Kolczyk w wędzidełku pod językiem - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-07-27, 08:47   #31
feelinolovve
Przyczajenie

GG do feelinolovve
Dot.: Kolczyk w wędzidełku języka albo wargi dolnej

Ja wolę sobie pod językiem zrobić To taki kolczyk tylko dla mnie Robiłam sobie sama wczoraj na wędzidełku wargi dolnej noo owszem bolało ale może sama się podbudowałam , że tak czułam ból bo strasznie bałam się. Jak tylko kupię kolczyk idę do piercerki i zrobię go za 20 zł. Ale nie jestem przekonana czy nie bd metalu w buźce czuć ;|
feelinolovve jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-04, 17:22   #32
Madziolas
Przyczajenie

Wink Dot.: Kolczyk w wędzidełku języka albo wargi dolnej

(Wędzidełko pod językiem)
Metalu w ustach wcale nie czuć, ja przebijałam sama już 3 raz z kolei.
Bol byl do zniesienia, lekkie ukłucie. Chwile później potrzęsło językiem, ale to już skutek uboczny ;D. Pierwszy dzień czuć obolały język, i początek wędzidełka a poza tym wszystko jest okej

PS. w google naprawde nie ma nic, na ten temat. -.-
ugrh

Edytowane przez Madziolas
Czas edycji: 2009-10-04 o 17:24
Madziolas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 15:06   #33
feelinolovve
Przyczajenie

GG do feelinolovve

Nooo noo to zdecydowałam się Pod jęzorem robię ;D A nie sepleniłaś po przebiciu i jak było z jedzeniem?;D
feelinolovve jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-07, 20:18   #34
Madziolas
Przyczajenie

Niee. To zalezy od wielkosci kolczyka, mysle ze z jakims mega koluychem byłyby problem z mówieniem ;D
Madziolas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-19, 17:00   #35
iwulaa
Rozeznanie

Dot.: Kolczyk w wędzidełku pod językiem

a ja sie chce dowiedziec czy po przebicu mozna normalnie jesc i spozywac alkohol? i czy od takiego kolczyka bardzo niszczy sie szkliwo?
iwulaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 19:13   #36
paloma13
Przyczajenie

Nic nie bolało. Nie każdy piercer chwyta w szczypce. po przebicu żadnego nabiału i alkoholu oraz gum do żucia. goi się 1-2 tygodni. Znieczula się. Ja osobiście miałam robione nie dawno i było świetnie lecz na drugi dzień kulka odręciła się i wyleciała a kolczyk nie mineło 30 min a już zarosła dziurka ale ide koljny raz na przekłucie po nowym roku. Przebicie super tylko problem jest taki że ogułem bardzo ciężko jest dokręcić kulki. Włożenie kolczyka to pikuś ale z dokręcaniem to męczarnia gumowe rękawiczki nic nie pomagają przy dokręcaniu bez odpowiedniego sprzetu na początku jest kiepsko dokręcić a paluchami tez ciężko tam dojść. znajoma kiedyś chwytała w zęby kolczyk ale pewnego razu już jej został w zębach poprostu sobie wyrwała. Kolczyk używa sie bananka na początek dosyć duzego gdyż jest opuchlizna ja miałam i pod językiem spuchnięte jak i język lekko. samemu lepiej nie ryzykować bo można dostać zakażenia itp. a także można se plenić i nie wymawiać takich literek jak r,cz itd. ale kolczyk świętny szybko si edo niego przyzwyczaiłam
paloma13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-25, 19:22   #37
paloma13
Przyczajenie

Nic nie bolało. Nie każdy piercer chwyta w szczypce. po przebicu żadnego nabiału i alkoholu oraz gum do żucia. goi się 1-2 tygodni. Znieczula się. Ja osobiście miałam robione nie dawno i było świetnie lecz na drugi dzień kulka odręciła się i wyleciała a kolczyk nie mineło 30 min a już zarosła dziurka ale ide koljny raz na przekłucie po nowym roku. Przebicie super tylko problem jest taki że ogułem bardzo ciężko jest dokręcić kulki. Włożenie kolczyka to pikuś ale z dokręcaniem to męczarnia gumowe rękawiczki nic nie pomagają przy dokręcaniu bez odpowiedniego sprzetu na początku jest kiepsko dokręcić a paluchami tez ciężko tam dojść. znajoma kiedyś chwytała w zęby kolczyk ale pewnego razu już jej został w zębach poprostu sobie wyrwała. Kolczyk używa sie bananka na początek dosyć duzego gdyż jest opuchlizna ja miałam i pod językiem spuchnięte jak i język lekko. samemu lepiej nie ryzykować bo można dostać zakażenia itp. a także można se plenić i nie wymawiać takich literek jak r,cz itd. ale kolczyk świętny szybko si edo niego przyzwyczaiłam. Sory za błędy

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:19 ----------

hmm... ból każdy inaczej odczuwa ale jak coś to muwie co ja odczuwałam. To mi przypominało szczepienie czy coś w tym stylu mniej bolesne niż pobranie krwi *
Stary 2009-12-25, 23:29   #38
snide
Zadomowienie

GG do snide

co tam jest do znieczulania a raczej jaki jej tego sens? przekłucie to sekunda.
goi się około miesiąca-często bywa, że szybciej.
czy ja wiem czy na prawdę tak trudno odkręcić kulki. imo lateksowe rękawiczki wystarczą + coś do przytrzymania kolczyka by się nie ruszał. faktycznie ciężko to zrobić palcami dlatego najlepiej mieć jakieś szczypce czy coś w tym stylu by złapać kolczyk i odpowiednio go ułożyć by dokręcanie kulki/ek nie było masakrą.
w zęby?! to chyba musiała mieć sztangę długości 15mm ew. podkowę, ale ta bywa niebezpieczna, przynajmniej w moim przypadku.
czytając "dosyć dużego" mam w głowie banana o dł. 15/20mm. 10, 12mm powinno starczyć.
seplenienie etc często nie są zasługą przekłucia.

snidehead.blogspot.com sneakers
facebook.com/snidehead
snide jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-26, 00:22   #39
paloma13
Przyczajenie

nie muwie że każdy znieczula bo to zależy od klienta ale jest możliwość znieczulenia. W moim przypadku piercerka miała problemy z dokręceniem pomimo że miała rękawiczki gdyż było sporo śliny itp. więc szczypcami się udało
Stary 2009-12-28, 23:38   #40
Lexy
Raczkowanie

Podłączam się z pytaniem Czy jak dotykacie czubkiem języka kolczyk i bawicie się nim to czujecie takie nieprzyjemne uczucie, nie wiem jak to nazwac...jakby zbyt mocne naciąganie więzadełka czy języka? Często bawicie się w ten sposób kolczykiem czy było tak tylko na początku? Chciałabym dowiedziec sie ogólnych opinii o tym, czy taki kolczyk przeszkadza, zahacza o coś ? : )

I can fly
but I want his wings
I can shine even in the darkness
but I crave the light that he brings
I can love
but I need his heart
I am strong even on my own
but from him I never want to part
Lexy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 01:03   #41
snide
Zadomowienie

GG do snide

nieprzyjemne uczucie było na początku-kilka godzin/dni po przekłuciu.
częstotliwość zabawy kolczykiem zależy od posiadacza. osobiście nie polecam-zwiększa prawdopodobieństwo migracji.
jeśli masz banana/sztangę to nie zahacza, jeśli masz podkowę to zahacza o zęby przy wysuwaniu języka.

facebook.com/snidehead
Stary 2009-12-29, 15:37   #42
Lexy
Raczkowanie

Dziekuje bardzo za odpowiedz Jeszcze się nad tym zastanowie, poszukam piercera i mozliwe, ze sie zdecyduje

I can fly
but I want his wings
I can shine even in the darkness
but I crave the light that he brings
I can love
but I need his heart
I am strong even on my own
but from him I never want to part
Lexy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 23:28   #43
paloma13
Przyczajenie

mam pytanko... mam tongue web od około 2 tygodni. i mam biały osad na kuleczkach. Wie może ktoś jak go usunąć???
Stary 2010-01-23, 00:05   #44
eaven
Raczkowanie

samo zniknie :x
eaven jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 09:56   #45
Kerozyna
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez paloma13 Pokaż wiadomość
mam pytanko... mam tongue web od około 2 tygodni. i mam biały osad na kuleczkach. Wie może ktoś jak go usunąć???
To prawdopodobnie kamień nazębny. Jeśli nie da się go usunąć przy pomocy jałowego gazika nasączonego solą fizjologiczną albo octeniseptem, spróbuj specjalnych malutkich szczoteczek do czyszczenia stałych aparatów ortodontycznych (można kupić w niektórych aptekach).

Pamiętaj o tym, że kolczyk musisz czyścic dwa razy dziennie, tak samo jak zęby, tak długo, jak będziesz go nosić.

---------- Dopisano o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Furiousqueen Pokaż wiadomość
Nie mogę wyszukać na forum tematu którego poszukuje więc zakładam nowy wątek.

Interesuje mnie kolczyk w wędzidełku pod językiem.

Niestety ogólnie w interenecie mało o tym, więc chyba to dośc nietypowy kolczyk.
W każdym bądź razie dla mnie wyglada to fenomenalnie.

Chciałabym wiedziec (i pewnie nie tlyko ja) :

1. Czy kolczyk w tym miejscu boli?
2. Czy i jak długo sie goi?
3. Czy są jakies problemy z gojeniem?
4. Ile kosztuje mniej wiecej taki kolczyk?
5. Jakie moga być skutki nieodpowiedniego przekłucia?
6. Czy przy przekłócia Piercer łapie wędzidelko w szczypce i przebija wenflonem?
7. Czy jest to miejsce które sie czuje w sensie czy jest znieczulenie tam?
8. Czy wędzidełko to sama błona bez czucia?
9. Jaki kolczyk powinno sie tam założyć?
10. Czy sa po przebiciu obrzęki?

1. Każde przekłucie ciała boli. Odczuwanie bólu jest sprawą indywidualną. Wędzidełko języka ma opinię niezbyt bolesnego przekłucia.

2. Goi się 4-6 tygodni.

3. Powikłania
- dowolna infekcja wirusowa, bakteryjna, grzybicza, pierwotniakowa już w momencie wykonania zabiegu albo w okresie gojenia (w tym HIV, HCV, HBV, herpes, gronkowiec złocisty)
- przerost ziarniny (dzikie mięso)
- keloid
- alergia na metal kolczyka
- migracja (często)
- wyrwanie kolczyka (często)
- połknięcie kulki lub kolczyka
- aspiracja kulki lub kolczyka
- owrzodzenia śluzówki jamy ustnej spowodowane przez za krótką ozdobę
- w skrajnych przypadkach sepsa, paciorkowcowe zapalenie wsierdzia, ropień mózgu
- infekcja ujścia ślinianek albo wstępujące zapalenie ślinianek

czasami zdarza się, że kanał przekłucia powiększa się, stopniowo, do momentu w którym kulki już nie blokują sztangi i kolczyk trzeba regularnie wymieniać na większy.

4. Ceny w Warszawie 80-150 zł.

5. vide pytanie 3.

6. Zależy od techniki. Ale dobrze jest przytrzymać wędzidełko jakimś narzędziem. PRZYTRZYMAĆ. Nie zaciskać kleszcze na ostatni zameczek.

7. Kosmetyczka ani piercer nie ma uprawnień do stosowania znieczulenia miejscowego (chyba, że jest jednocześnie lekarzem posiadającym prawo wykonywania zawodu). Jeśli zdecydujesz się na znieczulenie, robisz to na własne ryzyko. Jeśli dostaniesz silnej reakcji alergicznej albo wstrząsu anafilaktycznego, piercer cię nie uratuje, nie ma zestawu przeciwwstrząsowego pod stołem, nie ma zestawu reanimacyjnego, a karetka nie zdąży przyjechać na czas.

8. Wędzidełko języka jest unerwione czuciowo.

9. Bananka albo kółeczko zamykane kulką (CBR). Najlepiej tytan lub atestowany bioplast (nie bioflex czy inny medical plastic). Kolczyk musi być wysterylizowany w autoklawie parowym, rozmiar ozdoby dobrany do budowy wędzidełka konkretnej osoby.

10. Obrzęk jest naturalną reakcją ciała na zranienie. To, jak będzie duży, zależy w głównej mierze od organizmu konkretnej osoby i w pewnym stopniu od techniki wykonania zabiegu.
Częste płukanie jamy ustnej chłodnym naparem szałwia+rumianek albo ssanie kosteczek lodu zrobionego z tego naparu może pomóc.
Kerozyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 18:21   #46
misiaczek803
Przyczajenie

Ostatnio, czyli jakis miesiac temu zrobilam sobie kolczyk w wedzidelku. Niedlugo potem caly czas bylam blada, ale czulam i nadal czuje sie dobrze, ale wszyscy nalegali bym zrobila podstawowe badania z których wynikło ze mam bardzo podwyzszone ASO (580). Z tego co wiem to podwyzszone ASO swiadczy o stanie zapalnym gardla, migdalkow badz zebow. A ze kolczyk zrobiony jest w pobliskim tych okolic miejscu chcialabym sie upewnic czy to moze byc przyczyna podwyzszonego ASO. To sa tylko moje przypuszczenia, lecz jesli ktos wie cos na ten temat -prosze o odpowiedz. Z gory wielkie dzieki
misiaczek803 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-29, 11:02   #47
Kerozyna
Przyczajenie

Wyniki Twoich badań powinien zinterpretowac lekarz. Zwłaszcza, że masz tak ryzykowne przekłucie.

Podwyższone ASO świadczy o trwającym lub przebytym zakażeniu paciorkowcami, które naturalnie bytują w jamie ustnej.

Jeśli masz/miałaś objawy zakażenia miejsca przekłucia, albo jakiegokolwiek innego miejsca w obrębie jamy ustnej czy gardła powinnaś udac się do lekarza. Bo infekcja z innego miejsca może bardzo łatwo przenieśc się do rany, a z rany do krwi. Byc może proces zapalny toczy się już gdzieś poza jamą ustną.
Kerozyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-03, 15:46   #48
misiaczek803
Przyczajenie

Nie zauważyłam, abym miała objawy zakażenia miejsca przekłucia hmm a czy może byc ono niezauważalne? W prawdzie robiłam sama kolczyk, ale wydaje mi się, że chyba jest wszystko ok co do gojenia się. Dziękuję za odpowiedź
misiaczek803 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 10:29   #49
Toosumia
Przyczajenie

hmm, ja mam ten kolczyk i uwielbiam sie nim bawić xd mam podkówke, szczerze to przeszkadza w rzuciu gumy i troche zachacza, trzeba uwazać. Ale ogólnie to zalezy tez od wielkosci podkówki. Bawienie się kolczykiem nie boli, nie naciaga bolesnie wiezadła. Ale nie powinno się bawic tym kolczykiem bo można go w koncu wyrwać.
Toosumia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 19:08   #50
Jaaaga
Przyczajenie

Mam pewien problem właśnie z tongue webem mam go od dwóch dni i jest troszkę spuchnięty, ale kolczyk zaczyna chować się w skórze pojawia się biały osad. Na samym początku wyglądał pięknie, ale z dnia na dzień bardziej się chowa. kolczyka robiłam z przyjacielem i jemu już po jednym dniu jedna kulka się schowała calkiem. Co mam robić? dodaje zdjęcia właśnie z takim zjawiskiem. Kolczyk oczywiście robiony był u piercera w salonie

Edytowane przez Jaaaga
Czas edycji: 2010-06-13 o 19:15
Jaaaga jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-13, 23:36   #51
snide
Zadomowienie

GG do snide

moim skromnym tak nie powinno być. idź do piercera. może wymiana na dłuższy by pomogła

facebook.com/snidehead
Stary 2010-06-14, 00:40   #52
Jaaaga
Przyczajenie

teraz to już w ogóle jest okropnie. Z obu dziurek leci mi coś białego, jednej kulki w ogóle niewidać, a tylko jak chcesz przemyć patyczkiem do uszu kolczyk zaczyna mnie boleć.
Stary 2010-06-14, 11:53   #53
miss venflon
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Jaaaga Pokaż wiadomość
teraz to już w ogóle jest okropnie. Z obu dziurek leci mi coś białego, jednej kulki w ogóle niewidać, a tylko jak chcesz przemyć patyczkiem do uszu kolczyk zaczyna mnie boleć.
kolczyk jest za krótki
albo wyjąc szybko wymienić na sterylny metodą na wenflon(inaczej rozora się tkankę)
albo wyjąć
Stary 2010-06-14, 19:42   #54
Jaaaga
Przyczajenie

Byłam dzisiaj u piercera i wymienił mi go na dłuższy kolczyk jest o wiele lepiej, nic się nie wżyna i uważam, będzie się dobrze goił. Myślicie,ze będzie dobrze czy mam robić zdjecie, bo się boje o niego.
Stary 2010-08-28, 23:28   #55
yakito
Przyczajenie

mam pytanie - czy piercer dał Ci nowy kolczyk za darmo, musiałaś płacić czy może przyszłaś z własnym?
yakito jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-29, 02:23   #56
snide
Zadomowienie

GG do snide

był to ewidentny błąd piercera więc pewnie nie musiała nic płacić i wymienił go za friko.

facebook.com/snidehead
Stary 2010-08-30, 03:43   #57
addyss
Raczkowanie

aaa zajarałam się nim i na dniach pójdę się kłuć)
addyss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-16, 22:30   #58
Sialinka
Przyczajenie

GG do Sialinka

Heeej. Dziękuję bardzo za te wasze wszystkie informacje. Jestem trochę przestraszona bo jedna z was mówiła o połknięciu kolczyka czy też kulki itp. No ale zrobie sobie tego kolczyka ).

Trzymajcie za mnie kciuki. Kolczyka robie w poniedziałek .
Jeszcze raz wam dziękuję .

I postaram się zjawic tu w poniedziałek i napisac wam jak poszło itd.

Może nawet wyślę wam jakąś fotkę

Edytowane przez Sialinka
Czas edycji: 2010-10-16 o 22:31 Powód: Może nawt wyślę zdjęcie ;)
Sialinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 13:10   #59
snide
Zadomowienie

GG do snide

połknięcie kulki to skrajne przypadki. wystarczy porządnie dokręcić kulki i wszelkie obawy znikają żeby to dobrze zrobić należy użyć rękawiczek lateksowych.

facebook.com/snidehead
Stary 2010-10-21, 16:30   #60
Sialinka
Przyczajenie

GG do Sialinka

Heej .
Miałam trochę problemów ze zrobieniem kolczykaa ale w końcu się udało.
Kolczyk świetny.. No ale mi się trochę ropa zbiera w miejscach dziurek (taka biała maź) czy mam coś na to smarować czy samo przejdzie ??

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz .
Sialinka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości