Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-11-12, 14:46   #1
wyimaginowanie
Przyczajenie

kłopoty z farbowaniem

Witam!
Kłopot często spotykany-nieudane farbowanie. Byłam ruda, super kolor, ale farbę wycofali z rynku, więc spróbowałam z nową-Loreal casting, wyszło strasznie ciemno.
Załamana udałam się do fryzjerki-zrobiła dekoloryzację i nałożyła nową farbę-rudą. Wyszło fatalnie!! Jakiś świecący blond z rudą nutą. Nie trzeba chyba dodawać żem załamana..
Co robić, nakładać kolejną, ciemniejszą farbę? Włosy po dekoloryzacji niezbyt zniszczone.
Od 3 dni siedzę i kopię w internecie w poszukiwaniu potrzebnych info i nic!

Jeśli któraś miała taki problem to proszę o poradę!

Z góry dzięki i pozdrawiam
wyimaginowanie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 13:58   #2
SunShineDoll
Rozeznanie

Dot.: kłopoty z farbowaniem

Ja bym poszła do innego fryzjera, który dobrałby Ci inną farbę, skoro już po farbowaniu kolor Ci sie nie podoba nie jest to wina wypłukiwania się, więc inna farba ciemniejsza powinnna to przykryć. Sama możesz zrobić tzw. zapieniania, jesli podoba ci się jakaś farba, wymieszaj farbę zamiast aktywizatora ktory masz w komplecie uzyć wody 1,8% w sklepie fryzjerskim powinnas dostać albo 3 %, wymieszaj to z farbą i nałóż na mokre włosy i trzymaj ok 10-15 minut - zobaczysz jak kolor uzyskasz i jesli ci odpowiada za jakies 4 tygonie zrob to tylko farbą z aktywizatorem juz nie wodą 3, czy 1,8 % i na suche włosy wtedy kolor będzie trwały, jeśli Ci się w dalszym ciągu nie podoba, nie matrw się te ,,zapienianie'' które robilaś na mokro ma to do siebie, że się wypłukuje i wróćisz do punktu wyjścia !
Trudno jest określić o jaki rudy ci chodzi, są różne głębie i nasycenia... po to u fryzjera masz te kępki włosów żeby zobaczyć co kryje się pod danym numerem, fryzjer powinien uwzględnić to, że miałas wczesniej przeprowadzoną dekoloryzację.
SunShineDoll jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-16, 15:54   #3
trollcia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez SunShineDoll Pokaż wiadomość
Ja bym poszła do innego fryzjera, który dobrałby Ci inną farbę, skoro już po farbowaniu kolor Ci sie nie podoba nie jest to wina wypłukiwania się, więc inna farba ciemniejsza powinnna to przykryć. Sama możesz zrobić tzw. zapieniania, jesli podoba ci się jakaś farba, wymieszaj farbę zamiast aktywizatora ktory masz w komplecie uzyć wody 1,8% w sklepie fryzjerskim powinnas dostać albo 3 %, wymieszaj to z farbą i nałóż na mokre włosy i trzymaj ok 10-15 minut - zobaczysz jak kolor uzyskasz i jesli ci odpowiada za jakies 4 tygonie zrob to tylko farbą z aktywizatorem juz nie wodą 3, czy 1,8 % i na suche włosy wtedy kolor będzie trwały, jeśli Ci się w dalszym ciągu nie podoba, nie matrw się te ,,zapienianie'' które robilaś na mokro ma to do siebie, że się wypłukuje i wróćisz do punktu wyjścia !
Trudno jest określić o jaki rudy ci chodzi, są różne głębie i nasycenia... po to u fryzjera masz te kępki włosów żeby zobaczyć co kryje się pod danym numerem, fryzjer powinien uwzględnić to, że miałas wczesniej przeprowadzoną dekoloryzację.
ciemiejszy odcien zyskasz bez problemu w domu bez "pomocy" fryzjera a rady co do aktywatora sa swietne poza tym wlosy sie tak nie niszcza jak przy wyzszych numerach
Stary 2008-11-16, 22:25   #4
wyimaginowanie
Przyczajenie

Dzięki dziewczyny za radę. Jakoś ogarnęłam sytuację. Przynajmniej nie boję się wyjść z domu.
Mam nadzieję, że komuś jeszcze się przydało.

Pozdrawiam!
wyimaginowanie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 19:25   #5
trollcia
Raczkowanie

nie ma za co
Stary 2008-11-19, 22:27   #6
SunShineDoll
Rozeznanie

SunShineDoll jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości