Organique - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-10-22, 21:44   #1
AgattkaM
Zadomowienie

Organique

padam na kolana jeśli taki wątek już jest. jednak przeszukałam kilka podforów i nic mnie satysfakcjonującego nie znalazłam. a chodzi mi konkretnie o produkty firmy Organique.

od kilku dni [konkretniej od otwarcia ich sklepu w moim mieście] nie mogę sie ich produktami nasycić. zwłaszcza, że pracuję w salonie tuż obok tego sklepu, muszę od nich wynieść jakiś zakup. mam już dwa masła SHEA [greckie i afrykańskie] które bosko nawilżają i do tego cudownie pachną dziś kupiłam szampon "twardy".

chciałabym się dowiedzieć czy wcześniej miałyście Kochane do czynienia z tą firmą i czy możecie polecić jeszcze kilka innych rzeczy tej firmy

on Tygrys, ja Maleństwo
AgattkaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 23:10   #2
paula-zla
Zakorzenienie

Dot.: Organique

Szampon "twardy" ?

Ja mam tylko skromne miniaturki - odrobinę soli do kąpieli (btw, pachnącej niczym jak męska woda toaletowa), mydełko i glinkę.

Kusi mnie reszta ich kosmetyków, ale nie mam dostępu
i don't want to get over you

wymienię
paula-zla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 23:31   #3
AgattkaM
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez paula-zla Pokaż wiadomość
Szampon "twardy" ?

Ja mam tylko skromne miniaturki - odrobinę soli do kąpieli (btw, pachnącej niczym jak męska woda toaletowa), mydełko i glinkę.

Kusi mnie reszta ich kosmetyków, ale nie mam dostępu
no tak nie płynny tylko twardy - tak na ludzki rozum - mydło do mycia włosów jutro wypróbuję to zdam relację

co do tej soli - to myślę, że podobnie pachnie afrykańskie masło SHEA. też tak męsko,ale nienachalnie ..

ja teraz mam sklepik pod ręką i chyba zbankrutuję jak reszta się sprawdzi [masło i mydło do ciała jest cudne ..]

on Tygrys, ja Maleństwo
AgattkaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 12:48   #4
mia88
Raczkowanie

Niedawno zakupiłam tam algową maseczkę z żurawiną i muszę przyznać, że to najlepsze maska, jaką miałam w życiu! Cudownie oczyszcza, nie podrażnia skóry z naczynkami no i cudownie pachnie do tej pory używałam masque purete channel, ale ta jest o niebo lepsza, no i taniutka! Za 30 g w "saszetce" do samodzielnego rozrobienia z wodą zapłaciłam trochę ponad 10 zl. Po pierwszym uzyciu nie mogłam się napatrzeć na swoją twarz, efekt był lepszy niż po peelingu kawitacyjnym! Niestety we wrocławiu jest chyba tylko jeden ich salon ;( ale dla takich efektów można się poświęcić
A jak z tym "twadym" szamponem? Tak mi się spodobała ta firma, że chyba pół sklepu wyniosę
mia88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 21:00   #5
domcia333
Raczkowanie

GG do domcia333

tez mam w domku kilka rzeczy tej firmy ^^ glinke do ciala, proszek do kapieli, mialam mydla, kule do kapieli ich produkty sa rewelacyjne heh gdyby u mnie zrobili ich firmowy sklep to bylabym tam czestym klientem ale na moje szczescie (tzn na szczescie dla mojego portfela ) mam dostep do niektrych ich produktow dostepnych w sklepie z artykulami SPA ^^

...Always look at the bright sight of life... ^^

Wątek z moimi drobiazgami na wymiane

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...60#post7161260
domcia333 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 23:38   #6
Niki_20
Raczkowanie

Ja też zachwyciłam się produktami tej firmy, ale na krótko, nie są one tak naturalne jak mogłoby się wydawać, szampony,mleczka do mycia ciała zawierają SLS, a balsamy wysoko w składzie parafinę niestety.
Niki_20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 00:29   #7
kasienka1985
Zakorzenienie

Witanko
Trafiłam tu przez zupełny przypadek
Oglądając Twoje makijaże

Moja kuzynka pracuje w Organique.
Załatwia mi mydełka za 5 zł za sztukę i kule też w tej cenie.
Polecam też sól do kąpieli- rewelacyjnie działa i świetnie pachnie

20.05.2015 punkt południe
3740g 58 cm

Kocham nad życie!!!
kasienka1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 10:34   #8
marta_d1
Zakorzenienie

GG do marta_d1

Ja najbardziej na swiecie polecam kule musujące do kąpieli nasączone olejkami!!!Są rewelacyjne!! szczególnie grecka i mleczna z nagietkiem. No i mydła na wagę, szczególnie te z loofą.
Stary 2010-02-14, 21:22   #9
Makobratek
Rozeznanie

A ja poznałam Organique dzięki mojemu Walentemu Wczoraj stałam się posiadaczką balsamu do ciała z masłem shea - greckie. I nie mogę od niego oderwać nosa Jak na mój gust to wyczuwam w nim winogrona. Zapach jest piękny i dłuuugo utrzymuje się na skórze. Jednym słowem cudeńko

Na pewno sobie coś jeszcze kupię z tej firmy (tym bardziej, że mają sklep w moim zasięgu). Może maseczkę? Moja skóra ma już dość zimy i chciałabym kupić coś co ją ładnie odświeży i ożywi

Widzę, że mia88 poleca algową maseczkę z żurawiną. Muszę się jej bliżej przyjrzeć Niestety na różne pachnidła do kąpieli się nie skuszę, bo mam prysznic a nie wannę

Nasz ślub

Nasza córeczka

Edytowane przez Makobratek
Czas edycji: 2010-02-20 o 19:13
Makobratek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-20, 10:05   #10
murasaka
Przyczajenie

hej,
kupilam kila tygodni temu masło do ciała czekoladowe i serum herbaciane, ktore mialo pobudzic mi krazenie na udach. masło może i newet nawilża, ale pachnie syntetyczną czekoladą, a nie naturalną i mimo, ze mialo miec efekt brązujący to predzej sie opale od żarówki niz od tego masla. co do serum to male, drogi i nic nie dalo. pachnialo owszem herbata, ale to chyba jedyna zaleta, bo skóry mojej nie poprawilo. nie mam wanny, wiec nie moge wypróbowac kulek i soli do kapieli które tak chwalicie, ale robilam sobie iedys sama kule do kapieli z solą, olejkami i lawendą i chyba bym przy tym zostala.
suma sumarum jestem nie zadowolona z Organique. nie sa warte swojej ceny. kupilam je z ciekawosci, ale patrzac po skladzie juz powinnam sie domyslec, ze tam organiczny jest tylo napis.
murasaka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 14:18   #11
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Podbijam temat.....
Kupiłam wczoraj glinkę i czarne mydełko.Nie wiem jak na dłuższą metę ale byłam pozytywnie zaskoczona
Co prawda nie jest to Lush ale zawsze to jakaś alternatywa
Jutro kupię masło do ciała bo mają cudne i trwałe zapachy a do tego można dokupić piękną puszeczkę na 3.50zł
Stary 2010-12-02, 18:21   #12
honey pie
Raczkowanie

właśnie wróciłam z Galerii Orkana w lublinie. Wiedziałam, że jest tam sklepik z mydłami ale jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby zajrzeć do tej "dziupli". Miejsce niepozorne więc nie wydawało mi się jakieś wielce atrakcyjne, a mydła używam raczej w płynie.

Jednak po przeczytaniu na wizażu o mydle z papaji postanowiłam spytać tam

I jestem wprost oczarowana!
Na prawdę nie doceniłam sklepiku.
O ile mówimy o tym samym mydełku, to kupiłam to samo co SzatAnka - czarne, za 70 g zapłaciłam 15 zł. Podobno ma się nadawać do twarzy, również do zmywania makijażu oczu. Jeszcze nie używałam, więc nie mogę zdać realacji. Jedyne co moge powiedzeć to to, że CUDNIE pachnie. Właśnie siedzę i wwąchuję się

W sklepie miałam okazję "dotknąć" balsamu na bazie masła shea. Akurat to było o zapachu pomarańczy i czegoś jeszcze. W każdym razie bardzo zimowo-świąteczny zapach. Wzięłam odrobinę na rękę. Na początku jest tłusty ale po chwili cały się wchłania nie zostawiając filtru, a za to piękny przytulny zapach

Po prostu przepadłam

-----> http://usmiechpolskosyryjski.blogspot.com

Salma <3 26/40
honey pie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 21:21   #13
nie_ma_mnie
Rozeznanie

Wpisy w blogu: 15

o jakim mydle z papaji ?
nie_ma_mnie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 21:45   #14
honey pie
Raczkowanie

to na wątku o sposobach Japonek na piękną cerę -> http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=230869 podobno jakieś cudowne Gdzieś tam był link do innego forum, a tam zdjęcie Japonki bez makijażu. Przepiękna cera i informacja, że ta dziewczyna używa właśnie tego mydła.
Niestety w Organiqu go nie było ale...
Mam nadzieję, że moje mydełko nie będzie gorsze.
Właśnie się doczytałam, że glinka z której jest zrobione nazywa się ghassoul bądź rassoul (ale zwana tez glinką marokańską)
oto kilka słów na jej temat:
"Glinka Ghassoul to w pełni naturalny minerał zbudowany głównie ze stewensytu ( minerał gliniasty), którego głównym składnikiem jest krzemian magnezu. Krzemionka po wymieszaniu z wodą przybiera postać błota posiadającego właściwości myjące i odtłuszczające. Glinka ma szerokie zastosowanie (może być używana jako mydło, szampon, maseczka na twarz i ciało a także w zabiegach w salonach SPA & Wellness). Działanie glinki Ghassoul polega na absorpcji zanieczyszczeń - nie jest ona w żaden sposób agresywna dla skóry, włosów, czy śluzówki.
Hipoalergiczna i niezwykle delikatna nawet dla szczególnie wrażliwej skóry. Nie dopuszcza do zanikania cennej, cienkiej powłoki lipidowej stanowiącej tarczę ochronną skóry."

ach...

Salma <3 26/40
Stary 2010-12-03, 10:16   #15
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Jedno co mnie drażni w tej firmie a raczej stoisku to to, że kupiłam i glinkę i mydło i muszę tam iść spowrotem przeczytać jak sie nazywa bo na opakowaniu nie ma nazwy(na pełnowymiarowych jest)choć i tak dziś tam idę po masło korzennewogóle masła mają cuuuuudowne
Honey być może kupiłyśmy to samochciałam sprawdzić na Ich stronie ale znalezienie tam czegoś graniczy z cudemchyba że znasz nazwę ale w moim przypadku właśnie tej nazwy nie znam
Moja glinka jest szarawo-jasnobrązowa i jak z każdej glinki, tak i z tej robi się błotko
Moje mydło niestety nie pachnie ładnieale oczyszcza i nie wysusza.
Mam porównanie z Lush , z Coalface i dla mnie Lush jest lepszy
Stary 2010-12-03, 12:30   #16
honey pie
Raczkowanie

SzatAnko, ja znazłam na ich stronie to mydełko mydła->glicerynowe->dla zdrowia->glinka ghassoul
Użyłam go jeden raz więc nadal nie mogę za wiele powiedzieć o jego działaniu. Co do zapachu, myślałam że może to tylko folia tak pachnie, ale nie - samo mydło też
Z lush-em tez nie porównam bo nie używałam.
Na razie chcę potestować organique'a

Faktycznie mogliby załączać jakieś nalepki na kosmetyk. Na niektórych mydłach z glicerynowych na pewno jest, łącznie ze składem

A ile zapłaciłaś za to masełko?
Mogłabyś opisać lub wrzucić zdjęcie tej puszki?

W ogóle ktoś tu pisał, że produkty organique posiadają takie składniki jak parafina czy sls.
Co do tego pierwszego, to pani ze sklepu sama z siebie powiedziała mi, że masła NIE zawierają parafiny, więc to duży plus

Co do sls, możliwe. Ale np. produkty z lusha też to mają. Mimo wszystko uważam, że warto się zainteresować. A bez sls nie byłoby pienienia się...

Salma <3 26/40
Stary 2010-12-03, 12:39   #17
nie_ma_mnie
Rozeznanie

część szamponów, żeli jest bez sls i ma betainę i Sodium Cocoamphoacetate.
Ale jest tam fenoksyetanol czy inny konserwant z czarnej listy.
http://*******.pl/artykuly,3,50,285,...wlosow-i-ciala
http://*******.pl/artykuly,7,57,284,...ekopielegnacja

kropki = litera z kropką + beauty

Edytowane przez nie_ma_mnie
Czas edycji: 2010-12-03 o 12:41
Stary 2010-12-03, 13:07   #18
honey pie
Raczkowanie

linki nie działają..
Napisz tylko to słowo "przykryte" przez gwiazdki

A używałaś jakichś szamponów? bo jestem strasznie ciekawa, szczególnie tych w kostce. Na stronie takich nie znalazłam

Salma <3 26/40
Stary 2010-12-03, 13:14   #19
nie_ma_mnie
Rozeznanie

kropki= i+beauty , bez plusa
nad kupnem zastanawiałam się tylko. Na stronach mydlarni hebe jest część składów, np. szamponu w kostce:
Skład:
Aqua, Propylene Glycol, Sodium Stearate, Glycerin Sucrose, Sodium laureat, Sorbitol, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Chloride, Stearic Acid, Lauric Acid, Pentasodium Pentetetate, Tetrasodium EDTA, Cationic Polymer In Solution, Herbal Extract.
Stary 2010-12-03, 18:55   #20
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Cytat:
Napisane przez honey pie Pokaż wiadomość
SzatAnko, ja znazłam na ich stronie to mydełko mydła->glicerynowe->dla zdrowia->glinka ghassoul
Użyłam go jeden raz więc nadal nie mogę za wiele powiedzieć o jego działaniu. Co do zapachu, myślałam że może to tylko folia tak pachnie, ale nie - samo mydło też
Z lush-em tez nie porównam bo nie używałam.
Na razie chcę potestować organique'a

Faktycznie mogliby załączać jakieś nalepki na kosmetyk. Na niektórych mydłach z glicerynowych na pewno jest, łącznie ze składem

A ile zapłaciłaś za to masełko?
Mogłabyś opisać lub wrzucić zdjęcie tej puszki?

W ogóle ktoś tu pisał, że produkty organique posiadają takie składniki jak parafina czy sls.
Co do tego pierwszego, to pani ze sklepu sama z siebie powiedziała mi, że masła NIE zawierają parafiny, więc to duży plus

Co do sls, możliwe. Ale np. produkty z lusha też to mają. Mimo wszystko uważam, że warto się zainteresować. A bez sls nie byłoby pienienia się...
Puszka wygląda TAK tylko nie ma naklejkiU mnie kosztuje 3.50zł.
Okazało się że mydło jest robione z glinki Ghassoul więc mam i mydło i glinkę. Jak już pisałam mydło mi nie bardzo odpowiada,wolę Lush-a
100g kosztuje chyba 12,90zł ja za swój kawałek zapłaciłam ok.5 zł i nie wiem kiedy to "wymydlę"bo jest wydajne a kupuje się ile chce

Kupiłam dziś malutkie pudełeczka czterech masełek. NIC nigdy mi tak nie nawilżyło skóry dłoni i skórekzapach i nawilżenie utrzymuje się do kilku godzin!tzn to są moje pierwsze spostrzeżenia.Skórki od zawsze miałam suche a tu taka niespodziankasamo małe pudełeczko kosztuje 50gr a potem można je wykorzystać np na minerały

Nalepki to jest niedopatrzenie firmy,ja osobiście chce napisać maila do nich o takich niedopatrzeniach.
Wąchałam dziś mydło migdałowe

Mój portfel mówi-omijaj to stoisko
Stary 2010-12-04, 13:30   #21
honey pie
Raczkowanie

Tego mydła używasz do ciała czy twarzy? Bo zastanawiam się czy do twarzy nie będzie mimo wszystko zbyt agresywne i wysuszające...

Możesz w skrócie napisać dlaczego lush jest wg Ciebie lepszy? jakoś nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z produktami w kostce i nie wiem na co zwracać uwagę. Użyłam 2 razy tego mydła do ciała i nie wydaje mi się, żeby skóra była jakoś specjalnie nawilżona czy natłuszczona

Pochwal się, jakie masła kupiłaś
Nie wiedziałam, że można je kupować w opakowaniach o różnej wielkości. Pamiętasz może ceny?

Chociaż nie wiem, czy na tym lubelskim stoisku są takie same. Np ja za 70g mydła zapłaciłam 15 zł więc to trochę więcej, niż Ty dałaś

Salma <3 26/40

Edytowane przez honey pie
Czas edycji: 2010-12-04 o 13:32
Stary 2010-12-04, 18:18   #22
SzatAnka71
Zakorzenienie

GG do SzatAnka71

Ale ja mydła kupiłam troszeczkę,dlatego mało zapłaciłam

Masła kupiłam:Korzenne,Magnolię ,Len i Grejfrut i Piżmo
Dziś dostałam próbkę czarnego mydła ale w mazidle i kupiłam malutką kostkę mydła z białą glinką..dziś testy

Nie mówię ze cały Lush jest lepszy tylko porównywałam Coalface z mydłem z Ghassoul i dla mnie lepszy jest Lush
Mydła używam do twarzy a masło narazie do rąk
Stary 2010-12-26, 16:10   #23
Agaaa-a
Rozeznanie

Ja jestem zachwycona seria Anti Allergic, ale nie tylko , tez masełkami do ciała. Innych rzeczy narazie nie próbowałam.
Agaaa-a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 22:41   #24
KinkyGirl
BAN stały

Dziewczyny, a z jakiej strony internetowej można zamówić oryginalne kosmetyki tej firmy?
KinkyGirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 00:22   #25
201604250949
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez KinkyGirl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a z jakiej strony internetowej można zamówić oryginalne kosmetyki tej firmy?
http://www.shivasklep.pl/pol_m_ORGAN...e-spa-216.html
w sumie to nigdzie jeszcze nie spotkałam się z podróbkami z tej firmy

Edytowane przez 201604250949
Czas edycji: 2013-10-10 o 00:40
201604250949 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 23:48   #26
Filozofka888
Zadomowienie

Szkoda, że wątek taki nieaktywny
Lubię Organique
Filozofka888 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 00:11   #27
201604250949
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Filozofka888 Pokaż wiadomość
Szkoda, że wątek taki nieaktywny
Lubię Organique
Ja też Jedynie te ich mydełka średnio mi odpowiadają bo skład nie powala
Stary 2013-12-08, 00:19   #28
Filozofka888
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez _alison Pokaż wiadomość
Ja też Jedynie te ich mydełka średnio mi odpowiadają bo skład nie powala
Ja mydełka miałam takie z zabawkami w środku

Przeżywam teraz Organikomanię tylko kule do kąpieli najmniej mi przypasowały, ale to dlatego, że wole prysznic

Ostatnio kupiłam olej arganowy, maskę do rąk i maskę do twarzy arbuz i melon - boski zapach choć np mojej siostrze się nie podoba.

Z mydel zastanawialo mnie Aleppo, które u nich mozna kupic, ale boje się, że wysuszy mi skórę

Edytowane przez Filozofka888
Czas edycji: 2013-12-08 o 00:20
Stary 2013-12-08, 00:49   #29
201604250949
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Filozofka888 Pokaż wiadomość
Ja mydełka miałam takie z zabawkami w środku

Przeżywam teraz Organikomanię tylko kule do kąpieli najmniej mi przypasowały, ale to dlatego, że wole prysznic

Ostatnio kupiłam olej arganowy, maskę do rąk i maskę do twarzy arbuz i melon - boski zapach choć np mojej siostrze się nie podoba.
Z mydel zastanawialo mnie Aleppo, które u nich mozna kupic, ale boje się, że wysuszy mi skórę
Też miałam z jakimiś dziwactwami w środku Ładnie pachną, ślicznie wyglądają ale to tyle
Ich oleju argonowego nie kupowałam bo trochę drogo tam wychodzi^^
Aleppo miałam i mimo że moja skóra lubi się przesuszać to po tym mydełku była nawet jakby nawilżona? Najlepiej jakby jakaś znajoma miała i odłamała Ci kawałek na próbę
Ja uwielbiam tą dość znaną ostatnio maske na włosy winogronową no i glinki oczywiście
Stary 2013-12-08, 11:27   #30
Filozofka888
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez _alison Pokaż wiadomość
Też miałam z jakimiś dziwactwami w środku Ładnie pachną, ślicznie wyglądają ale to tyle
Ich oleju argonowego nie kupowałam bo trochę drogo tam wychodzi^^
Aleppo miałam i mimo że moja skóra lubi się przesuszać to po tym mydełku była nawet jakby nawilżona? Najlepiej jakby jakaś znajoma miała i odłamała Ci kawałek na próbę
Ja uwielbiam tą dość znaną ostatnio maske na włosy winogronową no i glinki oczywiście
Ja kupowałam olejek arganowy podczas promocji -20% ale fakt jest drogi.
Tej winogronowej maski jeszcze nie miałam a z glinek używam białej
Odpowiedz

Tagi
organique

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości