Pomożecie wykonać taki makijaż?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-11-01, 21:35   #1
dzióbek
BAN stały

GG do dzióbek

Pomożecie wykonać taki makijaż??

Witam. Szukałam ale niestety nie znalazłam podobneho wątku, więc mam nadzieję, że nie zdubluję.
Za dwa miesiące idę na wesele, chciałabym mieć podobny makijaż ale zupełnie nie wiem od czego zacząć, żeby wyszło perfekcyjnie i żeby to przetrwało całą noc. Mam nadzieję, że coś mi doradzicie dziewuchy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg modell23511ctg4.jpg (127,2 KB, 521 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg modell23511anu1.jpg (142,2 KB, 466 załadowań)
dzióbek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 21:38   #2
xPoziomkax
Zakorzenienie

Dot.: Pomożecie wykonać taki makijaż??

Zdaje mi się, ze to do pytań do wizażystki
xPoziomkax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 21:42   #3
dzióbek
BAN stały

GG do dzióbek

Ups. A może ktoś przenieść tam ten wątek?
Stary 2008-11-01, 21:55   #4
Candy Killer
Zakorzenienie

ale w czym problem z tym makijazem??
ja bym go na dluga impreze nie brala bo bedzie wygladalo baaardzo ciezko po jakims czasie i jak oczy sie zmecza poza tym jest za daleko wyciagniety w bok.
kolory cieni to ciezko okreslic dokladnie ale chyba czern i fiolet jakis widze.

a jak konkretnie mamy Ci powiedziec zeby makijaz przetrwal noc skoro nie wiemy jakie masz kosmetyki itd..przecez pol drogerii nie bedziemy kazaly Ci wykupowac
u niektorych cien dobrze sie trzyma na bazie..u niektorych w ogole ona nie potrzeba a u jeszcze innych nawet baza nie pomaga wiec ciezko powiedziec co masz zrobic zeby sie trzymalo...a i nawet nie wiemy czy potrafisz cokolwiek zmalowac i pocieniowac a do takiego makijazu trzeba umiec dobrze cieniowac.

If You can dream it , You can do it...

Candy Killer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 22:33   #5
cathy
Organizatorka

GG do cathy

Zgadzam się z Candy Killer... Makijaż na imprezę całonocną średnio się nadaje- po jakimś czasie, gdy cera nie będzie już pierwszej świeżości po prostu będziesz wyglądała na zmęczoną. Na zdjęciu widać mnóstwo PS i to dzięki niemu prezentuje się jako tako (choć ja też uważam, iż tak dalekie wyciągnięcie cienia wygląda dobrze jedynie przy pewnych ujęciach). Oczywiście - to Twój wybór i jeżeli rzeczywiście uparłaś się na coś takiego, to ciężka praca Cię czeka

Cienie - ciemny błyszczący fiolet, odrobina śliwki do roztarcia górnych krawędzi i czarny cień w zewnętrznym kąciku (np. dark soul MAC-a (ale zawiera błyszczące drobinki),poza tym to pigment, a praca z ciemnym cieniem jest już i tak wystarczająco trudna, więc przy sypkich pigmentach wymaga sporej wprawy). Do tego koniecznie sztuczne rzęsy- przy tak ciemnym makijażu naturalne znikną i nie będą widoczne.
Czarny eyeliner, plus czarny cień (ewentualnie kredka) na dolną powiekę i fiolet do roztarcia.

Oj, nie zazdroszczę wyzwania Zwłaszcza, jeżeli makijaż ma przetrwać kilka godzin. Co do kosmetyków- obowiązkowo baza (artdeco, lumene, benefit, urban decay- cokolwiek, co sprawdza się na Twoich powiekach, bo nie ma jednej uniwersalnej, która sprawdza się na wszystkich). Przedłuży ona trwałość cieni.
Cienie- pigmeny MAC-a (oryginalne, nie podróbki, jakich pełno na Allegro) zapewnią Ci piękny, wieolowymiarowy kolor. Niektóre wersje Inglota też się sprawdzą, ale muszą to być cienie mocno napigmentowane. Na pewno nie nadają się zwykłe bazarkowe cienie. Poszukaj wśród tych - MAC, Inglot, Kryolan, NYX...
dolna powieka- tu też czeka Cię nie lada wyzwanie, bo ciemny kolor pod okiem ma sporą tendecję do rozmazywania się i spływania, co wygląda szalenie nieestetycznie.

Tyle ode mnie. W tym makijażu podoba mi się kolor. Jest naprawdę cudny. Ale czasem to nie wystarczy- względy praktyczne również trzeba brać pod uwagę, zwłaszcza, jeżeli nie chcemy mieć kiepskiej pamiątki z weselnej zabawy
cathy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 09:10   #6
p4w
Zakorzenienie

zgadzam się z dziewczynami

po kilku godzinach i po kilku drinkach będziesz w tym makijażu wyglądała jak byś nie spała całą noc i wypiła hektolitry alkoholu

chyba, ze na początek wystapisz w takim makijażu, a potem po ok 2 godz znikniesz na chwilkę i zmienisz makijaż na coś delikatniejszego - odświeżającego spojrzenie
p4w jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 16:45   #7
Agahonda
Przyczajenie

najlepiej to idz z tym zdjeciem do makijazystki w twym miescie, niech ci zrobi taki makijaż
Agahonda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 21:01   #8
dzióbek
BAN stały

GG do dzióbek

OK. Zrozumiałam przekaz w takim razie jakie kolory makijażu polecacie do tej sukienki. Dodam, że mam niebieskie oczy i blond (wpadający w rudy) włosy. Najlepiej czuję się w jasnych kolorach, ale nie wiem zupełnie jak to dobrać, żeby było dopasowane do tej sukienki i jakoś współgrało wszystko
Stary 2008-11-03, 21:27   #9
Isia83
Zadomowienie

Makijaż jest bardzo mocny i odważny. Cień z załamania jest wyciągnięty bardzo wysoko. Dobrze się to sprawdza na zdjęciach, ale na żywo będzie się prezentowało niezbyt korzystnie. Kolor ciena może być ciemny, ale ostrożnie bym powyciągała te cienie. Choć jeśli mówisz, ze dobrze się czujesz w jasnych kolorach, to nie wiem, czy taki makijaż będzie Ci "leżał".

A jaką masz sukienkę? Taką jak pani na zdjęciu?

Nasz dzien - 02.07.2011

Było cudownie...
kilka zdjęć...

Isia83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 17:01   #10
dzióbek
BAN stały

GG do dzióbek

Z ciemnym makijażem daję już sobie spokój... Mam taką sukienkę jak na obrazku. Jakie kolory cieni polecacie do tej kreacji?
Stary 2008-11-04, 18:19   #11
Mineko
Raczkowanie

GG do Mineko Send a message via Skype™ to Mineko

Dziewczyny mają rację.. Osobiści mi się podoba, choć makijaż wydaje mi się bardziej na sesje zdjęciową, na użytek własny trzeba by go trochę "złagodzić" i zmodyfikować aby nadawał się na to żeby gdziekolwiel w nim wyjść, uważam, że nawet na wielkie wyjście może wyglądać niekorzystnie (mimo, iż sama bardzo lubę zdecydowany makijaż). W wersji na zdjęciu będzie pasował niewielu osobom, potrzebna jest do niego specyficzna uroda taka jaką posiada modelka na zdjęciu.
Do tej sukienki proponowałabym "przydymione" oko może być granat, śliwka też się ładnie komponuje, warunkiem konieczkym dla dobrego efektu jest nieskazitelna cera, a przynajmniej taki makijaż, który uczyni efekt nieskazitelności i matu. W tym celu najlepiej udać się do kosmetyczki na pfofesjonalny makijaż i to takiej, która używa dobrych kosmetyków ( jak widze te nieprofesjonalne makijaże ślubne po którym nic nie zostaje jak panna młoda wchodzi do kościoła , a na weselu ma oczka pandy to aż mnie telepie, drogie kosmetyczki, a właściwie to chyba pseudokosmetyczki, troche profesjonalizmu... - to taka mała dygresja). Ani przydymione oko ani efekt ładnie wymodelowanej nieskazitelnej buzki do łatwych nie należy. a poza tym, musiała byś fortune zapłacić za wszystkie kosmetyki, które byłyby Ci do tego potrzebne. Teraz zacznij szukać dobrej wizażystki, ona również pomoże Ci w doborze makijażu i koloru. I życzę udanej zabawy weselnej!!!!!!!!
Stary 2008-11-07, 12:37   #12
dzióbek
BAN stały

GG do dzióbek

Mineko, też jestem ze Szczecina. Którą wizażystkę polecasz w naszym miasteczku?
Stary 2008-11-07, 14:09   #13
Annaluka
Zakorzenienie

A ja trochę z innym pytaniem - gdzie kupiłaś tę kieckę? Bardzo mi się podoba
Stary 2008-11-10, 09:55   #14
dzióbek
BAN stały

GG do dzióbek

oczywiśnie z allegro.pl
Stary 2008-11-19, 11:20   #15
Mineko
Raczkowanie

GG do Mineko Send a message via Skype™ to Mineko

[quote=dzióbek;9623773]Mineko, też jestem ze Szczecina. Którą wizażystkę polecasz w naszym miasteczku?[/quote
Oj będzie ciężko sama jeszcze nigdy nie korzystałam z usług wizażystki ( no 2 razy ale to było w stargardzie i nie na wyjście tylko raz u kosmetyczki po zabiegu a raz na pokazie- kosmetyki kiepskie zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku, niestety... to nie był makijaż którego oczekiwałam, choć muszę przyznać że na pokazie było lepiej niż u kosmetyczki )
Może gdzieś na wizażu jest jakiś wątek o wizażystkach tak jak np o fryzjerach? Jak zależy Ci na porzadnym makijarzu to lepiej żeby zrobił to ktoś doświadczony... Ważne są też dobre kosmetyki wieć może podzwoń trochę i popytaj się jakich firm kosmetyków używają. Jeśli jednak nie chcesz podejmować tak szeroko zakrojonych działań to myślę, że w porządnych salonach powinny pracować porządne makijażystki, które potrafiłyby zrobić Ci porzadny makijaż Wszystko, też zależy od finansów, jeśli możesz sobie na to pozwolić zrób makijaż próbny, będziesz wtedy mogła zaobserwować jak się będzie zachowywać po upływie kilku godzin, a jeśli to jest obciążenie to postaw na salon z renomą,wiadomo przecież, że i tak musisz wrzucić do torebki kilka niezbedników do poprawek typu puder pomadka, żeby "odswieżyć" makijaż- bo niestety wieczny to on nie jest

P.S. Szczecinianką jestem z musu bo tu studiuję i tu się urodziłam ale jak tylko moge to wracam do mojej małej ojczyzny koło Stargardu gdzie mieszkam od zawsze.

Edytowane przez Mineko
Czas edycji: 2008-11-19 o 11:23
Mineko jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości