Przekłuwanie uszu na jesieni/w zimie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-11-17, 15:11   #1
oluskaaa922
Zakorzenienie

Przekłuwanie uszu na jesieni/w zimie

witam) hmm z góry przepraszam jeżeli takie pytanie było... Otóż mam 16 i chcę sobie przekłuć uszy Najlepiej jeszcze w tym roku, gdyż nie chcę czekać:P Czy to prawda, że w zimie uszy gorzej się goją? Jakie są minusy przekłuwania uszu w zimie? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!
a naiwność bierze górę nad podświadomością.
oluskaaa922 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 17:13   #2
Zielone_korale
Wtajemniczenie

Dot.: Przekłuwanie uszu na jesieni/w zimie

czytalam kiedys, ze gorzej goi jak jest zimno i mroz, ale skoro nie chcesz czekac to jescze zimy nie ma
Zielone_korale jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 18:02   #3
Ankalime
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
czytalam kiedys, ze gorzej goi jak jest zimno i mroz, ale skoro nie chcesz czekac to jescze zimy nie ma
do tego dochodzi zaczepianie o czapke, wlosy trzepoczace na wietrze (siedlisko bakterii).

ale racja jak chcesz kluc to tylko teraz
Ankalime jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 20:04   #4
mala88
Raczkowanie

Oj ja osobiście odradzam przekłuwanie uszów na zimę. W tamtym roku sprawiłam sobie kolejnego kolczyka w uchu i to właśnie tak jakoś przed zimą. Ucho spuchło mi jak bańka, całe było zaropiałe. Wyjmowałam kolczyka i masowałam delikatnie żeby ropa wypłynęła po czym przemywałam i tak w kółko. Naprawdę nie polecam Kobitko poczekaj do wiosny
mala88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 00:28   #5
kasia083
Zadomowienie

GG do kasia083

A ja dodam argument by nie robic tego latem:
Jeśli dużo pływasz, szczególnie w zbiornikach otwartych (żwirownia, jezioro) To takie ciągłe moczenie swieżej rany w brudnej wodzie może bardziej ci zaszkodzić niż czapka i włosy

Tylko przebijaj u kosmetyczki, która da ci odrazu specjalny kolczyk (zwracam uwagę na to, bo różne rzeczy się juz widziało...)

Ja pierwszy raz przebijałam na komunię, ale igłą i ziemniakiem. Strasznie mi się po tym paprało, do tego stopnia, że porobiły mi się gule większe od uszu Musiałąm zdjąc kolczyki i czekać kilkanaście lat, aż mi to całkiem zeszło, by móc znowu sobie przebić.

Ale drugi raz przebijałam 2 lata temu, 13.września (zrobiłam sobie prezent na urodziny). Przekłuam u kosmetyczki i mimo iż wcześniej miałam z uszami duże problemy, to goiło mi się normalnie (dodam tylko, że mam niską krzepliwość krwi i mi się rany bardzo źle i długo goją, więc można by było liczyć, że przebiłam później, bo mi się z natury dłużej to leczyło).

Edytowane przez kasia083
Czas edycji: 2008-11-18 o 00:30
kasia083 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 18:28   #6
lady1808
Raczkowanie

Ja wlasnie chce sobie niedlugo zrobic druga dziurke w uchu, ale mama mowi ze bedzie sie gorzej goilo itp. Jak ja przekonac?
lady1808 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 23:16   #7
owieczkaa
Zakorzenienie

Ogólnie ja przekłułam w zimie, i trochę mi się paprze - ale jak nie miałaś problemów z gojeniem się pierwszych dziurek, to i z tymi nie będzie problemu - ale noszenie czapek, szalików, kapturów, stójek od płaszczy, zimno, to wszystko podrażnia - ale z drugiej strony nie przesadzajmy
Stary 2010-01-16, 20:58   #8
lady1808
Raczkowanie

No wlasnie wczoraj przeklulam i jest chyba ok chociaz troche mam spuchniete te uszko... Ale to nic mysle ze za jakies dwa tygodnie bedzie juz ladnie zagojone
Stary 2010-01-16, 21:37   #9
owieczkaa
Zakorzenienie

Na twoim miejscu nie zdejmowałabym po 2 tygodniach - ja zdjęłam po 1,5 miesiąca, myślałam że jest wygojone bo nic nie bolało, nie sączyło się, dziurka wyglądała na zagojoną ale nie była.

Aha, i jeszcze - jak masz spuchnięte ucho, to to nie świadczy zbyt dobrze - ucho dobrze przekłute w miejscu standardowym może być obolałe, czerwone i podpuchnięte do 30 minut po przekłuciu - potem powinno być ok, jeżeli nigdzie nie podrażniłaś, ani nie zaczepiłaś.

Edytowane przez owieczkaa
Czas edycji: 2010-01-16 o 21:38
owieczkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 23:43   #10
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Na twoim miejscu nie zdejmowałabym po 2 tygodniach - ja zdjęłam po 1,5 miesiąca, myślałam że jest wygojone bo nic nie bolało, nie sączyło się, dziurka wyglądała na zagojoną ale nie była.

Aha, i jeszcze - jak masz spuchnięte ucho, to to nie świadczy zbyt dobrze - ucho dobrze przekłute w miejscu standardowym może być obolałe, czerwone i podpuchnięte do 30 minut po przekłuciu - potem powinno być ok, jeżeli nigdzie nie podrażniłaś, ani nie zaczepiłaś.
opuchlizna w trakcie gojenia jest zazwyczaj normalna-zależnie od miejsca utrzymuje się od kilku dni do kilku tygodni-o ile nie jest giganyczna i nie ma objawów stanu zapalnego to jest normalna
dlatego piercerzy do wielu miejsc zakładają dłuższe kolczyki-własnie by był wystarczający luz na obrzęk
Stary 2010-01-17, 20:26   #11
lady1808
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez miss venflon Pokaż wiadomość
opuchlizna w trakcie gojenia jest zazwyczaj normalna-zależnie od miejsca utrzymuje się od kilku dni do kilku tygodni-o ile nie jest giganyczna i nie ma objawów stanu zapalnego to jest normalna
dlatego piercerzy do wielu miejsc zakładają dłuższe kolczyki-własnie by był wystarczający luz na obrzęk
No wlasnie ta moja opuchlizna nie jest taka straszna zreszta dzis jest o wiele lepiej niz wczoraj Dobra ale macie racje nie bede zmieniala narazie poczekam az bede miala pewnosc ze juz jest w porzadku ;p A jak to jest gdy np myjecie wlosy to Wam sie nie podraznia? Bo ja dzis mylam wloski i staralam sie uwazac na te ucho chociaz nie ukrywam ze troche zapieklo ale tylko troszeczke. Nie bedzie mi sie cos gorzej dzialo jak mi szamponu naleci czy cos? Sory za takie pytania ale jestem w tych sprawach zielona xD Z gory wielkie dzieki za odp.
Stary 2010-01-18, 11:19   #12
owieczkaa
Zakorzenienie

Ja podczas mycia włosów nie miałam żadnego szczypania - wciąż sądzę, że coś niedobrego sie dzieje w Twoich uszach (opuchlizna przy przekłuwaniu innych miejsc to standard, ale opuchlizny na płatku jeszcze nie widziałam - ale mogę się mylić). Ja po myciu zawsze przemywam solą i octeniseptem, jeżeli podrażnię, jak nie to samą solą - szampon i brud się w miarę wypłuczą. Jeżeli zależy mi na dokładnym oczyszczeniu to zdejmuję kolczyk.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości