Od kilku dni mam jakąś taką dziwną cerę... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-10-03, 16:54   #1
nadgarstek
Przyczajenie

Od kilku dni mam jakąś taką dziwną cerę...

Od kilku dni mam jakąś taką dziwną cerę, o ile wcześniej była ona prawie zawsze gładka i blada, to teraz jest pokryta drobnymi krostkami i zaczerwieniona. Jakby tego było mało, okropnie świeci mi się, gdyż prawdopodobnie jest nadmiernie wysuszona. Próbowałam smarować ją kremem nawilżającym, ale - co najdziwniejsze - strasznie zaczęła mnie piec ta twarz, tak że musiałam zmyć ów krem. Gdy to zrobiłam, twarz przestała mnie piec, ale... To znaczy w sumie nadal mnie piekła, ale mniej. I inne niepokojące objawy nie ustąpiły. Proszę, poradźcie mi coś. Mam czternaście lat, nie wiem, czy to ważne, ale na wszelki wypadek informuję, i nigdy nie miałam żadnego trądziku, ani nic. Co to może być? Dziękuję z góry za pomoc. Aha, problem nie tkwi na pewno w kremie nawilżającym, bo używałam go już wcześniej i nie było niczego takiego. Poza tym zdarza mi się myć moją twarz szarym mydłem. Czy to ma coś do rzeczy? Może to wszystko od mydła tak? W sumie to mydło daje chwilową poprawę, zdawać się może, że cera jest super po nim, taka gładka, blada i w ogóle... ale później to strasznie wysusza, no nie?
nadgarstek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 12:47   #2
Dominiqelle
Raczkowanie

Dot.: Od kilku dni mam jakąś taką dziwną cerę...

Po pierwsze, może to być reakcja alergiczna, może masz okres i twoja skóra tak reaguje, może zaszły jakieś drastyczne zmiany w twoim sposobie życia/odżywiania? Skóra może tak reagować. Możliwe jest też to, że będąc w wieku dojrzewania zaczną się problemy że skórą. Nie musi to być trądzik. Skóra może zacząć się przetłuszczać, zaczną pojawiać się pojedyncze krostki. Jest wiele możliwości.
Po drugie, z całego serca radzę ci zrezygnować z mydła. Spraw sobie delikatny żel do mycia twarzy bez SLS i alkoholu, jeśli twoja skóra jest wrażliwa kup ten przeznaczony do takiego rodzaju cery. Poszukaj na Wizażu, było dużo wątków o oczyszczaniu.
Po trzecie, może warto zmienić krem nawilżający? Najlepszy będzie taki o prostym składzie, zawierający składniki nawilżające i wiążące wodę w skórze.

T.Pratchett
Dominiqelle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-04, 12:54   #3
izuu
Wtajemniczenie

GG do izuu

Czy te krostki i pieczenie wystepują w konkretnym miejscu twarzy? Dookoła ust, blisko skrzydełek nosa? Wiesz, ja mam problem z rumieniem - naczynkami i mam podobne objawy :/ Ostatnio też mam bardzo wysuszona cere i zaczęła źle reagować na kosmetyki. Może kup sobie w aptece jakiś nawilżający, antyalergiczny krem do twarzy?np. Iwostin - nie jest taki drogi. I idź do dermatologa, bo jesli to rumień to trzeba będzie leczyć. Koniecznie przestań używać mydla do mycia twarzy bo to strasznie wysusza. Pozdrawiam.
izuu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 00:09   #4
19Mallgosia91
Raczkowanie

GG do 19Mallgosia91

Ja po wakacjach też mam straszną cere chciałam miec ładną i nie używałam kremów i sie opalalam i nie wiem czy to mogło spowodowac taki wysyp u mnie na czole;( skóra sie poci i ma taką jakby kaszkę i jest pare podskórnych gól wiecie co można stosowac w Tym przypadku Pozdrawiam
19Mallgosia91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-06, 18:55   #5
Bathory
Raczkowanie

często opalałaś się latem? a może teraz zaczęłaś często chodzić na solarium, żeby zatrzymać wakacyjny look? pewnie za bardzo przesuszyła Ci się twarz, a jeśli twarz jest zbyt mocno przesuszona, zwiększa się łojotok i pojawia więcej niedoskonałości. a może jest tak, że zeszła Ci opalenizna z wakcji i teraz to wszystko wychodzi na wierzch. musisz ją teraz oczyszczać jakimiś delikatnymi żelami, tonizować i jakimś lekkim kremikiem traktować nawilżającym.
Bathory jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-09, 18:38   #6
nadgarstek
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Dominiqelle Pokaż wiadomość
Po pierwsze, może to być reakcja alergiczna, może masz okres i twoja skóra tak reaguje, może zaszły jakieś drastyczne zmiany w twoim sposobie życia/odżywiania? Skóra może tak reagować. Możliwe jest też to, że będąc w wieku dojrzewania zaczną się problemy że skórą. Nie musi to być trądzik. Skóra może zacząć się przetłuszczać, zaczną pojawiać się pojedyncze krostki. Jest wiele możliwości.
Po drugie, z całego serca radzę ci zrezygnować z mydła. Spraw sobie delikatny żel do mycia twarzy bez SLS i alkoholu, jeśli twoja skóra jest wrażliwa kup ten przeznaczony do takiego rodzaju cery. Poszukaj na Wizażu, było dużo wątków o oczyszczaniu.
Wydaje mi się, że pani ma rację. Tak, miałam okres wtedy. To pewnie dlatego. Teraz już przeszło! Nie piecze mnie skóra i jest blada, tak jak dawniej, a krostki znikły. Co do mydła również ma pani rację. Kupię sobie ten żel.

Cytat:
Napisane przez izuu Pokaż wiadomość
Czy te krostki i pieczenie wystepują w konkretnym miejscu twarzy? Dookoła ust, blisko skrzydełek nosa? Wiesz, ja mam problem z rumieniem - naczynkami i mam podobne objawy :/ Ostatnio też mam bardzo wysuszona cere i zaczęła źle reagować na kosmetyki. Może kup sobie w aptece jakiś nawilżający, antyalergiczny krem do twarzy?np. Iwostin - nie jest taki drogi. I idź do dermatologa, bo jesli to rumień to trzeba będzie leczyć. Koniecznie przestań używać mydla do mycia twarzy bo to strasznie wysusza. Pozdrawiam.
Nie, krostki miałam na policzkach, nosie, brodzie i czole, ale drobne takie, pojedyncze. A teraz już nie mam, tylko że... cerę mam nadal wysuszoną, chociaż nie świeci mi się tak, przestała jakoś, może to dlatego, że nie używam już mydła? Muszę kupić sobie ten krem. No i tamten żel. Bo do tej pory to ja prawie żadnych kosmetyków nie używałam. Tylko od czasu do czasu kremem nawilżającym dla dzieci się smarowałam. A do dermatologa nie idę. Już prawie wszystko w porządku.

Dziękuję, bardzo jesteście tutaj miłe i pomocne...
nadgarstek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 23:20   #7
19Mallgosia91
Raczkowanie

GG do 19Mallgosia91

Własnie w wakacje dośc często sie opalałam bez kremów raz sie tak zjarałam ze mnie nie poznali Jeszcze piłam drożdze na początku pomagały a Teraz już sama nie wiem;/
19Mallgosia91 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
cera, mydło, problem, skóra, skóra sucha

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości