Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-11-04, 08:59   #2671
neith
Raczkowanie

GG do neith
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

Kuleczka30, moc oksydantu jest podobna, ale nie wiem, czy uda ci się wymieszać farbę i oksydant jednolicie. Warto jednak spróbować, bo różnica w cenie oksydantów jest faktycznie niebagatelna.
neith jest offline  
Stary 2009-11-04, 09:13   #2672
kuleczka3
Raczkowanie

dzięki neith spróbuje powinno sie wymieszać , bo wszystkie oxydanty robione są na uniwersalne

a co sądzicie o tym http://www.allegro.pl/item796109514_...rny_50_ml.html
kuleczka3 jest offline  
Stary 2009-11-04, 15:08   #2673
Mini1991
Zakorzenienie

neith ale piekny kolor!

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-11-04, 18:02   #2674
neith
Raczkowanie

GG do neith

Kochane, dzięki za komplementy . Przyznam się, że po raz pierwszy od dawna (czyli od kiedy wycofali ze sprzedaży popielaty toner Clairol'a) jestem zadowolona z efektu farbowania. Wreszcie udało mi się osiągnąć chłodny brąz, który przy okazji nie jest bardzo ciemny. A że dałam radę osiągnąć ten efekt tonerem, a nie regularną farbą, to już w ogóle szczęście
Przyznam, że jakieś 40 stron temu w tym wątku wklejałam swoje zdjęcia z rudością na łbie okrutną i nawet mieszanka Majirel (5.71 i 6.1) nie dała temu dziadostwu rady. Normalnie można się było załamać, zwłaszcza, że jestem typowym latem i wyglądam okropnie w rudym, jak pewnie zresztą większość z Was. No, ale mam Goldwell, więc nie jest źle. Zresztą zaczynam się zastanawiać, czy ten toner nie byłby świetny na przeczekanie okresu, gdy chce się wrócić do naturalnego koloru włosów. Muszę zobaczyć, czy rozjaśnił mi odrosty, ale to dopiero, gdy zacznie się wypłukiwać.
neith jest offline  
Stary 2009-11-04, 18:38   #2675
uparta Marti
Zakorzenienie

dziewczyny a czy jest jakaś farba drogeryjna ktora posiada w swojej palecie popielaty braz ? przeglądałam dzis palete L'oreal exellence ale tam jest tylko kasztan popielato-machoniowy i nawet jest jest OK ale wolałabym popielaty braz.
Stary 2009-11-04, 20:41   #2676
Barbart
Przyczajenie

cześć dziewczyny
czytam posty i widzę, że macie duże doświadczenie w samodzielnym farbowaniu profesjonalnymi środkami
mam pytanie...
chciałabym farbnąć wosy socolorem matrix średnim popielatym blondem
ostatnio robiła mi go koleżanka fryzjerka i jest dla mnie idealny
nie mam jednak pojęcia jaki utleniacz do niego kupić
od czego zależy oprocentowanie?

będę wdzięczna za pomoc
pozdrawiam forumowiczki
Barbart jest offline  
Stary 2009-11-04, 20:57   #2677
Shade_23
Zadomowienie

Uparta Marti - są, ale żadna nie da Ci tego prawdziwego popielu. Sklepowe ZAWSZE wychodzą ciepło czyt. ruuudo!

Barbart % utleniacza zależy od tego co masz zamiar zrobić... Rozjaśnić czy tonować, zależy też od poziomu farby, od stanu włosów i koloru wyjściowego. Napisz więcej to pomożemy

Neith czyli ten Goldwell to coś jak Richesse? Łagodna farbka czy jednak typowy toner - taki na kilka myć bo już się pogubiłam.... :/ Ale skoro utleniacz no to chyba bardziej szampon jednak? Sądzisz, że oxydant 1,9% by mógł być? (mam taki w domu)...
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-11-04, 20:59   #2678
Mini1991
Zakorzenienie

ten toner jest srebrny?:PP

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-11-04, 21:02   #2679
Barbart
Przyczajenie

nie chce rozjaśniać
chciałabym osiągnąć kolor maksymalnie zbliżony do mojego naturalnego - i taki właśnie miałam po tej farbie (dokładnie socolor 7A)
kolor włosów ciemny blond
stan... już dobry
Barbart jest offline  
Stary 2009-11-04, 21:08   #2680
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Barbart Pokaż wiadomość
nie chce rozjaśniać
chciałabym osiągnąć kolor maksymalnie zbliżony do mojego naturalnego - i taki właśnie miałam po tej farbie (dokładnie socolor 7A)
kolor włosów ciemny blond
stan... już dobry
To ja sądzę, że 6% może być.
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-11-04, 21:15   #2681
Barbart
Przyczajenie

Dzięki Shade_23

czym większy procent to jaśniejszy kolor czy odwrotnie?
ile srednio trzyma się farbę - wystarczy 30 minut ?
Barbart jest offline  
Stary 2009-11-04, 21:19   #2682
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Barbart Pokaż wiadomość
Dzięki Shade_23

czym większy procent to jaśniejszy kolor czy odwrotnie?
ile srednio trzyma się farbę - wystarczy 30 minut ?
Tak. Im większy % tym jaśniejszy wychodzi kolor. Wydaje mi się, że poziom 7 to już oxydant 9% ale nie sugeruj się tym. 6% jest wystarczający. Nie ma ryzyka jaśniejszych odrostów no i włoski zdrowsze.

W ulotce będzie na pewno napisane jak mieszać i ile trzymać - to jest bardzo proste, grunt to w spokoju przeczytać. Sądzę, że max. 30 min.
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-11-04, 21:22   #2683
amstafy
Raczkowanie

Neith znalazłam Twoje stare zdjęcie i faktycznie ,że z tak ciepłych włosów udało Ci się osiągnąć taki pięknie chłodny brązik
amstafy jest offline  
Stary 2009-11-04, 21:27   #2684
Czarna14
Wtajemniczenie

A ja mam pytanie teraz mam rudawy ciemny blond na glowie. Czy odcien 8/71 kolestona (to jest chyba popielato- metaliczny) zneutralizuje mi ta rudosc? I czy nie wyjdzie mi zielen czasem?
Stary 2009-11-04, 22:01   #2685
Barbart
Przyczajenie

wielkie dzięki Shade

jak farbnę to się pochwale efektem

dobrej nocki
pa
Barbart jest offline  
Stary 2009-11-04, 22:06   #2686
Shade_23
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Czarna14 Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie teraz mam rudawy ciemny blond na glowie. Czy odcien 8/71 kolestona (to jest chyba popielato- metaliczny) zneutralizuje mi ta rudosc? I czy nie wyjdzie mi zielen czasem?
Odcień 71 wcale nie jest zimny.... :/ Farbowałam kiedyś 5/71 i wyszedł mi kasztanowo.

Poza tym u nich np 7 to wcale nie metalik.
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-11-05, 00:47   #2687
neith
Raczkowanie

GG do neith

Shade, Goldwell jest trwalszy, niż na tylko kilka myć. Myślę, że można go porównać do Richesse, przy czym oksydant w Colorance jest jeszcze słabszy (2% vs 2,9% w Richesse).
Amstafy, przed farbowaniem Goldwellem moje wosy nie były aż tak wściekle rude, jak na zdjęciach sprzed pół roku. Od pół roku kombinowałam z różnymi opcjami a to Majirelem, a to tonerem Clairol'a. Doprowadziłam włosy do koloru jasnobrązowego z miedzianymi przebłyskami i na to walnęłam Colorance właściwie bez przekonania, że coś z tego będzie. A tu niespodzianka, ochłodziło się ślicznie
neith jest offline  
Stary 2009-11-05, 01:04   #2688
Shade_23
Zadomowienie

Się napaliłam (jak zawsze)... Oglądam Goldwellki... Nawet TOP CHIC ma świetne kolorki! I przypomniało mi się, że kiedyś w tym wątku wkleiłam kolor, który gdzieś tam znalazłam i mi się spodobał! No właśnie... Czym różnią się SB - silver beige od NP - naturalnie perłowy? Oba pięknee..
A może by tak położyć jakiś trwały Goldwell a potem na to ten Colorance? Znowu nie zasnę... Neith coś Ty narobiła! A do mnie leci Richesse
Jak nic nie wykombinuję sama to... Mam szyderczy pomysł! Poświęcę się i pójdę do fryzjera, który pracuje na Goldwellu. Dam się podciąć (a niech ma) ale za ten czas wypytam o te farby i przejrzę paletę.

Wklejam jeszcze te śliczniusie farbusie...
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-11-05, 05:23   #2689
neith
Raczkowanie

GG do neith

Hmm... NP moim zdaniem będzie cieplejsze z racji barwnika naturalnego, no i będzie mieć dodatek fioletu (opal). SB nie ma chyba w ogóle fioletu, zamiast tego ma srebro i chyba będzie odcieniem chłodniejszym, choć pewnie najlepiej byłoby porównać te kolory na żywo w palecie, bo monitor jednak przekłamuje kolory. Może faktycznie warto się przejść do dobrego kolorysty i obgadać z nim strategię?
neith jest offline  
Stary 2009-11-05, 08:23   #2690
Czarna14
Wtajemniczenie

Shade_23 mam jeszcze jedno pytanko. Czyli 5/71 wyszedl ci z czerwonym rekleksem? Mi zalezy na dojsciu do odcienia bezowego (to jest chyba połączenie złotego refleksu z popielatym?) i nie wiem czym zneutralizowac rudawo-czerowny refleks, ale tak zeby wlosy nie byly calkowicie popielate tylko zloto-popielate.
Stary 2009-11-05, 08:50   #2691
Mini1991
Zakorzenienie

wytłumaczcie mi co to za toner :P bo ja nie łapie.. on musi byc uzywany z farba goldwell? i czy mozna go nakładac samego

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-11-05, 11:41   #2692
AnnaMK
Rozeznanie

Znów do Was wróciłam, mam obecnie na głowie 7.1 z Loreala, trochę ochładzany przez profesjonalny szampon rewitalizujący kolor Joanny.....ale nie o tym, chciałam pisać....zobaczcie co znalazłam Ależ kusi...tylko co z tego wyjdzie? Napisałam do nich z prośbą o więcej informacji, ale jak się domyślacie mieli mnie głęboko.......w poważaniu:-( Oto link: http://www.progress.pl/progress,www,...18,id,442.html
Może któraś z Was, już się z tym produktem spotkała?
AnnaMK jest offline  
Stary 2009-11-05, 11:45   #2693
uparta Marti
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Uparta Marti - są, ale żadna nie da Ci tego prawdziwego popielu. Sklepowe ZAWSZE wychodzą ciepło czyt. ruuudo!
tak tez myślałam

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Się napaliłam (jak zawsze)... Oglądam Goldwellki... Nawet TOP CHIC ma świetne kolorki! I przypomniało mi się, że kiedyś w tym wątku wkleiłam kolor, który gdzieś tam znalazłam i mi się spodobał! No właśnie... Czym różnią się SB - silver beige od NP - naturalnie perłowy? Oba pięknee..
A może by tak położyć jakiś trwały Goldwell a potem na to ten Colorance? Znowu nie zasnę... Neith coś Ty narobiła! A do mnie leci Richesse
Jak nic nie wykombinuję sama to... Mam szyderczy pomysł! Poświęcę się i pójdę do fryzjera, który pracuje na Goldwellu. Dam się podciąć (a niech ma) ale za ten czas wypytam o te farby i przejrzę paletę.

Wklejam jeszcze te śliczniusie farbusie...
ten 3 kolorek jest rewelacyjny. własnie taki mi sie marzy albo taki jak tez w moim załączniku
Stary 2009-11-05, 13:05   #2694
Shade_23
Zadomowienie

Czarna14 czerwony może nie, ale na pewno ciepły - bardziej mahoniowy.

AnnaMK ależ Wy ostatnio rzeczy wynajdujecie... Brzmi kusząco, ale cena i to że on się utrzymuje od 1-4 myć odstrasza...

Mini1991 ja już poczytałam... To nie jest toner tylko coś w stylu Richesse. Zwykła farbka (tyle że łagodna), którą się miesza tradycyjnie z utleniaczem. "Toner" o tyle, że koloru włosów nim nie zmienisz tylko właśnie stonujesz.

Uparta Marti taki kolor jaki zamieściłaś w załączniku marzy mi się od zawsze, ale wiem, że jest nieosiągalny... Mówię o sobie oczywiście.
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-11-05, 19:20   #2695
neith
Raczkowanie

GG do neith

Kilka słów wyjaśnienia co do Goldwell'a i nazewnictwa. Mieszkam w USA i tu pojęcie "szamponu koloryzującego" nie funkcjonuje. Produkty koloryzujące podzielone są na trzy kategorie:
- temporary - najczęściej w formie pianek i płukanek, które wypłukują się po kilku myciach (czasem nawet po jednym). W Polsce nazywa się to chyba toner.
- demi/semi - farba mieszana z oksydantem o małej mocy (najczęściej poniżej 3%), które częściowo wnikają (demi) lub w ogóle nie wnikają we włos (semi). Wypłukuje się w ciągu 4-8 tygodni. Myślę, że do tej właśnie kategorii należą typowe polskie "szampony koloryzujące".
- permanent - farba trwała.
Colorance jest farbą demi, czyli wypłucze się (w teorii) w ciągu miesiąca czy dwóch.
Shade wyżej pytała czy może walnąć na głowę najpierw trwałą Topchic, a na to dopiero Colorance. Moim zdaniem nie ma takiej potrzeby. Kolory farby trwałej Topchic i demi Colorance są zamienne, czyli każdy Topchic ma swój kolorsytyczny odpowiednik w Colorance. Myślę, że warto najpierw spróbować z Colorance i zobaczyć czy odcień w ogóle wyszedł taki jak trzeba i czy nam odpowiada. Jeśli tak, za miesiąc czy dwa walnąć na włosy kolorystyczny odpowiednik z palety Topchic i cieszyć się kolorem na dłużej. Jeśli natomiast efekt Colorance nam nie podchodzi, nie ma tragedii, bo to "półfarba", która się powinna szybko wypłukać. Oczywiście trzeba brać pod uwagę to, że Topchic rozjaśni włos, a więc gdy kolor się wypłucze, prawie na bank zostaną ciepłe refleksy. Tego nie da się uniknąć przy farbach permanentnych, niestety. Colorance nie powinien zmienić koloru włosa na trwałe, ale tu będę musiała poczekać, aż kolor się wypłucze całkowicie, by ocenić, czy włosy są identyczne, jak przed farbowaniem.
Aha, mi też od bardzo dawna marzy się kolor, który wkleiła uparta Marti, ale NIGDY nie udało mi się osiągnąć nic nawet choć trochę zbliżonego do tego koloru ze zdjęcia. Heh, ja nawet nie potrafię określić, czy to jeden kolor, a jeśli tak, to jaki, czy są tam może jakieś jaśniejsze refleksy. No trąba ze mnie. A kolor faktycznie boski
neith jest offline  
Stary 2009-11-05, 21:34   #2696
Emilia1
Zakorzenienie

SHADE 23 po dekoloryzacji połozylam farbe popielaty ciemny blond, kupilam w hurtwni nie pamietam nazwy,ale w srebrnym pudelku wiec chyba alwaves. niestey nie wychłodnił ciepłych refleksów. teraz chce wrocic do moich naturalnych (jednak )ciemnych wlosow (sredni braz) ale CHŁODNY , taki jak ma Neith http://www.wizaz.pl/forum/attachment...3&d=1257195130 . jaki numer wobec tego farby mam kupic? ja nie praktykuje we fryzjerstwie dlatego polegam na Twojej pomocy!! te cyfry po kropkach to dla mnie magia.... jaką farbę mam kupic? mam w hurtowni ce-ce, alwaves , julien&julien , londa .

a moze poprostyu sredni braz londy? taki sklepwy?> licze na rade! i ładnie o nią proszę
Emilia1 jest offline  
Stary 2009-11-05, 21:55   #2697
Mini1991
Zakorzenienie

moge ja??
powiem ci ze u kazdych inaczej farba wychodzi.. jesli sredni braz to chyba 5 (jasny braz) a po ktopce.. musi byc 1 - popiel , 7- metalik (jesli masz czerwone refleksy) albo 2- opalizujacy jesli przebija złoty
co to sklepowych nie polecam tymbardziej londy.. z londy podobno nawet ciemny blond wychodzi czarno
moze kup na allegro ten Colorance co uzywała neith

---------- Dopisano o 21:55 ---------- Poprzedni post napisano o 21:54 ----------

aa i farbuj na wodzie 3% lub mniej

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-11-05, 23:09   #2698
Shade_23
Zadomowienie

Shade była na próbie zespołu i tyle przegapiła....

Neith piękne wyjaśnienie - dziękuję! Teraz nie mam żadnych wątpliwości. Ja mam już drobne siwki więc i tak muszę farbować włosy tak co 3 tygodnie, żeby zawsze dobrze wyglądać a więc Colorance bardzo mi pasuje... Zobaczymy zresztą w praktyce.

Emilia1 zgadzam się z Mini. 1 czyli popiel neutralizuje pomarańcz, miedź. 7 to metalik i niweluje czerwień a żółte, złote refleksy ugasi opal - 2. Ale niestety w rzeczywistości nie jest to takie proste. Gdyby było to teraz wszystkie miałybyśmy już na głowie swoje wymarzone zimne brązy.

Napisz proszę dokładnie jakie masz te ciepłe refleksy to pomożemy oczywiście. I zastanów się nad tym Goldwellem. Ja stosowałam Allewaves i mi się podobało, tyle że robiłam 6,1 i miałam bardzo ciemne włosy. Zbyt ciemne.
Natomiast zawiodłam się na tak popularnym L'Oreal Majirel...

Edytowane przez Shade_23
Czas edycji: 2009-11-05 o 23:10
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-11-06, 19:36   #2699
madziunia80
Zakorzenienie

GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80

Muszę to napisać, zrobiłam majirel w proporcjach 3/4 7.11 i 1/4 6.22 i powiem Wam cud miód, orzeszki. Zimny, jak diabli. Ale jestem świeżo po farbowaniu, więc z wychwalaniem wniebogłosy poczekam jeszcze trochę. Powiem Wam za to, że wygląda praktycznie identycznie, jak Wasz ulubiony kolor. Ten ze zdjęcia, które ciągle wraca, ostatnio też ktoś wklejał :P

zdjęcie jest w poście 2405 na tej stronie

Edytowane przez madziunia80
Czas edycji: 2009-11-06 o 19:39
madziunia80 jest offline  
Stary 2009-11-06, 20:44   #2700
Mini1991
Zakorzenienie

ciekawe czy na długo
zycze zeby juz nie zlazł :P

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
odcień ciepły popielaty, rdzy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości