Rumień twarzy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-03-23, 08:29   #121
selly
Raczkowanie

Dot.: wypieki, czerwone policzki

Rozumiem Was dziewczyny , bo wiele lat miałam kompleksy, wynikające z pytań: " A Ty co taka czerwona jesteś.. ?!" Miałam wieczne wypieki na twarzy , a w niektórych momentach jeszcze gorsze ..... Ale od kilku miesięcy ( prawie od roku ) używam hydrolatu z kocanki, Serum Flavo C i od czasu do czasu żelu arnikowego. Moje wypieki nie zniknęły od razu , ale stopniowo, miesiąc po miesiącu było coraz lepiej. W sumie to nawet nie wiem , kiedy dokładnie skończył sie mój problem, nie wiem też, któremu dokładnie kosmetykowi to zawdzięczam . Będę więc tych trzech rzeczy używać do końca życia. Nie są drogie , no a najważniejsze działają !
selly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-23, 17:53   #122
nillka88
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez selly Pokaż wiadomość
Rozumiem Was dziewczyny , bo wiele lat miałam kompleksy, wynikające z pytań: " A Ty co taka czerwona jesteś.. ?!" Miałam wieczne wypieki na twarzy , a w niektórych momentach jeszcze gorsze ..... Ale od kilku miesięcy ( prawie od roku ) używam hydrolatu z kocanki, Serum Flavo C i od czasu do czasu żelu arnikowego. Moje wypieki nie zniknęły od razu , ale stopniowo, miesiąc po miesiącu było coraz lepiej. W sumie to nawet nie wiem , kiedy dokładnie skończył sie mój problem, nie wiem też, któremu dokładnie kosmetykowi to zawdzięczam . Będę więc tych trzech rzeczy używać do końca życia. Nie są drogie , no a najważniejsze działają !
Miło się czyta takie wypowiedzi Teraz przynajmniej mam jakąś nadzieję, że można sobie z tym poradzić. Dzięki Ci
A mogłabyś napisać jak używasz tych rzeczy?? tzn. na dzień czy na noc itd czym myjesz twarz
Pozdrawiam
nillka88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 08:58   #123
KKZJ
Zadomowienie

mój problem z zaczerwienioną buzią ma trochę inne podłoże, ale mam nadzieję że mieści się w granicach tematyki wątku

otóż ok. 2 tyg. temu miałam nieprzyjemną przygodę: kontaktowe zapalenie skóry spowodowane niefortunnym dla uwrażliwionej retinoidami skóry doborem kosmetyków; objawy - ostry rumień, wyprysk w postaci kaszki, pieczenie, generalnie zaogniona cała buzia; wylądowałam u dermatologa, zapisał doustne leki przeciwalergiczne plus maści sterydowe

kaszka jest już na szczęście od kilku dni tylko wspomnieniem, ale rumień pozostał, buzia wygląda jak po poparzeniu słonecznym - z tym leki zaordynowane przez panią dermatolog ewidentnie sobie nie radzą; nie wiem czy jest sens kontynuować dotychczasową kurację, a i wolałabym z tymi sterydami nie przesadzić; poza tym zaczyna się powoli skóra zapychać tymi tłustościami, a zaczerwienie jak było, tak trwa

poradźcie proszę czym tę buzię wybledzić i ukoić
KKZJ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 17:12   #124
Heroldin
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez KKZJ Pokaż wiadomość
czym tę buzię wybledzić i ukoić
Miałam kiedyś problem z poparzoną kremem na zaczerwienienia i naczynka buzią. Uratowała mnie NANOBASE. Tłuste, ale ratuje i koi !
Heroldin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 18:16   #125
KKZJ
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś problem z poparzoną kremem na zaczerwienienia i naczynka buzią. Uratowała mnie NANOBASE. Tłuste, ale ratuje i koi !
o dżisas, jak to krem na naczynka tak Cię załatwił czy czegoś nie zrozumiałam?

nanobase zaraz zawinę dziecięciu z łazienki dzięki Heroldin
Stary 2009-03-30, 09:48   #126
selly
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
Miło się czyta takie wypowiedzi Teraz przynajmniej mam jakąś nadzieję, że można sobie z tym poradzić. Dzięki Ci
A mogłabyś napisać jak używasz tych rzeczy?? tzn. na dzień czy na noc itd czym myjesz twarz
Pozdrawiam
Kiedyś Hydrolat z Kocanki, Falvo C i Żel arnikowy używałam 2 razy dziennie, to jest rano i wieczorem. Po oczyszczeniu twarzy najpierw wklepywałam hydrolat, po chwili wsmarowywałam Flavo C a po ok. 5 min jeszcze żel Arnikowy. A teraz hydrolat pozostał rano i wieczorem , bo i tak używałabym przecież jakiegoś toniku ; co drugi dzień rano Flavo C i bardzo rzadko żel arnikowy ( tylko wtedy gdy odnoszę wrażenie , że może coś mnie podrażniło) Aha, no i oczywiście jeszcze krem z flitrem( używam Ivostin do cery naczynkowej , też dobry , nie podrażnia , koi i chroni, niestety trochę pobiela kolor skóry). Generalnie mam dość wrażliwą cerę i nie mogę używać agresywnych kosmetyków. Z tych trzech rzeczy najskuteczniejszy wydaję mi się Hydrolat z kocanki , a następnie Serum Flavo C. To serum ma też bardzo dobre właściwości przeciwzmarszczkowe i nawilżające. Odkąd go używam wyprasowały mi się te najmniejsze, powierzchowne zmarszczki, szkoda , że te głębsze zostały. No ale w końcu się i tak zestarzejemy na to cudów nie ma

Aha , no a twarz myję olejkiem do mycia z Biochemii Kosmetycznej. Cudowne rozwiązanie, każdy makijaż schodzi w mig , a przy tym buzia taka elastyczna. W ogóle , ostatnio poza kremem z filtrem z apteki, nie kupuję kosmetyków w " drogerii". Uważam ,że te z BU są bardzo, bardzo dobre. Na pewno lepsze od tych drogeryjnych średniopółkowców . Nie mogę ich porównać z tymi najdroższymi kosmetykami , bo na takie mnie niestety nie stać, więc nie wiem , które z nich są lepsze. Może kiedyś porównam , a na razie jestem bardzo zadowolona z efektów.

---------- Dopisano o 09:48 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Cytat:
mój problem z zaczerwienioną buzią ma trochę inne podłoże, ale mam nadzieję że mieści się w granicach tematyki wątku

otóż ok. 2 tyg. temu miałam nieprzyjemną przygodę: kontaktowe zapalenie skóry spowodowane niefortunnym dla uwrażliwionej retinoidami skóry doborem kosmetyków; objawy - ostry rumień, wyprysk w postaci kaszki, pieczenie, generalnie zaogniona cała buzia; wylądowałam u dermatologa, zapisał doustne leki przeciwalergiczne plus maści sterydowe

kaszka jest już na szczęście od kilku dni tylko wspomnieniem, ale rumień pozostał, buzia wygląda jak po poparzeniu słonecznym - z tym leki zaordynowane przez panią dermatolog ewidentnie sobie nie radzą; nie wiem czy jest sens kontynuować dotychczasową kurację, a i wolałabym z tymi sterydami nie przesadzić; poza tym zaczyna się powoli skóra zapychać tymi tłustościami, a zaczerwienie jak było, tak trwa

poradźcie proszę czym tę buzię wybledzić i ukoić
Moim zdaniem, musisz teraz traktować swoją cerę jak cerę wrażliwą i naczynkową . Przy odpowiedniej pielęgnacji za jakiś czas powinna skóra Ci się uspokoić. Na pewno nie będzie to w tydzień, raczej nastaw się na kilka miesięcy " uspakajania" ale jest to możliwe. Unikaj słońca jak ognia ! Powyżej piszę o tym co mi pomogło. Poczytaj , zastanów się , ja kiedyś miałam straszne rumieńce i nos jak u pijaka . A teraz jest super wystarczy mi lekki niekryjący fluid , by mieć cerę bez najmniejszego zarzutu. Pozdrawiam

Edytowane przez selly
Czas edycji: 2009-03-30 o 09:38
selly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 10:33   #127
KKZJ
Zadomowienie

Selly, dziękuję za odpowiedź

unikanie słońca to oczywista oczywistość także z innych niż nadwrażliwość i naczynka względów ratuje mnie filtr mineralny SVR, którego normalnie nie cierpię, bo robi tapetę, ale teraz przydaje się to krycie
moja walka o odzyskanie normalnego wyglądu trwa już 3 tyg., zdążyłam przywyknąć do myśli, że tak łatwo i szybko nie będzie, ale kilka miesięcy trochę przerażające a już było tak dobrze - przestałam w ogóle używać podkładu..

leki przepisane przez pania doktor odstawiłam, bo szkoda mi się nimi katować, zwłaszcza, że nie przynoszą oczekiwanego rezultatu w postaci likwidacji buraka; przeprosiłam się z własnoręczna biochemią - przemywam twarz roztworem aqua calcis z olejem lnianym, psikam hydrolatem z kocanki, smaruję żelem HA z uderzeniową dawką pantenolu + ciut oleju

a flavo C zawsze mnie podrażniało - ten alkohol, no i samej wit C też dość dużo w nim jak dla mojej skóry odstawiłam, bo miałam wrażenie że więcej szkody niż pożytku

jeszcze coś mi przyszło do głowy - srebro koloidalne (tzn. zewnętrznie, na skórę) ?
jest polecane w leczeniu egzem, podrażnień, oparzeń itp. - sama kiedyś używałam maści ze srebrem na poparzona nogę - więc może i na tego mojego twarzowego buraka by się nadało?

Edytowane przez KKZJ
Czas edycji: 2009-03-30 o 10:54
Stary 2009-03-30, 16:46   #128
nillka88
Wtajemniczenie

Selly wielkie dzięki

Ja ostatnio się przeraziłam ponieważ odkryłam na policzkach pajączki tzn. są bardzo maciupkie i ogólnie ich nie widać ale właśnie ostatnio się przyjrzałam twarzy z bliska i je zobaczyłam, są tylko z 3 takie pod oczami tam gdzie zaczyna się czerwona skóra. Ja myślałam, że mam tylko zaczerwienioną skórę i żyłam w błogiej nieświadomości........... ..
nillka88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 17:04   #129
Heroldin
Zakorzenienie

Cytat:
krem na naczynka tak Cię załatwił
Jam wrażliwiec, nad wrażliwce. Mnie nawet woda z kranu "parzy".
A wracając do tego kremu, może i tak do końca nie poparzył, ale masakrę porządna zdziałał. Nie pamiętam - nie doczytałam, czy też nie było napisane, że jednym ze składników tego kremu jest dziurawiec. Mimo zabezpieczającego blokera - moja twarz wyglądała jak jeszcze nieprzyprawione mięso na tatar.

Jak ja zazdroszczę Dziewczynom, które mają takie efekty po stosowaniu kosmetyków naturalnych. Napisałam to szczerze ! Też bym chciała. Ja - po przeczytaniu paru wątków na temat tych kosmetyków, nabuzowana nadzieją - walczyłam z rewelacjami z BU dwa miesiące. Niestety, w moim przypadku zamiast polepszyć - pogorszyły, zamiast nawilżyć - wysuszyły. Skruszona wróciłam do "mojej" DERMIKI..
Stary 2009-03-30, 18:03   #130
IlonaP
Zakorzenienie

Cytat:
Jam wrażliwiec, nad wrażliwce. Mnie nawet woda z kranu "parzy".
A wracając do tego kremu, może i tak do końca nie poparzył, ale masakrę porządna zdziałał. Nie pamiętam - nie doczytałam, czy też nie było napisane, że jednym ze składników tego kremu jest dziurawiec. Mimo zabezpieczającego blokera - moja twarz wyglądała jak jeszcze nieprzyprawione mięso na tatar.

Jak ja zazdroszczę Dziewczynom, które mają takie efekty po stosowaniu kosmetyków naturalnych. Napisałam to szczerze ! Też bym chciała. Ja - po przeczytaniu paru wątków na temat tych kosmetyków, nabuzowana nadzieją - walczyłam z rewelacjami z BU dwa miesiące. Niestety, w moim przypadku zamiast polepszyć - pogorszyły, zamiast nawilżyć - wysuszyły. Skruszona wróciłam do "mojej" DERMIKI..
no, ja też niestety z tych, woda to akurat nie dla mnie
ale olejek hydrofilny jakoś zmywam
dziurawiec - a cóż to było za kremidło?
Stary 2009-03-30, 18:13   #131
Heroldin
Zakorzenienie

Ten krem to Rilastil. Krem półtłusty do cery naczynkowej z Flos-Leku ma za to w składzie jeszcze lepszą rewelację : alkohol-denaturat ! To był sprint do kranu, kiedy się nim maznęłam !
Stary 2009-04-04, 13:15   #132
madziamaria
Raczkowanie

Cytat:
Dzięki za rady ! Właśnie od około dwóch tygodni zaczęłam stosować olejki do mycia twarzy z BU. Krótki okres, ale stałam się ich stuprocentową fanką. Liczko, aż się prosi o ich używanie. Mam też hydrolaty m.in z tej kocanki, róży damascena i geraniowy.
Skłamałabym, gdybym powiedziała, że poczułam lub zobaczyła ich jakąkolwiek
działalność. A szkoda ... Żałuję, bo liczyłam na cud i uzyskanie alabastrowej cery . Poczytam na BU o tym serum, o którym piszesz z niacynamidem. Pomaga ?!
Zaczęłam testy kompleksu witaminowego z kasztanowcem {Rejuvi}, żelu na noc {Rejuvi} i kremu redukującego zaczerwienienia {Bandi}.
Poszukuję nadal kremu półtłustego, który by nie piekł, nie czerwienił i nie podrażniał.
Ale to pewnie marzenie każdej z Was.
A czy któraś z Was, w domowych pieleszach, próbowała stosować maski z alg morskich ?!
wiesz co ja niacynamid stosuje nie tylko ze względu na naczynka ale ogólnie ze względu na wszystkie jego zalety, no moja cera go uwielbia ale nie w tym serum z BU tylko sama sobie robię. co do kocanki to u mnie ani lepiej ani gorzej, natomiast bardzo sobie chwalę ten kompleks na naczynka ze sklepu naturalis. czasem stosuje go w stężeniu 100%, a na co dzień to w serum 10%. pięknie łagodzi, rozjaśnia, uspakaja cerę i naprawde mam wrażenie ze buzia zdecydowanie mniej się czerwieni a przecież aż tak długo go nie stosuje.
madziamaria jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 19:59   #133
junikat
Przyczajenie

Hej wszystkim!
Tak sobie czytam wasze posty i w zasadzie stosowałam już prawie wszystkie preparaty, które polecacie. Od bardzo drogich po tanie - w zasadzie to faktycznie póki co najbardziej jestem zadowolona z kocanki i oczaru. Najbardziej rozczarowały mnie kosztowne apteczne kremy i inne "cuda"- zwłaszcza Flavo C.
Ale do rzeczy - myślę, że tej przypadłości nie da się wyleczyć kremami. Problem leży głębiej - w układzie nerwowym - dokładnie w sympatycznym. Jest to nadreaktywność tego układu i leczy się to operacyjnie. Kiedyś się przecinało teraz zaciska odpowiedni nerw. Fachowa nazwa to sympatektomia. Taki zabieg pomocny jest także przy nadpotliwości. To taka moja raczej laicka wiedza.... ale skutecznie wyleczyła mnie z wydawania pieniędzy na kremy
junikat jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-05, 09:12   #134
Heroldin
Zakorzenienie

madziamaria - dziękuję za podpowiedź. Koło tego kompleksu na naczynka
kręcę się
już od pewnego czasu. Piszesz, że trochę zadziałał, a więc ... czas kliknąć.
Ja jestem okropne beztalencie w temacie : i ty ukręcisz sobie sama mazidło.
Dlatego przeważnie kupuję gotowce. A jak Ty kręcisz to mazidełko z nacynamidem ?! Jeśli można napisz tu lun ma PW. Zaintrygowałaś mnie . Ja w gąszczu drogeryjnym dopadłam krem, który mnie nie podrażnia. To półtłusty krem Dermiki z serii Lipidea. Ale że uzywam go już parę lat - czas zmienić. Może własnie to z nacynamidem.
Stary 2009-04-07, 22:07   #135
madziamaria
Raczkowanie

Cytat:
madziamaria - dziękuję za podpowiedź. Koło tego kompleksu na naczynka
kręcę się już od pewnego czasu. Piszesz, że trochę zadziałał, a więc ... czas kliknąć.
Ja jestem okropne beztalencie w temacie : i ty ukręcisz sobie sama mazidło.
Dlatego przeważnie kupuję gotowce. A jak Ty kręcisz to mazidełko z nacynamidem ?! Jeśli można napisz tu lun ma PW. Zaintrygowałaś mnie . Ja w gąszczu drogeryjnym dopadłam krem, który mnie nie podrażnia. To półtłusty krem Dermiki z serii Lipidea. Ale że uzywam go już parę lat - czas zmienić. Może własnie to z nacynamidem.
wiesz co przepisy na różne sera są na mazidłach ale ja jak zmieniłam całą pielęnacje to na początku stosowałam najprostsze sera żeby dokładnie wychwycić sobie co mi służy. robiłam sobie np. 5%serum z niacynamidem z dodatkiem 2% gliceryny lub NMF na wodzie lub hydrolacie. ostatnio robię 10% tego kompleksu na naczynka+10% niacynamidu+5%ceramidy i dopełniam HA. patrzę co akurat cera potrzebuje i kombinuje. zauważyłam że stosując to ostatnie dużo lepiej znoszę retin A . na noc kładłam ostatnio solo lub z HA macerat z kasztanowca i widze że mi służy
Stary 2009-04-07, 23:08   #136
AniaM69
Zadomowienie

Dziewczyny, mnie problem nie dotyczy, ale na ciekawe sposoby na buraka natknęłam się na LU.
AniaM69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-08, 18:39   #137
madziamaria
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mnie problem nie dotyczy, ale na ciekawe sposoby na buraka natknęłam się na LU.
dziękujemy....wiemy
Stary 2009-04-08, 19:46   #138
Apiska
Zakorzenienie

LU? ja chyba nie wiem
Ślub
: 28.09.2013r

41/40
Apiska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-10, 10:44   #139
madziamaria
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Apiska Pokaż wiadomość
LU? ja chyba nie wiem
http://www.laboratoriumurody.pl/forum/

już wiesz
Stary 2009-04-14, 14:37   #140
Bobuniek
Przyczajenie

ja mam taki problem, a mianowicie rumieńce na polikach (czerwone) 24/h czasami od zmian temperatury mocniejsze lub slabsze, ale nie mam niebieskich żyłek, nie wiem jak inni, ale mam pytanie bo sie pogubiłem czy jak zaczne używac żelu z Arniki i toniku z kocanki to mi pomoże? bo ja już nie wiem co mam a to strasznie wyglada, na zdjeciach okropnie, http://img2.vpx.pl/up/20090414/rumience.jpg to zdjecie, powiedzcie prosze co na to poradzic okropmnie wygladam

Edytowane przez Bobuniek
Czas edycji: 2009-04-14 o 20:26
Bobuniek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 21:13   #141
madziamaria
Raczkowanie

[quote=Bobuniek;11877909]ja mam taki problem, a mianowicie rumieńce na polikach (czerwone) 24/h czasami od zmian temperatury mocniejsze lub slabsze, ale nie mam niebieskich żyłek, nie wiem jak inni, ale mam pytanie bo sie pogubiłem czy jak zaczne używac żelu z Arniki i toniku z kocanki to mi pomoże? bo ja już nie wiem co mam a to strasznie wyglada, na zdjeciach okropnie, http://img2.vpx.pl/up/20090414/rumience.jpg to zdjecie, powiedzcie prosze co na to poradzic okropmnie wygladam[/quote

wiesz co, no w tym wątku propozycji kremów, składników jest pełno, najważniejsze to nie wprowadzaj wszystkiego na raz żeby cera dodatkowo nie zwariowała. kocanka na jednych działa, na innych nie - trudno powiedzieć jak będzie z Tobą. może wybierz się do dobrego dermatologa? a jakich kosmetyków używasz na co dzień? ja odkąd zaczęłam traktować moją cerę jako wrażliwą i wywaliłam wszystkie przypadkowe kosmetyki które mogły mnie podrażniać, zrezygnowałam z opalania i stosuje filtry to juz jest lepiej. dodatkowo byłam na zabiegach fotoodmładzania i teraz w sumie staram się utrzymywać w miare dobry efekt. co stosuje pisałam wyżej. o przypomniało mi się jeszcze że acne derm kiedys stosowałam - jedną tubkę.
Stary 2009-04-15, 21:20   #142
Bobuniek
Przyczajenie

No ja to mam od dziecka jakies 6-7 lat jak mialem, pojawilo sie wtedy niz nie uzywalem, a teraz uzywam, tonika tylko, i czasami zel oczyszczajacy, ale to nie wplywa na rumience, sprobuje z ta kocanka, moze sie uda, jak narazie kupilem zel a Arniki, a tonik dopiero zamowie, ja sie musze pozbyc tych rumiencow a czuje ze sie nie uda bo to mam dlugo i nigdy nie znika, tylko czasami sa mocniejsze i slabsze.
Bobuniek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 21:46   #143
Beata Joanna
Przyczajenie

ja mam od paru dni kocanke i szału nie ma Wiem jeszcze troche na nie pewnie za wczesnie ale jak sie potonizuje wieczorem to mam rano wrazenie jakbym nawet bardziej rózowa był na twarzy Nie wiem czemu tak Napisze za jakis cza jakie efekty
Beata Joanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 16:04   #144
magdalena468
Przyczajenie

też mam ten problem tyle ze u ja mam czerwone policzki caly czas, odkąd pamietam. jak jest zimno i ciepło no po prostu cały rok. wyglądam jakbym dopiero co przebiegła 5km.. ;/ denerwuje mnie to i próbuje to jakos ukryc pod pudrem przez co wyglądam na straszna tapeciare a one i tak i tak sa widoczne. juz serio nei wiem co robic próbowałam kremów na zime ale to nei pomaga a nie chce mi sie jeździć po dermatologach.. nie macie moze sposobów domowych na tego typu sprawy?

jak cos piszcie na maila drozdofka@gmail.com prooosze jestem zdesperowana xd
magdalena468 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 16:16   #145
Ashmira
Rozeznanie

Ja podobnie: pod wpływem ciepła, mrozu, nerwów robię się czerwona jak przysłowiowy burak Tak to jest jak się ma cerę wrażliwą z pękającymi naczynkami..

06.07.2013
Ashmira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 19:10   #146
Tweet
Raczkowanie

Mam ten sam problem i bardzo pomógł mi kompleks na naczynka z Naturalisa. Trochę śmierdzi, ale da się przeżyć.
Tweet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 19:00   #147
Rozmaryna
Raczkowanie

A ja używam hydrolatu z kocanki, kompleksu z naturalis i jakoś ciągle czerwona jestem. A na dodatek w tej chwili mam okropnie przesuszone policzki, aż mi skóra schodzi, a mimo to wypryski się tam robią
Nie wiem już, co nakładać. Do filtra dodaję skwalan lub HA i nie nawilża.
Rozmaryna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 13:28   #148
lenka2211
Przyczajenie

Exclamation Dot.: wypieki, czerwone policzki

Witam wszystkich też mam ten problem od zawsze zmiany temperatury, alkohol, wysiłek fizyczny= burak na twarzy używałam już kilku kremów toników itp itd ale nic mi nie pomaga aż wpadłam przypadkiem na wątek właśnie o tym że pomoga ten hydrolat z kocanki i kompleks do cery naczynkowej weszłam na stronkę sklepu naturalis no i właśnie zastanawiam się nad zamówieniem tych produktów tylko nie wiem ile zamówić ta kocanka to 30mililitry na ile to wystarczy? i jak to sie stosuje bo z biochemią ksmetyczną nie mialam jeszce doczynienia a propo zielonych baz to ja używam zielonego korektora z Dax Cosmetix i jest super pod makijaz sprawdza sie rewelacyjnie
KOMPLEKS DO CERY NACZYNKOWEJ
- gramy 10
EKOLOGICZNY HYDROLAT Z KWIATU KOCANKI
- mililitry 30
lenka2211 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 21:14   #149
vipek
Zadomowienie

Apropo arniki-

Wyciągi płynne z arniki są składnikami kosmetyków zalecanych do pielęgnowania skóry trądzikowej, z “problemami naczyńkowymi”. W handlu są dostępne kremy, żele, maście, mleczka arnikowe. Zawartość wyciągów z arniki w preparatach handlowych jest bardzo różna, przeciętnie w granicach 0,1-10%. Maści i żele arnikowe zawierają do 20% nalewki arnikowej farmakopealnej.

Najgorsze są kosmetyki oparte na ekstraktach glikolowych, parafinowych, wazelinowych z arniki. Ludzie obeznani z tematem wiedzą, że takie preparaty są bezwartościowe.

Dobrze jest samemu kupić susz i zrobić

Napar z kwiatów lub zielaInfusum Arnicae: 1 łyżka surowca rozdrobnionego suchego zalać 1 szklanką wrzącej wody, odstawić pod przykryciem na 30 minut, przecedzić. Przechowywać w lodówce. Jest dobra do okładów i przemywania.

Te informacje znalazłam przypadkiem (szukałam czego innego) na stronie internetowej Pana Doktora Henryka Różaskiego- speca od ziól i naturalnych składników.

Jest również informacja o tym, że arnika może uczulać wieć trzeba delikatnie ją wprowadzać do użytku.
Ponadto proponuje robić okłady z glinki właśnie z odwarem/naparem z arniki- taką papkę na buźkę.

Może się Wam przyda taka informacja.
vipek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 20:18   #150
Tweet
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lenka2211 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich też mam ten problem od zawsze zmiany temperatury, alkohol, wysiłek fizyczny= burak na twarzy używałam już kilku kremów toników itp itd ale nic mi nie pomaga aż wpadłam przypadkiem na wątek właśnie o tym że pomoga ten hydrolat z kocanki i kompleks do cery naczynkowej weszłam na stronkę sklepu naturalis no i właśnie zastanawiam się nad zamówieniem tych produktów tylko nie wiem ile zamówić ta kocanka to 30mililitry na ile to wystarczy? i jak to sie stosuje bo z biochemią ksmetyczną nie mialam jeszce doczynienia a propo zielonych baz to ja używam zielonego korektora z Dax Cosmetix i jest super pod makijaz sprawdza sie rewelacyjnie
KOMPLEKS DO CERY NACZYNKOWEJ
- gramy 10
EKOLOGICZNY HYDROLAT Z KWIATU KOCANKI
- mililitry 30
ja od ok. roku stosuje ten zestaw na naczynka i widzę duża poprawę, także polecam. Zresztą pisałam juz o tym wcześniej. Proponuję żebyś hydrolatu zamówiła sobie od razu 100 ml, bo 30 ml to naprawdę niewiele (ja zamawiam na mazidlach 500 ml butlę ). A kompleks na naczynka to 10 ml na początek powinno wystarczyć, jak nie będzie Ci służyło to szkoda żeby się zmarnowało. Od razu uprzedzam że obie rzeczy mają bardzo ''specyficzny'' zapach, który nie każdemu odpowiada. Ale dla efektów warto się poświęcić
Tweet jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
rumień, zaczerwienienie

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości