Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-01-03, 14:07   #601
małolata
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
małolata: naturalna 6 nie wybija cieplych odcieni więc nie mogla przykryc tych miedziano-zlotych. Do tego jesli dobrze rozumiem przyciemnilas troche wlosy wiec mogl sie pojawic rowniez czerwowany odcien bo im ciemniejsze wlosy tym latwiej o czerwien (pozdrawiam Shade ).
Co do demakijażu - jest to nic innego jak lekka dekoloryzacja, bardzo delikatnie rozjasniająca kolor ale przede wszystkim wymywająca refleks. Nie polecam wykonywania jej w warunkach domowych - trzeba tutaj zarowno odpowiedniego preparatu jak i dokładności oraz wiedzy. Teoretycznie wg L'Oreala powinno wykonywac sie demakijaż przed wiekszoscia koloryzacji ale praktycznie nie jest to wcale konieczne.
Zafirah czyli na to co mam na glowie (braz z czerwonym refleksem) moge spokojnie, bez zadnych demakijazy, polozyc luo 6.07 i powinno ochlodzic? jeszcze zastanawiam sie nad tym luo 6.12. Jak myslisz, który lepszy? A moze obydwa zmieszac ze soba?
małolata jest offline  
Stary 2009-01-04, 19:32   #602
Shade_23
Zadomowienie

A ja dziś zaszalałam Umyłam włosy niebieskim szamponem do blondów a na koniec strzeliłam sobie jeszcze płukankę (nawet nie było tak tragicznie! ) I mam teraz zzzimneee pasemka Ale mnie jakaś mania ogarnęła, bo chcę jeszcze zimniejsze! Żeby aż takie srebrnawe wyszły! Ooooch!! Hehe... Wątek o zimnym brązie sobie założyłam a teraz ciągnę posty o zimnym blondzie! Ale chodzi o to samo. O zimne barwy, bo ciągle uważam, że jestem zimnym typem kolorystycznym... No chyba, że się mylę
Madziunia80 Ty się znasz na określaniu typów?? Tak mi się jakoś uwidziało..
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-01-04, 20:49   #603
biedronka91
Zakorzenienie

Dziewczyny a co ze stosowaniem płukanek, czy fioletowych szamponów na naturalne włosy? Ma to jakieś znaczenie..?
Stary 2009-01-05, 19:05   #604
madziunia80
Zakorzenienie

GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80

Shade trochę się znam...
Stary 2009-01-05, 20:43   #605
Mini1991
Zakorzenienie

okreslisz mój?? bo ja to jakis mieszaniec jestem

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-01-05, 21:24   #606
Mini1991
Zakorzenienie

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam sie dosc szybko jest to taki przykurzony brąz

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy piwne pod słonce bursztynowe z plamkami , brwi rzadkie ale ciemnego koloru to samo rzęsy

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
nie posiadam

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Ocien skóry porcelanowy latem opalony

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
jasny braz mysi chłodny bez rudych , miedzianych refleksów

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
blady czerwien chodz to zalezy od dnia ) raczej maja intensywny kolor

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

biały , nasycony róz, krwisto czerwony czarny, fiolet nasycony źle: blady róz, kremowy, niebieski,

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-01-05, 23:07   #607
madziunia80
Zakorzenienie

Mini, wygląda mi, żeś zima
Stary 2009-01-06, 13:31   #608
małolata
Raczkowanie

Mini tu masz cos jakby na ksztalt testu okreslajacego typ urody: www.makijaz.net/t.html a tu artykuł: http://www.we-dwoje.pl/typy;urody,artykul,822.html
małolata jest offline  
Stary 2009-01-06, 14:55   #609
Mini1991
Zakorzenienie

kochane mi wychodzi lato :/ w tym okreslaczu ale w ogóle sie z tym nie zgadzam no chyba ze jestem poł lato pol zima dziekuje

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-01-06, 17:23   #610
madziunia80
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
kochane mi wychodzi lato :/ w tym okreslaczu ale w ogóle sie z tym nie zgadzam no chyba ze jestem poł lato pol zima dziekuje
Możesz być typem mieszanym, ja mam podobnie, nie kwalifikuję się ani do lat, ani do zim w 100%
Stary 2009-01-06, 20:53   #611
amandi
Raczkowanie

Dziewczynki muszę się pochwalić, że udało mi się zniwelować rude włosy!!po długich przemyśleniach zastosowałam dziś kolorek 5.0 jasny brąz z wella koleston.Wyszedł ładny ciemny brąz, a w świetle mam takie refleksy jakby mahoń ale mało widoczne .Brązik nie jest bardzo zimny ale farba jest naprawde REWELACYJNA!jak krem nie śmierdzi ma super konsystencję po prostu cudo! w końcu jestem zadowolona z koloru.Włosy nie są bardzo zniszczone(choć przeszły biedne dekolor)a dodatkowo połysk nadała im farbka więc nie widać ,że są po dekolorze bardzo się cieszę ,że w końcu zwalczyłam tę rudość hehZakupiłam jeszcze jedwab do włosów CHI który ślicznie pachnie i od razu zastosowałam po farbnięciu.Mam pytanko brązomaniaczki czy stosujecie czasem odżywki do farbowanych brązików np pantene,nivea?miałam raz szamponik z nivei i nie wiem czy to moje wrazenie ale włosy wydawały się lśnić ładnym brązikiem?czekam na Wasze opinie
amandi jest offline  
Stary 2009-01-06, 20:58   #612
Mini1991
Zakorzenienie

no ja nigdy nie wierzyłam w działanie takich specyfików chodz takie szampony moja włosciowosci zeby ten braz tak szybko sie nie wypłukal. A ten koleston to tylko w sklepie fryzjerskim? ile kosztuje?

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-01-07, 10:38   #613
amandi
Raczkowanie

Talking Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Mini za farbę zapłaciłam 43 zł do tego dokupiłam 3%utleniacz .Kolorek mi odpowiada dużo czytałam o niej na kwc i zachęciły mnie opinie jak narazie nie zamienie jej na żadną inną...
amandi jest offline  
Stary 2009-01-07, 10:50   #614
viki1988
Zakorzenienie

Dziewczynki, ja mam dwa pytania, właściwie do Zafirah , ale jak ktos inny wie to niech mówi
1) czy można zmieszać majirel 7.1 i 8.01?nie wyjdą mi włosy w jakieś łaty czy coś podobengo?
2) już było w wątku ze majirel farbuje jednolicie, a luo color trójwymiariowo i słabiej pokrywa, a jak farbują richessy? i czym się różni te H.I. od Diacoloru??
Stary 2009-01-07, 11:06   #615
małolata
Raczkowanie

ze strony Loreal:
Richesse de Diacolor L'oreal Professionnel - Koloryzacja bez amoniaku ton w ton
Długotrwały połysk. Odzwierciedlenie marzeń.
Efekt
Bogactwo i głębia refleksów koloryzacji ton w ton. Niezwykła delikatność, trwały i piękny połysk.To najlepszy sposób, aby mężczyźni zapomnieli o siwych włosach

Hi.Richesse L'oreal Prifessionnel - koloryzacja bez amoniaku delikatnie rozjaśniająca
Długotrwały połysk. Odzwierciedlenie marzeń.
Efekt
Widoczne refleksy, nawet na ciemnej bazie. Niezwykła delikatność, trwały połysk.

Osobiście wydaje mi się, że koloryzacje Richesse nadaja się tylko na delikatne zmiany, nie rozjaśniaja wlosów, tylko lekko je tonują lub nadają refleks ale o dokładna opinie pytaj Zafirah bo ona to specjalistka, a ja fryzjerka nie jestem
małolata jest offline  
Stary 2009-01-07, 11:16   #616
viki1988
Zakorzenienie

Dzięki ale strone l'oreala już widziałam i szczerze powiem ze to co tam piszą niewiele mi mówi... niby wychodziło by ze "normalna" farba to tylko majirel... no nic, poczekamy co Zafirah powie
Stary 2009-01-07, 12:47   #617
Zafirah
Rozeznanie

no to juz objaśniam

Viki: 1. mozesz polaczyc 7.1 i 8.01 i nie wyjdziesz z tego łaciata
2. Richessy slużą to koloryzacji tonującej lub przyciemniania wlosow.

Richesse de diacolor - przyciemnia lub tonuje czyli zmienia refleks (np. z naturalnego "mysiego" brązu na kasztanowy brąz). Nie pokrywa siwych wlosow.
H.I. Richesse - przyciemnia, tonuje oraz rozświetla włosy czyli delikatnie moze rozjasnić do 1,5 tonu. Pokrywa do 50% siwych wlosow.

Richessy maja tez to do siebie, ze delikatnie wyplukuja się po 2, 3 tygodniach.
Zafirah jest offline  
Stary 2009-01-07, 16:42   #618
viki1988
Zakorzenienie

Dzięki Zafirah czyl jakbym chciała jednolity kolor na pasemkach to tylko majirel ... ale może najpierw pobawie się jakmś richessami
Stary 2009-01-07, 16:54   #619
małolata
Raczkowanie

wiem, że juz o tym pisalam ale termin farbowania mam coraz blizej a nie wiem do konca...po dlugich ogladaniach wielu palet kolorystycznych zdecydowalam sie na luo 6.07 z nadzieja ze pokryje czerwuny refleks na mej glowie. i chce kupic te farbe. tylko zastanawiam sie czy nie zmieszac jej z luo 6.12 by odcien byl jeszcze zimniejszy, czy ma to sens, czy po prostu na poczatek sprobowac same luo 6.07?
małolata jest offline  
Stary 2009-01-07, 22:39   #620
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez małolata Pokaż wiadomość
wiem, że juz o tym pisalam ale termin farbowania mam coraz blizej a nie wiem do konca...po dlugich ogladaniach wielu palet kolorystycznych zdecydowalam sie na luo 6.07 z nadzieja ze pokryje czerwuny refleks na mej glowie. i chce kupic te farbe. tylko zastanawiam sie czy nie zmieszac jej z luo 6.12 by odcien byl jeszcze zimniejszy, czy ma to sens, czy po prostu na poczatek sprobowac same luo 6.07?
Jak zmieszasz 6.07 z 6.12 to dasz czadu! Metalik + popiel + opal... Jak to Ci nie wychłodzi włosów to już chyba też nic Ci nie pomoże No chyba, że masz tylko czerwień na głowie to wtedy metalik powinien wystarczyć (ale to tylko moje osobiste przypuszczenia) Ech.. Gdyby nie to, że nie chcę już nigdy czerni to zaraz położyłabym na głowie taką właśnie mieszankę!!

Amandi nie chcę być złą wróżką, ale ja też byłam zachwycona Kolestonem... (6.71) Niestety tak do 3 myć........ I wróciłam do L'Oreala

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2009-01-07 o 22:40
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-01-08, 10:03   #621
małolata
Raczkowanie

Shade ja o czerni na głowie tez nie marze podczas ostatniego farbowania polozylam na glowie naturalna 6 i wyszedl ladny jasny braz(niestety z czerwienia ) ale nie czarny anie bardzo ciemny. Dlatego decyduje sie na luo bo niestety majirel ma tylko metaliczne na poziomie 5 a to juz wiem ze ciemne bedzie ale teraz stracha to mi troche napedzilas...z tej mieszanki 6.07+6.12 moga wyjsc czarne??
małolata jest offline  
Stary 2009-01-08, 13:26   #622
madziunia80
Zakorzenienie

Zafirah, ratuj...chcę zafarbować włosy. Ostatnio, jak wiadomo zmieszałam 5.12 i 5.07 majirel. Kolor piękny, ale troszkę za jasny. Chciałabym coś z poziomu 4 i teraz mam pytanie, czy da się z majirel znaleźć podobne połączenie? Głównie zależy mi na popielu i opalu.
Stary 2009-01-08, 23:15   #623
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Shade ja o czerni na głowie tez nie marze podczas ostatniego farbowania polozylam na glowie naturalna 6 i wyszedl ladny jasny braz(niestety z czerwienia ) ale nie czarny anie bardzo ciemny. Dlatego decyduje sie na luo bo niestety majirel ma tylko metaliczne na poziomie 5 a to juz wiem ze ciemne bedzie ale teraz stracha to mi troche napedzilas...z tej mieszanki 6.07+6.12 moga wyjsc czarne??
Ej... spokojnie!! Pisałam o sobie U mnie poziom 6 na bank wyszedł by czarny - ale takie są moje włosy - uparte i koniec Poza tym naturalnie mam ciemno-brązowe włosy... może dlatego ciężko na nich uzyskać czysty brąz...
Zawsze możesz spróbować najpierw na pasemku! Nie cykaj się - działaj! I potem się pochwal
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-01-09, 08:27   #624
madziunia80
Zakorzenienie

Cytat:
Co miałaś na myśli? Na poziomie 5 w majirel jest wiele kolorów nie metalicznych, z zimnych troszkę mniej, ale przecież 5.12, 5.1, 5.11, 5.02, to nie są odcienie metaliczne...
Z 6 nie powinno nic takiego się stać...chociaż różnie bywa. Shade po poziomie 5 miała czarne, a ja mam jasny brąz, dlatego chcę spróbować maji na 4 poziomie - i tu dopiero nie wiem, co wybrać, bo zależy mi na popielatym i opalizującym refleksie.
Stary 2009-01-09, 09:47   #625
małolata
Raczkowanie

Shade ja mam tez naturalne ciemno-brązowe włosy, prawie czarne ale juz od kilku lat nie miałam swej natury na glowie, za to przez ostatni czas rozjaśnialam do miedzianego i teraz chce dać im odpocząć poza tym stwierdzilam ze w ciemnych ladniej wygladam, w koncu natura wiedziala co robi zwlaszcza ze mam czarna oprawe oczu wiec kazdy inny kolor niz ciemny od razu wyglada nienaturalnie

Madziunia
chodziło mi o to, że w palecie majirel nie ma duzo zimnych brazow z wyjątkiem 6.22 i 6.01. Ja musze nalozyc cos z metalicznym gdyz mam czerwony refleks na mym brazie. Dlatego zastanawialam sie nad luo 6.07. Dodatkowo sie namyslam, czy nie zmieszac go z 6.12 by uzyskac jeszcze zimniejsza mieszanke ale jak na razie nikt z was sie nie wypowiedzial
małolata jest offline  
Stary 2009-01-09, 10:32   #626
madziunia80
Zakorzenienie

Cytat:
Shade ja mam tez naturalne ciemno-brązowe włosy, prawie czarne ale juz od kilku lat nie miałam swej natury na glowie, za to przez ostatni czas rozjaśnialam do miedzianego i teraz chce dać im odpocząć poza tym stwierdzilam ze w ciemnych ladniej wygladam, w koncu natura wiedziala co robi zwlaszcza ze mam czarna oprawe oczu wiec kazdy inny kolor niz ciemny od razu wyglada nienaturalnie

Madziunia
chodziło mi o to, że w palecie majirel nie ma duzo zimnych brazow z wyjątkiem 6.22 i 6.01. Ja musze nalozyc cos z metalicznym gdyz mam czerwony refleks na mym brazie. Dlatego zastanawialam sie nad luo 6.07. Dodatkowo sie namyslam, czy nie zmieszac go z 6.12 by uzyskac jeszcze zimniejsza mieszanke ale jak na razie nikt z was sie nie wypowiedzial
Aaaaaa, widzisz, zrozumiałam inaczej :/ faktycznie na poziomie 6 w maji nie ma żadnych metalików...
Stary 2009-01-09, 11:13   #627
małolata
Raczkowanie

Madzia ty farbowalas ta mieszanka zimnych odcieni - ochłodziło Ci to kolor? zbilo cieple refleksy?
Bo ja sie zastanawiam czy sam metalik, czy mieszanka metaliczny+opal+popiel a ty bodajze taka mieszanka robilas wlosy
małolata jest offline  
Stary 2009-01-09, 11:36   #628
madziunia80
Zakorzenienie

Cytat:
Madzia ty farbowalas ta mieszanka zimnych odcieni - ochłodziło Ci to kolor? zbilo cieple refleksy?
Bo ja sie zastanawiam czy sam metalik, czy mieszanka metaliczny+opal+popiel a ty bodajze taka mieszanka robilas wlosy
Ochłodziło, powiedziałabym nawet, że chyba niepotrzebny był mi ten metalik, bo mam wrażenie, że włosy po drugim farbowaniu tą mieszanką nabrały lekko zielonkawej poświaty, dlatego szukam teraz uparcie czegoś tylko popielato-opalizującego. No i poziom chcę zmienić z 5 na 4.

Chyba kupię 4.0 i 5.12 tym razem. Co ja bym dała, żeby maji miała 4.12

Zafirah, czy w nowej karcie majirel jest jeszcze kolor 4.20? Czy ten odcień jest rzeczywiście tak fioletowy, jak przedstawiają go zdjęcia? Mam na niego chrapkę Już go widzę w połączeniu z 5.12

Edytowane przez madziunia80
Czas edycji: 2009-01-09 o 13:19
madziunia80 jest offline  
Stary 2009-01-09, 13:57   #629
małolata
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez madziunia80 Pokaż wiadomość
Zafirah, czy w nowej karcie majirel jest jeszcze kolor 4.20? Czy ten odcień jest rzeczywiście tak fioletowy, jak przedstawiają go zdjęcia? Mam na niego chrapkę Już go widzę w połączeniu z 5.12
Madzia moja kuzynka namiętnie farbuje odcieniem 4.20 i kupuje go w sklepie fryzjerskim, więc pewnie dalej jest w palecie nie wiem jak on by wyszedł w połączeniu z 5.12, ale u niej na wlosach wychodzi bardzo intensywny ciemny fiolet i spiera sie do takiego czegoś bardziej czerwono-rózowatego i niefioletowego nie wiem, mowie, jak on w mieszance bedzie sie zachowywal, poczekaj na porade Zafirah, ale sam daje intensywne ciemno-fioletowe włosy w lekko zimnym odcieniu, a akutat kuzynce o to właśnie chodzi w sumie kazde wlosy sa inn wiec u ciebie moze wyjsc co innego
małolata jest offline  
Stary 2009-01-09, 14:09   #630
madziunia80
Zakorzenienie

Cytat:
Madzia moja kuzynka namiętnie farbuje odcieniem 4.20 i kupuje go w sklepie fryzjerskim, więc pewnie dalej jest w palecie nie wiem jak on by wyszedł w połączeniu z 5.12, ale u niej na wlosach wychodzi bardzo intensywny ciemny fiolet i spiera sie do takiego czegoś bardziej czerwono-rózowatego i niefioletowego nie wiem, mowie, jak on w mieszance bedzie sie zachowywal, poczekaj na porade Zafirah, ale sam daje intensywne ciemno-fioletowe włosy w lekko zimnym odcieniu, a akutat kuzynce o to właśnie chodzi w sumie kazde wlosy sa inn wiec u ciebie moze wyjsc co innego
A ja taka niecierpliwa jestem i przyklepałam aukcję z 5.12 i 4.20 właśnie Ja w sumie nie będę narzekać, jeśli moje włosy będą miały czerwonawą poświatę, bo w czerwieniach mi dobrze
Ale trzeba pamiętać, że tu i popiel jest to też trochę zmieni refleks 4.20 ...chyba ;/
Zamknij wątek

Tagi
odcień ciepły popielaty, rdzy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości