usuwanie tradziku i oczyszczanie cery... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-12-02, 20:53   #1
palomablanka
Raczkowanie

usuwanie tradziku i oczyszczanie cery...

Mam pytanie.. moze ktos zdoła mi na nie odpowiedziec..

a wiec mam 15 lat i jak to w okresie djrzewania mam krostki..
jest ich duzo...

lekarstwa od dermatologa ani inne kosmetyki nie pomagaja mi

Krostki kiedy mi znikna pojawiaja sie zaraz nastepne i tak caly czas!
nie pamietam kiedy ostatnio mialam w miare ładna cere.. bez syfow!

Jest moze jakies oczyszczanie cery ktore wykonuje dermatolog lub kosmetyczka?
jesli tak ile takie cos kosztuje?

hmm codzi mi o to zeby oczyscic sobie cere i moze krostki przestały by być u mnie .

a ze krostki robia sie od tlustej cery to moze mozna twarz jakos oczyscic?

JEST WOGOLE COS TAKIEGO?! HMM? piasac

bede bardzooo wdzieczna
pozdrawiam ;*
palomablanka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-02, 22:37   #2
LiCzBa_Pi
Raczkowanie

Dot.: usuwanie tradziku i oczyszczanie cery...

tak jest cos takiego jak oczyszczanie skóry, ale nie wiem czy pomaga jakos na stałe.. raczej tymczasowo.. i wiem ze to jest na takie jakbny zaskórniki czyli te ciemne... czy na pryszcze to nie wiem ale pewnie tez u mnie w koszalinie kosztuje u kosmetyczki 50-60 zł a trwa to do 2 godzin takze trzeba sie umowic wczesniej podczas zabiegu wiem ze sa wykonywane dwie maseczki po 25 minut jedna(na poczatku i na koncu) pozdrawiam
LiCzBa_Pi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 00:08   #3
angel of sadness
Zadomowienie

Witaj,

jest coś takiego jak "oczyszczanie twarzy" zabieg wykonuje kosmetyczka. Są 2 rodzaje tzw. manualne - bardzo odradzam można sobie pogorszyć tylko stan cery, ale nadal wiele kosmetyczek je wykonuje.

Drugi rodzaj to peeling kawitacyjny - oczyszczanie twarzy za pomocą ultradźwięków, sama próbowałam daje naprawde dobre efekty.

Jak długo stosujesz leki od dermatologa? Pamiętaj, że leczenie trądziku wymaga czasu i cierpliwości..
angel of sadness jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 10:37   #4
oooAsiaooo
Raczkowanie

Może powinnaś zmienić dermatologa powinnien on przepisać skuteczne środki a jęsli nie pomagają to zmienić je
oooAsiaooo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 11:30   #5
martunia1131
Przyczajenie

Smile Dot.: usuwanie tradziku i oczyszczanie cery...

Witam Forumowiczki,
zdecydowanie polecam oczyszczanie zarowno manualne, jak i przy pomocy peelingu kawitacyjnego. Oczyszcanie manualne ma na celu mechaniczne usuniecie zaskornikow i zanieczyszczen tkwiacych w porach skory. Przed ta czynnoscia kosmetyczka rozpulchni naskorek wapozonem (w zaleznosci od stopnia wrazliwosci skory) lub nalozy maske rozpulchniajaca. Jest to bardzo wazne, gdyz porzadne rozpulchnienie pozwoli na bezbolesne lub prawie bezpolesne oczyszczenie porow. Poza tym dobrze wykonany zabieg oczyszczania zakonczony maska uspokajajaca np. algowa nie pozostawia wielkich sladow, zaczerwienienia itp. Zabieg mozna przeprowadzic raz na jakis czas w miare potrzeb indywidualnych skory.
Jesli chodzi o peeling kawitacyjny, to mowimy o ultradzwiekach, ktore powinny byc wykonywane w serii, jesli chcialoby sie uzyskac widoczne efekty. Ultradzwieki i stosowane kosmetyki ,,pozwola'' skorze przyzwyczaic sie do stabilnego funkcjonowania, wyregulowac proces produkcji sebum. Zabiegi takie w zaleznosci od stanu skory nalezy wykonywac w serii 5-10. Cena w roznych gabinetach waha sie miedzy 50 a 150 zl.
martunia1131 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 11:34   #6
martunia1131
Przyczajenie

Oprocz pelegnacji gabinetowei i domowej zalecam ograniczanie slodyczy, zwlaszcza czekolady, ostrych i tlustych przypraw oraz dostarczanie organizmowi witamin z grupy B. Poza tym w zadnym razie NIE WYCISKAC samemu krostek!! Brak umiejetnosci moze spowodowac przebarwienia i blizny
martunia1131 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 12:49   #7
Bathory
Raczkowanie

tylko błagam, nie idź na oczyszczanie manualne! dawno temu głupia byłam i poszłam dwa razy,kosmetyczka obskubała mnie nieźle, a teraz w dalszym ciągu męczę się z bliznami i z porami, które się po tym znacznie rozszerzyły. a do tego trądzik się po tym nasilał.
Bathory jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 13:46   #8
angel of sadness
Zadomowienie

Zgadzam się z poprzedniczką... nie idź na oczyszczanie manualne !!!
Może tylko pogorszyć stan Twojej cery i dodatkowo naruszyć delikatną warstwę ochronną skóry twarzy.
Moja dermatolog powiedziala, że jeśli chce oczyszczac twarz manualnie to moge do niej więcej nie przychodzić...
angel of sadness jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 14:42   #9
palomablanka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez martunia1131 Pokaż wiadomość
Oprocz pelegnacji gabinetowei i domowej zalecam ograniczanie slodyczy, zwlaszcza czekolady, ostrych i tlustych przypraw oraz dostarczanie organizmowi witamin z grupy B. Poza tym w zadnym razie NIE WYCISKAC samemu krostek!! Brak umiejetnosci moze spowodowac przebarwienia i blizny

czyli nie nalezy samemu wyciskac krostek??

no ale np jak juz sie zrobi biały syf ;| to to trzeba cos z tym zrobic bo przeciez nie bedzie mi tak to wisiało

a jak poprawnie nalezy wyciskac krostki?
Stary 2008-12-03, 14:56   #10
Jeanne90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez palomablanka Pokaż wiadomość
czyli nie nalezy samemu wyciskac krostek??

no ale np jak juz sie zrobi biały syf ;| to to trzeba cos z tym zrobic bo przeciez nie bedzie mi tak to wisiało

a jak poprawnie nalezy wyciskac krostki?
Nie wyciskać. Nawet jak jest biały czubek. Przez wyciskanie zostają blizny, poza tym roznosisz bakterie po całej twarzy. Jest nawet wątek na wizażu, gdzie dziewczyny powstrzymują się od wyciskania:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=270610
Stary 2008-12-03, 15:34   #11
palomablanka
Raczkowanie

hehe dzieki ..ale ja i tak nie moge sie powstrzymywac przed wyciskaniem.. no nie dam rady...!

zawsze wyciskam jak mi tylko cos wyskoczy albo czuje ze cos bedzie...:|
Stary 2008-12-03, 15:50   #12
ninewest94
Raczkowanie

ja także nie polecam oczyszczania manualnego, zostają po tym potworne blizny !!
ninewest94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 16:12   #13
Nika899
Przyczajenie

co do blizn to ostatnio wyczaiłam super krem firmy soraya care & control antybakteryjny krem nawilżający redukujący blizny i zmiany trądzikowe. Ja kupiłam w Schleckerze ale pewnie gdzie indziej tez można go kupić. Koszt 12-15 zł tak około. Stosuje się dwa razy dziennie i powiem wam szczerze widzę rezultatyMama nieraz jak mnie widziała to mówiła idź w końcu do dermatologa a miałam taki sam problem jak Ty kolejne środki były nieskutecznewięc mi się odechciewało iść do tego samego dermatologa, który wcześniej nie pomógłale ten krem sprawił, że mama powiedziała czego używasz? Masz ładniejszą buzięDo tej pory bałam się kremów nawilżających bo to kojarzyło mi się z tym że buzia bedzie się bardziej świeciła. Kiedyś słyszałam, że tłusta ceraz tak na prawdę jest pod tą warstwą tłuszczu bardzo wysuszona. Od kiedy ten krem używam jest lepiej skóra się tak nie błyszczy, buzia troszkę się rozjaśniła, koloryt skóry się powoli wyrównujeMożna spróbowaćkremu nie nakłada się dużo, jest specjalny dozownik i te 50 ml może starczyć na długo (tak mi się wydaje). Mi pomaga i mam nadzieję, że im dlużej będę go używała to będzie lepiejoczywiście nie ma się co łudzić od razu cudów nie ma pojawiają się dalej pryszcze ale nie ma ich już tak dużo jak wcześniejnie wiem czy ma to związek ale tak jak tu koleżanka pisała ograniczyłam słodycze.
Kto będzie chciał zaryzykować to polecam
Nika899 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 16:20   #14
ninewest94
Raczkowanie

używałam tego kremu już kiedyś i kupiłam sobie go znowu jakiś tydzień temu bo sobie przypomniałam ze żadne blizny mi wtedy nie zostawały. na pryszcze to on nie działał ale na blizny to i owszem no i fajnie nawilża!
ninewest94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 16:23   #15
Nika899
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez ninewest94 Pokaż wiadomość
używałam tego kremu już kiedyś i kupiłam sobie go znowu jakiś tydzień temu bo sobie przypomniałam ze żadne blizny mi wtedy nie zostawały. na pryszcze to on nie działał ale na blizny to i owszem no i fajnie nawilża!
czyli coś dla tych co nie mogą się powstrzymać od wyciskaniachoć oczywiście tego nie polecamy a nawilża na prawdę świetnie
Nika899 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 18:09   #16
palomablanka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Nika899 Pokaż wiadomość
co do blizn to ostatnio wyczaiłam super krem firmy soraya care & control antybakteryjny krem nawilżający redukujący blizny i zmiany trądzikowe. Ja kupiłam w Schleckerze ale pewnie gdzie indziej tez można go kupić. Koszt 12-15 zł tak około. Stosuje się dwa razy dziennie i powiem wam szczerze widzę rezultatyMama nieraz jak mnie widziała to mówiła idź w końcu do dermatologa a miałam taki sam problem jak Ty kolejne środki były nieskutecznewięc mi się odechciewało iść do tego samego dermatologa, który wcześniej nie pomógłale ten krem sprawił, że mama powiedziała czego używasz? Masz ładniejszą buzięDo tej pory bałam się kremów nawilżających bo to kojarzyło mi się z tym że buzia bedzie się bardziej świeciła. Kiedyś słyszałam, że tłusta ceraz tak na prawdę jest pod tą warstwą tłuszczu bardzo wysuszona. Od kiedy ten krem używam jest lepiej skóra się tak nie błyszczy, buzia troszkę się rozjaśniła, koloryt skóry się powoli wyrównujeMożna spróbowaćkremu nie nakłada się dużo, jest specjalny dozownik i te 50 ml może starczyć na długo (tak mi się wydaje). Mi pomaga i mam nadzieję, że im dlużej będę go używała to będzie lepiejoczywiście nie ma się co łudzić od razu cudów nie ma pojawiają się dalej pryszcze ale nie ma ich już tak dużo jak wcześniejnie wiem czy ma to związek ale tak jak tu koleżanka pisała ograniczyłam słodycze.
Kto będzie chciał zaryzykować to polecam

dzięki.. pewnie wyprubuję
Stary 2008-12-03, 19:44   #17
Bathory
Raczkowanie

im więcej nawilżenia, tym mniej tłuszczu. proste
Bathory jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-03, 19:53   #18
eLWhy
Zadomowienie

przede wszystkim zapomnij o tym, że raz CI ktoś wyczyści twarz i już trądzik zniknie. To jest choroba, a nie zabrudzenie...
metod jest sporo, w tym także radzenia sięz tym,co już wyskoczyło.
Jeślijuż niemożesz się powstrzymać (ale niech to będą odosobnione przypadki przy naprawdę pojedynczych wykwitach), to po wyciśnięciu nałóż na tomiejsce maść ichtiolową lub tormentiol (2-3zł w aptece) i pochodż z maścią parę h (powinna wyciągnąć na wierzch to, co przy wyciskaniu wychodzi w głębze warstwy skóry i pomóc przy gojeniu). Do kojenia przydaje się też cebula, ale to dla hardcoreowców

Natomiast jeśli chodzi o grudki wągry itd - to tylko złuszczanie pozostaje - albo domowe cotygodniowe peeling (np rival the loop, lub morelowy z st.Yves) + jakaś maseczka oczyszczająca (np zielona glinka do rozrobienia - dostępna w aptece, lub oczyszczające z ziai pro) (zapomnij o nivei i clerasilach czy garnierach.. nie mówię, że wszystkie, ale większośc tych kosmetyków przeznacoznych do cer trądzikowych zamiast pomagać-szkodzi).
Z rzeczy aptecznych do złuszczania - osobiście polecam preparaty z nadtlenkiem benzoilu: benzacne lub brevoxyl.

Co do nawilżania tłustej cery to tez nie jest tak prosto. Nawilżać - owszem, ale jeśli czujemy że się przesusza (taki paradoks: im bardziej się tłuści i świeci, to znaczy, że skóra się broni przezwysuszeniem [jest wysuszona] wydzielając tłuszcz i dając takie efekty), jeśli mamy wrażenie, że jest w miarę ok - odstawić krem na parę dni.
Myślę, że warto też pomyśleć o wodzie termalnej - można używać mniej ostrożnie niż kremu - ładnie sprzyja gojeniu i delikatnie nawilża (byle stosować zgodnie z instrukcją i po spryskaniu po kilku sekundach zetrzeć, bo nią też możemy sobie nieźle buźkę wysuszyć...)

Pozdr
walka z trądzikiem (teraz: Locacid+Yaz / było: Syndi35,Zorac,kwas salicylowy+borowy (borny?) ,DalacinT, Clindacne,Klindacin,Duac, Isotrexin,Benzacne,Zinery t,Tetralysal, Metronidazol, Differin,Epiduo)

Edytowane przez eLWhy
Czas edycji: 2008-12-03 o 19:55
eLWhy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 20:46   #19
jolus1
Przyczajenie

Dziewczyny nie macie racji z oczyszczaniem manualnym... musialyscie trafic po prostu do niedouczonych kosmetyczek!! prawidolowo wykonany zabieg nie ma prawa pozostawic na skorze zadnych blizn i pogorszyc stanu skory!!!!! jesli skora jest dobrze przygotowana do zabiegu, samo "wyciskanie" jest wykonane w poprawny sposob, a na koniec skora jest zlagodzona a "pory" zwezone to powinna nastapic znaczna poprawa a nie jej pogorszenie po takim oczyszczaniu wazna jest tez pielegnacja domowa, nie radze uzywac w przypadku skor tlustych, mieszanych zelow do mycia twarzy bo one ja zawyczaj wysuszaja a co to powoduje?? gruczoly lojowe dostaja wtedy sygnal ze skora jest wysuszona i zaczynaja wytwarzac wieksza ilosc loju skora przetluszcza sie mocniej... nie wspomne o mleczkach ktore nie nadaja sie dla cer tlustych gdyz zapychaja pory. radze wiec przejsc na delikatnie dzialajace pianki np loreal pozatym nie stosujcie alkoholowych tonikow, tylko bezalkoholowe... no i do tego krem, powinien miec dzialanie nawilzajaco matujace zeby skora byla odpowiednio nawilzona a jednoczesnie sie nie swiecila i nie przetluszczala oczyszczanie skory powinno sie wykonywac raz na 3-6 miesiecy, to naprawde moze poprawic stan skory ale trzeba trafic do dobrego gabinetu jesli chodzi o kawitacje to fajna sprawa, ale jesli macie na skorze widoczne grudki, zaskórniki czy prosaki to nie liczcie na to ze kawitacja to usunie peeling kawitacyjny usunie jedynie te zanieczyszczenia skóry ktorych nie widzimy golym okiem albo baaaardzo plytko usadowione zaskorniki... takze najlepiej laczyc te 2 zabiegi i wtedy efekty sa najlepsze pozdrawiam
jolus1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 15:08   #20
ninewest94
Raczkowanie

po każdym wyciskaniu mogą zostać blizny, wydaje mi się że w gabinetach są bardziej przestrzege zsady higieny niż jak ktoś to robi w domu, np. w gabinecie są maski rozpulchniające, toniki, mleczka itp. przed a samo wyciskanie jest za pomocą husteczki i mimo to blizny zostają i nie sądzę żeby dotyczyło to mniej czy bardzeij fachowej kosmetyczki.
Stary 2009-01-09, 17:14   #21
palomablanka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez jolus1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie macie racji z oczyszczaniem manualnym... musialyscie trafic po prostu do niedouczonych kosmetyczek!! prawidolowo wykonany zabieg nie ma prawa pozostawic na skorze zadnych blizn i pogorszyc stanu skory!!!!! jesli skora jest dobrze przygotowana do zabiegu, samo "wyciskanie" jest wykonane w poprawny sposob, a na koniec skora jest zlagodzona a "pory" zwezone to powinna nastapic znaczna poprawa a nie jej pogorszenie po takim oczyszczaniu wazna jest tez pielegnacja domowa, nie radze uzywac w przypadku skor tlustych, mieszanych zelow do mycia twarzy bo one ja zawyczaj wysuszaja a co to powoduje?? gruczoly lojowe dostaja wtedy sygnal ze skora jest wysuszona i zaczynaja wytwarzac wieksza ilosc loju skora przetluszcza sie mocniej... nie wspomne o mleczkach ktore nie nadaja sie dla cer tlustych gdyz zapychaja pory. radze wiec przejsc na delikatnie dzialajace pianki np loreal pozatym nie stosujcie alkoholowych tonikow, tylko bezalkoholowe... no i do tego krem, powinien miec dzialanie nawilzajaco matujace zeby skora byla odpowiednio nawilzona a jednoczesnie sie nie swiecila i nie przetluszczala oczyszczanie skory powinno sie wykonywac raz na 3-6 miesiecy, to naprawde moze poprawic stan skory ale trzeba trafic do dobrego gabinetu jesli chodzi o kawitacje to fajna sprawa, ale jesli macie na skorze widoczne grudki, zaskórniki czy prosaki to nie liczcie na to ze kawitacja to usunie peeling kawitacyjny usunie jedynie te zanieczyszczenia skóry ktorych nie widzimy golym okiem albo baaaardzo plytko usadowione zaskorniki... takze najlepiej laczyc te 2 zabiegi i wtedy efekty sa najlepsze pozdrawiam

a ile kosztuje takie oczyszczanie twarzy i likwidowianie blizn?
ja mam np cala twarz w bliznach i mysle nad tym zeby wybrac sie do kosmetyczki.. tylko nie wiem ile zabieg bd kosztowall..:

"(...) No chodź, chodź ze mną do łóżka
Ja będę w tobie, a ty będziesz we mnie (...) "

Raissa

PalomaBlanKa
Stary 2009-01-09, 19:31   #22
ninewest94
Raczkowanie

Idąc na oczyszczanie manualne na pewno nie pozbędziesz się blizn, a możesz tylko nabawić się nowych, koszt to ok.100zł

Na usuwanie blizn jest np. mikrodermabrazja, jeden zabieg ok.150zł trzeba wykonać serię kilku zabiegów żeby były jakieś efekty. Poszukaj sobie jeszcze na forum więcej na ten temat.
Stary 2009-01-09, 21:46   #23
jolus1
Przyczajenie

hmm prawda jest to ze oczyszczanie twarzy nie ma mozliwosci usunac blizn bo nie jest to jego zadaniem ale tekst "mozesz nabawic sie nowych" jest troche nietrafny:p wystarczy isc do dobrej kosmetyczki jak juz mowilam, a nie gadac ciagle i rozprzestrzeniac fame ze oczyszczanie manualne niszczy cere!!!!!!!!!!!!!!! to jedyny !!! sposob na usuniecie widocznych zaskórnikow, grudek czy prosakow... i moze w widoczny sposob poprawic cere wiadomo ze nie przy kazdej skorze mozemy wykonac ten zabieg ale dobra kosmetyczka powinna umiec rozpoznac czego potrzebuje skora i jak jej pomoc co do mikrodermabrazji to tez nie mozna zagwarantowac ze usunie wszystkie blizny, napewno je splyci i sprawi ze beda mniej widoczne ale czy usunie do konca? to zalezy jak tez blizny sa glebokie itp pozdrawiam
Stary 2009-01-09, 22:11   #24
ninewest94
Raczkowanie

owszem jest trafny, ponieważ ja i moje koleżanki chodziłyśmy do różnych kosmetyczek i zawsze było tak samo. A wyciskanie napewni nie jest sposobem na zaskórniki, ponieważ wracają one po ok. 2 tygodniach. Lepszy efekt jest po kwasach i maściach od dermatologa. Trzeba dłużej czekac na efekty ale jest są one napewno bardziej długotrwałe. pozdrawiam
Stary 2009-01-14, 23:18   #25
jolus1
Przyczajenie

napisalas ze zaskorniki wracaja po 2 tyg... jesli tak jest u Ciebie to faktycznie oczyszczanie nie ma sensu ale bardzo czesto oczyszczanie rozwiazanie problem na dluzej, i dla takich osob jest ono przeznaczone a kwasy... hmm zaskórników one nie usuna, moga jedynie usunac zrogowacialy naskorek i splycic zaskorniki (po kilku zabiegach) oraz zapobiec powstawaniu czesci z nich ale nie usunac ale mowienie ze oczyszczanie pozostawia blizny.... musialycie trafic do jakis sadystek pozdrawiam!! aaa i jeszcze jedno, samo oczyszczanie nie przynosi efektu jesli nie pielegnuje sie skory odpowiednio w domu!! bo pielegnacja domowa to podstawa

Edytowane przez jolus1
Czas edycji: 2009-01-14 o 23:20
Stary 2009-03-25, 15:27   #26
hatsumomo
Raczkowanie

hej dziwczyny ja mam duzo tzw zaskórnikow zamknietych tzn takich których trzeba sie pozbyc za pomocą igły, jestem juz przyzwyczajona ze wyglądam jak sito po oczyszczaniu, ale tu moje pytanie jestem 2 dni po skóra juz nie jest zaczerwieniona, ale slady jeszcze sa i mam pewna uroczystosc chcialam isc na solarium ale nie wiem czy to mi nie zaszkodzi jak sądzicie

a i chcialam dodac ze ja nie mam trądziku w żadnej postaci :p no i zapomnialam dodac ze chcialam isc za dwa dni na solarium po takim czasie zazwyczaj zostają tylko strupki, ale sie boje tego zrobic ;/
I świadomie decydować jak chce żyć i kim chce być

Edytowane przez hatsumomo
Czas edycji: 2009-03-25 o 15:36
hatsumomo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 16:20   #27
tereteri
Przyczajenie

Eh...ja mam też problem ponieważ ostatnio na swojej twarzy poczułam że nie jest już ona tak gładka jak była i nie jest przyjemna w dotyku...proszę o pomoc co z tym zrobić aby choć w małym stopniu stała się gładsza ;-)...pojawiło się parę krostek...a w tych miejscach gdzie isc nie ma i tak ta skóra nie jest przyjemna w dotyku:confused :...:|
tereteri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 19:15   #28
saks
Rozeznanie

GG do saks

A peeling nie pomoże? Radziłabym ci ten enzymatyczny, mechaniczny może jeszcze pogorszyć stan cery (przynajmniej tak mi powiedziała kosmetyczka).
Aha, jeszcze kwasy. Ja miałam kwas migdałowy, robiony u kosmetyczki. Cera dzień po zabiegu była naprawdę, prześliczna.
saks jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości