Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna Podnoszenie jakości życia zdrowych ludzi metodami pozachirurgicznymi - pytania i odpowiedzi.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-11-26, 09:56   #1
@Agulka@
Raczkowanie

Question Laserowe usuwanie popękanych naczynek

Zgłaszam się do was z prośbą o polecenie mi zakładu w WARSZAWIE, gdzie mogłabym usunąć sobie metodą laserową(no chyba, że któraś z was zna lepszy sposób) popękanych naczynek?!Jakieś polecone miejsca!!Pierwszy raz będę sobie to chciała zrobić a nie chcę trafić na jakiś bezndzieny zakład(bo takich dużo) i wydać kasę bezsensownie.
@Agulka@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 11:56   #2
Silla29
Przyczajenie

Question Dot.: Laserowe usuwanie popękanych naczynek

Witam,

ja również mam prośbe o polecenie jakiegoś dobrego zakładu w ŁODZI na usunięcie pajączka z twarzy. Borykam się z tym problemem od 5 lat i cały czas nie moge się zdecydować czy go usunąć czy nie. Słyszałam mnóstwo opinii na ten temat, jedni mówią,ze tak, inni , że to twarz blisko oka lepiej nie ruszać bo może pozostać blizna po zabiegu .
A ja mam już dosyc tego pajączka i chciałabym sie go pozbyć. A może są jakieś inne metody na jego pozbycie się ??? Pomóżcie proszę.

Pozdrawiam
Silla29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 10:26   #3
@Agulka@
Raczkowanie

Dot.: Laserowe usuwanie popękanych naczynek

Widze ze chyba nikt nic nie moze nam polecic...a szkoda;/
Stary 2008-12-02, 11:04   #4
Rzeczywiscie15
BAN stały

W Krakowie polecam Dermed na Tomasza. Miałam po zimie problemy z naczyńkami i właśnie tam usuwałam.
Rzeczywiscie15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 14:58   #5
Silla29
Przyczajenie

@Agulka@

dowiadywalam sie na wlasna reke i w Warszawie jest salon Bella przy ul. Pieknej,
posiadaja tam laser diolite najnowoczesniejszy do usuwania naczynek, sama zapisalam sie tam na usuniecie mojego pajaka pod koniec stycznia, jesli mi nic nie wypadnie dam znac jak poszlo i jakie efekty, jesli chodzi o cene pani poinformowala mnie ze za usuniecie takiego pajaczka jesli nie jest duzy moze wyjsc okolo 100 pln,

pozdrawiam
Silla29 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-26, 22:40   #6
Sif
Raczkowanie

Witajcie!
To mój 1-szy post. Zamierzam poddać się laserowemu zamykaniu naczynek na nogach. Wiem że efekty nie będą trwałe, bo podatności na pękanie naczynek się nie zlikwiduje Ale mam nadzieję że chociaż rok mi się to utrzyma. Czy któraś z Was ma w tym temacie jakieś doświadczenie? Generalnie jestem zdecydowana, ale chętnie posłucham Waszych opinii
Sif jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 10:47   #7
FoundatioN
Raczkowanie

hej, podpinam się pod pytanie Sif. Też muszę poddać się temu zabiegowi. Mam strasznie popękane naczynka na nogach, których jest coraz więcej w zastraszająco szybkim tempie pojawiają się nowe . Napiszcie jaki jest koszt takiego zabiegu?

Pozdr.

~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~ .~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~

"Idealna żona - to kobieta, która ma idealnego męża."
Booth Tarkington
~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~ .~.~.~.~.~.~.~.~.~.~.~
FoundatioN jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 21:31   #8
Sif
Raczkowanie

Co do kosztów, to podobno za całe nogi może wyjść koło 1500 zł.
Pytałam kiedyś jednej kosmetyczki o ten zabieg (w salonie w którym pracowała robiły zamykanie naczynek na twarzy), to powiedziała że najlepiej sprawdza się laser neodymowo-yagowy, IPL jest podobno za słaby - sprawdza się tylko na twarzy i na bardzo małych pajączkach na nogach. Mnie najbardziej martwi to, że zazwyczaj potrzeba 2-3 zabiegów w odstępach około miesięcznych, a ja w czerwcu wybywam na południe Europy i mała szansa jest że się do tego czasu uporam ze wszystkimi naczynkami Tym bardziej że po zabiegu przez minimum miesiąc nie można się opalać :/ Za późno się za to zabrałam
Wczesniej myślałam o skleroterapii, ale poczytałam trochę o tym i to jednak nie dla mnie...
Tak czy inaczej w najbliższym czasie chcę się zapisać na taki zabieg, wcześniej jest zawsze konsultacja z dermatologiem, może wtedy wyjaśnią się moje wątpliwości.
Stary 2009-04-06, 17:52   #9
Sif
Raczkowanie

Widzę że laserowe zamykanie naczynek na nogach nie wzbudza dużego zainteresowania
Dziś byłam na 1-szym zabiegu. Wykonano mi próbę laserową w celu określenia parametrów mocy laseru w stosunku do mojej skóry i naczynek. Zamknięto przy tym jedno naczynko. Nie było to przyjemne doznanie, trochę piekło, ale dla mnie jest to ból do zniesienia Póki co to naczynko jest nadal widoczne, więc nie wiem czy tak ma być przez jakiś czas czy po prostu jeden zabieg nie wystarcza... Czasem podobno wystarcza jeden, czasem potrzeba aż 4-ech... Generalnie pan doktor nie pozostawił mi złudzeń - powiedział że trochę zły okres na to wybrałam i do czerwca wszystkich naczynek nie da rady pozamykać. Więc pozamyka się tylko niektóre, dobre i to
W przyszłym tygodniu idę na normalny zabieg, na którym zamykana będzie większa ilość pajączków.
Ja jestem tylko ciekawa na jak długo się je zamknie, na ile to skuteczne, bo to dzisiejsze zamykane naczynko jest nadal widoczne No ale może tak ma być... Szkoda że nikt nie chce się wypowiedzieć w tym temacie
Stary 2009-04-15, 21:14   #10
LaPetiteFille
Przyczajenie

Sif...ja jestem zainteresowana usuwaniem naczynek na nogach Moglabyś na bieżąco informować jak tam efekty? I mam jeszcze pytanie: czy masz usuwane naczynka na łydkach i udach?
LaPetiteFille jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 21:25   #11
Sif
Raczkowanie

Tak, na udach i łydkach.
Byłam na tym zabiegu i pan doktor pozamykał większość małych pajączków, natomiast w kwestii większych rozszerzonych naczynek niestety zalecił skleroterapię Dał mi namiar na lekarza który się tym zajmuje i jestem zapisana na zabieg na początek maja. Po prostu gdybym miała te większe zamykać laserowo, to trwałoby to dłużej, a tak po prostu wystarczy jeden zastrzyk żeby zamknąć takie naczynko na całym odcinku. Tylko trochę przeraża mnie myśl o chodzeniu w tych opaskach uciskowych i boję się powikłań w postaci zakrzepów, które czasami się zdarzają :/ No ale zobaczymy, może nie będzie tak źle Jestem bardzo zdeterminowana i chcę pozbyć się większości tych żyłek w tym sezonie!
Jeśli chodzi zaś o sam zabieg laserowego zamykania to ojj... czasem zabolało... Momentami naprawdę paliło :/ To takie uczucie jakby "kopał" prąd Jak lekarz strzela wiązką światła w naczynko to się to odczuwa jak rażenie prądem, jak takie szybkie ukłucie gorącą igiełką... Na szczęście po prawie każdym takim strzale przecierał skórę jakimś żelem i to łagodziło ból. Więc dzielnie wytrzymałam Po zabiegu efektów nie widać od razu, muszę cierpliwie poczekać jeszcze ze 2-3 tygodnie... Generalnie po wszystkim jest lekki obrzęk w miejscach gdzie "strzelał" laser, zaczerwienienie albo siniaki... Ale to ponoć normalne i po paru tygodniach ma się to powchłaniać. Zobaczymy, na pewno o tym napiszę

Edytowane przez Sif
Czas edycji: 2009-04-20 o 21:26
Stary 2009-04-21, 17:02   #12
LaPetiteFille
Przyczajenie

Dzięki za informacje, ja się chyba wstrzymam do jesieni. Boję się wlaśnie chodzenia w tych uciskowych opaskach i siniaków przez kilka tygodni, a robi się już coraz cieplej, więc cieżko by mi było wytrzymać w długich spodniach. Czekam na dalsze wiedomości. I zyczę szybkich efektów Mam jeszcze pytanie (nie wiem czy już wspominalaś) w jakim mieście usuwałaś pajączki?
Stary 2009-04-29, 11:51   #13
Sif
Raczkowanie

Usuwałam w Warszawie.
Chyba zaczynam widzieć efekty Przynajmniej w niektórych miejscach, gdzie zszedł już obrzęk, siniak lub zaczerwienienie widzę, a właściwie to nie widzę tych pajączków
We wtorek mam tą skleroterapię. Cały czas mam obawy i nie wiem czy w ostatniej chwili, będąc już w gabinecie, się nie rozmyślę. Boję się zakrzepów po zabiegu, tym bardziej że łykam tabletki antykoncepcyjne. Lekarz mi powiedział, że jak zrobię to w maju, to do mojego wyjazdu w połowie czerwca powinno mi się wszystko zagoić a ślady poznikać. Tylko że ja będę leciała samolotem, a wiadomo jak to źle wpływa na krążenie krwi w nogach, więc pewnie nafaszeruję się różnymi lekami przeciwżylakowymi, poprawiającymi krążenie, rozrzedzającymi krew i uszczelniającymi naczynia krwionośne.... ech... i tak się boję... Podobno będę mogła się opalać, ale ja się boję że nie zagoi się wystarczająco na tyle bym mogła wylegiwać się na plaży
We wtorek mam nadzieję na rozwianie moich wątpliwości i powyjaśnianie tych kwestii. W ostateczności po prostu zrezygnuję z zabiegu Dam znać
Stary 2009-05-05, 18:41   #14
kkasiaaa
Zadomowienie

Sif i jak po zabiegu ?? Ja właśnie nie wiem czy lepiej poddac się skleroterapii czy usunąc laserowo ale zdaje się że ze wzgdlędu na karmienie piersiąskleroterapia odpada , ciekawe jak to jest z laserem
Lena 5 lat
kkasiaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 11:44   #15
Sif
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kkasiaaa Pokaż wiadomość
Sif i jak po zabiegu ?? Ja właśnie nie wiem czy lepiej poddac się skleroterapii czy usunąc laserowo ale zdaje się że ze wzgdlędu na karmienie piersiąskleroterapia odpada , ciekawe jak to jest z laserem
Hmm.. wiesz co, laserowo to można usunąć tylko te mniejsze pajączki, wystarcza wtedy 1-2 zabiegi i szybko jest efekt, natomiast przy dużych jest mniejsza skuteczność i większa ilość zabiegów. Dlatego mi do tych większych lekarz polecił skleroterapię. Na pewno ani lasera ani sklero nie można stosować będąc w ciąży, ale co do karmienia to nie wiem...

Ja miałam wczoraj tą skleroterapię i oczywiście pan doktor powiedział że nie ma szans pozbyć się wszystkiego do połowy czerwca. Zdąży mi zrobić tylko po jednej serii ostrzyknięć, a zazwyczaj potrzeba potem jeszcze 2-giej, takiej poprawiającej to co się nie zamknęło po 1-szej. Ale i tak się zdecydowałam, bo może chociaż niektóre da się zamknąć za jednym razem. Wczoraj miałam robioną jedną nogę, w sobotę idę na drugą Zabieg trwał około 40 minut, niektóre żyłki miałam zamykane poprzez zwykłą skleroterapię, inne poprzez piankową. Zastrzyki nie są bardzo bolesne, wykonywane są cieniutką igiełką więc w zasadzie szczypie tylko trochę jak jest wstrzykiwany ten środek sklerotyzujący (im bardziej stężony tym bardziej szczypie, ja miałam wstrzykiwane słabo stężone, więc szczypało tylko czasami).
Jak miałabym porównać ból, to skleroterapia jest mniej bolesna niż laser. Teraz mam całą nogę owiniętą bandażem elastycznym, wyglądam jak mumia Dopiero w sobotę będę mogła go zdjąć
Po zabiegu musiałam przez 20-30 minut chodzić. Teraz, w czasie gojenia pod bandażem, też muszę prowadzić w miarę aktywny tryb życia, tzn. jak najwięcej chodzić, a jak najmniej siedzieć czy stać.
I to tyle na razie, czekam teraz na efekty na tej nodze i na zabieg na drugiej
Stary 2009-05-07, 16:38   #16
LaPetiteFille
Przyczajenie

Sif, zazdroszczę Ci, że masz już to prawie za sobą. Żałuję, że też się wcześniej nie zdecydowałam, ale jak tylko przyjdzie jesień to zamierzam się "tego" pozbyć. Tym razem nie odpuszcze Zmotywowałaś mnie
Stary 2009-05-31, 03:54   #17
@Agulka@
Raczkowanie

A ja bylam wczoraj u dermatolog zeby ocenila moje nogi..powiedziala ze u mnie wystarczy laser IPL, ze zmiany nie sa duze i wycenila mi nozki na 300zl za 1 zabieg i ponoc 1 mi wystarczy-fajnie by bylo gdyby tak sie okazalo na prawde..Jak powiedzialam ze chce zamknac zylki9-bo wyskakuja mi takie niebieskie od czasu do czasu, to powiedziala bym dala sobie z tym spokoj na razie..hmm..one mnie wkurzaja strasznie no i chyba bede musiala isc do innej kliniki bo ta kobitka mi tego nie zrobi..
Tez sie boje tego lasera jest czerwiec, w sumie nie najlepszy moment na tego typu zabiegi no ale wiadomo ze chce sie miec w miare ladne nozki latem, zeby je jakos odslonic..heh..mam teraz zagwostke czy sie wstrzymac, czy pojsc do innego lekarza, czy zrobic tam..
Sif a ty w jakim gabinecie w Wawce robilas zabieg i zrobisz ta skleroterapie?Ja tez jestem z Wawy i dlugo nie moglam sie na zaden gabinet zdecydowac bo w sumie troche jest ich na rynku..
Stary 2009-06-11, 15:00   #18
Sif
Raczkowanie

Ja jestem już miesiąc po zabiegach lasera i skleroterapii, widzę efekty, ogólnie jestem zadowolona Generalnie lepsze efekty widzę po skleroterapii, być może dlatego że laserem miałam zamknięte tylko kilka maleńkich pajaczków. Skleroterapia daje jednak bardziej spektakularne efekty Została mi tylko jedna żyłka, której nie udało się zamknąć jednym zabiegiem, ale nie rzuca się to w oczy i ogólnie nóżki mam ładne Więc polecam i laser i sklero, przynajmniej przez jakiś czas można się cieszyć ładnymi, wolnymi od pajączków nóżkami. Wiadomo że z czasem znowu przybędzie mi pajączków, bo podatności na pękanie naczynek się nie zlikwiduje, takie geny Już mam parę nowych, ale są maleńkie Więc wiem już na pewno że zimą znowu zabiorę się za naczynka i tym razem na pewno szybciej i sprawniej to pójdzie, teraz to za późno się za to zabrałam (w maju!), a przez minimum miesiąc (generalnie do czasu aż się wszystko wygoi i powchłania) nie można się opalać, więc mam ładne nogi, ale jestem blada jak ściana A w przyszłym tygodniu lecę na wakacje na południe, więc będę musiała ostrożnie się opalać i odpowiednio dozować sobie dawkę promieni słonecznych

Odpowiadając na pytanie koleżanki wyżej - laser robiłam w salonie Elite, a skleroterapię w Dermedicusie, ale z tego co wiem to już tam nie robią naczynek, bo jest lato i teraz nie ma to sensu
Stary 2009-06-11, 15:22   #19
@Agulka@
Raczkowanie

Hmm a Dermedicus ten na bemowie czy jakis inny?Jaki jest tam koszt tej skleroterapii??Z czego sie orientuje to ja sie wykonuje bardziej na zyly widoczne niz na naczynka- jak to jest wlasciwie?
A co do elite to pewnie ten na Kabatach salon-slyszalam ze nie jest tam zbyt milo i dobrze..Jakie jest twoje zdanie Sif?
Stary 2009-06-24, 19:27   #20
Rider
Rozeznanie

Jakby ktoś szukał dobrego zakładu w Zielonej Górze to polecam "Gejsza" 350zł, babka wie co robi. Byłam u niej dwa razy, nie miałam zadnych ran, a skóra sie poprawiła, małe naczynka poznikały i mam teraz dużo jaśniejszą cerę. Ogólnie jestem bardzo zadowolona z jej pracy i pójde do niej na jesień. Nie żal mi wydanych pieniędzy, szczególnie, że wiem, iż niekiedy nie ma efektów
Rider jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości