Problemy skóry dojrzałej – Vichy Liftactiv CxP - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-12-12, 15:07   #61
magmala
Przyczajenie

Dot.: Problemy skóry dojrzałej – Vichy „Liftactiv Pro”

Cytat:
Napisane przez Vichy La Pro Pokaż wiadomość
Pytanie w mój ulubiony temat
W serii Liftactive PRO dostępny jest krem pod oczy na głębokie zmarszczki. W przeciwieństwie do wcześniej polecanego Myokine, ten nie tylko wzmacnia obecne włókna elastyny i kolagenu, ale też "zmusza" skórę do syntetyzowania nowych włókien. Na początku uzyskuje się efekt spłycenia mniej głębokich zmarszczek (skutek wsparcia struktury włókien), a po paru tygodniach widać wyraźne zmieniszenie zmarszczek głębokich. Efekt utrzymuje się stosunkowo długo. Dodatkowe składniki wzmacniają efekt wypłaszczenia bruzd - przede wszystkim pobudzają przepływ krwi, napięcie tkanek, działają całościowo na stan skóry wokół oczu.
O owal twarzy można zatroszczyć się w nocy - spróbuj Liftactiv PRO na noc. Spowalnia "opadanie" twarzy oczywiście przez wzmacnianie włókien (podstawa!), ale przede wszystkim wspomaga naturalne oczyszczanie skóry z toksyn. To ma o tyle znaczenie, że po pierwsze spowalnia degenację cery, po drugie od rana twarz nie jest "wymiętoszona" i obwisła, tylko wypoczęta i elastyczna, promienna. Dziewczyny używające kremów na noc pewnie wiedzą, o czym mówie
Oczywiście można też używać kremu na dzień z tej serii (dobry pod podkład!), nie mniej polecam choć spróbować kosmetyków działających w nocy na regenerujący się samoczynnie organizm. Inna jakość wstawania rano
Podkład, o który pytasz, należy do serii fluidów Area Teint. Są dostępne w wersjach Aksamitny, Matujący, oraz do cery normalnej i mieszanej właśnie Ja osobiście używam Aksamitnego i polecam bardzo tą serie, bo w ogóle nie czuję w dzień, że mam na buzi podkład. Wieczorem po demakijażu twarz nie jest wysuszona, nie ma zaczerwień od długiego użycia podkładu (co się czasem zdarza). Spotkałam się z opiniami, że konsystencja jest za żadka, ale to kwestia indywidualnych preferencji.

dziekuje bardzo za wyczerpujacą odpowiedź. Oczywiście,że spróbuje LifaktivPro, tak jak polecasz. Jestem fanką Vichy, jednoczesnie lubie eksperymentowac,sprawdzać .dlatego druga część mego pytania dotyczyła tego,jak tu mozna zostać testerka kosmetyków Vichy. bardzo proszę o odpowiedź. pozdrawiam)
magmala jest offline  
Stary 2008-12-13, 09:52   #62
maszka5
Raczkowanie

witam
mam 28 lat i jestem w 2 miesiącu ciąży ,przed ciążą zakupiłam krem LifaktivPro, czy moge go nadal używac ,dodam ze mam problem z trądzikiem czy seria normaderm nadaje sie do syosowania w ciąży ,jesli nie to jakie kosmetyki mogę używac ,oraz jakie balsamy do ciała tak aby nie zaszkodziły dziecku
maszka5 jest offline  
Stary 2008-12-13, 12:35   #63
asix86
Wtajemniczenie

Cytat:
Jestem fanką żelu Normaderm, to fakt To jeden z moich ulubionych kosmetyków Vichy, jak dla mnie działa rewelacyjnie i skutecznie, więc polecam, polecam
Krem przede wszystkim nawilża i hamuje/niszczy rozwój bakterii w skórze. Dla mnie osobiście ważne jest wieczorne oczyszczenie twarzy i dlatego większą uwagę zwracam na toniki i mleczka. Muszę czuć, że cały syfik z cery "schodzi", dopiero wtedy mogę spokojnie się położyć spać I nie lubię rano mieć wymęczonej skóry, dlatego też często używam kremów na noc - jak pisałam, cera z rana jest wtedy rześka i promienna.

Napisz potem, jak oceniasz próbki Skinseta.

Pozdrawiam ciepło
Bardzo Ci dziękuję
oczywiście dam znać, jak przetestuję skinset, ale to będzie dopiero za jakiś czas.

Cytat:
Napisane przez magmala Pokaż wiadomość
jak tu mozna zostać testerka kosmetyków Vichy
Tak jak magmala uwielbiam testować kosmetyki i przyłączam się do pytania

Pozdrawiam
Stary 2008-12-13, 13:56   #64
dynkaxD
Przyczajenie

Witam, Mam dopiero 14 lat , wiec moje problemy nie sa zbyt duze ale mimo wszystko sa.Chcialabym sie poradzic, w sprawie zaskornikow, popekanych naczyniek i rozszerzonych porow.Z zaskornikami bylam juz kilka razy u kosmetyczki ale nic nie pomoglo i nadal sa widoczne na mojej twarzy.Popekane naczynka i rozszerzone pory najwidoczniej mam po mamie, ona tez sie z tym boryka.Chcialabym sie tego pozbyc, odpowiednio pielegnuje skore, nie maluje sie i regularnie odwiedzam dermatologa.Czy sa jakies kosmetyki(nie drogie) lub domowe sposoby na pozbycie sie tego???Bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje.
dynkaxD jest offline  
Stary 2008-12-13, 18:05   #65
dygotka8
Zakorzenienie

witam,
byłabym wdzięczna za doradzenie mi jak dobrać odpowiedni krem do wieku,cery...
mam prawie 26 lat,a moja cera ...raczej normalna;na pewno nie mam problemów z pękającymi naczynkami,wypryskami,itd Kiedyś użyłam podkładu z serii normaderm-i czułam,że moja skóra jest po nim przesuszona...wydaje mi się,że mam skórę mieszaną ze skłonnością do odwodnienia...bo zauważyłam,że używając podkładów moja skóra się łuszczy zwłaszcza na policzkach i na czole-właściwie na każdej części twarzy w mniejszyc czy większych plamach...na dzień używam krem z pharmaceris-krem ratunek,pod oczy netura eva,a na noc vichy aqualia thermal legere lub rich. fakt,moja skóra jest nawilzona,ale żadko używam podkładów-a jak juz to z vichy mam kilka próbek,jednak nie pamiętam który jest nawilżający??z innej firmy to używam co jakiś czas hydra in z dermedic
który z kremów mogłaby pani polecić dla takiej nie zdiagnozowanej cery??
uwielbiam kremy do buzi oczywiście nawilżające bo nie mam zmarszczek i nie mam potrzeby uzywać takich kremów
pozdrawiam
K

dygotka8 jest offline  
Stary 2008-12-13, 23:44   #66
traskat
Raczkowanie

A ja potrzebuję dobrego kremu pod oczy, dla osoby ok.55 roku życia, który mam wybrać?
traskat jest offline  
Stary 2008-12-14, 16:08   #67
maslana123
Przyczajenie

Mam 17 lat,do tej pory nie mialam duzych problemow z cera,pojedyncze pryszczeuzylam lampy kwarcowej(bo podobno dziła bakteriobójczo) aby je zlikwidowac i sobie spalilam nia twarz porobily sie strupy, krew mi leciala z twarzy (miejscowo) to bylo okropne potem porobily sie z tego wszystkiego pryszcze!!! coraz wiecej i wiecej i wielkie gule teraz chyba mam ich ze 3 tylko na policzkach(nie da sie ich wydusic a jak juz cos wyleci to tylko taka barrdzo ciemna krew ) bo tam sie spalilam mama wyslala mnie do dermatologa i przepisala mi tetracykline 6 tabl. dziennie i zel i papke powiedzila ze to tradzik ciezki i mam go przynajmiej 2 lata( tak naprawde to 2 miesiące) tacy sa lekarzewysuszylo mi to strasznie mam dosyc troszke mi ta papka pomogla teraz tylko smaruje oliwka jonsona dla niemowląt.Ale teraz nie wiem co robic Nie chce juz iśc do lekarza zadnego bo nie wiadomo co jeszcze wymyśli! teraz sie to troszkę uspokoiło to wszystko, jestem bardzo czerwona.na czole,nosie kościach policzkowych,brodzie szyi i plecach nic nie mam ale zostało jeszcze na policzkach bo tam głównie skierowałam lampe,najpierw na jeden policzek potem na drugi.na prawym mam mniej ale na drygim są te okropne 'gule' poradzcie coś na to prosze! ALE SIE NA PISALAM(mam nadzieje że nie na darmo )BOŻE!!! pomóżcie mi co mam robić ???????bo juz nie mam siły!!!

Edytowane przez maslana123
Czas edycji: 2008-12-14 o 16:12
maslana123 jest offline  
Stary 2008-12-15, 10:29   #68
Vichy La Pro
Ekspert Vichy

Hej.
Już jestem i zabieram się za odpowiedzi dla was
Niestety na razie nie dostałam informacji zwrotnej na pytanie o kremy przeciwsłoneczne - jak zachowują się pod fluidem. Okres przedświąteczny powoduje pewne problemy komunikacyjne, dużo się dzieje. Proszę o cierpliwość
Wysłałam do Vichy zapytanie o nabór na testerki. Jak otrzymam odpowiedź, czy jeszcze planują testy konsumenckie i w jakich terminach, umieszczę informacje na forum.
Pozdrawiam
Magda
Stary 2008-12-15, 12:02   #69
Vichy La Pro
Ekspert Vichy

Cytat:
Napisane przez maszka5 Pokaż wiadomość
witam
mam 28 lat i jestem w 2 miesiącu ciąży ,przed ciążą zakupiłam krem LifaktivPro, czy moge go nadal używac ,dodam ze mam problem z trądzikiem czy seria normaderm nadaje sie do syosowania w ciąży ,jesli nie to jakie kosmetyki mogę używac ,oraz jakie balsamy do ciała tak aby nie zaszkodziły dziecku
Generalnie kosmetyków o silnym działaniu (intensywne kremy przeciwzmarszczkowe itp) się w ciąży nie doradza, ponieważ mogą powodować podrażnienia uwrażliwionej skóry. Trzeba się wystrzegać preparatów z retinolem (i innymi pochodnymi witaminy A), kofeiną.
Kosmetyki z serii Normaderm nie zawirają retinolu. Radziłabym wybierać te o łagodnym działaniu (np. nie intensywny żel oczyszczający, tylko mleczko). I starać się ograniczyć do minimum liczbę stosowanych kosmetyków.
Vichy ma również krem na rozstępy Creme Action Integrale Vergetures. Pomyślany jest pod kątem min. kobiet w ciąży, więc na pewno bezpieczny. Można go używać profilaktycznie od 4 miesiąca ciąży (wcześniej oczywiście też
Z kosmetyków innych firm radzę wybierać te z serii dla kobiet w ciąży- nie trzeba uważnie badać składu, bo są w pełni bezpieczne. A z własnego doświadczenia polecam naturalną oliwę ze sklepów ekologicznych, choć przy cerze ze skłonnością do trondziku może dodatkowo pozatykać pory. Dobrze działa dodanie paru kropel oleju z pestek avocado do kąpieli Nie należy potem wycierać ciała, tylko dać wodzie wyschnąć i zostawić naturalną natłuszczoną warstwę ochronną.

Stary 2008-12-15, 12:29   #70
Vichy La Pro
Ekspert Vichy

Cytat:
Napisane przez dynkaxD Pokaż wiadomość
Witam, Mam dopiero 14 lat , wiec moje problemy nie sa zbyt duze ale mimo wszystko sa.Chcialabym sie poradzic, w sprawie zaskornikow, popekanych naczyniek i rozszerzonych porow.Z zaskornikami bylam juz kilka razy u kosmetyczki ale nic nie pomoglo i nadal sa widoczne na mojej twarzy.Popekane naczynka i rozszerzone pory najwidoczniej mam po mamie, ona tez sie z tym boryka.Chcialabym sie tego pozbyc, odpowiednio pielegnuje skore, nie maluje sie i regularnie odwiedzam dermatologa.Czy sa jakies kosmetyki(nie drogie) lub domowe sposoby na pozbycie sie tego???Bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje.
Kosmetyki Vichy niedrogie może nie są, ale za to skuteczne, co suma sumarum zwraca poniesiony wkład finansowy. Dla dziewczyn w Twoim wieku przygotowana jest specjalna seria Skinset, o której już na forum pisałam.
Na tej stronie dowiesz się wszystkiego o kosmetykach i zdecydujesz, czy chcesz ich użyć i które by Ci najbardziej odpowiadały: www.skinsetters.pl
Co do tańszych preparatów dla nastolatków, to może któraś z internautek Ci poleci? Ja mam kiepskie doświadczenia z tymi "supermarketowymi" markami i po użyciu profesjonalnych specyfików do oczyszczania skóry po tamtą masówkę już bym nie sięgnęła. Oczyszczają powierzchownie, albo drenują cerę ponad potrzebę, wysuszają, podrażniają... Ale może ktoś ma inne zdanie i Ci poleci konkretny, sprawdzony kosmetyk z niższej półki?
Wydaje mi się, że Twoje problemy ze skórą są naturalnym aspektem Twojego wieku. Masz dużą świadomość dbania o cerę, dobrze, że nie używasz na co dzień podkładów i dbasz o oczyszczenie. To, co możesz zrobić żeby zmniejszyć dolegliwości, to stosowanie dobrego toniku rano i wieczorem (na noc można użyć silniejszego żelu głęboko oczyszczającego), na dzień kremu hamującego rozwój bakterii skórnych.
Nie jeść za dużo słodyczy, tłustych potraw, jedzenia silnie przetworzonego. Nie stosować tłustych kremów. Pić herbaty naturalne - zielone, czerwone, jak również rumianek. Jeść owoce i warzywa (dbać o przyjmowanie odpowiedniej liczby witamin!)
Macie jeszcze jakieś pomysły na naturalne przeciwdziałanie rozwojowi zaskórniaków?
Stary 2008-12-15, 13:10   #71
veron1988
Rozeznanie

GG do veron1988

Ja również kilka słów na swój temat. Mam 20 lat, cere dość kapryśną, bo świeci się w partii T, ale często jest przesuszona. Mam problemy z trądzikiem, a właściwie zaskórnikami, których nie mogę się pozbyć. Stosowałam serię NORMADERM - bez rezultatów, teraz stosuję podkład kryjący, ale jeszcze bardziej wysusza mi buzię.
Może jakaś rada?
druga do Mężczyzny...
Życie zaś polega na odnalezieniu tej drugiej połowy..."
veron1988 jest offline  
Stary 2008-12-15, 14:31   #72
Vichy La Pro
Ekspert Vichy

Cytat:
Napisane przez dygotka8 Pokaż wiadomość
witam,
byłabym wdzięczna za doradzenie mi jak dobrać odpowiedni krem do wieku,cery...
mam prawie 26 lat,a moja cera ...raczej normalna;na pewno nie mam problemów z pękającymi naczynkami,wypryskami,itd Kiedyś użyłam podkładu z serii normaderm-i czułam,że moja skóra jest po nim przesuszona...wydaje mi się,że mam skórę mieszaną ze skłonnością do odwodnienia...bo zauważyłam,że używając podkładów moja skóra się łuszczy zwłaszcza na policzkach i na czole-właściwie na każdej części twarzy w mniejszyc czy większych plamach...na dzień używam krem z pharmaceris-krem ratunek,pod oczy netura eva,a na noc vichy aqualia thermal legere lub rich. fakt,moja skóra jest nawilzona,ale żadko używam podkładów-a jak juz to z vichy mam kilka próbek,jednak nie pamiętam który jest nawilżający??z innej firmy to używam co jakiś czas hydra in z dermedic
który z kremów mogłaby pani polecić dla takiej nie zdiagnozowanej cery??
uwielbiam kremy do buzi oczywiście nawilżające bo nie mam zmarszczek i nie mam potrzeby uzywać takich kremów
pozdrawiam
K
Podkłady z serii Area Teint mają swoje wersje dla skóry suchej. Najbardziej polecam Area Teint jedwabisty (jak pisałam, sama najczęściej go używam) - rozprowadza się ładnie (troszkę lejący jest, ale to nie szkodzi), równomiernie pokrywa skórę i, najważniejsze!, daje jej wspaniale oddychać. Jest "lekki", przyjemny w noszeniu. Nie ma po nim uczucia wysuszenia, czy ściągnięcia. Ładnie się zmywa mleczkiem do demakijażu.
Z kremów proponuję wypróbować wielokrotnie wspominany Oligo 25 do skóry normalnej. Dobry nawilżający krem na codzień, o łagodnym, ale wyraźnym działaniu. Ładnie pachnie Można na niego nakładać makijaż, dzięki temu doraźnie chroni przed wysuszeniem.
Jeśli jednak wolisz wypróbować coś mocniejszego i bardziej zdecydowanego w działaniu (bardzo nawilżającego), to proponuję przetestować słoiczek Thermal Fix. Do stosowania wieczorem, już po zmyciu podkładu, intensywnie nawilża skórę po ciężkim dniu. Myślę, że po paru zastosowaniach cera wróci do pierwotnego nawilżenia.
Stary 2008-12-15, 14:35   #73
Justysp26
Raczkowanie

Ja też byłabym zainteresowana testerami firmy vichy bo niestety są to dość drogie kosmetyki i zanim kupię wolałabym przetestować ,wybrać i kupić to co bedzie mi najbardziej odpowiadało a w aptekach nie mają bądz niechcą dać próbek by najmniej u mnie w mieście.
A wiem że to jeedne z najlepszych kosmetyków.
Justysp26 jest offline  
Stary 2008-12-15, 14:39   #74
Vichy La Pro
Ekspert Vichy

Cytat:
Napisane przez traskat Pokaż wiadomość
A ja potrzebuję dobrego kremu pod oczy, dla osoby ok.55 roku życia, który mam wybrać?
Ma mieć za zadanie spłycenie zmarszczek wokół oczu?
Vichy Liftactive Pro pod oczy Napina skórę powodując szybki efekt spłycenia zmarszczek. Długofalowo odbudowuje strukturę włókien elastycznych pod oczami, więc dobrze używać go co najmniej miesiąc (jedna tubka spokojnie starczy na ten okres, nawet na dłużej). Cząsteczki rozjaśniające dbają o to, żeby rozświetlić okolice oczu, a cieniami zajmują się substancje stymulujące ukrwienie skóry. W tym momencie jest to najlepszy krem pod oczy tego typu w ofercie Vichy.
Stary 2008-12-15, 14:50   #75
Vichy La Pro
Ekspert Vichy

Cytat:
Napisane przez maslana123 Pokaż wiadomość
Mam 17 lat,do tej pory nie mialam duzych problemow z cera,pojedyncze pryszczeuzylam lampy kwarcowej(bo podobno dziła bakteriobójczo) aby je zlikwidowac i sobie spalilam nia twarz porobily sie strupy, krew mi leciala z twarzy (miejscowo) to bylo okropne potem porobily sie z tego wszystkiego pryszcze!!! coraz wiecej i wiecej i wielkie gule teraz chyba mam ich ze 3 tylko na policzkach(nie da sie ich wydusic a jak juz cos wyleci to tylko taka barrdzo ciemna krew ) bo tam sie spalilam mama wyslala mnie do dermatologa i przepisala mi tetracykline 6 tabl. dziennie i zel i papke powiedzila ze to tradzik ciezki i mam go przynajmiej 2 lata( tak naprawde to 2 miesiące) tacy sa lekarzewysuszylo mi to strasznie mam dosyc troszke mi ta papka pomogla teraz tylko smaruje oliwka jonsona dla niemowląt.Ale teraz nie wiem co robic Nie chce juz iśc do lekarza zadnego bo nie wiadomo co jeszcze wymyśli! teraz sie to troszkę uspokoiło to wszystko, jestem bardzo czerwona.na czole,nosie kościach policzkowych,brodzie szyi i plecach nic nie mam ale zostało jeszcze na policzkach bo tam głównie skierowałam lampe,najpierw na jeden policzek potem na drugi.na prawym mam mniej ale na drygim są te okropne 'gule' poradzcie coś na to prosze! ALE SIE NA PISALAM(mam nadzieje że nie na darmo )BOŻE!!! pomóżcie mi co mam robić ???????bo juz nie mam siły!!!
Jeśli jest to skutek niewłaściwego użycia lampy, to jednak radziłabym spróbować poszukać innego lekarza. Nieprawidłowe działanie może doprowadzić do eskalacji trądziku. Co prawda mówisz, że prawie zniknął, a dobre kosmetyki w stylu Vichy nie powinny zaszkodzić, a wręcz mogą pomóc, nie mniej radzę skonsultować to wcześniej ze sprawdzonym dermatologiem.
Ciężko mi cokolwiek doradzić, bo nie spotkałam się wcześniej z taką sytuacją i nie jestem lekarzem.
Stary 2008-12-15, 15:12   #76
Vichy La Pro
Ekspert Vichy

Cytat:
Napisane przez veron1988 Pokaż wiadomość
Ja również kilka słów na swój temat. Mam 20 lat, cere dość kapryśną, bo świeci się w partii T, ale często jest przesuszona. Mam problemy z trądzikiem, a właściwie zaskórnikami, których nie mogę się pozbyć. Stosowałam serię NORMADERM - bez rezultatów, teraz stosuję podkład kryjący, ale jeszcze bardziej wysusza mi buzię.
Może jakaś rada?
Czy taka charakterystyka Twojej cery utrzymuje się od lat? Może kondycja skóry właściwa dla wieku nastoletniego jeszcze nie do końca Cię opuściła. Stosowałaś Normaderm do cery mieszanej, tak? Spróbuj serii Skinset - mam wrażenie, że Twoja cera może potrzebować wyrównania. Pianka do oczyszczania twarzy i krem stabilizująco-nawilżający mogą być odpowiednią odpowiedzią na ten problem. Skinset nie wysusza tak jak Normaderm.
Stary 2008-12-15, 15:13   #77
Vichy La Pro
Ekspert Vichy

Cytat:
Napisane przez Justysp26 Pokaż wiadomość
Ja też byłabym zainteresowana testerami firmy vichy bo niestety są to dość drogie kosmetyki i zanim kupię wolałabym przetestować ,wybrać i kupić to co bedzie mi najbardziej odpowiadało a w aptekach nie mają bądz niechcą dać próbek by najmniej u mnie w mieście.
A wiem że to jeedne z najlepszych kosmetyków.
Jeśli dowiem się o naborze na testerów marki Vichy, to napiszę
Stary 2008-12-15, 16:23   #78
traskat
Raczkowanie

Cytat:
Ma mieć za zadanie spłycenie zmarszczek wokół oczu?
Vichy Liftactive Pro pod oczy Napina skórę powodując szybki efekt spłycenia zmarszczek. Długofalowo odbudowuje strukturę włókien elastycznych pod oczami, więc dobrze używać go co najmniej miesiąc (jedna tubka spokojnie starczy na ten okres, nawet na dłużej). Cząsteczki rozjaśniające dbają o to, żeby rozświetlić okolice oczu, a cieniami zajmują się substancje stymulujące ukrwienie skóry. W tym momencie jest to najlepszy krem pod oczy tego typu w ofercie Vichy.
dziękuję bardzo, właśnie o to mi chodziło
traskat jest offline  
Stary 2008-12-15, 20:31   #79
kicccia
Zakorzenienie

Ja wprawdzie mam 19 lat ale też mam dosyć ciągłego użalania się nad sobą. Odkąd pamiętam mam wągry na nosie, czole i brodzie, niby nie rzucają się w oczy ale z bliska wygląda to koszmarnie Nic nie mogę z tym zrobić. Słyszałam od kogoś, że jak pójdę do kosmetyczki to będę musiała już ciągle chodzić i również moja mama mówiła, że w moim wieku chodziła i teraz ma blizny w miejscach tych zaskórniaków. Nie wiem już co mam robić, chciałabym mieć gładką buzię w moim wieku bo już swoje przeszłam. Co mogę używać? Mam mieszaną cere, z tendencją do suchej. Jaki krem, tonik, co do mycia? Jestem w stanie kupić tylko nie ma mi kto powiedzieć co?! Proszę o pomoc! Nie chcę tak wyglądać...

Edytowane przez kicccia
Czas edycji: 2008-12-15 o 20:36
kicccia jest offline  
Stary 2008-12-15, 22:41   #80
Justysp26
Raczkowanie

Pani ekspert chciałam kupic ten żel do zmeczonych oczu oligo nigdzie u nas w aptece nie można dostac czy sztyft oligo do zmęczonych oczu byłby ok i czy mozna stosowac ten oligo na zmeczone oczy i ten mayokim przeciwzmarszczkowy powchłonięciu tam tego.
Justysp26 jest offline  
Stary 2008-12-16, 11:26   #81
Vichy La Pro
Ekspert Vichy

Cytat:
Napisane przez kicccia Pokaż wiadomość
Ja wprawdzie mam 19 lat ale też mam dosyć ciągłego użalania się nad sobą. Odkąd pamiętam mam wągry na nosie, czole i brodzie, niby nie rzucają się w oczy ale z bliska wygląda to koszmarnie Nic nie mogę z tym zrobić. Słyszałam od kogoś, że jak pójdę do kosmetyczki to będę musiała już ciągle chodzić i również moja mama mówiła, że w moim wieku chodziła i teraz ma blizny w miejscach tych zaskórniaków. Nie wiem już co mam robić, chciałabym mieć gładką buzię w moim wieku bo już swoje przeszłam. Co mogę używać? Mam mieszaną cere, z tendencją do suchej. Jaki krem, tonik, co do mycia? Jestem w stanie kupić tylko nie ma mi kto powiedzieć co?! Proszę o pomoc! Nie chcę tak wyglądać...
Spróbuj serii Normaderm, dla cery mieszanej. Jeśli pryszcze występują tak chronicznie, to wypada użyć mocniejszego arsenału. Proponuję żel głęboko oczyszczający, codziennie wieczorem. Po ok miesiącu trądzik powinien wyraźnie się zmniejszyć. Do tego możesz używać co drugi-trzeci dzień żelu złuszczającego. Do codziennej pielęgnacji bym go nie polecała, bo jest bardzo intensywny, dlatego warto go stosować z małymi przerwami. Po oczyszczeniu twarzy użyj kremu chronoaktywnego na noc (do cery mieszanej) - zwęzi oczyszczone pory, jednocześnie nawilżając twarz. Na dzień koniecznie krem bakteriobójczy, może być Normadermu Nawilżający. Kosmetyki oczyszczające z tej serii wysuszają częściowo skórę, dlatego trzeba dobrać odpowiedni krem nawilżający (na noc ten, który proponowałam, a jeśli krem na dzień nie zapewni wystarczającego nawodnienia, można użyć intensywnego Aqualia Thermal).
Cały zestaw trochę będzie kosztować, ale moim zdaniem warto.
Jeśli kuracja Vichy po miesiącu-dwóch nie doprowadzi do tego, co sobie wymażyłaś, to problem wymaga środków przepisywanych przez lekarzy - skonsultuj się wtedy z dermatologiem.
Stary 2008-12-16, 11:50   #82
Vichy La Pro
Ekspert Vichy

Cytat:
Pani ekspert chciałam kupic ten żel do zmeczonych oczu oligo nigdzie u nas w aptece nie można dostac czy sztyft oligo do zmęczonych oczu byłby ok i czy mozna stosowac ten oligo na zmeczone oczy i ten mayokim przeciwzmarszczkowy powchłonięciu tam tego.
Oczywiście sztyftu można używać, choć mi osobiście bardziej odpowiadał żel. Sztyft działa na tej samej zasadzie, zmniejszając opuchliznę i rozświetlając okolice oczu, wnikając w tkankę skóry i pobudzając mikrokrążenie. Żel dodatkowo dawał silniejsze uczucie orzeźwienia, co ja bardzo lubię w kosmetykach tego rodzaju. Zawsze można zamówić produkt w sklepie internetowym
To bardziej kwestia preferencji sposobu aplikacji kosmetyku, niż różnic jakościowych między żelem, a sztyftem.
Oligo nadaje się świetnie do zmęczonych oczu, a także dla osób ze skłonnością do podrażnień i z oczami wrażliwymi.
Krem przeciwzmarszczkowy można zaaplikować po użyciu sztyftu, nie ma przeciwwskazań. Tak samo można nakładać makijaż.
Stary 2008-12-16, 13:21   #83
Justysp26
Raczkowanie

A może mi pani polecić stronę na której można zamówić ten żel bo ja szukałam i nie mogę znaleść.
Justysp26 jest offline  
Stary 2008-12-16, 13:43   #84
Vichy La Pro
Ekspert Vichy

Cytat:
A może mi pani polecić stronę na której można zamówić ten żel bo ja szukałam i nie mogę znaleść.
Dostaję od Vichy, więc nie kupowałam przez net. Faktycznie nie mogę znaleźć. W takim razie sztyft będzie naprawdę ok, jak mówiłam środek ten sam, tylko dozowanie inne
Ewentualnie z żeli w tubce pod oczy jest ten z serii Aqualia Thermal. Tu link do sklepu: http://www.aptekaeskulap.pl/vichy-aq...ml-p-2811.html
Stary 2008-12-16, 13:55   #85
Justysp26
Raczkowanie

ok dziękuję bardzo wyprubuję chyba ten sztyft oligo
Justysp26 jest offline  
Stary 2008-12-17, 11:52   #86
B.Zet
Raczkowanie

Witam! Chciałabym kupić siostrze w prezencie krem pod oczy Vichy, tylko nie wiem ktory wybrać. Siostra ma 32 lata, ale dość wysuszoną skorę pod oczami i związane z tym dość duże zmarszczki mimiczne. Ta sucha skóra jest dla niej dużym problemem. Jest dość cienka, taka "papierowa". Czy potrzebny byłby krem intensywnie nawilżający, czy może jakiś przeciwzmarszczkowy? Co Pani by polecila?
B.Zet jest offline  
Stary 2008-12-17, 14:55   #87
Vichy La Pro
Ekspert Vichy

Cytat:
Napisane przez B.Zet Pokaż wiadomość
Witam! Chciałabym kupić siostrze w prezencie krem pod oczy Vichy, tylko nie wiem ktory wybrać. Siostra ma 32 lata, ale dość wysuszoną skorę pod oczami i związane z tym dość duże zmarszczki mimiczne. Ta sucha skóra jest dla niej dużym problemem. Jest dość cienka, taka "papierowa". Czy potrzebny byłby krem intensywnie nawilżający, czy może jakiś przeciwzmarszczkowy? Co Pani by polecila?
Najbardziej pasuje mi do takiej osoby krem pod oczy Myokine, na dzień. Co prawda teoretycznie przeznaczony jest dla kobiet po 35-tym roku życia, lecz w wypadku charakterystyki cery Pani siostry będzie w sam raz. Rozkurczy skórę spłycając zmarszczki, wzmocni tkanki. Na pewno nie wysuszy wrażliwych okolic oczu - ładnie się wchłania, nie podrażnia, odpowiednio nawadnia tamte partie skóry. Kremy pod oczy muszą dbać o utrzymanie właściwego nawodnienia, bo to wpływa na głębokość cieni, jak również zmarszczek mimicznych.
Stary 2008-12-17, 20:21   #88
scoiattollo
Przyczajenie

Witam. Mam 30 lat i skóre raczej tlustą , swiecącą w partii T, skłonną do wyprysków, zaskórników i rozszerzone pory, pierwsze zmarszczki , no i since pod oczami. Bardzo proszę o rade jakich kremów mam używać na te moje wszystkie defekty?
scoiattollo jest offline  
Stary 2008-12-17, 21:26   #89
.:aniah:.
Zadomowienie

GG do .:aniah:.

Witam,
poszukuję kremu dla mojej 50letniej Mamy. Zastanawiam się czyLiftActiv będzie dobry, bo ona często ma niewyjaśnione reakcje alergiczne na kremy przeciwzmarszczkowe.
Pozdrawiam!
Stary 2008-12-18, 11:51   #90
twarzowiec
Przyczajenie

Witam,

czy Liftactiv Pro na noc (biała torebka Vichy) to ten sam produkt co Liftactiv CxP na noc po 40. Dotychczas używałam ten pierwszy, ale przez przypadek weszłam w posiadanie tego drugiego i wydaje mi się że to nie jest ten sam produkt. CxP jest dla osób po 40, a ja jestem przed 60.

czy Liftactiv Pro jest jeszcze produkowany w tej formie w jakiej ja go kiedyś kupowałam.

dziękuję i pozdrawiam

Zosia
twarzowiec jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości