Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie... - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-11-10, 07:49   #2731
mila17
Zakorzenienie

Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY? Pytanie...

dziękuję ślicznie
mila17 jest offline  
Stary 2009-11-10, 09:30   #2732
Kayako
BAN stały

Jakiego koloru za palety Majirel mogłabym użyć, żeby uzyskać zimny kolor, acz nie szary i "gołębiowaty"? Korzystam z palety z tej strony, ale boję się, że kolory są przekłamane :/ (na pewno są! ale jak bardzo? )
Proooszę o pomoc
Kayako jest offline  
Stary 2009-11-10, 15:52   #2733
Mini1991
Zakorzenienie

a mnie zwnowu farbowanie łapie :P chociaz.. odcien mi sie podoba.. farbowałam 5,1 ale chce ufarbowac zeby zbijac te rudosci.. w zwiazku z tym jak zrobie teraz na 3% wodzie to sie odcien przyciemni? chciałabym tego uniknac

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-11-10, 15:58   #2734
Emilia1
Zakorzenienie

Cytat:
zrobie teraz na 3% wodzie to sie odcien przyciemni? chciałabym tego uniknac
ja robilam na 3 i przyciemnil sie mi. ale nie wiem jak jest ogolnie. kupilam jasny braz, a wyszedl 2 tony ciemniej, ale z chlodna posiwata
Emilia1 jest offline  
Stary 2009-11-10, 16:30   #2735
amstafy
Raczkowanie

Mini jak na mój gust to zależy od farby, bo każda inaczej łapie, np.ta wella wychodzi jasna, dokładnie tak jak na próbniku i u mnie nie było zbyt dużej różnicy, czy kładłam z 6% czy z 3%.natomiast jak nakładałam loreala m, to widziałam , że wychodzi znacznie ciemniej niż na palecie i z 3% wychodziło bardzo ciemno.
amstafy jest offline  
Stary 2009-11-10, 17:04   #2736
Mini1991
Zakorzenienie

kurde..:/
Ja majirel stosowałam mieszanke 5,12 +5,71 z woda 6% i 3% nie widziałam róznicy moze dlatego ze wypłukiwał sie kolor tak samo z tego wyjsciowego blondu..
ost farbowałam farba trinity (taka czarna na necie w ogóle nieznana)
kolor 5,1 z 6% woda.. teraz kolor mam ładny. taki ciemny brazik.. no ale spodobał mi sie 5,71 na próbniku troszke jasniejszy od 5,1 . chciałabym zrobic go z woda 3% zeby ochłodził moje rudziaki.. ale nie chce byc czarna.. :/
a tak w ogóle to jak oni robia te próbniki? włoski naturalne farbuja moze wiecie na jakiej wodzie ?

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

hmm aa moze nie zrobic z 3% tylko np z 4% woda..

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-11-10, 18:33   #2737
amstafy
Raczkowanie

na próbnikach pofarbowane są jasne włosy, bo już kiedyś pytałam w hurtowni jak to jest , że na próbniku są różne odcienie brązu a na włosach wychodzi zawsze inaczej .to pani odpowiedziała , ze na próbniku są włosy prawie białe i dlatego na takich czystych jasnych włosach wychodzą różne odcienie , także zimne, a na naszych przetrawionych, nafaszerowanych różnymi farbami nie
amstafy jest offline  
Stary 2009-11-10, 19:12   #2738
neith
Raczkowanie

GG do neith

Amstafy, uprzedziłaś mnie Wiele osób albo nie wie, albo zapomina to, co napisałaś o próbnikach. Bazowy kolor próbników w farbach to poziom 9 czy nawet 10, a więc odcień rozjaśniony do żółtego czy białego. Na to nakładana jest pełnej mocy formuła i trzymana przez maksymalny dopuszczalny okres czasu. Tak są tworzone próbniki. W tym rzecz, że żadna z nas (lub bardzo niewiele osób) ma tu włosy na poziomie 9 czy 10. Dlatego prawie żadna z nas nie otrzymuje koloru, jak na próbniku. Jest to zwyczajnie fizycznie niemożliwe bez rozjaśnienia włosów do jasnej żółci. Dlatego też pomimo stosowania farb chłodnych/popielatych, nadal widać ciepłe przebłyski. Dzieje się tak dlatego, że we włosach od poziomu 7 w dół barwnik we wnętrzu włosa to żółto - pomarańczowy, potem pomarańczowy, potem czerwony (przy najciemniejszych włosach). I bez jego uprzedniego usunięcia przez rozjaśnianie nie ma mowy o otrzymaniu naprawdę chłodnego (patrząc także pod słońce) odcienia. Zawsze będą ciepłe przebłyski, bo każdy włos ma w sobie ciepłe pigmenty. Dlatego tak strasznie trudno jest otrzymać prawdziwie chłodny kolor, a jeszcze trudniej go utrzymać przez dłużej, niż 2 mycia. Paradoksalnie, z moich własnych eksperymentów wynika, że to farbami typu demi łatwiej jest otrzymać popielaty kolor. Demi nie wnika do włosa całkowicie, jak ma to miejsce w przypadku trwałej farby, ale przede wszystkim okleja go, zakrywając ciepły barwnik we wnętrzu włosa. Farba trwała natomiast wnika we włos i miesza się z ciepłym barwnikiem, tracąc tym samych chłód do jakiegoś tam stopnia. Myślę, że stąd moje niepowodzenia w ochłodzeniu koloru Majirelem i sukces w stosowaniu farb demi Clairol czy Goldwell.
neith jest offline  
Stary 2009-11-10, 19:34   #2739
Mini1991
Zakorzenienie

a ja sie z toba nie zgodze.. uprzednie rozjasnianie nic nie daje.. jestem tego przykładem.. myslałam ze jak rozjasnie włosy bedzie dobrze..i co..?guzik.. miałam na włosach platyne... i od tamtej pory farbuje ZAWSZE popielata farba.. a co mam na głowie?

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-11-10, 19:48   #2740
neith
Raczkowanie

GG do neith

Nie wiem Mini, co masz na głowie. Wiem, że bez rozjaśnienia włosów nie ma mowy o prawdziwym popielu. Czy należy dodatkowo wykonać jakieś zabiegi np. prepigmentację, tego nie wiem, bo nie jestem fryzjerką. Napisz jeszcze raz co dokładnie robiłaś z włosami i jaki masz efekt w tej chwili. Może twoje włosy wytrawione do platyny nie chcą łapać farby? Masz problemy z szybkim wypłukiwaniem koloru? Może wrzuć zdjęcie obecnego koloru i coś pokombinujemy (w tym jesteśmy dobre)?
neith jest offline  
Stary 2009-11-10, 19:55   #2741
Mini1991
Zakorzenienie

miałam bardzo jasny blond bo stwierdziłam ze on pomoze osiagnac popiel ale tylko zniszczyłam włosy.. wywaliłam kase i przez pół roku wygladałam jak debil
5 razy musiałam przyciemniac zeby kolor wreszcie sie trzymał

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-11-10, 20:00   #2742
neith
Raczkowanie

GG do neith

No ok, ale jaki miałaś efekt na włosach po rozjaśnieniu ich do platyny i nałożeniu nań popielu? O ile tonów miałaś później przyciemniane włosy? Miałaś robioną prepigmentację?
neith jest offline  
Stary 2009-11-10, 21:18   #2743
amstafy
Raczkowanie

Neith chciałam się upewnić czy to dokładnie ta farbka którą robiłaś włosy:
http://www.allegro.pl/item798834569_...colorance.html
amstafy jest offline  
Stary 2009-11-10, 21:27   #2744
madziunia80
Zakorzenienie

GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80

Neith masz sporo racji. Sama mogę potwierdzić, bo rozjaśniałam włosy z poziomu 5 do poziomu 9 kilkukrotnie (pasemkami), teraz mam włosy pomiędzy poziomem 7 i 6 (robiłam majirel 7.11 i 6.22) i efekt taki, że po 2 myciach nadal zimno, choć zazwyczaj wypłukiwało się już do cieplejszego po pierwszym szorowaniu kudłów. A to, co piszesz o ciepłym barwniku we włosie to najprawdziwsza prawda, akurat dzisiaj rozmawiałam na ten temat z moją fryzjerką
Stary 2009-11-10, 22:08   #2745
mirelka_
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Shade_23 Pokaż wiadomość
Mirelka robiłaś już Colorance???? Jestem strasznie ciekawa efektu...
No zrobiłam, niestety nie pokryła jednolicie całych włosów, ale to moja wina, kiedyś je rozjaśniłam, zeby wypłukać czarny, który miał być brązem, potem kolejne farbowania wychodziły coraz ciemniejsze. Obecnie nie farbowałam ponad 2 miesiące, brąz loreala (sklepowy) wypłukał się już dawno i pozostawił rude przebłyski po rozjasnianiu.
Teraz o colorance, nałożyłam najpierw na włosy od ucha w dól, trzymałam 15 minut, potem na odrosty na 5. Chwyciło nierówno, miejscami ciemno, ale w niektórych ślicznie. Widocznie potrzeba im jeszcze ujednolicenia. Zapach jak nie farby, nakłada się jak odżywkę i faktycznie bardzo wydajna. Planowałam zrobić 3/4 tubki, ale po namysle zrobiłam połowę, zakładając, ze dorobię na odrosty. Nie było potrzeby.
Podejrzewam, ze szybko się wypłucze, ale nic to połówka Colorance czeka
mirelka_ jest offline  
Stary 2009-11-10, 22:08   #2746
neith
Raczkowanie

GG do neith

Amstafy, dokładnie ta farba, odcień 7 SB - Silver Beige. Do tego oksydant regularny (2%), pewnie może być dowolnej firmy, byle 2%.
Madziunia, widzisz, ja nie wiedziałam, że farba na moich włosach nie będzie wychodzić tak, jak na próbniku. Nikt o tym nigdzie mówi i nie pisze. Przecież kupujesz farbę w oparciu najczęściej o to, co jest pokazane na pudełku/próbniku. Skąd przeciętna Polka ma wiedzieć, że ostateczny efekt farbowania będzie zależał od mieszanki barwników we włosach i barwników w farbie i, że każdej osobie kolor wyjdzie inaczej? Mało osób o tym, o czym świadczy ilość sfrustrowanych pań, którym nie udaje się farbowanie. Mi NIGDY nie udało się osiągnąć zamierzonego efektu farbą drogeryjną, co więcej, dopiero teraz, po wielu próbach i doedukowaniu się na temat koloryzacji, udaje mi się powoli z pomocą produktów profesjonalnych zbliżyć do wymarzonego koloru. Ale ileż ja mam w domu pudełek po farbach! Od co najmniej 5 lat walczę o ten nieszczęsny popiel i faktycznie, można się załamać. Dobrze, że chociaż teraz mam kolor, który mi się autentycznie podoba, choć wolałabym mimo wszystko ton lub półtora jaśniejszy, zwłaszcza w okresie zimowym, gdy jestem blada, jak śmierć
A jeszcze wracając do próbników. Poniżej podaję link do palety farb Redken. Powiększcie sobie dokument i zjedźcie na drugą stronę. Na palecie wyszukajcie kolor 06AA Bonfire. Intensywny mocny czerwono-pomarańczowy kolor, prawda? Zejdźcie jeszcze poniżej palety i zobaczcie, jak NAPRAWDĘ będzie wyglądał ten kolor na włosach naturalnych. Na rozjaśnionym do żółci próbniku (pre-lightened) mamy ten intensywny kolor z palety. Poniżej, włosy średnie i ciemne (medium i dark) zafarbowane tym samym kolorem. Kolosalna różnica, nieprawdaż? Tylko jasnej blondynce kolor wyjdzie tak, jak na palecie, reszcie wyjdzie ciemniejszy, oczywiście nadal z odcieniem czerwieni kolor, ale nigdy tak intensywnie, jak kolor z palety:
http://www.rdastores.com/11850/UserF...shadechart.pdf
neith jest offline  
Stary 2009-11-10, 22:15   #2747
madziunia80
Zakorzenienie

GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80

Poza tym trzeba pamiętać, że to, co na próbniku to są sztuczne włosy, zazwyczaj, tak jak pisze Neith odbarwione. Pamiętacie z richesse Kryształ - tak właśnie wyglądają wszystkie sztuczne włosy przed koloryzacją daną farbą z palety.
Stary 2009-11-11, 09:12   #2748
Mini1991
Zakorzenienie

miałam tak poziom 8 mysle moze 9 bo do 10 to za duzo..
nalozyłam na to 7,1

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-11-11, 11:12   #2749
amstafy
Raczkowanie

dziękuję Neithchyba przy następnym farbowaniu skuszę się na tą farbkę tylko chyba 6sb(srebrny brąz) + 5 nn(mocny jasny naturalny brąz), bo skoro wychodzą ciemniej to myślę że taka mieszanka powinna pokryć mój obecny poziom 4
przeglądam forum i znalazłam to zdjęcie:
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...7&d=1218799698
ładny ten kolorek, ale chyba poziom 6??

Edytowane przez amstafy
Czas edycji: 2009-11-11 o 13:33
amstafy jest offline  
Stary 2009-11-11, 18:26   #2750
neith
Raczkowanie

GG do neith

Mini1991, a jaki efekt uzyskałaś kładąc to 7.1? Teoretycznie mając włosy rozjaśnione do poziomu 8, popielata siódemka powinna wyjść ładnie, choć jeszcze lepiej byłoby ją zmieszać 2:1 lub nawet 1:1 z 7.2, by zniwelować żółć.
Amstafy, ja myślę, że ten pokazany kolor jest gdzieś pomiędzy poziomem 5 i 6, ale skłaniam się bardziej ku piątce. Kolor śliczny, ale ja tam widzę mahoń, a więc odcień raczej ciepły. Popatrz na tę paletę Majirel:
http://www.vision-hair.net/catalog/p...D=1191&image=0
Moim zdaniem najbardziej zbliżony do włosów ze zdjęcia próbnik to 5.5 (odcień ciepły), może 5.25 (odcień chłodny), ale zdecydowanie jest tam dodatek mahoniu.
Jeśli masz zamiar farbować odcieniem z rodziny NN lub mieszanką NN z innym odcieniem, musisz mieć mocniejszy oksydant (intensive 4%).
neith jest offline  
Stary 2009-11-11, 18:35   #2751
Mini1991
Zakorzenienie

mi nie zalezało zeby miec ładny blond tylko chciałam jak najszybciej miec znowu braz...
hmm po zmyciu piekny jasny brazik.. sliczny, a pózniej <wymioty>

włosomaniaczka

Mini1991 jest offline  
Stary 2009-11-11, 18:50   #2752
amstafy
Raczkowanie

Neith dziękuję jesteś niezastąpiona
amstafy jest offline  
Stary 2009-11-11, 20:28   #2753
neith
Raczkowanie

GG do neith

Amstafy, bardzo proszę. Mam nadzieję, że pomogłam i kolor wyjdzie ładny.
Ja natomiast ze swojej strony donoszę, że dziś po myciu zauważyłam pierwsze ciepłe refleksy wyzierające spod mojego brązu. Wyszły też nieliczne siwki. Farbowałam nieco ponad dwa tygodnie temu, więc moim zdaniem Colorance, jak na farbę ze słabiutkim oksydantem, wypłukuje się dość powoli. Wielki wielki plus za to, że na moich naturalnych włosach (odrost około 3 cm) farba wypłukuje się całkowicie do mojego koloru naturalnego, bez rozjaśnienia czy ocieplenia. Potwierdzam więc swoją tezę, że Colorance jest świetnym środkiem na przeczekanie okresu powrotu do włosów naturalnych. Myślę, że za jakiś tydzień lub dwa znowu zafarbuję, ale tym razem na odrost i połowę włosów nałożę 7SB, za to końcówki wyłącznie odświeżę mieszanką 7SB i odcienia Clear, by nie dodawać za dużo pigmentu (końcówki mam jednak ciemniejsze, niż reszta włosów). Zamówiłam też toner z serii Titanium Redken'a i kto wie, może to nim zafarbuję następnym razem?
neith jest offline  
Stary 2009-11-11, 20:28   #2754
Patrycjayork
Przyczajenie

cześć dziewczyny! wątek śledzę już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz zebrałam się na odwagę (czytaj- teraz, kiedy już jest źle). Mianowicie po farbie matrix z serii so color ash violet kupiłam sobie nr 7AV, ponieważ wyczytałam, że 5 wychodzi bardzo ciemno. Niestety zdarzył się dramat...;( mój naturalny odrost (notabene na dzień dzisiejszy wymarzony kolor, do którego chciałabym powrócić) zrobił się żółto blond, a reszta jeszcze bardziej weszła w rudawe refleksy, niż wcześniej. Historia jest taka, że po castingu ciemny brąz, zrobiłam sobie dekoloryzację, ale po tym matrixie byłam zmuszona, zafarbować czymś jak najszybciej. Pierwszy raz kupiłam londa ciemny popielaty blond (niektóre dziewczyny zachwalały efekt), jednak ten kolorek sprawił, że moje włosy są mega ciemne, prawie czarne... Stąd moje pytanie, wiecie jak ten kolor się zmywa, i czy wyszły dość ciemne, nie będę musiała znowu robić dekoloryzacji...Dla dziewczyn, które chcą mieć ciemniejszy kolorek, to polecam nr 5AV matrixa, podobna rewelacja a poniżej fotka z kolorem, o którym marzę
Patrycjayork jest offline  
Stary 2009-11-11, 21:12   #2755
amstafy
Raczkowanie

Neith a czy mogę jeszcze spytać jak często myjesz włosy?Trochę przestraszyłam się tego wymywania, bo ja myję głowę codziennie.
a jeszcze co do odrostu, to czy wymywa się całkiem do naturalnych??bo ja z natury mam średni blond, więc nie chciałabym, żeby się wymywała całkowicie, bo będzie duża różnica między tymi ciemnymi a odrostem
amstafy jest offline  
Stary 2009-11-11, 21:38   #2756
neith
Raczkowanie

GG do neith

Od farbowania umyłam włosy może 6-8 razy. Myję wyłącznie szamponem chroniącym kolor (w tej chwili VitaminoColor L'oreal), a zaraz po zafarbowaniu (zmyciu farby z włosów) nałożyłam na włosy ampułkę chroniącą kolor, także L'oreal. W tej chwili ciężko mi powiedzieć, czy wymywa się całkowicie do naturalnego, ponieważ odcień 7SB jest IDENTYCZNY z moim naturalnym popielatym kolorem włosów. Nawet jeśli się całkowicie wymyje z odrostu, nie będę o tym wiedzieć. Sugeruję się jednak faktem, że na reszcie włosów pojawiły się miedziane przebłyski, które miałam przed farbowaniem, a więc farba się wypłukuje, ale... ja użyłam oksydantu 2%, ty będziesz używać 4% ze względu na mieszankę z odcieniem NN, który wymaga silniejszego dewelopera. Kolor na pewno nie wypłucze ci się więc tak szybko, jak mi. Nie wiem natomiast, czy da radę wyrównać odrosty i resztę włosów, jeśli jest między nimi duża różnica poziomów.

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Patrycjayork, nie znam w ogóle Londy i nie wiem, jak z jej wymywaniem, ale zasadniczo farba kładziona na włosy rozjaśniane bardzo szybko się z nich wypłukuje. Ma z tym kłopot wiele dziewczyn, które na włosy rozjaśnione do blondu kładą farby ciemniejsze o więcej, niż dwa tony i popielate. Bardzo często po kilku myciach farba bardzo płowieje. Jeśli chcesz przyspieszyć ten proces, stosuj szampony oczyszczające lub przeciwłupieżowe, one też powodują blaknięcie koloru. Nie wypłuczą się rzecz jasna z powrotem do pierwotnego blondu, ale o kilka tonów powinny się rozjaśnić.
neith jest offline  
Stary 2009-11-11, 22:01   #2757
Shade_23
Zadomowienie

Przerwę wywody o popielatości... Ale.... Co tooo jest za brąz????
O matuniu przecudowny!! To jest ciepłe???? Ach.........
Wiem, że tam są refleksy ale... mega piękny efekt!!
Shade_23 jest offline  
Stary 2009-11-11, 22:05   #2758
amstafy
Raczkowanie

między moimi naturalnymi włosami a tym kolorem na który obecnie farbuję jest z 4-5tonów różnicy
chociaż z drugiej strony to tak jak z szamponami koloryzującymi, niby się wymywają, ale nie do końca
amstafy jest offline  
Stary 2009-11-11, 22:10   #2759
neith
Raczkowanie

GG do neith

Też widzę jaśniejsze refleksy, ale kolor bazowy to będzie ciemny brąz i chyba neutralny, to znaczy ani zimny, ani ciepły. Całość natomiast, moim zdaniem, skłania się ku ciepełku, a to przez to rozjaśnione kosmyki, które są ewidentnie ciepłe. Kolor śliczny, ale typowej Polce z jasną karnacją pasować nie będzie. Jest za ciemny i może dawać trochę "trupi" efekt. Natomiast dziewczynom z karnacją oliwkową pasowałby tak dobrze, jak pani Longorii

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 23:08 ----------

Amstafy, 4-5 tonów różnicy to bardzo dużo. Wrzuć dziewczyno zdjęcie to pomyślimy, co z tym fantem zrobić. Duże masz w tej chwili odrosty?
neith jest offline  
Stary 2009-11-11, 23:02   #2760
Lynn25
Raczkowanie

GG do Lynn25

I ja poproszę o małą pomoc...
Znacie może sposób aby uzyskać taki brązik jak ma modelka na załączonych zdjęciach...Bardzo mi się ten kolorek podoba Czy to fioletowy brąz? czy jakaś gorzka czekoladka? czekam na wszelkie sugestie

Edytowane przez Lynn25
Czas edycji: 2009-11-11 o 23:06
Lynn25 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
odcień ciepły popielaty, rdzy

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości