nie wiem co robic - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-08, 09:58   #1
nanena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 15

nie wiem co robic


Witam, potrzebuję szybkiej porady bo już nie wiem co mam zrobic z moimi włosami.
Otóż naturalne włosy mam w kolorze złotego blondu, takiego ciemniejszego.
Pare lat temu zrobiłam sobie pasemka rozjaśniaczem, podobał mi się jasny kolor, więc kolejnym razem zaczęłam farbować. W ruch poszły farby palette, garnier i loreal. Coraz jaśniejsze. Moim błędem było kupywanie coraz to nowych odcieni i farbowanie całych włosów zamiast tylko odrostów. Jakies 6 miesięcy temu kupiłam farbę Garniera 100% kolor o odcieniu bardzo bardzo jasny popielaty blond, wyszły siwo-fioletowe. W akcie desperacji kupiłam farbę Garnier naturals o odcieniu ciemny blond wyszły siwo-brązowe. Pochodziłam z takimi włosami góra tydzien i potraktowałam je farbą palette skandynawski blond. Wyszło jajeczko odczekałam dwa tygodnie i pofarbowałam włosy jeszcze raz ( mam szczęscie ze mi nie powypadały) wyszła taka platyna ale bardziej zółta. Męcze się z tymi włosami i 4 cm odrostami juz pare miesiecy. Odżywiam włosy, podcinam, a dalej są strasznie zniszczone takie tępe. chciałabym pozbyc sie odrostu ale nie wiem w jaki sposób, boje sie isc do fryzjera narazie. Fryzjerka u której byłam powiedziała ze muszę czekac az odrosną mi moje naturalne i wtedy ściąc, ale ja i tak mam krótkie włosy. a to bedzie trwało. Co mam zrobic? doradzcie
nanena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 16:11   #2
Zielona^^
Przyczajenie
 
Avatar Zielona^^
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6
Dot.: nie wiem co robic

hmmm... ja na Twoim miejscu chyba bym nie farbowała narazie. Napisałas ze włosy Ci nie powypadały i lepiej nie ryzykować bo mogą zacząć. Może coś na szybszy porost włosów i na wzmocnienie ich ? słyszalam że picie pokrzywy dobrze działa na porost i zagęszcznie włosów.
Zielona^^ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 16:17   #3
Sasame
Raczkowanie
 
Avatar Sasame
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 417
Dot.: nie wiem co robic

Czekać i tylko czekać. Nie miałabym odwagi znowu ich zafarbować, bo prawdopodobnie by się spaliły i zmieniły w gumę arabską. Ja bym jeszcze zaczekała. Jakoś trzeba się przemęczyć. Kup waxa, albo inną dobrą maskę w aptece, rób też kompresy z olejku kokosowego [zmielone migdały też dobrze działają, tylko przy gęstych włosach trudno jest je czasami wypłukać ^.~ Można dodać do masy olejek migdałowy].

Ewentualnie kup Balsam Koloryzujący z wyciągiem z henny i niech fryzjerka Ci położy . Jeśli masz więcej pieniędzy możesz kupić jeszcze ampułki odbudowujące, np. Revlon [chyba pomarańczowe. kiedy kupowałam, płaciłam 150zł >.>]. Mnie pomogły uporać się ze zniszczonymi i szorstkimi włosami na kilka miesięcy, dopóki ich nie ścięłam.

Życzę powodzenia
__________________
Unerukoshi Kuroi Bareriina

- The Black Ballerina dances shaking her hips...

Sasame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 19:15   #4
nanena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 15
Dot.: nie wiem co robic

Dzięki za odpowiedzi
włosy i tak już po umyciu przypominają gumę arabską ostatnio piję tabletki capivit na wzmocnienie włosów. O pokrzywie nie słyszałam, ale zaopatrze sie. odrost zajmuje mi duzo włosów, bardzo go widac i tak juz długo wytrzymałam. dobrze ze rosną mi tak szybko ale teraz włosy sięgają mi troszke ponad ramiona i jeszcze z 3-4 miesiące i mam nadzieje ze będe mogła je obciąc do brody i zostaną moje naturalne. Byłam dzis po południu u fryzjera i nałożyła mi jkąs farbe ciut jasniejszą od moich naturalnych na odrost. powiedziała ze sukcesywnie będziemy w miarę jak włosy będą rosły malowac na ciemniejszy ten odrost bardzo widoczny az w koncu zostane przy zblizonym kolorze do swoich naturalnych na dole i naturalnych na górze. Wiec moze wreszcie bede wyglądac jak człowiek. W sumie teraz tez nie jest tragicznie, dziękuje naturze że nie zostałam łysa
nanena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:30.