Niebiańska czekolada - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Galeria Makijażu - Moje Makijaże

Notka

Galeria Makijażu - Moje Makijaże Forum prezentujące galerie makijażu Wizażanek. Zapraszamy do prezentowania tutaj swoich makijaży jak też wymiany doświadczeń i opinii na ich temat.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-10-11, 19:04   #1
NastyKatie
Raczkowanie

Niebiańska czekolada

W ramach przygotowań do dzisiejszego spotkania ze znajomymi połączyłam jedne z moich ulubionych kolorów makijażowych.
Przy okazji będzie więcej zdjęć niż poprzednio

Więc zaczynając od cery- standardowo podkład korektor, dopasowane do kolorytu oraz puder transparentny Joko- naprawdę świetnie wykańcza makijaż

A teraz częśćgłówna- oczy:

Zaczęłam od mojej bazy pod cienie- kiedyś kupiłam w katalogu Avon sztyf błękitny do oczu- za cholerę nie wyglądał jak ten w katalogu, ale za to jest świetną bazą, bo jest prawie niewidoczny i cienie trzymają się na nim cały dzień

Następnie nałożyłam w wewnętrznym kąciku oka błękitny cień Sans Soucis(ważne żeby był jasny i metaliczny) w 1/3 powierzchni oka pod skosem w stronę zewnętrznego kącika. Najlepiej się go aplikuje pędzlem średniej grubości.

W zewnętrznym kąciku oka nałożyłam brązowy cień Clinique. Powierzchnia oka 1/3 pod skosem w kierunku końca brwi. Należy wyciągnąć go delikatnie pędzlem po łuku aż do końca linii brwi.

Na pozostałą środkową część oka naŁożyłam złoty cień ArtDeco nr 36.

Pownny nam teraz powstać trzy ukośne paski o podobnej długości.

Aby zatrzeć granice między kolorami należy rozetrzeć je palcem, poziomymi krótkimi ruchami, co daje najlepszy efekt przechodzenia kolorów

Pod łuk brwiowy nałożyłam perłowy cień, w celu rozświetlenia makijażu.

Dolną krawędź oka pomalowałam tymi samymi odcieniami w tych samych proporcjach, cienkim preyzyjnym pędzelkiem.

Całość wykańcza mocne wytuszowanie rzęs. Ja użyłam tym razem tuszu Masterpiece Max Maxactor.

Najlepszy do ożywienia cery jest bladoróżowy róż Bourjois.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (25,9 KB, 310 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (40,9 KB, 160 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (31,1 KB, 214 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (64,1 KB, 501 załadowań)
NastyKatie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 19:11   #2
sylwia532
Zakorzenienie

Dot.: Niebiańska czekolada

pierwsze wrazenie:nie wiem czy kolorystyka mi pasuje ten odcien blekitu z tym odcieniem brazu.......brakuje mi roztarcia granic miedzy cieniami,sa zbyt widoczne a przy tak kontrastujacych ze soba kolorkach bardzo rzuca sie to w oczy
nastepnie otwierajac zdjecie calej buzi widze ze kolorki pasuja tobie i przy otwartych oczach mi sie podoba
popracuj troszke nad przejciem miedzy kolorami
sylwia532 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 20:28   #3
Jeanne90
Zakorzenienie

Oj, słabiutki ten makijaż... Górna granica za słabo roztarta, cienie wyciągnięte za daleko i za bardzo w szpic, granice kolorów zbyt wyraźne przez co barwy nie przechodzą płynnie w siebie (btw - nie rozumiem rozcierania cieni palcem - moim zdaniem najlepiej nadaje się do tego pędzelek, jest najbardziej precyzyjny)... nie podoba mi się kształt nakładanych cieni, powinien on być bardziej okrągły... nie wiem czy wiesz o co mi chodzi Doczytałam że wyciągasz cienie aż do końca brwi - czemu? To nie wygląda dobrze, takie wyciągnięcie pasuje jedynie przy "kocich oczach", i to niestety nie każdemu (mi na przykład nie pasuje)
Poza tym bardzo słabo pomalowałaś twarz - skóra nie jest ujednolicona, widać wszystkie niedoskonałości, cera jest czerwona. Żadnego modelowania buźki różem nie widzę I chyba masz przesuszone usta. Musisz się jeszcze duuużo nauczyć, ale myślę, że poradzisz sobie - przez ćwiczenia do perfekcji Pozdrawiam serdecznie
Stary 2008-10-11, 20:50   #4
Candy Killer
Zakorzenienie

nie podoba mi sie..moze to wina zdjec ale kolor jak dla mnie nie pasuja do siebie zbytnio..co innego bardziej turkusowy odcien niebieskiego ale taki jasny no jak dla mnie nie pasuje.
druga sprawa proste pociegniecie cienia tez nie wyglada za dobrze tak jak pisze Jeanne90 i ja tez powtarzam ze gorna granica cienia powinna isc nieco za ksztaltem brwi a nie na prosto.
no i wlasciwie moglabym tu cala jej wypowiedz skopiowac bo sie zgadzam ze wszystkim.

If You can dream it , You can do it...

Candy Killer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 20:56   #5
sylwia532
Zakorzenienie

Jeanne90 a ja wole palcem cienie rozcierac
sylwia532 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 21:36   #6
Jeanne90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez sylwia532 Pokaż wiadomość
Wiem, jak to pisałam to właśnie przypomniałam sobie, że Ty palcem rozcierasz Ale do tej pory nie potrafię zrozumieć, jak Ty to robisz, że zawsze jest perfekcyjnie
Stary 2008-10-11, 22:39   #7
żurawinka
Zakorzenienie

Nie jest źle, poprawiłabym i przyciemniła brwi.
żurawinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 22:43   #8
Bawitching
Zadomowienie

kolory nie pasuja do siebie. ten niebieski mozna by zastapic czyms bardziej stonowanym
Bawitching jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-11, 23:10   #9
Ferrou
Zakorzenienie

Kolorki nie pasują do siebie, ale jak najbardziej jestem za tym , aby próbować wszelkich kombinacji kolorystycznych Mimo, ze kolorki są fajne, niestety zabrakło w tym makijażu precyzji Cienie nie są zbyt dobrze roztarte między sobą, niestety ten niebieski na miniaturkach wygląda jak plama. Podkreśliłabym dodatkowo brwi Brakuje mi ujednolicenia kolorytu cery i podkreślenia polików Jeżeli te rzeczy poprawisz, powinno być super

Szczerze powiedziawszy zaciekawił mnie ten kolorystyczny duet. W najbliższym czasie nie omieszkam go wypróbować
Ferrou jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 08:10   #10
gosiaczek6
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
Oj, słabiutki ten makijaż... Górna granica za słabo roztarta, cienie wyciągnięte za daleko i za bardzo w szpic, granice kolorów zbyt wyraźne przez co barwy nie przechodzą płynnie w siebie (btw - nie rozumiem rozcierania cieni palcem - moim zdaniem najlepiej nadaje się do tego pędzelek, jest najbardziej precyzyjny)... nie podoba mi się kształt nakładanych cieni, powinien on być bardziej okrągły... nie wiem czy wiesz o co mi chodzi Doczytałam że wyciągasz cienie aż do końca brwi - czemu? To nie wygląda dobrze, takie wyciągnięcie pasuje jedynie przy "kocich oczach", i to niestety nie każdemu (mi na przykład nie pasuje)
Poza tym bardzo słabo pomalowałaś twarz - skóra nie jest ujednolicona, widać wszystkie niedoskonałości, cera jest czerwona. Żadnego modelowania buźki różem nie widzę I chyba masz przesuszone usta. Musisz się jeszcze duuużo nauczyć, ale myślę, że poradzisz sobie - przez ćwiczenia do perfekcji Pozdrawiam serdecznie
zgadzam sie
gosiaczek6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 08:49   #11
czarna_maciejka
Wtajemniczenie

GG do czarna_maciejka

Makijaz podoba mi sie glownie dzieki tytulowi, zlagodzil on niedoskonalosci, ktorych niestety, nie udalo ci sie uniknac
Przede wszystkim-nie ten odcien niebieskiego. Gryzie sie bardzo z cieplymi brazami, bo jest-jak sama napisalas-metaliczny, jasny, zimny. Skoro sama mowisz, ze wazne by taki byl to chyba celowo uzylas takiego, a nie innego-jednak moim zdaniem jakis turkus, cos cieplejszego bardziej by pasowalo.
Poza tym jak dla mnie to nalozylas zbyt wiele rozswietlajacego cienia pod luk brwiowy. Za mocno sie rzuca w oczy.
Co do cery-sama wiem, jak trudno ukryc zaczerwienienia i rozowy kolor buzi, wiec to mi nie przeszkadza.
Cienie sa za bardzo wyciagniete na zewnatrz, do twojego ksztaltu oka srednio to pasuje, poszukaj innej techniki nakladania cieni, cwiczenie czyni mistrza!
Ogolnie pomysl jest dobry, gorzej z wykonaniem, ale mysle ze masz mozliwosci i znasz sie na rzeczy, wiec bedzie dobrze.
Pozdrawiam

Zapraszam na wschód Polski
czarna_maciejka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 09:09   #12
nina219
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 1

Kurczę, mi się podoba połączenie kolorów, makijaż pomysłowy, ale niezbyt dopracowany. Na Twoim miejscu dodałabym podkład pod cienie na całej powiece (nie tylko na jej ruchome części) i zaakcentowałabym brwi

Żeby kogoś rozpalić, trzeba samemu płonąć.

nina219 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 09:22   #13
Ewka.A
Raczkowanie

Pomysł na połączenie kolów nie jest zły ale bardziej roztarłabym granice cieni pozatym brakuje mi modelowania twarzy albo chociaż jakiegoś różuale nie poddawaj się praktyka czyni mistrza
Ewka.A jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 10:15   #14
sharlottek
BAN stały

po takich jak niektóre odpowiedzi tutaj odechciewa się w ogóle wchodzić na MM

ciekawy pomysł ja tez na poczatku rozcieralam palcem, teraz robię to pędzelkiem, spróbuj, będzie naprawdę o wiele lepiej wyglądało przejście miedzy kolorami, wydaje mi się też że trochę się bałaś rozetrzeć bardziej żeby nie wyszedł zły kolor
sharlottek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 11:24   #15
aniyam
Szanelowa Madżesti

GG do aniyam

na moje to trochę kolorki nie pasują, ale ogólnie jest ok
aniyam jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 11:25   #16
1141655
Zakorzenienie

Ciekawe połączenie kolorków, jednak zgadzam się z dziewczynami, więc nic więcej nie pisze pokazuj się częściej , a na pewno za każdym razem będzie o wiele lepiej

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 13:46   #17
Matylda91
Przyczajenie

zgadzam sie z dziewczynami niestety niebardzo......
Matylda91 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 13:56   #18
NastyKatie
Raczkowanie

podoba mi sie tendencja zauważona na tym forum im mniej ktoś ma postów tym bardziej traktujecie go jak kogoś raczkującego w makijażu ja wiem, że można rozcierać pędzelkiem, wiem, że wtedy granice między cieniami byłyby zatarte, ale celowo zostało to roztarte w takim stopniu i palcami po rotarciu mocniejszym zagubiłyby się barwy na których mi zależało. A efekt różowej cery? Może kwestia ustawień monitora, bo akurat do tych zdjęć oprócz pudru użyłam PHotoshopa

Ale dzięki dziewczyny za konstruktywną krytykę na pewno skorzystam jak będę się dzisiaj malować

Już niedługo następne makijaże
NastyKatie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 14:07   #19
Jeanne90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez NastyKatie Pokaż wiadomość
podoba mi sie tendencja zauważona na tym forum im mniej ktoś ma postów tym bardziej traktujecie go jak kogoś raczkującego w makijażu ja wiem, że można rozcierać pędzelkiem, wiem, że wtedy granice między cieniami byłyby zatarte, ale celowo zostało to roztarte w takim stopniu i palcami po rotarciu mocniejszym zagubiłyby się barwy na których mi zależało. A efekt różowej cery? Może kwestia ustawień monitora, bo akurat do tych zdjęć oprócz pudru użyłam PHotoshopa
Takiej tendencji nie zauważyłam - ktoś, kto ma jeden post może malować super i będziemy go chwalić, a ktoś z kilkoma tysiącami wiadomości maluje źle. Znamy takie przypadki na tym forum Dlatego raczej nie powinnaś tak interpretować krytyki - jak coś jest nie tak, to po prostu się o tym pisze, nie ma co bez przyczyny słodzić
I wcale nieprawda, że po roztarciu zagubiłyby się kolory, popatrz na makijaże AgiBil, Candy Killer, Sylwii 532, Linki1987 i wielu, wielu innych wspaniałych Wizażanek - one używają mocno różniących się od siebie kolorów, a potrafią zrobić bardzo płynne przejścia pomiędzy nimi bez zatracenia indywidualności każdej z barw. Myślę, że to kwestia talentu i praktyki - ja też cały czas ćwiczę, żeby osiągnąć perfekcję Życzę sobie i Tobie, żeby udało nam się do tej perfekcji dojść
Co do Photoshopa - następnym razem spróbuj może użyć go tak, żeby cera wyglądała lepiej - wnioskuję z Twoich słów, że w rzeczywistości wyglądała ładniej, więc nie psuj efektu PSem Pozdrawiam
Stary 2008-10-12, 15:48   #20
arinitti
Raczkowanie

Mnie makijaż sie podoba, zwłaszcza na zdjęciu z otwartymi oczami, choć mam wrażenie, że trochę za dużo tego niebieskiego, ze się za bardzo wybija. I dodałabym więcej różu na policzki.
arinitti jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 16:11   #21
SaiTai
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sharlottek Pokaż wiadomość
po takich jak niektóre odpowiedzi tutaj odechciewa się w ogóle wchodzić na MM
Ja uważam wręcz przeciwnie! Takie postawienie sprawy może przecież coś dać… nie chodzi o to żeby dziewczyna się załamała, a jedynie posłuchała rad dobrych koleżanek, które chcą jej przecież pomóc, wskazać ewentualne błędy i niedociągnięcia… po co dziewczyna ma się ma brzydko malować, i straszyć ludzi na ulicach hehe…
Nie wiem do końca jakie tu panują zasady, ale wychodzę z założenia że raczej wszyscy chcą wszystkim pomagać (czyż nie?) w sztuce makijażu!

Co do makijażu to niestety mi również się nie podoba…
moim zdaniem koniecznie trzeba coś zrobić z brwiami!
I może jakby te kolory zamienić miejscami (choć może to zły pomysł?) byłoby lepiej?
Ten niebieski jakoś tak nie pasuje...

Powodzenia!
SaiTai jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 16:14   #22
Jeanne90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SaiTai Pokaż wiadomość
Ja uważam wręcz przeciwnie! Takie postawienie sprawy może przecież coś dać… nie chodzi o to żeby dziewczyna się załamała, a jedynie posłuchała rad dobrych koleżanek, które chcą jej przecież pomóc, wskazać ewentualne błędy i niedociągnięcia… po co dziewczyna ma się ma brzydko malować, i straszyć ludzi na ulicach hehe…
Nie wiem do końca jakie tu panują zasady, ale wychodzę z założenia że raczej wszyscy chcą wszystkim pomagać (czyż nie?) w sztuce makijażu!
Exactly. MM to nie jest dobre miejsce na słodzenie i kłamanie "Ach, cudownie!". Dopóki jest krytyka, a nie ma chamstwa i ściemniania, MM spełnia swoją rolę.
Stary 2008-10-12, 16:21   #23
sharlottek
BAN stały

ale od pewnego czasu zauważyłam że jak ktoś kogoś lubi to choć makijaż taki sobie to chwali że cudownie (tutaj napewno wyjątkiem jest Glizdka i Candy Killer, ale poza nimi jak jeden mąż) a jak ktoś nowy to szukacie sposobu jak tu mu dokopać.. Ale to jedynie moja opinia..
Stary 2008-10-12, 16:26   #24
Jeanne90
Zakorzenienie

Cytat:
ale od pewnego czasu zauważyłam że jak ktoś kogoś lubi to choć makijaż taki sobie to chwali że cudownie (tutaj napewno wyjątkiem jest Glizdka i Candy Killer, ale poza nimi jak jeden mąż) a jak ktoś nowy to szukacie sposobu jak tu mu dokopać.. Ale to jedynie moja opinia..
Mylisz się, moja droga, i to bardzo Widać, że nie znasz środowiska MM, więc nie oceniaj.
Stary 2008-10-12, 22:25   #25
deMitia
Rozeznanie

Ja używam takiego połączenia, ale inaczej łącze kolory. Ciemną czekoladę daje na górną powiekę- delikatnie w wewnetrznym kąciku rozjaśniam ją błękitem, kącik zewnętrzny podkreślam granatem, a wzdłuż dolnej lini rzęs robię błękitną kreskę.

A co do tego makijażu- oko jest ciekawie podkreślone, ale cienie są źle nałożone. Tak jakbyś postawiła kreskę na srodku powieki i jedną stronę mazła cieniem błękitnym a drugą brązowym. To przejście powinno wygladać inaczej- powinnaś skupić się na podkresleniu dwóch miejsc- ciemny cień nakładamy na załamanie powieki, kierując go delikatną linią do wewnetrzego kącika i delikatnie na małą częśc ruchomej powieki w zewnętrznym kąciku. Rozcierając dobrze cienie stworzysz większą powierzchnię zaciemnioną- przez co oko wyda się większe a granice pomiędzy kolorami nie bedą widoczne.
Stary 2008-10-12, 22:41   #26
Grazin
Zakorzenienie

GG do Grazin

Witaj mi się podoba połączenie kolorków, jednak przydałoby się rozetrzec bardziej granice między cieniami na pewno nie straciło by się kolorku więc spróbuj nastepnym razem, albo palcem, albo pędzlem przy otwartych oczkach wszystko wydaje sie być ok ale przy zamkniętych widać drobne niedociągnięcia.
jednak nie zrażaj się tym makijaż to zabawa i cytując jednego cudownego makijażystę "w makijażu nie ma zasad"

nie sądzę żeby na forum była tendencja do krytykowania osób z małą ilością postów... nie sądze zeby to miało jakiekolwiek znaczenie. oceniamy tu makijaz a nie ilość postów;P

pozdrawiam
Grazin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 00:01   #27
sharlottek
BAN stały

środowisko MM znam czytuję i komentuję od kiedy tu jestem, wypowiadam jedynie moją opinię a do tego na forum mam pełne prawo
Stary 2008-10-13, 00:05   #28
GiGa007
Wtajemniczenie

GG do GiGa007

Cytat:
Napisane przez sylwia532 Pokaż wiadomość
ja tez
Cytat:
środowisko MM znam czytuję i komentuję od kiedy tu jestem, wypowiadam jedynie moją opinię a do tego na forum mam pełne prawo

Odnośnie makijażu to zgodze się z Candy-mądrze prawiczekam na kolejne propozycje
Nie było łatwo i ludzie byli źli
Bóg jeden wie jak dałam sobie radę...

MAZDA RX 8

.........OUT OF YOUR LEAGUE.........
GiGa007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 00:52   #29
smileofangel
Zakorzenienie

oczy ok ale gubia sie na tle za slabo wymodelowanej (czy w ogole?) buzki pozdrawiam
Stary 2008-10-13, 00:53   #30
Candy Killer
Zakorzenienie

Cytat:
ze co ze ja to ta zla nie chwalaca wszystkich jak leci ??:P:P a bo co bede chwalic jak mi sie nie widzi mimo ze kogos lubieale tych oceniajacych w miare subiektywnie sie znajdzie jeszcze kilka
a tez zauwazylam ta tendencje ze pieeeeknie wszystko jest i cuuudnie a czesto wcale nie,a i jeszcze..komentarz za komentarz to juz w ogole smiechu warte:P:P aleee nie zasmiecajmy tu kolezance watku

If You can dream it , You can do it...

Candy Killer jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
brązowy, niebieski, złoty

Nowe wątki na forum Galeria Makijażu - Moje Makijaże

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości