Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Wymiana doświadczeń, porady

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-10-27, 21:51   #1
Marjano
Przyczajenie

swędzące krostki

witam.mam problem.od jakiegos czasu wyskakuja mi na ciele swedzace krostki.czasami pojedyncze,czasami kilka,w roznych miejscach.na twarzy, brzuchu ,klatce,nogach.sa czerwone i robi sie wkolo nich czerwona plama.jak ich nie ruszam to przestaja swedziec i znikaja.czasami sa male czasami wieksze jakby po ukaszeniu komara. czy ktos mial cos podobnego i moze mi cos poradzic??
Marjano jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 06:32   #2
gsk
Zakorzenienie

Smaczny profil gsk
Smaczne przepisy1
GG do gsk
Dot.: swędzące krostki

Zapewne jest to uczulenie, zgłoś sie do dermatologa.
gsk jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 13:01   #3
Tunia81
Raczkowanie

GG do Tunia81

Ja też mam takie objawy od maja. Swędzące bąble pojawiają się też przy odgnieceniach np. od gumki od majtek, stanika..... Potrafią być wielkie na pół podudzia.
Mam też uczulenie na kota, psa, konia.
Jestem po pierwszej wizycie u alergologa - do zrobienia spirometria, podstawowe testy skórne i testy na ww. zwierzęta (termin dopiero pod koniec listopada).
Zobaczymy co dalej.

Mój Tato w zeszłym roku też miał takie bąble, ale po wyleczeniu zębów i jakiś lekach mu przeszło. Podobno przy niewyleczonych zębach właśnie mogą być objawy alergii.
Tunia81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-19, 18:19   #4
alus222
Przyczajenie

Marjano ja mam identycznie jak Ty. Też mi się pojawiają pojedyńcze krostki, jak po ukońszeniu komara. Dookoła skóra jest czerwona, taka plama. i to mnie bardzo swędzi, ale jak się nie drapię to szybko znika. (Mi się głównie pojawiają na dekoldzie, ale też w innych miejscach). I nie mam pojecia co to jest i skąd to jest Sama się właśnie nad tym zastanawiam...
alus222 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-22, 23:40   #5
szczury
Przyczajenie

Witam
Od 3 miesięcy po każdym podrapaniu skóry wyskakują mi burchle jak po ukąszeniu komara strasznie swędzi a do tego wolno znika .
Do tego ostatnio wyskoczyły mi drobne krosteczki na łydce . Jeśli ktoś mógł by mi pomóc będę wdzięczna bo już dłużej tak nie wytrzymam z dnia na dzień to coraz bardziej swędzi .
szczury jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-06, 08:08   #6
Tereskaa
Zakorzenienie

Smaczny profil Tereskaa
Smaczne przepisy3
GG do Tereskaa

Dziewczyny, ja mam to samo U mnie jest tak, że nagle w jakimś miejscu czuję, że mnie swędzi, podrapię się i w miejscu podrapania wyskakują skupiska małych krosteczek i skóra w tym miejscu jest zaczerwieniona. Długo się później jeszcze muszę drapać, bo podrapanie się generuje jeszcze większe swędzenie

Co do przyczyny tego stanu rzeczy to przypuszczam, że ma to związek z tabletkami antykoncepcyjnymi (Novynette), które biorę. Jeśli nie przejdzie mi ten świąd to będę musiała albo odstawić albo zmienić hormony

Jem mniej, bramy raju są wąskie

Tereskaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 15:12   #7
passion80
Zakorzenienie

odświerzam bo oszaleję
od ok 2 tygodni i ja i mąż na całym ciele mamy swędzoące krosty, jak po ugryzieniu prze komary. Na razie pije wapmno, ale do lekarza na razie nei mogę sie udac
pierwszy raz takie coś mam, a od czego to może być
Stary 2012-03-23, 07:57   #8
zuzanka2006
Raczkowanie

GG do zuzanka2006

Witam,
czy ktoś dowiedział się już czym spowodowana jest ta przypadłość?
Ja mam dokładnie tak samo: małe krostki w większości na dekoldzie, czasem na twarzy (policzki). Najpierw maleńkie, bardzo swędzące, jak podrapię się to stają się troszkę większe i czerwone (jakby z otoczką) - jak ugryzienie komara. Próbowałam wycisnąć: leci płyn surowiczy. Długo nie znikają: nawet do 3 tyg. Co to jest? Ma ktoś pomysł?
zuzanka2006 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości