Retinoidy zewnętrznie-wg mojego derm estetycznego bardziej szkodzą niż odmładzają - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-11-03, 21:12   #31
ollastar
Raczkowanie

Dot.: Retinoidy zewnętrznie-wg mojego derm estetycznego bardziej szkodzą niż odmładza

A ja chciałabym zapytać czy ten kremik dla mężczyzn - retifill vichy można stosować przy cerze naczynkowej i czy nadaje się na chłodniejsze dni?
ollastar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 13:48   #32
pranie
Wtajemniczenie

Dot.: Retinoidy zewnętrznie-wg mojego derm estetycznego bardziej szkodzą niż odmładza

No i skusilam sie na ten Hydracid SP, akurat trafilam na jakis przeceniony egzemplarz z pogniecionym pudelkiem Z Hydracidu C chyba jednak zrezygnuje, znalazlam w skladzie polyacrylamid, daleko, ale zawsze. Musze jeszcze dokladnie przejrzec sklad Hydracidu Alpha, L_V moze wydasz jakas opinie? Na watku skladowym ich nie ma, w kazdym razie linki nie dzialaja
pranie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 14:29   #33
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
No i skusilam sie na ten Hydracid SP, akurat trafilam na jakis przeceniony egzemplarz z pogniecionym pudelkiem Z Hydracidu C chyba jednak zrezygnuje, znalazlam w skladzie polyacrylamid, daleko, ale zawsze. Musze jeszcze dokladnie przejrzec sklad Hydracidu Alpha, L_V moze wydasz jakas opinie? Na watku skladowym ich nie ma, w kazdym razie linki nie dzialaja

A możesz podrzucić skłąd?

Peelin Hydracid SP jest genialny, genialny. Działał cudownie - przynajmniej na mnie, Z tego co wiem Hydracid Alpha plus jets porduktem uzupełniającym właśnie te kurację peelingiem kwasowym.

Edit
Hydracid alpha + zawiera m.in: wyciąg z soi, winorośli, ogórecznika lekarskiego (polifenole), fitoestrogeny, kwas gamma-linolenowy, witaminę C, E, retinol.

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2008-11-04 o 14:30
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 15:26   #34
pranie
Wtajemniczenie

Prosze
Hydracid SP

Aqua (Water Purified), Ethoxydiglycol, Glycolid Acid, Sodium Lactate, Arginine, Glycerin, Salicyclic Acid, Borago Officinalis (Borage) Oil, Allantoin, Wine Extract, Glycine Soja (Soybean) Extract, Thymus Serpillum (Wild Thyme) Extract, Lupinus Albus (Lupin) Extract, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Xanthan Gum, CI 42090, Parfum (Fragrance), Methylparaben
Stary 2008-11-04, 15:33   #35
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Prosze
Hydracid SP

Aqua (Water Purified), Ethoxydiglycol, Glycolid Acid, Sodium Lactate, Arginine, Glycerin, Salicyclic Acid, Borago Officinalis (Borage) Oil, Allantoin, Wine Extract, Glycine Soja (Soybean) Extract, Thymus Serpillum (Wild Thyme) Extract, Lupinus Albus (Lupin) Extract, PPG-1-PEG-9 Lauryl Glycol Ether, Xanthan Gum, CI 42090, Parfum (Fragrance), Methylparaben

To jest super preparat: kwas glikolowy i salicylowy, gliceryna, wyciąg z ogórecznika - skóra złuszczona ale i dogłębnie nawilżona. Wyciąg z tymianku i soji. Super sprawa - bedzie domykało pory i prasowało zmarszki za jednym zamachem.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 18:04   #36
pranie
Wtajemniczenie

L_V, Ty kusicielko! Zaczelam ogladac w aptece Hydracic Alpha i tak jakos mi sie do reki przykleil.. Moge wrzucic sklad jesli ktos chce
Stary 2008-11-16, 21:51   #37
kotbalamot
Raczkowanie

Reti-Fill Vichy można stosować przy cerze naczynkowej ( sama taką mam) bo nie podrażnia. Retinolu ma odrobinkę, ale to zawsze coś. W chłodne dni jesienno-zimowe jak najbardziej. Ponieważ zawiera retinol uwrażliwiajacy na słońce , radzę ostrożnie stosować go późną wiosną i latem , ponieważ moze przyczynić się do powstania przebarwień.

Jezeli chodzi o Lekolandię, to zamawiałam tam kilka razy. Mają niskie ceny i duży wybór , paczuszka przychodzi w ciągu tygodnia i zawsze chojnie dorzucają próbki. Kiedyś poprosiłam extra o próbki Lieraca , to dostałam cały zestaw kremików- próbek. Zamawiam tam moje ukochane Nuxe i Neostratę - żel HQ Skin Lightening Gel- super sprawa na przebarwienia.

A teraz podaję skład Reti-Fill Vichy :
"aqua; hydrogenated polyisobutene ; glycerin ; octocrylene ; ascorbic acid ; aluminium starch octenylsuccinate ; isohexadecane ; prunus armeniaca kernel oil ; butyl methoxydibenzoylmethane ; triethanolamine ; zea mays starch ; dimethicone; methylparaben ; sodium hydroxide ; arginine pca ;retinol; phenoxyethanol; magnesium sulfate ; ammonium polyacryldimethyltauramid e ; disodium edta; tocopherol ; caprylyl glycol ; tetrasodium edta; acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer ; polygryceryl-4 isostearate ; cetyl peg/ppg-10/1 dimethicone ; hexyl laurate; ethylparaben ; acrylates copolymer; parfum."

Ascorbic acid jest na 5 pozycji więc chyba duze stężenie wit. C. W kazdym razie działa bardzo dobrze.

buźka
kotbalamot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-01, 21:08   #38
KONICZYNKA 47
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kotbalamot Pokaż wiadomość
Wyobraźcie sobie ,że przy okazji zabiegu urodowego u pani dermatolog estetycznej, przeprowadziłam sobie z nią rozmowę na temat mojej pielęgnacji z wykorzystaniem retinoidów ( REtin A, Zoraz 0,1 , atrederm 0,5) którą stosuję już 3 sezon jesienno zimowy ( od września 2006).

Pani dematolog usłyszawszy , że przez 7 miesięcy w roku (wrzesień -marzec) stosuję intensywną kurację odmładzająco- zluszczającą retinoidami oraz kwasami ( mlekowy, salicylowy, migdałowy) złapała sie za głowę i stwierdziła, ze za 5 lat zniszczę sobie tymi specyfikami twarz tak ,że skóry nie da sie już odratować. Chodziło jej o retinoidy. Wg pani doktor retinoidy to leki, które można stosować tylko krótkookresowo wyłacznie w celach leczniczych , gdyż wywołują stan zapalny skóry przyczyniający się do jej szybszego starzenia się. Odmówiła mi też wypisania recepty.

NIe wiem co o tym mysleć. Dodam , że ta pani dr ma też inne kontrowersyjne ( wg mnie) poglądy wtemacie pielęgnacji przeciwstarzeniowej. Uznaje tylko nawilżanie skóry natomiast kremow przeciwzmarszczkowo-ujędrniających nie uznaje.

Co Wy na to dziewczyny? Czy któraś z Was słyszała juz takie opinie wygłaszane przez specjalistów?. Moze jakieś wyniki badań w tym kierunku?

MOje osobiste doświadczenia z retinoidami są jak najbardziej pozytywne. Wielbię je i czczę ( zorac my love). Odkąd zaczęłam je stosować mam o niebo lepszą cerę i widzę wyraźnie , ze proces starzenia ( twarzy) został zahamowany. NIgdy nie miałam piękniejszej skóry a dodam , że z natury cerę mam nieciekawą ( skóra tłusta i naczynkowa). SWego czasu wydawałam majątek na kremy górnopółkowe ale one nie dawały nawet 30% rezultatu, jaki dają mi retinoidy i kwasy za duzo mniejsze pieniądze.

Całuski

Przyznam się, że moja dermatolog ma podobne poglądy.
Jej zdaniem retinoidy osłabiają, pocieniają skórę i nie powinno się ich stosować długofalowo na normalną, zdrową skórę.
Są zalecane tylko w kuracjach.
KONICZYNKA 47 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 14:36   #39
kotbalamot
Raczkowanie

Witam. Ja się osobiście maziam retinoidami już 5 rok ale okresowo ( od poczatku września do końca marca każdego roku) czyli przez 7 miesięcy w roku, intensywnie. Potem przerwa i znów od września powtórka z rozrywki. Cerę mam w o niebo lepszym stanie niż 5 lat temu. Zmarszczki tylko leciutko mi się pogłebiły. Generalnie widzę same plusy, z minusów tylko chwilowe podrażnienie gdy przesadzę z ilością retinoidu. Raczej nie stosuję pielęgnacji górnopółkowej a do kosmetyczki wogóle nie chodzę i mam cerę bardziej zadbaną niz moje koleżanki z bezproblemową raczej cerą , przesiadujące non stop u kosmetyczki lub dermy.
Tak więc będąc juz 5 rok królikiem doświadczalnym stosowania retinoidów twierdzę, ze ww. opinie derm są calkowicie bezpodstawne.
Przypomnę tylko , ze te same dermy stosują peelingi lekarskie kwasowe oraz kwasowo-retinoidowe i w ich przypadku nie widzą zagrożeń mimo , że peelingi te mają podobny mechanizm działania do samych retinoidów.
kotbalamot jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości