Jak stosować żel do twarzy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-11-14, 20:25   #1
Adrian28
Przyczajenie

Jak stosować żel do twarzy?

Witam Panie
Kupiłem dzisiaj żel z pilingiem, głęboko oczyszczający do mycia twarzy NIVEA VISAGE.
Pisze na nim: "Na zwilżoną wodą twarz i szyję nałóż niewielką ilość żelu, wmasuj a następnie zmyj letnią wodą". No i właśnie, czy mam zmyć z twarzy ten żel tak jak szampon z głowy? - czyli dokładnie się go pozbyć?, czy zmyć tak, aby troszkę tego żelu zostało na twarzy dla tego pilingu?
I jeszcze jedno, czy po takim "zabiegu" normalnie wytrzeć twarz ręcznikiem, czy nie używać ręcznika w ogóle i pozwolić samej skórze wyschnąć?

Być może Was to rozbawi o co pytam ale ja się po prostu na tym nie znam, jestem facetem z krwi i kości )) kosmetyki to dla mnie czarna magia, uprzejmie Was Drogie Kobiety proszę o pomoc i potraktowanie mnie, jednego z nielicznych chyba rodzynków na tym forum ulgowo ))

Adrian
Adrian28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 20:29   #2
WhiteCherry
Zakorzenienie

Dot.: Jak stosować żel do twarzy?

Cytat:
Napisane przez Adrian28 Pokaż wiadomość
Witam Panie
Kupiłem dzisiaj żel z pilingiem, głęboko oczyszczający do mycia twarzy NIVEA VISAGE.
Pisze na nim: "Na zwilżoną wodą twarz i szyję nałóż niewielką ilość żelu, wmasuj a następnie zmyj letnią wodą". No i właśnie, czy mam zmyć z twarzy ten żel tak jak szampon z głowy? - czyli dokładnie się go pozbyć?, czy zmyć tak, aby troszkę tego żelu zostało na twarzy dla tego pilingu?
I jeszcze jedno, czy po takim "zabiegu" normalnie wytrzeć twarz ręcznikiem, czy nie używać ręcznika w ogóle i pozwolić samej skórze wyschnąć?

Być może Was to rozbawi o co pytam ale ja się po prostu na tym nie znam, jestem facetem z krwi i kości )) kosmetyki to dla mnie czarna magia, uprzejmie Was Drogie Kobiety proszę o pomoc i potraktowanie mnie, jednego z nielicznych chyba rodzynków na tym forum ulgowo ))

Adrian

zmywasz wszystko, wycierasz ręcznikiem, ot cała filozofia
Stary 2008-11-14, 20:57   #3
k4t3
Raczkowanie

Cytat:
Witam Panie

Adrian
To moim zdaniem bardzo ważne pytanie, szczególnie dla panów. Przed nałożeniem peelingu należy mieć wilgotną skórę - dlatego, że jeśli nałożysz taki kosmetyk na sucho jest całkiem duże ryzyko, że wystąpią podrażnienia. Nakładaj taką ilość kosmetyku, żeby udało Ci się rozprowadzić go po całej powierzchni skóry - po jakimś czasie dojdziesz do wprawy Następnie masuj twarz przez 2-3 minuty, żeby drobinki peelingu starły obumarły naskórek. Później wystarczy zmyć wszystko co zostało letnią wodą. Możesz zmyć zimną, pozamykają się wtedy pory w skórze Ale zdecydowanie mniej szokująca jest letnia :P Buzie możesz śmiało wytrzeć w ręcznik, jeśli wolisz to zostaw ją lekko wilgotną, bez różnicy. Tylko niech nie przyjdzie Ci do głowy żeby od razu wyjść na zimny dwór, hehe Ja bym jeszcze poleciła po tym wszystkim lekki krem nawilżający.
k4t3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 20:59   #4
eternalvoyageur
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 2

Tylko nie trzesz mocno, tylko raczej klepiesz. No, przyciskasz recznik do twarzy.

Zel do mycia zmyj porzadnie, bo jesli zostanie na skorze to moze podraznic lub wysuszyc (cos tak jak mydlo czy szampon).

Aha, i peelingu nie powinno sie uzywac czesciej niz 2 razy w tygodniu. Na codzien mozesz kupic zel bez peelingu.

I nie krepuj sie pytaniami, czesto dziewczyny zadaja duuuuzo glupsze pytnania co do kosmetykow !
Stary 2008-11-14, 21:02   #5
k4t3
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez eternalvoyageur Pokaż wiadomość
Aha, i peelingu nie powinno sie uzywac czesciej niz 2 razy w tygodniu. Na codzien mozesz kupic zel bez peelingu.
Właśnie zapomniałam zapytać o częstotliwość stosowania, bo szczerze mówiąc nie znam tego preparatu )
k4t3 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 21:36   #6
eternalvoyageur
Wtajemniczenie

No to fajnie ze Cie ubieglam.
Aha, i wmasowuj ten zel delikatnie, nie za mocno.
I omijaj miejsca podraznione, np ranki od golenia lub wypryski.
Golenie zyletka to tez forma peelingu (gorna warstwa skory sie sciera), wiec kiedy bedziesz uzywal tez zel to koncentruj sie raczej na innych chesciach, np. na nosie, czole, gornej czesci policzkow.
Aha, omijaj delikatna skore dookola oczu.
Stary 2008-11-14, 21:42   #7
Claris
Zakorzenienie

A ja mam ten żel i nie staram się specjalnie jakoś delikatnie wmasowywać go w skórę, nigdy nie miałam podrażnionej twarzy przez te drobinki, a myję twarz żelem codziennie. Po prostu to jest żel do codziennego stosowania i dlatego te drobinki peelingujące są delikatniejsze, niż w normalnych peelingach

Edytowane przez Claris
Czas edycji: 2008-11-14 o 21:44
Claris jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 22:25   #8
eternalvoyageur
Wtajemniczenie

Jesli zel jest przeznaczony do codziennego uzywania to powinno byc ok.
Ostrzegalam, bo wiele osob przesadza z peelingiem. A przeciez nie mozna caly czas skory zluszczac i szorowac.
Stary 2008-11-15, 11:36   #9
Adrian28
Przyczajenie

Dziękuję Wam wszystkim serdecznie - każdej Kobiecie z osobna za cenne rady, wyrozumiałość i chęć pomocy
Pozdrawiam ciepło w ten chłodny, listopadowy dzień.
Adrian28 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 12:06   #10
Claris
Zakorzenienie

Cytat:
Dziękuję Wam wszystkim serdecznie - każdej Kobiecie z osobna za cenne rady, wyrozumiałość i chęć pomocy
Pozdrawiam ciepło w ten chłodny, listopadowy dzień.
A Tobie niech się dobrze sprawuje ten żel, a napewno tak będzie, ja go bardzo lubię
Claris jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-15, 20:35   #11
MorticiaAdams
BAN stały

a i radzę, żebys używał go tylko raz dziennie, czytałam ostatnio, że zbyt częste zabiegi oczyszczające tak naprawde nie pomagają ale wręcz przeciwnie..
MorticiaAdams jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości