znaleść własny styl - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-09-26, 13:05   #1
magsmy
Przyczajenie

Send a message via Skype™ to magsmy
Question

znaleść własny styl

Chciałabym znaleźć własny styl w którym dobrze bym wyglądała. Chce się też dowiedzieć jakie ubrania powinnam nosić aby nie wydawać się taka niska i ukryć zbędne kilogramy Interesuje się modą w sensie że przeglądam strony fora i katalogi ale nie znam się na tym. To samo dotyczy kosmetyków. Chciałabym tez wiedzieć jakich powinnam używać. Co do makijażu to preferuje naturalny o ograniczony nie lubię „tapet” na twarzy. Zazwyczaj używam szarych lub niebieskich cieni i błyszczyka.
Czekam na wasze rady.

Wzrost- 150
waga-43 kg

wiek- 16 lat

Włosy
naturalnie brązowe, ale po zafarbowaniu na burgund nigdy nie wróciły do normy. Musze dodać że farba miała sie zmyć po 24 myciach. Kolor jaki uzyskałam po miesiącu to rudy dlatego już dwukrotnie farbowałam na brąz. Teraz w świetle moje włosy wyglądaj jakbym miała blond i rude pasemka. Chwilowo nie chce ich farbować bo są nieco zniszczone. Długość lekko za za ramiona z półokrągłą grzywką

Cera
Mieszana; policzki i czoło sucha a nos tłusta. Nie mam piegów ani większych kłopotów z trądzikiem, pryszczami itp. Ale nie jest też gładka i pozbawiona niedoskonałości

Oczy
małe o kolorze nieokreślonym, kiedyś miałam zielone teraz bardziej szare może dlatego że nosze szkła kontaktowe

Paznokcie
Nie za długie ale też nie krótkie rozdwajające sie i łamliwe mam nadzieje że nowa odżywka coś pomoże

Styl
Niestety brak. Lubię styl elegancki i dziewczęcy ale również wygodny. Moim ulubionym kolorem jest niebieski ale obecnie mam większość szarych rzeczy.

Sylwetka

Jestem niska zawsze byłam szczupła ale teraz zaczął mi sie robić brzuszek a to przez to że jestem obżartuchem i uwielbiam słodycze. Mam ciemna karnacje i szybko się opalam ale zimom moja skóra wydaje się szara.

Wklejam kilka zdjęć z grzywka i bez
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SDC12007.JPG (67,7 KB, 160 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC12013.JPG (66,4 KB, 109 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC12008.JPG (41,6 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg przerobka.JPG (26,4 KB, 117 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC12029.JPG (55,8 KB, 101 załadowań)
magsmy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 13:46   #2
waszkagoo
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

Dot.: znaleść własny styl

ja jak szukam czegoś nowego dla siebie to przeglądam mnóstwo katalogów,wybieram kilka zestwów które mi sie podobają i bedą pasowały do mojej pulchniutkiej sylwetki i latam po sklepach w poszukiwaniu zamienników czasami tanszych ale bardzo efektownych,lub zabieram moja przyjaciółke która potrafi mi świetnie doradzić coś nowego,to są moje sposoby na zakupy i dobranie czegoś nowego do szafy.
waszkagoo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 13:52   #3
Wiwianna
Zadomowienie

Lubię styl elegancki i dziewczęcy ale również wygodny. Moim ulubionym kolorem jest niebieski..." A zatem idź tą drogą. I nie bój się
Stary 2008-09-29, 14:54   #4
An94gela
Przyczajenie

GG do An94gela

Co do stylu ubierania sie...to np. spodnie, to najlepiej rurki, wydłużja nogi, z tego co zauwazyłam..., najlepiej aby były koloru ciemnego ciut dłuższe i do tego spilki, jak jestes niska..., a jak sie źle czujesz w takich butach to do rurek fajnie sie prezentuja balenki, a na zime to jakies fajne kozaczki, na płaskiej podeszwie, do czarnego duzo kolorów pasuje ...mi osobiscie podoba sie łamanie kolorów...

... a co do góry ubioru sama nie wiem, mozę żakieciki z wcieciem w tali... fajnie wygladałoby żeby miały podobny kolor co buty, albo jakieś ozdoby (branzoletki, kolczyli, naszyjniki, opaski itp.)
An94gela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 18:11   #5
MintCherry
Raczkowanie

[quote=An94gela;9178896... a co do góry ubioru sama nie wiem, mozę żakieciki z wcieciem w tali... [/quote]

Nie jestem przekonana co do tego żakieciku. Jeśli rośnie jej brzuszek to może go bardziej widać ;p ja bym proponowała coś odcinanego pod biustem.

A wiesz jaka jest rada na ten brzuszek? Odłóż te słodycze na bok!
Stary 2008-09-29, 19:56   #6
magsmy
Przyczajenie

Send a message via Skype™ to magsmy

Niestety nie mam wystarczająco silnej woli żeby całkowicie zrezygnować ze słodyczy, ale ograniczam. Doradźcie mi coś jeszcze w makijażu bo to dla mnie czarna magia. Dzięki za odpowiedzi
magsmy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 14:46   #7
waszkagoo
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!

zakupiłąm na promocji fajną lekka bluzeczkę asymetrycznie sie ukłąda na ramionach i wygląda sexi,sodycze też chyba żuce w tym roku
waszkagoo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 14:57   #8
Kariinkaa
Raczkowanie

Szkoda,że nie umieściłaś zdjęcia całej sylwetki, to ułatwiłoby nam dobór stylu ubierania się. Czekam
Kariinkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 16:16   #9
Buła
Raczkowanie

Zaintrygował mnie Twój wątek
Piszesz, że masz 16 lat - ja bym na Twoim miejscu trochę poszalała. Jeszcze przyjdzie czas na grzeczną garderobę, minimalizm i stonowane kolory.
Na co dzień widze Cie ubraną raczej na sportowo - na cebulkę. Myślę, że warto się zaopatrzyć w niektóre niezbędniki (jedna z moich poprzedniczek pisała o rurkach) Generalnie t - shirty, spodnie i spódnice o prostych krojach. W zależnoćci od dnia możesz je wtedy ubarwniać/podrasować za pomocą jaskrawych, kolorowych: pasków, apaszek, arafatek, biżuterii, opasek itp.
Szare zestawy są nudne i szczerze - nie pasują do Ciebie. Ale szary jako kolor jest jak najbardziej ok. Do klasycznej jeansowej mini i szarego t - shirtu załóż odlotowe czerwone, zielone lub fioletowe rajstopy lub podkolanówki - od razu zrobi się ciekawej. Dobrą opcją są też kolorowe "rękawki" lub mitenki (te drugie tylko i wyłącznie w trybie bardzo nieoficjalnym i np do bluzy)
Zasada nr 1: znajdź sposób, by podrasować to, co już i tak w szafie wisi. To jasne, że nie ma sensu wyrzucać tego, co sie już nagromadziło.
Zasada nr 2: przymierzając cokolwiek w sklepie zastanów się do czego dany ciuch/dodatek będzie pasował. Układaj w głowie zestawy, kombinuj, baw się modą.
Zasada nr 3: staraj się kupować ciuchy wielofunkcyjne ale charakterystyczne. Nie kupuj kolejnej bluzki w paski lub polo, gdy w szafie wiszą 3 niemal identyczne. Zastanów się co dany ciuch wnosi do Twojej garderoby. Inny krój, styl, kolor, deseń = więcej możliwości = więcej różnych strojów

To takie ogólne zasady a teraz bardziej w odniesieniu do Ciebie:
Nie spinaj włosów - masz bardzo ładną fryzurkę w której Ci do twarzy. Do sukienki możesz sobie zrobić hollywoodzkie fale (jak S.J. Parker:P) Czsami zaszalej i podtapiruj lub postrzęp trochę kosmyki.

Dobrze, że nie przesadzasz z makijażem. Masz dość wyraźne i charakterystyczne rysy twarzy i mocny makijaż wyglądałby nieestetycznie lub wręcz tanio (nie dotyczy smoky eye ale to tylko na specjalne okazje) Na Twoim miejscu oczy malowałabym nie na niebiesko ale na jasny beż, jasną zieleń lub jasną brzoskwinkę - w każdym razie bardzo delikatnie. Cienka czarna kreska na górnej powiece i tusz - jak najbardziej. Masz ciemną karnację (szczęściara!). Dzięki temu ślicznie będziesz wyglądała w błyszczykach o bladych odcieniach, jaśniejszych niż naturalny kolor Twoich ust. Blade róże, beże lub nawet odcienie delikatnie wpadające w fiolet będą idealnie.

By wyglądać świeżo i promiennie możesz zainwestować w róż (jakoś mi do Ciebie wyjątkowo pasują różowiutkie, "rumiane" policzki). Ale uwaga - właściwe dobranie odcienia i pomalowanie się nim tak, by nie wyglądało tandetnie nierzadko graniczy z cudem. Polecam wybranie się do Douglasa/Sephory/Maca/Inglota itp. - tam panie z pewnością będą potrafiły Ci doradzić i pomalują Cię na próbę kosmetykiem, którym będziesz zainteresowana. A potem możesz grzecznie podziękować - nikt Cię nie zmusi do zakupu

na specjalne okazje widze Cie w dziewczęcych sukieneczkach odcinanych pod biustem. Nie wyglądają dziecinnie - mam 22 lata i też w takich chodzę;P Nie wiem, czy widziałaś High School Musical 3 (ja tam lubię czasem obejrzeć sobie takie nieambitne i nieskomplikowane filmy na odtrutkę po Woodyallenach, Almodovarach itd) Jeśli widziałaś, to myślę, że mogłabyś się zasugerować stylem Gabrielli (jesli nie, to wpisz sobie w wyszukiwarce grafiki - choć tu nie obiecuję, że znajdziesz to, o co mi chodzi, bo wcześniej postać nie przejawiała na tyle fajnego stylu:P)

Wskazówka na koniec - pamiętaj, że jesteś typem wyjątkowo naturalnym, więc nie rób nic na siłę. To, że koleżanki Twoim zdaniem wyglądają ładnie w krzykliwym, brokatowym makijażu nie oznacza, że Ty będziesz w nim ładnie wyglądać. Stawiaj na delikatność. Do tego trochę kreatywności i będziesz na dobrej drodze

Pozdrawiam serdecznie!
Buła jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 16:34   #10
Buła
Raczkowanie

Jeszcze coś przyszło mi na myśl - zobacz jak się zobie podobasz z materiałowymi kwiatami we włoskach. Z boku głowy, najprawdopodobniej nad uchem. W odcieniach turkusu lub fuksji. Osobiście uważam, że wyglądałabyś super, ale musi pasować do reszty stroju.
Przekaże Ci też radę, którą kiedyś dała mi starasza koleżanka - pamiętaj, że ubranie nie składa sie tylko z "góry" i "dołu". Bądź trójwymiarowa, załóż warstwy i przełam monotonię!!!
Buła jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości