przesuniecie okresu przy tabletkach anty, prosze o rade - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-10-12, 13:37   #1
willy wonka
Raczkowanie

przesuniecie okresu przy tabletkach anty, prosze o rade

ostatnia tabletke zawsze biore we wtorek, okres pojawia mi sie po 2-3 dniach. chcialabym jednak zmienic cykl tak abym ostatnia tabletke brala w sobote lub niedziele, czy da rady jakos to zrobic??????????????????? ???? zachowujac pelne zabezpieczenie
willy wonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 13:43   #2
_Emi_
Zakorzenienie

Dot.: przesuniecie okresu przy tabletkach anty, prosze o rade

tak. Ale przeczytaj ulotkę. Jeśli nadal nic tam nie wyczytasz dopiero wtedy napisz tutaj.
_Emi_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 13:45   #3
willy wonka
Raczkowanie

Niestety w ulotce ktora mam nic nie pisze na ten temat.
Tzn jest jak opoznic ale nie jak przyspieszyc
willy wonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 14:05   #4
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez willy wonka Pokaż wiadomość
ostatnia tabletke zawsze biore we wtorek, okres pojawia mi sie po 2-3 dniach. chcialabym jednak zmienic cykl tak abym ostatnia tabletke brala w sobote lub niedziele, czy da rady jakos to zrobic??????????????????? ???? zachowujac pelne zabezpieczenie
weź po prostu 19ście tabletek i zrób przerwę. wtedy będziesz kończyć opakowanie w niedziele. antykoncepcja zostanie zachowana.

wdowa_po_leninie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 00:16   #5
Anjouka
Rozeznanie

hmm..ja sie podlacze w takim razie nie trzeba wziasc calych 21 (cala paczka) zeby zachowana byla pelna antykoncepcja?

w takim razie mozna wziasc np 20 tabletek, zrobic 7 dni przerwy i potem normalnie 8 dnia zaczac nowa paczke?, a antykoncepcja w czasie brania tabletek i w czasie przerwy bedzie pelna, tak?

Kocham moja Rzabke!

i Ciebie Maluszku!
Anjouka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 00:25   #6
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Anjouka Pokaż wiadomość
hmm..ja sie podlacze w takim razie nie trzeba wziasc calych 21 (cala paczka) zeby zachowana byla pelna antykoncepcja?

w takim razie mozna wziasc np 20 tabletek, zrobic 7 dni przerwy i potem normalnie 8 dnia zaczac nowa paczke?, a antykoncepcja w czasie brania tabletek i w czasie przerwy bedzie pelna, tak?
tak

weź to na logikę : zapominasz załóżmy 19ej tabletki - a więc 3ci tydzień - zaglądasz do ulotki a tam :

'
  • Pominięto jedną tabletkę w tygodniu 3.
Są dwie możliwości do wyboru:
  1. (...) (to nas nie interesuje)
  2. Można też przerwać przyjmowanie tabletek z blistra i przejść bezpośrednio do 7-dniowego okresu bez tabletek (zanotować dzień, w którym zapomniało się przyjąć tabletkę). Jeżeli chce się rozpocząć nowy blister w swoim ustalonym dniu rozpoczynającym, okres bez tabletek można skrócić do mniej niż 7 dni.
Jeżeli postępuje się według jednego z tych zaleceń, ochrona przed ciążą będzie zachowana. '

a więc wychodzi z tego jasno, że 19ście tabletek nas wystarczająco ochroni. Tak samo powinno być z 15stoma czy 16stoma(w końcu to też 3ci tydzień) - jednak ja wolę chuchać na zimne i biorę min. 18ście tabletek - wtedy jestem spokojniejsza jakoś

mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi

Stary 2008-10-13, 00:56   #7
Anjouka
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
tak

weź to na logikę : zapominasz załóżmy 19ej tabletki - a więc 3ci tydzień - zaglądasz do ulotki a tam :

'
  • Pominięto jedną tabletkę w tygodniu 3.
Są dwie możliwości do wyboru:
  1. (...) (to nas nie interesuje)
  2. Można też przerwać przyjmowanie tabletek z blistra i przejść bezpośrednio do 7-dniowego okresu bez tabletek (zanotować dzień, w którym zapomniało się przyjąć tabletkę). Jeżeli chce się rozpocząć nowy blister w swoim ustalonym dniu rozpoczynającym, okres bez tabletek można skrócić do mniej niż 7 dni.
Jeżeli postępuje się według jednego z tych zaleceń, ochrona przed ciążą będzie zachowana. '

a więc wychodzi z tego jasno, że 19ście tabletek nas wystarczająco ochroni. Tak samo powinno być z 15stoma czy 16stoma(w końcu to też 3ci tydzień) - jednak ja wolę chuchać na zimne i biorę min. 18ście tabletek - wtedy jestem spokojniejsza jakoś

mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi
Rozumiem. Dzieki. NIe wiedzialam, ze tak mozna

a ja glupia kiedys wzielam 2 tabletki omylkowo (tego samego dnia) i przy ostatniej sie skaplam, ze jednej mi brakuje w opakowaniu, no i wtedy ta ostatnia zawsze bralam z nowego opakowania... (zeby bylo 21
I tym sposobem zawsze brakowalo mi jednej:P a ja musialam miec zawsze dostepne jedno dodatkowe opakowanie zeby podebrac

Kocham moja Rzabke!

i Ciebie Maluszku!
Anjouka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-13, 10:36   #8
zabciajs
Zakorzenienie

Możne przyjąć więcej o parę tabletek,nie całe opakowanie i dopiero przerwać, tak wyczytałam. 19-tego października powinnam zażyć ostatnią tabletkę i w 4 dniu przerwy dostaje okres, lecz wtedy 23-go mam wesele przyjaciele, a na drugi dzień poprawiny i chciałabym uniknąć okresu. Ale nie chcę przesuwać o całe opakowanie, bo wtedy wypadałby mi okres na zjazdy szkolne (dłuuuuga podróż itp).

I troszkę się gubię jak to zrobić, przyjąć 7 tabletek z następnego opakowania i przerwa? czy 4 dni ? (bo zawsze w 4-tym dniu dostaje okres)

zamiaru opóźnienia terminu wystąpienia krwawienia
Można opóźnić wystąpienie krwawienia, jeżeli po dokończeniu aktualnego opakowania od razu rozpocznie się następne, bez 7- dniowej przerwy. Można zażywać tabletki nawet do wyczerpania tego opakowania. Jeżeli chce się, aby krwawienie wystąpiło, należy po prostu przerwać przyjmowanie tabletek. W cza¬sie stosowania tabletek z następnego opakowania może wystąpić niewielkie krwawienie lub plamienie. Kolejne opakowanie rozpoczyna się po 7-dniowej przerwie.

Ohh właśnie zauważyłam jak dawno tu nikt nie zaglądał, dokładnie 2 lata
Stary 2010-10-15, 13:54   #9
zabciajs
Zakorzenienie

up

Już blisko do końca opakowania.
Stary 2010-10-15, 13:58   #10
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zabciajs Pokaż wiadomość
Możne przyjąć więcej o parę tabletek,nie całe opakowanie i dopiero przerwać, tak wyczytałam. 19-tego października powinnam zażyć ostatnią tabletkę i w 4 dniu przerwy dostaje okres, lecz wtedy 23-go mam wesele przyjaciele, a na drugi dzień poprawiny i chciałabym uniknąć okresu. Ale nie chcę przesuwać o całe opakowanie, bo wtedy wypadałby mi okres na zjazdy szkolne (dłuuuuga podróż itp).

I troszkę się gubię jak to zrobić, przyjąć 7 tabletek z następnego opakowania i przerwa? czy 4 dni ? (bo zawsze w 4-tym dniu dostaje okres)

zamiaru opóźnienia terminu wystąpienia krwawienia
Można opóźnić wystąpienie krwawienia, jeżeli po dokończeniu aktualnego opakowania od razu rozpocznie się następne, bez 7- dniowej przerwy. Można zażywać tabletki nawet do wyczerpania tego opakowania. Jeżeli chce się, aby krwawienie wystąpiło, należy po prostu przerwać przyjmowanie tabletek. W cza¬sie stosowania tabletek z następnego opakowania może wystąpić niewielkie krwawienie lub plamienie. Kolejne opakowanie rozpoczyna się po 7-dniowej przerwie.

Ohh właśnie zauważyłam jak dawno tu nikt nie zaglądał, dokładnie 2 lata
Możesz dobrać 4 tabletki, a możesz 7 - jak chcesz. To już samo wynika z tej informacji którą wkleiłaś (patrz pogrubione). Ja zazwyczaj dobierałam tyle tabletek o ile chciałam krwawienie przesunąć - np dwa dni później to dwie tabletki dodatkowe.

Stary 2010-10-15, 14:07   #11
zabciajs
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez wdowa_po_leninie Pokaż wiadomość
Możesz dobrać 4 tabletki, a możesz 7 - jak chcesz. To już samo wynika z tej informacji którą wkleiłaś (patrz pogrubione). Ja zazwyczaj dobierałam tyle tabletek o ile chciałam krwawienie przesunąć - np dwa dni później to dwie tabletki dodatkowe.

Dzięki! Chciałam się dodatkowo upewnić

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości