Zakupy na strawberrynet.com - kolorówka część VI - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-03-15, 20:34   #3301
Priyaa
Zakorzenienie

Dot.: Zakupy na strawberrynet.com - kolorówka część VI

Cytat:
Napisane przez Mariola13 Pokaż wiadomość
Lepiej nie maluj rzęs tym tuszem, żeby nie wypadły. Mówię serio. Taki staroć może jeszcze zaszkodzić rzęsom

Waluta podobno spada
już nie mam zamiaru i tak jest do niczego
Priyaa jest offline  
Stary 2009-03-15, 23:24   #3302
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dimiti Pokaż wiadomość
wlasnie, lepiej nie uzywac!

spada mialam dolce na paypalu i bylo ich cos ok 41zl a ostatnio ino 38
O, to dla Ciebie trochę nie za bardzo Może zabieraj te dolce z paypala i zamieniaj na złocisze bo Ci wyssie wartość

Cytat:
Napisane przez Priyaa Pokaż wiadomość
już nie mam zamiaru i tak jest do niczego
Niech Ci zwrócą kasę, waluta spada, to sobie kupisz jakąś świeżynkę

CHANEL - Classic medium - beige, cavior, gold hrdw, nowa

GIVENCHY ANTIGONA mini, nowa

GUCCI - Vintage Web Leather Canvas Tote, klasyczny kuferek

HERMES - Evelyne pm, etoupe

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2009-03-18, 11:46   #3303
elizziak
Zakorzenienie

Witam... Przeszukuję forum od godziny i nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, więc odważyłam się napisać

Strawberrynet jest obecnie tłumaczona na polski, są polskie ceny, np. 100 PLN - mam pytanie (może niemądre.... ale lepiej być pewną jak zapłacę kartą kredytową to ile mi pobiorą...? Moja wątpliwość bierze się stąd, że Strawberry nie akcpetuje płatności w złotówkach tylko w dolarach. Czy pobiorą RÓWNOWARTOŚĆ 100 zł przeliczoną na dolary (ale tak czy inaczej ja płacę 100zł)?

Pytam, bo widziałam w wielu miejscach w sieci informacje, że kurs dolara idzie w górę lub w dół i ma to przełożenie na mniejszą lub większą opłacalność zakupów na Strawberry. A w powyższym przypadku nie ma to znaczenia, jaki jest kurs - cena wynosi 100 zł i tyle płacę...

Czyli czegoś nie rozumiem albo nie wiem - proszę wyjaśnijcie mi to, bo mam wielką ochotę coś kupić, ale nie chcę się rozczarować, jak się okaże, że pobrali mi dużo więcej niż 100 zł, bo kurs dolara jest wysoki (a obecnie właśnie taki jest!)

Czyli: płacę cenę widoczną na Strawberrynet w PLN, czy też stosowane jest jakieś przeliczanie walut, które może wyjść mi na niekorzyść...?

Proszę odpiszcie, bo same wiecie, jak to jest się człowiek (a co gorsze kobieta ) napali na zakup jakiegoś kosmetyku....
elizziak jest offline  
Stary 2009-03-18, 11:55   #3304
majade
Zakorzenienie

tak, może z karty zejść więcej niż 100 zł ale to już zależy od konkretnej karty, banku, bieżących zmian kursów walut itp

majade jest offline  
Stary 2009-03-18, 12:06   #3305
elizziak
Zakorzenienie

Opłaty karty to swoją drogą. Ja nie rozumiem właśnie tego mechanizmu przewalutowania. Skoro podana jest cena 100 zł to niech pobiorą równowartość 100 zł w dolarach według kursu obecnego A jeśli tak nie jest, to niech podadzą cenę w dolarach, ja sobie policzę po kursie, ile mnie będzie ta przyjemność kosztować

Bo z tego wynika, że cena podana może nie być ceną, którą faktycznie zapłacę... Czyli z wielkiej promocji może wyjść cena może wyjść ostatecznie taka sama jak w drogerii w Polsce, więc niepotrzebnie będę czekać tylko na przesyłkę, a jeszcze mnie z cłem "przyatakują"

Czyli co? Ile faktycznie będzie mnie kosztować kosmetyk to się dowiem dopiero jak mi pieniądze zejdą z karty?? Trochę to dziwne... Wolałabym wiedzieć PRZED zakupem, ile mnie będzie kosztował.

Jestem zdezorientowana

Zorientujcie mnie proszę
elizziak jest offline  
Stary 2009-03-18, 12:13   #3306
sunprince
Zakorzenienie

Ale oni podają też cenę w dolarach, sama wybierasz.
Stary 2009-03-18, 12:25   #3307
majade
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez elizziak Pokaż wiadomość

Czyli co? Ile faktycznie będzie mnie kosztować kosmetyk to się dowiem dopiero jak mi pieniądze zejdą z karty?? Trochę to dziwne... Wolałabym wiedzieć PRZED zakupem, ile mnie będzie kosztował.
jesli płacisz kartą to tak własnie jest.
Mi rożnice sięgały czasem nawet do 8- 10% wartości zamówienia więc dałam spokoj z kartą i zaczełam płacić paypalem ale metodą Ranki, bo paypal sam w sobie też lubi ściągnąć trochę inaczej niż w chwili zakupu. Po prostu, pomijając przewalutowania, kursy wciąz się zmieniają a cena podana w złotówkach jest orentacyjna

Edytowane przez majade
Czas edycji: 2009-03-18 o 12:27
majade jest offline  
Stary 2009-03-18, 12:40   #3308
agatala
Zadomowienie

Kwota podana jest w generalnie w dolarach, i jak ja to rozumiem oni po prostu przeliczają na złotówki po kursie podobnym do tego jaki aktualnie jest, dlatego dzisiaj cena czegoś może wynosić 100zł a jutro np. 102 zl. Tak mi sie wydaję.
Mi na 3 zakupy zawsze schodziło odrobinę mniej niż to jest podane w złotówkach.
agatala jest offline  
Stary 2009-03-18, 12:41   #3309
DianaM
Zadomowienie

To ja powiem tak, jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się zapłacić za produkt np. 100zł (jeśli tyle miał kosztować), zawsze było trochę więcej. Wynikało to z tego, że powiedzmy kupuję coś dziś za 150zł i na karcie (podglądzie w Internecie) tyle mi blokują. Rozliczenie nastepuje jutro (czasami rozliczenie tej kasy trwało nawet do 5 dni!) kurs dolara się waha i - może to tylko takie moje wrażenie - ale bank (PKO BP) ściąga wtedy kiedy kurs był najbardziej korzystny dla nich, lub wyciągają z tych dni jakąś średnią, bo w ostatecvznym rozliczeniu z konta znika np. 165zł lub 170zł - pomimo, że na początku przyblokowało mi 150zł.

Kiedyś miałam taką sytuację, że zapaciłam za coś z Truskawy, później wyczyściłam konto z kasy, a po zaksięgowaniu okazało się, że jestem 30zł na minusie (właśnie dlatego, że w ostatecznym rozliczeniu pobrali więcej z Truskawy).

Edit.: Czy Wy też tak macie? Bo chcę zamknąć konto w tym banku. Wkurza mnie takie traktowanie

Edytowane przez DianaM
Czas edycji: 2009-03-18 o 12:43
DianaM jest offline  
Stary 2009-03-18, 13:54   #3310
Priyaa
Zakorzenienie

Cytat:
Witam... Przeszukuję forum od godziny i nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, więc odważyłam się napisać

Strawberrynet jest obecnie tłumaczona na polski, są polskie ceny, np. 100 PLN - mam pytanie (może niemądre.... ale lepiej być pewną jak zapłacę kartą kredytową to ile mi pobiorą...? Moja wątpliwość bierze się stąd, że Strawberry nie akcpetuje płatności w złotówkach tylko w dolarach. Czy pobiorą RÓWNOWARTOŚĆ 100 zł przeliczoną na dolary (ale tak czy inaczej ja płacę 100zł)?

Pytam, bo widziałam w wielu miejscach w sieci informacje, że kurs dolara idzie w górę lub w dół i ma to przełożenie na mniejszą lub większą opłacalność zakupów na Strawberry. A w powyższym przypadku nie ma to znaczenia, jaki jest kurs - cena wynosi 100 zł i tyle płacę...

Czyli czegoś nie rozumiem albo nie wiem - proszę wyjaśnijcie mi to, bo mam wielką ochotę coś kupić, ale nie chcę się rozczarować, jak się okaże, że pobrali mi dużo więcej niż 100 zł, bo kurs dolara jest wysoki (a obecnie właśnie taki jest!)

Czyli: płacę cenę widoczną na Strawberrynet w PLN, czy też stosowane jest jakieś przeliczanie walut, które może wyjść mi na niekorzyść...?

Proszę odpiszcie, bo same wiecie, jak to jest się człowiek (a co gorsze kobieta ) napali na zakup jakiegoś kosmetyku....
ceny w złotówkach są podane po przeliczeniu wg średniego kursu NBP, a że każdy bank ma inny przelicznik (zawsze wyższy) to zawsze wyjdzie, że musisz zapłacić więcej i do tego właśnie jak już DianaM pisała jest to po kilku dniach, gdy ZAZWYCZAJ kurs dolara jest wyższy niż w dniu zakupu, dlatego też nie warto kupować i płacić kartą, tylko zalożyć sobie paypala i przez niego płacić właśnie w złotówkach dokładnie tyle, ile masz na OC, wtedy nic nie dopłacasz, żadnych przewalutowań, czy wahań kursu.
Cytat:
Opłaty karty to swoją drogą. Ja nie rozumiem właśnie tego mechanizmu przewalutowania. Skoro podana jest cena 100 zł to niech pobiorą równowartość 100 zł w dolarach według kursu obecnego A jeśli tak nie jest, to niech podadzą cenę w dolarach, ja sobie policzę po kursie, ile mnie będzie ta przyjemność kosztować

Bo z tego wynika, że cena podana może nie być ceną, którą faktycznie zapłacę... Czyli z wielkiej promocji może wyjść cena może wyjść ostatecznie taka sama jak w drogerii w Polsce, więc niepotrzebnie będę czekać tylko na przesyłkę, a jeszcze mnie z cłem "przyatakują"

Jestem zdezorientowana

Zorientujcie mnie proszę
jeśli chcesz faktycznie płacić w $ to nie wchodź na truskawę przez stronę polską, a np. przez US, wtedy będziesz widzieć ile dana rzecz kosztuje w $ i możesz sobie obliczyć, co i tak nie wyjdzie Ci dokładnie, chyba że znasz dokładny kurs $ w swoim banku
Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
jesli płacisz kartą to tak własnie jest.
Mi rożnice sięgały czasem nawet do 8- 10% wartości zamówienia więc dałam spokoj z kartą i zaczełam płacić paypalem ale metodą Ranki, bo paypal sam w sobie też lubi ściągnąć trochę inaczej niż w chwili zakupu. Po prostu, pomijając przewalutowania, kursy wciąz się zmieniają a cena podana w złotówkach jest orentacyjna
dokładnie Metoda Ranki jest najlepsza
Cytat:
Napisane przez DianaM Pokaż wiadomość
To ja powiem tak, jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się zapłacić za produkt np. 100zł (jeśli tyle miał kosztować), zawsze było trochę więcej. Wynikało to z tego, że powiedzmy kupuję coś dziś za 150zł i na karcie (podglądzie w Internecie) tyle mi blokują. Rozliczenie nastepuje jutro (czasami rozliczenie tej kasy trwało nawet do 5 dni!) kurs dolara się waha i - może to tylko takie moje wrażenie - ale bank (PKO BP) ściąga wtedy kiedy kurs był najbardziej korzystny dla nich, lub wyciągają z tych dni jakąś średnią, bo w ostatecvznym rozliczeniu z konta znika np. 165zł lub 170zł - pomimo, że na początku przyblokowało mi 150zł.

Kiedyś miałam taką sytuację, że zapaciłam za coś z Truskawy, później wyczyściłam konto z kasy, a po zaksięgowaniu okazało się, że jestem 30zł na minusie (właśnie dlatego, że w ostatecznym rozliczeniu pobrali więcej z Truskawy).

Edit.: Czy Wy też tak macie? Bo chcę zamknąć konto w tym banku. Wkurza mnie takie traktowanie
niestety, mam tak samo, też zauważyłam, że różnie księgują i zazwyczaj jest to po dużo wyższym kursie niż w dniu zakupu. Chociaż muszę szczerze stwierdzić, że bardziej oszukiwał mbank jednak
Priyaa jest offline  
Stary 2009-03-18, 14:10   #3311
elizziak
Zakorzenienie

Dzięki Wiedziałam, że nie może być tak kolorowo, jak na początku myślałam. Jeszcze jedna prośba - co to jest metoda Ranki, na czym polega i jak z niej skorzystać?
elizziak jest offline  
Stary 2009-03-18, 14:35   #3312
Serenite_
Zakorzenienie

Cytat:
Dzięki Wiedziałam, że nie może być tak kolorowo, jak na początku myślałam. Jeszcze jedna prośba - co to jest metoda Ranki, na czym polega i jak z niej skorzystać?

Metoda Ranki polega na tym, że składając zamówienie, nie klikasz automatycznie 'zapłać', tylko wchodzisz na stronę Paypala i stamtąd przelewasz taką kwotę, jaka widnieje przy danym produkcie, który zamawiasz. Wtedy płacisz dokładnie taką cenę, jaka jest podana na Truskawce.
Mam nadzieję, że dobrze wyjaśniłam, bo zakupów na Tru nie robiłam wieki

"Cierpliwość - spokój, że przecież się stanie..."

/J. Twardowski/
Serenite_ jest offline  
Stary 2009-03-18, 14:43   #3313
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:

Cytat:
Wyślij pieniądze na adres paypala truskawki wpisując kwotę w złotówkach Wtedy nie interesuje Cię po ile stoi dolar Zapłacisz 100 zł i tyle. paypal sam te 100 zł przewalutuje sobie dla truskawy Sama tak robiłam - sprawdza się

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2009-03-18, 20:39   #3314
majade
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Serenite_ Pokaż wiadomość
Metoda Ranki
nadaje się na hasło do encyklopedii

majade jest offline  
Stary 2009-03-18, 20:58   #3315
ranka
Kici kici miau miau

pewnie ze sie sprawdza wynaleziona dosc przypadkowo bo ja nigdy nie klikalam w te wyskakujace zakladki i nawet nie myslalam zeby tak placic. a w ogole to metoda wzieta z pierwszej strony wątku :haha: a moze tylko ja tak to zrozumialam

Edytowane przez ranka
Czas edycji: 2009-03-18 o 20:59
ranka jest offline  
Stary 2009-03-18, 20:59   #3316
majade
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość

pewnie ze sie sprawdza
o, jest i Autorka metody

z pierwszej strony na bank nie, bo ja pisałam to zestawienie i zanim mi podsunęłaś swój chytry plan trochę kasy mi z konta "dobrali"

Edytowane przez majade
Czas edycji: 2009-03-18 o 21:02
majade jest offline  
Stary 2009-03-18, 22:05   #3317
ranka
Kici kici miau miau

ach juz wiem

"Płacenie PAYPAL
Zaloguj się na polskiej stronie paypala
Kliknij na "wyślij pieniądze"
Wypełniasz pole formularza do zapłaty:
adres odbiorcy; paypal@strawberrynet.com
kwota do zapłacenia
waluta
wybierasz opcję usługi/towarty itd
Klikasz "kontynuuj"

a potem przeczytalam o sposobie zamowienia - nie bylo tam jakies spojnej calosci , wiec sama sobie wybralam - najpierw zamawiaj a potem zalogujs ie na paypalu i td.. jak wyzej

A Truskaw anigdy sie nie przyczepila - wiec dzialalam tak dalej
ranka jest offline  
Stary 2009-03-18, 22:48   #3318
elizziak
Zakorzenienie

Ach to taka metoda Ranki Gotowa byłam sprawdzać w necie, hi hi... )

Dzięki jeszcze raz za wszystkie odpowiedzi, założyłam konto Paypal, przelałam pieniądze, jak się pojawią na koncie, zamówię to, co chciałam na truskawce i zapłacę... metodą Ranki, oczywiście!!

Rankę najserdeczniej pozdrawiam
elizziak jest offline  
Stary 2009-03-18, 23:03   #3319
dennyrose
Zadomowienie

Cytat:
Ach to taka metoda Ranki Gotowa byłam sprawdzać w necie, hi hi... )

Dzięki jeszcze raz za wszystkie odpowiedzi, założyłam konto Paypal, przelałam pieniądze, jak się pojawią na koncie, zamówię to, co chciałam na truskawce i zapłacę... metodą Ranki, oczywiście!!

Rankę najserdeczniej pozdrawiam
Elizziak pochwal się co sobie zamawiasz?

Dziewczyny watek tak ucichł ze nikt chyba nawet nie zauważył ze czternastego dali nowe SPECIAL PURCHASE.
dennyrose jest offline  
Stary 2009-03-18, 23:07   #3320
elizziak
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dennyrose Pokaż wiadomość
Elizziak pochwal się co sobie zamawiasz?

Dziewczyny watek tak ucichł ze nikt chyba nawet nie zauważył ze czternastego dali nowe SPECIAL PURCHASE.
Zamawiam Lancome Aqua Fusion i szukam czegoś jeszcze , w końcu to będzie pierwszy zakup (więc jak zamówię za pow.25 dolarów, to dostanę gratis)
elizziak jest offline  
Stary 2009-03-18, 23:29   #3321
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
Zamawiam Lancome Aqua Fusion i szukam czegoś jeszcze , w końcu to będzie pierwszy zakup (więc jak zamówię za pow.25 dolarów, to dostanę gratis)
A wiecie może jak ten fliud ma się do kremu na noc z tej samej serii ? Bo krem właśnie skończyłam i to byłą rozkosz w jego używaniu Krem trochę drogi teraz to może bym sobie ten fluidzik kupiła Czy on tak samo pachnie ja ten kremik ?

http://us.strawberrynet.com/productD...d=37937#DETAIL

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2009-03-18, 23:32   #3322
Priyaa
Zakorzenienie

Cytat:
ooo też to chciałam wziąć właściwie to mam ciągle OC nie zapłacone jeszcze
to się wycwanili, jak ja składałam pierwsze zamówienie to nieważne było za ile zamawiam i tak dostałam gratis. (nawet nie pamiętam już jaki )
Cytat:
A wiecie może jak ten fliud ma się do kremu na noc z tej samej serii ? Bo krem właśnie skończyłam i to byłą rozkosz w jego używaniu Krem trochę drogi teraz to może bym sobie ten fluidzik kupiła Czy on tak samo pachnie ja ten kremik ?

http://us.strawberrynet.com/productD...d=37937#DETAIL
ooo ja właśnie skończyłam ten krem (żelokrem) w tubce na dzień. Mmmmmm zapach cudny.. Ten fluid ma pewnie taki sam, myślę że cała seria
Ja się po tym ostatnim wysuszonym tuszu zaczęłam bać purchawek z tru

Edytowane przez Priyaa
Czas edycji: 2009-03-18 o 23:34
Priyaa jest offline  
Stary 2009-03-18, 23:43   #3323
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
ooo też to chciałam wziąć właściwie to mam ciągle OC nie zapłacone jeszcze
to się wycwanili, jak ja składałam pierwsze zamówienie to nieważne było za ile zamawiam i tak dostałam gratis. (nawet nie pamiętam już jaki )

ooo ja właśnie skończyłam ten krem (żelokrem) w tubce na dzień. Mmmmmm zapach cudny.. Ten fluid ma pewnie taki sam, myślę że cała seria
Ja się po tym ostatnim wysuszonym tuszu zaczęłam bać purchawek z tru
Jak tak, to ja biorę Wezmę chyba nawet 2 sztuki na zapas, On jest na dzień prawda ?

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2009-03-19, 00:02   #3324
Priyaa
Zakorzenienie

Cytat:
Jak tak, to ja biorę Wezmę chyba nawet 2 sztuki na zapas, On jest na dzień prawda ?
tak mi się wydaje
to może ja też wezmę 2
Priyaa jest offline  
Stary 2009-03-19, 00:10   #3325
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
tak mi się wydaje
to może ja też wezmę 2
Nic nie kupowałam od stycznia bo postanowiłam nic nie kupować zbędnego z dobie kryzysu, ale krem właśnie ten by mi się przydał, to biorę 2 sztuki Z 10% rabatem wychodzi po 58,50 zł za sztukę więc to chyba czysty zysk Myślę, że nie będzie stary

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Stary 2009-03-19, 08:41   #3326
ennkaa
Zakorzenienie

GG do ennkaa

dziewczyny, a czy jakaś dobra zaufana dusza mogłaby mi płacić przez paypal ( a ja bym jej przelewała z konta natychmiast). No faktycznie na tych przewalutowaniach to się dużo traci a ja za paypal też bym musiała płacić ...
Stary 2009-03-19, 10:37   #3327
oolong
Zakorzenienie

hm, nie wiedziałam, że za Paypal się placi

oolong jest offline  
Stary 2009-03-19, 10:42   #3328
Priyaa
Zakorzenienie

Cytat:
Nic nie kupowałam od stycznia bo postanowiłam nic nie kupować zbędnego z dobie kryzysu, ale krem właśnie ten by mi się przydał, to biorę 2 sztuki Z 10% rabatem wychodzi po 58,50 zł za sztukę więc to chyba czysty zysk Myślę, że nie będzie stary
ufufufff jak dobrze, że stwierdziłam wczoraj, że nie chce mi się po nocach płacić dzisiaj ze zniżką 10% wychodzi 56,25 Hmm.. może zaczekam do jutra z płaceniem, może jutro będzie jeszcze taniej
Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
bo się nie płaci
Priyaa jest offline  
Stary 2009-03-19, 11:06   #3329
ennkaa
Zakorzenienie

GG do ennkaa

Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
Cytat:
bo się nie płaci
płaci się jeśli konto jest kontem firmowym...ale dzięk

a teraz czytam jeszcze raz i coś pozmieniali chyba bo wtedy mi naliczał 15 PLN...teraz zobaczę

Edytowane przez ennkaa
Czas edycji: 2009-03-19 o 11:12
ennkaa jest offline  
Stary 2009-03-19, 11:06   #3330
Mariola13
Zakorzenienie

Cytat:
ufufufff jak dobrze, że stwierdziłam wczoraj, że nie chce mi się po nocach płacić dzisiaj ze zniżką 10% wychodzi 56,25 Hmm.. może zaczekam do jutra z płaceniem, może jutro będzie jeszcze taniej
Ja też wczoraj nie zapłaciłam Ale dzisiaj już zapłacę, bo teraz nie wiadomo ile ich jest, a nie chciałąbym w ogóle się nie załapać Więc teraz kupuję ponownie i płacę, a tamto anuluję.

Nie wiem czemu, ale wczoraj jak kupiłam nie dostała OC Teraz nie przysyłają jak nie zapłacisz ? Nigdy tak nie miałam, zawsze OC przychodziło niemal od razu, a teraz od wczoraj cisza

szukają nowego domu
Mariola13 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
strawberrynet, truskawka

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości