Doradźcie fryzurę dla mnie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-09-26, 16:23   #1
dahab
Przyczajenie

Doradźcie fryzurę dla mnie!

Witam!:)
Chciałabym zasięgnąć Waszej porady nt. najlepszej fryzury dla mnie. Przez całe życie nosiłam długie włosy - są proste, ale niestety bardzo cienkie i rzadkie. Do tego mam dosyć okrągłą twarz, krótką brodę i dość wysokie czoło - tragedia:). Wyhodowałam włosy prawie do pasa, ale zrobiły się okropnie ciężkie i wyglądały strasznie. W maju zdecydowałam się ściąć je - to był eksperyment mojej siosty, zupełnie spontaniczne cięcie, ale efekt był moim zdaniem całkiem niezły:
http://img206.imageshack.us/my.php?image=041ta6.jpg
Niestety z racji, że są bardzo ''oklapłe'' (każdy lakier działa przez godzinę-dwie, a później jest tragedia), więc zwykle wyglądało to tak:
http://img206.imageshack.us/my.php?image=065fp6.jpg
Teraz włosy odrosły, znów są proste, wydłużają mi czoło, puszystości zero...Chyba wolałabym siebie w wersji na łyso;).
Przechodze już do sedna - na dniach chciałabym się wreszcie wybrać do fryzjera i zrobić coś z tym fantem. Mam ochotę na radykalną zmianę fryzury, jednak problem jest następujący: nie wiem, jaką wybrać, by pogodzić ją z kształtem twarzy i jednocześnie nadać jej objętości. Miałam (i nadal mam) wielką ochotę na coś takiego:
http://img221.imageshack.us/my.php?image=1695490jv8.jpg
http://img217.imageshack.us/my.php?image=4371203xh7.jpg
Nie wiem jednak, jak by to się miało zarówno do moich włosów (wydaje mi się, że jednak mam ich za mało), jak i do kształtu twarzy. Bardzo prrroszę o jakieś zdjęcia, wskazówki co do wyboru fryzury - chciałabym przed cięciem wybrać i trochę się oswoić z nią, nie chcę się całkowicie oddawać w ręce fryzjera - często włosy tylko zaraz ''po'' wyglądały ok, a po powrocie do domu i na następny dzień było gorzej i już nie układały się tak ładnie. Nie mam codziennie czasu na miliony pianek i godziny z grzebieniem w ręce, trochę oczywiście tak, ale chciałabym coś prostego i równocześnie wyglądającego dobrze na MOJEJ głowie - takie rzeczy to tylko w Erze?;)
BAAARDZO proszę o poradę i z góry dziękuję.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 065fp6.jpg (43,7 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1695490jv8.jpg (46,6 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4371203xh7.jpg (89,0 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 041ta6.jpg (29,1 KB, 23 załadowań)

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2008-09-26 o 16:50 Powód: zaläczenie zdjec do zaläcznika.
dahab jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 17:13   #2
magik89
Raczkowanie

Dot.: Doradźcie fryzurę dla mnie!

No coz, z tymi fryzurami ktore Ci sie podobaja chyba nie da rady bez pianek i codziennego modelowania... inaczej z tylu beda lezaly klapniete i fryzura nie bedzie miala takiego uroku... Hm, nie znam sie za bardzo ale mysle ze przydalaby Ci sie jakas grzywka, raczej skosna
Pozdrawiam
magik89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 18:46   #3
Eowina1818
Wtajemniczenie

Cześć Dahab

takie rzeczy to nie tylko w erze
Oto kilka moich rad:

- skoro Twoje włoski są proste same z siebie, trzeba to wykorzystać i wybrać fryzurkę, która najlepiej pasuję do prostych włosków!

- grzywka - jakie masz doświadczenie z grzywką? masz wysokie czoło, które świetnie by wyglądały z grzywką. tylko jaką?Jesteś młodą i ładną dziewczyną, jeśli chcesz podkreślić oczka mogłaby być grzywka półokrągła. Jeśli jednak nie masz do niej przekonania możesz spróbować grzywkę na bok. jeśli by ci się nie podobała, to możesz ją łatwo zapuścić.

- loczki - a co powiesz na takie "szaleństwo" jak trwała? Może nie teraz ale kiedyś świetnie byś wyglądała w ładnych loczkach, a takie włosy jak Twoje stworzone są do trwałej - nie puszyłyby się i dobrze układały!

- ścięcie - fryzurki które wybrałaś są fajne i nie są takie trudne do układania. Ale musiałabyś je codziennie smarować pianką, żelem lub innym specyfikiem. Jeśli nie będzie to stanowiło dla Ciebie kłopotu - możesz się zdecydować.

- kolor - masz ochotę na jakąś zmianę kolorystyczną? Ciekawie byś wyglądała w trochę żywszym kolorze. Ale nie wiem czy koloryzacja Cie interesowała.

- brwi - troszkę musisz poprawić kształt brwi, teraz są jakieś za okrągłe.

Zapraszam na bloga:
http://eowinymakijaze.blogspot.com/
Eowina1818 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 18:58   #4
biedronka91
Zakorzenienie

Nie, nie nie! Tylko nie ta fryzura. Nie myślę tylko o kształcie twarzy, ale przede wszystkim o fakturze Twoich włosów. Zauważ, że dziewczyny mające takie fryzury mają zwykle puszyste włosy, które muszę codziennie pielęgnować. W Twoim przypadku fryzura wyglądałaby dobrze godzinę, dwie?! Nie ma sensu się męczyć.

Wlosy powinny być dosyć krótkie, maksymalnie do ramion. Jeżeli będą długie wydają się wtedy jeszcze bardziej mizerniejsze niż są. Mogłabyś włosy pocieniować, najlepiej w górnych partiach, będą się wtedy unosić. Myślę, że sprawdziłby się bob, ostre cięcie, może jakaś grzywka? Włosy mogłabyś modelować na szczotce, lub grubych wałkach, zakręcając je przy nasadzie.
Nie stosuj kosmetyków z silikonami. Polecam pianki dodające objętości, ale tylko rozprowadzaj tuż przy skórze. Ponieważ Twoje włosy są delikatne, po umyciu wytrzyj je lekko ręcznikiem, nie katuj ich szczotką. Najlepiej myj je codziennie szamponami zwiększającymi objętość. Polecam też odżywki do włosów delikatnych, łamliwych.
Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg fryz1.jpg (17,4 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fryz2.jpg (41,7 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fryz3.jpg (16,3 KB, 10 załadowań)
Stary 2008-09-26, 19:50   #5
dahab
Przyczajenie

bardzo dziękuję za rady!!! bardzo mi pomogłyście:) zakochałam się w bobie, chyba właśnie się zdecyduję. czy znacie jakieś dobre kosmetyki konkretnych firm, które dodają objętości i są skuteczne.? nie udało mi się trafić jak na razie na żaden dobry produkt. z góry dziękuję za pomoc:):):)

pozdrawiam
dahab jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-27, 16:10   #6
biedronka91
Zakorzenienie

Co do kosmetyków. Jeśli chodzi o szampony, dużo nie pomogą, ale wybieraj te do włosów cienkich, zwiększające objętość. Z tych droższych polecam Rene Furterer, Fioravanti, Volumizing Shampoo (Szampon nadający włosom objętość i połysk), jednak moim zdaniem szkoda pakować tyle pięniędzy w szampon, dlatego podam tańszy odpowiednik, sprawdzony przez koleżanki: St. Ives, Szampon zwiększający objętość włosów z wyciągiem z rumianku i słonecznika.
Jeżeli chodzi o pianki to głównie polecam z Welli i Matrixa (raczej ciężko dostępna i jednak droga). Pamiętaj, aby nakładać je głównie u nasady.
Pozdrawiam
Stary 2008-09-27, 23:32   #7
pani_smith
Zakorzenienie

biosilki
bardzo ułatwiają codzienne modelowanie, nawet jeśli w grę wchodzi tylko suszarka i okrągła szczotka.

wróciłam
pani_smith jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-28, 18:18   #8
biedronka91
Zakorzenienie

Niestety biosilk odradzam z uwagi na fakturę włosa dahab.

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości