Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-07-17, 08:53   #2221
kathy
Raczkowanie

Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
A ja poszłam w desperacji do sklepu fryzjerskiego, bo w sobotę jadę na obóz i chcę zamalować te rudości - szczególnie, że będę opiekunem, więc wypadało by jakoś normalnie wyglądać..
Przejrzałam więc palety (chciałam kupić szampon Matrix 6ASH ale nie było) i zdecydowałam się na farbę Allwaves kolor 6,1. Na plus przemawiało opakowanie bo aż 100ml! A kolor też ładny. I teraz też mam dylemacik... Woda 6% (tak polecała sprzedawczyni) czy jednak 3%... Ech...
Jedno jest pewne... Jeśli złapie mi farba to potem przerzucam się na coś łagodnego (właśnie Matrix), bo już mi żal włosków.

Wklejam popiele Matrixa... Ten 6A jest w rzeczywistości cudownie popielaty!!!!
Biedne Twoje włoski... Daj znać jak Allwaves wyszło. Najważniejsze, że się czerwonki pozbyłaś! Ja zamówiłam oba zestawy z mikstonami - chyba zbańczę.... I teraz czekam...

Na moim kompie te Matrixy jakieś takie złotawe... Ale w realu pewnie są rzeczywiście popielate.
kathy jest offline  
Stary 2009-07-17, 11:05   #2222
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kathy Pokaż wiadomość
Biedne Twoje włoski... Daj znać jak Allwaves wyszło. Najważniejsze, że się czerwonki pozbyłaś! Ja zamówiłam oba zestawy z mikstonami - chyba zbańczę.... I teraz czekam...

Na moim kompie te Matrixy jakieś takie złotawe... Ale w realu pewnie są rzeczywiście popielate.
No właśnie na kompie te Matrixy tak wychodzą, ale w sklepie na palecie był strasznie popielaty, aż szary wręcz...

Ja Allwaves robię w sobotę, więc jeszcze zdążę się podzielić wrażeniami... No to czekamy na wymianę relacji... Ten Farouk to mnie bardzo ciekawi!
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-07-18, 17:52   #2223
AnnaMK
Rozeznanie

Witam dziewczyny Podobnie ja Wy marzę o chłodnym, ale brązie, z tych jaśniejszych...Wklejam swoje zdjęcie po Loreal Richesse kolor: 7.13 jest to w sumie blond popielato złoty, ale na moich włosach to złoto jest mało widoczne. Niedawno zrobiłam włosy palette 10 min...tak, tak napaliłam się własnie na palette kolor 700 dark blonde, wyszły bardziej w stronę mlecznej czekolady ( w sumie też niezły kolorek ). Wracam grzecznie do fryzjerskiego Loreal Zdjęcie robione telefonem, bez lampy przy oknie, ale w pochmurny dzień.

Muszę usunąć swoje zdjęcia, gdyż pewna wizażanka użyła ich niezgodnie z przeznaczeniem. Skopiowała na swoją stronę, zamazując twarz i podała za własne...cholibka to przykre...jakoś do tej pory nie widziałam zagrożenia w publikowaniu zdjęć na tym forum:-(

Edytowane przez AnnaMK
Czas edycji: 2010-02-10 o 21:09
AnnaMK jest offline  
Stary 2009-07-18, 19:41   #2224
Shade_23
Zadomowienie

Piękneeeee!!!!
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-07-18, 19:59   #2225
kathy
Raczkowanie

Śliczny kolorek ! Kurcze, może coś jest w tych beżykach. Może, żeby nie wychodziły te okropniaste czerwienie - rudości trzeba właśnie nakładać coś ze złotym.. O tym mi ta babka z Farouk właśnie mówiła... Wtedy wymywa się tak na bardziej delikatny złoty nie ten okropny czerwony.
kathy jest offline  
Stary 2009-07-18, 20:05   #2226
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kathy Pokaż wiadomość
Śliczny kolorek ! Kurcze, może coś jest w tych beżykach. Może, żeby nie wychodziły te okropniaste czerwienie - rudości trzeba właśnie nakładać coś ze złotym.. O tym mi ta babka z Farouk właśnie mówiła... Wtedy wymywa się tak na bardziej delikatny złoty nie ten okropny czerwony.
Też zaczynam się nad tym zastanawiać... Hmmm... jak na złość żadnego specjalisty na tym forum! Była kiedyś nasza Zafirah - fryzjerka, ale już nas chyba nie lubi bo nie zagląda...
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-07-18, 20:36   #2227
AnnaMK
Rozeznanie

Dziewczyny, mam bardzo duuuuże doświadczenie z farbami hihi oczywiście przez to, że cały czas, tak jak Wy szukam ideału ....i wiecie do czego doszłam.....żeby kolorek wyszedł cudo i utrwalił się, niwelując poprzednie farby musimy go położyć co najmniej kilka razy. Wiem, wiem...kusi żeby maznąć coś pomiędzy...ale ja pierwszy raz wytrwałam i warto było. Dodam jeszcze parę szczegółów, które są ważne...pisała o tym któraś z Wizażanek, otóż by odrost był wyrównany, trzeba dodać bazę do koloru który chcemy uzyskać. Trzeba pogłębić kolor bazowy a nie odcień. Czyli np. 7.0 z 7.1 pół na pół, 7.0. z 7.13...dotyczy to gównie pań, które mają znaczną różnice między końcami a odrostem. Oczywiście proporcje każda z nas musi sama dobrać, niektórym wystarcza 1/4 tubki bazowej innej 1/2. Zauważyłam też, że wcale nie trzeba bać się tego złotego pod warunkiem, że jest liczbą ostatnią. Kiedy miałam jasne blond wosy, te w avatarze robiłam sklepową belle color odcień bardzo jasny złoty blond superrozjasniający, efekt: zero zółci na głowie. Kiedy brałam 111 wychodził sztuczny szarawy blond a popiel i tak szybko się spłukiwał. Jeśli zaś ktoś szuka ciemniejszego brązu, bez rudości, szczerze polecam Nutrisse odcień cacao, reklamuje go Stenka...miałam po nim na głowie ciemny ale boski brąz, bez żadnego ciepłego refleksu, nawet po kilku myciach, Gdyby nie to, że chciałam jaśniejsze włosy to byłabym mu wierna do dziś. Załączam fotę po cacao trochę słaba jakość ( po kilku myciach )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg po cacao.jpg (7,5 KB, 109 załadowań)
AnnaMK jest offline  
Stary 2009-07-18, 21:37   #2228
marta301
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez AnnaMK Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny Podobnie ja Wy marzę o chłodnym, ale brązie, z tych jaśniejszych...Wklejam swoje zdjęcie po Loreal Richesse kolor: 7.13 jest to w sumie blond popielato złoty, ale na moich włosach to złoto jest mało widoczne. Niedawno zrobiłam włosy palette 10 min...tak, tak napaliłam się własnie na palette kolor 700 dark blonde, wyszły bardziej w stronę mlecznej czekolady ( w sumie też niezły kolorek ). Wracam grzecznie do fryzjerskiego Loreal Zdjęcie robione telefonem, bez lampy przy oknie, ale w pochmurny dzień.
Bardzo ładny kolorek .

Shade, Ty miałaś robic w sobotę włosy.. położyłaś już farbę? Jak wyszło?

A ja Wam powiem że ten mój ciemny blond Garniera robiony 2 tyg temu do tej pory się na rudo nie wypłukuje , troszkę zjaśniał, bardziej na końcach i tam wpada w popielaty cieemny blond. Ogólnie jest mi trochę za ciemno i już kombinuję jak przynajmniej 1 ton włosy rozjaśnic.
Co radzicie żeby było najmniej inwazyjnie, bo nie chcę włosów męczyc i co da się zrobic w domu ? Do fryzjerki iśc nie chę bo zaproponuje mi pasemka a ja nie chcę, chcę miec jednolity kolor..
Stary 2009-07-18, 22:10   #2229
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez marta301 Pokaż wiadomość
Bardzo ładny kolorek .

Shade, Ty miałaś robic w sobotę włosy.. położyłaś już farbę? Jak wyszło?

A ja Wam powiem że ten mój ciemny blond Garniera robiony 2 tyg temu do tej pory się na rudo nie wypłukuje , troszkę zjaśniał, bardziej na końcach i tam wpada w popielaty cieemny blond. Ogólnie jest mi trochę za ciemno i już kombinuję jak przynajmniej 1 ton włosy rozjaśnic.
Co radzicie żeby było najmniej inwazyjnie, bo nie chcę włosów męczyc i co da się zrobic w domu ? Do fryzjerki iśc nie chę bo zaproponuje mi pasemka a ja nie chcę, chcę miec jednolity kolor..
Może leciutka kąpiel rozjaśniająca?? Hmm... Ale znów może się wkraść rudy refleks... To lepiej chyba sprawdzony szampon przeciwłupieżowy.

Co do mojego farbowania... Właśnie siedzę z farbą na głowie!!!!!!!! :P
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-07-18, 23:15   #2230
marta301
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Może leciutka kąpiel rozjaśniająca?? Hmm... Ale znów może się wkraść rudy refleks... To lepiej chyba sprawdzony szampon przeciwłupieżowy.

Co do mojego farbowania... Właśnie siedzę z farbą na głowie!!!!!!!! :P
A jak taką kąpiel się robi? Rozjaśnia równomiernie włosy czy jest ryzyko że wyjdą jakieś plamy?

Daj znac jak wyszło .
Stary 2009-07-18, 23:28   #2231
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez marta301 Pokaż wiadomość
A jak taką kąpiel się robi? Rozjaśnia równomiernie włosy czy jest ryzyko że wyjdą jakieś plamy?

Daj znac jak wyszło .
Wiesz co jest przepis na pewno na tę kąpiel i tu w wątku i w ogóle na fryzjerce. Ja nie pamiętam niestety dokładnie ale na pewno znajdziesz.

Co do mnie... Spłukałam. Są mokre więc nie widać... Wyszło cieeeeemno, ale na ile zimno to się okaże jak lekko wyschną. Jeszcze dziś napiszę. Jutro wyjeżdżam, więc chcę dać znać jeszcze teraz.

Dopisek: Wysuszone - ciemne, ale odrościk jest boski!! Taki głęboki, średni brązik i kompletnie zimny!! Jeżeli malowałabym włoski cierpliwie non stop tą farbą, to za x czasu, na naturalnych wyszła by prześlicznie!! Reszty się nie czepiam, bo była farbowana, więc wybaczam, że wyszła ciemno i że są delikatne ciepłe przebłyski (ale i tak mało!). Póki co... Pokonała Majirel na łeb na szyję... Zapłaciłam za nią 24 zł w sklepie i zużyłam dopiero 1/3 czyli jeszcze mam na dwa farbowania, bo tuba ma 100ml! Jestem happy! Zdjęcia nie cyknę niestety, bo znikam na jakiś czas. Pozdrowionka dla Was dziewczynki i do napisania!!

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2009-07-19 o 00:33
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-07-19, 13:55   #2232
kathy
Raczkowanie

Shade - GRATUJUJĘ rezultatu i będziemy Cię wspierać w wytrwaniu przy obecnym zimnym kolorku (czerwieniom mówimy NIE!!!) Trzymaj się cieplutko na wyjeździe, wracaj szybciutko i zdaj nam relacje ze "spierania" się kolorku!

Marta - najważniejsze, że kolorek jest zimny i nie spiera się na rudo - jesteś już na dobrej drodze! Mi cały czas wiewióra prześlituje. Do Maji już raczej nie wrócę Daj znać jak wypadła kąpiel rozjaśniająca. Trzymam kciuki za pozytywne efekty.

AnnaMK - dzięki za te wszystkie rady! To wszystko co piszesz "ma ręce i nogi"... Kolorki, które wkleiłaś są CUDNE!! Ja teraz czekam na paczkę z Faroukiem - będą testy pasemkowe... Zobaczymy co z tego wyniknie...
kathy jest offline  
Stary 2009-07-19, 18:11   #2233
Mini1991
Zakorzenienie

anna ten cacao to na jakim poziomie 5 czy 4

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-07-20, 13:05   #2234
AnnaMK
Rozeznanie

Wyobraź sobie, że to poziom czwarty, ale uwierz że znacznie ciemniej chwyciła mi kiedyś Lorealowska piątka, która miała być jasnym brązem a wyszła bardzo ciemno i wypłukała się na rudo
Cacao, to jedyny neutralny kolor który, po pierwsze był trwały, po drugie nie spłukiwał się na rudo, po trzecie wzbudzał zachwyt u moich koleżanek. Gdyby nie to, że jestem z natury jasną blondynką i moje odrosty stanowiły zbyt duży kontrast w stosunku do reszty włosów, to pewnie bylabym jej wierna. Potem maznęłam się 5.0 też nutrisse i odrost miałam rudy, a po czwórce, piękne, równomiernie zafarbowane włosy, bez odcienia rudości i bez czerwieni. Nie jestem skora do zachwytów, ale cacao bylo super Oczywiście to sprawa indywidualna. Mam parę fotek na komórce, niedługo wkleję.
AnnaMK jest offline  
Stary 2009-07-20, 13:17   #2235
marta301
Zadomowienie

No bo rzeczywiście ten cacao śliczny jest . Sama chciałam się rozjaśniac, ale teraz już nie jestem taka pewna .
A od razu po farbowaniu jest dużo ciemniejszy czy wychodzi jak na zdjęciu?
Stary 2009-07-20, 13:45   #2236
AnnaMK
Rozeznanie

Wyszedł mi dokładnie taki jak na opakowaniu. Nie miał czerwonawej poświaty jak na niektórych fotkach Stenki, zobacz sobie jej filmik. Na niektórych ujęciach widać że to naturalny kolorek, bez jakiś dziwacznych rudo-czerwonych cudów.
AnnaMK jest offline  
Stary 2009-07-20, 13:54   #2237
Mini1991
Zakorzenienie

ojje Anno prosze cie nie kus.. ja chyba juz jestem uzalezniona od farbowania.. a obiecałam sobie ze nie bede ich katowac

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-07-20, 16:53   #2238
marta301
Zadomowienie

Cytat:
Wyszedł mi dokładnie taki jak na opakowaniu. Nie miał czerwonawej poświaty jak na niektórych fotkach Stenki, zobacz sobie jej filmik. Na niektórych ujęciach widać że to naturalny kolorek, bez jakiś dziwacznych rudo-czerwonych cudów.
Widziałam ten filmik i zdjęcia i na niektórych wygląda super, taki głęboki naturalny brąz bez tych wszystkich rudości i czerwieni, a niektóre zdjęcia wcale mnie nie przekonują do tego koloru, nie wiem może to kwestia innego oświetlenia ale widac tam wyrażnie czerwoności .
Stary 2009-07-20, 18:59   #2239
shilla
Raczkowanie

Powiedzci mi dziewczyny czy 1 tubka majirel (plus oxydant) starczy mi na dosc grube wlosy za ramiona ??
shilla jest offline  
Stary 2009-07-20, 20:55   #2240
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez shilla Pokaż wiadomość
Powiedzci mi dziewczyny czy 1 tubka majirel (plus oxydant) starczy mi na dosc grube wlosy za ramiona ??
zalezy ile za ramiona mi się wydaje ze starczy ale tak "na styk"
Stary 2009-07-20, 22:59   #2241
tootsie
Zakorzenienie

Mam pytanie z innej beczki
Jak poprawnie wymawia sie nazwy: majirel i chi ?
Idę jutro po farbę i nie chcę wstydu najeść

tootsie jest offline  
Stary 2009-07-20, 23:02   #2242
Mini1991
Zakorzenienie

majirel - mażirel chyba tak :P

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-07-21, 11:54   #2243
AnnaMK
Rozeznanie

Mini...nie kuszę, sama jestem farbomaniakiem Myślę, że to sprytni producenci kuszą...no, bo jak tu się oprzeć takim nazwom: czarujący brąz, czekoladowa pokusa itp. Ile razy wchodzę do do sklepu, tyle razy walczę z pokusą, by w koszyku nie wylądowała kolejna farba. Kiedyś, dawno, dawno temu ( żeby nie dodać, za górami, za lasami ) profesjonalne farby były oznaczone tylko numerami technicznymi, a teraz, same sobie zerknijcie Dobrze, że przy profesjonalnych kuszą tylko próbki włosów, które są mniej sugestywne, od wypacykowanych modelek z pudełek.
Wracając do cacao, to nie należy się sugerować zdjęciami Stenki, kolor najlepiej widać na filmiku, kiedy Stenka stoi na trawie, jeszcze przed kręceniem spotu. Dla mnie najwazniejsze było to, że farba nie spłukiwała się tak szybko oraz to, że po kolejnych myciach nie wyłaziła rudość ani czerwień. Przyznam Wam się, że jestem okropnie podatna na nazewnictwo farb:-( Kiedy czytam: ciemny szatyn-nic, zero...a kiedy wzrok mój pada na cacao, to już mi ślinka leci. Wiecie co mnie przekonało, do tej farby? Kiedy napisałam zapytanie do Garnier, odpisali mi, że farba ta cieszy się dużym powodzeniem wśród panów, właśnie dlatego że wygląda naturalnie. To samo powiedziała mi właścicielka malego sklepiku kosmetycznego. Ma stałego klienta, 50-cio letniego pana, który właśnie tym kolorkiem farbuje sobie włosy i....brodę hihihihi
Rozpisałam się, ale to chyba dlatego, że niedługo wyjeżdżam w Bieszczady, tam gdzie psy....itd i nie będę miała kontaktu z netem. Myślę, że mąż powinien zakuć mnie tam w dyby, byłby spokój
AnnaMK jest offline  
Stary 2009-07-21, 16:30   #2244
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
majirel - mażirel chyba tak :P
Tez mi sie wydaje ze się tak powinno wymawiać, ale mi zawsze głupio wiec pytam poprostu czy mają farby profesjonalne l'oreala
a chi chyba powinno być czi tak jak tai-chi

AnnaMK, ale ty nadal masz taki piękny blondzik jak w av ? swoja droga czytałam Twoje posty w wątku o dekolorze i naprawdę wiele się mozna z nich dowiedzieć

A tak w ogóle to ja mam teraz faze ze chce jasnorudy.... ale mam narazie jeszcze porcje maji na jedno farbowanie wiec mam jeszcez jakieś 1,5 mies. na przemyslenia
Stary 2009-07-21, 23:00   #2245
shilla
Raczkowanie

A ja sie wreszcie po dlugim czasie zdecydowalam na 6.1 Nie pamietam juz czy ktos z was farbowal tym kolorem, no zobyczymy co mi wyjdzie
shilla jest offline  
Stary 2009-07-22, 23:25   #2246
tootsie
Zakorzenienie

A ja dorosłam do podjęcia decyzji o zakupie popielatej farby Chi. Muszę się tylko przez noc zastanowić czy wziąć 8 AA czy 7 AA

Jak będzie po wszystkim wrzucę fotki

tootsie jest offline  
Stary 2009-07-23, 08:51   #2247
kathy
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez tootsie Pokaż wiadomość
A ja dorosłam do podjęcia decyzji o zakupie popielatej farby Chi. Muszę się tylko przez noc zastanowić czy wziąć 8 AA czy 7 AA

Jak będzie po wszystkim wrzucę fotki

Trzymam kciuki - ja wybrałam 8AA - czekam na paczkę O efektach też dam znać
kathy jest offline  
Stary 2009-07-23, 11:11   #2248
tootsie
Zakorzenienie

Wybieram 8 AA. Idąc za radą fryzjerów: wahasz się pomiędzy dwoma kolorami-wybierz ten jaśniejszy
Na dwóch paletach 8 AA wygląda trochę inaczej. Jak wyjdzie popielato, nieważne czy jasno czy ciemno, to i tak będę zadowolona

Boję się tylko tego, że na włosach będzie zielona poświata, jaka to miała miejsce po farbowaniu loreal preference w kolorze island (popielaty średni blond).
Obecnie mam włosy na poziomie 8N i podwójny popiel powinien je przykryć
Kurcze, a może lepsza bedzie majirel 7.11 (blond głęboki popielaty)?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg chi farba.jpg (45,7 KB, 114 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg chi-paleta-farby.jpg (122,2 KB, 43 załadowań)

tootsie jest offline  
Stary 2009-07-23, 12:05   #2249
AnnaMK
Rozeznanie

Tootsie, moim skromnym zdaniem powinnaś wymieszać pół tubki bazy np.7.0, lub 8.0 z kolorem dodatkowym 7.11 lub 8.11, wtedy jest mniejsze ryzyko uzyskania niepożądanego zielonego odcienia. Zielonkawy odcień na włosach
jest najczęściej wynikiem zastosowania niebieskiego barwnika ( np. jako dodatek do farby itp. lub przy stosowaniu płukanek niebieskich po farbowaniu lub przed farbowaniem) na włosy ze złota poświatą, blond, ciemny blond, jasny brąz. Żeby pozbyć się go należy zamienić pigment niebieski na fioletowy, wtedy otrzymamy rzeczywiście popielaty, a nie zielony odcień. Kupuje się specjalne mix-y np. zielony, niebieski, fioletowy itp. które miesza się z farbą.
Mam też inną radę, dla tych którym farba nie chce chwytać na końcach.
Często farba schodzi z końcówek, lub nie chce się ich trzymać ponieważ są one zbyt zniszczone i porowate, aby utrzymać barwnik, łuski są pootwierane i farba na początku mocno chwyta a potem szybko się wypłukuje. Żeby farbowanie przebiegło bez niespodzianek, trzeba te zniszczone końce „uzupełnić" przed farbowaniem. W tym celu na końcówki nakładamy samą farbę (bez rozjaśniacza) i suszymy włosy ( nie spłukując farby ), a później nakładamy farbę jak zwykle. W salonie fryzjerskim zabieg ten nazywamy pigmentacją, są do tego też różne specjalistyczne preparaty. Słyszałyście, na pewno, że czasem fryzjerka zmywa poprzedni kolor, masując włosy specjalnym preparatem, robi się to właśnie dlatego by uniknąć niespodzianek podczas farbowanie. Sam zabieg jest delikatny, ale wymaga póxniej zastosowania preparatu domykającego łuskę włosa. Mi kiedyś fryzjeka położyła farbę bezpośrednio i kolo chwycił za mocno.
Ufff ale się napisałam. Mam nadzieję, że moja pisanina chociaz trochę Wam pomoże

Edytowane przez AnnaMK
Czas edycji: 2009-07-23 o 12:06 Powód: literówki:-)
AnnaMK jest offline  
Stary 2009-07-23, 12:33   #2250
kathy
Raczkowanie

Cytat:
Tootsie, moim skromnym zdaniem powinnaś wymieszać pół tubki bazy np.7.0, lub 8.0 z kolorem dodatkowym 7.11 lub 8.11, wtedy jest mniejsze ryzyko uzyskania niepożądanego zielonego odcienia. Zielonkawy odcień na włosach
jest najczęściej wynikiem zastosowania niebieskiego barwnika ( np. jako dodatek do farby itp. lub przy stosowaniu płukanek niebieskich po farbowaniu lub przed farbowaniem) na włosy ze złota poświatą, blond, ciemny blond, jasny brąz. Żeby pozbyć się go należy zamienić pigment niebieski na fioletowy, wtedy otrzymamy rzeczywiście popielaty, a nie zielony odcień. Kupuje się specjalne mix-y np. zielony, niebieski, fioletowy itp. które miesza się z farbą.
Mam też inną radę, dla tych którym farba nie chce chwytać na końcach.
Często farba schodzi z końcówek, lub nie chce się ich trzymać ponieważ są one zbyt zniszczone i porowate, aby utrzymać barwnik, łuski są pootwierane i farba na początku mocno chwyta a potem szybko się wypłukuje. Żeby farbowanie przebiegło bez niespodzianek, trzeba te zniszczone końce „uzupełnić" przed farbowaniem. W tym celu na końcówki nakładamy samą farbę (bez rozjaśniacza) i suszymy włosy ( nie spłukując farby ), a później nakładamy farbę jak zwykle. W salonie fryzjerskim zabieg ten nazywamy pigmentacją, są do tego też różne specjalistyczne preparaty. Słyszałyście, na pewno, że czasem fryzjerka zmywa poprzedni kolor, masując włosy specjalnym preparatem, robi się to właśnie dlatego by uniknąć niespodzianek podczas farbowanie. Sam zabieg jest delikatny, ale wymaga póxniej zastosowania preparatu domykającego łuskę włosa. Mi kiedyś fryzjeka położyła farbę bezpośrednio i kolo chwycił za mocno.
Ufff ale się napisałam. Mam nadzieję, że moja pisanina chociaz trochę Wam pomoże
Wielkie dzięki Anna - ale Ty masz wiedzę!!!! Mi iwyszła właśnie zielonkawa poświata po majirel 7.11, więc masz rację z tym domieszaniem koloru naturalnego... Chyba jeszcze zamówię do mojego 8AA 8N. Tylko muszę przemyśleć proporcje...
Anna - a co się stanie jeśli nałoży się na włosy kolor za jasny (np. mamy włosy naturalne na poziomie 5, a nałożymy na nie kolor poziomu 8 z wodą6%. Wyjdzie wiewióra czy w ogóle nic nie będzie widać?
kathy jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
odcień ciepły popielaty, rdzy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości