Pomoże mi ktoś określić mój typ kolorystyczny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-07-05, 22:11   #1
Hisoka
Zakorzenienie

GG do Hisoka

jai jest mój typ kolorytyczny? Bardzo proszę o pomoc

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

opalam się raczej wolno. Odcień jest jasny, złoto-brązowy

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy mam niebieskie,z ciemną obwódką

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

brak

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

odcień mojej skóry jest raczej brzoskwiniowy.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

naturalny kolo,to bardzo jasny blond

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

usta mam raczej średnie jak chodzi o intensywność kolorów. Ani za jasne,ani mocno czerwone. Odcień różowy.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Na pewno kiepsko mi w żółtym i beżowym. za bardzo zlewają mi się z włosami i wyglądam jakoś tak nijako. Popielate ciuchy też nie są raczej dla mnie.
Wydaje mi się,że dobrze mi w czerni-kontrastuje z moimi włosami, ciemnej czerwieni i w niektórych odcieniach zieleni. Bardzo lubię fiolet,ale czasami mam problemy z wybraniem odcienia fioletu, który by mi pasował.

ZDJĘCIA W PROFILU.Z nimi pewnie będzie łatwiej rozpoznać typ. Sama sobie niestety nie mogę z tym poradzić. Ni wiem czy jestem wiosną czy latem. Oczy mają zdecydowanie chlodny kolor,cera chyba ciepły.QWłosy są biało złotawe, więc część jst jakby zimna [ta biaława],a część ciepła...

Hisoka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-06, 10:40   #2
Nikaa1990
Wtajemniczenie

Dot.: jai jest mój typ kolorytyczny? Bardzo proszę o pomoc

Moim zdaniem bardzo ładnie Ci jest w bieli

30.37.45
75.74.50
Nikaa1990 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-07, 21:34   #3
Hisoka
Zakorzenienie

GG do Hisoka

up
Stary 2008-08-14, 22:47   #4
syrenka27
Przyczajenie

typ kolorystyczny ciepły, ale który, proszę, pomóżcie!

Pytania dot. typu kolorystycznego:

1. Jak się opalasz -
-dość szybko robię się od słońca czerwona (ostatnie odkrycie czerwono-truskawkowa pod koniec dnia co wygląda zawsze jak poparzenie słoneczne) po paru dniach, kolor zmienia się na całym ciele różnie: od lekko miodowego, przez brzoskwiniowe partie gdzie mocniej przypiekło (10 dni po i wciąż mam brzoskwiniowe uda), na dekolcie, twarzy i rękach wyskakują małe, blade złocisto-brązowe piegi – twarz złocisto miodowo-brzoskwiniowa

2. Kolor oczu -

-szaro-zielone(zależnie od makijażu i ubioru) zawsze z granatową zewnętrzną obwódką i jasno-brązową wokół źrenic,

-oprawa mdła, brwi z daleka prawie niewidoczne (gdzie niegdzie przebijają żółte włoski w brwiach)

3. Piegi -

-ciepłe złotawe jasno-brązowe

4. Cera -

-tu jest problem- blada naczynkowa, rumienię się często kolor od czerwieni po brzoskwinie ( zależy kto ocenia) czasem mam wrażenie że wyglądam jak świnka różówa lub różowo-czerwona, wyrazny kontrast z resztą ciała- bielą niemal absolutną i przebijającymi niebieskimi żyłami

5. Naturalny kolor włosów -

-dzieciństwo- złociste blond określany mianem ryży przez kolegów, wg mnie złocisty z tego co pamiętam, zszarzał, ściemniał teraz to coś w okolicy jasnego brązu nijakiego z żółtymi przebłyskami

6. Kolor ust (naturalny oczywiście)

-jasne, od różowych do lekkiej brzoskwini ( na zdjęciach z dzieciństwa to jest jasna ciepła czerwień)

na podstawie opinii osób „postronnych”
-kukurydziana żółć z czekoladą tak, czerwień z czarnym nie.
-oranż, rdza raczej nasycone , róż nie (choć lubię wrzosowy i podobno mi pasuje)
-wszelkie odcienie zielonego od jasnego po butelkową zieleń (gdy mam ciemne włosy) i żółto-oliwkowy gdy mam je rude (przy ciemnych włosach jakos za żółte się to wydaje)
-jasny niebieski, czysty granat, zielony-turkus
-„w pstrokaciźnie Ci do twarzy” i „kolory polskiej-złotej jesieni” a innym skojarzenia z wiosną( w przypadku rudych włosów i miedzianego makijażu)

włosy podobno „najlepiej brązy od bakłażanowo- brązowego po czekolade i kasztan <najczęściej> i jeśli już jasne to rude, byle nie blondy”
syrenka27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 12:58   #5
syrenka27
Przyczajenie

Dot.: typ kolorystyczny ciepły, ale który, proszę, pomóżcie!

HEJ,

widzę, że cięzko z odpowiedziami...
Może jak załączę kilka fotek pojawi się jakaś podpowiedz
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oczka.jpg (23,4 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: gif P8211371.gif (52,6 KB, 4 załadowań)
syrenka27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 23:35   #6
wredna baba
Raczkowanie

Prośba o określenie typu kolorystycznego

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Dosyć szybko, ale "docelowy" kolor nie jest ciemny. Złoto-brązowawy (według mojej oceny)

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Ciemno-szaro-niebieskie, z żółtą plamką. Ciemniejsza obwódka tęczówki. Rzęsy naturalnie czarne, brwi dosyć jasne, szare.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Złotawe, niewiele

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Raczej jasny, chłodny, różowy. Fioletowe cienie pod oczami

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Włosy średnie, latem jasne, żółte, zimą ciemniejsze, mysie.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Jasny różowy, gdy jest chłodniej - sine

W każdym oprócz oliwkowego, musztardowego, cegły, beżu.

Nie pasuje mi ten złoty odcień na włosach, piegach i opaleniźnie, do ogólnie chłodnego koloru skóry, ust... Nie potrafię sama określić swojego typu i zdecydować, w których kolorach mi najlepiej.
Bardzo też proszę o poradę w kwestii makijażu - jak malować oczy?

Na zdjęciach: różowa po zimie, żółta po lecie, zdjęcie z długimi włosami pokazuje kolor włosów po lecie, kolor oczu (w naturze nieco ciemniejsze)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bb.jpg (45,2 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ana.JPG (46,1 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Image(13).jpg (30,8 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oko.jpg (39,5 KB, 19 załadowań)
wredna baba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 01:22   #7
kate771
Raczkowanie

GG do kate771
Dot.: Prośba o określenie typu kolorystycznego

Stawiałabym na lato.Jezeli chodzi o makijaż,to masz bardzo ładne niebieskie oczy, które świetnie podkresli np.brąz.Widze, że masz powieke wypukłą więc spokojnie możesz sobie pozwolić na jeden kolor na całej powiece.Możesz również spróbować połączyć ten przykładowy brąz z jakimś jasnym-białym, perłowym(wtedy wiadomo-jasny na całość gornej powieki,ciemny w zewnętrznym kąciku,w linii zalamania powieki oraz na dowolnej długości powieki dolnej)
kate771 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 18:30   #8
Suvienka
Raczkowanie

Pomoże mi ktoś określić mój typ kolorystyczny?

.

Edytowane przez Suvienka
Czas edycji: 2013-06-08 o 21:40
Suvienka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 19:35   #9
zawszeboska
Zakorzenienie

Dot.: Pomoże mi ktoś określić mój typ kolorystyczny?

Ja się na typach kolorystycznych nie znam, ale wydaje mi się, że dziewczynom będzie łatwiej pomóc Ci, jeśli dodasz zdjęcie.
zawszeboska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 17:21   #10
wredna baba
Raczkowanie

Wyjątkowo nie przepadam za brązowym kolorem w makijażu, spróbuję jednak tego makijażu i pokażę efekt. (Ogólnie kolory ziemi to nie jest to, co lubię najbardziej) Gdzie mogę znaleźć paletkę kolorów dla lata? Czy dobrze wydaje mi się, że to przede wszystkim pastele? (A ciemnoniebieski-szafirowy i wiśniowy czerwony się w niej znajdzie?)

Spróbowałam proponowanego makijażu, na szybko. W rzeczywistości jest nieco mocniejszy niż na zdjęciach. Czy o to chodziło mniej więcej?
Nie maluję się tak, więc nie potrafię obiektywnie ocenić, czy mi pasuje, dla mnie jest ciut za mocny.
I ostatnie zdjęcie, chciałam zapytać, czy pasuje mi bluzka w moim ulubionym kolorze - szafirowym? Rozproszyłam go nieco po zdjęciu (oprócz zmiany rozmiaru to jedyne modyfikacje fotki)
Gdzie mogę znaleźć paletki dla lata? (o ile nim jestem)

Edytowane przez wredna baba
Czas edycji: 2008-09-07 o 19:13
Stary 2008-09-07, 19:16   #11
wredna baba
Raczkowanie

Zdjęcia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.JPG (111,8 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.JPG (110,0 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.JPG (138,9 KB, 20 załadowań)
Stary 2008-09-09, 11:23   #12
benia1169
Zadomowienie

Na temat Twojego typu kolorystycznego się nie wypowiem, chociaż faktycznie wydaje się, że lato. Za to jestem pewna, że ładnie wykonałaś ten makijaż i że podobasz mi się w tym szafirowym, a w czarnym - niezbyt
benia1169 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 00:47   #13
a-sea-of-honey
Zadomowienie

GG do a-sea-of-honey

Jak dla mnie jesteś Latem Ale i szczęściarą przy okazji, bo wydaje mi się, że ciężko Ci "zepsuć" wizerunek mocnymi kolorami. Teoretycznie powinnaś wyglądać w czerni dość mizernie, a jest zupełnie odwrotnie. Czy któreś zdjęć w Twoim albumie jest bez makijażu (chodzi głównie o podkład)?
a-sea-of-honey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 21:29   #14
Hisoka
Zakorzenienie

GG do Hisoka

ciężko powiedzieć, bo nie pamiętam Wydaje mi się ,że pierwsze 2 i 'raczej na pewno' to w kapeluszu

EDIT:
Chociaż akurat moja cera bardziej chyba do wiosny pasuje

Edytowane przez Hisoka
Czas edycji: 2008-09-17 o 22:19
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości