Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > Zrób to sama

Notka

Zrób to sama Znudzona sklepową sztampą? Nie daj się! Na tym forum dowiesz się jak można zrobić coś* samemu i wyróżniać się wyglądem jak i samopoczuciem. * - coś oznacza: ciuchy, robótki, szydełkowanie itd., itp.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-10-17, 20:32   #1
Eskarine
Przyczajenie

Dekoracje na Święto Zmarłych - materiały?

Witam dziewczyny,

Mam dość specyficzny problem; Na czwartym roku ogrodnictwa wymyślono nam fakultet zwany "Dekoracje". W przyszłym tygodniu mamy stworzyć pierwszą kompozycję właśnie na Święto Zmarłych. Jednak z florystyką nie miałam wcześniej w ogóle do czynienia, a na mojej uczelni, niestety, nikt z mojej grupy nie doczekał się pomocy.

Wiemy tylko, że najlepiej stworzyć kompozycję przynajmniej z częściowo żywego materiału, najlepiej w mokrej gąbce (w jaki sposób kwiaty ułożone 23 października mają przeżyć do 1 listopada i dłużej - nie mam pojęcia) i w odpowiednim pojemniku. Dodaję kilka zdjęć którymi mogłabym się inspirować, ale nie wiem, czy wszystkie pasują do okazji.

Mam problem z doborem materiałów - wiem tylko, że na pewno nie chcę użyć gałęzi świerku ani jodły, bo nie przepadam za bardzo za taką stylistyką. Poza tym, jest to pierwsze Święto Zmarłych które spędzamy bez taty i kompozycja będzie tworzona z myślą o jego grobie... dlatego chcę, żeby była wyjątkowa. Pomożecie?

A więc... materiały? Wzorce? Inspiracje?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1024.jpg (18,9 KB, 477 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 702e_20.jpg (50,2 KB, 275 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1020.jpg (27,1 KB, 312 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1021.jpg (31,4 KB, 271 załadowań)
Eskarine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 07:09   #2
nacik23
Rozeznanie

Dot.: Dekoracje na Święto Zmarłych - materiały?

to moze ppodstawe takiego wianka zrob z siana albo szyszek czy zoledzi? a ozdob tym co znajdziesz wybierajac sie na spacer po okolicy: ja znalazlam wtedy owoce glogu i dziekiej rozy, roznego rodzaju zasuszone kwiatostany na lace np wrotyczu czy ostu, mech, kilka rodzajow szyszek, jarzebina w kilku odcieniach, galazki tuj i roznych iglakow zeby bylo choc troce zielono. Napewno cos sie znajdzie.
jak skonczysz pokaz efekty
nacik23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 13:04   #3
pta1sia
Raczkowanie

GG do pta1sia

Eskarine ten fakultet to bardzo dobry pomysł, szkoda tylko że nie macie wsparcia ze strony szkoły

ja mam dla Ciebie dwie propozycje, w zależności od dostępnych materiałów

1. kompozycja na podłożu w kształcie owala, serca, w zalezności od pomysłu (zdj. 1,2,3) - podstawę z suszonej trawy, mogą być też skrawki gazet, byle dość dobrze się je formowało, no to z jednej strony mocujesz za pomocą drutu florystycznego mech, z drugiej rafię, sizal wg. uznania

na górę jak widzisz na zdjęciach kilka kwiatów (nie ukrywam że najlepiej sztucznych), trochę suszu, szyszki, suszone kwiaty lotosu

jeśli nie lubisz iglaków możesz je zastąpić jakimiś dużymi liśćmi lub gałązkami bluszczu

do tego można dodać trochę wstążki lub grubego ozdobnego sznura i masz niebanalną kompozycję

2. kompozycja oparta na podstawie krzyża (zdj. 4,5) - w kwiaciarniach i studio florystycznych podstawą jest najczęściej bambus, ale można użyć także: łodyg słonecznika, łodyg rośliny, którą u nas nazywa się czasami 'dzikim rabarbarem' (zielone liście w kształcie serca, łodygi zielone z czerwonymi plamkami, i czerwone obwódki w miejscu liści), ja osobiście użyję gałązek lipowych

góra to w zasadzie to samo co przy poprzednim punkcie, ale jeśli bardzo chciałabyś użyć żywych kwiatów, to przy tym polecam słonecznik, dość długo się trzyma, a nawet jeśli się zasuszy, to wygląda ślicznie

a na ostatnim zdjęciu masz pokazane dwa krzyże (w formie minimalistyczne) tylko niestety dla uzyskania tego efektu trzeba użyć białych gałęzi, a z tym ja przynajmniej mam problem, widziałam je co prawda na giełdzie florystycznej ale nawet nie pytałam ile takie cudo kosztuje a podobają mi się szalenie

acha, co do zdjęć to część zrobiłam jak oglądałam towar na stoisku, część ściągnięta z netu, ewentualnie jeśli byłabyś zainteresowana tymi krzyżami, to prawdopodobnie dzisiaj albo jutro skończę jeden z moich więc mogę obfocić i pokazać

sie napisałam... ale mam nadzieję że cokolwiek podpowiedziałam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg k2.jpg (106,0 KB, 441 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg k3.jpg (115,3 KB, 334 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg k4.jpg (112,7 KB, 271 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg k1.jpg (120,5 KB, 339 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kn.jpg (43,0 KB, 377 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3a.jpg (52,4 KB, 384 załadowań)
Stary 2008-10-18, 17:31   #4
Eskarine
Przyczajenie

Dziękuję za pomysły

Fakultet może i nie najgorszy, ale prowadzący i ich sposób przkeazywania informacji pozostawia wiele do życzenia :x

Kompozycja na bazie krzyża najbardziej przypadła mi do gustu. Dziękuję za pomysły Widziałam takie ładne jasne gałęzie w jednym ze sklepów florystycznych ale ów sklep nie prowadzi sprzedaży detalicznej, tylko hurtowo i dla kwiaciarni

Co do "krzyżowych" kompozycji zastanawia mnie teraz sposób wykonania tego z wrzosem z moich zdjęć i tego fioletowo-białego ze zdjęć od ptasi...
Stary 2008-10-18, 19:05   #5
Natalka.K
Raczkowanie

dobry temat. przysda sie
w zeszlym roku na pogrzeb przyjacieela uplotlam bukiet kwiatow ze sznorka sizalowego.calosc owinelam folia zalobna i udekorowalam luznym sizalem i suszkami. z oczzywistych powodow zdjecia nie zrobilam
Natalka.K jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 21:58   #6
pta1sia
Raczkowanie

GG do pta1sia

Cytat:
Napisane przez Eskarine Pokaż wiadomość
Dziękuję za pomysły
Kompozycja na bazie krzyża najbardziej przypadła mi do gustu. Dziękuję za pomysły Widziałam takie ładne jasne gałęzie w jednym ze sklepów florystycznych ale ów sklep nie prowadzi sprzedaży detalicznej, tylko hurtowo i dla kwiaciarni

Co do "krzyżowych" kompozycji zastanawia mnie teraz sposób wykonania tego z wrzosem z moich zdjęć i tego fioletowo-białego ze zdjęć od ptasi...
co do sprzedaży hurtowej, to rozmawiałam ostatnio ze znajomą pracującą w studio florystycznym i powiedziała że tak naprawdę to chodzi o to, żeby kupować całe opakowanie, a nie po sztuce, więc może się dopytaj, albo spróbuj się dogadać z jakąś kwiaciarnią, ja kupuję od tej znajomej różne rzeczy w cenach, jakie są faktycznie na giełdach florystycznych

krzyże - najprawdopodobniej podstawą jest forma styropianowa, a dekoracje mocowane klejem na gorąco, lub gąbka do suchych kompozycji, dla poprawienia stabilności często mocuje się je w dodatkowych pojemnikach i zalewa gipsem, widziałam też na szkieletach gazetowych
Stary 2008-10-20, 15:59   #7
pta1sia
Raczkowanie

GG do pta1sia

na dowód że stworzenie kompozycji na taką okazję wcale nie jest takie trudne

co prawda widzę jeszcze potrzebę dopracowania kilku szczegółów, ale z efektu jestem zadowolona
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg komp6.jpg (113,5 KB, 507 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg komp7.jpg (106,3 KB, 204 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg komp8.jpg (123,1 KB, 161 załadowań)
Stary 2008-10-21, 12:51   #8
Brenda_21
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 8
GG do Brenda_21 Send a message via Skype™ to Brenda_21

Jeśli to jeszcze aktualne, to ja ostatnio przeszłam miesięczny kurs florystyczny i robiliśmy wiele ciekawych rzeczy, na święto zmarłych też, więc jeśli chcesz mogę powklejać zdjęcia. Mam tez cały katalog takich rzeczy na grób wiec też co ciekawsze mogę powklejać.
Stary 2008-10-21, 13:02   #9
nela007
Zadomowienie

Brenda juz mialy byc tu powklejane kazdemu sie to przyda jak nie dzis to jutro ale zawsze ktos cos podpatrzy i zasiegnie inspiracji a wie naco czekasz wklejaj
Dziekujemy z gory

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=213640
i na papierniczy
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=1#post7247929
nela007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 16:27   #10
Brenda_21
Zakorzenienie

Więc wklejam to co miałam na kompie, reszte gdzieś też mam więc jak by ktoś chciał więcej to powklejam.
1. to kompozycja na hallowen.. w dyni. idealna na stól.. itp. Jeśli ktoś będzie chciał dokładny przepis równiez napiszę.
2. to typowy wieniec na hojnie robimy go we floretach z rączką.
3..i reszta to coś co mnie i mojej rodzinie się najbardziej podoba. Krzyż z wypełnionym środkiem.
Krzyż jest wycięty ze steropianu, szpilkami przyczepiamy ładnie listki( od nas zalezy kolor i listki ) zanim to zrobimy wycinamy na środku przy skrzyżowaniu ramion dziurke, i tam mocujemy w folii wyciętą gąbkę, oczywiście góry nie zakrywamy folią.. no i robimy tam jakąs kompozycję może być lejąca się, albo tylko na środku. Dokłądniej też mogę wytłumaczyć jeśli ktoś będzie zainteresowany. a jutro zrobię fotki tych ładniejszych kompozycji pogrzebowych i na świeto zmarłych z katalogu to też powklejam. Mam nadzieje że cosik kolwiek się przyda
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN2531.jpg (60,8 KB, 345 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN2696.jpg (80,5 KB, 365 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN2720.jpg (59,3 KB, 475 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN2721.jpg (65,9 KB, 400 załadowań)
Stary 2008-10-21, 18:48   #11
MigdUla
Raczkowanie

o.! własnie czakam na inne zdjęcia. tzn. nie ja ale moja mam czeka na inpirację xP
MigdUla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-21, 20:15   #12
Eskarine
Przyczajenie

Zajęcia na których będziemy wykonywać kompozycje mam już w ten czwartek. Zdecydowałam się na układ w półokrągłym koszyku z ciemnej wikliny, głównym motywem są białe kalie, zielone liście, trochę gipsówki tu i tam (jeśli nie będzie się kłócić z całością) i suche pędy wierzby argentyńskiej. Gdyby nie udało mi się jutro dostać żywych kalii mam w zastępstwie sztuczne, jednak tak pięknie wykonane, że na pierwszy rzut oka nie sposób poznać.

Kompozycja na szczęście nie musi się utrzymywać w 'kanonie' (iglaki, chryzantemy itp), wiec podchodzę do tego w trochę inny sposób. Białe kalie i jasna zieleń będą ładnie wyglądać na tle czarnego pomnika i na czarnej płycie nagrobnej.

Opcja awaryjna to karminowe hortensje i białe róże (znów sztuczne, ale pięknie wykonane).

Jak w czwartek skończę zajęcia to wrzucę fotki
Stary 2008-10-22, 08:11   #13
pta1sia
Raczkowanie

GG do pta1sia

Cytat:
Zajęcia na których będziemy wykonywać kompozycje mam już w ten czwartek. Zdecydowałam się na układ w półokrągłym koszyku z ciemnej wikliny, głównym motywem są białe kalie, zielone liście, trochę gipsówki tu i tam (jeśli nie będzie się kłócić z całością) i suche pędy wierzby argentyńskiej. Gdyby nie udało mi się jutro dostać żywych kalii mam w zastępstwie sztuczne, jednak tak pięknie wykonane, że na pierwszy rzut oka nie sposób poznać.

Kompozycja na szczęście nie musi się utrzymywać w 'kanonie' (iglaki, chryzantemy itp), wiec podchodzę do tego w trochę inny sposób. Białe kalie i jasna zieleń będą ładnie wyglądać na tle czarnego pomnika i na czarnej płycie nagrobnej.

Opcja awaryjna to karminowe hortensje i białe róże (znów sztuczne, ale pięknie wykonane).

Jak w czwartek skończę zajęcia to wrzucę fotki
Eskarine czekam na efekty, na pewno będzie ekstra
Stary 2008-10-23, 17:43   #14
Eskarine
Przyczajenie

Efekt dzisiejszej pracy.
Jak na pierwszą w życiu kompozycję/bukiet to chyba nie jest źle
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg komp01.jpg (62,6 KB, 367 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg komp02.jpg (60,5 KB, 177 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg komp03.jpg (60,8 KB, 279 załadowań)
Stary 2008-10-23, 18:03   #15
kinda1
Raczkowanie

Breda proszę wrzuć jeszcze jakieś fotki, bardzo podobają mi się te krzyże ( ten zielony jest piękny). w tym roku postanowiłam też coś zrobić sama i czekam na więcej inspirujących fotek.

kinda1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 20:33   #16
pta1sia
Raczkowanie

GG do pta1sia

Cytat:
Efekt dzisiejszej pracy.
Jak na pierwszą w życiu kompozycję/bukiet to chyba nie jest źle
widzę że kalie jednak sztuczne ale masz racje bardzo ładnie się prezentują, a gdzie ta wierzba, z gipsówki tez zrezygnowałaś, ale przy tym kanonie to faktycznie wprowadzałaby zamieszanie

tak wogóle to gratuluję, na pewno na czarnym tle będzie wyglądało bardzo elegancko, czekam na inne kompozycje, niekonieczne na tą konkretną okazję

a jak opinie na zajęciach??
Stary 2008-10-23, 21:08   #17
Brenda_21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kinda1 Pokaż wiadomość
Breda proszę wrzuć jeszcze jakieś fotki, bardzo podobają mi się te krzyże ( ten zielony jest piękny). w tym roku postanowiłam też coś zrobić sama i czekam na więcej inspirujących fotek.
Ale interesują Cie tylko pogrzebowe, czy ogólnie mam wrzucić różne kompozycje? ten krzyż się robi bardzo łatwo, a ładny jest, ja na pewno taki zrobię na grób.
Stary 2008-10-23, 21:22   #18
mamanuna
Raczkowanie

Ja w sprawie formalnej

BŁAGAM!

Nie ma Święta Zmarłych!!!!!!!!!!!!

Jest ŚWIĘTO WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, a po nim DZIEŃ ZADUSZNY.

Za dusze zmarłych modlimy się w Dzień Zaduszny, jednak często wypada on w tygodniu i musimy w ów dzień iść do pracy. Za to 1 listopada, czyli w Święto Wszystkich Świętych mamy dzień wolny i wówczas mamy możliwość udać się na cmentarze. Ale święto jest Wszystkich Świętych!
mamanuna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 21:41   #19
Brenda_21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mamanuna Pokaż wiadomość
Ja w sprawie formalnej

BŁAGAM!

Za dusze zmarłych modlimy się w Dzień Zaduszny, jednak często wypada on w tygodniu i musimy w ów dzień iść do pracy. Za to 1 listopada, czyli w Święto Wszystkich Świętych mamy dzień wolny i wówczas mamy możliwość udać się na cmentarze. Ale święto jest Wszystkich Świętych!
Coś w tym jest na szczęście nie ja pisałam tytuł :P
Stary 2008-10-24, 01:41   #20
Eskarine
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez mamanuna Pokaż wiadomość
Ja w sprawie formalnej

BŁAGAM!

No dobrze, tyle tylko:

1) Jak to się w sumie ogólnie ma do tematu?

2) Tak naprawdę to co to za różnica?

Nie wiem, może mam po prostu dzisiaj zły humor, ale jak dla mnie to trochę czepianie się nie wiadomo czego i nie wiadomo po co :/
Stary 2008-10-24, 15:08   #21
mamanuna
Raczkowanie

Przepraszam, czytałam tylko tytuł, a nie treść wątku.
Chodzi o to, że walczę z tą "nazwą" od lat i gdzie tylko mogę.

A co do materiałów, to polecam:

- szyszki (ja je często pryskam na złoto do wianków - a wianki robię z jakiegoś krzaku, nie znam nazwy, bo rośnie u teściowej na podwórku),

- gałązki ognika (mają kolce, ale za to mają śliczne pomarańczowe wyraziste kuleczki i nie więdną jak jarzębina, długo są ładne nawet kilka dni przed użyciem do dekoracji i po położeniu na grobach)
mamanuna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 09:53   #22
Pagata
Modermistrz bobkowy :D

GG do Pagata

pokażę wam,jakie stroiki zrobiłam na groby,moze komus przyda sie pomysł wianka,jest z jałowca płożącego,róze z lisci,popryskane złotą farbą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz 400..3.jpg (141,4 KB, 364 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 403..3.jpg (147,6 KB, 233 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz 401..3.jpg (138,8 KB, 350 załadowań)

i inne pierdółeczki

TU tez jestem i tu sa wszystkie zdj,które zniknęły z watków
mikroREKLAMA
♥ Dziupla Pagaty ♥
Mój blog a tam ,wszystko,co robię...Czasem dużo,czasem nic..:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 751 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Pagata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 12:45   #23
zosienka666
Rozeznanie

może coś takiego Was zaispiruje (jakoś mi przypasowało do tematu)

http://dom.gazeta.pl/ogrody/51,72195,5555594.html?i=0
http://dom.gazeta.pl/ogrody/51,72195,1598479.html?i=0
Stary 2008-11-01, 15:19   #24
kinda1
Raczkowanie

Ja trochę odgapiłam i zrobiła takie stoiki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMGP0373.jpg (73,5 KB, 278 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP0372.jpg (84,4 KB, 167 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP0380.jpg (56,5 KB, 170 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP0377.jpg (66,5 KB, 134 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMGP0370.jpg (58,5 KB, 179 załadowań)

kinda1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 10:32   #25
jola1964
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1

tez uwielbiam takie rzeczy najczesciej robie dla syna na nagrobek
jola1964 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-05, 10:36   #26
jola1964
Przyczajenie

Wpisy w blogu: 1

serce
jola1964 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 20:35   #27
mela092000
Przyczajenie

Brenda_21. Twoje kompozycje są przepiękne. Proszę wrzuć jeszcze kilka zdjęć na Wszystkich Świętych. Robię zawsze coś dla mojej mamy, ale nie żyje już 10 lat i z roku na rok chcę wymyśleć coś piękniejszego. Zasłużyła na to, żeby poświęcić dla Niej czas a nie kupić w kwiaciarni. Uwielbiam to dla Niej robić. Twoje krzyże są piękne. Wiem jednak, że mój tato lubi duże dekoracje i zawsze staram się połączyć moją prostotę z taty chęcią położenia na pomnik czegoś dużego. Taki już ma gust i chcę to uszanować, bo wiem, że bardzo ją kochał. Proszę daj kilka zdjęć, z pewnością coś mnie zainspiruje.

Edytowane przez mela092000
Czas edycji: 2009-10-22 o 20:38
mela092000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 17:56   #28
aloj42
Przyczajenie

a to moje skromne stroiki dla prababci i dziadków
aloj42 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 14:06   #29
Barbra18
Raczkowanie

GG do Barbra18

W tym roku postanowilam sama cos zrobic na groby. Materialy pozbieralam na spacerze i wykorzystalam tez to co bylo juz w domu

Kto chce bym go kochala, nie może być nigdy ponury,
I musi potrafić mnie unieść na ręku wysoko do góry.
Kto chce bym go kochała, musi umieć siedzieć na ławce
I przyglądać się bacznie robakom i najmniejszej trawce
Barbra18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 23:18   #30
arbach1
Przyczajenie

hejka.niewiem czy ktoras z was prubowala ale ja kombinowalam z wiencem na drzwi z lisci jesiennych,i zeby zatrzymaly ksztalt i kolor zamaczalam je na sekund pare w roztopionym wosku.musi byc przestudzony delikatnie,goracy skreca liscie,mysle ze na swieto Wszystkich Swietych upalow niebedzie,wosk nie splynie,a moze kompozycja z dodatkiem,,woskowego,,lis cia kogos z was zainspiruje,zakonserwowal am tak tez owoce dzikiej rozy,zime przetrwaly,niestety cieple lato mielismy......
arbach1 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zrób to sama

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości