Jakie zabiegi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-11-12, 16:44   #1
szyszka_stw
Raczkowanie

Jakie zabiegi?

Proszę o pomoc.
Mam do napisania klika projektów z kosmetologii, a moim problemem jest to, że nie zawsze do końca wiem jakie zabiegi, jakie substancje, jakie urządzenia mogę użyć zważając na poszczególne problemy z którymi przychodzą klientki. Proszę o poradę najbardziej optymalnych zabiegów jakie można wykonać u danej klientki.
Mam nadzieję, że ten dział jest odpowiednim, w którym powinnam umieścić swój wątek Każda sugestia się liczy, z góry dziękuję za pomoc!

Zadania są następujące:

1. Latem przychodzi 31 letnia klientka na zabieg oczyszczania cery i pielęgnacji skóry twarzy; ma skórę mieszaną (partia T tłusta, policzki przesuszone), występjuą liczne zaskórniki otwarte, zamknięte, prosaki; skarży się na liczne rozszerzone naczynka w okolicach nosa i policzków; podczas ciepła i zimna pojawia się rumień na twarzy; stosuje kremy nawilżające, pali papierosy, korzysta często z solarium.

2. Wiosną przychodzi klientka w wieku 21 lat na zabieg manicure tradycyjnego i pielęgnacji skóry rąk; ma przesuszoną skórę i zrogowaciały naskórek; przy ogrzaniu na dłoniach pojawia się rumień; płytka paznokciowa jest krucha, łamliwa, przebarwiona, rozdwajająca; występuje bruzdowanie poprzeczne; nie stosuje kremu, w zimie często chodzi bez rękawiczek.

3. Latem przychodzi klientka w wieku 25 lat na zabieg usuwania zbędnego owłosienia z okolic bikini i nóg; ma mocne owłosienie, włosy szybko odrastają, ma tendencje do podrażnień po zwykłej maszynce jednorazowej; w okolicach ud występują drobne pajączki.

4. Wiosną przychodzi klientka w wieku 48 lat na zabieg pielęgnacyjny twarzy i szyi; skóra jest zwiotczała, niejędrna; w okolicach fałdu nosowo-policzkowego i czoła występują bruzdy, zmarszczki, w okolicach oczu – kurze łapki; nie ma przebarwień ani teleangiektazji.

5. klientka ma 30 lat, przychodzi na zabieg pielęgnacyjny twarzy; ma skórę wrażliwą, na policzkach i nosie występują liczne rozszerzone naczynka; od 6 miesięcy na policzkach utrzymuje się rumień; nie występują przebarwienia, skóra jest napięta i elastyczna.

6. przychodzi klientka w wieku 30 lat na zabieg pielęgnacyjny okolic oczu i upiększający ich oprawę (brwi, rzęsy); ma jasną karnację i blond włosy; od 3 tygodni klientka ma ciemne obwódki pod oczami, lekki obrzęk powieki dolnej, swędzenie wokół oczu; jest krótkowidzem, codziennie korzysta z komputera i pracuje do późnych godzin wieczornych.

Dziękuję i ciepło pozdrawiam.

24 lis 2012 <3
szyszka_stw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 12:04   #2
k4t3
Raczkowanie

Dot.: Jakie zabiegi?

Z tego co wiem/pamiętam nie pomagamy tu w pisaniu projektów... Poszukaj informacji na forum, na pewno coś znajdziesz o każdym rodzaju skóry i zabiegi. Niestety praca musi być samodzielna, bo później bardzo trudno będzie Ci zdać egzamin sporo osób nie zdaje.
k4t3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-13, 12:37   #3
srubka
Zakorzenienie

widze, ze po raz drugi zalozylas ten sam watek, tylko tym razem pod innym nickiem sprytnie, ale NIE ODRABIAMY ZADAN!
a swoja droga, dziekuje bardzo za taka kosmetyczke, ktora nic nie wie i chce, zeby jej zadania rozwiazywac
Stary 2008-11-13, 13:24   #4
k4t3
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez srubka Pokaż wiadomość
widze, ze po raz drugi zalozylas ten sam watek, tylko tym razem pod innym nickiem sprytnie, ale NIE ODRABIAMY ZADAN!
a swoja droga, dziekuje bardzo za taka kosmetyczke, ktora nic nie wie i chce, zeby jej zadania rozwiazywac
A niestety takich sporo. Zdawałam egzamin z dziewczynami które po prostu wydziobały schematy i zasady - na praktyczne zajęcia prawie nie chodziły i weź traf później do takiej Nie ma to jak zamysł egzaminu..
Stary 2008-11-13, 13:52   #5
nutka85
Wtajemniczenie

jejuniu......

Aż strach iść do kosmetyczki, jak sobie pomyślę, że jej praca "samodzielna:, podczas nauki, wyglądała tak jak Autorki tego wątku.
Stary 2008-11-13, 16:57   #6
szyszka_stw
Raczkowanie

chyba się nie zrozumiałyśmy, bo chodziło mi o... zresztą nie ważne bo już na mnie naskoczyłyście ;/
i dla waszej informacji projekty piszę sama, chciałam tylko rozwiać swoje wątpliwości czy dobre zabiegi dobrałam.
dzięki za pomoc i życzliwość...

24 lis 2012 <3
szyszka_stw jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 11:44   #7
k4t3
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez szyszka_stw Pokaż wiadomość
chyba się nie zrozumiałyśmy, bo chodziło mi o... zresztą nie ważne bo już na mnie naskoczyłyście ;/
i dla waszej informacji projekty piszę sama, chciałam tylko rozwiać swoje wątpliwości czy dobre zabiegi dobrałam.
Oj Lalu, spokojnie Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki i już jest wiadome że nikt nie podpowiada w sprawie prac takich. Chodziło Ci o to, żeby wypunktować zabiegi do każdego z zadań. Nie bardzo rozumiem jakie możesz mieć wątpliwości skoro jesteś już pewnie na 2 roku
Substancje aktywne znajdziesz w googlach bardzo szybko, są również w podręczniku. Urządzenia znasz przecież, bo korzysta się z nich ciągle na zajęciach praktycznych. Jeśli masz wątpliwość co do zabiegów to wpisz w wyszukiwarkę np "cera wrażliwa" - jest tu baaardzo dużo porad i zabiegów zalecanych.
Projekty przecież na pewno omówicie na zajęciach. Spokojnie
I powodzenia.
Stary 2008-11-14, 12:42   #8
srubka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez szyszka_stw Pokaż wiadomość
nikt na ciebie nie naskakuje, tylko troche to dziwne, ze skoro sie uczysz to powinnas wiedziec pewne rzeczy, chyba o to chodzi w nauce? zeby cos wiedziec, a nie tylko miec papier a pozniej pusto w glowie.
Wiesz, kosmetologia jak i medycyna czy psychologia to takie dziedziny, gdzie chcac cos umiec trzeba duzo wlozyc, bo pozniej pracujesz z ludzmi, wiec musisz na 100% byc pewna czy to co robisz dla ludzi/z ludzmi jest poprawne i im nie zaszkodzisz.

Cytat:
Napisane przez k4t3 Pokaż wiadomość
Oj Lalu, spokojnie Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki i już jest wiadome że nikt nie podpowiada w sprawie prac takich. Chodziło Ci o to, żeby wypunktować zabiegi do każdego z zadań. Nie bardzo rozumiem jakie możesz mieć wątpliwości skoro jesteś już pewnie na 2 roku
Substancje aktywne znajdziesz w googlach bardzo szybko, są również w podręczniku. Urządzenia znasz przecież, bo korzysta się z nich ciągle na zajęciach praktycznych. Jeśli masz wątpliwość co do zabiegów to wpisz w wyszukiwarkę np "cera wrażliwa" - jest tu baaardzo dużo porad i zabiegów zalecanych.
Projekty przecież na pewno omówicie na zajęciach. Spokojnie
I powodzenia.
dokladnie wydaje mi sei ze to sa podstawy, co zrobic jak jest taka a taka cera.
Stary 2008-11-14, 20:48   #9
k4t3
Raczkowanie

Eh eh, dziewczyny... Myślę, że wystarczy przynajmniej odrobina wysiłku. Zadanie pytania na forum to dla mnie najniższa linia oporu, w takich sytuacjach przynajmniej. Praca kosmetyczki to przede wszystkim pasja, ciągłe szukanie, dokształcanie się, (nie)stety.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości