Krótka płytka paznokcia po obgryzaniu - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Naturalne paznokcie

Notka

Naturalne paznokcie Manicure, pielęgnacja paznokci, odżywki do paznokci, choroby paznokci, olejowanie, lakiery do paznokci, sposoby na wzmocnienie paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-01-29, 14:48   #61
lawendowa
Raczkowanie

Dot.: Krótka płytka paznokcia po obgryzaniu

Ja moje obgryzam od kąd pamiętam...o_O najgorzej gdy jestem w stresie, ale w sumie tak bez okazji też. Czytałam gdzieś, żeby gryźć ołówek, albo żuć gumę. Tak, tak, tak i też można, ale tylko kiedy juz moje paznokcie aż krwawią
Ostatnio się hamuję, bo jak patrze na paznokcie koleżanek... ehh
ale same wiecie jak to jest. Zastanawiam się nad żelami, moja koleżanka z klasy robi je za półdarmo... więc chyba przydałoby się na takie zdecydować

Aha, a jak obgryzacie, to skórki też? Czy tylko ja mam taką manię?
lawendowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 20:24   #62
Faf
Przyczajenie

GG do Faf

Też chciałam żelówki, ale okazało się, że mam za małe paznokcie! Teraz już są większe i na pewno byłyby dobre, ale postanowiłam sprawdzić jak bardzo silną mam wole ;]
Taaak...czasem się skórkę skubnie
Stary 2009-02-15, 19:16   #63
Szarosc Teczy
Zadomowienie

U mnie główny problem polega na tym, ze gdy tylko się stresuję, od razu paznokcie mam w buzi, a gdy już jakimś cudem paznokieć mi odrośnie zaraz zadziera się w miejscu gdzie "odstaje" od skóry - mam nadzieję że wiecie o co chodzi.

Ale muszę się pochwalić, że od tygodnia stosuję odżywkę Nail Teka i mam wrażenie że pazurki robią się twardsze, albo tak sama siebie nakręcam ;-) ale co tam.. będę je "odżywkować" oby tylko urosłyyy

spryciula
Szarosc Teczy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 20:18   #64
Agoosia
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
Send a message via Skype™ to Agoosia

Cytat:
Napisane przez Faf Pokaż wiadomość
Też chciałam żelówki, ale okazało się, że mam za małe paznokcie! Teraz już są większe i na pewno byłyby dobre, ale postanowiłam sprawdzić jak bardzo silną mam wole ;]
Taaak...czasem się skórkę skubnie
To nie paznokcie były za małe tylko kiepska stylistka
Agoosia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 20:34   #65
NiColQa14
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1
GG do NiColQa14

Ja swój problem z obgryzaniem paznokci zwalczyłam

Tylko czasami skórki skubię... Ale staram sie tego nie robić
Stary 2009-02-27, 12:08   #66
Karolka2
Raczkowanie

Witam Was, Dziewczyny Dawno tu nie zaglądałam. Pisałam Wam jakiś czas temu, że mój "nałóg" znowu powrócił. No powrócił, powrócił, niestety. Na szczęście udało mi się go zwalczyć. <jupi> I wiecie co? Jeśli nie obgryza się paznokcia, to płytka faktycznie się wydłuża. Mi wystarczyło kilka tygodni. Co prawda wydłużyła się tylko troszkę, z jakieś 2-3 mm, ale to już coś Co do skórek- bo widzę, ze Wy również je męczycie - wystarczy zaledwie kilka dni, max ze 2 tygodnie, aby doprowadzić je do dobrego stanu. One odrastają bardzo szybko. Wystarczy tylko zostawić je w spokoju i faszerować kremem
Jak na razie ja odniosłam mini sukces. Zobaczymy, czy się on utrzyma, czy zaraz znowu zacznę maltretować swoje paznokcie.
No a teraz biorę się za zapuszczanie.
Wam też życzę powodzenia!
Karolka2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 15:27   #67
agaco
Przyczajenie

Ja tez miałam problem z obgryzaniem paznokci Moją metodą było pilnowanie się przez pare dni a potem już ich nie gryzłam albo malowałam lakierem i zgryzałam lakier Pomaga...
A jeśli chcesz żeby paznokcie szybko urosły stosuj przyspieszacz wzrostu paznkoci firmy essence, joko, avonu lub inglota
Powodzenia
agaco jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-27, 19:47   #68
201705042038
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez myonlyhope Pokaż wiadomość
A ja wierzę, że dziewczyny, które kiedyś obgryzały paznokcie, mogą też mieć ładną płytkę po jakimś czasie
Np jak patrze na swoje paznokcie- nie ma na nich ju prawie sladu po obgryzaniu A przestałam jakieś 4 miesiące temu
Moę tu wkleić zdjęcie, jeśli któraś z Was chciałaby zobaczyć
Ja chcę!

Cytat:
Napisane przez lawendowa Pokaż wiadomość
Aha, a jak obgryzacie, to skórki też? Czy tylko ja mam taką manię?
Oj nie tylko Ty ... ja obgryzałam całe dzieciństwo, potem już głównie skórki. Przestałam męczyć jedno i drugie dopiero po założeniu żeli. Płytka może minimalnie się wydłużyła, nie wiem nawet , ale na pewno się wyrównała. Wcześniej miałam bruzdy i góry-doliny.
201705042038 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-15, 11:37   #69
Nattul
Przyczajenie

Widzę, że nie tylko ja mam problem z nadmiernym obgryzaniem Przez to moje paznokcie są nierówne, a skórki wokoło płytki "postrzępione". Na mnie podziałało malowanie ich (może nie wyglądały estetycznie ale pomagało) lakierem. Żal mi było zdzierać lakieru, więc przestałam. Niestety, szybko powróciło to utrapienie. Próbowałam z płynem na obgryzanie paznokci (około 5zł w kosmetycznym) ale ten okropny smak był nie tylko na paznokciach, ale jakby rozprzestrzeniał się na opuszki palców, a czasem nawet jedzenie miało ten okropny posmak. Obecnie nie obgryzam od 3 dni przez lekko widoczny lakier, którym je potraktowałam Zaobserwowałam, że najszybciej mi paznokcie rosną na palcu wskazującym. Inne jakby nie nadarzają
Nattul jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 19:23   #70
justysia2109
Przyczajenie

Czesc dziewczyny ja tez mam problem z obgryzaniem.. kiedys kupilam sobie sprzet do robienia tipsow i nawet jak sobie zrobilam tipsy to potrafilam cale zgryzc.. od kilku dni staram sie poprawic uzywajac silnej woli i jak juz cos rosnie to sie lamie nie jest mocne robia sie jakies zadziory a to mnie prowokuje do obgryzania plytka jest mala a skorki brzydkie eh znajdzmy cos skutecznego na obgryzanie.. bo ja juz nie mam sil a obgryzam od 10 lat na pewno...
justysia2109 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 01:09   #71
Kanaig
Raczkowanie

Ja paznokci nie obgryzam w ogóle, ale za to te biedne skórki.... najgorzej w stresie, to aż do krwi.
Teraz się powstrzymuje już parę miesięcy, czasem tylko coś mnie poniesie ale od razu krzyczę na siebie w duchu, że to beeee!

Ale mam takie wrażenie cały czas jakby one mnie prosiły żeby je chociaż troszkę dziabnąć....

Edytowane przez Kanaig
Czas edycji: 2009-03-31 o 01:10
Kanaig jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 08:48   #72
niemogeno
Raczkowanie

Witajcie.
jesli o mnie chodzi, to w 3 kl podstawowki powiedzialam: koniec! I od tamtej pory nigdy nic juz nie ruszalam Moja plytka paznokcia wyglada normalnie, nie jest krotka. Wierzę, że i Wam po wyjsciu z nałogu uda się przywrócić normalny wygląd. Grunt to odpowiednie piłowanie po bokach
niemogeno jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 18:57   #73
myonlyhope
Raczkowanie

A witam Was ponownie
Juz prawie zapomniałam o tym temacie, bo jak juz mowilam- ja zwalczyłam nałóg Na szczęście
Któraś z Was prosiła o zdjęcie. Już wklejam;D
Uprzedzam- nie są one jakies SUPER EXTRA, ale ja i tak jestem z nich niezmiernie dumna
Oto i one:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 12.jpg (62,7 KB, 421 załadowań)
myonlyhope jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 11:22   #74
lily92920
Zakorzenienie

Dziewczyny pomóżcie! Obgryzam paznokcie odkąd pamietam. Paznokcie sa strasznie krotkie i nierowne, plytka sie pofałdowała. Znacie jakieś sposoby na obgryzanie (stosowałam juz te paskudne preparaty "antyobgryzaniowe" ale nic nie pomaga). Nie wiem dlaczego, ale czasem potrafie sie powstrzymać i zapuśćić naprawde długie i ładne pazurki ale obecnie jest stan krytyczny!!!!!!!!!!POMOCY !!!!!!!!!!!
lily92920 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 15:00   #75
allesi
Zadomowienie

Wpisy w blogu: 10

@up. Silna wola. Na mnie nic innego nie działało. Nawet skubanie słonecznika. Wręcz przeciwnie, tylko się wkurzałam an te łupinki

myonlyhope- co Ty mówisz? One są lepsze niż super ekstra! Od kiedy nie obryzgujesz? Ilu lat? I, czy ta różowa płytka Tobie również się wydłużyła?
allesi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 16:27   #76
myonlyhope
Raczkowanie

Cytat:
myonlyhope- co Ty mówisz? One są lepsze niż super ekstra! Od kiedy nie obryzgujesz? Ilu lat? I, czy ta różowa płytka Tobie również się wydłużyła?
Nie obgryzam od... września ;] nie całe 8 miesięcy ;D
Ale bez przerwy używam Nail Teka. (zaczęłam od tej najmocniejszej- 'Xtra', teraz już mam te słabsze)

Nie myślcie, że jestem jakąś tajną wysłanniczką tej firmy- po prostu mnie to pomogło, wiec może i któreś z Was pomoze??

Jesli chodzi o długość płytki- to tak, wydłużyła się i to naprawde sporo
Stary 2009-04-08, 16:29   #77
allesi
Zadomowienie

Coś kiedyś czytałam o tym Nail Tek'u.
Ale możesz mi powiedzieć dlaczego ta odżywka/lakier jest taka wyjątkowa? Przyspiesza wzrost paznokci czy jak?
Stary 2009-04-08, 18:54   #78
myonlyhope
Raczkowanie

Nie wiem, jak jest w Waszych przypadkach, ale jeśli chodzi o mnie, to największym problemem było to, że nawet jak powstrzymałam się od "wkładania pazurów do buzi" to i tak to- co urosło np przez tydzień, to zaraz się łamało, albo np mogłam bez najmniejszego problemu "zaginać" taki paznokieć. Wiedzac, ze one i tak i tak się połamie, nie powstrzymywałam się przed obgryzaniem.
A odkąd zaczęłam smarować pazurki tą odżywką, to nie dość, że ja zauważyłam ich szybszy wzrost, to z dnia na dzień stawały się coraz twardsze. I dzięki temu mogłam je zapuścić. A jak np po dwóch tygodniach widziałam, że już troszkę te pazurki odrosły, a nie łamały mi się, więc tym bardziej miałam chęć dalszego zapuszczania
I tak już po miesiącu miałam dosyć normalnie wyglądające pazurki.
Potem już sama z dumą patrzyłam jak rosną i się nie łamią i tak mijał czas A one spokojnie sobie rosły ;D
Stary 2009-04-08, 19:19   #79
allesi
Zadomowienie

Cóż, ja nie mam takiego problemu, może dlatego, że stosuje inne odżywki i lakiery.
A co do szybszego wzrostu paznokci - naprawdę działa? Bo mi się zdaje, że po 2 tyg. rośnięcia, paznokcie jakby zatrzymały się w miejscu ;/
Stary 2009-04-08, 19:23   #80
myonlyhope
Raczkowanie

Może to jest uzależnione od każdego indywidualnie?
Mnie rosną paznokcia równomiernie, tzn przynajmniej mam takie wrażenie.
Stary 2009-04-08, 19:27   #81
allesi
Zadomowienie

Ale mi tak jakby wszystkie się zatrzymały. Albo może tylko tak mi się wydaje.
Bo na początku to było widać radykalne zmiany (cieszyłam się, że w ogóle posiadam jakiekolwiek białe końcówki), a teraz praktycznie nie widzę żadnych efektów wzrostu.

Mam taki żel z AVONU na szybszy wzrost paznokci, niewiele daje.
Spróbuje może też tej odżywki Nail Tek. Ale z tego co zrozumiałam są jej różne rodzaje , tak? Jaki byś poleciła? Bo o tej odżywce słyszę 2 raz i nie mam o niej zielonego pojęcia.
Stary 2009-04-08, 19:33   #82
myonlyhope
Raczkowanie

Ja też niestety nie jestem jakąs wielką specjalistka. W moim przypadku było tak, że to przyjaciółka siostry zamawiała sobie i przy okazji mnie też zamówiła (znała mój problem^^)
http://www.nailtek.pl/ntochronne.html - to jest stronka Polskiego Dystrybutora-ja miałam właśnie tą XTRA na początku. Po zużyciu jednej butelki zrobiłam około miesięczną przerwe. Potem kupiłam Nail Teka Foundation, ktora praktycznie mam do dzis.
Wiem, ze są jakieś bazy też, czy coś,ale w tym temacie nie umiem nic podpowiedziec, bo tego nie uztwalam...
Stary 2009-04-08, 19:45   #83
allesi
Zadomowienie

Dobrze, dziękuję. Poczytam w takim razie jeszcze trochę o tym ;*
Stary 2009-04-08, 19:45   #84
inc0rrect
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

W przedszkolu jak wychowawczynie obserwują dzieci, bo robią to, muszą oceniać każde dziecko, wiedzieć z jakiego środowiska pochodzi, czy ma odpowiednia opiekę, itd, i jednym z punktów oceny są własnie paznokcie....jak dziecko obryza paznokcie to odrazu opinia(podejrzenia), że jest z niestabiljej rodziny, że jest zachwiane emocjonalnie itd.

może to Was jakoś przekona żeby przestac obgryzac...po co ludzie patrzący z boku mają myśleć "o człowkieka zźera stres"...

mam nadzieje że nikogo nie urazilam

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 19:51   #85
allesi
Zadomowienie

Wątpię, żeby ludzie tak myśleli. To sprawdza się tylko w przypadku dzieci.
Chociaż ludzie, którzy nigdy nie mieli styczności z obgryzaniem, mają taki stereotyp o stresie lecz tak naprawdę niekoniecznie stres musi być przyczyną obgryzania paznokci.

Takie paznokcie mnie się raczej kojarzą z kimś odrażającym, niechlujem, itp.

Też obgryzałam paznokcie i wiem jak to ohydnie wygląda. Na szczęście teraz mnie do tego nie ciągnie i mam nadzieje, że tak już zostanie.
Stary 2009-04-08, 21:14   #86
nicRu
maszyna, nie człowiek

Ja znów zaczęłam ;c Dramat jednym słowem. Tyle sie namęczyłam by były łądne i rpzedmaturalny stres je "zeżarł".

Этой холодной ночью
Мне одиноко очень
Ну почему я не усну?
Жить без тебя не могу…
nicRu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-09, 22:02   #87
Karolka2
Raczkowanie

Ja już się cieszyłam ze są ładne i je zapuszczę, a nim się odwróciłam, znów zaczęłam Wrócę jak przestanę. A przestanę, obiecuje Pozdrawiam
Stary 2009-04-20, 17:22   #88
Kropkaa
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Karolka2 Pokaż wiadomość
Ja już się cieszyłam ze są ładne i je zapuszczę, a nim się odwróciłam, znów zaczęłam Wrócę jak przestanę. A przestanę, obiecuje Pozdrawiam
Dokładnie mam taką samą sytuacjęAle damy radę.Kiedyś na pewno Nam się uda

Zapuszczam paznokcie dzień:2
Kropkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 18:52   #89
Karolka2
Raczkowanie

Powoli mi się udaje, coraz lepiej Teraz tylko żeby niczego nie popsuć. Pozdrawiam.
Stary 2009-05-21, 21:03   #90
justysia2109
Przyczajenie

Ja tez sie zawzielam i narazie zeby nie zapeszac idzie ku dobremu kiedys dodam zdjecie))))))))
justysia2109 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
płytka paznokcia

Nowe wątki na forum Naturalne paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości