Wr鵵   Forum Wizaz.pl > Uroda > Fryzury - Pytania do fryzjerki

Notka

Fryzury - Pytania do fryzjerki Tutaj mo瞠sz uzyska odpowied na pytania o stylizacj fryzury, farbowanie, higien i piel璕nacj w這s闚.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2008-05-10, 20:52   #1
Loczka
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 170
Refleksy

Witam Wiza瘸nki

przeszuka豉m forum, ale nie znalaz豉m odp na moje pytanie.

Czy kt鏎a z Was robi豉 refleksy na ciemnny blond ? i jakie by造 efekty ?

Mam taki zamiar w nabli窺zej przysz這軼i, ale nie wiem czy moje loczki to wytrzymi

pozdrawiam i z g鏎y dzieki za odp

Studentka Uniwersytetu 奸御kiego..

Loczka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-09-23, 10:33   #2
podusia
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 780
Refleksy we w這sach-co to takiego?

mam naturalne brazowe wlosy,nigdy nie farbowalam bo nie chce walki z odrostami i niszczenie wlosow ciaglym farbowaniem.moja fryzjerka powiedziala mi ze zrobilaby mi refleksy we wlosach i byloby slicznie i wcale nie mialabym problemu z odrostami bo one mimo wzrostu wlosow nie sa widoczne bo ladnie sie zlewaja.nie rozumiem wogole o co chodzi a nie pytalam bo glupio mi bylo bo w salonie bylo kilka kobiet
podusia jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-09-24, 16:18   #3
nailew
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 51
Dot.: Refleksy we w這sach-co to takiego?

Refleksy to nic innego jak pojedyncze rozja郾ione pasemka w這s闚. Colpi de sole
nailew jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-09-24, 16:59   #4
olcac
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 461
GG do olcac

A ile kosztuje i czy to si robi farb? Przepraszam je郵i g逝pio pytam, ale ostatnio bardzo zainteresowa豉m si rozja郾ianiem w這s闚. Jak by豉m ma豉 to mia豉m taki jasny blondzik, a teraz to takie 'mysie' na moje oko. Wszyscy znajomi odradzaj mi farbowanie i m闚i, 瞠 mam 陰dny kolor, jednak ja nie jestem w pe軟i zadowolona. By豉bym wdzi璚zna je郵i kto by powiedzia o tych refleksach troszk wi璚ej
olcac jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-09-24, 17:11   #5
dimethicone
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 9 596

Moja kole瘸nka ma refleksy i ze 軼i璚iem zap豉ci豉 150 z
dimethicone jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-09-24, 17:15   #6
MonikaSk
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 190

Cytat:
Napisane przez dimethicone Poka wiadomo嗆
Moja kole瘸nka ma refleksy i ze 軼i璚iem zap豉ci豉 150 z
baaardzo drogo!!!

refleksy to nic innego jak pojedyncze pasemka jasniejsze o klika ton od naturalnych wlosow,poszukam zdjec zaraz
MonikaSk jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-09-24, 17:37   #7
fryz5
BAN sta造

Wiadomo軼i: 4 106

mo積a samemu zrobi bardzo tanio.
kupi rozja郾iacz
fryz5 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-09-25, 09:00   #8
karolcia_83
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 549

Apropo refleks闚, to mi si co przypomnia這 Ja dwa lata temu poprosi豉m fryzjerk o delikatne refleksy, mam ciemnobr您owe w這sy. A ta zrobi豉 mi grube, blond pasemka! Tak瞠 dziewczyny uwa瘸jcie bo nie kazda fryzjerka potrafi rozr騜ni refleksy od blond pasm. Wygl康a豉m fatalnie...
karolcia_83 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-09-25, 14:28   #9
olcac
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 461
GG do olcac

a co z odrostami w przypadku tych refleks闚?
olcac jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-09-25, 15:06   #10
MonikaSk
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez fryz5 Poka wiadomo嗆
mo積a samemu zrobi bardzo tanio.
kupi rozja郾iacz
taaa i spali sobie po這we w這sow:|
Stary 2008-09-25, 15:27   #11
nailew
Raczkowanie

Colpi di Sole: zabieg wykonywany wy陰cznie na w這sach okalaj帷ych twarz. Rozja郾ia je o 1-2 tony. W ten spos鏏 uzyskuje si we w這sach delikatne s這neczne refleksy, takie jakie powstaj latem, wskutek dzia豉nia s這鎍a. Co do ceny takich refleks闚. To zale篡 w jakim salonie, w jakim mie軼ie. Same refleksy w przeci皻nym salonie fryzjerskim to kwestia od 50z do 80z. Trzeba te zwr鏂i uwag na jak d逝go嗆 w這s闚 b璠 wykonywane. Czy na d逝gie czy 鈔ednie. To ma wielkie znaczenie!! Colpi wykonuje si za pomoc rozja郾iacza. Efekt ko鎍owy ma przypomina, np. co takiego
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg pulse067.jpg (54,7 KB, 1847 za豉dowa)
Rodzaj pliku: jpg wlosy_poldlugie_1.jpg (7,7 KB, 1345 za豉dowa)

63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56

http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008101601001030.png
Stary 2008-09-25, 20:55   #12
Zafirah
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 716
Smaczny profil Zafirah
Smaczne przepisy1

refleksy mozna tez wykonac farba ale tylko na jasnych wlosach lub na ciemnych wczesniej nie farbowanych. podalyscie bardzo wysokie ceny tych refleksow - tam gdzie pracuje (nie wiem czy mozna podawac nazwe salonu ;P ) a jest to salon taki z wyzszej polki refleksy kosztuj ok 30-40 zl. do tego trzeba doliczyc strzyzenie (65 zl) lub czesanie (45 zl).

wlasnie... refleksy to zupelnie cos innego niz grube pasma jak "pasy startowe"

dodam, 瞠 roznica miedzy kolorem wlosow a refleksami nie powinna byc wieksza niz 2-3 tony, refkelsy maja wygladac jak wlosy musni皻e s這鎍em na wakacjach
Zafirah jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-09-26, 10:55   #13
MonikaSk
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Zafirah Poka wiadomo嗆
refleksy mozna tez wykonac farba ale tylko na jasnych wlosach lub na ciemnych wczesniej nie farbowanych. podalyscie bardzo wysokie ceny tych refleksow - tam gdzie pracuje (nie wiem czy mozna podawac nazwe salonu ;P ) a jest to salon taki z wyzszej polki refleksy kosztuj ok 30-40 zl. do tego trzeba doliczyc strzyzenie (65 zl) lub czesanie (45 zl).

wlasnie... refleksy to zupelnie cos innego niz grube pasma jak "pasy startowe"

dodam, 瞠 roznica miedzy kolorem wlosow a refleksami nie powinna byc wieksza niz 2-3 tony, refkelsy maja wygladac jak wlosy musni皻e s這鎍em na wakacjach
jak to trzebanikt o zdrowych zmys豉ch nie bedzie strzyg si za 2 krotn sum refleks闚.U Was robi refleksy a do normalnego salonu ida sie strzyc i czesac
Stary 2008-09-26, 11:55   #14
monk111
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 237

no w豉郾ie z tymi refleksami to jest r騜nie. znajoma zrobi豉 sobie refleksy, kt鏎e niestety by造 bardzo grube i o wiele za jasne!! czyli po prostu blond pasemka... no i w takiej sytuacji odrosty bylo wida bardzo wyra幡ie

Kobiecie wystarczy, by pozna豉 dobrze jednego m篹czyzn, 瞠by zrozumie wszystkich. M篹czyzna mo瞠 pozna wszystkie kobiety i nie zrozumie 瘸dnej.
monk111 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-09-26, 12:30   #15
nailew
Raczkowanie

Nie wiem co to za salon w kt鏎ym trzeba jeszcze poza zrobieniem refleks闚 podci望 w這sy lub wymodelowac Nigdzie si z takim czym nie spotka豉m. Sama jestem fryzjerk i wiem,瞠 nie mo積a narzuca klientowi dodatkowych, zb璠nych us逝g. Klient si wystraszy i p鎩dzie do innego salonu...

Co do wypowiedzi monk111 refleksy nie powinny by zbyt grube i zbyt jasne bo w tedy nie mo積a nawet tego nazwa refleksami tylko zwyk造mi pasemkami.. Jest to b陰d fryzjera. Jak ju wcze郾iej napisa豉m refleksy we w這sach to "delikatne s這neczne refleksy, takie jakie powstaj latem, wskutek dzia豉nia s這鎍a".

63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57 - 56

http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008101601001030.png
Stary 2008-09-26, 12:46   #16
MonikaSk
Raczkowanie

dok豉dnie wyciagaj kas od klient闚,dlatego refleksy sa takie tanie :/
Stary 2008-09-26, 18:14   #17
Zafirah
Rozeznanie

Smaczny profil Zafirah
Smaczne przepisy1

Droga MonikaSk: od nikogo nie wyci庵amy pieniedzy. wrecz przeciwnie - farba u nas kosztuje 95 zl - skoro przy takiej cenie farbowania na jeden kolor refleksy mamy za 30 zl to nie jest to wyciaganie kasy tylko prosta kalkulacja: ile zuzyjemy produktu. skoro na refleksy robione farba schodzi okolo 1/4 tubki farby lub mniej to zdzierstwem jest 瘸da za to np. 50 zl.

nasz salon jest wlasnie normalnym salonem - chodza tutaj klientki ktore na to stac i uwierz, ze ruch mamy spory. nikt ciebie nie zmusza, zebys chodzila tam gdzie masz za drogo. tylko potem nie placz jak fryjzerka za 20 zl za refleksy ze strzyzeniem zrobi ci grube blond pasma...

w wielu salonach opierajacych swoj profil na zamozniejszej klienteli jest tak, ze wlosy farbuje sie wylacznie ze strzyzeniem lub czesaniem. nie ma uslugi "sama farba". dlaczego? bo nie do pomyslenia jest aby klientke, ktora po usludze leci na bankiet albo spotkanie firmowe wypuscic z mokra glowa albo wlosami wysuszonymi w minute suszark. i nie jest dla mnie argumentem, ze wlosy dobrze ostrzyzone "same sie ukladaja" - nieprawda, modelowanie r瘯ami to tez modelowanie.

Klienci sa zawsze informowani przy zapisach o tym strzyzeniu i czesaniu i wiekszosc nie uwaza tego za "wyciaganie pieniedzy" tylko oczywista usluge. jesli kogos nie stac albo uwaza, inaczej to wychodzi. i tyle.

nie rozumiem tego bulwersowania si... zwlaszcza, ze prawie w ogole reklamacji nie mamy a klientki wychodza usmiechniete, zrelaksowane i zadowolone. i wracaj
Stary 2008-09-26, 18:28   #18
MonikaSk
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Zafirah Poka wiadomo嗆
Droga MonikaSk: od nikogo nie wyci庵amy pieniedzy. wrecz przeciwnie - farba u nas kosztuje 95 zl - skoro przy takiej cenie farbowania na jeden kolor refleksy mamy za 30 zl to nie jest to wyciaganie kasy tylko prosta kalkulacja: ile zuzyjemy produktu. skoro na refleksy robione farba schodzi okolo 1/4 tubki farby lub mniej to zdzierstwem jest 瘸da za to np. 50 zl.

nasz salon jest wlasnie normalnym salonem - chodza tutaj klientki ktore na to stac i uwierz, ze ruch mamy spory. nikt ciebie nie zmusza, zebys chodzila tam gdzie masz za drogo. tylko potem nie placz jak fryjzerka za 20 zl za refleksy ze strzyzeniem zrobi ci grube blond pasma...

w wielu salonach opierajacych swoj profil na zamozniejszej klienteli jest tak, ze wlosy farbuje sie wylacznie ze strzyzeniem lub czesaniem. nie ma uslugi "sama farba". dlaczego? bo nie do pomyslenia jest aby klientke, ktora po usludze leci na bankiet albo spotkanie firmowe wypuscic z mokra glowa albo wlosami wysuszonymi w minute suszark. i nie jest dla mnie argumentem, ze wlosy dobrze ostrzyzone "same sie ukladaja" - nieprawda, modelowanie r瘯ami to tez modelowanie.

Klienci sa zawsze informowani przy zapisach o tym strzyzeniu i czesaniu i wiekszosc nie uwaza tego za "wyciaganie pieniedzy" tylko oczywista usluge. jesli kogos nie stac albo uwaza, inaczej to wychodzi. i tyle.

nie rozumiem tego bulwersowania si... zwlaszcza, ze prawie w ogole reklamacji nie mamy a klientki wychodza usmiechniete, zrelaksowane i zadowolone. i wracaj
Widze ze bardzo siebie i swoj salon wywyzszach .W salonach z nizszej p馧ki modelowanie/czesanie w這sow to dodatek za ktory si nie p豉ci ,nie m闚i帷 ju o od篡wkach.

Dla mnie to jest jawne wy逝dzanie kasy,mo瞠 nie w oczywisty spos鏏 ale takim sprytnym sposobem ,niby legalnie,ma造m ukrytym druczkiem...

I co Ty myslisz 瞠 w tanim salonie to sa jakies pata豉chy? Moja droga ka盥a fryzjerka uczy sie tak samo swojego zawodu,i to 瞠 we幡ie te np 20z( w co w徠pie ,no chyba ze tyle kosztuje farba i zrobisz sobie w domu)nie 鈍iadczy 瞠 zniszczy Ci w連oy.W takim salonie gdzie Ty pracujesz p豉ci si raczej za firm,renome salonuKa盥y o tym wie...tak to juz jest na rynku

je郵i wg Ciebie przymusowe strzyzenie i czesanie tudzie modelowanie w這sow to sprawa oczywista to ja z ca貫go serca wsp馧czuje tym Paniom kt鏎e korzystaja z Waszych us這g.Pozdrawiam
Stary 2008-09-26, 21:52   #19
Zafirah
Rozeznanie

Smaczny profil Zafirah
Smaczne przepisy1

chyba zbyt emocjonalnie podchodzisz do tematu... pokaz mi gdzie sie wywyzszam bo nie widze. to, ze pracuj w presti穎wym salonie to nie jest wywyzszanie tylko stwierdzenie faktu.

nie wszyscy fryzjerzy ucza sie swojego zawodu tak samo. sa osoby, ktore koncza na zawodowce, sa osoby, ktore caly czas sie szkol. nie mowie, ze ci pierwsi sa jakos gorsi ale fryzjerstwo to akurat bran瘸, w ktorej zmiany nastepuja blyskawicznie, trendy tak samo blyskawicznie sie zmieniaja a wiadomo, ze jesli ktos nie idzie do przodu to sie cofa.

cena uslugi ma duzy zwiazek z renom firmy ale na ta renom trzeba sobie najpierw zapracowa. marka salonu ma swiadczyc o jakosci i klient przychodzac do takiego salonu ma miec pewnosc, ze dostanie to czego oczekiwal w odpowiedniej oprawie.

Paniom, ktore korzystaja z moich i moich wspolpracownikow ulsug nie masz czego wspolczuc. jesli juz to mozesz tylko zazdroscic

i naprawd nie bierz tego tematu tak do serca - to jest jak w kazdej branzy - sa sklepy z ubraniami za 30 zl i sa takie za 3000 zl. kazdy chodzi tam gdzie go stac i na jak jako嗆 go sta. naprawd nie ma sensu tak zaciekle krytykowa drogich salonow...
Stary 2009-06-22, 10:45   #20
Scarletrose1991
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 20
Refleksy

Tak jak w tytule. W 鈔od id do fryzjera, a poniewa chcia豉m naturalnie rozja郾i w這sy (ciemny blond) wymy郵i豉m sobie refleksy, chocia nie do ko鎍a mam poj璚ie, z czym to si je

Wszelkie uwagi mile widziane.
Scarletrose1991 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-06-22, 14:46   #21
joannagrudziadz
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 23
Dot.: Refleksy

ja niedawno zrobi豉m sobie refleksy ,bo chcialam o篡wi troche m鎩 sredni blond i teraz za逝j.Niby 豉dne te pasemka takie cieniutkie ale kolor okropny-fryzjerka robila mi rozjasniaczem z woda 3% i trzymala dos這wnie 20 minut-kolor wyszed 穎速y,chociaz ona twierdzi豉,ze to karmelowy.Dzi kupi豉m 2 farbki z majirel i b璠 si malowa.
joannagrudziadz jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-06-22, 19:16   #22
Scarletrose1991
Przyczajenie

Nie pocieszy豉 mnie. Mimo wszystko spr鏏uj, chocia si boj
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...1&d=1131293394 te w這sy mi si szalenie podobaj.
Stary 2009-06-22, 20:09   #23
joannagrudziadz
Przyczajenie

to daj zna co ci wysz這.A ja w豉郾ie jestem po farbowaniu-i si troch pod豉ma豉m,bo po這篡豉m ciemny blond i blod z這cisty i mam teraz baaardzo ciemny br您.Co prawda 豉dny ten br您ik,ale ju mia豉m takie jasne w這sy i zn闚 mam ciemne.Mam nadziej,瞠 si spierze,bo k豉d豉m na rozja郾iane w這sy.
Stary 2009-07-03, 10:54   #24
Scarletrose1991
Przyczajenie

Hej, mia豉m Ci napisac jak wysz造 refleksy. Wi璚 tak - zrobi豉 mi takie maksymalnie cieniutkie, bra豉 warstw w這s闚, robi豉 tam refleksy, potem warstwa przerwy i znowu - wi璚 nie g瘰to. Mam bardzo duzo w這s闚 i wtedy by造 d逝窺ze, wi璚 鈔ednio ka盥 stron trzyma豉 ok. 20 minut - wysz造 super, jestem zachwycona, chocia to bardziej blond pasemka ni refleksy (a mo瞠 ja si nie znam?), w ka盥ym razie to musia豉 by wina Twojej fryzjerki... Spr鏏uj kiedy gdzie indziej.
Stary 2009-07-03, 12:33   #25
Ombligo
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 659

Ja te mia豉m robione z這te refleksy na w這sach ciemny/鈔edni blond, wysz造 super . Ale farba by豉 tylko o 1/2 tony ja郾iejsza od naturalnych w這s闚.

Ombligo jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-07-03, 16:15   #26
joannagrudziadz
Przyczajenie

mnie si marz refleksy ,ale w naturalnym kolorze-jakims jasnym br您ie,bo wtedy nie wida tak odrost闚.Teraz ten m鎩 kolor sie spiera,bo wiadomo-na rozjasnianych kolor d逝go sie nie trzyma,ale narazie nic nie kombinuj-bo w czerwcu 4 razy zmienia豉m kolor w這s闚 i musz dac im troch odpocza.
Stary 2009-07-06, 15:01   #27
sarita1307
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 261
Exclamation Dot.: Refleksy

Refleksy robi si s豉bym rozja郾iaczem/ farba nigdy rozja郾iaczem tym samym co do pasemek ( cel bia貫 w這sy). Ja mia豉m refleksy na swoich spranych karmelowych w這sach robione specjalnym grzebieniem, rojasniane by造 o 1 -2 tony i wyglada這 bardzo 豉dnie i naturalnie. Ostatnio posz豉m zrobi odrosty, fryzjerka nie mia豉 tej farby co zawsze i zrobi豉 mi rozja郾iaczem. Efekt okropny tak mi rozja郾i這 w這sy ze mia豉m go貫bi biel i to do po這wy w這s闚, konc闚ki karmelowe na ratunek po這篡豉 mi na folie br您 jaki i teraz mam baleyage na g這wie- 鈔ednio mi si podoba.

sarita1307 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-07-06, 15:24   #28
Ombligo
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 659

Cytat:
Napisane przez joannagrudziadz Poka wiadomo嗆
mnie si marz refleksy ,ale w naturalnym kolorze-jakims jasnym br您ie,bo wtedy nie wida tak odrost闚.
Na moich w這sach w og鏊e nie by這 wida odrost闚, wystarczy 瞠 malowa豉m w這sy co p馧 roku .

Ombligo jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-08-03, 15:11   #29
ckin2u
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 250

up up..
a co z ciemnymi wloskami i refleksami?
Moje wloski sa prawie czarne, ale wygladam tak.. plasko w jednym kolorku, chcialabym gdzie niegdzie takie jasniejsze (nie calkotiwy blond) pasemka, bardzo cieniutkie, takie wlasnie refleksy..
czy to ma sens? Malo w ogole informacji w Internecie na ten temat.. zwlaszcza na ciemnych wlosach..
ckin2u jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-08-03, 15:57   #30
Zafirah
Rozeznanie

Smaczny profil Zafirah
Smaczne przepisy1

ckin2u: ale co Ty jeszcze chcesz wiedzie na temat refleks闚? Przeczytaj dok豉dnie pocz徠ek w徠ku - wszystko ju zosta這 wyja郾ione - refleksy to cieniutkie pasemka wykonywane w rejonie tzw. korony, ja郾iejsze o 2-3 tony od w豉軼iwego koloru, robi si je rozja郾iaczem lub farb. I tyle.
Odpowiedz

Nowe w徠ki na forum Fryzury - Pytania do fryzjerki

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: Wy陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.

Wizaz.pl - Polityka poufno軼i - Warunki dost瘼u - G鏎a