Wella Koleston Blondy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-12-21, 08:03   #91
ismenka
Zakorzenienie

Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez iwonsia01 Pokaż wiadomość
Hej. A ja mam pytanie o ten kolor 8.38 lub 9.38. Zależy mi na ciepłym blondzie jednak do mojej karnacji się on nie tak do końca nadaje bo mam włosy raczej zimnego szatyna i obecnie mam londe profsejonalna 8.0 i kolor jest za złoty do mojej karnacji. Brwi szare za bardzo rzucają się w oczy. Nie lubie całkowitych popieli, bo mnie postarzają także mam pytanie czy te co podałam będą ciepłe z nutką popielu?
Farbowałam się odcieniem 8.38 i nawet gdzieś wklejałam z niej fotki. Kolor jest na palecie zimnych kolestonów, ale na głowie jest ciepły. Jest to przepiękny złotawo-pszeniczno perłowy blond, ale na pewno nie wygląda chłodno. Możesz zrobić mieszankę 8.38 z 10.8 kolestona, wtedy uzyskasz poziom 9 , a złoto ochłodzi perła, czyli szary. Sama planuję taką mieszankę, ale chciałabym na 6% wodzie, tylko nie wiem jak to wtedy wyjdzie ( bo ja chcę ciemniejszy , bo mam bardzo słabe włosy ). Powinno się na 9% wodzie. Na razie jednak nie farbuję od sierpnia, nałożyłam z welli color touch 8/71, jest prawie identynczny jak mój naturalny i nie widać odrostów. Ale na wiosnę chcę spróbować 8.38 lub 7.38 pomieszać z 10.8. Daj znać jeśli się zdecydujesz i będę czekała na fotki.
Jestem naprawdę miłośniczką tych .38, bo są boskie.

Edytowane przez ismenka
Czas edycji: 2010-12-21 o 08:08
ismenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 21:56   #92
iwonsia01
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez ismenka Pokaż wiadomość
Farbowałam się odcieniem 8.38 i nawet gdzieś wklejałam z niej fotki. Kolor jest na palecie zimnych kolestonów, ale na głowie jest ciepły. Jest to przepiękny złotawo-pszeniczno perłowy blond, ale na pewno nie wygląda chłodno. Możesz zrobić mieszankę 8.38 z 10.8 kolestona, wtedy uzyskasz poziom 9 , a złoto ochłodzi perła, czyli szary. Sama planuję taką mieszankę, ale chciałabym na 6% wodzie, tylko nie wiem jak to wtedy wyjdzie ( bo ja chcę ciemniejszy , bo mam bardzo słabe włosy ). Powinno się na 9% wodzie. Na razie jednak nie farbuję od sierpnia, nałożyłam z welli color touch 8/71, jest prawie identynczny jak mój naturalny i nie widać odrostów. Ale na wiosnę chcę spróbować 8.38 lub 7.38 pomieszać z 10.8. Daj znać jeśli się zdecydujesz i będę czekała na fotki.
Jestem naprawdę miłośniczką tych .38, bo są boskie.
Dzięki za wskazówki. Hm...póki co nie dawno farbowałam więc koloryzacja Kolestonem musi jeszcze poczekać ze 2-3 tygodnie. Też mam słabe włosy, do tego kręcone osłabione ciągłymi pasemkami dlatego siłą rzeczy musiałam przerzucić się na farby. Ja muszę na odrost zawsze użyć 9% bo ogólnie trudno jest je rozjaśnić samemu w domu. Te obecne są ok ale jakoś wydaje mi się, że bardziej chłodne lepiej by mi pasowały nie tak mdło z moją twarzą choć jak wspomniałam wyżej myślę, że ten odcień z końcówką ,38 będzie taki w sam raz Zdecyduję się na 9.38 i dam znać co i jak.

PS. Mam jeszcze pytanie w taki razie do Ciebie. Na jakie włosy naturalne go kładłaś? interesuje mnie dokładnie to czy kolor nie rudzieje ew. czy nie rudzieje szybko. Mój odrost( czy ogólnie jest taka tendencja) że dość szybko zmienia kolor nie wiem czy to wina farb Londy czy też ogólnie moich włosów. Dlatego jeśli już farbuję to nie ma mowy żeby kłaść farbę tylko na odrosty tylko zawsze na całość Mój naturalny to taki hmm poziom 7 raczej chłodny. Z góry dzięki za odp.

Edytowane przez iwonsia01
Czas edycji: 2010-12-21 o 22:02
iwonsia01 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-22, 07:53   #93
ismenka
Zakorzenienie

Cytat:
PS. Mam jeszcze pytanie w taki razie do Ciebie. Na jakie włosy naturalne go kładłaś? interesuje mnie dokładnie to czy kolor nie rudzieje ew. czy nie rudzieje szybko. Mój odrost( czy ogólnie jest taka tendencja) że dość szybko zmienia kolor nie wiem czy to wina farb Londy czy też ogólnie moich włosów. Dlatego jeśli już farbuję to nie ma mowy żeby kłaść farbę tylko na odrosty tylko zawsze na całość Mój naturalny to taki hmm poziom 7 raczej chłodny. Z góry dzięki za odp.
Ja kładłam na rozjaśnione włosy ( po dekoloryzacji ), ale odrost miałam swój na poziomie 7/8 raczej mysi zimny blond ( chociaż mam przebłyski złota w naturalnych włosach, więc nie taki całkiem zimny ). Kolor wyszedł trochę bardziej złoty na odrostach, na reszcie bardziej perłowo-złoty. Wstawię Ci zdjęcie w świetle sztucznym z tego koloru i w świetle dziennym, 3 dni po farbowaniu. To był 8.38, ale na rozjaśnionych włosach, więc poziomem się nie sugeruj aż tak. Wiesz co, jeśli rzeczywiście masz zimny typ to ten kolor może być zbyt złoty. Ja bym jednak zdecydowanie była za mieszanką 10.8 + 8.38 pół na pół z wodą 9%. Zobacz na zdjęcie koloru tuż przy skórze, chociaż wiem że nie bardzo widać, ale naprawdę był mocno złoty, jedynie przygaszony trochę przez tą perłę.
Co do tego czy rudzieje później to nie za bardzo wiem co odpowiedzieć, bo ja pojechałam akurat po farbowaniu na wakacje i od słońca się baaaardzo rozjaśniły ( zdj. nr 3 ) i nie były w ogóle rude.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.jpg (63,8 KB, 574 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu1.jpg (47,8 KB, 612 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bez tytułu2.jpg (56,3 KB, 581 załadowań)

Edytowane przez ismenka
Czas edycji: 2010-12-22 o 08:02
Stary 2010-12-22, 10:23   #94
iwonsia01
Zadomowienie

O super bardzo mi pomogłaś śliczny ten kolorek ale chyba też coś pomyślę o mieszance ew. zrobię jakiś trochę zimniejszy. Ehh zawsze mam problem z trafieniem w kolor podczas domowej koloryzacji chociaż fryzjer kiedyś zrobił mi bardzo podobny i sam mi dobrał taki do karnacji<myśli>
Stary 2011-01-07, 19:38   #95
iwonsia01
Zadomowienie

Witam, więc jestem po farbowaniu Trochę przepłaciłam za farbę, bo u mnie w hurtowni kosztowała 39 zł ,ale tak się napaliłam na nią Farbowałam tylko połową tubki więc jest ekonomiczna. Więc miałam na włosach spraną Londę Professional 8/0 kładzioną uprzednio na pasemka+ciemny blond. Wyszło mi dokładnie to co koleżance na górze. Przy skórze lekko złotawy(nie rudy, nie żółty) kolor a na reszcie piękny popelato-złoty blondzik. Bardzo naturalny. Na palecie kusił mnie 10.1 jednak stwierdziłam, że boje się zielonego poblasku na moich ciepłych włosach. Wzięłam oxyd. 9% na całość. Mogę ją polecić, kolory zbliżone do tych z próbnika. Zobaczę jak będzie się spłukiwać. Jeśli nie zrudzieje po miesiącu to kupię ponownie, jednak teraz chcę jeszcze jaśniejsze więc pomyślę nad poziomem 10.
Stary 2011-01-08, 12:23   #96
muciula25
Rozeznanie

Ja mam pytanko do Was Kobitki mam położony teraz 7.00(farbowałam jakieś 3tyg temu) kolor jest na prawdę ładniutki ale ja się w nim nie za dobrze czuję i chciałabym położyć teraz jaśniejszy odcień i tutaj pytanko do Was o ile jaśniejszy mogłabym położyć by nie wyszła mi katastrofa
Stary 2011-02-11, 10:51   #97
sugarfree87
Zadomowienie

GG do sugarfree87

W jakim stosunku mieszacie farbę z emulsją utleniającą? 1:1?
Stary 2011-02-11, 16:11   #98
morelle
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez muciula25 Pokaż wiadomość
Ja mam pytanko do Was Kobitki mam położony teraz 7.00(farbowałam jakieś 3tyg temu) kolor jest na prawdę ładniutki ale ja się w nim nie za dobrze czuję i chciałabym położyć teraz jaśniejszy odcień i tutaj pytanko do Was o ile jaśniejszy mogłabym położyć by nie wyszła mi katastrofa
To zależy, czego chcesz uniknąć i jaki masz odcień cery, a przede wszystkim czy jest ciepła, neutralna bądź chłodna. Co poszło nie tak z tą siódemką?

---------- Dopisano o 16:07 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
W jakim stosunku mieszacie farbę z emulsją utleniającą? 1:1?
1:1 w przypadku odcieni zwykłych, a 1:2 w przypadku superrozjaśniających. Wszystko szczegółowo jest wyjasnione na ulotce.

---------- Dopisano o 16:11 ---------- Poprzedni post napisano o 16:07 ----------

Cytat:
O super bardzo mi pomogłaś śliczny ten kolorek ale chyba też coś pomyślę o mieszance ew. zrobię jakiś trochę zimniejszy. Ehh zawsze mam problem z trafieniem w kolor podczas domowej koloryzacji chociaż fryzjer kiedyś zrobił mi bardzo podobny i sam mi dobrał taki do karnacji<myśli>
Iwonsiu, ten odcień trudno uznać za zdecydowanie ciepły, on ma takie popielate przebłyski w tym złotku. Ale to zawsze kwestia upodobania.
Uj, pardon, nie doczytałam, że już zrobiłaś sobie włoski.

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Mój aktualny kramik: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1147016

Edytowane przez morelle
Czas edycji: 2011-02-11 o 16:14
morelle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 09:34   #99
lara252
Raczkowanie

GG do lara252

Dziewczyny pomóżcie! Szukam zdjęcia jak wychodzi Wella Koleston 12/1 . Kiedyś widziałam palete w salonie i tam ten odcień był żółtawy... Jeśli któraś z was farbuję tym odcieniem proszę niech da znać
lara252 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 10:09   #100
maximka86
Przyczajenie

dziewczyny chciałabym zafarbować sobie włosy farbą wella koleston 12/1. Mam ciemne odrosty (jasny brąz) dodam że na moich naturalnych ładnie łapie nawet bolnd, ponad miesiąc temu miałam ściągany kolor w salonie fryzjerskim od połowy głowy (przez kilka lat farbowałam na ciemne kolorki i nie łapały blondu). Teraz mam taki złoty kolorek z bardzo jasnymi pasemkami no i te nieszczęsne 2 cm ciemne odrosty . Ile mam trzymac odrosty a ile resztę włosów? Przeczytałam na jakimś forum, że jeśli miało się zdejmowany kolor i kładzie się farby w popielatych odcieniach to mogą wyjść zielone włosy czy w moim przypadku może tak się stać? Poradzcie mi bo jak pójdę do mojej fryzjerki to dostane bure że sama chce farbować i powie, że mam przyjść do niej a jak dla mnie to zbyt droga impreza żeby co 1,5 miesięcy płacić 150 zł
maximka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 17:16   #101
maximka86
Przyczajenie

dziewczyny czy któraś z was farbował włosy złote z blond pasemkami farbą 12/1? Czy wyszły wam zielone włosy? Czytałam w necie, że jeśli farbuje się włosy w ciemnej tonacji jaśniejszą to włosy robią się zielone.
Stary 2011-02-25, 23:37   #102
morelle
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez maximka86 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy któraś z was farbował włosy złote z blond pasemkami farbą 12/1? Czy wyszły wam zielone włosy? Czytałam w necie, że jeśli farbuje się włosy w ciemnej tonacji jaśniejszą to włosy robią się zielone.
Nie farbowałam tym kolorem, ale radze ci bardzo uważać na położenie na ciepły złoty kolor odcienia zimnego popielu, bo to daje zieleń. Wystarczy zrobić mały eksperyment i połączyć kolory kredek szarej i żołtej, aby się przekonać.

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand

Mój aktualny kramik: http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1147016
morelle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 10:29   #103
*milka*
Zakorzenienie

GG do *milka*

Czy ktoras z Was moze malowala kolorkiem 9/1
*milka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 11:29   #104
maximka86
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez morelle Pokaż wiadomość
Nie farbowałam tym kolorem, ale radze ci bardzo uważać na położenie na ciepły złoty kolor odcienia zimnego popielu, bo to daje zieleń. Wystarczy zrobić mały eksperyment i połączyć kolory kredek szarej i żołtej, aby się przekonać.

Dzięki morelle za odp. Po głębszym zastanowieniu stwierdziłam, że odłożę pieniądze i pójdę do fryzjera. Zafarbuje na jakiś jednolity kolorek zobaczę jaki odcień mi położy i odrosty będę farbować już sama .
Stary 2011-03-03, 21:20   #105
Martencja24
Raczkowanie

GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24

Dziewczęta, próbowałyście kolor 8/0? zależy mi na tym, aby ten kolorek (a b. mi się podoba) nie wyszedł ani za ciemno, ani by nie był zbyt zgaszony.... zależy mi na jasnym, ciepłym odcieniu. Jesteście w stanie pomóc?
Martencja24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 07:48   #106
ismenka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Martencja24 Pokaż wiadomość
Dziewczęta, próbowałyście kolor 8/0? zależy mi na tym, aby ten kolorek (a b. mi się podoba) nie wyszedł ani za ciemno, ani by nie był zbyt zgaszony.... zależy mi na jasnym, ciepłym odcieniu. Jesteście w stanie pomóc?
ja używałam tego odcienia z wodą 6% i nie był jasny, a jego kolor mi się nie podobał. Ale to wszystko zalezy od włosów itd.
To zdjęcie z tego koloru:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 18.11.2009 007a.jpg (116,6 KB, 359 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20.11.2009 003.jpg (120,1 KB, 293 załadowań)
Stary 2011-03-05, 01:03   #107
Martencja24
Raczkowanie

GG do Martencja24 Send a message via Skype™ to Martencja24

Cytat:
ja używałam tego odcienia z wodą 6% i nie był jasny, a jego kolor mi się nie podobał. Ale to wszystko zalezy od włosów itd.
To zdjęcie z tego koloru:

Szkoda, mi zależy na jasnym właśnie.... na Twoich zdjęciach wydaje się on nieco złotawy -to pewnie przez lampę? chociaż moim zdaniem i tak ładnie Ci wyszedł. Dziękuję.

Naszła mnie szatańska myśl, aby potraktować 8/0 wodą 9% - powinno wyjść jaśniejsze, jednak nie zależy mi na marchewce na głowie. Sądzicie, że da radę?

Edytowane przez Martencja24
Czas edycji: 2011-03-05 o 20:20
Martencja24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 16:44   #108
Serekha
zaglądam sobie czasem

Wiecie może który kolor to taki ładny jasny brąz ? Myślałam nad 7/3 albo 7/00 .

Walczę z lenistwem, pracuję nad zaakceptowaniem siebie i nie poddaję się bez walki.
Serekha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 11:19   #109
mysia m
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

a ja się zastanawiam nad 8.1 ale z woda 9%, bo jak widac na 6 wychodzi ciemno. wole chłodniejszy badz bezowy odcien ale nie rudy. Ismenka, bo Tobie wyszeł złocistmiedziany na poziomie 7.

na palecie wygląda pieknie i ten połysk
Stary 2011-03-10, 13:08   #110
laura318
Przyczajenie

Cytat:
Dziewczyny, czy któraś z Was farbowala włosy 9/38 lub 9/16 z Koleston Perfect?? Teraz mam 8/71 i chcę minimalnie rojaśnić i właśnie myślę o którymś z tych kolorów tylko nie chcę żeby wyszły zółto. Jakie macie doświadczenia z tymi kolorami, ewentualnie fotki, będę wdzięczna. Miałam już 8/38 i był ładny, ale trochę mocno złoty i nie wiem już co robić. 9/16 miałam nakładany po dekoloryzacji, więc się od razu wypłukał i był żółtawy. Ale teraz już nie mam zółtych włosów i nie wiem jak może wyjść??
Witam chce zafarbowac włosy na koleston 8.71 jak oceniasz ten kolor czy masz moze jakies foto zebym mogla zobaczyc efekt laura318@onet.eu Pozdrawiam
laura318 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 15:05   #111
ismenka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
a ja się zastanawiam nad 8.1 ale z woda 9%, bo jak widac na 6 wychodzi ciemno. wole chłodniejszy badz bezowy odcien ale nie rudy. Ismenka, bo Tobie wyszeł złocistmiedziany na poziomie 7.

na palecie wygląda pieknie i ten połysk
ja miałam już większość odcieni kolestona na głowie, 8.1 na 9% wodzie wyszedł mi jasno, ale chłodno tylko na tydzień, potem mocno się ocieplił. Mam fotkę w dziennym świetle, w pochmurną pogodę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 8.1.jpg (45,4 KB, 407 załadowań)
Stary 2011-03-11, 15:14   #112
ismenka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez laura318 Pokaż wiadomość
Witam chce zafarbowac włosy na koleston 8.71 jak oceniasz ten kolor czy masz moze jakies foto zebym mogla zobaczyc efekt laura318@onet.eu Pozdrawiam
Mam fotki w sztucznym świetle z lampą z dnia farbowania 8.71. Kolor jest piękny, ale też krótko, potem mi mocno zrudział i nie był ciekawy.
Blondy kolestona nie są moim zdaniem na długo chłodne, żeby mieć chłód na głowie trzeba by touch używac na farbe .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 8.71.jpg (177,8 KB, 274 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8.71II.jpg (109,2 KB, 321 załadowań)
Stary 2011-03-13, 09:16   #113
mysia m
Zakorzenienie

dzięki dziewczyny za fotki i informacje! bardzo

poziom 8 wychodzi faktycznie bardzo jasniutko na 9% wodzie. Mnie nie przeszkadza, ze sie ociepla, bo ja wole bezowe blondy albo zimne beze, tylko jak robie beżowy, to wychodzi mi poczatkowo rudy i gdzies po 2-3 tygdoniach, gdy sie wypłucze, to sie robi zakładany bezowy

a na jakie kolory kładłyscie? jakie macie naturalne?
Stary 2011-03-13, 10:12   #114
ismenka
Zakorzenienie

ja mam naturalnie mysi blond tak na poziomie 7 mniej więcej... 8.1 z 9% wodą kładłam na bardzo rozjaśniony od słońca spłukany 8.71 z 6% wodą i ok. 2 cm odrost naturalny.
Stary 2011-03-13, 10:43   #115
ismenka
Zakorzenienie

znalazłam jeszcze zdjęcie z tego 8.1 z 9% wodą w słońcu, to było ok 3 tygodnie po farbowaniu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 8.1.jpg (84,2 KB, 398 załadowań)
Stary 2011-03-14, 08:45   #116
mysia m
Zakorzenienie

Cytat:
ja mam naturalnie mysi blond tak na poziomie 7 mniej więcej... 8.1 z 9% wodą kładłam na bardzo rozjaśniony od słońca spłukany 8.71 z 6% wodą i ok. 2 cm odrost naturalny.
dziękuję ślicznie!

ładny ciepły odcien, tylko nie wiem, czy to kwestia zdjecia, czy on się mało błyszczał?

też mam właśnie odrost na poziomie 7 .
Stary 2011-03-15, 07:47   #117
ismenka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mysia m Pokaż wiadomość
dziękuję ślicznie!

ładny ciepły odcien, tylko nie wiem, czy to kwestia zdjecia, czy on się mało błyszczał?
.
błyszczał się, na zdjęciu to tak wyszło, ale na tym drugim w sońcu już widać, że się błyszczy. Natomiast moje włosy są dość chropowate i suche, więc to też nie sprzyja połyskowi. Ale kolestony się ładnie błyszczą
Stary 2011-03-15, 09:21   #118
mysia m
Zakorzenienie

dzięki zalezy mi na blasku
Stary 2011-03-24, 19:19   #119
enif
Przyczajenie

Witam

Słuchajcie mam pytanie apropos długości trzymania farby na włosach. Wcześniej farbowałam Loreal Majiblond i wszystko było jasne.
Opcja farbowanie na całej długości. Krok pierwszy to położenie farby na końce i środek 30 min. Krok drugi położenie farby na odrosty 60. Czy nie powinno być odwrotnie? Może źle rozumiem, ale wychodzi 90 minut trzymania farby na całych włosach. Troszkę masakra.

Pozdrawiam!
enif jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 12:11   #120
nusia23
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez enif Pokaż wiadomość
Witam

Słuchajcie mam pytanie apropos długości trzymania farby na włosach. Wcześniej farbowałam Loreal Majiblond i wszystko było jasne.
Opcja farbowanie na całej długości. Krok pierwszy to położenie farby na końce i środek 30 min. Krok drugi położenie farby na odrosty 60. Czy nie powinno być odwrotnie? Może źle rozumiem, ale wychodzi 90 minut trzymania farby na całych włosach. Troszkę masakra.
Pozdrawiam!
Hej najpierw nakłada się farbę na naturalny odrost a dopiero po upływie ok 30 min na środek i końce i to najlepiej oksydantem o niższym stężeniu, gdyż końce są słabsze i bardziej wysuszone i mogły by tego nie wytrzymać
nusia23 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
sombre

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości