Drogie podklady ;) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-10-22, 20:26   #31
kate771
Raczkowanie

GG do kate771
Dot.: Drogie podklady ;)

Cytat:
Napisane przez krolowaa Pokaż wiadomość
popieram w 100%
mam kolezanki ,ktore zawału by dostały jakby usłyszaly ile za podklad płace ,dla nich to wariactwo zeby tyle kasy wydawac .
a ja lubie kosmetyki z górnej półki,warte sa swojej ceny.
a jakbym miała uzywac podkładu za 10zł to wolałabym wogole nic nie nakładac na twarz ,niewiadomo co w takich tanich mazidłach moze byc?z czego to jest zrobione skoro takie tanie?

Ej no to już leciutka przesada.Przecież nie od dziś wiadomo,że jeżeli chodzi o kosmetyki to niekoniecznie cena przekłada sie na jakosc.Ja osobiscie probowalam roznych podkładów i tych za 60,50 i tych za 20 bądź za 10 też.Nie używałam tych z górnej półki,ale nie uważam że kupowanie ich to jakieś wariactwo.Jak kogoś stać finansowo ,to niech używa nawet tych najdroższychAle wydaje mi się przesadą twierdzenie,że niewiadomo z czego są te tanie podkłady.Podam przykład: nawilżający podkład z lirene właśnie za 10 zł-może rewelacyjnie trwały to on nie jest, za to super nawilża,ma przyjemną konsystencje i w dodatku śliczny zapach(co nie jest typową cechą wiekszości podkładów!)Nie wyskocze oczywiście z twierdzeniem,że jest on lepszy od jakiegoś podkładu za 100 zł ale wątpie żeby komu kolwiek zaszkodził,jak z resztą ogólnie kosmetyki z lirene.
kate771 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 20:29   #32
ananke_2
Rozeznanie

Nie przesadzajmy, skladniki i w tanszych i drozszych podkladach na pewno nie roznia sie az tak bardzo, zeby to uzsadnialo cene tych drugich. Kosmetyki selektywne sa drogie, po to zeby bogaci ludzie mieli kosmetyki o cenach adekwatnych do zarobkow, poza tym w cene wliczona jest gaza slynnej modelki/aktorki/piosenkarki za udzial w reklamie. Wiele z tych kosmetykow to odnogi weilkich domow projektanckich (Chanel, Dior) wiec chociazby wyprodukowanie, opakowanie i dystrybucja kremu kosztowala $10, tp on kosztowal bedzie co najmniej $40, bo taniej kremu sprzedac po prostu Diorowi czy innemu Guerlain nie uchodzi.

Co do tematu, z drozszych mialam Clinique, Guerlain, Givenchy. Ok, ale akurat te ktore mialam szalu nie robily. Wciaz szukam i na razie najchetniej siegam po poczciwy Oriflame.

ananke_2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 21:20   #33
kicia555
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

bez przesady!! nie powiesz mi ze w podkladzie za 10 zl znajdziesz tak samo dobre skladniki jak w tym za 140 zl. nie zapominaj ze wiekszosc tych wlasnie bardzo tanich podkladów uczula , cos za cos prawda ? tani podklad jest wyprodukowany z tanich i nie zawsze dobrych skladników i nikt mi nie powie ze tak nie jest!!! i kosmetyki selektywne nie sa drogie po to by kupowali je bogaci... liczy sie zawartosc nie opakowanie , a zawartosc uwierz mi... zazwyczaj jest adekwatna do ceny!!
kicia555 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 22:44   #34
zabkaa
Raczkowanie

a ja jestem skłonna wydać spore pieniądze na dobry podkład Kiedyś miałam próbke (z gazety) Estee Lauder DW ale chyba jakąs inna wersje bo pozniej polecialam do sklepu zeby dobrac odcień dostalam odlewke i niestety juz tak ładnie nie wyglądał (nie wiem co z ta moją skórą ) Teraz mam próbke Revlona z softflexem i tez nie ma się czym zachwycac a miałam nadzieje, ze ten będzie trafiony Spróbuje Deborah cóż nie pozostaje mi nic innego jak sprawdzić wszystkie
zabkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 22:47   #35
ranka
Kici kici miau miau

moze to byl EL DW Light?
ranka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 22:55   #36
zabkaa
Raczkowanie

a moze masz racje chociaz zawsze myślałam, że Double Wear jest tylko jeden Spróbuje tej wersji chociaz ta wersja Light mnie zmyliła bo super kryl
Stary 2008-10-22, 23:01   #37
majula
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez abar18 Pokaż wiadomość
a mi sie jeszcze wydaje,że jak ktoś juz raz użyje kosmetykow z wyższej pólki, to raczej przy niej zostaje, mam tu na mysli podkłady,pudry i tusze
podklady pudry tal ale ja sie przejechalam na ruszu diora ale za to z hr boski.

Cytat:
Napisane przez zabkaa Pokaż wiadomość
a moze masz racje chociaz zawsze myślałam, że Double Wear jest tylko jeden Spróbuje tej wersji chociaz ta wersja Light mnie zmyliła bo super kryl
witam na tym watku el dw light to nowosc wszedl nie dawno byl z cosmo we wrzesbiu chyba ja sama ostanio odkrylam kanebo bardzo fajny podlad i tez wole te od 70 zl w zwyz choc dl amnie lancome to porazka ale co innego kanebo ni emialam okazji diora i chanel bo clinique choc spoko to ma ciemne kolory
moim zdaniem jest roznica pomiedzy tymi z a50 a za 150 duza wybrbowalam rok temu duzo podkadow
( w ciazy mialam spore problemy z cera na czole)od manhatana po lancoma i wtedy pomogl miz el z garniera ale z podkladow to chyba zadne z loreala (w miare byl true match) nie sprawdzil sie splywaly szybko wygladaly zle do tego dochodzily czerwone policzki
majula jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 23:07   #38
zabkaa
Raczkowanie

to chyba jednak nie była wersja Light bo próbka pojawiła sie dwa lata temu
Stary 2008-10-22, 23:07   #39
ranka
Kici kici miau miau

ja uwazalam ze Teint Innocence Chanela byl najlepszy ale potem trafilam na YSL i jest jeszcze lepszy

a teraz sie czaje na Shiseido

to pewnie byl zwykly DW ale moze testowalas w innym swietle? albo inny kolor? nie wiem
Stary 2008-10-22, 23:08   #40
majula
Zakorzenienie

Cytat:
to chyba jednak nie była wersja Light bo próbka pojawiła sie dwa lata temu
aha to light wszedl jakos w tym roku zreszta cosmo juz drugi numwer z rzedu go reklamuja
Stary 2008-10-22, 23:17   #41
zabkaa
Raczkowanie

majula dzieki za info w takim razie moze dostane jeszcze gdzies cosmo i spróbuje tej nowej wersji EL
Stary 2008-10-22, 23:21   #42
majula
Zakorzenienie

Cytat:
majula dzieki za info w takim razie moze dostane jeszcze gdzies cosmo i spróbuje tej nowej wersji EL
nie ma sprawy wiem ze w pazdziernikowym wydaniu Cosmo juz nie dali a ja zdolna nie wiem co zrobilam z ta poprzednia a o tym ze byla wyczytalam na wizazu
Stary 2008-10-22, 23:38   #43
zabkaa
Raczkowanie

aha czyli w pazdziernikowym już nie ma no trudno a co tam kupie w ciemno wkoncu co to dla mnie 135zł Zaczynam panikowac po prostu bo nie moge dla siebie znaleźć podkładu a tu cera znowu sie pogorszyła
Stary 2008-10-23, 01:21   #44
Candy Supcio
Zadomowienie

Dziewczyny...a czy ktoras z was dla parownania moglaby sie umalowac jakims tanim mazidlem i czym z wyzszej polki i wstawila zdjecie..?Pozdrawiam
Candy Supcio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 07:21   #45
sharlottek
BAN stały

ja spróbuję ale to musicie dać mi czas
sharlottek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 08:43   #46
Jemiołka
Raczkowanie

Moim zdaniem dobry podkład to podstawa. Gdybym za 10 złotych znalazła taki który by dawał mi takie efekt jak Guerlain Fleur de Teint to zapewniam Cię, że bym nie wydawała niepotrzebnie pieniążków. W ramach eksperymentów w wakacje i z powodu tego że chciałam odciążyć domowy budżet kupiłam sobie revlona colorstay i nie jestem zadowolona, zapycha niemiłosiernie. Chciałam żeby było taniej, a wyszło tak naprawdę drożej bo revlona uzywam sporadycznie a podkładzik do codziennego biegania muszę kupić i tak, tylko że czasu mi barakuje żeby coś sobie nowego potestować.
Dla mnie ważna rzeczą jest też komfort użytkowania. Pod wpływem wizażu przeszłam przez okres szukania tańszego odpowiednika selektwynych marek makijażowych i sorry, ale większośc podkładów które mają nienajgorsze recenzje na KWC delikatnie rzecz mówiąc nie zadowala mnie pod tym względem. Albo śmierdziuchy z nich, albo za tłuste i śie świecę, albo gumowate, albo smużą, albo nie sposób dobrać koloru. W selektywnych markach zawsze coś tam sobie wydłubię, może nie jest idelanie jasne do mojej skóry ale nie wyglądam jak posmarowana nutella i nie mdli mnie przy aplikacji.
W trakcie tej eksploracji dolnych półek nie powiem znalazłam kilka naprawdę dobrych kosmetyków do makijażu za niewielkie pieniądze, ale to pojedyncze perełki w górze chłamu i żaden z nich nie był podkładem. Przez rok np przetestowałam ze 4 tusze i żaden mnie zadowolił tak jak 1 tusz Chanel. Cenowo wyszło zapewne na to samo, ale mój makijaż przeszedł przez okres grudek, osypytania sie, mazania się, ksera na powiekach, misia pandy pod okiem itp. Te eksperymenty i tak się skończyły na tym, że kupiłma tusz z marki selektywnej a te nieszczęsne niedobitki średniopółkowe (Rimmel, MF, Maybelline) walaja mi się po kosmetyczce, bo żal wyrzucić, a jeszcze używac się jakimś cudem je daje. Jak zaschną na mur-beton moje poznańskie geny jak sądzę pozwolą mi je wywalić

Moje niektóre koleżanki wydziwiają nad moją kosmetyczką i z duma obnoszą tapetkę na buzi, ja na sobie takiego efektu nie lubię, a z gustami innych nie dyskutuję.
Jemiołka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 10:45   #47
zabkaa
Raczkowanie

Żałuje, że efekt jaki dają podkłady za 10, 30, 60 zł mnie nie zadowala chociaż nie sądze, że cena tych najlepszych nie jest za wysoka bo jest, po prostu nie powinno byc tych tanich bubli a te w granicach 150 powinny być za 60 zł (ale to tylko moje sugestie
Tak sobie myślę, że zliczając ceny tych fluidów, które walają mi sie nieużywane po kosmetyczce albo sporadycznie używane to uzbierałabym na naprawde dobry podkład.
Nastepnym razem wydam tyle kasy ile będzie potrzeba żeby dobrac i znaleźć ten najlepszy podkład.
Stary 2008-10-23, 10:50   #48
Immolation
Zakorzenienie

GG do Immolation

Kusicie tym Estee Lauder Wydaje sie byc ciekawy i dobry, tylko cena mnie dobija

A powiedzcie... on nie daje takiego plaskiego matu?
Bo chcialabym, zeby buzia po nim nie byla taka tylko matowa, ale zeby wygladala zdrowo i naturalnie
Immolation jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 12:37   #49
mirika
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez sharlottek Pokaż wiadomość
to super, w takim razie czekam

a powiedzcie mi czy można dostać w drogeriach jakieś próbki, żeby nie kupować w ciemno podkładu za 150 zł? fajnie byłoby wcześniej sie przekonać, że to dobry wybór. chyba się muszę przejść do jakieś sephory czy innego sklepu i zorientować w temacie...bo im dłużej czytam ten wątek tym większą mam ochotę na jakiś naprawdę dobry podkład

mirika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 12:46   #50
kicia555
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

oczywiście ! nie ma problemu z próbkami , uwierz rzadko kiedy ktoś , kupuje podklad brzydko mówiac na "pałe" , popros w sephorze lub douglasie np o próbke danego podkladu , jak powiedzą Ci ze nie maja... nie przejmuj sie ... popros zeby zrobili Ci z testera!!! tak naprawde to próbki powoduja ze wracam do perfumerii i wychodze z danym podkadem
kicia555 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 12:48   #51
frywolna franka
Zakorzenienie

Ja bez próbek już nie kupuję. Kilka razy się przejechałam a niby dalczego mam wydawać na coś grube miliony bez przymierzenia??? Buty mierzę, płaszcz mierzę, książkę przeglądam, płytę przesłuchuję....
Nie spotkałam się jeszcze z odmową zrobienie testera. Raz nie dostałam, bo Pani nie miała mojego odcienia - zaproponawała inny, ale ja nie biorę po to by brać i mieć, a po to by użyć
frywolna franka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 12:52   #52
One_LoVe
Zakorzenienie

Estee Lauder DW - po prostu CUDO!

Kosmetyki na wymianę:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 12:55   #53
eszton 1
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez mirika Pokaż wiadomość
to super, w takim razie czekam

a powiedzcie mi czy można dostać w drogeriach jakieś próbki, żeby nie kupować w ciemno podkładu za 150 zł? fajnie byłoby wcześniej sie przekonać, że to dobry wybór. chyba się muszę przejść do jakieś sephory czy innego sklepu i zorientować w temacie...bo im dłużej czytam ten wątek tym większą mam ochotę na jakiś naprawdę dobry podkład
Próbki dostaniesz tylko raczej dobrze byłoby zebys wiedziała czego chcesz spróbowac.. ja ostatnio po kazdej wizycie w sephorze wracam z kilkoma słoiczkami próbek podkładów.. uparłam sie ze znajde ten ideał..ale chyba to niemożliwe.. to co ma jeden dobrego tego nie ma drugi.. np kocham Dirskin Sculpt za jego krycie i liftingujacy efekt ale jako ze mam tłusta skóre to po nim bardzo szybko sie swiece.. ladnie matuje mnie Lancome Teint Idole Ultra..ale brakuje mu tego co ma Dior..Kupiłam wiec Diora Forever.. ze moze bedzie polączeniem tych dwóch.. tez jest fajny .. ale.. jeszcze inaczej.. na inny sposob..wiec tak ciągle łaże do tej sephory i chce próbek.. tylko ze podaje konkretne nazwy i odcienie.. wtedy babki sądza ze sie znasz na tym i chetnie dają.. sprawdziłam na sobie..działa..
Stary 2008-10-23, 13:07   #54
*majka*
Zakorzenienie

Ja tez jestem na etapie poszukiwania podkladu dla mnie idealnego-teraz testuje Chanel Double Perfection i wypada w testach tak sobie
Nietstey w De od jakiegos czasu zabronione jest odlewanie probek z testerow Na szczescie mozna oddac kupiony produkt,jesli nie spelnia oczekiwan.Dzis daje ost szanse Chanelowi i chyba pojde go wymienic na oslawiony tu Estee Lauder DW
Stary 2008-10-23, 13:10   #55
ranka
Kici kici miau miau

mi nie podpasowal DW
ale rzeczywiscie ladnie kryl tylko strasznie sciagal..

a co do probek z Sephory albo Douglasa, powinni zrobic z testera
Stary 2008-10-23, 13:20   #56
nagi_aniolek
Zakorzenienie

ja aktualnie używam kanebo sensai i jestem zadowolona, choć efekt jak dla mnie porównywalny z revlon colorstay, a różnica w cenie znaczna - kanebo ok 150zł, revlon 30 na allegro.

Pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy.
Marilyn Monroe
nagi_aniolek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 14:16   #57
mirika
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez eszton 1 Pokaż wiadomość
Próbki dostaniesz tylko raczej dobrze byłoby zebys wiedziała czego chcesz spróbowac.
to super w takim razie na pierwszy ogień wytypuję estee lauder dw i jakiś kryjąco-matujący lancome.
jak przetestuję to dam wam znać.

mirika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 14:19   #58
Candy Supcio
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez sharlottek Pokaż wiadomość

Oki czekamy
Candy Supcio jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 14:30   #59
majula
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nagi_aniolek Pokaż wiadomość
ja aktualnie używam kanebo sensai i jestem zadowolona, choć efekt jak dla mnie porównywalny z revlon colorstay, a różnica w cenie znaczna - kanebo ok 150zł, revlon 30 na allegro.
tez go uzywam ale dla mnie efekt jest lepszy od revlona

a jakie jeszcze wysokopolkowe polecacie do cery sklonej do przesuszen ale zeby cos kryl i lekko matowal noesek ?bo bede jutro w douglasie to wzielabym sobie probeczki?
Stary 2008-10-23, 14:38   #60
zabkaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Immolation Pokaż wiadomość
Kusicie tym Estee Lauder Wydaje sie byc ciekawy i dobry, tylko cena mnie dobija

A powiedzcie... on nie daje takiego plaskiego matu?
Bo chcialabym, zeby buzia po nim nie byla taka tylko matowa, ale zeby wygladala zdrowo i naturalnie
Immolation chcesz zdradzic Revlona?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości