co powinnam w sobie zmienić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy Służymy kompleksowymi poradami jak zmienić swój wygląd i styl - makijaż, fryzurę, sposób ubierania się...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-11-12, 20:13   #1
klementynka8888
Przyczajenie

co powinnam w sobie zmienić?

Zacznę od tego,że mam 15 lat i chciałabym zmienić coś w swoim wyglądzie.
Jeśli chodzi o okulary, wiem, że wyglądam w nich koszmarnie, ale moja mama na razie nie zgadza się na zmiane oprawek, ewentualnie koło wakacji, więc muszę się pogodzić z nimi, sama się sobie dziwię, jak mogłam mieć taki gust 2 lata temu.
Próbuje dobrać sobie jakąś fryzurę, ale nie mogę się zdecydować. Miałam rok temu grzywkę na całe czoło i wyglądałam okropnie, skracała mi twarz i zaokrąglała i ogólnie wyglądam jak dziecko. Nie podoba mi się moje wysokie i szerokie czoło. Gdy robię przedziałek na środku, strasznie poszerza mi to twarz. Z kolei z przedziałkiem na bok chyba też nie wyglądam za ładnie, bo, także podkreśla to moją szeroką twarz.
Kolor włosów niestety musi zostać, taki jaki jest. Chociaż teraz jest rozjaśniony bo ok. 2 tyg temu polałam włosy wodą utlenioną i efekt mnie zadowolił, chociaż wolałabym być blondynką, bo w tym kolorze włosów czuję się tak ciemno. Aktualnie myję włosy szamponem z rumiankiem z Timotei, ale nie zauważyłam, żeby coś rozjaśnił.

Jeśli chodzi o makijaż, to odpada, jak na razie, bo mam dość rygorystyczną matkę, która nie pozwala mi się malować, mimo długich przekonywań.

Tak więc, proszę o radę, co powinnam w sobie zmienić, bo często w moim otoczeniu z powodu wyglądu mam niemiłe uwagi.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam, załączam moje aktualne zdjęcie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC00001.jpg (57,6 KB, 215 załadowań)
klementynka8888 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 20:36   #2
olkka16
Rozeznanie

Dot.: co powinnam w sobie zmienić?

Może zacznij od podstaw-wydepiluj sobie brwi (chociaż pierwszy raz lepiej zrobic to u kosmetyczki). Oczy będą wyglądały wtedy ładniej. Co do włosów...spróbuj wycieniować je mocno koło twarzy, wtedy buzia powinna się "wyszczuplić" optycznie. Wydaje mi się ze to bedzie pasowalo...
olkka16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 20:43   #3
paula8122
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez klementynka8888 Pokaż wiadomość
Zacznę od tego,że mam 15 lat i chciałabym zmienić coś w swoim wyglądzie.
Jeśli chodzi o okulary, wiem, że wyglądam w nich koszmarnie, ale moja mama na razie nie zgadza się na zmiane oprawek, ewentualnie koło wakacji, więc muszę się pogodzić z nimi, sama się sobie dziwię, jak mogłam mieć taki gust 2 lata temu.
Próbuje dobrać sobie jakąś fryzurę, ale nie mogę się zdecydować. Miałam rok temu grzywkę na całe czoło i wyglądałam okropnie, skracała mi twarz i zaokrąglała i ogólnie wyglądam jak dziecko. Nie podoba mi się moje wysokie i szerokie czoło. Gdy robię przedziałek na środku, strasznie poszerza mi to twarz. Z kolei z przedziałkiem na bok chyba też nie wyglądam za ładnie, bo, także podkreśla to moją szeroką twarz.
Kolor włosów niestety musi zostać, taki jaki jest. Chociaż teraz jest rozjaśniony bo ok. 2 tyg temu polałam włosy wodą utlenioną i efekt mnie zadowolił, chociaż wolałabym być blondynką, bo w tym kolorze włosów czuję się tak ciemno. Aktualnie myję włosy szamponem z rumiankiem z Timotei, ale nie zauważyłam, żeby coś rozjaśnił.

Jeśli chodzi o makijaż, to odpada, jak na razie, bo mam dość rygorystyczną matkę, która nie pozwala mi się malować, mimo długich przekonywań.

Tak więc, proszę o radę, co powinnam w sobie zmienić, bo często w moim otoczeniu z powodu wyglądu mam niemiłe uwagi.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i pozdrawiam, załączam moje aktualne zdjęcie.
Piszesz, że źle wyglądasz z grzywką sądzę że odpowiednio obcięta może być asymetryczna będzie znacznie lepsza niż zaczesane do tyłu włosy. Masz wysokie czoło lepiej będzie Ci z grzywką.
paula8122 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 20:44   #4
pogodynka20
Raczkowanie

ojj dajesz nam baaaaardzo wąskie pole działania :P
1. Z okularkami skoro musisz poczekać to poczekaj i zmien na delikatne oprawki - moim zdaniem dodadzą Ci kobiecości.
2. Zmieniłabym kształt brwi na bardziej łukowaty wyglądałabyś o wiele ładniej najlepiej wybierz się z tym do kosmetyczki - koszt 5-10 zł chyba na to mama Ci pozwoli?
3. Ja w Twoim wieku tez się nie malowałam jedyne kosmetyki jakie posiadałam to tonik do twarzy i tusz do rzęs:P Chociaż uważam że jakiś krem tonujący np z ziaji nie byłby złym pomysłem
4. Co do włosów wydaje mi się że ładnie Ci w jasnym kolorku, a co do przedziałka to jednak proponowałabym lekko na bok ale napewno nie tak do góry jak na foto
tyle mogę doradzić
pogodynka20 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 20:47   #5
klementynka8888
Przyczajenie

a ten obecny przedziałek do góry źle wygląda? Poszerza mi twarz?
klementynka8888 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 21:16   #6
Ija
Rozeznanie

Odkrywa czoło, które Ci się nie podoba w sumie to nie jest źle... szkoda, że nie możesz zainwestować w soczewki... ja moją mame musiałam baaardzo długo namawiać (do momentu aż moja okulistka nie stwierdziła, że to dobry pomysl i mogło by to nawet mi troszke pomóc kocham ją :P) Jak dziewczyny radzą - kształt brwi no i przedziałek też bym zrobiła na boku... proponowałabym grzywke na bok... i wycieniować włoski
Ija jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-12, 21:55   #7
pogodynka20
Raczkowanie

szczerze mówiąc mi się nie podoba
a tak na marginesie jesteś bardzo ładna gdyby Cię troszeczke oszlifować to niezły z Ciebie diamencik
Stary 2008-11-12, 21:55   #8
aktaga13
Zakorzenienie

grzywka na bok, pazurki przy twarzy. ogolnie pocieniuj wlosy, to doda im objetosci i szyku jak juz bedziesz zmieniac oprawki, to na węższe i lzejsze. choc ja jestem zwolenniczka soczewek (na co dzień). skoro makijaz odpada, to juz nic nie poradzimy. uwazam, ze fryzura duuuzo da makijaz, nawet lekki nie wchodzi w gre? moze jakies niewidoczne dla mamy tricki?

aha... brwi!
Stary 2008-11-12, 21:57   #9
aktaga13
Zakorzenienie

aha, nie doczytalam. pierwsze o czym pomyslalam, to ciezka, prosta grzywa. pasuje do Twojego kształtu twarzy, podkreśliłaby oczy i kości policzkowe... ale jak masz uraz, to na bok! ufff
Stary 2008-11-15, 14:38   #10
pogodynka20
Raczkowanie

i jak tam przemiana?? czekamy na zdjęcia
Stary 2008-11-15, 20:30   #11
MorticiaAdams
BAN stały

też ciekawa jestem, bo śledzę tę metamrofozę
MorticiaAdams jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości