Problem z czerwoną szminką - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-11-17, 18:54   #1
hagath
Przyczajenie

Problem z czerwoną szminką

Witam
Jestem tu nowa, a pojawiłam się tu z powodu mojego problemu. Otóż jakiś czas temu kupiłam sobie fantastyczną czerwoną szminkę. Uwielbiam ten kolor i uwielbiam się nią malować. Jednak kiedy się nią maluję to po jakimś czasie szminka rozmywa się poza usta i tworzą się takie brzydkie kreski poza konturem ust (do tej szminki używam kredki, ale obrysowywanie konturu ust nic nie pomaga). Wyglądam wtedy idiotycznie. Jako że bardzo mi na tym odcieniu szminki zależy, proszę o pomoc. Jak mam się malować, że szminka nie rozmazywała mi się poza usta?
Pozdrawiam
hagath jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 19:13   #2
Kussi
Raczkowanie

GG do Kussi Send a message via Skype™ to Kussi
Dot.: Problem z czerwoną szminką

A jaka to jest szminka??? jak ja aplikujesz??? Moze za duzo jej nakładasz?

"Aby być niezastąpionym zawsze trzeba być odmiennym"
- Coco Chanel

Kussi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 19:25   #3
rozwielitka
rodzaj forumowych moderatorek zaliczanych do grupy wioślarek

a nakładasz najpierw podkład potem szminke zdejmujesz nadmiar chusteczką i znów nakładasz?
konturówka absolutnie potrzebna!
rozwielitka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-17, 20:34   #4
hagath
Przyczajenie

szminka z avonu red2000 czy cos w tym stylu. nakladam pedzelkiem, nie duzo (przynajmniej tak mi sie wydaje) kontorowke mam dobraną do odcienia szminki.
hmmm... w podklad raczej sie nie bawie, bo w ogole nie uzywam, a chusteczki tez raczej nie.
czy to moze byc powod tych rozmazan?
Stary 2008-11-17, 20:49   #5
kasiaj85
Moderator

Powiem tak: ja tę technikę z podkladem i chusteczką stosuje tylko wtedy kiedy chcę znacznie przedłużyć trwałość szminki na ustach. Ogólnie rzecz ujmując szminka chyba nie powinna migrować... Na co dzień tez nie bawię się w takie bajery
nie wiem czemu Ci się tak dzieje... mi jedyne co czasem migruje z ust to jakiś brokat, drobinki itp ale to chyba dlatego, że jak coś zjem/wypiję to czasem gdzieś tam się dotknę i jakby "przenoszę" te drobiny...
Hmmm jedyne co mi przychodzi do głowy to to;:
http://www.benefitcosmetics.com/gp/p...ore&nodeID=APS

Przezroczysta kredka której zadaniem jest zatrzymać szminkę tam gdzie jej mijesce. jestem jej posiadaczką tylko ze niestety nie wiem po co ja kupiłam bo ogólnie raczej nie mam problemów z tymi szminkami - jeden z nieprzemyślanych zakupów niestety... Ale może Tobie by pomogło?
kasiaj85 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 10:11   #6
Kussi
Raczkowanie

GG do Kussi Send a message via Skype™ to Kussi

wyprobuj sobie produkt z Art deco - marka wylansowala specjalny fixer do szminek. nakładasz pomadke z konturowka bardzo delikatnie a potem stosujesz fix do ust, odczekujesz chwile i gotowe pomadka sie trzyma. gdybys za duzo pomadki nabrała wtedy ona moze sie rozmazac. Mysle ze to mogło by byc wyjscie. zrob test. idz do perfumerii i zaaplikuj ja sobie na usta

"Aby być niezastąpionym zawsze trzeba być odmiennym"
- Coco Chanel

Kussi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 19:41   #7
paolapreziosa
Przyczajenie

czesc! tez mam ta szminke.. ale mi wydaje sie trwala! bardzo fajny kolor tylko bardzo jaskrawy... ty uzywasz go na codzien..? ja jakos nie mam odwagi moze bys wkleila jakies swoje zdjecie z ta szminka na ustach..? jestem ciekawa jaki masz typ urody ze tak dobrze sie w niej czujesz... mi sie kolor bardzo podoba sam w sobie a na mnie jakos "nie lezy".. ja jestem ciemna blondynka z zielonymi oczami, raczej w cieplej tonacji no i wlasnie moze ta czerwien jest zbyt zimna dla mnie..
Stary 2008-11-18, 20:24   #8
madzior22
Wtajemniczenie

GG do madzior22

Niektóre firmy np. TooFaced mają w swojej ofercie specjalne "trzymacze" do szminek. Obrysowujesz taką kredką usta (lekko białą ale transparentną) i nakładasz szminkę. Jest ona stworzona specjalnie aby szminka sięnie rozmazywała

Prawo jazdy !
madzior22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-18, 21:41   #9
hagath
Przyczajenie

a mogłabym prosić konretną nazwę takiego "trzymacza" i gdzie go bym mogła znaleźć?

kussi, chodzi Ci o tę kredkę: http://www.balticcompany.pl/index.ph...%2Fartdeco.php ??

kasiaj85: pomysł faktycznie fajny, ale trudno trochę zdobyć tę kredkę

paola: ja mam włosy ciemny brąz, brązowe oczy i raczej bladą cerę. zdjęć nie mam ale jesli bardzo Ci zależy to mogę zrobić i wysłać

Dziękuję Wam za pomoc

Edytowane przez hagath
Czas edycji: 2008-11-18 o 21:43
Stary 2008-11-19, 11:39   #10
kasiaj85
Moderator

Cytat:
Napisane przez hagath Pokaż wiadomość
a mogłabym prosić konretną nazwę takiego "trzymacza" i gdzie go bym mogła znaleźć?

kussi, chodzi Ci o tę kredkę: http://www.balticcompany.pl/index.ph...%2Fartdeco.php ??

kasiaj85: pomysł faktycznie fajny, ale trudno trochę zdobyć tę kredkę

paola: ja mam włosy ciemny brąz, brązowe oczy i raczej bladą cerę. zdjęć nie mam ale jesli bardzo Ci zależy to mogę zrobić i wysłać

Dziękuję Wam za pomoc
hagath: po to jest wizaż

Ta kredka to własnie jeden z tych "trzymaczy" wymienionych przez madzior22
Kosmetyki Benefitu można dostać w Sephorach niektórych (lub na ebay)... skąd jesteś?
Stary 2008-11-19, 18:14   #11
hagath
Przyczajenie

ja Zabrze, (Górny Śląsk znaczy) więc do Sephory to tam jeszcze mam dostęp, ale szczerze to w ebaya nie chce mi się bawić, szczególnie, że musiałabym specjalnie dla tej kredki konto otwierać;P Ale w Sephorze poszukam Mam jednak nadzieję, że ta cena to tylko tak
Stary 2008-11-19, 18:25   #12
kasiaj85
Moderator

No niestety cena nie jest rewelacyjna.... Sama nie wiem, co mnie podkusiło na tą kredkę... nie pamiętam dokładnie ile za nią dałam, ale około 89zł...ehhh jeden z nielicznych nietrafionych kosmetycznych zakupów. Ale jak już mówiłam, nie dlatego, że nie działa tylko raczej dlatego, że niepotrzebnymi osobiście. Pomacaj w Sephorze, popatrz i zadecyduj
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości