Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-09-24, 08:20   #2491
amstafy
Raczkowanie

Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

ja jestem po farbowaniu.
5,71 + woda 6%, n odrosty na 30min, później na resztę na 5-8min.
efekt ok, ciemne, ale nie czarne,brązowe, (ale koło zimnego nie stały )
wyszedł ładny ciemny brąz taki lekko czekoladowy.,trochę w ciemny kasztan, ale ok.
jestem zadowolona, bo w końcu po farbowaniu nie mam czarnych włosów,
zobaczymy tylko jak się spiera ta farbka.
jednak znowu na odroście ciut jaśniejsze wyszły,
amstafy jest offline  
Stary 2009-09-24, 08:29   #2492
Mini1991
Zakorzenienie

dziewczyny kurde jak wy to robicie.. ja nie umiem farbowac ze najpierw odrost pózniej na reszte włosów

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-09-24, 10:35   #2493
tewa1259
Zadomowienie

farby majirel mają ciekawą propozycję brązów, moja kumpela ostatnio sama malowała i wyszło jej bardzo ładnie - tylko że wzięła z palety kolor o ton jaśniejszy niż chciała bo przeważnie i tak wychodzi ciemniejszy, jest zadowolona ale jaki nr farby brała to nie wiem
tewa1259 jest offline  
Stary 2009-09-24, 15:18   #2494
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez amstafy Pokaż wiadomość
ja jestem po farbowaniu.
5,71 + woda 6%, n odrosty na 30min, później na resztę na 5-8min.
efekt ok, ciemne, ale nie czarne,brązowe, (ale koło zimnego nie stały )
wyszedł ładny ciemny brąz taki lekko czekoladowy.,trochę w ciemny kasztan, ale ok.
jestem zadowolona, bo w końcu po farbowaniu nie mam czarnych włosów,
zobaczymy tylko jak się spiera ta farbka.
jednak znowu na odroście ciut jaśniejsze wyszły,
Czyli dobrze pamiętałam, że ten 5,71 miał niewiele wspólnego z popielem Ja dokładnie tak samo go odebrałam, jako kasztan... Śmieszne, ale ja nie pamiętam jak mi się zmywał... Chociaż to pewnie dlatego, że ja długo nie wytrzymuję w jednym kolorze i nie doczekałam jego spłukiwania! Hahaha!
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-09-24, 19:00   #2495
ismenka
Zakorzenienie

Ja też dziś robiłam Kolestonem 8/71 i rzeczywiście nie wyszedł chłodno. Wyszedł mi średni naturalny blond. Poprzednim razem też robiłam 8/71, ale z Color Touch i był ciemniejszy i bardzo chłodny. Spłukał się po jakichś 3 tygodniach. Wcześniej wstawiałam zdjęcia z Color Toucha, teraz wstawię z dzisiejszego farbowania Kolestonem.
ismenka jest offline  
Stary 2009-09-24, 19:07   #2496
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ismenka Pokaż wiadomość
Ja też dziś robiłam Kolestonem 8/71 i rzeczywiście nie wyszedł chłodno. Wyszedł mi średni naturalny blond. Poprzednim razem też robiłam 8/71, ale z Color Touch i był ciemniejszy i bardzo chłodny. Spłukał się po jakichś 3 tygodniach. Wcześniej wstawiałam zdjęcia z Color Toucha, teraz wstawię z dzisiejszego farbowania Kolestonem.
Ładnie!! Gdybym była blondynką to by mi się podobało! Ale muszę kombinować zdecydowanie ciemniej

A to może ten Color Touch np. 7,71 lub 6,71 wyszedł by też zimniej niż Koleston?
Pamiętacie jak madziunia80 pisała, że jakaś fryzjerka powiedziała jej, że szampony lepiej ochładzają włosy niż stałe farby??? To by się zgadzało... Hmmm...
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-09-25, 07:42   #2497
ismenka
Zakorzenienie

Moja fryzjerka też tak twierdzi i na moich włosach okazało się to prawdą, więc może warto spróbować, zwłaszcza że są delikatniejsze dla włosów. Aha i jeszcze szampony wychodzą o ton ciemniej niż farby z welli, zawsze szampon mi bardziej przyciemniał.
ismenka jest offline  
Stary 2009-09-25, 14:02   #2498
CocoPoznan
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez kaskapotyszka Pokaż wiadomość
Dziewczyny , wiecie może jaką farbą (firma) można uzyskać taki kolorek, jak ma Kinga na zdjęciu??Jestem już tydzień po farbowaniu włosów farbą Allwaves 7.1 (średni popielaty blond) i niestety znowu wyłaniają się rude refleksy. Jeszcze szybciej się zmywa niż majirel.
Richesse 5.12 (borówkowy kasztan). Jedna z dziewczyn powyżej tym robiła (ja się też przymierzam).
CocoPoznan jest offline  
Stary 2009-09-26, 07:50   #2499
CocoPoznan
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez voodoodolly Pokaż wiadomość
Ja wczoraj w końcu sobie zaaplikowałam Richesse 5.12, żeby się pozbyć paskudnych złoto rudawych refleksów. Faktycznie refleksów nie ma, kolor wyszedł z deka za ciemny (ale wiedziałam, że tak będzie) - wolę jednak ciemniejszy niż paskudne refleksy. Farba delikatna, włosy są po niej całkiem fajne, jedyny minus to, że mi się trochę elektryzują teraz. Zobaczymy jak się będzie wypłukiwał. W załaczniku zdjęcia kolorku w świetle sztucznym i dziennym.
Ja zrobiłam wczoraj Richesse 4 i 5.12 zmieszane pół na pół. Wyszło mi troszkę jaśniej niż tobie. Widocznie rezultat zależy od wyjściowego koloru, przecież to farba ton-w-ton.
CocoPoznan jest offline  
Stary 2009-09-26, 08:07   #2500
Mini1991
Zakorzenienie

no i londy nie kupiłam ..zostały same blondy! ale nie przejmuje sie widocznie miały mi wyjsc rude i to było ostrzezenie

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-09-26, 14:10   #2501
Shade_23
Zadomowienie

Czeeeemu w profesjonalnych szamponach koloryzujących (czy jak to tam zwał) tak trudno o zimne kolory? Nie rozumiem... Szczególnie, że farby trwałe i tak wychodzą rude... Richesse 5,12 mi wychodzi czarny jak smoła - jak wszystko inne z poziomu 5. Poziomu 6 też bym się bała teraz więc szukam 7. I nie ma... L'Oreal nie ma praktycznie nic, Matrix w szamponach nie ma wcale poziomu 7, Wella pewnie wyjdzie ciepło... No i co ja mam zrobić????

Shade_23 jest offline  
Stary 2009-09-26, 15:25   #2502
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Czeeeemu w profesjonalnych szamponach koloryzujących (czy jak to tam zwał) tak trudno o zimne kolory? Nie rozumiem... Szczególnie, że farby trwałe i tak wychodzą rude... Richesse 5,12 mi wychodzi czarny jak smoła - jak wszystko inne z poziomu 5. Poziomu 6 też bym się bała teraz więc szukam 7. I nie ma... L'Oreal nie ma praktycznie nic, Matrix w szamponach nie ma wcale poziomu 7, Wella pewnie wyjdzie ciepło... No i co ja mam zrobić????

A z elgonu, majirel ? Mi kiedyś kadusem wyszedł naprawdę popielaty odcień, chyba 8 .1. Myślę,że 7 mogłaby wyjść jeszcze lepiej. Jednak farba jest z amoniakiem i nie dość,że zniszczyła mi włosy to się dość szybko wypłukała. Ale odcień był ok. Sądzę,że prawdziwe popiele wychodzą tylko farbami z amoniakiem i nie da się ich osiągnąć chi farouk, matrixem itp.
majreg jest offline  
Stary 2009-09-26, 15:31   #2503
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
A z elgonu, majirel ? Mi kiedyś kadusem wyszedł naprawdę popielaty odcień, chyba 8 .1. Myślę,że 7 mogłaby wyjść jeszcze lepiej. Jednak farba jest z amoniakiem i nie dość,że zniszczyła mi włosy to się dość szybko wypłukała. Ale odcień był ok. Sądzę,że prawdziwe popiele wychodzą tylko farbami z amoniakiem i nie da się ich osiągnąć chi farouk, matrixem itp.
Otóż to, że nie. Szkoda, że madziunia80 się gdzieś zagubiła... Pisała kiedyś o tym, że właśnie farbami z amoniakiem czyli trwałymi trudniej jest uzyskać popiel, bo one przy każdym farbowaniu najpierw rozjaśniają włosy (a wiadomo, że rozjaśnianie prowadzi do rudości i miedzi) a dopiero później koloryzują. I jak się już spłucze kolor to niestety efekty rozjaśniania pozostają - stąd te refleksy miedziane czy złote! W szamponach tego nie ma, bo to koloryzacja ton w ton czyli bez ingerencji wewnątrz włosa - kolor "oblepia" włos tylko z zewnątrz - dlatego też jest mniej trwały to i nie rozjaśnimy nim wyjściowego koloru... Jeśli coś pomyliłam to mnie poprawcie
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-09-26, 15:59   #2504
majreg
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Otóż to, że nie. Szkoda, że madziunia80 się gdzieś zagubiła... Pisała kiedyś o tym, że właśnie farbami z amoniakiem czyli trwałymi trudniej jest uzyskać popiel, bo one przy każdym farbowaniu najpierw rozjaśniają włosy (a wiadomo, że rozjaśnianie prowadzi do rudości i miedzi) a dopiero później koloryzują. I jak się już spłucze kolor to niestety efekty rozjaśniania pozostają - stąd te refleksy miedziane czy złote! W szamponach tego nie ma, bo to koloryzacja ton w ton czyli bez ingerencji wewnątrz włosa - kolor "oblepia" włos tylko z zewnątrz - dlatego też jest mniej trwały to i nie rozjaśnimy nim wyjściowego koloru... Jeśli coś pomyliłam to mnie poprawcie

Hmmm. Może i coś w tym jest ale przecież to raczej utleniacz rozjaśnia, a nie amoniak. W farbach bez amoniaku utleniacze są zwykle albo 2,6% albo 3% (czyli słabe)z tym,że odcienie są ograniczone i zwykle są to miedzie, rudości i złota i każdy wychodzi tak samo. Farouka popiele to totalna porażka, teraz zrobiłam matrixa raz z popielatych i raz mocca i wychodzi jakaś czerwień lub kasztan ale nigdy popiel. U kadusa przynajmniej na początku jest popiel, dopiero póżniej się wymywa. Z tym,że kadusa robiłam ósemką, a ona jest jasna więc tym tłumaczyłam to rozjaśnienie czyli wyłażącą rudość. Przy 7 jest szansa,że rudości by nie było. sama już nie wiem.
majreg jest offline  
Stary 2009-09-26, 16:06   #2505
Mini1991
Zakorzenienie

ja tez zrozumiałam ze 6% osydant tez robi te wstretne refleksy

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-09-26, 16:17   #2506
majreg
Wtajemniczenie

Ja mam swój własny naturalny odcień popielaty, ale mi siwe wychodzą. Może zacznę odhodowywać, a te siwe jakimis jasnymi refleksami zamaskuję. Wkurzają mnie to brązy, miedzie i kasztany i ciągłe malowanie w poszukiwaniu popielatego ciemnego blondu. Takiego się żadną farbą nie osiąga po prostu. Niedługo wyłysieję, bo muszę co 3 tyg. odrosty robić.
majreg jest offline  
Stary 2009-09-26, 16:21   #2507
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez majreg Pokaż wiadomość
Ja mam swój własny naturalny odcień popielaty, ale mi siwe wychodzą. Może zacznę odhodowywać, a te siwe jakimis jasnymi refleksami zamaskuję. Wkurzają mnie to brązy, miedzie i kasztany i ciągłe malowanie w poszukiwaniu popielatego ciemnego blondu. Takiego się żadną farbą nie osiąga po prostu. Niedługo wyłysieję, bo muszę co 3 tyg. odrosty robić.
Zgadzam się z wami! Zdecydowanie wysoko % utleniacz jest winowajcą rudości! Chyba źle to ujęłam.

Ja mam tak samo... Żeby było ok musiałabym farbować włosy co 3 tygodnie. Dlatego szukam czegoś bez amoniaku. Makabra...
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-09-26, 16:24   #2508
Mini1991
Zakorzenienie

shade a jakiej odzywki uzywasz

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-09-26, 16:29   #2509
majreg
Wtajemniczenie

Wczoraj widziałam babkę, która miała szare włosy. Dosłownie szare. I były to bardzo drobne i gęste platynowe pasemka na bardzo ciemnym popielatym brązie, prawie czarnym. Tak przypuszczam z poziomu 5 lub 4 (bardzo ciemnym). Zabójczo to wyglądało, mocno sztucznie, jak w peruce, ale była POPIELATA bez wątpienia.

Co do oksydantu to ja teraz robię maksymalnie 3% i też są rudości i czerwienie przy farbach bezamoniakowych.

Edytowane przez majreg
Czas edycji: 2009-09-26 o 16:30
majreg jest offline  
Stary 2009-09-26, 16:38   #2510
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
shade a jakiej odzywki uzywasz
Heh.... Ja używałam już wszystkiego... A teraz zakochałam się w Timotei z awokado i morelą. Nawet ostatnio dodałam opinię do KWC. Szampon jest boski... Nic go nie pobije! Mam ochotę myć włosy codziennie! (ale nie muszę)
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-09-26, 17:12   #2511
majreg
Wtajemniczenie

Na tej pierwszej fotce Alba ma ten efekt, jaki próbuję uzyskać. Ma malowane, bo na drugiej juz odcienie są ciepłe.
majreg jest offline  
Stary 2009-09-26, 18:59   #2512
Mini1991
Zakorzenienie

miałas kallosa ta latte? ja własnie zamówiłam bo moje włosy wołaja o pomoc

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-09-27, 16:44   #2513
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
miałas kallosa ta latte? ja własnie zamówiłam bo moje włosy wołaja o pomoc
Miałam. Zafirah mi poleciła. Maska była świetna fakt! A ten zapach!! Ach... Ale powiem Ci że po tym Timotei mam super włosy. Nie potrzebuję niczego innego. Są mega gładkie mimo rozjaśniania. Nie wiem... Może na mnie tak działa, ale jestem zachwycona.

Kurcze dziś patrzyłam na swój kolor... Ładny brązik... niestety ciepły. Nawet jeszcze mnie kusi go rozjaśnić, ale to już by było zbyt drastyczne. Tylko co ja mam dalej zrobić... Serio nie wiem...
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-09-30, 11:13   #2514
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

hej, potrzebuję Waszej pomocy
Do tej pory farbowałam mieszanką Majirel 5.11 i 5.71. Generalnie z farby jestem zadowolona (po miesiącu wypłukuje się do jaśniejszego i cieplejszego odcieni ale można to tonować np gencjaną). W tym tygodniu po raz ostatni planuję nałożyć ten kolor i zacząć wychodzic z poziomu 5 na rzecz niewiele jaśniejszych odcieni. Nadal chcę ziemny popielaty odcień ale trochę jaśniejszy gdyż aktualna mieszanka wychodzi prawie czarna. I tu moje pytanie, po jakie odcienie sięgnąć? Zmieszać poziom 5 z 6?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie

Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2009-09-30 o 11:19
agabil1 jest offline  
Stary 2009-09-30, 14:04   #2515
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
hej, potrzebuję Waszej pomocy
Do tej pory farbowałam mieszanką Majirel 5.11 i 5.71. Generalnie z farby jestem zadowolona (po miesiącu wypłukuje się do jaśniejszego i cieplejszego odcieni ale można to tonować np gencjaną). W tym tygodniu po raz ostatni planuję nałożyć ten kolor i zacząć wychodzic z poziomu 5 na rzecz niewiele jaśniejszych odcieni. Nadal chcę ziemny popielaty odcień ale trochę jaśniejszy gdyż aktualna mieszanka wychodzi prawie czarna. I tu moje pytanie, po jakie odcienie sięgnąć? Zmieszać poziom 5 z 6?

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie
Hmmm.... Z Majirel będziesz mieć problem, bo na wyższych poziomach nie ma "7" po kropce czyli metalika Luo Color ma 6,07 w palecie, ale to zależy czy chcesz używać koniecznie Majirel i czy konieczniem musi być mieszanka z metalikiem (masz czerwone refleksy we włosach?) Jeśli nie to możesz zmieszać 5,11 z 6,1 Majirel. A może zaszaleć i położyć 5,11 i 7,11?
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-09-30, 14:38   #2516
Mini1991
Zakorzenienie

skoro zalezy Adze na metaliku to moze zmieszac 5,71 z jakas 6 np 6,1 albo zeby wyszło na poziomie "ciemnego blondu" 5,71 z 7,11

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-09-30, 14:49   #2517
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
skoro zalezy Adze na metaliku to moze zmieszac 5,71 z jakas 6 np 6,1 albo zeby wyszło na poziomie "ciemnego blondu" 5,71 z 7,11
Święta racja. Szczególnie, że z popieli wybór jasnych odcieni jest duży a metalik jest ograniczony totalnie Hmmm... Sama się zastanawiam co by wyszło po takiej mieszance 5,71 z 7,11..... Albo nawet 8,1....? Jaki poziom by mógł wyjść?
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-09-30, 16:08   #2518
Mini1991
Zakorzenienie

5 z 7 to chyba 6 a 5 z 8 hmm taki 7,5 :P

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-10-01, 08:05   #2519
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

dzięki, jesteście niezawodne
Tylko czy poziom 5 z 7 mi pokryje ten ciemny aktualny, oto jest pytanie? Może zacznę od mieszania 5 i 6

agabil1 jest offline  
Stary 2009-10-01, 08:27   #2520
Mini1991
Zakorzenienie

tak tak.. stopniowo trzeba ;*

shade a próbowalas tej odzywki do zimnych brazów? chyba z loreala

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
odcień ciepły popielaty, rdzy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości