dziwny pryszcz??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-09-23, 17:23   #1
czeklitmusse
Raczkowanie

dziwny pryszcz???

pisze do was kochane wizażanki z ogromnym pytaniem i prośbą
otóż mój problem dotyczy dziwnych (nie wiem czy można to nazwac do końca) pryszczy wyskakują najcześciej w strefie T dziś wyskoczył akurat na brodzie gdy go jeszcze nie widać w miejscu ich powstania skóra jest zaczerwieniona i bardzo boli gdy już wyjdzie jest ogromny ale co jest bardzo dziwne wygląda jak jakaś chrostka może nawet bardziej wygląda to jak po ugryzieniu jakiegoś owada nie przypomina pryszcza nie ropieje o wciskaniu (mimo że wiem że nie powinno) się nie ma nawet mowy jest zbyt głęboki raz czy dwa udało mi się z niego coś wydostać ale i to mało dało... boli boli przez tydzień i jest ogromny potem maleje aż znika... w miejscu "pryszcza" zostaje grudka twarda którą czuć
co to może być? czy któraś z was ma coś podobnego?
jakieś skuteczne rady i sposoby?
z góry dziękuję za odp

Rekonstrukcja

Jeśli ja jestem twoim snem, to ty jesteś moim

czeklitmusse jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 20:03   #2
Lulu Mortese
Zadomowienie

Dot.: dziwny pryszcz???

Dość często mialam takie pryszcze,dokładnie to o czym piszesz.Akurat teraz od jakiegoś czasu mi się nie pojawiają.Na pewno na forum była o tym mowa,poszukaj.Chyba to się nazywało czyrak(ale nie pamiętam...)
Lulu Mortese jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-23, 23:16   #3
nymphetaminegirl
Zadomowienie

GG do nymphetaminegirl

mialam i czasem jeszcze mam to samo a myslalam ze jestem jedyna kiedys wychodzily czesciej teraz pare na rok nie wiem czy to ma znaczenie ale wydaje mi sie ze przestaly wyskakiwac odkad biore tabletki antykoncepcyjne jak bedziesz cos wiedziec wiecej to napisz chetnie poczytam
nymphetaminegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 04:02   #4
CzarnyElf
Zakorzenienie

To chyba pryszcz hormonalny(moze jestes przed okresem?)
Albo pogodowy(zimno sie robi cera reaguje na zmiane pogody)-ja wlasnie takiego mam na zmiane pogody bo moja skora jest b wrazliwa na zmiane temperatur.
Stary 2008-09-24, 14:52   #5
Jessiczka
Rozeznanie

GG do Jessiczka

tez z checia sie dowiem czym to zwalczyc ;]
moje robia sie na żuchwie i własnie jak poprzedniczka mam je pod wpływem zimna eech wiec bez szala sie juz nigdzie nie ruszam hehe
Stary 2008-09-24, 15:32   #6
czeklitmusse
Raczkowanie

nie nie w moim przypadku to spowodowane są czymś innym napewno nie przez zimno przed okresem też nie jestem wyskakują od tak...
a jakieś konkretne rady co do pozbywania sie tego???

Rekonstrukcja

Stary 2008-09-24, 15:52   #7
czeklitmusse
Raczkowanie

kurcze może to faktycznie ten czyrak
nie wiem czy kombinować z maścią ichtiolową czy lepiej iści z tym do dermatologa?

Rekonstrukcja

Stary 2008-09-24, 16:47   #8
Clarissa:)
Wtajemniczenie

GG do Clarissa:)

Ja mam coś takiego często w czasie okresu... Stwierdziłam, że nic z tym nie zrobię... Czekam aż zejdzie i tyle. Wkurzające
Clarissa:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-24, 22:41   #9
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

Ja mam właśnie takiego pryszcza pomiędzy nosem a ustami. Mam bolącą czerwoną grudkę, jeśli jest tam ropa, to bardzo głeboko. Wyciśnięcie nie wchodzi w grę. Smaruję go tak jak całą twarz differinem. Miejscowo nakładam lysnel active, smaruję davercinem, ale to niewiele pomaga. Sądzę, ze trzeba przeczekać, aż sam zejdzie.
A czy z tych grudek, które zostaną po wchłonięciu pryszcza po jakimś czasie nie robi się ropna krostka? Tak jakby wszystko wyszło na powierzchnię po tygodniu czy dwóch? U mnie czasem w miejscu tej krostki resztki tego co siedziało głęboko pod skórą wychodzą i dają sie łatwo wycisnąć.
Skoro piszecie, że to moze być czyrak, to nałożyłam na krostę mupirox, to maść na gronkowce i paciorkowce, czyli wszelkie zapalenia mieszków czy czyraki. Jeśli do jutra zauważę poprawę dam znać, że działa. Tyle, ze ta maść jest na receptę. Bez recepty jest tylko tribiotic, ale ostatnio to produkt deficytowy w aptekach.
Elfia4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 10:35   #10
Clarissa:)
Wtajemniczenie

GG do Clarissa:)

Elfia też zauważyłam, że coraz trudniej kupić Tribiotic ! Czyżby go wycofywali? Grr... To najlepsze lekarstwo dla mojego psa(ciągle jakieś zapalenia itd. :rolleyes). Zresztą to bardzo wszechstronna maść.
Clarissa:) jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 10:59   #11
feelin_soo_me
Zadomowienie

Mam ten sam problem!! co jakis czas wyskakuja mi takie "pryszcze". srednio jedna w miesiacu musi byc!
dajcie znac czy te masci pomoga. ja traktuje juz od jakiegos czasu twarz differinem i szczerze niewiele pomaga, teraz przerzucilam sie na acne-derm i wlasnie przezywam drobny wysyp
czekam na info
feelin_soo_me jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 11:24   #12
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez czeklitmusse Pokaż wiadomość
kurcze może to faktycznie ten czyrak
nie wiem czy kombinować z maścią ichtiolową czy lepiej iści z tym do dermatologa?
Spróbuj wode ulteniona w żelu. Ale tylko na noc.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 11:32   #13
antoslaw
Raczkowanie

do kasacji
antoslaw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 18:02   #14
chiante
Zadomowienie

Moja kosmetyczka stwierdziła, że to czysto hormonalny dziwoląg. Po peelingu migdałowym, w miejscu właśnie takich dziwadeł, które swoją drogą odeszły w niepamięć, pojawiły się jakby takie strupki. Wygoiły się i zniknęły...ale teraz pojawiły się dwa nowe. I co dziwne to wychodzą po 'okresie'. Może to wina tabletek? Nie wiem, ale jak się wkurzę to pójdę do lekarza. Ostatnio takie czerwone zgrubienie wyskoczyło mi przy nosie, na dodatek miałam katar...strasznie bolało :/ Dodam, że takie ewolucje mam dosyć rzadko, raz na miesiąc, dwa, ale jednak są...

chiante jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 18:14   #15
czeklitmusse
Raczkowanie

dziewczyny będę próbować... jakby którejś coś pomogło to bardzo proszę o jakąś poradę

Rekonstrukcja

Stary 2008-09-25, 18:21   #16
chiante
Zadomowienie

Podobno pasta cynkowa jest na to skuteczna. Nie maść, ale pasta. Sama jeszcze nie próbowałam, więc nie wiem... Ostatecznie można spróbować pasty do zębów, pomaga

chiante jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-25, 22:07   #17
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

Po mieszance atrerermu i mupiroxu nie wiem co lepiej działa. Wokół grudki łuszczy się skóra, przez co krostka wychodzi nieco blizej powierzchni. Mupirox trochę ją złagodził, ale zlikwidował. Chyba jedynym sposobem jest cierpliwość.
Miałam nadzieję, ze jednak mupirox coś więcej zdziała, chociaż powoli grudka zasycha, zmniejsza się, tylko, że cały czas drażni swoją obecnością
Elfia4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 06:54   #18
gohasamoha
Przyczajenie

Hey! a ja mam bardziej nietypowy problem... Wczoraj jak mi się wydawało wyskoczył mi na czole podobny pryszcz z tym,że troszke podbiegnięty ropą. Wycisnełam ropę, odkaziłam, nałożyłam punktowy krem na pryszcze. Po jakimś czasie zauważyłam ogromną (!) opuchlizne "wychodzącą" z tego miejsca i jakby spływającą do brwi. Z profilu wygląda jak ogromny guz. Gdy dotykam boli cała opuchlizna. Myślałam,że przejdzie samo, ale dzisiaj wstałam i zauważyłam,że opuchlizna jest jeszcze większa i nadal boli... Oczyszczam to miejsce ale nie wiem czy powinnam... Niestety nie mogę iść dzisiaj do lekarza, bo jest sobota, a więc muszę poczekać do poniedziałku. Co to może być? Aż się martwię,że to jakiś rak czy coś Dodam jeszcze,że od paru dni zaczełam zażywać alli, może to po tym?
gohasamoha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-13, 10:49   #19
asik123456789
Zakorzenienie

Mialam takie cos na brodzie. Najpierw wychodzil jednen, czesto nie szlo go wydusic wiec czekalam az zniknie. Tydzien spokoju. Potem znowu zaczynal sie pojawiac w tym samym miejscu i powtorka. Potem zaczelam go dusic. Potem pojawily sie nastepne na brodzie. No i od lata nie mialam momentu zeby na brodzie czegos nie bylo. Na koncu wygladalam jakbym broda po asfalcie jezdzila I zaczelam stosowac antybiotyki. W sumie najbardziej pomogl mi bactroban- juz prawie nic nie mam. Ale ja zrobilam sobie wymaz i wyszlo mi ze mam gronkowca. Ale naprawde dziewczyny, nie ma sensu sie meczyc. Antybiotyk jak bedzie dobrze dobrany to szybko sie z tym upora.
asik123456789 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości