Wella Koleston Blondy - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-11-08, 17:46   #181
sugarfree87
Zadomowienie

GG do sugarfree87
Dot.: Wella Koleston Blondy

Farbowała któaś z Was 10.03 albo 10.38?
Boję się trochę żeby mi nie wyszło żółtko albo zbyt rude, ale jednak lepiej wyglądam w ciepłych odcieniach blondu, i trochę boję się tych wszystkich popielatych, fioletowych....
Stary 2011-11-09, 12:55   #182
desperatkaa
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez desperatkaa Pokaż wiadomość
hej pierwsze podstawowe pytanie silna farba czy słaba ? No i kolor.. Pierwsze zdjęcie przedstawia moje eksperymenty ( fryzjer tez maczał w tym palce) mysi blond z brązowo złocistą górą (były to odrosty więc kolor się rózni od reszty) a drugie i trzecie zdjęcie to kolor który chciałabym uzyskać. Ktoś ma pomysły?
Załącznik 4316453
Załącznik 4316454
Załącznik 4316455

up
desperatkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 12:14   #183
Athea
Przyczajenie

Exclamation Dot.: Wella Koleston Blondy

Cytat:
Napisane przez nusia23 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak, im wyższy tym lepiej rozjaśnia i bardziej niszczy, ale jeśli naturalne włosy są dość ciemne lepiej użyć oxydantu 12% jeśli chodzi np o blondy, gdyż niższy może sobie nie poradzić i efekty będą rudawe, oraz będą się różnić od koloru z palety. Oksydant 3 i 6% stosuje się zazwyczaj do przyciemniania kolorów.
Dziewczyny, chcę zafarbować włosy kolestonem perłowy cendre blond special 12/89 i teraz mam problem jaki oxydant zastosować, 9% czy 12%, farbuję włosy na blond i mój obecny kolor jest żółty z dużym czarnym odrostem :/ Miałam zamówić tą farbę z oxydantem (% ale po przeczytaniu wielu opinii obawiam się, że może mi nie rozjaśnić dobrze odrostów, ale czy z kolei oxydant 12% nie zniszczy mi włosów, bo na obecną chwilę są strasznie suche. Nigdy nie farbowałam włosów profesionalną farbą, to będzie mój pierwszy raz, więc nie mam doświadczenia w tym temacie dlatego proszę o pomoc
Ostatnio farbowałam włosy farbą syoss 8-15 mix szampana i białego złota.

Zamieszczam zdjęcia moich włosów oraz zdjęcie przedstawiające kolor jaki chciałabym uzyskać (albo chociaż zbliżony do tego).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (79,1 KB, 204 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3w.jpg (32,9 KB, 253 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1699.jpg (75,2 KB, 268 załadowań)
Athea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 16:00   #184
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Athea Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chcę zafarbować włosy kolestonem perłowy cendre blond special 12/89 i teraz mam problem jaki oxydant zastosować, 9% czy 12%, farbuję włosy na blond i mój obecny kolor jest żółty z dużym czarnym odrostem :/ Miałam zamówić tą farbę z oxydantem (% ale po przeczytaniu wielu opinii obawiam się, że może mi nie rozjaśnić dobrze odrostów, ale czy z kolei oxydant 12% nie zniszczy mi włosów, bo na obecną chwilę są strasznie suche. Nigdy nie farbowałam włosów profesionalną farbą, to będzie mój pierwszy raz, więc nie mam doświadczenia w tym temacie dlatego proszę o pomoc
Ostatnio farbowałam włosy farbą syoss 8-15 mix szampana i białego złota.

Zamieszczam zdjęcia moich włosów oraz zdjęcie przedstawiające kolor jaki chciałabym uzyskać (albo chociaż zbliżony do tego).
Hmm... no ale nie będziesz chyba tej farby nakładać na całe włosy tylko na odrost? Masz jasne włosy, więc ja bym na nie nie nakładała dwunastki. A na odrosty- to zależy, jak Ci się rozjaśniają. Jeśli dosyć dobrze, zaryzykowałabym 9%- chyba, że odrost faktycznie jest taki ciemny. Po 12% nie powinno być tragedii, chociaż włosy u nasady mogą być trochę suche na początku. A co do reszty- po prostu zmalaksowałabym farbę, żeby kolor się wyrównał, ale włosy się nie zniszczyły
weegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 18:12   #185
Athea
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Hmm... no ale nie będziesz chyba tej farby nakładać na całe włosy tylko na odrost? Masz jasne włosy, więc ja bym na nie nie nakładała dwunastki. A na odrosty- to zależy, jak Ci się rozjaśniają. Jeśli dosyć dobrze, zaryzykowałabym 9%- chyba, że odrost faktycznie jest taki ciemny. Po 12% nie powinno być tragedii, chociaż włosy u nasady mogą być trochę suche na początku. A co do reszty- po prostu zmalaksowałabym farbę, żeby kolor się wyrównał, ale włosy się nie zniszczyły
Dziękuję za odpowiedź, zamówiłam koleston 12/89 i oxydant 9%. Farbę mam zamiar nałożyć najpierw na odrosty, a potem na resztę włosów na jakieś 15 min. Zobaczymy co z tego wyjdzie, mam nadzieję, że nie zniszczę włosów
Athea jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 18:42   #186
Friese
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3

Hej Dziewczyny Widzę że macie tutaj wątek, który mnie bardzo ciekawi ale go nie rozumiem ...
bardzo proszę o pomoc., założyłam tutaj wątek o kolorze farby:

Poproszę o pomoc w dobraniu KOLORU farby - jaki to kolor??
chciałabym zmienić swój kolor na kolor jaki ma dziewczyna ze zdjęć, i nie wiem jaką farbę kupić, bo z nią pójdę do fryzjera, bo fryzjerów 4 już mi farbowało i żadnemu nie udało się osiągnąć tego koloru.. a kolega napisał mi tak:
jak dla mnie to jest bez chlodny wella ma taki 10.16 I tam sa ze 2 blast pomieszane.takie neutralne beze sa popielato opalizujace I to jest nazwa;-)

Bardzo proszę o pomoc.
Piąty raz będę farbować włosy i wkońcu chciałabym osiągnąć ten kolor.. będę szalenie wdzięczna Wam za pomoc!

Piszecie o farbach:
jak kupię tą farbę, to miesza się taką tubkę z inną tubką, czy z wodą utlenioną? Ale chyba nie z wodą, bo ja mam jasne włosy.. a tylko samo nałożenie farby? Co zrobić aby mieć pewność że nie wyjdą żółte?

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2011-11-12 o 18:44
Friese jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-12, 22:08   #187
buahhot
Marcelover ♥♥♥

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny Widzę że macie tutaj wątek, który mnie bardzo ciekawi ale go nie rozumiem ...

chciałabym zmienić swój kolor na kolor jaki ma dziewczyna ze zdjęć, i nie wiem jaką farbę kupić, bo z nią pójdę do fryzjera, bo fryzjerów 4 już mi farbowało i żadnemu nie udało się osiągnąć tego koloru.. a kolega napisał mi tak:
jak dla mnie to jest bez chlodny wella ma taki 10.16 I tam sa ze 2 blast pomieszane.takie neutralne beze sa popielato opalizujace I to jest nazwa;-)

Bardzo proszę o pomoc.
Piąty raz będę farbować włosy i wkońcu chciałabym osiągnąć ten kolor.. będę szalenie wdzięczna Wam za pomoc!

Piszecie o farbach:
jak kupię tą farbę, to miesza się taką tubkę z inną tubką, czy z wodą utlenioną? Ale chyba nie z wodą, bo ja mam jasne włosy.. a tylko samo nałożenie farby? Co zrobić aby mieć pewność że nie wyjdą żółte?
widac, ze nie masz pojecia o farbowaniu...
tak, mieszasz tubkę farby np wspomniana wyzej 10.16 z oxydantem (inaczej woda utleniona, emulsja rozwiajająca).
Inna sprawa jest to, ze mozna wymieszac dwa odcienie kremu koloryzujacego (w odpowiedniej proporcji) i do tej mieszanki dolozyc oxydantu (rowniez w odpowiedniej ilosci).

Jesli chodzi o kolor- ja tez stawialabym na perlowy blond. Ja robilam 10/16 popielato - fioletowy rozświetlony jasny, wyzej sa zdjecia.

Co do tego czy nie wyjda zolte... powiem o sobie- ucze sie na wlasnym doswiadczeniu, bo inni niestety nie sa w stanie dac mi gwarancji ze nie bedzie zolto dotarlo do mnie, ze mam ciezko rozjasniajace sie wlosy i niektore farby po prostu wychodza mi cieplo na odroscie.
Nie napisałaś jakie masz naturalne wlosy, a oczywiste jest to, ze z naturalnie ciemnych ciezko uzyskac jasny chlodny blond

buahhot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-13, 09:37   #188
Friese
Zakorzenienie

Cytat:

Bardzo proszę o pomoc.

Piszecie o farbach:
Cytat:
Napisane przez buahhot Pokaż wiadomość
widac, ze nie masz pojecia o farbowaniu...
tak, mieszasz tubkę farby np wspomniana wyzej 10.16 z oxydantem (inaczej woda utleniona, emulsja rozwiajająca).
Inna sprawa jest to, ze mozna wymieszac dwa odcienie kremu koloryzujacego (w odpowiedniej proporcji) i do tej mieszanki dolozyc oxydantu (rowniez w odpowiedniej ilosci).

Jesli chodzi o kolor- ja tez stawialabym na perlowy blond. Ja robilam 10/16 popielato - fioletowy rozświetlony jasny, wyzej sa zdjecia.

Co do tego czy nie wyjda zolte... powiem o sobie- ucze sie na wlasnym doswiadczeniu, bo inni niestety nie sa w stanie dac mi gwarancji ze nie bedzie zolto dotarlo do mnie, ze mam ciezko rozjasniajace sie wlosy i niektore farby po prostu wychodza mi cieplo na odroscie.
Nie napisałaś jakie masz naturalne wlosy, a oczywiste jest to, ze z naturalnie ciemnych ciezko uzyskac jasny chlodny blond
Dziękuję.
Nie, nie mam pojęcia o farbowaniu, dlatego pytam doświadczone osoby. Tak jak pisałam chcę ze wszystkim przyjść do fryzjerki, bo żadna nie ejst w stanie zrobić mi takiego koloru jaki chcę.

Masz przepiękne włoski.
Bardzo Ci dziękuję że mi odpisałaś.

A mój naturalny to ciemny blond, ale od 2 lat farbuję. I teraz mam taki kolor (platyna z brązem, ale wiadomo brąz się wypłukuje, męczy mnie platyna bo jest sztuczna):
http://images46.fotosik.pl/1158/23c630e7785f47aegen.jpg

A Twój najpiękniejszy kolor to ten:
http://wizaz.pl/forum/picture.php?al...ictureid=89246

Zastanawiam się czy jak kupię te 2 tubki wella 10.16 to będzie ok.
Bo inna Wizażanka napisała mi o Alfaparf Evolution of the Color krem - bo ma chłodne blondy ale ja nie umiem z palety wybrać koloru by był taki jak Twój tej najpiękniejszy, ten mój upragniony czyli to co mam w załączniku ..
http://allegro.pl/alfaparf-evolution...842488335.html
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (45,6 KB, 121 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (27,2 KB, 83 załadowań)

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2011-11-13 o 09:40
Stary 2011-11-13, 21:58   #189
buahhot
Marcelover ♥♥♥

Cytat:
Dziękuję.
Nie, nie mam pojęcia o farbowaniu, dlatego pytam doświadczone osoby. Tak jak pisałam chcę ze wszystkim przyjść do fryzjerki, bo żadna nie ejst w stanie zrobić mi takiego koloru jaki chcę.

Masz przepiękne włoski.
Bardzo Ci dziękuję że mi odpisałaś.

A mój naturalny to ciemny blond, ale od 2 lat farbuję. I teraz mam taki kolor (platyna z brązem, ale wiadomo brąz się wypłukuje, męczy mnie platyna bo jest sztuczna):
http://images46.fotosik.pl/1158/23c630e7785f47aegen.jpg

A Twój najpiękniejszy kolor to ten:
http://wizaz.pl/forum/picture.php?al...ictureid=89246

Zastanawiam się czy jak kupię te 2 tubki wella 10.16 to będzie ok.
Bo inna Wizażanka napisała mi o Alfaparf Evolution of the Color krem - bo ma chłodne blondy ale ja nie umiem z palety wybrać koloru by był taki jak Twój tej najpiękniejszy, ten mój upragniony czyli to co mam w załączniku ..
http://allegro.pl/alfaparf-evolution...842488335.html
znam dwie wizażanki, które robią włosy alfaparfem, ale obie mają chłodne blondy, które nie przypominają tego z mojego zdjecia. Z reszta ten kolor wyszedl przepieknie za pierwszym razem, kolejnym wyszlo inaczej, ale tez bardzo ladnie, w moim guscie, jednak odrost zrudzial, co sie wczesniej nie dzialo

mysle, ze z 10,16 bedziesz zadowolona, skoro nie zalezy Ci na bardzo jasnym blondzie. Chociaz zerknij na linki- rownie wychodzi na roznych wlosach
Tutaj masz zdjecia po roznych kolestonach
http://blogblondbunny.blogspot.com/2...erfect_06.html
http://blogblondbunny.blogspot.com/2...n-perfect.html

Jesli chodzi o alfaparf to tutaj masz troche zdjec po roznych farbach
http://blogblondbunny.blogspot.com/2...olor-1111.html
http://blogblondbunny.blogspot.com/2...or-91-801.html
http://blogblondbunny.blogspot.com/2...color-921.html
http://blogblondbunny.blogspot.com/2...or-91-9nb.html
ale nie chce wiecej pisac bo to jest watek o kolestonie

buahhot jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-14, 22:40   #190
kiwikotek
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez whiskey Pokaż wiadomość
dziewczyny, skoro nie chwycił mi koleston 12/1 (troche zoltawo wyszedl) to powinnam farbowac sie farbami 11/1 czy cos takiego?
wlosy mam aktualnie jasne, zimny odcien, ale ten odrost jest lekko zolty + odrost naturalny mam na poziomie 6, 5...

czym moge teraz ten lekko zoltawy odrost + odrost w moim naturalnym kolorze farbnac? (moze jakas inna farba niz koleston?)
12stki to najsilniejsze odcienie, kazdy niżej będzie słabszy, o ile się orientuję. Pozostaje silniejsza woda do wyboru...
kiwikotek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 19:19   #191
Friese
Zakorzenienie

W sobotę będę farbowała Kolestonem 10.16.
Wstawię zdjęcie włosów przed i po zapewne w sobote jeszcze.

Kurde jestem dupek bo kupiłam farbę w hurtowni tu w Warszawie za 40 zł / sztuka a teraz wchodzę na allegro i widzę w Warszawie odbiór osobisty a farba / sztuka - 22 zł
Stary 2011-11-17, 11:40   #192
marcia_olek
Przyczajenie

hej dziewczyny.

Malowała któraś z Was kolestonem 7/0 , 7/3 ewentualnie 7/73? obecnie mam koleston 9.38 ale moj nat.odrost jest na poziomie 7 a ten 9.38 juz sie bardzo splukal tak,ze go nie widac prawie, mysle zeby sobie troszke przyciemnic, i chce zmieszac 7/0 i 7/3 albo 7/0 i 7/73 z woda 1,9. Macie zdjęcie tego kolorku??????
marcia_olek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-19, 22:08   #193
kiwikotek
Przyczajenie

Cytat:
W sobotę będę farbowała Kolestonem 10.16.
Wstawię zdjęcie włosów przed i po zapewne w sobote jeszcze.

Kurde jestem dupek bo kupiłam farbę w hurtowni tu w Warszawie za 40 zł / sztuka a teraz wchodzę na allegro i widzę w Warszawie odbiór osobisty a farba / sztuka - 22 zł
Friese, i jak Ci wyszedł ten Koleston???? Z niecierpliwością czekam na fotki, bo też go rozważam...
Stary 2011-11-20, 20:55   #194
jiuna
Wtajemniczenie

czy któraś z was farbowała tymi odcieniami
12/11 - intensywny popielaty blond special
http://cdn.shopify.com/s/files/1/000...jpg?1268567107
10/8 - szafir
http://cdn.shopify.com/s/files/1/000...jpg?1268567107

jiuna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-21, 09:18   #195
Friese
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kiwikotek Pokaż wiadomość
Friese, i jak Ci wyszedł ten Koleston???? Z niecierpliwością czekam na fotki, bo też go rozważam...
Jestem zrozpaczona. Miały wyjsć ciemniejsze od moich (tak mi doradzały dziewczyny i mój kolega fryzjer który widział moje włosy)
Wyszły... jakie wyszły. Jaśniejsze. Wyglądam jak plastik. Dziś biegnę szukać innej farby.

Wstawiam 1 zdjęcie - PRZED FARBOWANIEM
2 zdjęcie - PO FARBOWANIU kolestonem 10/16 popielato - fioletowy rozświetlony jasny

** na 2 zdjęciu
- pierwsze zdjęcie jest BEZ LAMPY, na przeciwko okna, a drugie jest z lampą błyskową

** DODAŁAM 3 zdjęcie jeszcze raz dla pokazania koloru 10/16
[ Z LAMPĄ WOGÓLE INACZEJ WYCHODZI TEN KOLOR ]
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 11.jpg (56,3 KB, 329 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg dd.jpg (49,5 KB, 438 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg BBBBBBBBB.jpg (51,3 KB, 302 załadowań)

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2011-11-21 o 09:29
Stary 2011-11-21, 18:24   #196
kiwikotek
Przyczajenie

Cytat:

Jestem zrozpaczona. Miały wyjsć ciemniejsze od moich (tak mi doradzały dziewczyny i mój kolega fryzjer który widział moje włosy)
Wyszły... jakie wyszły. Jaśniejsze. Wyglądam jak plastik. Dziś biegnę szukać innej farby.
Kurcze, Twoje włosy na każdym zdjęciu wyszły zupełnie inaczej...Na zdjęciu bez lampy są siwo-platynowe, z lampą - beżowe. Ale głowa do góry, efekt może inny niż oczekiwałaś, ale wygląda to dobrze. Daj im trochę czasu, za miesiąc spróbujesz z ciemniejszym odcieniem. Swoją drogą to to bardzo dziwne, że z takiego ciepłego brązu, złapały tak zimny odcień. Patrząc na włosy buahot powinny wyjść podobnie, bardziej brązowo...
Stary 2011-11-21, 22:15   #197
Friese
Zakorzenienie

Cytat:
Kurcze, Twoje włosy na każdym zdjęciu wyszły zupełnie inaczej...Na zdjęciu bez lampy są siwo-platynowe, z lampą - beżowe. Ale głowa do góry, efekt może inny niż oczekiwałaś, ale wygląda to dobrze. Daj im trochę czasu, za miesiąc spróbujesz z ciemniejszym odcieniem. Swoją drogą to to bardzo dziwne, że z takiego ciepłego brązu, złapały tak zimny odcień. Patrząc na włosy buahot powinny wyjść podobnie, bardziej brązowo...
Moje wyjściowe włosy to były dwa kolory pasemek: brąz i platyna.
A teraz.. właśnie to ostatnie zdjęcie to oddaje najbardziej, ale jak jestem w sztucznym świetle to takie jasne żółte. Chłodne ok. Ale STRASZNIE jasne.

No i pasemek nie zakryły. A wciąż je mam. A chciałam mieć jednolity kolor.

Będziesz farbowała?
Stary 2011-11-22, 09:30   #198
ismenka
Zakorzenienie

Cytat:
Moje wyjściowe włosy to były dwa kolory pasemek: brąz i platyna.
A teraz.. właśnie to ostatnie zdjęcie to oddaje najbardziej, ale jak jestem w sztucznym świetle to takie jasne żółte. Chłodne ok. Ale STRASZNIE jasne.

No i pasemek nie zakryły. A wciąż je mam. A chciałam mieć jednolity kolor.

Będziesz farbowała?
Tak jasną farbą nie mogłaś przyciemnić włosów, przecież to poziom 10!!! Tak samo z pokryciem pasemek - nie ma szans przy tak jasnym odcieniu.
Nałóż lepiej jakiś touch z poziomu 9 - przyciemni i wyrówna, możesz właśnie 9/16, ale touch -nie koleston
ismenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-22, 10:30   #199
Friese
Zakorzenienie

Dziewczyny proszę o pomoc.
Jeśli mam takie włosy jak na 1 zdjęciu - pierwsze z lampą błyskową robione, a drugie robione na przeciwko okna w jasny dzień bez lampy (robione 10/6 - popielato - fioletowy rozświetlony jasny)

a CHCIAŁABYM uzyskać włosy jak na zdjęciu 2.

to prędzej powinnam z palety użyć
9/1 - popielaty rozświetlony blond
czy
10/1 - popielaty rozświetlony jasny blond
?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paleta wella1.jpg (15,0 KB, 162 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a.jpg (85,4 KB, 169 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (45,6 KB, 154 załadowań)
Stary 2011-11-22, 10:34   #200
Friese
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ismenka Pokaż wiadomość
Tak jasną farbą nie mogłaś przyciemnić włosów, przecież to poziom 10!!! Tak samo z pokryciem pasemek - nie ma szans przy tak jasnym odcieniu.
Nałóż lepiej jakiś touch z poziomu 9 - przyciemni i wyrówna, możesz właśnie 9/16, ale touch -nie koleston
nie mogę znaleźć nigdzie palety z tymi odcieniami blondów CHŁODNYCH.
koniecznie to musi być CHŁODNY ODCIEŃ, najlepiej by pokrył całość, nei chcę pasemek..

Chodzi o to że chcę mieć jasny blond, ale nie biało - siwy, a taki jak ta dziewczyna której zdjęcie pokazuje.. i nie wiem jak to zrobić
nie chcę ciemnych włosów.
a chcialabym jasny blond, tylko taki jak ma ona, ona mi mówi że to perłowy beż

ale jak oglądam farby perłowy bez - to dla mnie są prawie brązowe, a na pewno nie takie jasne blond jak ona ma ..

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2011-11-22 o 10:35
Stary 2011-11-22, 19:52   #201
kiwikotek
Przyczajenie

Na zdjęciu włosów tej dziewczyny mało widać...Jej odcień wydaje się na górze perłowo-beżowy, a na dole widać wręcz brązowe pasemka. Szczerze mówiąc Twoje włosy w lampie wyglądają b.podobnie - domyślam się, że chciałabyś, by były takie bez lampy aparatu...? Mi osobiście wydaje się, że powinnaś wybrać najcieplejszy odcień z tych chłodnych (jeśli nie wogóle ciepły). Twoje włosy bardzo mocno złapały zimny ton przy tej farbie - ja farbując swój średni blond popielatymi, opalizującymi odcieniami z wodą 9% mam wciąż rudo-perłowy ciepły poblask, włosy rozjaśniają mi się ciepło - Twoje rozjaśniły się bardzo zimno. Choć myślę, że po kilku myciach odcień się jeszcze ociepli. A na pasemka nie ma rady - zawsze będą jaśniejsze, nawet jak pokryjesz je ciemniejszą farbą, będą mniej widoczne, ale będą. Będą zawsze inaczej reagować na farbę od pozostałych naturalnych włosów - wiem to niestety ze swojego doświadczenia Najpierw swoje przyciemniałam, a że nie wychodziło dobrze, postanowiłam rozjaśnić pozostałe włosy do ich poziomu. Wychodzi lepiej.
Friese, ja myślę, że mało kto tu trafi z radą a można tylko zaszkodzić. Bo zdjęcia strasznie przekłamują, coś jest żółte, a w rzeczywistości popielate. Najszybciej Ty sama dojdziesz do wymarzonego koloru widząc na własnych oczach jak Twoje włosy reagują na konkretny odcień farby - niestety ale metoda prób i błędów jest w tym przypadku niezbędna. Albo dobry fryzjer - ale tego ze świeczką szukać...

Powiem szczerze, że ja już wogóle nie wiem, co teraz na siebie nałożę Widząc tak różne efekty po tej samej farbie na różnych głowach, chyba nie ma co się sugerować tym, jak komuś innemu wyszło, bo mi i tak wyjdzie inaczej :/
Stary 2011-11-22, 22:22   #202
wypych
BAN stały

Cytat:

nie mogę znaleźć nigdzie palety z tymi odcieniami blondów CHŁODNYCH.
koniecznie to musi być CHŁODNY ODCIEŃ, najlepiej by pokrył całość, nei chcę pasemek..

Chodzi o to że chcę mieć jasny blond, ale nie biało - siwy, a taki jak ta dziewczyna której zdjęcie pokazuje.. i nie wiem jak to zrobić
nie chcę ciemnych włosów.
a chcialabym jasny blond, tylko taki jak ma ona, ona mi mówi że to perłowy beż

ale jak oglądam farby perłowy bez - to dla mnie są prawie brązowe, a na pewno nie takie jasne blond jak ona ma ..
pisałam w innym wątku, jaki to kolor, ale tak to jest jak nie słucha się...
Teraz będziesz je znowu farbować, ale one mają już pigment i nie wyjdzie tak samo jak na zdjęciu

Edytowane przez wypych
Czas edycji: 2011-11-22 o 22:24
wypych jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 00:08   #203
Friese
Zakorzenienie

Cytat:
Na zdjęciu włosów tej dziewczyny mało widać...Jej odcień wydaje się na górze perłowo-beżowy, a na dole widać wręcz brązowe pasemka. Szczerze mówiąc Twoje włosy w lampie wyglądają b.podobnie - domyślam się, że chciałabyś, by były takie bez lampy aparatu...? Mi osobiście wydaje się, że powinnaś wybrać najcieplejszy odcień z tych chłodnych (jeśli nie wogóle ciepły). Twoje włosy bardzo mocno złapały zimny ton przy tej farbie - ja farbując swój średni blond popielatymi, opalizującymi odcieniami z wodą 9% mam wciąż rudo-perłowy ciepły poblask, włosy rozjaśniają mi się ciepło - Twoje rozjaśniły się bardzo zimno. Choć myślę, że po kilku myciach odcień się jeszcze ociepli. A na pasemka nie ma rady - zawsze będą jaśniejsze, nawet jak pokryjesz je ciemniejszą farbą, będą mniej widoczne, ale będą. Będą zawsze inaczej reagować na farbę od pozostałych naturalnych włosów - wiem to niestety ze swojego doświadczenia Najpierw swoje przyciemniałam, a że nie wychodziło dobrze, postanowiłam rozjaśnić pozostałe włosy do ich poziomu. Wychodzi lepiej.
Friese, ja myślę, że mało kto tu trafi z radą a można tylko zaszkodzić. Bo zdjęcia strasznie przekłamują, coś jest żółte, a w rzeczywistości popielate. Najszybciej Ty sama dojdziesz do wymarzonego koloru widząc na własnych oczach jak Twoje włosy reagują na konkretny odcień farby - niestety ale metoda prób i błędów jest w tym przypadku niezbędna. Albo dobry fryzjer - ale tego ze świeczką szukać...

Powiem szczerze, że ja już wogóle nie wiem, co teraz na siebie nałożę Widząc tak różne efekty po tej samej farbie na różnych głowach, chyba nie ma co się sugerować tym, jak komuś innemu wyszło, bo mi i tak wyjdzie inaczej :/
dziękuję za odpisanie.
załamało mnie że one się zrobią ciepłe .. nieznoszę, nieznoszę ciepłych kolorów..

Cytat:
Napisane przez wypych Pokaż wiadomość
pisałam w innym wątku, jaki to kolor, ale tak to jest jak nie słucha się...
Teraz będziesz je znowu farbować, ale one mają już pigment i nie wyjdzie tak samo jak na zdjęciu
nie wiem o czym mowa ..
o jakiej farbie ....

ale one wczesniej tez mialy pigment? nie wiem czym jest pigment, ale wczesniej tez mialam pofarbowane.. i teraz mam identyczne jak wczesniej.. tyle ze rozjasnilo mi pasemka moje wyplukanego brązu...

co mam teraz polozyc zeby wyszly takie ?

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2011-11-23 o 00:46
Stary 2011-11-23, 11:23   #204
marcia_olek
Przyczajenie

hej dziewczyny.

Malowała któraś z Was kolestonem 7/0 , 7/3 ewentualnie 7/73? obecnie mam koleston 9.38 ale moj nat.odrost jest na poziomie 7 a ten 9.38 juz sie bardzo splukal tak,ze go nie widac prawie, mysle zeby sobie troszke przyciemnic, i chce zmieszac 7/0 i 7/3 albo 7/0 i 7/73 z woda 1,9. Macie zdjęcie tego kolorku??????
marcia_olek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-23, 12:54   #205
Friese
Zakorzenienie

Dobra farbuję drugi raz w tą niedzielę.

Mam 10/16 obecnie.

A pofarbuję o ton ciemniejszym, rozważam farbę:
9/1 - popielaty rozświetlony blond
8/1 - popielaty jasny blond
8/01 - jasny naturalny popielaty blond
Stary 2011-11-26, 14:48   #206
Agatau88
Zakorzenienie

Wella Koleston 12/1 + 9%

Ostatnie zdjęcia po tygodniu od farbowania, włosy lekko wilgoltne (zaznaczałam liniami jakie chcę mieć).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN1685.jpg (24,0 KB, 166 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1687.jpg (24,9 KB, 98 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1688.jpg (21,8 KB, 116 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1690.jpg (26,4 KB, 95 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1643.jpg (15,4 KB, 221 załadowań)
Agatau88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 22:01   #207
Bejbe6
Przyczajenie

Prosze o podpowiedź. Jezleli odrosty zrobię woda 9, a pozniej doleje troche cieplej wody zeby oslabic działanie i nie zniszczyc wlosow to bedzie ok?
Bejbe6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 18:03   #208
ellemelle
Przyczajenie

Witam,

Mam prośbę mam kolor włosów na poziomie 9 kołor dość ciepły chciałabym go trochę ochłodzić, pamiętam,że kiedyś fryzjerka żeby mi ochłodzić uzywała jakiegoś mega siwego odcienia ale z loreala i były mniej ciepłe. Kupiłam farbę 9/1 z wodą 6% czy ochłodzi mój ciepły blond? Czy powinnam wybrać jakiś inny odcień?Ewentualnie może kolor 10.38 minimalnie by ochlodził a nie byłby kompletnie zimny?

Z góry dziękuję za pomoc

p.s zdjęcie mojego aktualnego odcienia ( w słońcu)
i zdjęcie koloru który mi się też podoba a kiedyś miałam,więc ewentualnie taki też mógł by być

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...aebfcd56e.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...8754b741f.html

Edytowane przez ellemelle
Czas edycji: 2011-12-12 o 20:51
ellemelle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 00:32   #209
Agatau88
Zakorzenienie

Sprobuj z tym 9,1 ale moze lepiej z wodą 9%?

Przy okazji moja Wella, farbowalam juz 3 tyg. temu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN1696.jpg (30,2 KB, 180 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1693.jpg (33,9 KB, 126 załadowań)
Agatau88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 14:26   #210
ellemelle
Przyczajenie

Do agatau88

Mam pytanie jakie masz naturalne włosy? I kładłaś farbę na jakiś już chłodny odcien czy lekko cieply?

ellemelle jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
sombre

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości