Skóra po depilacji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-11-23, 20:35   #1
magnoliaa
Raczkowanie

Skóra po depilacji

Witam! Moim problemem jest stan skóry po depilacji. Bez względu na to jakiej metody bym nie użyła, zawsze coś jest nie tak. Gdy używam depilatora na skórze pojawiają się czerwone plamki w miejscu usuniętych włosów. Utrzymują się one przez kilkanaście dni, praktycznie do momentu odrastania włosków. Wygląda to jak wysypka. Po maszynce też się te kropki pojawiają, ale znikają po kilku godzinach. Po goleniu jednak włoski szybko odrastają i często towarzyszą im taki jakby małe strupki, mimo że przy goleniu nigdy nie zdarzyło mi się "zaciąć", nigdy nie leciała krew - robię to bardzo delikatnie. Jeśli chodzi o kremy, to moja skóra ich raczej nie toleruje. Próbowałam paru, ale zaraz po nałożeniu strasznie zaczynała mnie piec.
Jest to dla mnie kłopotliwe i uciążliwe, bo przez te reakcje nie mogę osiągnąć efektu idealnie gładkich nóg. Muszę zadowalać się jedynie nogami bez włosków. Myślałam o depilacji ciepłym woskiem u kosmetyczki, ale nie wiem czy warto. Może ktoś ma podobny problem i może coś doradzić?
Stary 2008-11-24, 16:54   #2
Bdebdusia
Raczkowanie

Dot.: Skóra po depilacji

Kochana mam dokładnie to samo. Strasznie to denerwujące, szczególnie latem Tylko, że mnie po użyciu depilatora (tak z 4-5 dni po) czasami tak swędzą jeszcze nogi do tego, że szok No i jak to podrapię, to masakra...
Po maszynce też mam podrażnioną skórę. I już chyba wolę ten depilator, przynajmniej rzadziej go używam, bo golić to bym musiała co dzień lub co drugi dzień. Próbowałam też kremów do depilacji, ale też podrażniały mi skórę i na dodatek straaasznie śmierdziały. Ja boje się tego wosku, bo jeśli po wyrwaniu depilatorem mam podrażnioną skórę (takie właśnie czerwone plamki, jakby krwiaczki), a co bedzie po wosku

Jak jest Ci źle, to pomyśl że kiedyś byłaś najszybszym plemnikiem

Bdebdusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-24, 23:52   #3
Dualstar
Wtajemniczenie

Mam dokładnie to samo. Jak masz te strupki to może włosy ci wrosły pod skórę ? jak tak to możesz je delikatnie podważyć pęsetką albo zostawić, bo wiem jakie są ich konsekwencje. A jeżeli chodzi o te czerwone plamki to niestety większość osób tak ma. Możesz wybrać się do dermatologa by przepisał ci maść na to , ale z własnego doświadczenia wiem że zbytnio to nic nie daje. Mi odrastają włosy po goleniu maszynką praktycznie w 2 dni a na drugi dzień już mi widać takie czarne kropki, a włoski mam grube i sztywne a nadomiar tego bardzo czarne. Jak miałam zajęcia z kosmetologii to kosmetolożka powiedziała że jeżeli chodzi o mnie to u mnie jedynym wyjściem, aby mieć takie nieskazitelnie gładkie nogi i pozbycie się tych plamek i widniejących kropek jest depilacja laserowa i tak szczerze mówiąc bardzo się nad tym zastanawiam, bo mam już dość takiej sytuacji w lato muszę chodzić w rajtuzach bo już na drugi dzień wszystko widać i niekomfortowo się czuje
Dualstar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-26, 09:57   #4
tiarus
Raczkowanie

gdzieś na którymś temacie czytałam, że jakaś wizażanka depiluje się na balsam...
to znaczy zamiast pianki czy mydła czy czegokolwiek innego, nakłada balsam i tak się goli...
chwaliła efekty, mówiła że żadnych podrażnień, nic się nie dzieje...
ja tego nie robiłam, ale zawsze można poszukać i podpytać
Stary 2008-11-26, 22:28   #5
Bdebdusia
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez tiarus Pokaż wiadomość
gdzieś na którymś temacie czytałam, że jakaś wizażanka depiluje się na balsam...
to znaczy zamiast pianki czy mydła czy czegokolwiek innego, nakłada balsam i tak się goli...
chwaliła efekty, mówiła że żadnych podrażnień, nic się nie dzieje...
ja tego nie robiłam, ale zawsze można poszukać i podpytać
Też ostatnio na Wizażu coś takiego czytałam Trzeba wypróbować

Jak jest Ci źle, to pomyśl że kiedyś byłaś najszybszym plemnikiem

Bdebdusia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości