyli przed farbowaniem.

Prepigmentacja -co to takiego? Jeśli masz rozjaśniane włosy (całościowo lub pasemka) i chcesz nałożyć farbę ciemniejszą o co najmniej 2 poziomy (tony) nie możesz tego zrobić od razu-gdyż farba będzie się nierówno wypłukiwać. Na czym polega prepigmentacja? Włos rozjaśniony jest pozbawiony naturalnego barwnika dlatego zanim nałożymy farbę musimy nałożyć preparat z pigmentem naturalnym (są to odcienie ciepłe-żółty, czerwony lub pomarańczowy) a na to właściwy kolor.

Warto wspomnieć że woda o stężeniu 3% lepsza jest generalnie dla popieli (jeśli nie planujemy dużo jaśniejszego odcienia)- mocniejsza powoduje że baza rozjaśni się do czerwonych odcieni i po wypłukaniu koloru będziemy mieć ciepłe tonacje. Niższa woda je stonuje a nie wyrudzi, owszem, kolor może się szybciej wypłukać ale kolejne farbowania go utrwalą. Miedziany, czerwony czy kurczakowy efekt jest najczęściej skutkiem użycia (za) wysokiego stężenia utleniacza.

Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2010-10-26 o 19:52
agabil1 jest offline  
Stary 2010-10-26, 15:48   #5007
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Właśnie zamawiam Koleston wybrałam 5/71
I tak - farbuję na włosy, które kiedyś były rozjaśniane. Dlatego kolory mi się szybko spłukują :/
Mam nadzieję, że farba przyjdzie jeszcze w tym tygodniu i niedługo pochwalę Wam się efektami

to czekamy na foty

agabil, no fajne podsumowanie , jedyne do czego się przyczepię to to że nie wszystkie farby mają oznaczenia jednolite, czasem 1 po przecinku oznacza pigment srebrny a nie niebieski no i odcienie pogłębione nie są zimne...
Stary 2010-10-26, 19:52   #5008
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość

to czekamy na foty

agabil, no fajne podsumowanie , jedyne do czego się przyczepię to to że nie wszystkie farby mają oznaczenia jednolite, czasem 1 po przecinku oznacza pigment srebrny a nie niebieski no i odcienie pogłębione nie są zimne...
ja pisałam ogólnie o numeracji a nie tylko i wyłącznie o zimnych odcieniach a refleks 1 to popiel (zawiera barwnik niebieski) czyli właśnie srebro

agabil1 jest offline  
Stary 2010-10-26, 19:55   #5009
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
ja pisałam ogólnie o numeracji a nie tylko i wyłącznie o zimnych odcieniach a refleks 1 to popiel (zawiera barwnik niebieski) czyli właśnie srebro
Aha , jak ogólnie o numeracji to spoko bo tak trochę niejasno napisałaś a co do popielu to trzeba rozróżnić kiedy refleks popielaty zawiera srebrny pigment a kiedy niebieski, ponieważ ten pierwszy nie wybija rudegoa jedynie daje efekt "posypania popiołem"
Stary 2010-10-26, 19:59   #5010
agabil1
okrutnica jakaś...

GG do agabil1

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Aha , jak ogólnie o numeracji to spoko bo tak trochę niejasno napisałaś a co do popielu to trzeba rozróżnić kiedy refleks popielaty zawiera srebrny pigment a kiedy niebieski, ponieważ ten pierwszy nie wybija rudegoa jedynie daje efekt "posypania popiołem"
jak już wspomniałam info zawarte w moim poście są zebrane w tym wątku i skonsultowane ze znajomym fryzjerem i myślę że dość jasno i prosto go skonstruowałam
Nie jest to owszem-dogłębna analiza dotycząca numerów odcieni czy refleksów itp. Ot, zwykły post do którego informacje zbierałam tutaj na bieżąco i tyle.
Może ktoś pokusi się o bardziej rozbudowany i merytorycznie wyczerpujący post.

agabil1 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
odcień ciepły popielaty, rdzy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości