alergie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-08-13, 08:27   #1
anusia1984
Przyczajenie

alergie

WITAM

MAM POWAŻNY PROBLEM- OD ROKU ROBIE PAZNOKCIE I DOPIERO TERAZ ZACZĘŁY SIĘ MOJE PROBLEMY Z DŁOŃMI
ZACZĘŁO SIĘ OD TEGO ŻE ZACZĘŁY MI SIĘ ROBIĆ BĄBELKI WYPEŁNIONE WODĄ NA DŁONIACH, ZMIENIŁAM RĘKAWICZKI Z LATEKSOWYCH NA WINYLOWE, TO JEDNAK NIC NIE DAŁO. gDY ROBIĘ NP. 4 KLIENTKI DZIENNIE TO PUCHNĄ MITAK OKROPNIE PALCE ŻE NIE MOGĘ NIC UTRZYMAĆ.
OPRÓCZ TEGO Z TYCH MAŁYCH BĄBLI, KTÓRE DE FACTO BOLĄ JAKBYM MIAŁA POD SKÓRA TYSIĄC SZPILEK, ROBI SIĘ OBRZĘK PÓŹNIEJ SKÓRA ROBI SIĘ TWARDA, ZROGOWACIAŁA I PO KILKU DNIACH ZACZYNA SCHODZIĆ TAK JAK PO OPARZENIU. NIE MOGĘ NIC Z TYM ZROBIĆ NA KILKU PALCACH NIE MAM TEJ PIERWSZEJ WARSTWY SKÓRY I BOLĄ MNIE DŁONEI PRZY KAŻDEJ NAJMNIEJSZEJ CZYNNOŚCI TYPU TRZYMANIE KUBKA Z HERBATA CZY PODNOSZENIE MISKI Z WODĄ
BYŁAM Z TYM U LEKARZA PANI DERMATOLOG POWIEDZIAŁA ŻE ZA DŁUGO ROBIĘ W RĘKAWICZKACH I TEN POT KTÓRY SIE W NICH ZBIERA MNIE UCZULA.
DOSTAŁĄM MASĘ LEKÓW OD TABLETEK NA ALERGIĘ DO RÓŻNEGO TYPU MAŚCI.
ZACZĘŁAM KURACJĘ PONAD TYDZIEŃ TEMU I WCZORAJ STWIERDZIŁAM ŻE ZACZYNAM ROBIC ZNOWU PAZNOKCIE BO RĘCE JUZ LEPIEJ WYGLĄDAŁY
NIESTETY PALCE U PRAWEJ RĘKI KCIUK WSKAZUJĄCY I ŚRODKOWY MAM TAK SPUCHNIĘTE I GORĄCE ŻE SIEDZIAŁAM WCZORAJ I ROBIŁAM SOBIE OKŁADY Z MROŻONEK ZEBY ZLIKWIDOWAĆ OPUCHLIZNĘ
NIC TO NIE POMAGA, TABLETKI MAŚCI ANI WAPNO DLA ALERGIKOW NIE POMAGA <TO WSZYTSKO CO DOSTALAM OD LEKARZA>.NIE SADZE ZE UCZULAJA MNIE ZELE LUB INNE RZECZY KTORYCH UZYWAM BO PRZECIEZ MIALABYM CALE RECE UCZULONE A NIE JEDNA
DODAM ZE ZMIENIALAM REKAWICZKI NA BAWELNIANE ALE ZMIENIŁĄ SIĘ TYLKO JEDNA RZECZ NEI MAM TYCH KROST Z WODA, ALE OD CZEGO ONE TAK MI PUCHNA OD UCISKU PILNIKA???????
JUZ NIE ROZUMIEM NIC Z TEGO PRZEZ ROK NIC SIE IE DZIALO I NAGLE TAKIE COS NIE CHCE NAWET MYSLEC OTYM ZE BEDE MUSIALA SKONCZYC Z PAZNOKCIAMI
TO MOJA PASJA
RATUJCIE POMOCY (MOJ MAIL anusia-carlos@wp.pl)
prosze o jakies rady
anusia1984 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 09:29   #2
Pawełeczek
Rozeznanie

Dot.: poważny problem!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!1

zazwyczaj swędzące pęcherze pojawiają sie w wyniku uczulenia na primer lub żel/akryl faktycznie zastanawiające jest to ze tylko na jednej dłoni pojawia sie to uczulenie...moze to ta ręka w ktorej trzymasz pedzelek przy nakładaniu primera/zelu/akrylu ??
Stary 2008-08-13, 09:45   #3
Albertyna
Zakorzenienie

Anusiu, rozumiem, ze przeczytalas uwaznie te kilka watkow o uczuleniach, ktore sa tu na forum?
Stary 2008-08-13, 09:53   #4
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Oczywiście, że uczulenie może być na jednej ręce.

Oczywiście,że może pojawić się po roku.

A tydzień na działanie leków w takim przypadku to niestety za mało..
paulakrk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 10:00   #5
jagódeczka
Zadomowienie

musisz wyeliminować alergen...
inaczej klapa.
jagódeczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-13, 11:45   #6
anusia1984
Przyczajenie

to ta ręka którą robie wszystko :P wydaje mi sie że to może być od pilnika

muszę najpierw je znależć- nowa jestem :P na tym forum

czyli absolutnie stop z robieniem paznokci- niech się wali i pali tak?

Edytowane przez Agoosia
Czas edycji: 2008-08-14 o 23:18 Powód: Post pod postem - proszę o używanie opcji "Edytuj" i "Multicytowanie"
Stary 2008-08-13, 12:00   #7
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

Oczywiście ,że nie. Idz do lekarza. Jak nie tego to innego.
W przypadku zmian skórnych tydzień to NIC.

Co znaczy od pilnika?
Stary 2008-08-13, 12:06   #8
Pawełeczek
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez anusia1984 Pokaż wiadomość
wydaje mi sie że to może być od pilnika
Raczej od sciskania pilnika i nadwyrezania dłoni takie uczulenie nie ma prawa sie pojawic. Ale jesli pilnik to czy uzywasz tego samego kilka razy?? moze pył z masy osadzony na pilniku Cie uczula??
Stary 2008-08-13, 12:08   #9
anusia1984
Przyczajenie

bo na trzech palcach tak jak pisalam zeszla mi ta pierwsza warstwa skory mam taka cieniutka delikatna skore i jest wrazliwa na kazdy ucisk i wydaje mi sie ze jak trzymam pilnik to on uciska mi te miejsca niezagojone do konca
Stary 2008-08-13, 12:09   #10
Pawełeczek
Rozeznanie

idz do lekarza..DOBREGO.

EDT. nie jestem lekarzem wiec trudno mi jest okreslic...mozliwosci jest mnostwo.
Stary 2008-08-13, 12:09   #11
anusia1984
Przyczajenie

kazdy pilnik po kazdej klientce jest myty i dezynfekowany i chyba nie ma prawa mnie nic uczulać tak mi sie wydaje

no wlasnie bylam u dermatologoa wydalam kupe kasy i troszke pomoglo ale wczoraj mialam 2 klientki i po drugiej znowu spuchly mi palce nie moge ich zgiac do konca

Edytowane przez Agoosia
Czas edycji: 2008-08-14 o 23:17 Powód: Post pod postem - proszę o używanie opcji "Edytuj" i "Multicytowanie"
Stary 2008-08-13, 12:15   #12
Pawełeczek
Rozeznanie

No to idz do lekarza jeszcze raz, zrob jakies badania zebys mogla wiedziec co Cie uczula. Innego wyjscia nie ma.
Stary 2008-08-13, 12:18   #13
anusia1984
Przyczajenie

nie mam wyjścia innego chyba pójdę na jakieś testy alergologiczne
Stary 2008-10-18, 22:39   #14
diablo85
Przyczajenie

Uczulenie na akryl i żel?

Uczulenie na akryl i żel???

Uwielbiam długie paznokcie lecz po założeniu żelu lub akrylu po pewnym czasie pękała mi skóra pod paznokciami i było sporo krwi.... innym też objawem były drobne, swędzące krostki na skórze wokół paznokcia. Czy to jest uczulenie? Jak tak to na co konkretnie? Można jakoś tego uniknąć? Sztuczne paznokcie są super bo nie trzeba ich malować co drugi dzień Czy któraś z was zna jakieś rozwiązanie? Proszę o pomoc.
diablo85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-18, 23:07   #15
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

Dot.: Uczulenie na akryl i żel?

Najlepiej na to pytanie odpowie dermatolog. Trochę ciężko jest diagnozować przez neta Możliwe, że to uczulenie/nadwrażliwość na któryś ze składników ("konkretnie" jest ich tyle, że nie da się tego jednoznacznie stwierdzić). Na Twoim miejscu odpuściłabym sobie robienie paznokci. Co ważniejsze: zdrowie, czy paznokcie, których nie trzeba malować co drugi dzień
Ile razy miałaś zakładane paznokcie i ile razy tak się stało i po jakim czasie od założenia?
Stary 2008-10-19, 00:19   #16
jagódeczka
Zadomowienie

miałam dwukrotnie klientki z alergia i właśnie takie były objawy....
i dodam jeszcze, że niestety na akryl i żel reakcja była taka sama.
Na silikonowe również.

polecam dobre odżywki
Stary 2008-10-19, 09:49   #17
Albertyna
Zakorzenienie

Znowu pojawia sie kila pytan. Czy robilas u tej samej stylistki? Czy aby na pewno primer nie dostał Ci sie na skórki- to może spowodowac takie objawy... Czy akryl/żel nie mialy kontaktu ze skór (nie powinny, bo mogą wtedy uczulic).
Może też być to , jak sama podjerzewasz uczylenie, wystarczy na pyłki, których nie unikniesz. Niestety....
Stary 2008-10-20, 21:35   #18
diablo85
Przyczajenie

Dziękuje serdecznie za podpowiedzi. Kiedy po raz pierwszy założyłam akryl takie objawy wystąpiły po jakichś 10 miesiącach... Zrobiłam długą przerwę około roku czasu. Potem założyłam żel w innym salonie. Objawy wystąpiły po 2 dopełnieniu, słyszałam, że przyczyną tkwi w złym położeniu żelu więc poszłam do innego salonu. Pani, która tam pracowała powiedziała, że widzi coś takiego po raz pierwszy. Namówiła mnie na akryl, twierdziła, że wcześniejsze objawy przy akrylu wynikły ze złego położenia paznokci... niestety tak mi te paznokcie zrobiła, że dwa dni później obudziłam się z wielką wysypką na ręku... dopiero wtedy przyznała mi rację, że mogę być uczulona na żel lub akryl... Możecie mi podpowiedzieć akie odżywki są na prawdę skuteczne na wzmocnienie naturalnych paznokci? i czy są inne metody przedłużania paznokci, przy tórych nie stwierdzono uczuleń?
Stary 2008-10-20, 22:01   #19
diablo85
Przyczajenie

Do Jagódeczka: Oglądałam Twój blog galeria pazura. Jestem pod wrażeniem ale i smutno mi się zrobiło... tam były takie piękne paznokcie, że mi żal d... ściska bo ja takich mieć nie mogę z powodu tego uczulenia... doradź mi cosik bo ja też chcę mieć długie i tak cudnie ozdobione pazurki pozdrawiam gorąco!!!
Stary 2008-10-21, 11:09   #20
paulakrk
BAN stały

GG do paulakrk

No niestety, też miałam takie przypadki.

Polecam szybko dermatologa, dobrą kurację, odczekać 2-3 miesiące..i może uda się nadal przedłużać bez przykrych skutków ubocznych
Powodzenia
Stary 2008-10-21, 13:44   #21
jagódeczka
Zadomowienie

Bardzo mi miło i dziękuję.
Odżywek dobrych szukaj w wyszukiwarce.
A ponadto polecam regularny manicure. Dobrze zrobiony czyni cuda!
Stary 2008-10-21, 16:04   #22
iskierkaaaa
Raczkowanie

probuj uzywac primera bezkwasowego,i wszystkich innych produktow bezkwasowych. Pozdrawiam
Stary 2008-10-22, 01:42   #23
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez diablo85 Pokaż wiadomość
Dziękuje serdecznie za podpowiedzi. Kiedy po raz pierwszy założyłam akryl takie objawy wystąpiły po jakichś 10 miesiącach... Zrobiłam długą przerwę około roku czasu. Potem założyłam żel w innym salonie. Objawy wystąpiły po 2 dopełnieniu, słyszałam, że przyczyną tkwi w złym położeniu żelu więc poszłam do innego salonu. Pani, która tam pracowała powiedziała, że widzi coś takiego po raz pierwszy. Namówiła mnie na akryl, twierdziła, że wcześniejsze objawy przy akrylu wynikły ze złego położenia paznokci... niestety tak mi te paznokcie zrobiła, że dwa dni później obudziłam się z wielką wysypką na ręku... dopiero wtedy przyznała mi rację, że mogę być uczulona na żel lub akryl... Możecie mi podpowiedzieć akie odżywki są na prawdę skuteczne na wzmocnienie naturalnych paznokci? i czy są inne metody przedłużania paznokci, przy tórych nie stwierdzono uczuleń?
A nie wiesz na jakiej firmy produktach miałaś robione paznokcie (chociaż wątpię, żebyś pamiętała- nie zaszkodzi zapytać ) Skoro przez pierwsze 10 miesięcy wszystko było w porządku, musiał Ci zaszkodzić jakiś składnik. Jaki? Niestety moja wiedza z zakresu alergologii nie sięga tak daleko
Niestety nie masz na co liczyć, że samo przejdzie bo pamięć immunologiczna w opóźnionej reakcji komórkowej może utrzymywać się przez wiele lat, a nawet całe życie. Musiałabyś dowiedzieć się u dermatologa/alergologa (nie wiem którego konkretnie, może u obu?) co dokładnie Cię uczula, i czy istnieją produkty nie zawierające tego składnika. (wątpię, żeby jakiś lekarz się podjął czegoś takiego),a samoistne ustąpienie graniczy z cudem, aczkolwiek może się zdarzyć

Jeżeli nie boisz się ryzykować i masz taką możliwość, mogłabyś ewentualnie spróbować co Cię uczula. Też bym obstawiała primer kwasowy. Ciekawa jestem czy po nałożeniu samego primera na paznokieć pojawiła by się reakcja alergiczna. Bo gdyby to on Cię uczulał teoretycznie powinno tak się stać. Biorac pod uwagę to, że objawy z każdym kolejnym razem pojawiały się coraz szybciej, najprawdopodobniej na efekty nie trzeba by długo czekać...
Stary 2009-05-27, 19:37   #24
Mangaa
Przyczajenie

Alergia i co dalej...

Witam wszystkich,
Mam problem, z którym, jak można przeczytać, boryka się wiele kobitek na tym forum. Jestem alergikiem i niedawno odkryłam, że po zrobieniu sobie tipsów żelowych (sama sobie robię) mam pogorszenie stanu skóry w obrębie przedramion, zgięć łokci, szyi, dekoltu i twarzy.
Skóra swędzi, jest przesuszona, zaczerwieniona i robią się krosty.
Mam uczulenie na wiele rzeczy, w tym na nikiel, kobalt (barwnik) i różne produkty spożywcze.
Podejrzewam że nasilenie zmian spowodowane jest przez pył z piłowania, bo skóra wokół paznokci i palce są wolne od zmian.

Pytanie do specjalistek:
Czy oprócz zastosowania odpylacza, maseczki, okrycia można coś jeszcze zrobić?
Czy są jakieś żele, kleje i cleanery dla alergików? Może jeśli ten pył będzie mniej "chemiczny" czy szkodliwy podrażnienie będzie mniejsze?...

Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.
Mangaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-27, 21:19   #25
Madzzzia92
Rozeznanie

Dot.: Alergia i co dalej...

Są żele dla alergików, ale niestety nie ppamiętam firmy

Praca w maseczkach, pochłaniacz pyłu - powinno choć odrobinkę pomóc...
Madzzzia92 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 02:17   #26
magda57
Przyczajenie

Typowymi żelami dla alegrików są żele Calgel typu soak-off, nie wymagaja piłowania, dlatego też nie ma pyłu ( tylko trochę przy budowaniu na szablonie, bo trzeba nadac kształt i odp. skrócić).
Stary 2009-06-03, 20:41   #27
Asiandra
Przyczajenie

Zamiast cleanera możesz użyć spirytusu kosmetycznego. Miałam klientkę alergiczkę i po spirytusie nie wystąpiły żadne objawy alergiczne a poza tym świetnie odtłuszcza i jest dużo tańszy niż cleaner.
Asiandra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 10:21   #28
paola01
Przyczajenie

Paznokcie akrylowe i uczulenie?

Witam Was
Może ktoś poradzić mi co to jest i co z tym zrobić...
Otóż do jakiegoś roku może więcej robię sobie akrylowe pazurki.
Do pewnego czasu wszystko było w porządku, a od jakiś 2-3 miesięcy po zrobieniu lub uzupełnieniu paznokci, palce zaczynają mnie strasznie swędzieć, puchną, a skóra wokół paznokci czerwienie.
Dzieje się to w tej chwili po każdym zabiegu, jakieś kilka godzin po wyjściu z salonu. Takie swędzenie trwa kilkanaście godzin, potem mija.
Czy jest to uczulenie? Wiem że kosmetyczka używa cały czas tych samych preparatów. Czy można temu jakoś zaradzić?

Pozdrawiam.

Edytowane przez paola01
Czas edycji: 2009-08-14 o 10:38
paola01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-14, 10:24   #29
Quicksand
Raczkowanie

Dot.: Paznokcie akrylowe i uczulenie?

Prawdopodobnie uczuliłaś się na któryś ze składników produktów do przedłużania. Może spróbuj iść do innej stylistki, która pracuje na produktach innych firm.
Quicksand jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-15, 17:24   #30
Margarita
Rozeznanie

Dot.: Paznokcie akrylowe i uczulenie?

Wszystko wskazuje, że to alergia kontaktowa. Alergia taka może pojawić się w każdej chwili, uczulamy się na składnik, który dotychczas normalnie tolerowaliśmy. Jedynym sposobem walki z alergią kontaktową jest unikanie alergenu.
Może spróbuj zrobić żelowe zamiast akrylowych ? Musisz się jednak liczyć z tym, że żele też mogą wywołać alergię.
Margarita jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości