Naturalissa (d. Naturalis) - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-09-04, 10:27   #961
kasiamagda
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Faktycznie, Naturalis ma obie wersje. W kosmetyce preferowany jest skwalan ze względu na stabilność. Trzeba pamiętać, że skwalen to surowiec specjalnej troski.

Nie wiem, na jakiej podstawie stwierdzono brak komedogenności skwalenu. Testy Kligmana i współpracowników wykazały, że owszem posiada taką właściwość, jest niemal tak komedogenny jak wolne kwasy tłuszczowe, ponadto działa umiarkowanie drażniąco; to samo dotyczy skwalenu utlenionego:
Squalene was almost as potent as the FFA
[free fatty acids]. It was also moderately irritating. The same result was obtained with two purchased samples of squalene as well as with oxidized squalene.
Przy dużej skłonności do zaskórników polecam ograniczyć stężenie do 10%:
squalene, which makes up about 10% of sebum, is strongly comedogenic but when diluted with mineral oil to its actual proportion in sebum this capability is not manifested.

[A. M. Kligman, V. R. Wheatley, O. H. Mills, Comedogenicity of human sebum, Arch. Dermatol. 1970, 102(3)].
Dzięki za info, w takim razie dodam tylko odrobinę do jakiegoś serum z olejową witaminą C , na beautyever napisali przy olejowej wit. C "oleje używane do formulacji powinny charakteryzować się niską polarnością (skwalen)". No i może nada się do kremu pod oczy .
Stary 2013-09-04, 11:08   #962
geraldine2030
Raczkowanie

A mnie wcale nie zapychał nawet w największe upały , ale nie dodawałam więcj niż 5 - 10% bo moje tłuste czoło i nos z zasady nie lubią się z olejami . Tylko pod oczy stosowałam bardzo hojnie, chociaż zawsze z innymi bardziej stabilnymi olejami i witaminą C olejową bo skwalen jest bardzo wrażliwy na kontakt z powietrzem i UV.
geraldine2030 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 13:36   #963
Lorri
Moderator

Cytat:
Napisane przez geraldine2030 Pokaż wiadomość
A mnie wcale nie zapychał nawet w największe upały , ale nie dodawałam więcj niż 5 - 10% bo moje tłuste czoło i nos z zasady nie lubią się z olejami .
Działanie komedogenne można zaobserwować dopiero po miesiącach stosowania substancji/kosmetyku. Ale jeżeli nie używałaś skwalenu solo, to i tak nie powinien sprzyjać powstawaniu zaskórników.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 040 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Lorri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 19:42   #964
geraldine2030
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Działanie komedogenne można zaobserwować dopiero po miesiącach stosowania substancji/kosmetyku. Ale jeżeli nie używałaś skwalenu solo, to i tak nie powinien sprzyjać powstawaniu zaskórników.
Dzięki będę obserwować

W Naturalisie kolejna nowość: PERŁY Z RETINOLEM 0,2% w formie molekularnego filmu - znowu mnie kuszą
Stary 2013-09-25, 18:17   #965
Oli28
Raczkowanie

Cytat:
Dzięki będę obserwować

W Naturalisie kolejna nowość: PERŁY Z RETINOLEM 0,2% w formie molekularnego filmu - znowu mnie kuszą
Myślicie, że te perły można położyć zaraz po rolkowaniu czy lepiej na drugi dzień?
Oli28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 11:14   #966
geraldine2030
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Oli28 Pokaż wiadomość
Myślicie, że te perły można położyć zaraz po rolkowaniu czy lepiej na drugi dzień?

Myślę, że lepiej na drugi dzień, ponieważ w perłach są konserwanty. Retinol w formie nano powinien bardzo dobrze przenikać przez skórę więc chyba nie ma sensu stosować go pod rolkę, tym bardziej że po takim rolkowaniu można się bardzo mocno łuszczyć . Lepiej stosować codziennie między rolkowaniem, żeby nasycić skórę retinolem.

Oczywiście nie wytrzymałam i kupiłam 10 perełek nie podrażniają oczu - kładę nawet na górne powieki i jest ok. To jest jedyna forma retinolu (a stosowałam już różne warianty) , która nie robi masakry pod moimi oczami. Z pewnością też nie masakruje naczynek co bardzo mnie mile zaskoczyło Nie zauważyłam też, zeby zapychał w strefie T.

O efektach trudno mi coś powiedzieć, bo zbyt krótko stosuję, ale po kilku razach skóra wygląda bardzo fajnie zwłaszcza pod oczami i na szyi.

Na pewno jeszcze dokupię kilkanaście sztuk pereł tym bardziej, że w Naturalisie zrobili teraz mega promocję na olejową witaminę C

Edytowane przez geraldine2030
Czas edycji: 2013-10-02 o 11:15
Stary 2013-10-10, 15:00   #967
Oli28
Raczkowanie

Cytat:
Myślę, że lepiej na drugi dzień, ponieważ w perłach są konserwanty. Retinol w formie nano powinien bardzo dobrze przenikać przez skórę więc chyba nie ma sensu stosować go pod rolkę, tym bardziej że po takim rolkowaniu można się bardzo mocno łuszczyć . Lepiej stosować codziennie między rolkowaniem, żeby nasycić skórę retinolem.

Oczywiście nie wytrzymałam i kupiłam 10 perełek nie podrażniają oczu - kładę nawet na górne powieki i jest ok. To jest jedyna forma retinolu (a stosowałam już różne warianty) , która nie robi masakry pod moimi oczami. Z pewnością też nie masakruje naczynek co bardzo mnie mile zaskoczyło Nie zauważyłam też, zeby zapychał w strefie T.

O efektach trudno mi coś powiedzieć, bo zbyt krótko stosuję, ale po kilku razach skóra wygląda bardzo fajnie zwłaszcza pod oczami i na szyi.

Na pewno jeszcze dokupię kilkanaście sztuk pereł tym bardziej, że w Naturalisie zrobili teraz mega promocję na olejową witaminę C
W takim razie będę stosowała perły między rolowaniami.
Mieszasz zawartość z jakimś kremem czy stosujesz samodzielnie?
Stary 2013-11-24, 21:38   #968
geraldine2030
Raczkowanie

Cytat:
W takim razie będę stosowała perły między rolowaniami.
Mieszasz zawartość z jakimś kremem czy stosujesz samodzielnie?

Pod oczy najpierw nakładam retinol i na to krem, reszę zawartości perełki mieszam z kremem ponieważ wtedy wystarcza na całą twarz, szyję i dekolt. Sam olejek retinolowy jest dla mnie trochę za mało treściwy szczególnie pod oczami i na szyi.

Pani z Naturalisa powiedziała, że używała tych perełek bez przerwy przez cały rok. Po tym czasie skóra pod oczami zrobiła się dużo grubsza, tak że nawet rozszerzone naczynko, które miała pod okiem od kilku lat, całkowicie "zarosło" i jest niewidoczne. Brzmi obiecująco
Stary 2013-12-04, 15:52   #969
Oli28
Raczkowanie

Cytat:
Pod oczy najpierw nakładam retinol i na to krem, reszę zawartości perełki mieszam z kremem ponieważ wtedy wystarcza na całą twarz, szyję i dekolt. Sam olejek retinolowy jest dla mnie trochę za mało treściwy szczególnie pod oczami i na szyi.

Pani z Naturalisa powiedziała, że używała tych perełek bez przerwy przez cały rok. Po tym czasie skóra pod oczami zrobiła się dużo grubsza, tak że nawet rozszerzone naczynko, które miała pod okiem od kilku lat, całkowicie "zarosło" i jest niewidoczne. Brzmi obiecująco
Dzięki.
Tak sobie myślę, że dodam jeszcze witaminę C olejową i koenzym Q10 - powinno być ok, jak myślisz?
W Naturalisie znowu pojawił się olej tamanu http://naturaliskosmetyki.pl/olej-ta...zany-p-58.html.
Mam nadzieję, że jest taki sam jak 2-3 lata temu, tamten był bardzo ciemny, gęsty i świetnie działał, o niebo lepiej niż ekologiczny.
Stary 2013-12-29, 13:35   #970
myszka2020
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20

Kliknęłam sobie witaminkę C olejową i ekologiczny olej makadamia - będą w sam raz do olejku z 10% witaminą C
Stary 2014-03-18, 22:37   #971
Lui1234
Zadomowienie

Zastanawiam sie czy jest sens kupowac w tym sklepie pólprodukty aktywne
jesli nie uzywam rolki....?

Czy ceramidy, ktore zawieraja parabeny moga byc uzywane pod rolke??
Lui1234 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 22:02   #972
kami5
Raczkowanie

hej. chciałabym kupić olej tamanu. nie wiem gdzie kupić. W tym sklepie, czy na biochemi urody? ma to znaczenie?
kami5 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 21:58   #973
mrk001
Przyczajenie

Przepraszam ale czy już wybralaś gdzie zrobiłsz zakupy?
Mieszkam niedaleko naturaliskosmetyki - w otwocku i byłoby mi najbliżej no i bez kosztów wysyłki itp. Zastanawiam się nad ofertą tyle tylko że nie wiem od czego zacząć........
Nieśmiało się przyglądam temu forum i z ciekawością śledzę wątki bo chciałabym zacząć przygodę z własnoręcznie zrobionymi kosmetykami ale nie wiem co potrafiłabym zrobić sama. Czy w takim sklepie pomagają?
a może ktoś by podpowiedział od czego można bezpiecznie zacząć.
Moje problemy:
- włosy kręcone - suche
- skóra bardzo sucha - niedoczynność tarczycy niestety
- twarz - cera mieszana oczywiście przesuszona i alergicznie reagująca na wszelkie wynalazki gotowe

wiecie - osiołkowi w żłobie dano......
mrk001 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 12:01   #974
mrk001
Przyczajenie

odpowiadam sobie sama....po przeczytaniu receptariuszy dla włosów kręconych pojdę tą drogą. Przesle zapytanie do naturalisa to moze skompletują mi wybraną przez mnie recepturę. Mam już dosyć trzeszczącego siana na głowie. Uczesać nie można bo powstaje dmuchawiec olbrzym. gorzej juz byc nie moze.

cudowna recepta od Zakręconej Curlitanki
25% hydrolizowanych protein
25% humektantów
50% hydrolatu

Stary 2014-03-26, 13:18   #975
Kusum
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mrk001 Pokaż wiadomość
odpowiadam sobie sama....po przeczytaniu receptariuszy dla włosów kręconych pojdę tą drogą. Przesle zapytanie do naturalisa to moze skompletują mi wybraną przez mnie recepturę. Mam już dosyć trzeszczącego siana na głowie. Uczesać nie można bo powstaje dmuchawiec olbrzym. gorzej juz byc nie moze.

cudowna recepta od Zakręconej Curlitanki
25% hydrolizowanych protein
25% humektantów
50% hydrolatu

A ja Ci proponuję oleje i jeszcze raz oleje. Musisz potestować jaki Ci będzie pasował: kokosowy, arganowy, jojoba, avocado i masła: shea, kakaowe. Kup kilka w małych pojemnościach i testuj na skóre i włosy.
Poza tym kwas hialuronowy. Jakies delikatne złuszczanie: peeling enzymatyczny, kwasy PHA.
Stary 2014-03-27, 10:20   #976
mrk001
Przyczajenie

dzieki za wsparcie.....

upewnię się.....mam te oleje stosować oddzielnie poza tą maseczką?
Czy dodać je testowo po jednym do tego mazidełka?

Trochę sie obawiam olejów bo niezbyt dobrze je moje włosy wchłaniają.

Oczywiście testy to chyba najlepszy sposób na dowiedzenie się co tak najlepiej im przypasuje albo też który.

Czekam na odpowiedź od sklepu naturalis, ale może dołoże zapytanie również o te próbki olejów.
No właśnie - co dwie głowy to nie jedna
dzieki
Stary 2014-03-27, 10:39   #977
pijana_wiatrem
Rozeznanie

Oleje na wlosy przed myciem lub doslownie kropla na koncowki po myciu

I wymieszane z kwasem hialuronowym jako serum do twarzy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
pijana_wiatrem jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 00:22   #978
mrk001
Przyczajenie

dzieki!
uczę się i uczę

dostałam odpowiedź z Naturalisa i miła kobieta też wskazała na oleje jako najlepsze dla moich włosów.

czas zacząć działać.

składam zamówienie i odbiorę jak szybko sie da
ale z tego co mi odpowiedzieli na moje pytanie to wszystko mają więc nie będę musiała czekać.
Ciekawa jestem jakie będą efekty
no i jeszcze dostałam wskazówki
http://www.helfy.pl/wypadanie-wlosow...sow-porowatosc, http://blogblondbunny.blogspot.com/2...ry-jakimi.html
Stary 2014-03-31, 22:01   #979
mrk001
Przyczajenie

melduję posłusznie że na moje siano rzeczywiscie najlepsze są odżywki...
no bomba sprawa! po jednym umyciu prawie jedwab.....to co bedzie dalej...hej jestem dobrej myśli.

odezwe sie jak sprawdze inne polecane przez Naturalisa sposoby...

Stary 2014-04-16, 12:50   #980
maJolie
BAN stały

Uwielbiam naturalne kosmetyki!
maJolie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 21:58   #981
myszka2020
Zakorzenienie

Widzę nowość w sklepie, ekologiczną bazę kremową z aloesem, nie powiem, kusi mnie

Dla mojej suchej cery skład w sam raz (m.in. olej kokosowy i masło shea, które jednak mogą być komodogenne).
Stary 2014-04-17, 02:52   #982
kasiatoya
Rozeznanie

o! nawet nie wiedziałam, że mam taki sklep pod nosem
mieszkam niedaleko
coś czuję, że pobuszuję tam troszkę
kasiatoya jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-22, 21:12   #983
Oli28
Raczkowanie

Question Dot.: NATURALIS - sklep z surowcami i półproduktami kosmetycznymi

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Pokaż wiadomość
Widzę nowość w sklepie, ekologiczną bazę kremową z aloesem, nie powiem, kusi mnie

Dla mojej suchej cery skład w sam raz (m.in. olej kokosowy i masło shea, które jednak mogą być komodogenne).

Baza jest bardzo fajna, nie jest gęsta więc łatwo ją wymieszać z różniastymi składnikami.
Idealna dla leniuchów, czyli dla mnie.
Skóra po kremie jest niesamowicie gładka, nawilżona widać to zwłaszcza pod oczami i na policzkach.

Niestety dla mnie za ciężka w strefie T, ale tam i tak stosuję zupełnie inną pielęgnację.

Jak myślicie, czy można dodać do tej bazy więcej składników niż 10-15%? Ktoś próbował?
Stary 2014-06-03, 12:21   #984
geraldine2030
Raczkowanie

Cytat:
Baza jest bardzo fajna, nie jest gęsta więc łatwo ją wymieszać z różniastymi składnikami.
Skóra po kremie jest niesamowicie gładka, nawilżona widać to zwłaszcza pod oczami i na policzkach.

Niestety dla mnie za ciężka w strefie T, ale tam i tak stosuję zupełnie inną pielęgnację.

Jak myślicie, czy można dodać do tej bazy więcej składników niż 10-15%? Ktoś próbował?
Dodałam do bazy ok. 30% różnych składników, ale głównie rozpuszczalnych w wodzie i nic złego się nie stało, tylko baza zrobiła się bardzo płynna akuratna do butelki z dozownikiem Trzeba tylko pamiętać o dodaniu konserwantu - użyłam FEOG .

Nie wiem jak by to wyglądało z większą ilością olei, pewnie trzeba byłoby wstrząsać przed użyciem

Sama baza też dobrze działa, robię sobie zapachowy balsamik do ciała z olejem śliwkowym z Naturalisa - jestem zakochana w tym zapachu ale do twarzy wolę wersję podrasowaną bo mam już swoje lata
Stary 2014-06-03, 12:38   #985
myszka2020
Zakorzenienie

Cytat:

Cytat:
Dodałam do bazy ok. 30% różnych składników, ale głównie rozpuszczalnych w wodzie i nic złego się nie stało, tylko baza zrobiła się bardzo płynna akuratna do butelki z dozownikiem Trzeba tylko pamiętać o dodaniu konserwantu - użyłam FEOG .

Nie wiem jak by to wyglądało z większą ilością olei, pewnie trzeba byłoby wstrząsać przed użyciem

Sama baza też dobrze działa, robię sobie zapachowy balsamik do ciała z olejem śliwkowym z Naturalisa - jestem zakochana w tym zapachu ale do twarzy wolę wersję podrasowaną bo mam już swoje lata
Bardzo przydatne informacje, dziękuję
Na razie mam jeszcze sporo bazy z e-naturalne, ale jak skończę, na pewno skuszę się na naturalisową.

Tak, olej śliwkowy pachnie cudnie
Stary 2014-06-14, 19:24   #986
geraldine2030
Raczkowanie

Czy ktoś już próbował kwasu glicyryzynowego z lukrecji http://naturaliskosmetyki.pl/index.php?

Tyle się o nim naczytałam na LU, że chyba nie wytrzymam i kupię
Stary 2014-06-17, 13:54   #987
Kusum
Zakorzenienie

Cytat:
Czy ktoś już próbował kwasu glicyryzynowego z lukrecji http://naturaliskosmetyki.pl/index.php?

Tyle się o nim naczytałam na LU, że chyba nie wytrzymam i kupię
Jak przetestujesz to daj znać czy działa
Stary 2014-06-28, 15:35   #988
geraldine2030
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
Jak przetestujesz to daj znać czy działa
Jestem po pierwszych testach kwasu glicyryzynowego i jestem nim oczarowana Nie udało mi się sprawdzić wszystkich jego możliwości bo lista na stronie jest bardzo długa, ale na pewno idealnie radzi sobie z podrażnieniem, swędzeniem, zaczerwieniem skóry.

Zrobiłam:
płyn na pogryzienia komarów i meszek - rewelacja

płyn na swędzącą i łuszczącą się skórę głowy (borykam się z tym od lat ) - ulga już po pierwszym użyciu, po kilku aplikacjach skóra praktycznie się nie łuszczy i nie swędzi

dodałam do żelu hialuronowego ( zgodnie z zaleceniami z opisu) - mieszanka lepiej nawilża, łagodzi podrażnioną skórę i mam nadzieję, że chroni kwas hialuronowy, ale tego przecież nie widać gołym okiem

Planuję jeszcze trochę poeksperymentować szczególnie w kwestii hamowania odrostu niechcianych włosów, ale na to trzeba więcej czasu
Stary 2014-07-07, 11:04   #989
fabregasowa
Zakorzenienie

przychodzę na skargę!

Od zawsze kupowałam frakcję sojową w Naturalisie, jestem ich stałą klientką, dzisiaj przyszło moje 30g, które wogóle na tyle nie wygląda. Ja rozumiem że jest to taki surowiec, który trudno za każdym razem zapakować w takiej samej postaci, ale ewidentnie jest tego mniej niż zawsze. Nie mam wagi, więc trudno mi to potwierdzić, ale widać różnicę gołym okiem. Chyba spróbuję tej z ZSK, czy ma któraś z was porównanie?

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...0#post52630770
fabregasowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-07, 13:32   #990
Oli28
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
przychodzę na skargę!

Od zawsze kupowałam frakcję sojową w Naturalisie, jestem ich stałą klientką, dzisiaj przyszło moje 30g, które wogóle na tyle nie wygląda. Ja rozumiem że jest to taki surowiec, który trudno za każdym razem zapakować w takiej samej postaci, ale ewidentnie jest tego mniej niż zawsze. Nie mam wagi, więc trudno mi to potwierdzić, ale widać różnicę gołym okiem. Chyba spróbuję tej z ZSK, czy ma któraś z was porównanie?

Napisz do nich. Może się pomylili i wysłali mniejsze opakowanie - pomyłka rzecz ludzka , albo bardziej "upchali" frakcję w pudełku i dlatego może się wydawać, ze jest jej mniej.
Tak czy inaczej najlepiej skontaktować się ze sklepem żeby to wyjaśnić, a akurat z nimi bez problemu można się dogadać
Odpowiedz

Tagi
hydrolaty, oleje

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości