Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-11-30, 12:44   #2191
buczacza
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Zabieg Cosmelan-Pamietnik- Część IV

Cytat:
Napisane przez castrol Pokaż wiadomość
Wiecie co,to mnie jeszcze bardziej utwierdziło,że trzeba dbać o 'Ognisko domowe"nawet jeśli ma się już długi staż małżeński.Trzeba zawsze znać i liczyć się z uczuciami drugiej połowy.Nigdy nie wolno popadać w rutynę.Idę rozpalać ogień.Będzie pyszny obiad i życzliwość.
Prawde piszesz Castrolku
Stary 2008-11-30, 13:08   #2192
castrol
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez buczacza Pokaż wiadomość
Napewno z TZem ,bo go kocham nad zycie
Cytat:
Prawde piszesz Castrolku
Więc rozpalamy ogień i plamy też trzeba likwidować,no nie?
castrol jest offline  
Stary 2008-11-30, 13:09   #2193
castrol
Zadomowienie

Chodzi mi o te plamy na sercu i te na gębie też!
castrol jest offline  
Stary 2008-11-30, 14:29   #2194
buczacza
Zakorzenienie

Gwiazdki moje kochane!!!
Babke wlasnie pieke,za godzinke sie dowiem ,czy mi sie udala

Wlasnie posmarowalam sie bardzo grubo cosmelanem,na noc tez sie mazne.Te cienie bardzo mnie zaniepokoily
Stary 2008-11-30, 14:40   #2195
castrol
Zadomowienie

Buczuś.Jak ci się coś takiego robi ,to smaruj cos rza albo nawet dwa dziennie ,ale cienko i przez pewien czs(10-14 dni).Chodzi o systematyczność,żeby codziennie był obecny cos.Jak dasz grubo ale tylko 2-4- razy to ci się nie naprawi ,a tylko skóra będzie schodzić i burak na twarzy i wtedy plamy pod burakiem i tak zostaną a ty będziesz miała wrażenie że je zlikwidowałaś.Najważniesz a przy cos to systematyczność.
Doktorka tak mi kazała robić jak cienie zauważę lub w przypadku jakiegoś wyjazdu gdzie jest dużo słońca-tak profilaktycznie.
castrol jest offline  
Stary 2008-11-30, 14:49   #2196
buczacza
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez castrol Pokaż wiadomość
Buczuś.Jak ci się coś takiego robi ,to smaruj cos rza albo nawet dwa dziennie ,ale cienko i przez pewien czs(10-14 dni).Chodzi o systematyczność,żeby codziennie był obecny cos.Jak dasz grubo ale tylko 2-4- razy to ci się nie naprawi ,a tylko skóra będzie schodzić i burak na twarzy i wtedy plamy pod burakiem i tak zostaną a ty będziesz miała wrażenie że je zlikwidowałaś.Najważniesz a przy cos to systematyczność.
Doktorka tak mi kazała robić jak cienie zauważę lub w przypadku jakiegoś wyjazdu gdzie jest dużo słońca-tak profilaktycznie.

chyba tak zrobie.Przez 1 tydzien dwa razy,a pozniej raz dziennie.

Ciasto mi cos za bardzo rosnie,mam wrazenie ,ze zaraz sie z foremki przeleje
Stary 2008-11-30, 15:42   #2197
Masima
Zadomowienie

Cytat:
chyba tak zrobie.Przez 1 tydzien dwa razy,a pozniej raz dziennie.

Ciasto mi cos za bardzo rosnie,mam wrazenie ,ze zaraz sie z foremki przeleje

Buczu jak ta babka ? Już pewnie na wierzchu jest. Ja jem trzeci dzień nieszczęsne gołąbki
Masima jest offline  
Stary 2008-11-30, 15:43   #2198
Anturium
Zadomowienie

Buczuś godzina minęła, jak tam babka, nie uciekła z foremki?
Anturium jest offline  
Stary 2008-11-30, 15:44   #2199
Anturium
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Masima Pokaż wiadomość
Buczu jak ta babka ? Już pewnie na wierzchu jest. Ja jem trzeci dzień nieszczęsne gołąbki
Haha Masi chyba obie mamy ochotę na to samo Buczka stawiaj babkęna stół
Anturium jest offline  
Stary 2008-11-30, 15:46   #2200
Masima
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Anturium Pokaż wiadomość
Haha Masi chyba obie mamy ochotę na to samo Buczka stawiaj babkęna stół

Też sobie to pomyślałam że czekamy obie aż Buczka wreszcie babke upiecze
Masima jest offline  
Stary 2008-11-30, 15:47   #2201
buczacza
Zakorzenienie

Cytat:
Buczuś godzina minęła, jak tam babka, nie uciekła z foremki?
troche opadla,ale bardzo smakuje.
Jakies stare przepisy znalazlam.Ta babka jest jogurtowo-olejowa.TZu jest zadowolony.Mowi,ze to najsmaczniejszy zakalec jaki w zyciu zjadl
Stary 2008-11-30, 15:49   #2202
Masima
Zadomowienie

Cytat:
troche opadla,ale bardzo smakuje.
Jakies stare przepisy znalazlam.Ta babka jest jogurtowo-olejowa.TZu jest zadowolony.Mowi,ze to najsmaczniejszy zakalec jaki w zyciu zjadl
Mój tez uwielbia zakalce
Masima jest offline  
Stary 2008-11-30, 15:59   #2203
buczacza
Zakorzenienie

Cytat:
Mój tez uwielbia zakalce

Staram sie jak moge,ale talentu kulinarnego u mnie brak

W Niemczech skonczyl sie tzw. Idol.
Wygral go mezczyzna ,ktory zarabial grajac na harmonijce ustnej NA ULICACH!!!
Zagral Ave Maryja i wygral.Gesia skore dostalam i poplakalam sie teraz(ogladam powtorke) Cudo

jak chcecie to posluchajcie
http://www.clipfish.de/channel/249/v...michael-hirte/

Edytowane przez buczacza
Czas edycji: 2008-11-30 o 16:23
buczacza jest offline  
Stary 2008-11-30, 16:30   #2204
Masima
Zadomowienie

Cytat:
Staram sie jak moge,ale talentu kulinarnego u mnie brak

W Niemczech skonczyl sie tzw. Idol.
Wygral go mezczyzna ,ktory zarabial grajac na harmonijce ustnej NA ULICACH!!!
Zagral Ave Maryja i wygral.Gesia skore dostalam i poplakalam sie teraz(ogladam powtorke) Cudo

jak chcecie to posluchajcie
http://www.clipfish.de/channel/249/v...michael-hirte/

Buczuś a u nas się skończył własnie pierwszy MAM TALENT. Wczoraj był finał i dzisiaj oglądam powtórke. Tez niesamowici byli.
Masima jest offline  
Stary 2008-11-30, 16:30   #2205
Anturium
Zadomowienie

Ach to się świetnie składa, bo ja także uwielbiam zakalce Co prawda przygoda z ciastami skończyła się u mnie dość dawno temu ale poczytać miło

Moje drogie!
Studiuję ostatnio różne artykuły na temat pracy naszej skóry, robię to z przyczyn oczywistych, muszę zrozumieć wszystkie mechanizmy jej działania. Brakuje mi schematów - rysunków w przekroju poprzecznym skóry suchej, tłustej, tłustej wysuszonej itd. Czy znacie może stronę, na której znalazłabym coś takiego?
Anturium jest offline  
Stary 2008-11-30, 16:50   #2206
buczacza
Zakorzenienie

Masimciu to tutaj nazywa sie Super Talent ,mnie sie pokrecilo.Nasz kwiatuszek zwariowal.Bedzie skore studiowac.Ja moge na okupanckich stronach poszukac.
Kwiatku szukac?
Stary 2008-11-30, 17:02   #2207
Masima
Zadomowienie

Cytat:
Ach to się świetnie składa, bo ja także uwielbiam zakalce Co prawda przygoda z ciastami skończyła się u mnie dość dawno temu ale poczytać miło

Moje drogie!
Studiuję ostatnio różne artykuły na temat pracy naszej skóry, robię to z przyczyn oczywistych, muszę zrozumieć wszystkie mechanizmy jej działania. Brakuje mi schematów - rysunków w przekroju poprzecznym skóry suchej, tłustej, tłustej wysuszonej itd. Czy znacie może stronę, na której znalazłabym coś takiego?

Antek znalazłam ci tylko przekrój poprzeczny zwykłej skory i wiesz co myślę że skóra swoją budowa nie rózni się między sobą. To znaczy tak samo wygląda sucha, normalna, tłusta czy mieszana, róznica polega jedynie na ilości produkowanego przez skórę sebum, ale nie zmienia to właściwosci skóry i naskórka, bo to co je różni dzieje się na zewnątrz.

http://www.dermart.pl/index.php?site...ia-BudowaSkory

Iv jak twoje plamiska?

Wczoraj wyczytałam ze nasze plamy to skupiska melanocytów. Skora na tych obszarach inaczej pochłania energię słoneczną, dlatego gdy tylko nadchodzą dni słoneczne, plamy stają się bardziej widoczne.
Dlatego je wtedy bardziej widzimy, albo wydaje się nam że pojawiają się cienie. To znaczy ze te miejsca pochłonęły większą ilosć promieni słonecznych (UV) i trzeba je bardziej cosmelanem potraktować, zeby zahamowac produkcję melatoniny.

Buczuś obejrzałam link, niesamowite.

Edytowane przez Masima
Czas edycji: 2008-11-30 o 17:19 Powód: uzupełnienie
Masima jest offline  
Stary 2008-11-30, 17:29   #2208
buczacza
Zakorzenienie

Ten grajek mial kilka lat temu wypadek,zostal kaleka.Pieniadze na zycie zarabial grajac na ulicy.A teraz wygral 100.000 tys.Euro i zrobi kariere

Masimko to wyglada na to,ze jestesmy skazane na cosmelan! I na luszczenie sie skory
Stary 2008-11-30, 17:31   #2209
Masima
Zadomowienie

Cytat:
Masimko to wyglada na to,ze jestesmy skazane na cosmelan! I na luszczenie sie skory

No dokładnie tak. Ja dzisiaj cały dzień czerwona znów jestem.
Masima jest offline  
Stary 2008-11-30, 17:41   #2210
buczacza
Zakorzenienie

Cytat:
No dokładnie tak. Ja dzisiaj cały dzień czerwona znów jestem.
a ja bede jutro koszmarnie wygladac.Chyba przesadzilam z ta iloscia cosmelana
Cassacia siedzi na watku malego kwc
Stary 2008-11-30, 18:10   #2211
kamilia
Zadomowienie

Buczuś, Castrolku - jakos tak mi dzsiaj towarzyszyłyście cały dzień w myslach i sercu - ja tez dzisiaj mam taką potrzebe przytulania się do mojej rodziny, cieszenia się nią, doceniania. Mam za soba taki spokojny dobry dzień - nareszcie. Rano długi sen, poranna kawa, potem kije z synem nad Wisłą, znowu sen . Moje kochane PLAMKI - nawet nie wiedzialam, jak bardzo bylam zmęczona. Teraz, kiedy ze mnie zeszlo napięcie, dopiero to do mnie dociera.
Dome - Twoja przygoda z jeleniem mnie przeraziła - to bylo cholernie groźne! Biedna Ty byłaś stojąc tam przez ponad godzinę
Kwiatuszku - Twoje poszukiwania wiedzy o skorze robią wrazenie! to będzie pierwsza praca naukowa Cosmelanki
kamilia jest offline  
Stary 2008-11-30, 18:27   #2212
dome
Zadomowienie

Dziewczyny moje Kochane - ja tylko na moment i wrocę wieczorem, gdy Maxia położę spać

Zaraz załaduje zdjęcia:
1. Maranty : jupi:

2. Cymbalniętej dome Waszej, ponieważ ... zdecydowałam się na wzięcie udziału w wyborach miss najgłupszej blondynki, postanowiłam w piątek wieczorem na moją cosmelańską gębę ... krem do depilacji twarzy ... położyć ... ot tak na dwie marne minutki.
Nienawidze mojego białego meszku na twarzy, normalnie dostaję wścieku gdy go widzę, a jeszcze używanie pudrów matujących pięknie go eksponuje ... więc ... zdecydowałam się ... go wydepilować
Kretynka ze mnie

Położyłam ... nic nie piekło ani tyci tyci - pomyślałam, hurraaa będę nareszcie łysa na twarzy
...Zmyłam krem ... i mało nie umarłam ... gdyby nie fakt, iż był późny wieczór i Max spał - pojechałabym na pogotowie, ból był taki, ze prawie się posiurałam po rajatch

Takiego bólu ... o takiej wnikliwości i intensywności ... jeszcze nie dane mi było zaznać Zwykła woda ... mnie "bolała" ... spuchłam niemiłosiernie ...

Położyłam auriderm pieczenie jeszcze się spotęgowało tak, że brakło mi tchu ... wytrzymałam, położyłam BP w maści i ... dopiero zasnęłam na 3 godziny
Następnego dnia ( sobota i heca z jeleniem ) .. pojechałam do Gorzowa, z gębą zaklejoną maściami ratującymi ... nie wytrzymałam po drodze z bólu, podjechałam do apteki i dostałam bez recepty środki p-bólowe ... tak masakrycznie to wyglądało Zdjęcia robiłam po 24h ... Dzisiaj jest strup, dlatego też na zdjęciacach z MOJĄ Marantą mam wokół szyi bawełnianą chustę ... ból jest tak okropny... to ku przestrodze wszystkich innych - maniaczek depilacji Oczywiście byłam w kontakcie z moją Guru, ktora pokierowała moim samoleczeniem... Już mi obiecała, że te cholerne włoski mi laserem wykońćzy - TEŻ

Edytowane przez dome
Czas edycji: 2008-11-30 o 19:42
dome jest offline  
Stary 2008-11-30, 18:39   #2213
kamilia
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez dome Pokaż wiadomość
Dziewczyny moje Kochane - ja tylko na moment i wrocę wieczorem, gdy Maxia położę spać

Zaraz załaduje zdjęcia:
1. Maranty : jupi:

2. Cymbalniętej dome Waszej, ponieważ ... zdecydowałam się na wzięcie udziału w wyborach miss najgłubszej blondynki, postanowiłam w piątek wieczorem na moją cosmelańską gębę ... krem do depilacji twarzy ... położyć ... ot tak na dwie marne minutki.
Nienawidze mojego białego meszku na twarzy, normalnie dostaję wścieku gdy go widzę, a jeszcze używanie pudrów matujących pięknie go eksponuje ... więc ... zdecydowałam się ... go wydepilować
Kretynka ze mnie

Położyłam ... nic nie piekło ani tyci tyci - pomyślałam, hurraaa będę nareszcie łysa na twarzy
...Zmyłam krem ... i mało nie umarłam ... gdyby nie fakt, iż był późny wieczór i Max spał - pojechałabym na pogotowie, ból był taki, ze prawie się posiurałam po rajatch

Takiego bólu ... o takiej wnikliwości i intensywności ... jeszcze nie dane mi było zaznać Zwykła woda ... mnie "bolała" ... spuchłam niemiłosiernie ...

Położyłam auriderm pieczenie jeszcze się spotęgowało tak, że brakło mi tchu ... wytrzymałam, położyłam BP w maści i ... dopiero zasnęłam na 3 godziny
Następnego dnia ( sobota i heca z jeleniem ) .. pojechałam do Gorzowa, z gębą zaklejoną maściami ratującymi ... nie wytrzymałam po drodze z bólu, podjechałam do apteki i dostałam bez recepty śroki p-bólowe ... tak masakrycznie to wyglądało Zdjęcia robiłam po 24h ... Dzisiaj jest strup, dlatego też na zdjęciacach z MOJĄ Marantą mam wokół szyi bawełnianą chustę ... ból jest tak okropny... to ku przestrodze wszystkich innych - maniaczek depilacji Oczywiście byłam w kontakcie z moją Guru, ktora pokierowała moim samoleczeniem... Już mi obiecała, że te cholerne włoski mi laserem wykońćzy - TEŻ
Domuś ....... mowę mi odjęło....biedna Ty jesteś. Tu jeleń z rogami , tu walka z meszkiem. Słoneczko - a może Ty, zanim znowu cos sobie wymyslisz, to najpierw wrzuć to na forum nasze ? To może przynajmniej bys sobie kości twarzy nie rozpuszczała
kamilia jest offline  
Stary 2008-11-30, 18:57   #2214
buczacza
Zakorzenienie

domus no przeciez kremow depilacyjnych nie powinno sie na twarz nakladac
Skora robi sie bardzo cienka, i regeneracja trwa bardzo dlugo.Cholera jasna,Ty tez masz wiecznie cyrki

kamilciu Rowniez spedzilam spokojna niedziele.Leniuchowalismy wspaniale,napychalismy sie zakalcem.Uczylismy sie angielskiego na wesolo.Corcia pisze prace jutro i uczyc sie jej nie chce.To wymyslilam nauke na wesolo
Wery gud nam poszlo
A teraz zrobie sobie pyszna herbatke
Stary 2008-11-30, 19:00   #2215
buczacza
Zakorzenienie

domcio !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!PIEKNA JEST TWOJA MARANTA,CUDO: jupi:

Gratuluje!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
Jaka to rasa?

Edytowane przez buczacza
Czas edycji: 2008-11-30 o 19:01
buczacza jest offline  
Stary 2008-11-30, 19:00   #2216
ivonako
Zadomowienie

Buczuś, dopiero teraz zobaczyłam Twojego jęzorka na Truskawce

Te cholerne plamy chyba jednak wracają, Madziusi nie wracają, bo ona miała je z innej przyczyny. Czy jest laska której nie wróciły? Nie ma U mnie nie jest tak źle.... na dzień dzisiejszy

Masimka dzięki za namiar na lakierek ząbkowy. Czy jest tam jeszcze coś, co mogłabym kupić/jeśli wnikałaś bardziej w tę stronkę?
Masi stwierdziłam, że filtrem będę się smarowała codziennie, bez względu na pogodę.

Domcia
słonko ale sobie narobiłaś. Płakać się chce jak się na Twój ból patrzy
Konik przepiękny, cudowny i same ochy i achy... Koniczka znaczy się
Domcia mówisz, że lubisz szybko jeździć....nie chciałam krzyczeć na Was "laski ciężkonogie" ale ja to zawsze... wolę wolniej, nigdy nie wiadomo co można zastać na drodze.
I cosmelan też...wolno i dokładnie

Buczka liściastą, wielkoliściastą poproszę

I jeszcze Buczuś.... ja Ci powiem jak było z moją mamcią i jej paleniem.
Mamcia paliła, paliła i paliła i mnie wkurzała, bo morały, jakie prawiła wcześniej - jakoś mi w gruzach legły. I jak jej zwracałam uwagę, że czegoś innego mnie uczyła, to ciągle słyszałam...jutro, od jutra, od pojutrza...
Któregoś razu zapytałam, czy może mi przysiąc że od jutra nie będzie paliła...a że chciała się mnie pozbyć to powiedziała przysięgam... a ja dodałam, że przysięga na moje życie.
To był taki emocjonalny szantaż... ale na tyle skuteczny, że za fajkę się od tamtego czasu nie złapała. Minęło 11 lat.

Edytowane przez ivonako
Czas edycji: 2008-11-30 o 19:08
ivonako jest offline  
Stary 2008-11-30, 19:01   #2217
Masima
Zadomowienie

Dome oszalałaś, no po prostu odbiła ci palma, nie wiem jak mogę ci jeszcze nagadac za to co zobaczyłam na tych fotkach. A instynkt zachowawczy nie dał o sobie znac ? Nic a nic ani troche ? Sorry ale głaskanie nic tu nie da, coś ty narobiła no ? Nic już nie kombinuj
Masima jest offline  
Stary 2008-11-30, 19:12   #2218
buczacza
Zakorzenienie

ivus ja zrobilam chinska z platkami roz.Pyszna,bo bez sztucznych aromatow.I nie wali rozami tylko ma delikatny smak

Masimka ja domciowi najchetniej w d...e nakopalabym
Stary 2008-11-30, 19:15   #2219
kamilia
Zadomowienie

Domuś - jeżeli masz w zanadrzu jeszcze jakis pomysł, to nie ma pomiłuj - pisz jak na spowiedzi!
kamilia jest offline  
Stary 2008-11-30, 19:16   #2220
buczacza
Zakorzenienie

JEZUS MARJA
domcio !!!!!!!!!!!!!!!!! Ty jestes walnieta
patrzylam sie tylko na konia i nie zwrocilam uwagi ,ze inne fotki wkleilas.

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości