potrzeba pomoc od zaraz... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-10-26, 15:52   #1
asik1503
Zakorzenienie

potrzeba pomoc od zaraz...

Potrzebuje pomocy...
za dwa miesiące mam studniówkę i do tego czasu chciałabym coś zmienić żeby wyglądać lepiej
Moim problemem jest twarz. Jakoś nie potrafię zauważyć nic korzystnego w niej mam cerę bardzo sucha (żadne kremy nawilżające nie pomagają) ale ma tez ona sporo różnych niedoskonałości. Moja buzia jest bardzo okrągła, a do tego mam nos pyrkę i nie wiem jak można to choć troszkę ukryć. Nawet zmieniłam kolor włosów żeby coś poprawić niestety kolor to tylko część zmiany trzeba jeszcze mieć dobrze dobrana fryzurę...
Bardzo proszę o jakieś rady będę za to bardzo wdzięczna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg JA.jpg (24,0 KB, 206 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF1446.jpg (38,3 KB, 200 załadowań)
asik1503 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 16:23   #2
evilpinky
BAN stały

Dot.: potrzeba pomoc od zaraz...

bardzo ładna, ciekawa buzia, jeśli chcesz coś zmienić, najprościej będzie popróbować z makijażem. masz ciekawe oczy i brwi, powieka lekko opadająca- co nadaje nietypowy, orientalny charakter, do tego jasny kolor oczu- moim zdaniem bardzo ciekawa i sympatyczna uroda. Makijaż może pomóc Ci w dokonaniu dość radykalnych zmian- możliwych w każdej chwili do usunięcia. Bardzo dobrze wyglądasz w tym kolorze włosów. Napisz co z Twoją cerą- jak pielęgnujesz i co robisz- dlaczego nie da się nawilżyć? Od tego można zacząć, bo dobre nawilżenie to podstawa udanego makijażu.
evilpinky jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 16:30   #3
asik1503
Zakorzenienie

Cóż genetycznie mam sucha skórę i to całego ciała. Próbuje różnych żeli do mycia, kremów (garnier, ziaja, nivea) ale niestety nie ma efektu a nawet czasem wychodzi mi taka kaszka na czole (chyba jakieś uczulenie). U dermatologa nigdy nie byłam więc nie mam nic zdiagnozowanego...
Stary 2008-10-26, 16:48   #4
evilpinky
BAN stały

a jak z peelingiem? jaki najbardziej Ci służy? na czole faktycznie może być uczulenie, jakich zazwyczaj używasz kosmetyków- jeśli do cery tłustej to czasem warto zmienić front i popróbować do suchej lub normalnej, możliwe, ze Twoja skóra jest zwyczajnie przesuszona. Warto wypróbować jakiś beztłuszczowy preparat- http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,24...sza-pomoc.html ze swojej strony poleciałbym ten- skóra faktycznie jest nawilżona, cena minimalna a skład bardzo przyzwoity- no i masz gwarancję, ze nie zatka porów i nie wywoła żadnych niespodzianek.
Stary 2008-10-26, 17:00   #5
Kociaczekbestyjki
Raczkowanie

Witam Cię,

Z mojego doświadczenia mogę Ci polecić serię Pollena Eva 18+ W jej skład wchodzi krem na dzień i na noc i fajny żel do twarzy (zobacz na KWC). Używam już rok i naprawdę dobrze nawilżają. Do ciała możesz wypróbować coś z AA (np.balsam z proteinami kaszmiru, albo malinowy), są tak gęste i odżywcze, że aż nie chcą wylatywać z butelki
A co do makijażu - na 100% podkreśl oczy. Powieki możesz podkreślić delikatnym cieniem w beżowym kolorze, liner podkreśli kształt oka, a linia pociągnięta za kącik zewnętrzny doda Ci charakteru. Obowiązkowo tusz do rzęs, wydłużający itp.
Do zamaskowania zaczerwienień możesz spróbować użyć korektora, albo poeksperymentuj z pudrem mineralnym (true match itp.) czyni cuda rewelacyjnie wygładzając cerę. Policzki podkreśl delikatnie różem, na usta błyszczyk i gotowe Baw się makijażem i szukaj siebie.
Ale się rozpisałam...Powodzenia

My make-up: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=458037
Kociaczekbestyjki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-26, 17:07   #6
asik1503
Zakorzenienie

bardzo dziękuje za rady no to muszę zacząć kombinować żeby nawilżyć skórę i stworzyć korzystny makijaż... cóż zobaczymy co z tego wyjdzie a po za makijażem warto jeszcze coś poprawić?
Stary 2008-10-26, 17:19   #7
evilpinky
BAN stały

zgadzam się, seria z ewy jest naprawdę nogata w naturalne składniki odżywcze- a kosmetyki są bardzo tanie. Polecam z tej serii krem intensywnie nawilżający - z wyciągiem z melisy

Co do makijażu- uwypukliłabym lekko łuk brwiowy- pod samą brwią białym cieniem- matowym lub półmatowym. częśc powieki zaznaczyłabym cieniem łososiowym, wpadającym w róż, ciepło brzoskwiniowym. Tusz do rzęs czarny, dość intensywny- poleciłabym max factor 2000,( w Twoim przypadku nie muszisz malowac wyraźnie dolnych rzęs, jedynie leciutko lub wcale) kształt brwi zaznaczyłabym lekko cieniem do brwi- są b. dobre z firmy essence- jakimś dość jasnym kolorem, z tym, ze spróbuj się skoncentrować na zaznaczaniu dalszej części brwi- tej przy końcu. Przód raczej możesz pominąć- masz gęste i mocne brwi, zaznaczenie przodu może im nadać surowy wygląd. zeby bardziej "wydobyć" oko zastosowałabym jakiś korektor pod oczy. I odrobina różu- w kolorze kawy z mlekiem. Na linii ucho- koniec nosa, więcej dając przy uchu. Na usta wystarczy na razie jasny błyszczyk, bez drobinek.
Nie bój się eksperymentować, próbuj i patrz w czym najlepiej się czujesz. Nie musisz też od razu kupować drogich kosmetyków, jest wiele na rynku tanich i dobrych- m.in. firmy essence- dostępne w sieci natura. Poczytaj recenzje.
Pozdrawiam
Stary 2008-10-28, 16:20   #8
zyskowa
Zakorzenienie

GG do zyskowa
Smile Dot.: potrzeba pomoc od zaraz...

Ja też mam bardzo suchą skórę, ale używam kremów nawilżających do cery mieszanej i zaczyna mi się poprawiać jej stan. A poza tym mam swój sposób. Piję dużo wody. 5 litrów dziennie. A wcześniej nie piłam nawet 2 litrów. Codziennie rano nalewam do butelki 5-litrowej wodę i piję ją przez cały dzień. Tylko piję ją małymi łyczkami. Nie mogłam na początku się przyzwyczaić, a teraz jest już spoko. Piję małymi łyczkami i wolno,m bo to zapewnia, że więcej wody pozostanie w moim organizmie, a nie po prostu przez niego "przeleci". Myślę, że jest to najlepszy z najlepszych sposobów nawilżenia skóry. Powodzenia
Stary 2008-10-29, 00:17   #9
martusiaooo
Raczkowanie

a ja mysle, ze powinnas nieco przyciemnic wlosy, zeby nadaly Ci charakteru, moze jakis taki karmelowy blond? do tego pare razy na solarium no i musisz podkreslic oczy bardziej. i bedzie super
martusiaooo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 10:54   #10
evilpinky
BAN stały

nie wydaje mi się, żeby problem z suchą cerą rozwiązało solarium?? raczej radziłabym unikać z daleka.. koleżanka zapomniała chyba, że Asik ma problemy z suchą cerą, po solarium będzie się łuszczyła jak wąż..
Nie zmieniaj Asiu koloru włosów, jest Ci w nim bardzo ładnie. Na Twoim miejscu olałabym również solarium. Nie każda laska wygląda dobrze od solarnianej matrycy, zwłaszcza jesienią... Nie musisz robić z siebie na siłę Meksykanki
Skórę możesz nawilżać od wewnątrz- kup sobie kapsułki z olejem z ogórecznika lekarskiego lub wiesiołkiem- skóre nawilżają kwasy NNKT- z grupy omega.
Na Twoim miejscu zmiany ograniczyłabym do makijażu- pewnie z początku i tak nie będzie łatwo Ci się przyzwyczaić. Jestem wizażystką(laureatką kilku konkursów międzynarodowych), jeśli potrzebujesz więcej konkretów odezwij się do mnie na priva, pozdrawiam!
Stary 2008-10-29, 14:03   #11
rybenka_
Zadomowienie

czesc , do suchej skory polecam masc z apteki Lipobase. Twoja twarz nie jest okagla raczej masz wydatne kosci policzkowe np tak jak u marty zmudy - trzebiatowskiej, radzilabym przyciemnic wlosy jakis karmel czy ciemny blond no i mysle ze prostowane wlosy wygladaly by u ciebie kozystniej pozdrawiam

`Jeśli któraś z was ma ksiązke TORI SPELLING - "STORI TELLING" bardzo prosze wejdż w watek poniżej !

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=288532
rybenka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 15:19   #12
asik1503
Zakorzenienie

Dziękuję za wszystkie rady powoli staram sie je wdrażać w życie... Cóż myślałam o solarium ale raczej na zasadzie żeby skóra była lekko "zarumieniona" i to tylko z powodu studniówki bo chce mieć dość odkrytą sukienkę... nie wiem czy to jest dobry pomysł Koloru włosów nie chce zmieniać bo nie po to je rozjaśniałam żeby teraz je przyciemniać... a w "żółtym" blondzie wyglądam nie zbyt ciekawie.
Stary 2008-10-29, 15:28   #13
zyskowa
Zakorzenienie

GG do zyskowa
Smile Dot.: potrzeba pomoc od zaraz...

No w sumie na studniówkę idź się zarumień, ale raczej staraj się tego unikać, ale w końcu ten jeden raz trzeba ładnie wyglądać. Tylko proszę Cię nie przesadź z tym. Jako czekoladka nie będziesz wyglądała wcale lepiej. Tylko trochę się podrumień
Stary 2008-10-29, 15:58   #14
zielonka02
BAN stały

Masz bardzo ciekawą urodę, śliczne policzki
Kolor włosów bardzo odpowiedni dla Ciebie. Myślę że ładnie byłoby ci w nieco krótszej fryzurce pocieniowanej lub a la bob (z przodu dłuższy aby wyszczuplić twarz) - co wolisz, alby nadać im puszystości i charakteru.
Łuk brwiowy (pod brwiami) podkreśliłabym bielą (matową) złamaną beżem (nie śnieżnobiałą), powieki pokryła niezbyt jaskrawą, może oliwkową (może być dość intensywna) zielenią, ewentualnie kolorem karmelowym, łososiowym, a policzki podkreśliłabym brzoskwiniowym różem (Bourjois, L'Oreal), no i oczywiście tusz do rzęs ale brązowy, absolutnie nie czarny!

P.S. Na suchą cerę polecam krem Iwostin do cery bardzo suchej (on jest chyba z filtrem SPF 25) - baaardzo dobrze nawilża (ja równiez mam suchą cerę) Można go kupić chyba tylko w aptekach - kosztuje kolo 25-30zł dośc duża tubka.

Edytowane przez 201704240951
Czas edycji: 2008-10-29 o 18:28 Powód: post pod postem
zielonka02 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 18:21   #15
martusiaooo
Raczkowanie

ojej przeciez ja nie chce zeby ona sie spalila na jakas mulatke, niewiadomo co.. tylkoz eby sobie TROSZKE koloru dodala.. to wszystko..
martusiaooo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 19:07   #16
zyskowa
Zakorzenienie

GG do zyskowa

Wszystkim o to chodzi
Stary 2008-11-08, 18:08   #17
asik1503
Zakorzenienie

heh to ja może przedstawię moje powolne zmiany wypróbowałam różne rady w kwestii makijażu i oto jeden z efektów... troszkę też mam inną grzywkę. Co do mojej cery... już się tak nie łuszczy jak wcześniej chociaż za dużo to z nią nie robiłam tyle, że nie katuje jej wodą z mydłem tylko zainwestowałam w żel do mycia... ale za to teraz mam gorszy problem mam straszliwie dużo syfów na czole i nie wiem jak się tego pozbyć...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg make-up[2].jpg (30,0 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg make-up.jpg (29,4 KB, 63 załadowań)
Stary 2008-11-08, 20:13   #18
małeSłoneczko
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
heh to ja może przedstawię moje powolne zmiany wypróbowałam różne rady w kwestii makijażu i oto jeden z efektów... troszkę też mam inną grzywkę. Co do mojej cery... już się tak nie łuszczy jak wcześniej chociaż za dużo to z nią nie robiłam tyle, że nie katuje jej wodą z mydłem tylko zainwestowałam w żel do mycia... ale za to teraz mam gorszy problem mam straszliwie dużo syfów na czole i nie wiem jak się tego pozbyć...
w sumie nie do konca sie znam, ale raz jak chcialam kupic zel do mycia twarzy to mnie kobieta w aptece ochrzanila...z apteki ucieklam ale po zastanowieniu sie nad cala sprawa doszlam do wniosku ze kobieta ma racje mowiac ze dla cery suchej lub normalnej nie sluzy zel, ktory moze tylko zniszczyc skore i ja postarzec dlatego za rada aptekarki kupilam mleczko i powiem ze to byl strzal w dziesiatke a woda i mydlem absolutnie nie myj twarzy, bo ja tylko zniszczy
a tak wogole to tonik by ci sie tez przydal

Morena mia, siete son los pecados cometidos,
suman ocho conmigo, nueve los que te cobro,
mas de diez he sentido y por mi parte,
sobra darte lo que me das, damelo... damelo
bien, lo pongo aqui, lo pongo a quien

małeSłoneczko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-08, 22:39   #19
asik1503
Zakorzenienie

hmm... może coś w tym jest bo akurat ten żel średnio mi służy w sensie może nie wysusza mi skóry ale za to mnie uczula... jak ostatnio większość wszelkich kremów, żeli, mleczek i innych cudów... a tonik również mam ogórkowy mama mi go poleciła... całkiem nieźle działa... ehh ja już sie zaczynam bać próbować nowych kosmetyków bo z każdym następnym jest z moją buzią coraz gorzej...
Stary 2008-11-09, 11:54   #20
małeSłoneczko
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
hmm... może coś w tym jest bo akurat ten żel średnio mi służy w sensie może nie wysusza mi skóry ale za to mnie uczula... jak ostatnio większość wszelkich kremów, żeli, mleczek i innych cudów... a tonik również mam ogórkowy mama mi go poleciła... całkiem nieźle działa... ehh ja już sie zaczynam bać próbować nowych kosmetyków bo z każdym następnym jest z moją buzią coraz gorzej...

ja kupilam mleczko z vichy bez alkoholu i nie podraznia skory, wg mnie zel m zbyt sile dzialanie zebys mogla go uzywac

Morena mia, siete son los pecados cometidos,
suman ocho conmigo, nueve los que te cobro,
mas de diez he sentido y por mi parte,
sobra darte lo que me das, damelo... damelo
bien, lo pongo aqui, lo pongo a quien

małeSłoneczko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 21:10   #21
asik1503
Zakorzenienie

ahh.. w końcu kondycja mojej skóry zaczęła się poprawiać mam tylko jeden problem i liczę, że ktoś będzie znał na to sposób... jak sobie poradzić z zanieczyszczonymi porami na czole? w sumie to niby takie coś ala wągry ale nie maja czarnych łebków tylko sa takie jak by lekko ostające (ale nie białe) może jakiś delikatny peeling czy coś? bo niestety oczyszczanie tonikiem nic nie daje
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości